År |
Gullmedalje |
|
Sølvmedalje |
|
Bronsemedalje |
|
1896 |
Henry
Nordlie, Ørnulf |
17.8 |
Knut
K. Stamsø, Tjalve |
17.9 |
Karl
O. Olsen, Tjalve |
18.0 |
1897 |
Karl
O. Olsen, Tjalve |
18.6 |
Oscar
Amundsen, Ørnulf |
20.2 |
Einar
Pedersen, Ørnulf |
20.6 |
1898 |
Olai
Michelsen, Tjalve |
17.4 |
Otto
Haug, Kristiania IF |
|
Henrik
Nordlie, Ørnulf |
|
1899 |
Hans
Due, Tjalve |
16.8 |
Henrik
Nordlie, Ørnulf |
18.8 |
Einar
Pedersen, Ørnulf |
19.6 |
1900 |
Olai
Michelsen, Tjalve |
17.6 |
Wilhelm
Blystad, Tjalve |
18.2 |
Einar
Sørensen, Gleipner |
18.8 |
1901 |
Einar
Pedersen, Ørnulf |
20.0 |
Trygve
Lie, Odd, Skien |
20.8 |
J. de
Rytter Kielland, Bergens T. |
20.9 |
1902 |
Hans
Due, Tjalve |
16.3 |
Wilhelm
Blystad, Tjalve |
17.2 |
Georg
Bank, Kristiania IF |
17.4 |
1903 |
Hans
Due, Tjalve |
17.0 |
Georg
Bank, Kristiania IF |
17.8 |
Carl
Alfr. Pedersen, Ørnulf |
20.4 |
1904 |
Wilhelm
Blystad, Tjalve |
18.0 |
Oscar
Guttormsen, Ørnulf |
19.6 |
Georg
Bank, Kristiania |
19.6 |
1905 |
Georg
Bank, Kristiania IF |
16.8 |
Oscar
Guttormsen, Ørnulf |
17.8 |
Carl
Alfr. Pedersen, Ørnulf |
18.6 |
1906 |
Oscar
Guttormsen, Ørnulf |
17.1 |
Georg Bank,
Kristiania IF |
19.0 |
Kun 2 mann fullførte |
|
1907 |
Oscar
Guttormsen, Ørnulf |
17.4 |
Carl
Alfr. Pedersen, Ørnulf |
17.6 |
Ole
Bye, Kristiania IF |
19.8 |
1908 |
Oscar
Guttormsen, Ørnulf |
16.9 |
Nicolay
Beck, Kristiania IF |
17.0 |
Kun 2 mann fullførte |
|
1909 |
Oscar
Guttormsen, Ørnulf |
16.8 |
Ole
Bye, Kristiania IF |
1/2 m |
John
Johansen, Brage |
|
1910 |
Ferdinand
Bie, Kristiania IF |
16.7 |
Oscar
Guttormsen, Ørnulf |
|
Sverre
Grøner, Ørnulf |
|
|
|
|
|
|
Jacob
Pedersen, Kristiania IF |
|
1911 |
John
Johansen, Brage |
17.1 |
Sverre
Grøner, Ørnulf |
17.2 |
Henry
Olsen, Kristiania IF |
18.2 |
1912 |
Sverre
Grøner, Ørnulf |
17.4 |
Godtfred
Hansen, Tjalve |
17.4 |
Bjarne
Gulliksen, Falken |
17.9 |
1913 |
Henry
Olsen, Kristiania IF |
17.5 |
Godtfred
Hansen, Tjalve |
17.9 |
Jacob
Pedersen, Kristiania IF |
18.1 |
1914 |
Helge
Løvland, Ørnulf |
16.9 |
Sigurd
Grevskott, Freidig |
17.6 |
August Nilsen-Bauer, Haugesund |
18.6 |
1915 |
Michael
Blegen, Kristiania IF |
17.2 |
Einar
Guttormsen, Fredrikstad |
17.2 |
Johan
Hellum, Tjalve |
17.3 |
1916 |
Michael
Blegen, Kristiania IF |
17.2 |
Sigurd
Grevskott, Freidig |
17.2 |
Johan
Hellum, Tjalve |
17.3 |
1917 |
Helge
Løvland, Ørnulf |
16.4 |
Erling
Vinne, Tjalve |
17.1 |
Kun 2 fullførte |
|
1918 |
Helge
Løvland, Ørnulf |
16.4 |
Michael
Blegen, Kristiania IF |
17.0 |
Kun 2 fullførte |
|
1919 |
Helge
Løvland, Ørnulf |
15.7 |
Michael
Blegen, Kristiania IF |
16.2 |
Kaare
Bache, Kristiania IF |
16.5 |
1920 |
Helge
Løvland, Ørnulf |
15.6 |
Michael
Blegen, Kristiania IF |
16.8 |
Kaare
Bache, Kristiania IF |
17.0 |
1921 |
Gunnar
Larsen, Tjalve |
16.2 |
Rolf
Thunold, Brann |
16.9 |
Kun 2 fullførte |
|
1922 |
Gunnar
Larsen, Tjalve |
16.0 |
Sverre
Olsen, Tjalve |
16.4 |
Kaare
Bache, Kristiania IF |
16.5 |
1923 |
Gunnar
Larsen, Tjalve |
16.0 |
Sverre
Olsen, Tjalve |
16.3 |
Haakon Semeleng, Bergens Turn |
16.7 |
1924 |
Gunnar
Larsen, Tjalve |
16.3 |
Ivar
Valstad, Freidig |
16.9 |
Kaare
Bache, Kristiania IF |
17.0 |
1925 |
Gunnar
Larsen, Tjalve |
15.8 |
|
16.3 |
Arnold
Manseth, Tjalve |
|
1926 |
|
16.5 |
Gunnar
Haga, Moss |
17.7 |
Leif
Strand, Viking, Bergen |
19.2 |
1927 |
Konrad
Hauge, Norrøna |
15.8 |
Gunnar
Fredriksen, Torshaug |
16.1 |
|
16.4 |
1928 |
Thomas
Lund, Narve |
16.0 |
Holger
Albrechtsen, Tjalve |
16.0 |
Ivar
Valstad, Freidig |
16.1 |
1929 |
Konrad
Hauge, Torodd |
15.0 |
Ivar
Valstad, Freidig |
16.4 |
Finn
Isaksen, Heming |
16.9 |
1930 |
Konrad
Hauge, Torodd |
15.2 |
Holger
Albrechtsen, Tjalve |
15.8 |
Gunnar
Fredriksen, Torshaug |
15.9 |
1931 |
Konrad
Hauge, Torodd |
15.2 |
Erling
Seeberg, Ørnulf |
15.2 |
Kun 2 mann med gyldig løp |
|
1932 |
Konrad
Hauge, Torodd |
14.8 |
Holger
Albrechtsen, Tjalve |
15.2 |
Alfred
Schjelderup, Brann |
15.4 |
1933 |
Konrad
Hauge, Oslo Politi |
15.1 |
Holger
Albrechtsen, Tjalve |
15.1 |
Erling
Seeberg, Ørnulf |
15.2 |
1934 |
Holger
Albrechtsen, Tjalve |
14.9 |
Alfred
Schjelderup, Brann |
15.1 |
Erling
Seeberg, Vestheim |
15.2 |
1935 |
Erling
Seeberg, Ørnulf |
14.9 |
Gunnar
Fredriksen, Torshaug |
15.0 |
Holger
Albrechtsen, Tjalve |
15.0 |
1936 |
Holger
Albrechtsen, Tjalve |
15.4 |
Alfred
Schjelderup, Brann |
15.6 |
Erling
Seeberg, Vestheim |
15.7 |
1937 |
Alfred
Schjelderup, Brann |
15.2 |
Konrad
Hauge, Oslo Politi |
15.4 |
Gunnar
Fredriksen, Torshaug |
15.6 |
1938 |
Holger
Albrechtsen, Tjalve |
15.5 |
Einar Nilsen,
Kristiansand |
15.6 |
Leif
Uggen, Stabæk |
16.0 |
1939 |
Leif
Uggen, Stabæk |
15.2 |
Gottfred
Holmvang, Tanum |
15.2 |
Erling
Seeberg, Vestheim |
15.4 |
1940 |
Intet mesterskap |
|
|
|
|
|
1941 |
Intet mesterskap |
|
|
|
|
|
1942 |
Intet mesterskap |
|
|
|
|
|
1943 |
Intet mesterskap |
|
|
|
|
|
1944 |
Intet mesterskap |
|
|
|
|
|
1945 |
Intet mesterskap |
|
|
|
|
|
1946 |
Gottfred
Holmvang, Tyrving |
16.0 |
Ole
Ofstad, Brannkorpset, Tr.h. |
16.0 |
Erik
A. Sæther, Rennebu |
16.1 |
1947 |
Arnt
Garpestad, Skjalg |
15.6 |
Finn
Aaserud, Ready |
15.7 |
Egil
Arneberg, NTHI |
15.9 |
1948 |
Arnt
Garpestad, Skjalg |
15.6 |
Egil
Arneberg, Freidig |
15.6 |
Gottfred
Holmvang, Tyrving |
16.0 |
1949 |
Leif
Uggen, Stabæk |
15.5 |
Egil
Arneberg, Freidig |
15.9 |
Helge
Christensen, Viking, B. |
16.0 |
1950 |
Egil
Arneberg, Tjalve |
15.5 |
Helge
Christensen, Viking, B. |
15.5 |
Agnar
Hatteland, Klepp |
15.7 |
1951 |
Herman
Vikan, Blink |
15.2 |
Helge
Christensen, Viking, B. |
15.2 |
Jan
Borgersen, Fredrikstad |
15.5 |
1952 |
Jan
Borgersen, Fredrikstad |
15.2 |
Tor
Olsen, Halden |
15.2 |
Odd
Arne Gulvik, Fram, Larvik |
15.7 |
1953 |
Reidar Nilsen, Husøy & Foynland |
15.0 |
Helge
Christensen, Viking, B. |
15.2 |
Tor
Olsen, Halden |
15.3 |
1954 |
Jan
Borgersen, Fredrikstad |
14.9 |
Tor
Olsen, Halden |
15.1 |
Reidar
Nilsen, Stavanger |
15.4 |
1955 |
Tor
Olsen, Halden |
14.9 |
Jan
Borgersen, Fredrikstad |
15.1 |
Arne
Dahl, Varden |
15.2 |
1956 |
Tor
Olsen, Halden |
14.5 |
Jan
Borgersen, Fredrikstad |
15.1 |
Helge
Christensen, Viking, B. |
15.2 |
1957 |
Tor
Olsen, Halden |
14.7 |
Jan
Gulbrandsen, Vidar |
15.0 |
Øivind
Norborg, KFUM-kam. |
15.5 |
1958 |
Tor
Olsen, Halden |
14.8 |
Jan
Gulbrandsen, Vidar |
15.4 |
Øivind
Norborg, KFUM-kam. |
15.5 |
1959 |
Tor
Olsen, Halden |
14.7 |
Jan
Gulbrandsen, Vidar |
14.9 |
Bjørn
Holen, Lillehammer |
14.9 |
1960 |
Jan
Gulbrandsen, Vidar |
15.0 |
Bjørn
Gismervik, Haugesund |
15.1 |
Bjørn
Holen, Lillehammer |
15.4 |
1961 |
Jan
Gulbrandsen, Vidar |
15.0 |
Bjørn
Holen, Lillehammer |
15.0 |
Lars
Storhaug, Klepp |
15.4 |
1962 |
Jan
Gulbrandsen, Vidar |
14.5 |
Bjørn
Gismervik, Haugesund |
15.0 |
Bjørn
Holen, Lillehammer |
15.1 |
1963 |
|
14.6 |
Jan
Gulbrandsen, Vidar |
15.0 |
Ragnar
Moland, Urædd |
15.4 |
1964 |
|
14.5 |
Jan
Gulbrandsen, Vidar |
14.6 |
Thor
Christiansen, Vidar |
15.0 |
1965 |
|
14.4 |
Thor
Christiansen, Vidar |
15.1 |
Harald
Hæreid, Freidig |
15.2 |
1966 |
|
14.6 |
Ragnar
Moland, Urædd |
14.8 |
Thor
Christiansen, Vidar |
15.0 |
1967 |
|
14.0 |
Håkon
Fimland, Tambarskjelvar |
14.2 |
Ragnar
Moland, Urædd |
14.5 |
1968 |
|
14.2 |
Ragnar
Moland, Urædd |
14.6 |
Yngve
Hanisch, Bækkelaget |
15.0 |
1969 |
|
14.1 |
Håkon
Fimland, Gular |
14.3 |
Ragnar Moland, Oslo-Studentene |
14.7 |
1970 |
|
14.3 |
Arvid
Dahm, Tjalve |
14.9 |
Terje
Haugland, Haugesund |
14.9 |
1971 |
Håkon Fimland,
Gular |
14.3 |
Ragnar
Moland, Urædd |
14.3 |
Per
Stubbråten, Ringerike |
14.8 |
1972 |
Håkon
Fimland, Gular |
14.4 |
Ragnar
Moland, Urædd |
14.4 |
Arvid
Dahm, Tjalve |
14.5 |
1973 |
Håkon
Fimland, Gular |
14.2 |
Arvid
Dahm, Tjalve |
14.6 |
Ragnar
Moland, Urædd |
14.8 |
1974 |
Håkon
Fimland, Gular |
14.1 |
Arvid
Dahm, Tjalve |
14.3 |
Per
Stubbråten, Ringerike |
14.8 |
1975 |
Håkon
Fimland, Gular |
14.3 |
Arvid
Dahm, Tjalve |
14.5 |
Ragnar
Moland, Urædd |
14.6 |
1976 |
Håkon
Fimland, Gular |
14.5 |
Einar
Hernes, Grand |
14.8 |
Vidar
Aardal, Nøtterøy |
14.9 |
1977 |
Vidar
Aardal, Nøtterøy |
14.8 |
Petter
Hesselberg, Byåsen |
14.8 |
Arvid
Dahm, Tjalve |
14.9 |
1978 |
Olaf
Johansen, BUL |
14.4 |
Petter
Hesselberg, Byåsen |
14.6 |
Einar
Hernes, Grand |
14.6 |
1979 |
Olaf
Johansen, BUL |
14.49 |
Petter
Hesselberg, Byåsen |
14.51 |
Trond
Knaplund, Grorud |
15.07 |
1980 |
Einar
Hernes, Grand |
14.31 |
Petter
Hesselberg, Byåsen |
14.44 |
Trond
Knaplund, Grorud |
14.83 |
1981 |
Petter
Hesselberg, Byåsen |
14.49 |
Einar
Hernes, Grand |
14.59 |
Trond
Knaplund, Grorud |
14.67 |
1982 |
Robert
Ekpete, Frol |
14.55 |
Einar
Hernes, Grand |
14.57 |
Petter
Hesselberg, Byåsen |
14.82 |
1983 |
Petter
Hesselberg, Byåsen |
14.47 |
Einar
Hernes, Bodø FIK |
14.65 |
Robert
Ekpete, Frol |
14.95 |
1984 |
Robert
Ekpete, Frol |
14.15 |
Petter
Hesselberg, Byåsen |
14.32 |
Einar
Hernes, Bodø FIK |
14.44 |
1985 |
Robert
Ekpete, Frol |
14.32 |
Petter
Hesselberg, Byåsen |
14.65 |
Håkon
E. Moen, Nybrott |
14.95 |
1986 |
Robert
Ekpete, Strindheim |
14.30 |
Per O.
Nicolaisen, Borre |
14.59 |
Trond
Knaplund, Tjalve |
14.81 |
1987 |
Per O.
Nicolaisen, Tjalve |
14.32 |
Petter
Hesselberg, Byåsen |
14.34 |
Robert
Ekpete, Strindheim |
14.38 |
1988 |
Per O.
Nicolaisen, Tjalve |
14.20 |
Robert
Ekpete, Strindheim |
14.61 |
Lars
Hansen, Tjalve |
14.63 |
1989 |
Per O.
Nicolaisen, Tjalve |
14.13 |
Anders
Hove, Hellas |
14.35 |
Robert
Ekpete, Strindheim |
14.48 |
|
|
|
|
|
Jan
Erik Brudvik, Ringerike |
14.48 |
1990 |
Per O.
Nicolaisen, Tjalve |
14.64 |
Erik Ulvness,
Vidar |
14.70 |
Gaute M. Gundersen, Lamb.seter |
14.71 |
1991 |
Gaute M. Gundersen, Lamb.seter |
14.10 |
Erik
Ulvness, Vidar |
14.47 |
Roger
Hovland, Gular |
14.50 |
1992 |
Gaute M. Gundersen, Lamb.seter |
14.01 |
Per O.
Nicolaisen, Tjalve |
14.47 |
Per
Øivin Sola, Sturla |
14.50 |
1993 |
Gaute
M. Gundersen, Vidar |
14.04 |
Erik
Ulvness, Vidar |
14.34 |
Per
Øivin Sola, Sturla |
14.68 |
1994 |
Gaute
M. Gundersen, Vidar |
14.06 |
Erik
Ulvness, Vidar |
14.35 |
Tom Erik Olsen, Ullensaker-Kisa |
14.65 |
1995 |
Gaute
M. Gundersen, Minerva |
14.14 |
Tom Erik Olsen, Ullensaker-Kisa |
14.18 |
Per
Øivin Sola, Sturla |
14.36 |
1996 |
Gaute
M. Gundersen, Vidar |
14.08 |
Tom
Erik Olsen, Vidar |
14.46 |
Per
Øivin Sola, Sturla |
14.51 |
1997 |
Gaute
M. Gundersen, Vidar |
14.05 |
Kenneth
Halhjem, Gular |
14.34 |
Tom
Erik Olsen, Vidar |
14.39 |
1998 |
Tom Erik
Olsen, Vidar |
13.96 |
Kenneth
Halhjem, Gular |
14.08 |
Per
Øivin Sola, Vidar |
14.30 |
1999 |
Tom
Erik Olsen, Vidar |
14.19 |
Kenneth
Halhjem, Gular |
14.26 |
Benjamin
|
14.61 |
2000 |
Tom
Erik Olsen, Vidar |
14.23 |
Vegar
Sellæg, Namsen |
14.67 |
Ådne
Nerhus, Gular |
14.94 |
2001 |
Kenneth
Halhjem, Gular |
14.19 |
Vegar
Sellæg, Namsen |
14.45 |
Magnus Husby Rostad, Steinkjer |
14.48 |
2002 |
Kenneth
Halhjem, Gular |
14.88 |
Magnus Husby Rostad, Steinkjer |
14.90 |
Ådne
Nerhus, Gular |
15.10 |
2003 |
Tom Erik Olsen, Norna-Salhus |
14.35 |
Magnus Husby Rostad, Steinkjer |
14.51 |
Kjetil
Myrmel, Gular |
15.01 |
2004 |
Magnus Husby Rostad, Steinkjer |
14.40 |
Tom Erik Olsen, Norna-Salhus |
14.42 |
Hans
Olav Uldal, Grane |
14.78 |
2005 |
Benjamin
|
14.05 |
Magnus Husby Rostad, Steinkjer |
14.42 |
Eivind
Stavang, Florø |
14.55 |
2006 |
Magnus Husby Rostad, Steinkjer |
14.23 |
Benjamin |
14.44 |
Eivind
Stavang, Florø |
14.69 |
2007 |
Eivind Stavang, Florø |
14.76 |
Vidar Stenshall, Vidar |
15.56 |
Eric
Ringdal, Vidar |
16.25 |
2008 |
Eivind Stavang, Florø |
14.59 |
Alexander D. Winger, Iveland |
15.09 |
Knut Harald Sommerfeldt, Hellas |
15.19 |
2009 |
Vladimir Vukicevic, Ski |
14.36 |
Hans Olav Uldal, Grane |
14.86 |
Ove Lindekleiv, Sandnes |
15.25 |
2010 |
Vladimir Vukicevic, Ski |
14.20 |
Eivind Stavang, Florø |
14.67 |
Hans Olav Uldal, Grane |
14.89 |
2011 |
Vladimir Vukicevic, Ski |
14.23 |
Eivind Stavang, Florø |
14.42 |
Hans Olav Uldal, Sandnes |
15.13 |
2012 |
Vladimir Vukicevic, Ski |
13.96 |
Eivind Stavang, Florø |
14.65 |
Hans Olav Uldal, Sandnes |
14.80 |
2013 |
Karsten Warholm, Dimna |
14.70 |
Jostein Andre Kvikstad, Bodø |
14.82 |
Hans Olav Uldal, Sandnes |
15.01 |
2014 |
Vladimir Vukicevic, Ski Karsten Warholm, Dimna |
14.48 14.48 |
|
|
Joachim Sandberg, Sandnes |
14.91 |
2015 |
Vladimir Vukicevic, Vidar |
13.85 |
Karsten Warholm, Dimna |
14.30 |
Henrik Holmberg, Vik |
14.78 |
2016 |
Vladimir Vukicevic, Vidar |
13.89 |
Henrik J.F. Holmberg, Vik |
15.45 |
Martin Roe, Fri |
15.50 |
2017 |
Martin Roe, Fri |
15.28 |
Martin Kanestrøm, Tjalve |
16.55 |
Kun
to deltakere |
|
2018 |
Vladimir Vukicevic, Vidar |
13.84 |
Håvard Becker, Sem |
15.33 |
Gjert Høie Sjursen, Gneist |
16.38 |
2019 |
Vladimir Vukicevic, Vidar |
13.99 |
Sondre Guttormsen, Vidar |
14.66 |
Henrik J.F. Holmberg, Vik |
14.76 |
2020 |
Vladimir Vukicevic, Vidar |
14.00 |
Joachim Sandberg, Tjalve |
14.67 |
Julian S. Aasheim, Stord |
15.14 |
2021 |
Vladimir Vukicevic, Vidar |
13.93 |
Joachim Sandberg, Tjalve |
14.94 |
Herman Ellingsen, Gneist |
15.05 |
2022 |
Sander Aae Skotheim, Tjalve |
14.52 |
Herman Ellingsen, Gneist |
14.69 |
Gjert Høie Sjursen, Gneist |
14.71 |