10 km Terrengløp/Cross Country

År

Gullmedalje

 

Sølvmedalje

 

Bronsemedalje

 

1976

Knut Kvalheim, Tjalve

30:58

Øyvind Dahl, BUL

31:10

Per Haga, Tjalve

31:15

1977

Øyvind Dahl, BUL

31:23

Asle Olsen, Sunndal

31:41

Jan Fjærestad, Fana

31:45

1978

Knut Kvalheim, Tjalve

30:21

Jan Fjærestad, Fana

30:31

Øyvind Dahl, BUL

30:33

1979

Øyvind Dahl, BUL

30:14

Jan Fjærestad, Fana

30:32

Peder Arne Sylte, Tjalve

30:33

1980

Inge Simonsen, BUL

31:16

Stig Roar Husby, BUL

31:19

Øyvind Dahl, BUL

31:33

1981

Knut Kvalheim, Tjalve

30:06

Stig Roar Husby, BUL

30:31

Jan Fjærestad, Fana

30:36

1982

Roy Andersen, Tønsberg FIK

28:53

Stig Roar Husby, BUL

29:03

Øivind Dahl, BUL

29:13

1983

Jarl Gaute Aase, Skjalg

33:07

Yngvar Christiansen, Oppsal

33:19

Stig Roar Husby, BUL

33:33

1984

Stig Roar Husby, BUL

30:46

Jan Fjærestad, Fana

30:54

Øyvind Dahl, BUL

30:55

1985

Roy Andersen, Tønsberg FIK

29:04

Jarl Gaute Aase, Egersund

29:27

Oddmund Roalkvam, Stord

29:42

1986

Roy Andersen, Tønsberg FIK

31:06

Stig Roar Husby, BUL

31:22

Oddmund Roalkvam, Stord

31:26

1987

Geir Kvernmo, Minerva

29:22

Dag Øxnevad, Skjalg

29:51

Jarl Gaute Aase, Egersund

29:56

1988

Geir Kvernmo, Minerva

30:00

Roy Andersen, Tønsberg FIK

30:33

Håvard Tveite, Skjalg

30:40

1989

Helge Dolsvåg, BUL

33:08

Espen Borge, Tjalve

33:16

Eirik Hansen, Tjalve

33:23

 

1990-1995 Ikke arrangert

 

 

 

 

 

1996

Tore Bye, BUL

32:45

Anders Aukland, Tjalve

32:49

Nils Engevik, Norna-Salhus

32:50

1997

Khalid Skah, BUL

33:21

Geir Glasø, Oppdal

34:14

Nils Engevik, Norna-Salhus

34:14

1998

Karl J. Rasmussen, Haugesund

30:20

Jon Tvedt, BFG Fana

30:37

Knut Erik Rame, Gjesdal

30:44

1999

Abderrahim Goumry, BUL

30:48

Knut Erik Rame, Gjesdal

31:23

Jon Tvedt, Gular

31:28

2000

Karl J. Rasmussen, Haugesund

30:57

Knut Erik Rame, Gjesdal

31:06

Øyvind Fretheim, BFG Fana

31:24

2001

Knut Erik Rame, Gjesdal

30:44

Svein Inge Buhaug, Gjesdal

31:05

Bjarte Vik, Gjesdal

31:26

2002

Knut Erik Rame, Gjesdal

31:08

Bjarte Vik, Gjesdal

31:18

Terje Aggvin, Ås

(Trond Idland, Gjesdal - Diskv.)

31:37

2003

Karl J. Rasmussen, Haugesund

33:42

Anders Aukland, Tønsberg

34:04

Henrik Grøseth, Gjesdal

34:13

2004

Henrik Sandstad, Vidar

32:08

Terje Aggvin, Gjesdal

32:47

Bjarte Vik, Gjesdal

32:53

2005

Trond Idland, Gjesdal

31:06

Øystein Sylta, Vidar

31:15

Karl J. Rasmussen, Haugesund

31:26

2006

Urige Buta, Haugesund

32:04

Øystein Sylta, Vidar

32:12

Anders Aukland, Tønsberg

33:07

2007

Urige Buta, Haugesund

30:12

Henrik Sandstad, Steinkjer

31:04

Rune Fenne, Vidar

31:17

2008

Øystein Sylta, Vidar

32:34

Daabayaa Badhaso, Skjalg

32:41

Anders Aukland, Tjalve

32:41

2009

Urige Buta, Haugesund

28:47

Sondre Nordstad Moen, Vidar

28:53

Sindre Buraas, Vidar

29:44

2010

Sindre Buraas, Vidar

28:30

Dabaya Badhaso, Skjalg

28:31

Sondre Nordstad Moen, Vidar

28:38

2011

Sindre Buraas, Vidar

31:13

Sondre Nordstad Moen, Vidar

31:34

Håkon Brox, Tjalve

31:46

2012

Ørjan Grønnevig, GTI

32:52

Eirik Gramstad, Vidar

32:59

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes

33:18

2013

Ørjan Grønnevig, Stavanger

33:32

Marius Vedvik, Gular

33:38

Johan Bugge, Eidsvåg

33:41

2014

Sondre Nordstad Moen, Vidar

30:27

Hans Kristian Fløystad, Tjalve

31:11

Marius Vedvik, Gular

31:15

2015

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes

32:27

Ørjan Grønnevig, Stavanger

32:42

Johan Bugge, Eidsvåg

32:52