F4E61EBA-52D7-4371-9600-135E314A8803.png

Her finner du alt du behøver av info foran OL i Paris

OL i Paris nærmer seg med stormskritt. Her på denne siden finner du allerede mye interessant stoff, og mer vil komme. Vi holder deg oppdatert hver dag frem til OL - og naturligvis under lekene. Bare å bokmerke denne siden først som sist

Viktige lenker:

I bunnen av saken har vi samlet flere lenker.

Tidsskjema friidrett.
Verdensstatistikk 2024.
Road to Paris - disse er med.
Norgesstatistikk 2024.
Entry List.

Den norske troppen:

Lenkene på navn leder til World Athletics sine utøverprofiler.

Menn:

Håvard Bentdal Ingvaldsen, Moelven IL, 400 meter.
Tobias Grønstad, IK Tjalve, 800 meter.
Jakob Asserson Ingebrigtsen, Sandnes IL, 1500 meter og 5000 meter.
Narve Gilje Nordås, Sandnes IL, 1500 meter og 5000 meter.
Zerei Kbrom Mezngi, IL Skjalg, maraton.
Sondre Nordstad Moen, SK Vidar, maraton.
Karsten Warholm, Dimna IL, 400 meter hekk.
Sondre Guttormsen, SK Vidar, stav.
Simen Guttormsen, SK Vidar, stav.
Pål Haugen Lillefosse, Fana IL, stav.
Eivind Henriksen, IK Tjalve, slegge.
Thomas Mardal, Gloppen FIL, slegge.
Marcus Thomsen, IL Norna-Salhus, kule.
Markus Rooth, IK Tjalve, 10-kamp.
Sander Aae Skotheim, IK Tjalve, 10-kamp.

Kvinner:

Henriette Jæger, Aremark IF, 400 meter og 4 x 400 meter stafett.
Amalie Iuel, IK Tjalve, 400 meter hekk og 4 x 400 meter stafett.
Line Kloster, SK Vidar, 400 meter hekk og 4 x 400 meter stafett.
Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve, 5000 meter.
Lene Onsrud Retzius, IL i BUL, stav.
Marie-Therese Obst, IK Tjalve, spyd.
Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg T&IF, slegge.
Lakeri Ertzgaard, IK Tjalve, 4 x400 meter stafett.
Josefine Tomine Eriksen, Sem IF,  4 x 400 meter stafett.
Elisabeth Slettum, IL Skjalg, 4 x 400 meter stafett

Norge dag for dag:

Fredag 2. august:

10:05 100 meter 10-kamp Markus Rooth.
10:05 100 meter 10-kamp Sander Aae Skotheim.
10:10/11:35 Slegge kvalifisering Eivind Henriksen.
10:10/11:35 Slegge kvalifisering Thomas Mardal.
10:55 Lengde 10-kamp Markus Rooth.
10:55 Lengde 10-kamp Sander Aae Skotheim.
11:05 1500 meter forsøk Jakob Asserson Ingebrigtsen.
11:05 1500 meter forsøk Narve Gilje Nordås.
12:10 Kule 10-kamp Markus Rooth.
12:10 Kule 10-kamp Sander Aae Skotheim.

18:05 Høyde 10-kamp Markus Rooth.
18:05 Høyde 10-kamp Sander Aae Skotheim.
18:10 5000 meter forsøk Karoline Bjerkeli Grøvdal.
19:50 Kule kvalifisering Marcus Thomsen.
20:45 400 meter 10-kamp Markus Rooth.
20:45 400 meter 10-kamp Sander Aae Skotheim.

Lørdag 3. august:

10:05 110 meter hekk 10-kamp Markus Rooth.
10:05 110 meter hekk 10-kamp Sander Aae Skotheim.
10:10 Stav kvalifisering Sondre Guttormsen.
10:10 Stav kvalifisering Simen Guttormsen.
10:10 Stav kvalifisering Pål Haugen Lillefosse.
10:55/12:00 Diskos 10-kamp Markus Rooth.
10:55/12:00 Diskos 10-kamp Sander Aae Skotheim.
13:40 Stav 10-kamp Markus Rooth.
13:40 Stav 10-kamp Sander Aae Skotheim.

19:10/20:10 Spyd 10-kamp Markus Rooth.
19:10/20:10 Spyd 10-kamp Sander Aae Skotheim.
19:45 Kule finale Marcus Thomsen*.
20:25 1500 meter men REP.
21:43 1500 meter 10-kamp Markus Rooth.
21:43 1500 meter 10-kamp Sander Aae Skotheim.

* Krever avansement fra tidligere runde.

Søndag 4. august:

10:20/11:45 Slegge kvalifisering Beatrice Nedberge Llano.
12:35 400 meter hekk forsøk Amalie Iuel.
12:35 400 meter hekk forsøk Line Kloster.

19:05 400 meter forsøk Håvard Bentdal Ingvaldsen.
20:30 Slegge finale Eivind Henriksen*.
20:30 Slegge finale Thomas Mardal*.
21:10 1500 meter semifinale Jakob Asserson Ingebrigtsen*.
21:10 1500 meter semifinale Narve Gilje Nordås*.

* Krever avansement fra tidligere runde.

Mandag 5. august:

10:05 400 meter hekk forsøk Karsten Warholm.
10:40 Stav kvalifisering Lene Retzius.
10:50 400 meter hekk kvinner REP
11:05 400 meter menn REP
11:55 400 meter forsøk Henriette Jæger.

19:05 Stav finale Sondre Guttormsen*.
19:05 Stav finale Simen Guttormsen*.
19:05 Stav finale Pål Haugen Lillefosse*.
21:20 5000 meter finale Karoline Bjerkeli Grøvdal*.

* Krever avansement fra tidligere runde.

Tirsdag 6. august:

11:20 400 meter kvinner REP
12:00 400 meter hekk menn REP

19:45 400 meter hekk semifinale Amalie Iuel*.
19:45 400 meter hekk semifinale Line Kloster*.
20:02 Slegge finale Beatrice Nedberge Llano*.
20:30 400 meter semifinale Håvard Bentdal Ingvaldsen*.
21:00 1500 meter finale Jakob Asserson Ingebrigtsen*.
21:00 1500 meter finale Narve Gilje Nordås*.

* Krever avansement fra tidligere runde.

Onsdag 7. august:

10:25/11:50 Spyd kvalifisering Marie-Therese Obst.
11:00 5000 meter forsøk Jakob Asserson Ingebrigtsen.
11:00 5000 meter forsøk Narve Gilje Nordås.
11:45 800 meter forsøk Tobias Grønstad.

19:05 Stav finale Lene Retzius*.
19:40 400 meter hekk semifinale Karsten Warholm*.
20:45 400 meter semifinale Henriette Jæger*.
21:20 400 meter finale Håvard Bentdal Ingvaldsen*.

* Krever avansement fra tidligere runde.

Torsdag 8. august:

12:00 800 meter REP

21:05 400 meter hekk finale Amalie Iuel*.
21:05 400 meter hekk finale Line Kloster*.

* Krever avansement fra tidligere runde.

Fredag 9. august:

10:40 4x400 meter stafett forsøk.
11:30 800 meter semifinale Tobias Grønstad*.

20:00 400 meter finale Henriette Jæger*.
21:50 400 meter hekk finale Karsten Warholm*.

* Krever avansement fra tidligere runde.

Lørdag 10. august:

08:00 Maraton Zerei Kbrom Mezngi.
08:00 Maraton Sondre Nordstad Moen.

19:30 800 meter finale Tobias Grønstad*.
19:40 Spyd finale Marie-Therese Obst*.
20:00 5000 meter finale Jakob Asserson Ingebrigtsen*.
20:00 5000 meter finale Narve Gilje Nordås*.
21:20 4x400 meter stafett finale*.

* Krever avansement fra tidligere runde.

Øvrige lenker:

Hele OL-programmet.
Norge i tidligere OL.