To pallplasser til Oslo og Akershus i Lerøy-lekene 2021!
Lerøy-lekene 2021 gikk av stabelen i fantastiske omgivelser på Rjukan stadion 11-12. september. Både Oslo og Akershus stilte med mange og sterke utøvere. Akershus hadde som mål å forsvare 1. plassen fra i fjor, mens Oslo ønsket helst å komme noen plasser høyere opp på tabellen etter fjorårets litt skuffende sisteplass.
15. september 2021
Magnus KringstadBåde Oslo og Akershus presterte godt i lørdagens øvelser, som på banen besto av 60m hekk, 200m, 600m og kappgang. Av tekniske øvelser var det lengde, stav, kule og diskos som sto på programmet. Lørdagen ble avsluttet med 5 x 80m donald-stafett på gresset for begge årsklasser.
Etter dag 1 lå Akershus på en ganske klar første plass med 209 poeng, foran Østfold på 180 poeng. Men ikke langt bak fulgte Oslo på en 3. plass med 177 poeng, og hadde da en fin margin ned til neste krets på lista, som var Vestfold med 156 poeng.
På søndagen var det klart for nye øvelser, da det skulle konkurreres i 60m, 1500m, 200m hekk, høyde, tresteg, spyd og slegge, før det var 4 x 200m stafett for begge årsklasser. Gjennom dagen var det aldri noen tvil om at det var Akershus som skulle stikke av gårde med den aller største pokalen, da de bare dro lenger og lenger ifra de andre kretsene. Bak dem var det derimot mer spenning om hvilke kretser som skulle ende opp på de ulike plassene. Oslo hadde en bra dag og så muligheten til å kjempe seg opp på en 2.plass foran Østfold omtrent helt frem til siste øvelse. Men Østfold klarte akkurat å holde unna. Dermed ble det 3. plass til Oslo, og dette var uansett en stor seier for laget etter sisteplassen i fjor.
Slik så tabellen ut da alle de 64 øvelsene var avsluttet:
- Akershus, 395 poeng
- Østfold, 332 poeng
- Oslo, 322 poeng
- Buskerud, 307 poeng
- Vestfold, 302 poeng
- Innlandet, 268 poeng
- Telemark, 180 poeng
Under finner du bilder fra turen til Rjukan og Lerøy-lekene, tatt av Oslo-lagets egen fotograf, Even Nørjordet!