Kretsmesterskapene slås sammen
Styrene i Oslo og Akershus friidrettskretser har besluttet at kretsmesterskapene skal slås sammen. Det betyr at det fremover skal kun kåres én kretsmester per øvelse.
06. februar 2022
Av Stian AndersenBegge styrene i Oslo friidrettskrets og Akershus friidrettskrets har blitt enige om å slå sammen alle kretsmesterskapene fra og med 01.01.2022. Dette gjelder følgende mesterskap:
- KM 11- 19 år
- KM hopp uten tilløp
- KM terreng kort løype
- KM terreng lang løype
- KM mangekamp 11-14 år
- KM veteraner
- Østlandsmesterskapet *
* Østlandsmesterskapet er et samarbeidsprosjekt mellom syv østlandskretser. Der kåres det kun én vinner per øvelse.
- Dette får ikke noen stor praktisk betydning for utøverne. De siste 8 årene har alle KMene blitt arrangert samtidig, og det eneste er at det nå vil kåres kun én vinner per øvelse, sier styreleder i Oslo friidrettskrets Hans-Kristian Sætrum. Han får støtte fra styreleder i Akershus;
- Dette er først og fremst et tiltak for å hjelpe arrangørklubbene. Det er kostbart å kjøpe doble medaljesett til et KM, og det tar fra klubbene en god del av overskuddet. Derfor har vi også besluttet å gå til innkjøp av nye universielle KM-medlajer som kan brukes på alle KMene, og kretsene vil ta kostnaden, avslutter Atle Guttormsen.
Alle KM-arrangører kan hente KM-medlajer på kretskontoret fra og med 1.april
Adresse: Brynsveien 13, 0667 Oslo.