BB200630VG032.jpg
Kasper Sagen. Foto: Bildbyrån.

Rekruttlaget U23

Rekruttlaget U23
Oversikten viser, utøver, klubb og personlig trener pr. 19. november 2020.
NFIF vil vurdere hospitering for utøvere som viser fremgang.

U23 og senior, mellom og langdistanse
Moa Abounnachat Bollerød (01), Sem IF (Ståle Jan Frøynes)
Anne Hjort Arntsen (01), Sørild FIK (Stian Flo)
Andrea Modin Engesæth (01), IL Runar (Tord Mortensen)
Simen Halle Haugen (99), IL Runar (Gunhild Halle Haugen)
Malin Edland (99), IK Tjalve (Knut Jæger Hansen)
Didrik Hexeberg Warlo (99), IL Tyrving (Eystein Enoksen)
Håkon Stavik (00), Ålesund FIK (Svein Myhre)
Andreas Vangsnes (00), Ålesund FIK (Svein Myhre)
Kristine Dommersnes (99), Haugesund IL (Kåre Osnes)
Luca Thompson (00), IL i BUL (Svein Erik Strand Tønnesen)
Jonatan Vedvik (00), Tønsberg FIK (Fredrik Vedvik)
Sigurd Tveit (00), Kristiansand Løpeklubb (Ola Sakshaug)
Magnus Tuv Myhre (00), Brandbu IF (Tore Myhre)
Grethe Tyldum (01), Steinkjer FIK (Henrik Sandstad)
Magnus Gjerstad (00), Osterøy IL (Bjarte Vik)
Christine Næss (00), IL Tyrving (Eystein Enoksen)
Vilde Våge Henriksen (00), Haugesund IL (Kåre Osnes)

Narve Gilje Nordås (98), Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen)
Fredrik Sandvik (98), Ull/Kisa IL (ingen trener p.t.)
Sigurd Ruud Skjeseth (96), IK Tjalve (Eirik Førde)
Jacob Boutera (96), IL Gular (Asgeir Thomassen)
Amalie M. Sæten (97), Ull/Kisa IL (Knut Jæger Hansen)
Markus Einan (97), IL i BUL (Svein Erik Strand Tønnesen)
Mats Hauge (97), IL Gular (Morten Velde)

Senior kappgang
Fride Møller Flatin (97), Dimna IL (Arve Hatløy)

U23 og senior, sprint, stafett og hekk
Martine Hjørnevik (01), IL Norna-Salhus  (Petar Vukicevic)
Andreas Haara Bakketun (01), IL Gular (Erlend Sæterstøl)
Stephan Skogheim Kyeremeh, (01), IL i BUL (Karl-Børre Davidsen Flatås)
Jacob Vaula (01), Stord IL (Åge Bjelland)
Hanne Arstein (01), Bergens Turnforening (Petar Vukicevic)
Andreas Kulseng (01), Larvik T&IF (Ole Petter Henriksen)
Ingvild Meinseth (99), Sørild FIK (Hans Rune Rønningen)
Fredrik Øvereng (99), Overhalla IL (Frank Brissach)
Edem Agbo (99), IL i BUL (Stephan Johansson)
Marie Skjæggestad (99), IL Tyrving (Przemyslaw Kram)
Filip Bøe (00), Fana IL (Jan H. Hordvik)
Håvard Becker (99), Sem IF (Monica og Ståle Jan Frøynes)
Elin Serine Vik Johannessen (00), Lyngdal IL (Jens Arild Johannessen)
Ingrid Pernille Rismark (01), SK Vidar (Petar Vukicevic)
Sondre Mjølkalid (01), Hattfjelldal IL (Jan Kåre Skarland)
Marte Pettersen (97), Trondheim Friidrett (Arne Gran)
Tonje Fjellet Kristiansen (99), FIK Orion (Mette Karin Ninive)
Kaitesi Ertzgaard (00), IK Tjalve (John Ertzgaard)
Vilde Aasmo (98), IK Tjalve (Eirik Røe)
June Sæbøe Tveit (99), IL Norna-Salhus (Przemyslaw Kram)
Josefine Tomine Eriksen (00), Sem IF (Monica og Ståle Jan Frøynes)
Helene Rønningen (98), IL Tyrving (Håkan Andersson/ Hans Rune Rønningen)
Mathias Hove Johansen (98), IL Skjalg (Victor Øvregård)
Linn Oppegaard (98), Moss IL (Jørn Holmen Tollefsen)
Nora Wold (97), Fredrikstad IF (Zdenko Vojvodic)

Noen utøvere er tatt ut med tanke på stafett under EM U23 i Bergen.

U23 og senior, mangekamp
Markus Rooth (01), IK Tjalve (Espen Rooth)
Toralv Opsal (98), Dimna IL (Arve Hatløy)
Gjert Høie Sjursen (00), IL Gneist (Geir Sjursen)
Sigrid Kleive (00), Ålesund FIK (USA) (Aaron Fox)
Ida Eikeng (99), Urædd Friidrett (USA) Toby Stevenson)

U23 og senior, hopp

Høyde               
Erlend Bolstad Raa (00), Fana IL (Gisle Ellingsen/ Endre Raa)
Vetle Raa Ellingsen (00), Fana IL (Gisle Ellingsen/ Endre Raa)
Thea Leirfall Bremseth (99), Stjørdal FIK (Roger Hollup)
Marie Brekke (00), Målselv IL (Roger Hollup)

Stav

Birgitte Kjuus (99), Ull/Kisa IL (Anker Thomsen)
Pål Haugen Lillefosse (01), Fana IL (Bjørn Åge Herdlevær)
Simen Guttormsen (01), SK Vidar (Atle Guttormsen)

Lengde/tresteg
Kristina Reppe (00), Ranheim IL (Jon Olav Bjørhusdal)
Thale Leirfall Bremseth (99), Stjørdal FIK (Frank Brissach)
Henrik Flåtnes (01), Tønsberg FIK (Odd Bergh/ Ole Hagen)
Sondre Vie Ytrearne (01), Fana IL (Gisle Ellingsen)
Viljar Gjerde (00), IL Norna-Salhus (Ketill Hanstveit)
Live Haugstad Hilton (99) Bergens Turnforening (Espen Aam)
Amund Høie Sjursen (96), IL Gneist (Gjert Sjursen)

U23 og senior, kast

Kule
Birthe Falck-Petersen (01), Ålesund FIK (Kai Dagfinn Stenhjem)

Diskos
Fabian Weinberg (01), Kristiansand IF Friidrett (Michael Weinberg)

Slegge
Helle Henriksen Hvidsten (01), Modum FIK (Nils-Gunnar Henriksen)
Oda Marie Myklebust (01), Bergens Turnforening (Bjørge Pedersen/ Jørund Årdal/Harald Heier)
Håkon Litland (01), (USA) Laksevåg TIL (Andy Kokhanovsky/ Harald Heier)

Spyd
Stella Weinberg (98), (USA) Kristiansand IF Friidrett (Michael Weinberg)
Arianne Duarte Morais (99), (USA) IL i BUL (Steve Lemke/ Åsmund Martinsen)
Sondre Høyland (98), IL Tyrving (Jo Nesse)
Kasper Sagen (99), Bækkelagets SK (Åsmund Martinsen)
Myron Weinberg (99), Kristiansand IF Friidrett (Michael Weinberg)
Kaja Mørch Pettersen (01), Larvik Turn Friidrett (Åsmund Martinsen)