NFIF trenger mer ressurser til statistikkarbeidet

NFIF trenger mer ressurser til statistikkarbeidet

Vi er nå kommet til et punkt der vi trenger å finne friske krefter som kan bidra til å drive statistikkarbeidet videre. Både når det gjelder videreutvikling, vedlikehold og drift av den tekniske løsningen og når det gjelder registering og kvalitetssikring av resultater og statistikk.

02. september 2025

Thor.Gjesdal@friidrett.no

Resultater, tall og statistikk er en viktig del av idretten vår, og vi har en godt fungerende statistikkløsning.

  • Statistikkløsningen vår er utviklet med php, javascript og mySQL. Her trenger vi personer med friidrettsforståelse og programmeringskompetanse til vedlikehold av kodebasen og utvikling av ny funksjonalitet.
  • Vi trenger også friidrettskyndige personer som kan bidra med kvalitetssikring og registering av resultater til statistikken.

I utgangspunktet er dette frivillig arbeid, men et honorar kan vurderes hvis noen tar på seg et ekstra ansvar for utvikling og leveranser.

Vi er åpne for hvordan dette kan organiseres. Det kan være en gruppe som samarbeider om disse oppgavene, det kan være som del av opplegget for en praksisstudent eller som en sommerjobb eller lignende hvis noen har anledning til å jobbe intensivt over dette over en periode.

Hvis du har relevant bakgrunn og kjennskap til friidrett, og er interessert i å bidra på ett eller begge av disse feltene er det fint om du tar kontakt med Thor Gjesdal.