Resultater fra 3000m for alle i flomlys

August Da Silva Sveen fra Jotun og Krinsen har flyttet til Trondheim og tok på seg arbeidsantrekket ved første anledning. August gjorde en utmerket jobb som hare og dro hele 2200m. Her foran Esten M-H, Magnus Øyen, Lukas Buncic, Kjetil Gagnås og Åsmund S. Førde.

Resultater fra 3000m for alle i flomlys

Se videoen Håkon Moe Berg la ut fra løpene.

13. september 2024

Resultater fra 3000m for alle i flomlys 12.9.2024 finner du her

Følg kretsen på instagram

Løpene ble filmet av Håkon Moe Berg.

Se videoen fra dame- og herreheatet her

Video fra heat 1 finner du her

Det var gode forhold på Øya med 10-11 grader, vindstille og gode harer.

I det første heatet var Vegard Warnes hare. Vegard dro klokkejevnt til sub 9, og etter en rask siste 1000m ble det mange perser i dette heatet. Raskest var Per Anders Dugstad fra Birkenes med 8.47.88, ny pers og første gang under 9. Det ble totalt 7stk under 9-blank og 8 perser i det første heatet. En god start på kvelden.

Heatet for damer var lite med kun 4 løpere inkl. hare. Anzu Kvam var hare og dro jevnt og fint. Maiken Homlund Prøitz fra Tjalve var raksest og satte ny pers med 9.44.00. Pers ble det også på Sunniva Isabel Cook fra Strindheim med 9.50.70, mens Dordi Forseth fra Steinkjer var litt bak pers med 10.17.54.

Mix-heat: Her var det stor aldersforskjell og mer tartan mellom løperne. I dette heatet var det både damer og menn, gutter og jenter, og fritt frem med tanke på sko. Raskest var Mats Flottorp fra NTNUI på 9.54.29. Flere unge løpere bemerket seg.

Heat 2 menn: Det var knyttet størst spenning til det raskeste herreheatet med mange sterke løpere på plass. To harer i Ole Sivert Røyrhus og August Da Silva Sveen satte farten fra start med skjema til 8,10. Det skilte seg etter hvert ut ei gruppe på 5 løpere: Esten Møllerud-Hauen, Magnus Øyen, Lukas Buncic, Kjetil Brenno Gagnås og Åsmund Sunde Førde. Når August ga seg etter 2200m tok Esten over i front. En runde før mål kom Magnus Øyen opp i kjent stil, og skrudde farten markant opp. Feltet fulgte etter, men Sunde Førde fra Jølster og Krinsen var nå hektet av teten. 300m før mål begynte Børsaværingen Kjetil Gagnås å røre på seg, og når det gjenstod 200m var det ny mann i tet. Ut på oppløpet hadde Gagnås og Øyen revet seg løs fra feltet, og seieren sto nå mellom disse to. Etter en tøff fight, skulder ved skulder på oppløpet, ble det seier til Gagnås på solid på pers, 8.04.12! Pers ble det også på Rindals Magnus Øyen med 8.04.30. Tredjeplassen tok Lukas Buncic fra Ull/Kisa på 8.05.79, pers på han også. I alt ble det 7 perser i feltet.

Se løpet her