IMG_5762.png

Torsdag starter europamesterskapet U18

Dette er vår samleside med all informasjon du trenger i forbindelse med European Athletics U18 Championships som arrangeres i slovakiske Banska Bystrica fra 18. til 21. juli.

Nyttig informasjon:

European Athletics sin side for mesterskapet.
Det slovakiske forbundets side for mesterskapet.
Team manual med nyttig informasjon.
Tidsskjema. Revidert utgave 11. juli.
Europastatistikk U18 for 2024.
Norsk statistikk for 2024 - kan filtreres.
Norske resultater tidligere mesterskap.

Final entries pr øvelse.

Den norske troppen:

Jenter:

Kaisa Sol Fagerland, IL Skjalg, 200 meter og stafett.
Lilje Lopes Patey, IL i BUL, 400 meter og stafett.
Astrid Cecilie Berntsen*, IL Skjalg, 800 meter og 2000 meter hinder.
Wilma Anna Bekkemoen Torbiörnsson*, Ull/Kisa IL, 800 meter og 1500 meter.
Mathea Lægran, IL Skjalg, 1500 meter.
Tuva Alme, Sandnes IL, 3000 meter.
Venus Abraham Teffera, Ull/Kisa IL, 3000 meter.
Oda Asdal Hansen, IL Skjalg , 100 meter hekk og stafett.
Hannah Rebekah Murai-Ubby, SK Vidar, tresteg og stafett.
Embla Matilde Njerve, Bergens Turnforening, stav.
Susanne Tveit Amundsen, Asker SK friidrett, mangekamp og stafett.

Gutter:

Christopher Ekene Nordlie, IL i BUL,100 meter og stafett.
Benjamin Altmann Opuama, Ski IL, 200 meter og stafett.
Richard Parwon Dahn, IF Sturla, 200 meter og stafett.
Elias Solheim Sollid, Sørild FIK, 400 meter og stafett.
Sondre Søgård Lehmann, Lørenskog FIL, 400 meter og stafett.
Lars Johannson Hauge, SK Vidar, 800 meter.
Magnus Øyen*, Rindal IL, 1500 meter.
Åsmund Sunde Førde, Jølster IL, 1500 meter.
Philip Storm Regbo Gulbrandsen*, Ull/Kisa IL, 3000 meter.
Lukas Buncic*, Ull/Kisa IL, 3000 meter. 
Anthony Ommundsen Johnsen, IK Grane Arendal, lengde og 110 meter hekk og stafett.
Markus Le Fjeld, Tyrving IL, 110 meter hekk og stafett.
Jonas Mæland Rosholt, IL i BUL, 400 meter hekk og stafett.
Haakon Kamlesh Heltzer Sørstad, Ull/Kisa IL, 2000 meter hinder.
Ulrik Jåvoll Hagen, Brandbu IF, 2000 meter hinder.
Kristoffer Randall, Drøbak-Frogn IL, kappgang.
Siver Olavsbråten Ebbestad, Sandvin IL, stav.

* Også meldt på i annen øvelse / andre øvelser men skal primært delta i den øvelsen som står i uttaket.

Norge dag for dag:

Endringer har forekommet etter at denne saken først ble publisert, og ytterligere endringer kan skje.

Torsdag 18. juli:

09:00 100 meter hekk sjukamp Susanne Tveit Amundsen.
09:30 Lengde kvalifisering Anthony Ommundsen Johnsen.
10:00 Høyde sjukamp Susanne Tveit Amundsen.
11:25 2000 meter hinder forsøk Astrid Cecilie Berntsen.
11:30 Stav kvalifisering Siver Olavsbråten Ebbestad.
12:05 400 meter forsøk Elias Solheim Sollid.
12:05 400 meter forsøk Sondre Søgård Lehmann.
12:40 400 meter forsøk Lilje Lopes Patey.

15:30 100 meter forsøk Christopher Ekene Nordlie.
17:05 110 meter hekk forsøk Anthony Ommundsen Johnsen.
17:05 110 meter hekk forsøk Markus Le Fjeld.
17:15 Kule sjukamp Susanne Tveit Amundsen.
17:55 100 meter hekk forsøk Oda Asdal Hansen.
18:35 1500 meter forsøk Mathea Lægran.
18:35 1500 meter forsøk Wilma Anna Bekkemoen Torbiörnsson.
18:40 Tresteg kvalifisering Hannah Rebekah Murai-Ubby.
18:55 1500 meter forsøk Magnus Øyen.
18:55 1500 meter forsøk Åsmund Sunde Førde.
19:30 200 meter sjukamp Susanne Tveit Amundsen.
20:03 100 meter semifinale Christopher Ekene Nordlie*.

* Krever avansement fra kvalifisering/forrige runde.

Fredag 19. juli:

09:00 2000 meter hinder forsøk Haakon Kamlesh Heltzer Sørstad.
09:00 2000 meter hinder forsøk Ulrik Jåvoll Hagen.
09:30 Lengde sjukamp Susanne Tveit Amundsen.
10:05 Stav kvalifisering Embla Matilde Njerve.
10:30 400 meter hekk forsøk Jonas Mæland Rosholt.
11:15 400 meter semifinale Lilje Lopes Patey*.
11:38 400 meter semifinale Elias Solheim Sollid*.
11:38 400 meter semifinale Sondre Søgård Lehmann*.
11:48/13:15 Spyd syvkamp Susanne Tveit Amundsen.
12:03 200 meter forsøk Kaisa Sol Fagerland.
12:50 200 meter forsøk Benjamin Altmann Opuama.
12:50 200 meter forsøk Richard Parwon Dahn.

16:55 110 meter hekk semifinale Anthony Ommundsen Johnsen*.
16:55 110 meter hekk semifinale Markus Le Fjeld*.
17:10 Lengde finale Anthony Ommundsen Johnsen*.
17:22 100 meter hekk semifinale Oda Asdal Hansen*.
17:50 800 meter forsøk Astrid Cecilie Berntsen.
17:50 800 meter forsøk Wilma Anna Bekkemoen Torbiörnsson.
18:25 800 meter forsøk Lars Johannson Hauge.
19:05 Tresteg finale Hannah Rebekah Murai-Ubby*.
19:45 800 meter sjukamp Susanne Tveit Amundsen.
20:20 110 meter hekk finale Anthony Ommundsen Johnsen*.
20:20 110 meter hekk finale Markus Le Fjeld*.
20:30 100 meter hekk finale Oda Asdal Hansen*.
20:50 100 meter finale Christopher Ekene Nordlie*.

* Krever avansement fra kvalifisering/forrige runde.

Lørdag 20. juli:

10:15 3000 meter finale Tuva Alme.
10:15 3000 meter finale Venus Abraham Teffera.
10:35 1500 meter finale Magnus Øyen*.
10:35 1500 meter finale Åsmund Sunde Førde*.
10:50 Stafett jenter forsøk.
11:37 Stafett gutter forsøk.
12:20 400 meter hekk semifinale Jonas Mæland Rosholt*.

17:28 2000 meter hinder finale Astrid Cecilie Berntsen*.
17:40 Stav finale Siver Olavsbråten Ebbestad*.
17:44 800 meter semifinale Astrid Cecilie Berntsen*.
17:44 800 meter semifinale Wilma Anna Bekkemoen Torbiörnsson*.
17:56 800 meter semifinale Lars Johannson Hauge*.
18:27 200 meter semifinale Kaisa Sol Fagerland*.
18:42 200 meter semifinale Benjamin Altmann Opuama*.
18:42 200 meter semifinale Richard Parwon Dahn*.
19:10 400 meter finale Elias Solheim Sollid*.
19:10 400 meter finale Sondre Søgård Lehmann*.
19:27 400 meter finale Lilje Lopes Patey*.
20:20 200 meter finale Kaisa Sol Fagerland*.
20:30 200 meter finale Benjamin Altmann Opuama*.
20:30 200 meter finale Richard Parwon Dahn*.

* Krever avansement fra kvalifisering/forrige runde.

Søndag 21. juli:

11:35 3000 meter finale Lukas Buncic.
11:35 3000 meter finale Philip Storm Regbo Gulbrandsen.
12:05 1500 meter finale Mathea Lægran*.
12:05 1500 meter finale Wilma Anna Bekkemoen Torbiörnsson*.

17:00 800 meter finale Astrid Cecilie Berntsen*.
17:00 800 meter finale Wilma Anna Bekkemoen Torbiörnsson*.
17:12 800 meter finale Lars Johannson Hauge*.
17:25 Stav finale Embla Matilde Njerve*.
17:33 2000 meter hinder finale Haakon Kamlesh Heltzer Sørstad*.
17:33 2000 meter hinder finale Ulrik Jåvoll Hagen*.
17:55 5000 meter kappgang finale Kristoffer Randall.
18:45 400 meter hekk finale Jonas Mæland Rosholt*.
20:05 Stafett jenter finale*.
20:16 Stafett gutter finale*.

* Krever avansement fra kvalifisering/forrige runde.