Lagene til den nordiske juniorlandskampen er klare. Norge skal kjempe mot Sverige, Finland og hjemmelaget Danmark/Island på Island 13.- 14.august.
Øvelse |
GUTTER |
Klubb |
Trener |
100m |
Mathias Hove Johansen |
Skjalg |
Victor Øvregaard |
100m |
Filip Bøe |
Fana |
Gisle Ellingsen |
200m |
Mathias Hove Johansen |
Skjalg |
|
200m |
Filip Bøe |
Fana |
|
400m |
Emanuel Quarcoo |
Orion |
Mette Karin Ninive |
400m |
Muhammed Dodou Jatta |
Tjalve |
John Ertzgaard |
800m |
Markus Einan |
Ullensaker/Kisa |
Hans Jørgen Borgen |
800m |
Henrik Irgens Gravdal |
Gneist |
Bjarte Eikanger |
1500m |
Mats Hauge |
Haugesund |
Morten Velde |
1500m |
Henrik Irgens Gravdal |
Gneist |
|
5000m |
Jens Larsen Åstveit |
Gneist |
Bjarte Eikanger |
5000m |
Thomas Byrkjeland |
Tjalve |
Eirik Førde |
110mhk |
Toralv Opsal |
Dimna |
Arve Hatløy |
110mhk |
Marcus Moen |
Ull/Kisa |
Petar Vukicevic |
400mhk |
Markus Nikolai Berner |
Tyrving |
Stephan Johansson |
400mhk |
Toralv Opsal |
Dimna |
|
3000mH |
Thomas Byrkjeland |
Tjalve |
|
3000mH |
Vincent Sondre Førde |
Gloppen |
Nils Ove Roset |
Lengde |
Erik Lund |
BUL |
Unni Helland |
Lengde |
Toralv Opsal |
Dimna |
|
Høyde |
Erlend Bolstad Raa |
Fana |
Endre Raa/Gisle Ellingsen |
Høyde |
Storm Koksvik |
Grue |
Birger Søyland |
Tresteg |
Erik Lund |
BUL |
|
Tresteg |
Erlend Bolstad Raa |
Fana |
|
Stav |
Sondre Guttormsen |
Ski |
Atle Guttormsen |
Stav |
Pål Haugen Lillefosse |
Gneist |
Paavo Moilanen |
Kule |
Thomas Mardal |
Gloppen |
Ole Morten Mardal/Jørund Årdal |
Kule |
Marcus Thomsen |
Tjalve |
Simon Stewart |
Diskos |
Marcus Thomsen |
Tjalve |
|
Diskos |
Thomas Mardal |
Gloppen |
|
Slegge |
Martin Kornerud |
Sturla |
Jon Kornerud |
Slegge |
Thomas Mardal |
Gloppen |
|
Spyd |
Jarl Bernhard Bjørklund |
Halden |
Teemu Pasanen |
Spyd |
Sondre Høyland |
Tyrving |
Jo Nesse |
4x100m |
Mathias Hove Johansen |
Skjalg |
|
4x100m |
Filip Bøe |
Fana |
|
4x100m |
Marcus Moen |
Ull/Kisa |
|
4x100m |
Pål Haugen Lillefosse |
Gneist |
|
4x100m |
Emanuel Quarcoo |
Orion |
|
4x400m |
Toralv Opsal |
Dimna |
|
4x400m |
Emanuel Quarcoo |
Orion |
|
4x400m |
Markus Einan |
Ullensaker/Kisa |
|
4x400m |
Markus Nikolai Berner |
Tyrving |
|
4x400m |
Muhammed Dodou Jatta |
Tjalve |
|
Øvelse |
JENTER |
Klubb |
Trener |
||
100m |
Helene Rønningen |
Tyrving |
Stephan Johansson/Hans Rune Rønningen |
||
100m |
Ingvild Meinseth |
Sørild |
Sølvi/Frank Otto Meinseth |
||
200m |
Ingvild Meinseth |
Sørild |
|
||
200m |
Helene Rønningen |
Tyrving |
|
||
400m |
Josefine Tomine Eriksen |
Larvik Turn |
Ole Petter Henriksen |
||
400m |
Karoline Daland |
Sørild |
Sølvi/Frank Otto Meinseth |
||
800m |
Camilla Ziesler |
Sandnes |
Gjert Ingebrigtsen |
||
800m |
Amalie Sæten |
Kristiansand |
Finn Kollstad |
||
1500m |
Camilla Ziesler |
Sandnes |
|
||
1500m |
Stine Wangberg |
Varteig |
Pål Asbjørn Kullerud |
||
3000m |
Stine Wangberg |
Varteig |
|
||
3000m |
Christine Næss |
Asker SK |
Eystein Enoksen |
||
100mhk |
Ida Eikeng |
Urædd IL |
Frode Thorsås |
||
100mhk |
Kristi Strømmen Kjerpeset |
Florø |
Tone/Thor Kjerpeset |
||
400mhk |
Solveig Vråle |
Sturla |
Tonje Vråle |
||
400mhk |
Nora Kollerød Wold |
Fredrikstad |
Zdenko Vojvodic |
||
3000mH |
Clara Sagnes Wågan |
Namsen |
Henrik Sandstad |
||
3000mH |
Emilie Fossumstuen Grøterud |
Moelven |
Arnulf Sunde |
||
Lengde |
Amanda Marie Grefstad Frøynes |
Sem |
Ståle/Monica Frøynes |
||
Lengde |
Sigrid Kleive |
Ålesund |
Eivind Stavang, Jens Petter Fylling, Hilde Røssvik og Stig Kleive. |
||
Høyde |
Thea Leirfall Bremseth |
Stjørdal |
Ole Eilif Jensen |
||
Høyde |
Tonje Nedberg |
Sandvin |
Svein Arne Simensen |
||
Tresteg |
Anna Eikebrokk |
IL Tyrving |
Espen Tønnessen |
||
Tresteg |
Mari Sellevåg Aarø |
Norna-Salhus |
Ketill Hanstveit |
||
Stav |
Birgitte Kjuus |
Raumnes & årnes |
Ketil Rønneberg/Lars Kjuus |
||
Stav |
Karoline Wea Johansen |
Ski |
Atle Guttormsen |
||
Kule |
Elise Gravningen |
Sandvin |
Svein Arne Simensen |
||
Kule |
Linn Louise W. Kvaale |
Tjalve |
Lars Ola Sundt |
||
Diskos |
Linn Louise W. Kvaale |
Tjalve |
|
||
Diskos |
Berit Stunes Isene |
Sturla |
Thomas Rosvold |
||
Slegge |
Beatrice Nedberg Llano |
Laksevåg |
Harald Heier/Einar |
||
Slegge |
Vilde Emilie Ingvaldsen |
Norna-Salhus |
Robert Ingvaldsen |
||
Spyd |
Mali Vollan Marstad |
Stjørdal |
Stig Lien |
||
Spyd |
Arianne Duarte Morais |
BUL |
Jan Dubowski |
||
4x100m |
Helene Rønningen |
Tyrving |
|
||
4x100m |
Ida Eikeng |
Urædd IL |
|
||
4x100m |
Ingvild Meinseth |
Sørild |
|
||
4x100m |
Kristi Strømmen Kjerpeset |
Florø |
|
||
4x400m |
Josefine Tomine Eriksen |
Larvik Turn |
|
||
4x400m |
Nora Kollerød Wold |
Fredrikstad |
|
||
4x400m |
Ingrid Linn Nordahl |
Fredrikstad IF |
Bo Breigan |
||
4x400m |
Karoline Daland |
Sørild |
|
||
|
|
|
Støtteapparat
Thomas Rosvold, kast
Jørund Årdal, kast
Arve Hatløy, lengde, tresteg, sprint, stafett
Monica Grefstad Frøynes, sprint, hekk
Sølvi Meinseth, sprint, stafett
Ole Petter Henriksen, distanse
Ragnhild Kvarberg, distanse
Atle Guttormsen, stav
Endre Raa, høgde
Reidun Enehaug, fysioterapeut
Henrik Warpe-Kinn, fysioterapeut
Matis Lavik, hovedleder
Ragnfrid Llano, styret
For spørsmål, kontakt Matias Lavik på 45204125 eller mail matias.lavik@friidrett.no. Innkalling blir lagt ut under "Krav og kriterier" i kveld.