u20_hovedbilde.jpg
Abraham Vogelsang . Foto: Bildbyrån.

Juniorlandslaget U20 for 2022

Strategiplanen for Norsk Friidrett 2021-2025 har som et av tre hovedmål følgende: Norsk Friidrett skal utvikle utøvere som tar medaljer i internasjonale seniormesterskap. Under finner dere juniorlandslaget U20. Det er kun 18- og 19-åringer som er tatt ut på juniorlandslaget, dette er for å følge det strategiske målet 2021-2025 (vedtatt på Tinget i mai 2021). Vi ønsker at utøvere som ligger tett opp under krav og ønsker å bli med på samlingene for å lære, kan få mulighet til å hospitere på samlingene. Det gjelder spesielt de unge utøverne som er født i 2005.

Juniorlandslaget U20 for 2022
Oversikten viser, utøver, klubb og personlig trener pr. 1. oktober 2021.

U20 mellom og langdistanse 
Eilen Brenne (03), Herkules Friidrett (Rikke Valen) 
Ina Halle Haugen (03), IL Runar (Gunhild Halle Haugen) 
Maren Halle Haugen (03), IL Runar (Gunhild Halle Haugen) 
Sigrid Alvik (03), IL Tyrving (Eystein Enoksen) 
Ole Jakob Høsteland Solbu (03), Ås IL (Henrik og Eyvind Solbu) 
Ingeborg Østgård (03), FIK Ren-Eng (Håvard Østgård) 
Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg (03), Ranheim IL (Morten Rønnekleiv) 
Benjamin Storm Rettore (03), Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen) 
Vebjørn Hovdejord (03), Snøgg Friidrett (John Lars Hovdejord) 
Tord Ulset (03), Selsbakk  IF (Ola Sakshaug) 
Esten Hansen Møllerud Hauen (03), FIK Ren-Eng  (Jørgen Moen)
Abdullahi Dahir Rabi (03), IL Runar (Tord Mortensen) 
Anna Maria Sirevåg (04), SK Vidar (Mariusz Wozniak) 
Thea Charlotte Knutsen (04) Varegg Fleridrett (Christer Sælen) 
Nora Bergan (04), Osterøy IL (Bjarte Vik)
Benjamin Olsen (04), Sarpsborg IL (Asbjørn Kullerud) 
Mathias Vanem Aas (04), Steinkjer FIK (Henrik Sandstad)

U20 kappgang 
Maren Karlsen Bekkestad (03), IF Sturla (Evelyn Bekkestad) 
Andreas Døske (03), Haugesund IL (Kåre Osnes)

U20 sprint og hekk
Maren B. Amundsen (03), Moelven IL (Dag Kåshagen) 
Fredrik Gullachsen (03), IL Norna-Salhus (Frode Bergheim) 
Thomas Strønstad-Løseth (03), IL Gneist (Heidi Benserud) 
Kenny Emi Ajayi, (03) Koll IL (Eirik Røe) 
Andreas Grimerud, (03) Moelven IL (Mauritz Kåshagen) 
Josefina Biernacki (03) IL i BUL (Robin Rustad) 
Marin Stray Gautadottir (03), IL Skjalg (Victor Øvregaard) 
Nora Haugen, Sandnes IL (03) (Anne Brit Sandberg) 
Ida Breigan (04), Fredrikstad IF (Zdenko Vojvodic)  
Lovise Skarbøvik Andresen (04), Dimna IL (Arve Hatløy)  

U20 mangekamp 
Aanund Tveitå (03), Otra IL (Olav Magne Tveitå) 
Henriette Jæger (03), Aremark IF (Unn Merete/Lars Jæger) 
Abraham Vogelsang (03), IL Koll (Eirik Røe) 
Lisa Wilker (03), Tingvoll Friidrettsklubb (Olaf Wilker) 
Sondre Jahren (04), Asker Skiklubb Friidrett (Yoann Rouzières)

U20 hopp 
Høyde 
Hedvig Kallåk (04), IL Tyrving (Dietmar Mögenburg) 
Stav  
Philip Andreas Kubon (04), Bergens Turnforening (Oleksandr Gerasymenko) 
Lengde/tresteg  
Mia Guldteig Lien (03), Ranheim IL (Jon Olav Bjørhusdal) 

U20 kast
Kule 
Mathias Andreas Reksten Dale (03), Gloppen FIL (Ola Bergheim) 
Mariell Morken (03), Voss IL (Frank Morken) 
Hanna Emilie Hjeltnes (04), Ull/Kisa IL (Martin Hjeltnes) 
Henrik Vesterlid, Hattfjelldal IL (04) (Kjell Vidar Norheim)
Diskos 
Steffen Melheim (03), Olden IL (Hans-Petter Galtung/Jørund Årdal) 
Anders Vik (03), FIL Aks-77 (Erlend Vik/Magnus Aunevik-Berntsen) 
Spyd 
Vår Litland (03), Laksevåg TIL (Harald Heier/Øyvind Litland) 
Tommi Pasanen (04), Halden IL (Teemu Pasanen) 
Slegge 
Truls Olsen (03), Løten Friidrett (Arild Busterud/Bjørn Eirik Olsen) 
Øystein Hytten (04), Tønsberg FIK (Iver Hytten) 

Oversikt over kommende samlinger.