Deltakere i friidrettsøvelsene i OL sortert pr OL/Norwegian athletes in Olympic Games by games.

1. Olympic Games

Athen, GRE

6-10 Apr 1896

 

Menn

 

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

2. Olympic Games

Paris, FRA

14-22 Jul 1900

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

 

Yngvar Bryn

Heat 6

DNS

 

200m

 

 

5

Yngvar Bryn

Heat 2

-

 

400m

 

 

3

Yngvar Bryn

Heat 2

-

 

Høyde

 

 

=4

Carl Andersen

 

1.70

 

Stav

 

 

3

Carl Andersen

 

3.20

 

3. Olympic Games

St. Louis, USA

29 Aug-3 Sep 1904

 

Menn

 

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Extra Olympic Games

Athen, GRE

25 Apr-1 May 1906

 

Menn

 

 

 

5 miles

 

 

 

Fritz Skullerud

 

DNF

 

Høyde

 

 

=6

Halfdan Bjølgerud

 

1.67

 

Stav

 

 

=5

Otto Haug

 

3.00

 

Tresteg

 

 

4

Oscar Guttormsen

 

13.34

8

Carl Pedersen

 

12.68

 

Spyd Fristil

 

 

7

Arne Halse

 

43.60

=8

Conrad Carlsrud

 

-

 

4. Olympic Games

London, GBR

13-25 Jul 1908

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

2

Oscar Guttormsen

Heat 2

12.0

2

John Johansen

Heat 5

11.7

 

200m

 

 

1

Oscar Guttormsen

Heat 14

Walkover

4

Oscar Guttormsen

Semi 1

-

 

400m

 

 

2

Oscar Guttormsen

Heat 5

52.5

 

1500m

 

 

7

Nils Dahl

Heat 1

-

4

Oscar Larsen

Heat 8

-

 

110m hekk

 

 

 

Wilhelm Blystad

Heat 11

DNF

2

Oscar Guttormsen

Heat 12

18.2

 

Høyde

 

 

 

Otto Monsen

Kval

1.80

=11

Henry Olsen

Kval

1.72

 

Otto Monsen

Finale

DNS

 

Høyde uten tilløp

 

 

=8

Wilhelm Blystad

 

1.42

 

Lengde

 

 

 

Henry Olsen

 

-

 

Tresteg

 

 

3

Edvard Larsen

 

14.39

13

Henry Olsen

 

13.17

14

Oscar Guttormsen

 

13.16

 

Kule

 

 

5

Arne Halse

 

(12.40)

 

Diskos

 

 

7

John Falchenberg

 

-

 

Spyd

 

 

2

Arne Halse

 

50.58

 

John Johansen

 

-

 

Spyd Fristil

 

 

3

Arne Halse

 

49.73

 

Conrad Carlsrud

 

-

 

John Johansen

 

-

 

5. Olympic Games

Stockholm, SWE

6-15 Jul 1912

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

=3

Herman Sotaaen

Heat 10

(11.3)

4

Alexander Pedersen

Heat 12

(11.5)

 

Nils Fixdal

Heat 17

DNS

 

200m

 

 

3

Herman Sotaaen

Heat 15

(23.2)

 

Alexander Pedersen

Heat

(23.7)

 

400m

 

 

2

Jacob Pedersen

Heat 9

51.6

 

Alexander Pedersen

Heat 14

DQ

5

Jacob Pedersen

Semi 3

-

 

800m

 

 

3

Jacob Pedersen

Heat 2

1:57.3

3

Oscar Larsen

Heat 3

(2:01.8)

 

1500m

 

 

=6

Jacob Pedersen

Heat 3

(4:04.2)

5

Oscar Larsen

Heat 4

(4:10.8)

 

110 m hekk

 

 

1

Ferdinand Bie

Heat 4

16.2

3

Ferdinand Bie

Semi 1

15.8

 

Marathon

 

 

23

Axel Simonsen

 

3:04:59

34

Otto Osen

 

3:36:35

 

Oscar Fonbeck

 

DNF

 

12km XC

 

 

19

Olav Hovdenak

 

50:41

20

Parelius Finnerud

 

51:16

22

Johannes Andersen

 

51:47

 

Nils Dahl

 

DNF

 

12 km XC lag

 

 

4

Norge

 

61p

 

(Olav Hovdenak, Parelius Finnerud, Johannes Andersen)

 

4x100m stafett

 

 

 

Norge

 

DQ

 

(Herman Sotaaen, Alexander Pedersen, Ferdinand Bie, Edvard Larsen)

 

Høyde

 

 

=17

Otto Monsen

Kval

1.75

=19

Gerhard Olsen

Kval

1.75

=19

Olav Aarnæs

Kval

1.75

 

Lengde

 

 

11

Ferdinand Bie

 

6.75

13

Nils Fixdal

 

6.71

 

Tresteg

 

 

6

Edvard Larsen

 

14.06

8

Nils Fixdal

 

13.96

 

Høyde uten tilløp

 

 

15

Birger Brodtkorb

Kval

1.40

 

Lengde uten tilløp

 

 

12

Birger Brodtkorb

 

3.05

 

Tresteg

 

 

4

Erling Vinne

 

14.14

 

Spyd

 

 

7

Arne Halse

 

51.98

12

Daniel Johansen

 

47.61

 

Spyd begge hender

 

 

5

Arne Halse

 

96.92

7

Daniel Johansen

 

92.82

 

Pentathlon

 

 

1

Ferdinand Bie *

 

3335

 

Decathlon

 

 

 

Ferdinand Bie

 

DNF

 

* Den opprinnelige vinner av Pentathlon var Jim Thorpe, USA som ettertid ble diskvalifisert for å bryte amatør-bestemmelsene. Han ble reinnsatt som vinner, etter sin død, i 1983 og ble erklært som likestilt vinner sammen med Ferdinand Bie. I denne øvelsen er det derved delt ut 2 gull, 1 sølv og 1 bronse.

 

6. Olympic Games

Berlin, GER

1916

 

 

Kansellert

 

 

7. Olympic Games

Antwerpen, BEL

15-23 Aug 1920

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

4

Bjarne Guldager

Heat 4

-

4

Johan Johnsen

Heat 6

-

3

Rolf Stenersen

Heat 9

-

5

Asle Bækkedal

Heat 12

-

 

200m

 

 

5

Bjarne Guldager

Heat 1

-

4

Rolf Stenersen

Heat 5

23.7

 

400m

 

 

4

Einar Mangset

Heat 7

51.3

 

800m

 

 

9

Odolf Larsen

Heat 2

2:01.6

 

1500m

 

 

5

Eivind Rasmussen

Heat 2

4:08.2

 

8km terrengløp

 

 

 

Even Vengshoel

 

DNF

 

Lengde

 

 

5

Erling Aastad

 

6.88

8

Einar Ræder

 

6.58

10

Johan Johannessen

 

6.56

 

Tresteg

 

 

9

Kaare Backe

 

13.64

11

Erling Juul

 

13.59

13

Erling Vinne

 

13.34

 

Pentathlon

 

 

5

Helge Løvland

 

27

14

Ole Reistad

 

-

 

10-kamp

 

 

1

Helge Løvland

 

6803

 

Einar Ræder

 

DNF

 

4x100m stafett

 

 

 

Norway

Heat 1

DQ

 

(Asle Bækkedal, Bjarne Guldager, Rolf Stenersen, Erling Aastad)

 

8. Olympic Games

Paris, FRA

6-13 Jul 1924

 

Menn

 

 

 

400m

 

 

2

Charles Hoff

Heat 6

53.0

2

Charles Hoff

Mell 2

49.2

4

Charles Hoff

Semi 2

48.8

 

800m

 

 

3

Charles Hoff

Heat 8

2:02.1

3

Charles Hoff

Semi 3

1:58.4

8

Charles Hoff

Finale

1:56.7

 

3000m lagløp

 

 

3

Norge

Heat 1

27p

 

(Nils Andersen, Johan Badendyck, Hans Gundhus, Haakon Jansen)

 

Høyde

 

 

 

Sverre Helgesen

Kval

1.83

=8

Sverre Helgesen

Finale

1.83

 

Lengde

 

 

3

Sverre Hansen

 

7.26

13

Erling Aastad

 

6.72

 

Kule

 

 

15

Ketil Askildt

 

13.09

 

Diskos

 

 

5

Ketil Askildt

 

43.40

 

Pentathlon

 

 

=10

Martin Mølster

 

39

 

10-kamp

 

 

 

Gunnar Hagen

 

DNF

 

9. Olympic Games

Amsterdam, NED

29 Jul-5 Aug 1928

 

Menn

 

 

 

800m

 

 

3

Olaf Strand

Heat 4

2:03.8

8

Olaf Strand

Semi 3

1:59.9

 

1500m

 

 

5

Reidar Jørgensen

Heat 2

4:01.6

 

Marathon

 

 

36

Johan Støa

 

2:54.15

 

Høyde

 

 

=1

Einar Tommelstad

Kval

1.83

=19

Oscar Midtlyng

Kval

1.77

=11

Einar Tommelstad

Finale

1.84

 

Lengde

 

 

14

Erling Aastad

 

7.07

31

Arild Lenth

 

6.60

 

Tresteg

 

 

21

Gunnar Fredriksen

 

13.39

21

Arild Lenth

 

13.39

 

Kule

 

 

13

Johan Trandem

 

13.40

 

Diskos

 

 

4

Harald Stenerud

 

45.80

8

Johan Trandem

 

43.97

13

Ketil Askildt

 

42.57

 

Slegge

 

 

16

Harald Stenerud

 

41.06

 

Spyd

 

 

3

Olav Sunde

 

63.97

 

10-kamp

 

 

 

Gunnar Fredriksen

 

DNF

 

Gunnar Hagen

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

10. Olympic Games

Los Angeles, USA

31 Jul-7 Aug 1932

 

Menn

 

 

 

400m

 

 

3

Hjalmar Johannessen

Heat 2

49.5

5

Hjalmar Johannessen

Mell 2

49.4

 

800m

 

 

4

Hjalmar Johannessen

Heat 2

1:54.3

 

Høyde

 

 

=9

Birger Haug

 

1.85

 

Spyd

 

 

9

Olav Sunde

 

60.81

 

Kvinner

 

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

11. Olympic Games

Berlin, GER

2-9 Aug 1936

 

Menn

 

 

 

400m

 

 

=20

Rolf Schønheyder

4h4

49.4

 

800m

 

 

6

Hjalmar Johannessen

3h3

1:54.9

16

Hjalmar Johannessen

6s3

1:56.0

 

1500m

 

 

7

Ragnar Ekholdt

Heat 4

-

 

5000m

 

 

5

Rolf Hansen

Heat 2

15:12.6

9

Rolf Hansen

Finale

14:48.0

 

10000m

 

 

9

Odd Rasdal

 

31:40.4

 

Høyde

 

 

=23

Edvard Natvig

Kval

1.80

 

Tresteg

 

 

1

Eugen Haugland

Kval

15.13

14

Eugen Haugland

Finale

14.56

 

Lengde

 

 

=10

Otto Berg

Kval

7.30

 

Diskos

 

 

 

Helge Sivertsen

Kval

-

 

Reidar Sørlie

Kval

-

4

Reidar Sørlie

Finale

48.77

10

Helge Sivertsen

Finale

45.89

 

10-kamp

 

 

10

Edvard Natvig

 

6297

 

50km W

 

 

5

Edgar Bruun

 

4:34:53

 

Kvinner

 

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

12. Olympic Games

Tokyo, JPN (senere Helsingfors, FIN)

1940

 

 

Kansellert

 

 

13. Olympic Games

London, GBR

1944

 

 

Kansellert

 

 

14. Olympic Games

London, GBR

30 Jul-7 Aug 1948

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

3

Peter Bloch

Heat 5

11.1

 

200m

 

 

5

Peter Bloch

Heat 8

-

 

400m

 

 

2

Bjørn Vade

Heat 7

49.6

5

Bjørn Vade

Mell 2

49.7

 

800m

 

 

2

Bjørn Vade

Heat 3

1:54.2

7

Bjørn Vade

Semi 1

1:54.9

 

1500m

 

 

5

Kaare Vefling

Heat 4

3:53.2

 

5000m

 

 

4

Martin Stokken

Heat 2

15:04.4

10

Martin Stokken

Finale

-

 

10000m

 

 

4

Martin Stokken

 

30:58.6

=12

Jacob Kjersem

 

-

 

Marathon

 

 

8

John Systad

 

2:38:41

 

Høyde

 

 

=1

Bjørn Gundersen

Kval

1.87

=1

Birger Leirud

Kval

1.87

=1

Bjørn Poulson

Kval

1.87

2

Bjørn Poulson

Finale

1.95

13

Birger Leirud

Finale

1.80

 

Bjørn Gundersen

Finale

NH

 

Stav

 

 

=1

Erling Kaas

Kval

4.00

4

Erling Kaas

Finale

4.10

 

Diskos

 

 

5

Ivar Ramstad

Kval

47.34

=7

Stein Johnson

Kval

46.51

4

Ivar Ramstad

Finale

49.21

8

Stein Johnson

Finale

46.54

 

Spyd

 

 

7

Odd Mæhlum

Kval

63.00

5

Odd Mæhlum

Finale

65.32

 

10-kamp

 

 

10

Godtfred Holmvang

 

6258

11

Per Stavem

 

6151

 

10000m W

 

 

6

Kaare Hammer

Heat 1

46:48.6

 

50km W

 

 

4

Edgar Bruun

 

4:53:18

 

Per Baarnaas

 

DNF

 

Gerhard Winther

 

DNF

           

Kvinner

 

 

 

100m

 

 

=21

Liv Paulsen

4h9

-

 

Kule

 

 

18

Liv Paulsen

Kval

10.20

 

15. Olympic Games

Helsingfors, FIN

20-27 Jul 1952

 

Menn

 

 

 

800m

 

 

29

Audun Boysen

1h7

1:53.2

4

Audun Boysen

4s1

1:50.57

 

1500m

 

 

18

Audun Boysen

3h6

3:55.15

=12

Audun Boysen

6s1

3:51.33

11

Audun Boysen

Finale

3:51.75

 

5000m

 

 

30

Øystein Saksvik

9h1

14:55.4

=21

Martin Stokken

7h3

14:39.0

 

10000m

 

 

10

Martin Stokken

 

30:22.2

 

Marathon

 

 

16

Viktor Olsen

 

2:33:58

24

Jacob Kjersem

 

2:36:14

34

John Systad

 

2:41:30

 

Høyde

 

 

=1

Bjørn Gundersen

Kval

1.87

=1

Birger Leirud

Kval

1.87

8

Bjørn Gundersen

Finale

1.90

17

Birger Leirud

Finale

1.90

 

Stav

 

 

=1

Erling Kaas

Kval

4.00

16

Erling Kaas

Finale

3.80

 

Tresteg

 

 

8

Rune Nilsen

Gr.B 3

14.65

5

Rune Nilsen

Finale

15.13

 

Kule

 

 

8

Per Stavem

Kval

15.12

8

Per Stavem

Finale

16.02

 

Diskos

 

 

20

Stein Johnson

Gr.A 8

45.12

26

Kristian Johansen

Gr.A 12

43.46

10

Per Stavem

Gr.B 3

46.74

16

Per Stavem

Finale

46.00

 

Slegge

 

 

3

Sverre Strandli

Gr.B 2

54.96

7

Sverre Strandli

Finale

56.36

 

10000m W

 

 

16

Kaare Hammer

8h1

49:08.4

15

Ragnar Olsen

8h2

49:03.8

 

50km W

 

 

17

Edgar Bruun

 

4:52:48

27

Gerhard Winther

 

5:11:40

 

Kvinner

 

 

 

100m

 

 

=49

Jorun Tangen

4h6

13.18

 

80m hekk

 

 

28

Jorun Tangen

5h1

12.51

 

16. Olympic Games

Melbourne, AUS

23 Nov-1 Dec 1956

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

=37

Bjørn Nilsen

6h7

11.11

 

200m

 

 

=39

Bjørn Nilsen

3h7

22.33

 

800m

 

 

=11

Audun Boysen

1h1

1:52.08

2

Audun Boysen

2s2

1:50.20

3

Audun Boysen

Finale

1:48.25

 

3000m hinder

 

 

3

Ernst Larsen

3h1

8:46.96

3

Ernst Larsen

Finale

8:44.05

 

Slegge

 

 

9

Sverre Strandli

Kval 9

56.32

8

Sverre Strandli

Finale

59.21

 

Spyd

 

 

2

Egil Danielsen

Kval 2

74.05

1

Egil Danielsen

Finale

85.71

 

Kvinner

 

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

17. Olympic Games

Roma, ITA

31 Aug-10 Sep 1960

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

=17

Carl Fredrik Bunæs

2h1

10.80

=11

Carl Fredrik Bunæs

5m2

10.69

 

200m

 

 

=11

Carl Fredrik Bunæs

2h9

21.46

=17

Carl Fredrik Bunæs

5m4

21.50

 

1500m

 

 

10

Arne Hamarsland

3h2

3:44.63

9

Arne Hamarsland

Finale

3:45.0

 

400m hekk

 

 

16

Jan Gulbrandsen

1h2

52.39

12

Jan Gulbrandsen

6s1

52.56

 

Marathon

 

 

26

Tor Torgersen

 

2:27:30

 

Lengde

 

 

29

Roar Berthelsen

Gr.C 11

7.09

 

Diskos

 

 

16

Stein Haugen

Gr. A 4

52.75

11

Stein Haugen

Finale

53.36

 

Slegge

 

 

9

Sverre Strandli

Kval 9

61.41

11

Sverre Strandli

Finale

63.05

 

Spyd

 

 

5

Willy Rasmussen

Gr.A 4

77.95

12

Terje Pedersen

Gr.A 7

74.67

17

Egil Danielsen

Gr.A 9

72.93

5

Willy Rasmussen

Finale

78.36

 

Terje Pedersen

Finale

DNS

 

Kvinner

 

 

 

Spyd

 

 

20

Unn Thorvaldsen

Kval 20

41.99

 

18. Olympic Games

Tokyo, JPN

14-21 Oct 1964

 

Menn

 

 

 

5000m

 

 

6

Thor Helland

3h2

13:52.4

8

Thor Helland

Finale

13:57.0

 

10000m

 

 

19

Pål Benum

 

30:00.8

 

Spyd

 

 

13

Terje Pedersen

Kval 13

72.10

20

Willy Rasmussen

Kval 20

68.43

 

Kvinner

 

 

 

Lengde

 

 

=6

Berit Berthelsen

Kval =6

6.32

14

Oddrun Hokland

Kval 14

6.03

9

Berit Berthelsen

Finale

6.19

16

Oddrun Hokland

Finale

5.68

 

5-kamp

 

 

16

Oddrun Hokland

 

4429

 

19. Olympic Games

Mexico City, MEX

13-20 Oct 1968

 

Menn

 

 

 

1500m

 

 

=8

Arne Kvalheim

4h4

3:47.50

17

Arne Kvalheim

8s1

3:55.32

 

3000m hinder

 

 

10

Arne Risa

4h1

9:07.31

8

Arne Risa

Finale

9:09.98

 

110m hekk

 

 

=15

Kjellfred Weum

3h4

14.08w

=11

Kjellfred Weum

6s2

14.04

 

Kvinner

 

 

 

Høyde

 

 

=22

Anne Lise Wærness

Gr.B 10

1.60

 

Lengde

 

 

2

Berit Berthelsen

Gr.B 1

6.48

7

Berit Berthelsen

Finale

6.40

 

5-kamp

 

 

18

Berit Berthelsen

 

4649

 

20. Olympic Games

München, FRG

31 Aug-10 Sep 1972

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

=18

Audun Garshol

3h8

10.49w

24

Audun Garshol

7m1

10.55

 

200m

 

 

26

Audun Garshol

4h1

21.16

36

Audun Garshol

7m4

25.30

 

5000m

 

 

39

Arne Risa

7h1

14:01.6

12

Per Halle

3h3

13:38.6

43

Knut Børø

10h4

14:15.8

7

Per Halle

Finale

13:34.38

 

10000m

 

 

16

Arne Risa

7h3

28:31.74

 

3000m hinder

 

 

33

Jan Voje

7h2

8:42.0

43

Sverre Sørnes

11h4

8:54.8

 

Lengde

 

 

21

Finn Bendixen

Gr.A 15

7.61

 

Tresteg

 

 

8

Kristen Fløgstad

Gr.A 5

16.41

8

Kristen Fløgstad

Finale

16.44

 

Spyd

 

 

12

Bjørn Grimnes

Gr.A 7

77.54

5

Bjørn Grimnes

Finale

83.08

 

20km W

 

 

11

Jan Rolstad

 

1:33:03

 

50km W

 

 

24

Kjell Georg Lund

 

4:34.23

 

Kvinner

 

 

 

1500m

 

 

23

Grete Waitz

6h2

4:16.00

14

Wenche Sørum

4h4

4:14.10

7

Wenche Sørum

Semi 2

4:09.70

 

21. Olympic Games

Montreal, CAN

23-30 Jul 1976

 

Menn

 

 

 

1500m

 

 

29

Lars Martin Kaupang

7h5

3:44.59

 

5000m

 

 

3

Knut Kvalheim

3h3

13:20.60

9

Knut Kvalheim

Finale

13:30.33

 

10000m

 

 

15

Knut Børø

3h2

28:23.07

 

Knut Børø

Finale

DNF

 

Høyde

 

 

7

Leif Roar Falkum

Gr.B 2

2.16

8

Terje Totland

Gr.B 3

2.16

9

Terje Totland

Finale

2.18

14

Leif Roar Falkum

Finale

2.10

 

Diskos

 

 

10

Knut Hjeltnes

Gr.B 3

61.30

7

Knut Hjeltnes

Finale

63.06

 

Spyd

 

 

9

Terje Thorslund

Gr.A 6

82.52

13

Bjørn Grimnes

Gr.B 6

80.32

11

Terje Thorslund

Finale

78.24

14

Bjørn Grimnes

Finale

74.88

 

Kvinner

 

 

 

1500m

 

 

4

Grete Waitz

4h2

4:07.20

8

Grete Waitz

8s1

4:04.80

 

Høyde

 

 

=27

Astrid Tveit

Gr.B =11

1.70

 

22. Olympic Games

Moskva, URS

24 Jul-1 Aug 1980

 

Norge boikottet lekene

 

 

 

23. Olympic Games

Los Angeles, USA

3-12 Aug 1984

 

Menn

 

 

 

Marathon

 

 

33

Øyvind Dahl

 

2:19:28

 

Stig Roar Husby

 

DNF

 

Diskos

 

 

11

Knut Hjeltnes

Gr.A 5

60.80

4

Knut Hjeltnes

Finale

65.28

 

Slegge

 

 

21

Tore Johnsen

Gr.B 11

65.72

 

Spyd

 

 

3

Per Erling Olsen

Gr.A 3

87.76

15

Reidar Lorentzen

Gr.B 5

76.62

9

Per Erling Olsen

Finale

78.98

 

10-kamp

 

 

17

Trond Skramstad

 

7522

 

20km W

 

 

8

Erling Andersen

 

1:25:42

 

50km W

 

 

13

Lars Ove Moen

 

4:15:12

 

Erling Andersen

 

DQ

 

Kvinner

 

 

 

Marathon

 

 

2

Grete Waitz

 

2:26:18

4

Ingrid Kristiansen

 

2:27:34

26

Bente Moe

 

2:40:52

 

Spyd

 

 

3

Trine Hattestad

Gr. B 1

62.68

5

Trine Hattestad

Finale

64.52

 

24. Olympic Games

Seoul, KOR

23 Sep-2 Oct 1988

 

Menn

 

 

 

5000m

 

 

 

Lars Ove Strømø

Heat 2

DNF

 

10000m

 

 

14

John Halvorsen

11h1

28:22.25

16

John Halvorsen

Finale

28:29.21

 

Marathon

 

 

 

Geir Kvernmo

 

DNF

 

Kule

 

 

9

Georg Andersen

Gr.B 5

20.05

10

Georg Andersen

Finale

19.91

 

Diskos

 

 

14

Svein Inge Valvik

Gr.A 6

60.64

4

Knut Hjeltnes

Gr.B 4

63.50

7

Knut Hjeltnes

Finale

64.94

 

20 km W

 

 

22

Erling Andersen

 

1:23:30

 

50km W

 

 

 

Erling Andersen

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

10000m

 

 

1

Ingrid Kristiansen

1h1

31:44.69

 

Ingrid Kristiansen

Finale

DNF

 

Marathon

 

 

36

Sissel Grottenberg

 

2:38:17

 

Bente Moe

 

DNF

 

Grete Waitz

 

DNF

 

Spyd

 

 

18

Trine Hattestad

Gr.A 9

58.82

 

25. Olympic Games

Barcelona, ESP

31 Jul-9 Aug 1992

 

Menn

 

 

 

800m

 

 

20

Atle Douglas

2h2

1:48.08

18

Vebjørn Rodal

5h3

1:48.00

17

Atle Douglas

7s2

1:48.63

19

Vebjørn Rodal

5s3

1:49.53

 

10000m

 

 

8

John Halvorsen

8h1

28:21.57

19

John Halvorsen

Finale

29:53.91

 

Høyde

 

 

15

Steinar Hoen

Gr.A 7

2.23

21

Håkon Särnblom

Gr.B 10

2.20

 

Diskos

 

 

13

Olav Jenssen

Gr.B 7

60.00

 

Kvinner

 

 

 

Diskos

 

 

21

Mette Bergmann

Gr.A 12

58.32

 

Spyd

 

 

2

Trine Hattestad

Gr.A 1

67.20

5

Trine Hattestad

Finale

63.54

 

7-kamp

 

 

22

Anne Brit Skjæveland

 

5869

 

26. Olympic Games

Atlanta, USA

26 Jul-4 Aug 1996

 

Menn

 

 

 

200m

 

 

=30

Geir Moen

4h7

20.78

9

Geir Moen

2m2

20.48

15

Geir Moen

8s2

20.96

 

800m

 

 

2

Vebjørn Rodal

1h1

1:45.30

34

Atle Douglas

5h3

1:48.60

3

Vebjørn Rodal

3s3

1:43.96

1

Vebjørn Rodal

Finale

1:42.58

 

3000m hinder

 

 

14

Jim Svenøy

7h3

8:31.30

4

Jim Svenøy

4s2

8:19.79

8

Jim Svenøy

Finale

8:23.39

 

Høyde

 

 

5

Steinar Hoen

Gr.A 2

2.28

5

Steinar Hoen

Finale

2.32

 

Tresteg

 

 

30

Sigurd Njerve

Gr.B 17

16.15

 

Diskos

 

 

21

Svein Inge Valvik

Gr.A 11

59.60

 

Spyd

 

 

13

Pål Arne Fagernes

Gr.A 8

79.78

 

Kvinner

 

 

 

Marathon

 

 

48

Anita Håkenstad

 

2:43:58

 

100m hekk

 

 

26

Lena Solli

5h3

13.13

31

Lena Solli

8m4

13.30

 

Høyde

 

 

=2

Hanne Haugland

Gr.B =1

1.93

8

Hanne Haugland

Finale

1.96

 

Diskos

 

 

10

Mette Bergmann

Gr.B 6

62.24

9

Mette Bergmann

Finale

62.28

 

Spyd

 

 

3

Trine Hattestad

Gr.A 1

64.52

3

Trine Hattestad

Finale

64.98

 

27. Olympic Games

Sydney, AUS

22 Sep-1 Oct 2000

 

Menn

 

 

 

200m

 

 

=39

John Ertzgaard

4h1

21.00

=17

Geir Moen

4h3

20.76

21

Geir Moen

6m1

20.65

 

800m

 

 

11

Vebjørn Rodal

2h1

1:46.76

22

Vebjørn Rodal

7s1

1:48.73

 

5000m

 

 

25

Marius Bakken

11h1

13:44.80

 

3000m hinder

 

 

6

Jim Svenøy

2h2

8:23.61

9

Jim Svenøy

Finale

8:27.20

 

Tresteg

 

 

=12

Ketill Hanstveit

Gr.B 7

16.75

 

Spyd

 

 

3

Pål Arne Fagernes

Gr.A 2

86.74

9

Pål Arne Fagernes

Finale

83.04

 

10-kamp

 

 

 

Trond Høiby

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

5000m

 

 

 

Gunhild Halle Haugen

Heat 2

DNF

 

Høyde

 

 

=18

Hanne Haugland

Gr.B 9

1.89

 

Spyd

 

 

3

Trine Hattestad

Gr.A 2

65.44

1

Trine Hattestad

Finale

68.91

 

20km W

 

 

2

Kjersti Tysse Plätzer

 

1:29:33

 

28. Olympic Games

Athen, GRE

20-29 Aug 2004

 

Menn

 

 

 

5000m

 

 

25

Marius Bakken

12h2

13:36.38

 

3000m hinder

 

 

29

Jim Svenøy

10h3

8:33.77

 

Spyd

 

 

27

Ronny Nilsen

Gr.A 14

73.46

8

Andreas Thorkildsen

Gr.B 4

81.74

1

Andreas Thorkildsen

Finale

86.50

 

10-kamp

 

 

27

Hans Olav Uldal

 

7495

 

50km W

 

 

13

Trond Nymark

 

3:53:20

 

Kvinner

 

 

 

1500m

 

 

28

Trine Pilskog

10h3

4:08.61

 

Marathon

 

 

24

Stine Larsen

 

2:39:55

 

20km W

 

 

12

Kjersti Tysse Plätzer

 

1:30:49

 

29. Olympic Games

Beijing, CHN

15-24 Aug 2008

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

=33

Jaysuma Saidy Ndure

3h8

10.37

=14

Jaysuma Saidy Ndure

4m4

10.14

 

200m

 

 

6

Jaysuma Saidy Ndure

2h6

20.54

=14

Jaysuma Saidy Ndure

3m4

20.45

 

Jaysuma Saidy Ndure

Semi 2

DNS

 

Spyd

 

 

9

Andreas Thorkildsen

Gr.B 6

79.85

1

Andreas Thorkildsen

Finale

90.57

 

20kmW

 

 

21

Erik Tysse

 

1:22.43

 

50km W

 

 

5

Erik Tysse

 

3:45:08

 

Trond Nymark

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

100m

 

 

9

Ezinne Okparaebo

2h10

11.32

23

Ezinne Okparaebo

4m5

11.45

 

Maraton

 

 

34

Kirsten Melkevik Otterbu

 

2:34:35

 

100m hekk

 

 

19

Christina Vukicevic

4h4

13.05

 

7-kamp

 

 

21

Ida Marcussen

 

6015

 

20km W

 

 

2

Kjersti Tysse Plätzer

 

1:27:07

 

30. Olympic Games

London, GBR

3-12 Aug 2012

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

30

Jaysuma Saidy Ndure

4h4

10.28

 

200m

 

 

9

Jaysuma Saidy Ndure

3h4

20.52

=9

Jaysuma Saidy Ndure

4s1

20.42

 

1500m

 

 

22

Henrik Ingebrigtsen

4h3

3:41.33

18

Henrik Ingebrigtsen

5s1

3:43.26

5

Henrik Ingebrigtsen

Finale

3:35.43

 

Maraton

 

 

36

Urige Buta

 

2:17:58

 

Slegge

 

 

13

Eivind Henriksen

Gr.B 3

74.62

 

Spyd

 

 

2

Andreas Thorkildsen

Gr.A 1

84.47

6

Andreas Thorkildsen

Finale

82.63

 

20kmW

 

 

14

Erik Tysse

 

1:21:00

 

50km W

 

 

20

Trond Nymark

 

3:48:37

 

Kvinner

 

 

 

100m

 

 

=17

Ezinne Okparaebo

4h1

11.14

10

Ezinne Okparaebo

4s2

11.10

 

200m

 

 

31

Ezinne Okparaebo

5h5

23.30

 

1500m

 

 

 

Ingvild Måkestad Bovim

Heat 2

DNS

 

5000m

 

 

27

Karoline Bjerkeli Grøvdal

13h1

15:24.86

 

Høyde

 

 

27

Tonje Angelsen

Gr.A 13

1.85

 

Lengde

 

 

 

Margrethe Renstrøm

Gr.B

DNS

 

7-kamp

 

 

27

Ida Marcussen

 

5846

 

31. Olympic Games

Rio de Janeiro, BRA

12-21 Aug 2016

 

Menn

 

 

 

200m

 

 

=57

Jaysuma Saidy Ndure

=7h9

20.78

 

1500m

 

 

 

Filip Ingebrigtsen

h2

DQ:R163.2

5

Henrik Ingebrigtsen

5h3

3:38.50

20

Henrik Ingebrigtsen

11s1

3:42.51

 

400m hekk

 

 

2

Karsten Warholm

1h3

48.49

9

Karsten Warholm

4s3

48.81

 

Maraton

 

 

19

Sondre Nordstad Moen

19

2:14:17

 

Diskos

 

 

13

Sven Martin Skagestad

8 Gr.B

62.45

 

20kmW

 

 

48

Erik Tysse

48

1:26:06

 

50km W

 

 

7

Håvard Haukenes

7

3:46:33

 

Kvinner

 

 

 

100m

 

 

=28

Ezinne Okparaebo

4h3

11.43

 

800m

 

 

38

Hedda Hynne

5h6

2:01.64

 

5000m

 

 

4

Karoline Bjerkeli Grøvdal

4h2

15:17.83

7

Karoline Bjerkeli Grøvdal

7

14:57.53

 

10000m

 

 

9

Karoline Bjerkeli Grøvdal

9

31:14.07

 

100m hekk

 

 

=12

Isabelle Pedersen

3h3

12.86

10

Isabelle Pedersen

3s3

12.88

 

400m hekk

 

 

28

Amalie Iuel

6h3

56.75

 

3000m hinder

 

 

23

Ingeborg Løvnes

13h1

9:44.85

 

Høyde

 

 

=32

Tonje Angelsen

=16GrB

1.80