Mesterskapsrekorder pr. 1.1.2020

Ungdomsmesterskapet innendørs                        

Jenter 22 år

60 m

7.53

Anne Cathrine Bakken, IK Tjalve

Drammen

2002

 

200 m

24.28

Ida Bakke Hansen, Sandnes IL

Ulsteinvik

2015

 

 

24.28

Emily Rose Norum, Steinkjer FIK

Steinkjer

2016

 

400 m

54.22

Sara Dorthea Jensen, Sørild FIK

Rud

2017

 

800 m

2:12.00

Toril Hatling, Lørenskog FIL

Askim

1986

 

1500 m

4:33.53

Ingeborg Løvnes, SK Vidar

Rud

2014

 

60 m h

8.14

Christina Vukicevic, Ski IL

Drammen

2008

 

1500 m gang

7:10.08

Fride Møller Flatin, Dimna IL

Rud

2017

 

Høyde

1.86

Tonje Angelsen, Trondheim Friidrett

Drammen

2010

 

Stav

4.11

Cathrine Larsåsen, IL i BUL

Drammen

2008

 

Lengde

6.08

Ida Marcussen, IK Våg

Drammen

2008

 

Tresteg

12.89

Mia Haave, IL Tyrving

Drammen

2010

 

Kule

14.98

Gunn Torhild Johannessen, FIL AKS-77

Askim

1997

 

4x200 m

1:41.31

Sørild FIK

(Anastasia Lunde, Ingvild Meinseth, Line Myrestøl Johansson, Sara Dorthea Jensen)

Rud

2017

 

Utgått øvelse:

 

 

 

 

 

100 m

11.86

Anne Cathrine Bakken, IK Tjalve

Drammen

2002

 

3000 m

10:51.70

Gry Gjestrud, IF Eiker-Kvikk

Askim

1989

 

 

Gutter 22 år

60 m

6.66

Fernando Ramirez, SK Vidar

Askim

1995

 

200 m

21.61

Joachim Sandberg, Sandnes IL

Steinkjer

2016

 

400 m

46.82

Karsten Warholm, Dimna IL

Steinkjer

2016

 

800 m

1:51.92

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

Sandnes

2012

 

1500 m

3:47.05

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

Sandnes

2012

 

60 m h

7.92

Gaute Melby Gundersen, Lambertseter IF

Askim

1991

 

1500 m gang

5:39.84

Fredrik Vaeng Røtnes, IL i BUL Tromsø

Steinkjer

2016

 

Høyde

2.22

Håkon Särnblom, IK Tjalve

Askim

1988

 

Stav

5.21

Eirik Greibrokk Dolve, Fana IL

Steinkjer

2016

 

Lengde

7.44

Geir Moen, Moss IL

Askim

1990

 

Tresteg

15.15

Sigurd Njerve, IL Norna-Salhus

Askim

1992

 

Kule

18.22

Gjøran Sørli, IK Tjalve

Drammen

2000

 

4x200 m

1:28.30

Sandnes IL

(Hans Christian Walker, Joachim Sandberg, Henrik Skulevold, Even Meinseth)

Steinkjer

2016

 

Utgått øvelse:

 

 

 

 

 

100 m

10.53

Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL

Drammen

2006

 

3000 m

8:30.48

Asmund Taarud, IK Tjalve

Askim

1985

 

 

Jenter 19 år (ny klasse fra 2004)

60 m

7.47

Ingvild Meinseth, Sørild FIK

Rud

2017

 

200 m

23.96

Helene Rønningen, IL Tyrving

Steinkjer

2016

 

400 m

55.29

Sara Dorthea Jensen, Bryne FIK

Ulsteinvik

2015

 

800 m

2:09.70

Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIK

Stange

2007

 

1500 m

4:20.84

Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIK

Stange

2007

 

60 m h

8.40

Isabelle Pedersen, IL Norna-Salhus

Drammen

2010

 

1500 m gang

6:52.26

Fride Møller Flatin, Dimna IL

Steinkjer

2016

 

Høyde

1.80

Øyunn Grindem, IL Sandvin

Stange

2005

 

 

1.80

Katarina Mögenburg, IL Tyrving

Drammen

2010

 

Stav

4.10

Lene Retzius, IL i BUL

Ulsteinvik

2015

 

Lengde

6.21

Nadia Akpana Assa, IL i BUL

Rud

2014

 

Tresteg

13.05

Mia Haave, IL Tyrving

Stange

2009

 

Kule

13.93

Camilla Rønning, Nittedal IL

Rud

2014

 

Utgått øvelse:

 

 

 

 

 

100 m

11.81

Folake Akinyemi, IL i BUL

Drammen

2008

 

 

Gutter 19 år (ny klasse fra 2004)

60 m

6.84

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

Drammen

2008

 

200 m

21.05

Karsten Warholm, Dimna IL

Ulsteinvik

2015

 

400 m

47.34

Karsten Warholm, Dimna IL

Ulsteinvik

2015

 

800 m

1:54.31

Abdurrahman Hir, Selsbakk IF

Ulsteinvik

2015

 

1500 m

3:54.51

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

Sandnes

2012

 

60 m h

7.82

Karsten Warholm, Dimna IL

Ulsteinvik

2015

 

1500 m gang

5:58.63

Fredrik Vaeng Røtnes, IL i BUL Tromsø

Ulsteinvik

2015

 

Høyde

2.07

Kjølv Egeland, IL i BUL

Stange

2009

 

Stav

5.10

Simen Guttormsen, SK Vidar

Ulsteinvik

2019

 

Lengde

7.49

Karsten Warholm, Dimna IL

Ulsteinvik

2015

 

Tresteg

14.58

Erik Lund, IL i BUL

Ulsteinvik

2015

 

Kule

19.05

Sven Martin Skagestad, Loddefjord IL

Rud

2014

 

Utgått øvelse:

 

 

 

 

 

100 m

10.69

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

Drammen

2008

 

 

Jenter 17 år (ny klasse fra 2004)

60 m

7.65

Tonje Fjellet Kristiansen, FIK Orion

Steinkjer

2016

 

200 m

24.30

Tonje Fjellet Kristiansen, FIK Orion

Steinkjer

2016

 

400 m

56.55

Josefine Tomine Eriksen, Larvik T&IF

Rud

2017

 

800 m

2:13.88

Josefine Tomine Eriksen, Larvik T&IF

Rud

2017

 

1500 m

4:40.65

Mari Andreassen Rud, Askim IF

Steinkjer

2018

 

60 m h

8.41

Andrea Rooth, Lambertseter IF

Ulsteinvik

2019

 

1500 m gang

6:43.47

Siri Gamst Glittenberg, Laksevåg T&IL

Ulsteinvik

2019

 

Høyde

1.73

Hilde Hovlandsdal, IL Gneist

Drammen

2004

 

 

1.73

Katarina Mögenburg, IL Tyrving

Drammen

2008

 

Stav

3.80

Lene Retzius, Moelven IL

Steinkjer

2013

 

 

3.80

Hedda Kjølberg Hauge, Ski IL

Steinkjer

2018

 

Lengde

5.64

Helene Hoven, IL Sandvin

Drammen

2008

 

Tresteg

12.38

Mari Sellevåg Aarø, IL Norna-Salhus

Ulsteinvik

2015

 

Kule

14.70

Elise Gravningen, IL Sandvin

Ulsteinvik

2015

 

4x200m

1:42.86

IL Tyrving

(Helene Rønningen, Hedda Hauge Hornes, Mina Marie Anglero, Mari Drabløs)

Rud

2014

 

Utgått øvelse:

 

 

 

 

 

100 m

12.22

Marte Jørgensen, IK Tjalve

Drammen

2010

 

 

Gutter 17 år (ny klasse fra 2004)

60 m

6.86

Philip Bjørnå Berntsen, Ski IL

Drammen

2006

 

200 m

21.95

Andreas Haara Bakketun, IL Gneist

Steinkjer

2018

 

400 m

49.93

Karsten Warholm, Dimna IL

Steinkjer

2013

 

800 m

1:52.91

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

Rud

2017

 

1500 m

3:51.91

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

Rud

2017

 

60 m h

7.92

Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist

Steinkjer

2018

 

1500 m gang

6:38.48

Tobias Lømo, IL Koll

Rud

2017

 

Høyde

2.05

Karsten Warholm, Dimna IL

Steinkjer

2013

 

Stav

5.20

Pål Hauge Lillefosse, IL Gneist

Steinkjer

2018

 

Lengde

7.19

Karsten Warholm, Dimna IL

Steinkjer

2013

 

Tresteg

14.61

Erlend Bolstad Raa, Fana IL

Rud

2017

 

Kule

18.77

Sven Martin Skagestad, Loddefjord IL

Sandnes

2012

 

4x200m

1:31.48

IL i BUL

Philip Jason Omollo, Stepahn Skogheim Kyeremeh, Jonathan Holen, Luca Thompson)

Steinkjer

2016

 

Utgått øvelse:

 

 

 

 

 

100 m

11.11

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

Drammen

2008

 

 

 

Jenter 16 år

60 m

7.55

Oda Utsi Onstad, Fagernes IL

Drammen

2006

 

200 m

24.60

Martine Hjørnevik, IL Norna-Salhus

Rud

2017

 

800 m

2:09.70

Malin Edland, Larvik TIF

Ulsteinvik

2015

 

1500 m

4:30.83

Malin Edland, Larvik TIF

Ulsteinvik

2015

 

60 m h (76,2)

8.66

Isabelle Pedersen, IL Norna-Salhus

Drammen

2008

 

1500 m gang

6:59.80

Maren Karlsen Bekkestad, IF Sturla

Ulsteinvik

2019

 

Høyde

1.74

Tonje Angelsen, Trondheim Friidrett

Drammen

2006

 

 

1.74

Mia Haave, IL Tyrving

Drammen

2006

 

Stav

3.60

Hedda M. Kjølberg Hauge, Ski IL

Rud

2017

 

Lengde

6.19

Oda Utsi Onstad, Fagernes IL

Drammen

2006

 

Tresteg

12.41

Margrethe Renstrøm, Søgne IL

Drammen

2002

 

Kule (3)

14.16

Gunn Torhild Johannessen, FIL AKS-77

Askim

1992

 

Utgått øvelse:

 

 

 

 

 

100 m

12.03

Folake Akinyemi, IL I BUL

Drammen

2006

 

400 m

60.78

Siv Berg, IL Skjalg

Askim

1986

 

 

Gutter 16 år

60 m

6.92

Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist

Rud

2017

 

200 m

22.05

Stephan Skogheim Kyeremeh, IL I BUL

Rud

2017

 

800 m

1:58.58

Abdurrahman Hir, Selsbakk IF

Steinkjer

2013

 

1500 m

4:08.76

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

Rud

2014

 

60 m h (91)

7.99

Andras Haara Bakketun, IL Gneist

Rud

2017

 

1500m gang

7:00.64

Benjamin Bjørnstad, IF Sturla

Ulsteinvik

2019

 

Høyde

2.00

Atle Bråthen, IF Hellas

Askim

1988

 

Stav

5.05

Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist

Rud

2017

 

Lengde

6.82

Thomas Mellin Olsen, TIL Hovding

Askim

1993

 

Tresteg

12.84

Claes Svensson, IF Göta, SWE

Drammen

2002

 

 

12.84

Sindre Øverbø, IL Norna-Salhus

Drammen

2002

 

Kule (5)

16.97

Marcus Thomsen, IK Tjalve

Rud

2014

 

Utgått øvelse:

 

 

 

 

 

100 m

11.00

Lars Jacob Woie, IL Sørfjell

Drammen

1998

 

400 m

53.24

Alexander Nilsson, Askim IF

Askim

1986

 

           

Jenter 15 år (ny klasse fra 2004)

60 m

7.75

Ingvild Meinseth, Sørild FIK

Rud

2014

 

200 m

24.90

Ingvild Meinseth, Sørild FIK

Rud

2014

 

800 m

2:14.33

Karoline Daland, Sørild FIK

Rud

2014

 

1500 m

4:43.85

Camilla Ziesler, Sandnes IL

Ulsteinvik

2015

 

60 m h

8.70

Martine Hjørnevik, IL Norna-Salhus

Steinkjer

2016

 

1500 m gang

7:19.15

Inis Agata Engeness, IL Koll

Steinkjer

2018

 

Høyde

1.71

Mia Haave, IL Tyrving

Stange

2005

 

Stav

3.60

Lene Retzius, Moelven

Trondheim

2011

 

Lengde

5.60

Benedicte Abrahamsen, IL Norna-Salhus

Drammen

2008

 

Tresteg

11.08

Celine Hjorth Ingebrigtsen, Fana IL

Ulsteinvik

2019

 

Kule

13.14

Camilla Rønning, Nittedal IL

Drammen

2010

 

Utgått øvelse:

 

 

 

 

 

100 m

12.48

Marte Jørgensen, Strømmen IF

Drammen

2008

 

 

Gutter 15 år (ny klasse fra 2004)

60 m

7.20

Andreas Haara Bakketun, IL Gneist

Steinkjer

2016

 

200 m

22.65

Andreas Haara Nakketun, IL Gneist

Steinkjer

2016

 

800 m

2:00.57

Abdurrahman Hir, Selsbakk IF

Sandnes

2012

 

1500 m

4:11.91

Abdurrahman Hir, Selsbakk IF

Sandnes

2012

 

60 m h

7.98

Andreas Haara Bakketun, IL Gneist

Steinkjer

2016

 

1500 m gang

7:27.02

Benjamin Bjørnstad, IF Sturla

Steinkjer

2018

 

Høyde

1.94

Erlend Bolstad Raa, Fana IL

Ulsteinvik

2015

 

Stav

4.70

Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist

Steinkjer

2016

 

Lengde

6.35

Lars T. Frantzen, IL Mogutten

Stange

2005

 

Tresteg

12.55

Aiden Floyd Vincent, Groruddalen FIK

Ulsteinvik

2019

 

Kule

15.98

Sander Bjørbekk Skarland, Overhalla IL

Steinkjer

2018

 

Utgått øvelse:

 

 

 

 

 

100 m

11.70

Philip Bjørnå Berntsen, Ski IL

Drammen

2004

 

                                              

 

Klassen utgått ved omleggingen i 2004 – dette var de utgående rekordene:

Jenter 18 år

60 m

7.58

Ingvild Larsen, Laksevåg TIL

Askim

1993

 

100 m

12.12

Anne Cathrine Bakken, IL i BUL

Drammen

2000

 

200 m

25.04

Elisabeth Slettum, IL Skjalg

Stange

2003

 

400 m

57.45

Stine Tomb, Trondheim Friidrett

Stange

2003

 

800 m

2:14.36

Christin Sørum, IL Skjalg

Askim

1985

 

1500 m

4:40.57

Vibeke Tegneby, Moss IL

Askim

1990

 

3000 m

9:41.39

Christin Sørum, IL Skjalg

Askim

1985

 

60 m h

8.73

Christine Næsheim Bjørkvik, IL Skjalg

Stange

2003

 

Høyde

1.84

Inger Lill van der Blom, Flekkefjord IF

Askim

1991

 

Stav

3.60

Monica Grimsrud, IL i BUL

Stange

2001

 

Lengde

6.20

Ingvild Larsen, Laksevåg TIL

Askim

1993

 

Tresteg

12.65

Christine Gulbrandsen, Kristiansands IF

Askim

1995

 

Kule (4)

14.07

Gunn Torhild Johannessen, FIL AKS-77

Askim

1994

 

 

Gutter 18 år

60 m

6.86

Aham Okeke, IL i BUL

Askim

1987

 

100 m

11.13

Lars Jacob Woie, IL Sørfjell

Drammen

1999

 

200 m

22.97

Hans Petter Nergård, FIK Orion

Stange

2003

 

400 m

50.96

Alejandro Perez, Haugesund IL

Stange

2001

 

800 m

1:57.61

Karl Henrik Felde, IL Gular

Askim

1995

 

1500 m

4:04.01

Joachim Brøndbo, Mosvik IL

Stange

2003

 

3000 m

8:42.26

Ulf Petäje, SWE

Askim

1985

 

60 m h (100)

7.97

Gaute Melby Gundersen, Lambertseter IF

Askim

1990

 

Høyde

2.10

Atle Bråthen, Askim IF

Askim

1990

 

Stav

4.90

Øystein Kamperud, SK Vidar

Askim

1994

 

Lengde

7.28

Gøran Moen, IL Gular

Askim

1989

 

Tresteg

15.02

Ketill Hanstveit, IL Norna-Salhus

Askim

1991

 

Kule (5,5)

18.71

Leif Olve Dolonen Larsen, IF Graabein

Askim

1993

 

 

Utgåtte øvelser:

Gutter 16 år

Kule (4)

19.13

Ole Christian Strømberg, Ski IL

Askim

1988