Mesterskapsrekorder i UM pr. 1.1.2020 (Kun gjeldende øvelser og spesifikasjoner)

Klasse/Øvelse

Resultat

Vind

Navn/Klubb

Sted

År

Jenter 15 år

 

 

 

 

 

100 m

12.03

+1,6

Helene Rønningen, IL Tyrving

Lillehammer

2013

200 m

24.81

+0.1

Ida Bakke Hansen, IL Runar

Prestfoss

2008

800 m

2:10.86

 

Mathilde Myhrvold, Raufoss IL

Lillehammer

2013

2000 m

6:13.71

 

Malin Søtorp Solberg, Sarpsborg IL

Trondheim

2021

80m hekk (76.2)

11.30

+0,7

Kristi Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

Lillehammer

2013

300m hekk (76.2)

44.27

 

Andrea Rooth, Lambertseter IF

Bergen/Fa

2017

1500m hinder (76.2)

4:56.06

 

Malin Hoelsveen, Raufoss IL

Jessheim

2020

2000m kappgang

9:48.61

 

Maren Karlsen Bekkestad, IF Sturla

Overhalla

2018

Høyde

1.71

 

Tonje Angelsen, Selsbakk IF

Moss

2004

Stav

3.71

 

Lene Retzius, Moelven

Fredrikstad

2011

Lengde

5.92

+1,2

Ingvild Larsen, Laksevåg TIL

Bergen/Fa

1990

Tresteg

12.58

+0,2

Mia Nilssen Haave, IL Tyrving

Moss

2005

Kule (3)

13.73

 

Mona Ekroll Jaidi, IL Norna-Salhus

Molde

2010

Diskos (0.75)

48.76

 

Elisabeth Thon Rosvold, Asker Skiklub

Bergen/Fa

2017

Slegge (3/110)

55.33

 

Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg TIL

Askøy

2012

Spyd (0.5)

46.50

 

Vibeke Engen, Oppegård IL

Bergen/Fa

2017

(Spyd (0.4)

51.81

 

Mona Ekroll Jaidi, IL Norna-Salhus

Molde

2010)

 

 

 

 

 

 

Jenter 16 år

 

 

 

 

 

100m

11.70

+1,9

Henriette Jæger, Aremark IF

Jessheim

2019

200m

23.89

+1,6

Henriette Jæger, Aremark IF

Jessheim

2019

800m

2:06.93

 

Marte Elden, Namdalseid IL

Oslo/Bi

2002

3000m

9:24.69

 

Karoline Bjerkeli Grøvdal, Isfjorden IL

Byrkjelo

2006

80m hekk (76.2)

11.23

-0,3

Martine K. Hjørnevik, IL Norna-Salhus

Bergen/Fa

2017

300m hekk (76.2)

42.77

 

Karoline Daland, Sørild FIK

Lillestrøm

2015

1500m hinder (76.2)

4:51.66

 

Malin Hoelsveen, Raufoss IL

Trondheim

2021

2000m kappgang

9:27.84

 

Maren Karlsen Bekkestad, IF Sturla

Jessheim

2019

Høyde

1.76

 

Hedvig Kallåk, IL Tyrving

Jessheim

2020

Stav

3.76

 

Katrine Haarklau, Bergens TF

Kristiansand

2007

Lengde

6.05

+1,9

Ingvild Larsen, Laksevåg TIL

Fredrikstad

1991

Tresteg

12.07

+0.9

Mia Nilssen Haave, IL Tyrving

Byrkjelo

2006

Kule (3)

15.12

 

Camilla Rønning, Nittedal IL

Fredrikstad

2011

Diskos (1)

45.22

 

Lotta Flattum Fallingen, Brandbu IF

Overhalla

2018

Slegge (4/119.5)

61,76

 

Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg TIL

Lillehammer

2013

Spyd (0.5)

52.25

 

Vår Eik Litland, Laksevåg TIL

Jessheim

2019

1000m stafett (15-16 år)

2:14.92

 

IL Tyrving

Lillehammer

2013

 

 

 

(Jenny Marie Labråten, Helene Rønningen, Mina Marie Anglero, Mari Drabløs)

Jenter 17 år (ny klasse fra 2004)

 

 

 

100m

11.69

+0,9

Henriette Jæger, Aremark IF

Jessheim

2020

200m

23.53

+0,8

Henriette Jæger, Aremark IF

Jessheim

2020

400m

55.31

 

Josefine Tomine Eriksen, Larvik TIF

Bergen/Fa

2017

800m

2:10.96

 

Camilla Ziesler, Sandnes IL

Bergen/Fa

2017

3000m

9:40.90

 

Ingeborg Østgård, FIK Ren-Eng

Jessheim

2020

100m hekk (76.2)

13.47

+1,2

Andrea Rooth, Lambertseter IF

Jessheim

2019

300m hekk (76.2)

43.17

 

Marin Stray Gautadottir, IL Skjalg

Jessheim

2020

2000m hinder (76.2)

6:41.56

 

Thea Charlotte Knutsen, IL Varegg

Trondheim

2021

2000m kappgang

8:59.78

 

Maren Karlsen Bekkestad, IF Sturla

Jessheim

2020

Høyde

1.73

 

Mia Guldteig Lien, Stjørdal FIK

Jessheim

2020

Stav

3.81

 

Paula Nedberge Llano, Laksevåg TIL

Askøy

2012

Lengde

5.99

+1,7

Mia Guldteig Lien, Stjørdal FIK

Jessheim

2020

Tresteg

12.53

-1,3

Henriette Jæger, Aremark IF

Jessheim

2020

Kule (3)

15.73

 

Elise Gravningen, IL Sandvin

Lillestrøm

2015

Diskos (1)

46.25

 

Elisabeth Thon Rosvold, Asker Skiklubb

Jessheim

2019

Slegge (4/119.5)

70.00

 

Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg IL

Haugesund

2014

Spyd (0.5)

56.46

 

Arianne Duarte Morais, IL I BUL

Sandnes

2016

1000m stafett (15-17 år)

2:17.86

 

Ranheim IL

Jessheim

2020

 

 

 

(Nora Aune, Mia Guldteig Lien, Ella Njaastad Skjesol, Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg)

 

 

 

 

 

 

 

Jenter 18/19 år (17/18 år før 2004)

 

 

100m

11.65

+1,4

Helene Rønningen, IL Tyrving

Sandnes

2016

200m

23.91

+0,9

Helene Rønningen, IL Tyrving

Sandnes

2016

400m

54.07

 

Emily Rose Norum, Steinkjer FIK

Lillestrøm

2015

800m

2:07.90

 

Silje Rasmussen, Klepp IL (73)

Bergen/Fa

1990

3000m

9:23.73

 

Ingeborg Østgård, FIK Ren-Eng

Trondheim

2021

100m hekk (84)

13.80

+1,5

Martine Hjørnevik, IL Norna-Salhus

Jessheim

2019

100m hekk (76,2)

13.41

+1,7

Andrea Rooth, Lambertseter IF

Trondheim

2021

400m hekk (76.2)

58.82

 

Andrea Rooth, Lambertseter IF

Trondheim

2021

2000m hinder (76.2)

6:33.30

 

Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIK (88)

Byrkjelo

2006

2000m kappgang

8:49.74

 

Siri Gamst Glittenberg, Laksevåg T&IL

Trondheim

2021

Høyde

1.80

 

Katarina Mögenburg, IL Tyrving (91)

Molde

2010

Stav

4.00

 

Lene Retzius, IL i BUL

Lillestrøm

2015

Lengde

6.15

+1,5

Ingvild Larsen, Laksevåg TIL (75)

Trondheim/Le

1993

Tresteg

12.36

+2,0

Kine Aaltvedt, Minerva IS (91)

Nadderud

2009

Kule (4)

13.54

 

Gunn-Torhild Johannessen, FIL AKS-77 (76)

Kristiansand

1994

Diskos (1)

49.14

 

Lotta Flatum, Brandbu IF

Trondheim

2021

Slegge (4/119.5)

64.09

 

Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg TIL

Lillestrøm

2015

Spyd (0.6)

50.99

 

Stella Weinberg, Kristiansands IF

Bergen/Fa

2017

1000m stafett (17-19 år)

2:14.08

 

Sørild FIK

Lillestrøm

2015

 

 

 

(Line Myrestøl Johansson, Nathalie Johnsen, Ingvild Meinseth, Karoline Daland)

Gutter 15 år

 

 

 

 

 

100m

11.14

+0,1

Lars Jacob Woie, IL Sørfjell

Nesbyen

1997

 

11.14

+0,8

Sebastian Berntsen, Tønsberg FIK

Jessheim

2020

200m

22.23

+1,3

Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist

Sandnes

2016

800m

1:54.05

 

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

Lillestrøm

2015

2000m

5:24.41

 

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

Lillestrøm

2015

100m hekk (84,0)

13.29

+0,8

Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FIK

Jessheim

2020

(100m hekk (91.4)

13.47

+0,9

Scott Ygård, IF Hellas

Overhalla

2018)

300m hekk (76.2)

38.54

 

Andreas Haara Bakketun, IL Gneist

Sandnes

2016

1500m hinder (76.2)

4:15.80

 

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

Lillestrøm

2015

2000 m gang

9:07.35

 

Magnus Græsli, Leinstrand IL

Jessheim

2020

Høyde

1.97

 

Gisle Bråthen, IF Hellas

Bergen/Fa

1989

Stav

4.50

 

Fabian August Furnes Warpe, Laksevåg TIL

Overhalla

2018

Lengde

6.73

+1,8

Karsten Warholm, Dimna IL

Fredrikstad

2011

Tresteg

13.77

+1,3

Karsten Warholm, Dimna IL

Fredrikstad

2011

Kule (4)

17.47

 

Sven Martin Skagestad, Loddefjord IL

Molde

2010

Diskos (1)

62.96

 

Steffen Melheim, Olden IL

Overhalla

2018

Slegge (4/119.5)

62.52

 

Atle Rygg Årdal, IL Brodd

Oslo/Bi

2002

Spyd (0.6)

62.81

 

Gardar Johann Fridriksson, Fredrikstad IF

Nadderud

2009

 

 

 

 

 

 

Gutter 16 år

 

 

 

 

 

100m

10.68

+0,2

Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist

Bergen/Fa

2017

200m

21.63

+0,2

Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist

Bergen/Fa

2017

800m

1:53.84

 

Kjetil Hodnekvam, FIL AKS-77

Trondheim/Le

1993

3000m

8:29.51

 

Sondre Nordstad Moen, Strindheim IL

Kristiansand

2007

100m hekk (91.4)

12.85

0,0

Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist

Sandnes

2016

 

12.85

0,0

Andreas Haara Bakketun, IL Gneist

Sandnes

2016

300m hekk (76.2)

37.83

 

Andreas Haara Bakketun, IL Gneist

Bergen/Fa

2017

1500m hinder (76.2)

4:10.91

 

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

Sandnes

2016

2000m kappgang

8:39.25

 

Magnus Græsli, Leinstrand IL

Trondheim

2021

Høyde

2.01

 

Karsten Warholm, Dimna IL

Askøy

2012

Stav

5.16

 

Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist

Bergen/Fa

2017

Lengde

7.09

-0,6

Karsten Warholm, Dimna IL

Askøy

2012

Tresteg

15.00

+1,5

Per Bucher Johannessen, Fana IL

Overhalla

2018

(Kule (5)

19.16

 

Marcus Thomsen, IK Tjalve

Haugesund

2014)

Kule (4)

15.66

 

Sondre Jahren, Asker Skiklubb

Jessheim

2020

Diskos (1.5)

59.96

 

Steffen Melheim, Olden IL

Jessheim

2019

Slegge (5/119.5)

63.89

 

Eivind Henriksen, IK Tjalve

Byrkjelo

2006

Spyd (0.7)

62.54

 

Bendik Espenes, Strindheim IL

Bergen/Fa

2017

1000m stafett (15-16 år)

2:00.45

 

Sandnes IL

Trondheim

2021

 

 

 

(Jonas Fjordhol, Eskild Gjesdal Hillesund, Alexander Skrede, Håvard Haugen)

Gutter 17 år (ny klasse fra 2004)

 

 

 

100m

10.80

+0,9

Even Meinseth, Sørild FIK

Lillehammer

2013

200m

21.80

+0.3

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

Prestfoss

2008

400m

47.58

 

Fredrik Haavardtun Gullachsen, IL Norna-Salhus

Jessheim

2020

800m

1:53.30

 

Håkon Mushom, Lyngdal IL

Molde

2010

3000m

8:00.01

 

Jacob Ingebrigtsen, Sandnes IL

Bergen/Fa

2017

110m hekk (91,4)

13.85

 +1,7

Marcus Theodor Moen, Ullensaker/Kisa IL

Sandnes

2016

300m hekk (84)

37.98

 

Marius Bakken Støle, Sandnes IL

Molde

2010

2000m hinder (91.4)

5:53.27

 

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

Prestfoss

2008

2000m kappgang

8:37.67

 

Tobias Lømo, IL Koll

Bergen/Fa

2017

Høyde

2.05

 

Erlend Bolstad Raa, Fana IL

Bergen/Fa

2017

Stav

4.82

 

Eirik Greibrokk Dolve, IL Fri

Askøy

2012

Lengde

7.13

+1,0

Henrik Flåtnes, Tønsberg FIK

Overhalla

2018

Tresteg

14.64

+0,7

Erlend Bolstad Raa, Fana IL

Bergen/Fa

2017

Kule (5)

20.71

 

Marcus Thomsen, IK Tjalve

Lillestrøm

2015

Diskos (1.5)

58.83

 

Sven Martin Skagestad, Loddefjord IL

Askøy

2012

Slegge (5/120.0)

73.44

 

Eivind Henriksen, IK Tjalve

Kristiansand

2007

Spyd (0.7)

68.00

 

Martin Roe, IL Fri

Nadderud

2009

1000m stafett (15-17 år)

2:04.53

 

IL Norna-Salhus

Jessheim

2020

 

 

 

(Gaute Øymo Mælen, Tobias Kvamme Myhr, Kasper Fjeldstad, Kristoffer Hopland)

 

 

 

 

 

 

 

Gutter 18/19 år (17/18 år før 2004)

 

 

 

100m

10.54

+0,7

Karsten Warholm, Dimna IL

Lillestrøm

2015

200m

21.25

+0.8

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

Prestfoss

2008

400m

47.39

 

Jonatan Greni Bjerkaas, IL Tyrving

Overhalla

2018

800m

1:51.52

 

Markus Einan, Ullensaker/Kisa IL

Sandnes

2016

3000 m

8:15.98

 

Esten Møllerud-Hansen Hauen, FIK Ren-Eng

Trondheim

2021

110m hekk (100)

14.00

 

Gaute Melby Gundersen, Lambertseter IF

Bergen/Fa

1990

110m hekk (91,4)

13.84

 

Herman Ellingsen, IL Gneist

Trondheim

2021

400m hekk (91.4)

52.50

 

Karsten Warholm, Dimna IL

Haugesund

2014

2000m hinder (91.4)

5:41.03

 

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

Nadderud

2009

2000m kappgang

7:59.06

 

Fredrik Vaeng Røtnes, IL i BUL Tromsø

Haugesund

2014

Høyde

2.12

 

Jon Sigurd Utgårdsløkken, Aurskog-Høland FIL

Fredrikstad

1991

Stav

5.01

 

Per Magne Florvaag, Sandnes IL

Kristiansand

2011

Lengde

7.42

+0,3

Karsten Warholm, Dimna IL

Haugesund

2014

Tresteg

15.10

+1,7

Erik Lund, IL i BUL

Sandnes

2016

Kule (6)

20.88

 

Marcus Thomsen, IK Tjalve

Bergen/Fa

2017

Diskos (1.75)

60.11

 

Ola Stunes Isene, IF Sturla

Haugesund

2014

Slegge (6/121.5)

77.59

 

Eivind Henriksen, IK Tjalve

Nadderud

2009

Spyd (0.8)

69.94

 

Andreas Thorkildsen, Kristiansands IF

Porsgrunn

2000

1000m stafett (17-19 år)

1:54.51

 

IL Gneist

Trondheim

2021

 

 

 

(Filip Holdhus, Sndre Strønstad-Løseth, Herman Ellingsen, Thomas Strønstad-Løseth)