Bakke

Linn Helene

«14.9.1991

 

 

2007

200m

3h3

EYOF

24.79

 

 

200m

6s1

EYOF

25.09

 

 

4x100mR

H2

EYOF

DNS

Bakkejord

Tove

«17.9.1948

 

 

1965

400m

2

Ecup

55.9

 

 

4x100mR

3

Ecup

47.1

 

1966

400m

3h3

EM

55.1

 

 

400m

7s2

EM

55.4

 

 

4x100mR

5h1

EM

45.9

 

1967

400m

4

Ecup

56.3

 

 

LJ

6

Ecup

5.33

 

 

4x100mR

4

Ecup

47.7

Bakken

Anne Cathrine

«25.5.1983

 

 

1999

100m

2h3

EYOF

12.21

 

 

100m

3s1

EYOF

12.32

 

 

100m

5

EYOF

12.20

 

 

4x100mR

q

EYOF

49.13

 

2000

4x100mR

8

Ecup

46.84

 

2001

4x100mR

3

Ecup

46.58

 

2002

100m

4h3

VMjr

11.74

 

 

100m

2s3

VMjr

11.64

 

 

100m

6

VMjr

11.84

 

 

200m

3h2

VMjr

24.20

 

 

200m

5s3

VMjr

24.28

 

 

200m

8

Ecup

24.73

 

 

4x100mR

7

Ecup

46.06

 

2004

4x100mR

3

Ecup

46.73

 

2005

100m

8

Ecup

12.12

 

 

4x100mR

6

Ecup

45.75

Barlaug

Anne

«8.2.1978

 

 

1995

100mH

7h1

EYOF

15.98

Bendixen

Elin

«26.8.1974

 

 

1994

Hep

18

EcupMK

4410

 

 

Hep T

4

EcupMK

14014

Bendz

Cathrine

«9.6.1962

 

 

1989

XC

94

VMXC

25:14

 

 

XC T

16

VMXC

280p

Benserud

Heidi

«20.12.1958

 

 

1977

Pent

2

EcupMK

3899

 

 

Pent T

1

EcupMK

11155

 

 

LJ

6

Ecup

5.91

 

 

100mH

2

Ecup

14.57

 

 

LJ

3

Ecup

5.90

 

1979

Pent

 

EcupMK

DNF

 

1981

Hep

11

EcupMK

5364

 

 

Hep T

5

EcupMK

15598

 

1983

100mH

5h1

VM

13.71

 

 

100mH

6q2

VM

13.60

 

 

LJ

19q

VM

5.92

 

 

Hep

 

EcupMK

DNF

 

 

100mH

3

Ecup

13.49

 

 

4x100mR

6

Ecup

45.91

Benserud

Monika

«24.11.1996

 

 

2015

TJ

12

ETC

12.10

Berge

Frida

«13.3.1994

 

 

2011

1500m

15/9h2

VMu18

4:31.61

 

2012

1500m

13/5h3

VMjr

4:18.66

 

2013

1500m

14

EMjr

4:35.77

Bergh

Elisabeth Angell

«21.3.1996

 

 

2013

1500m

22/12h1

VMu18

4:36.39

 

 

XC

84

EMjrXC

14:51

 

2014

3000m

10

ETC

9:43.52

 

 

1500m

21/12h2

VMjr

4:26.14

 

 

XC

25

EMjrXC

15:18

 

2015

3000

12

ETC

10:02.81

 

 

1500

13

EMjr

4:32.30

Bergin

Ellen

«18.10.1975

 

 

1993

Hep

9

EcupMK

5099

 

 

Hep T

2

EcupMK

15644

 

1994

Hep

 

EcupMK

DNF

Bergmann

Mette

«9.11.1962

 

 

1985

DT

1

Ecup

58.22

 

1986

DT

11

EM

53.58

 

1987

DT

4

Ecup

55.42

 

1989

DT

1

Ecup

60.38

 

1990

DT

#/5qA

EM

55.58

 

 

DT

Finale

EM

NM

 

1991

DT

20q

VM

55.78

 

 

DT

1

Ecup

59.68

 

1992

DT

21q

OL

58.32

 

1993

DT

21/10qA

VM

58.12

 

 

DT

3

Ecup

59.60

 

1994

DT

#/2qB

EM

63.32

 

 

DT

3

EM

64.34

 

 

DT

2

WAF

64.72

 

 

DT

1

Ecup

60.54

 

1995

DT

#/2qB

VM

64.50

 

 

DT

6

VM

62.48

 

 

DT

1

Ecup

62.78

 

1996

DT

10q

OL

62.24

 

 

DT

9

OL

62.28

 

 

DT

6

WAF

60.58

 

 

DT

2

Ecup

63.78

 

1997

DT

#/?qB

VM

NM

 

 

DT

1

Ecup

58.06

 

1998

DT

6

Ecup

52.64

 

1999

DT

1

Ecup

55.17

 

 

Hat

1

Ecup

57.11

 

2000

DT

3

Ecup

58.14

Bergskås

Laila

«4.12.1978

 

 

1994

JT

26/15qB

VMjr

41.62

 

1995

JT

q

EYOF

48.42

 

 

JT

#/10qB

EMjr

42.30

 

1996

JT

9/5qA

VMjr

52.40

 

 

JT

9

VMjr

50.42

Berthelsen

Berit

«25.4.1944

 

 

1962

LJ

q

EM

5.81

 

1964

LJ

7q

OL

6.32

 

 

LJ

9

OL

6.19

 

1965

100m

4

Ecup

12.0

 

 

LJ

4

Ecup

6.05

 

 

4x100mR

3

Ecup

47.1

 

1966

400m

2h4

EM

54.4

 

 

400m

3s1

EM

54.2

 

 

400m

6

EM

54.1

 

 

LJ

q

EM

6.05

 

 

4x100mR

5h1

EM

45.9

 

1967

50m

6h1

EiG

6.4

 

 

LJ

q2

EiG

6.21

 

 

LJ

1

EiG

6.51

 

1968

LJ

2q

OL

6.48

 

 

LJ

7

OL

6.40

 

 

Pentathlon

18

OL

4649

 

 

50m

5h2

EiG

6.53

 

 

LJ

1

EiG

6.43

 

1969

400m

2h4

EM

55.2

 

 

400m

-s2

EM

DNS

 

 

LJ

3

EM

6.44

 

1970

LJ

9

EMi

6.30

 

 

100m

7

Ecup

12.0

 

 

LJ

6

Ecup

5.81

 

 

4x100mR

6

Ecup

47.0

 

1973

LJ

1

Ecup

6.19

 

 

LJ

4

Ecup

6.12

Bjelland

Siri

«4.5.1958

 

 

1977

800m

7

Ecup

2:07.9

 

 

4x400mR

8

Ecup

3:46.6

 

 

800m

2

Ecup

2:08.3

Bjerkerud

Lise

«13.2.1984

 

 

2001

SP

10

EYOF

11.51

Bjone

Mari

«11.9.1970

 

 

1990

400mH

7h4

EM

59.65

 

1991

400mH

7h5

VM

59.00

 

1993

400mH

6

Ecup

59.40

 

1994

400mH

7h3

EM

58.13

 

 

400mH

1

Ecup

58.48

 

1996

400m

2

Ecup

53.85

 

 

400mH

4

Ecup

57.06

 

 

4x400mR

6

Ecup

3:38.60

 

1997

400mH

5

Ecup

59.48

 

 

4x400mR

7

Ecup

3:43.65

 

1998

100mH

7

Ecup

14.60

 

 

400mH

5

Ecup

59.31

 

 

4x400mR

8

Ecup

3:41.20

 

1999

400m

3

Ecup

55.24

 

 

400mH

3

Ecup

58.13

 

2000

400mH

2

Ecup

58.12

 

 

4x400mR

8

Ecup

3:48.06

 

2001

400mH

3

Ecup

60.41

 

 

4x400mR

5

Ecup

3:44.63

 

2002

400mH

4

Ecup

58.86

 

 

4x400mR

7

Ecup

3:40.65

Bjørdalsbakke

Grete

«23.6.1960

 

 

1979

HJ

6

Ecup

1.76

 

1983

HJ

7

Ecup

1.78

Bjørkvik

Gro Næsheim

«9.9.1986

 

 

2003

400mH

2q2

EYOF

61.70

 

 

400mH

3

EYOF

60.66

 

 

4x100mR

3h3

EYOF

47.59

 

 

4x100mR

5

EYOF

47.41

Bjørkvik

Christine Næsheim

«9.9.1986

 

 

2005

400mH

7h3

EMjr

61.89

 

 

4x100mR

h2

EMjr

DQ

 

2007

400mH

7h1

EMu23

61.00

Bjørn

Randi Langøigjelten

«26.3.1957

 

 

1979

800m

4

Ecup

2:05.2

 

1981

XC

69

VMXC

15:35

 

1982

800m

6h1

EM

2:04.20

 

1983

XC

61

VMXC

14:57

 

 

XC T

8

VMXC

149p

 

1985

800m

2

Ecup

2:09.01

 

1987

800m

5

Ecup

2:05.19

Blom

Ingerlill van der

«23.7.1973

 

 

1991

HJ

7

EMjr

1.79

Blom

Veronika Brennhovd

«27.10.1990

 

 

2009

5000m

10

EMjr

17:19.90

 

 

3000mSC

5h1

EMjr

10:31.25

 

 

3000mSC

9

EMjr

10:28.93

 

2012

10000m

33

Ecup10000

35:10.64

 

 

XC

26

EMu23XC

22:04

 

2013

3000m

12

ETC

9:40.97

 

2014

Halfmarathon

49

WMHM

1:14:21

 

2016

Halfmarathon

64

EM

1:17:45

 

 

Halfmar T

15

EM

3:54:04

Blomberg

Anita

«5.10.1971

 

 

1987

5000mW

12

EMjr

24:48.86

 

 

10kmW

53

Vcup

50:40

 

1988

5000mW

 

VMjr

DNF

 

1989

3000mW

7h2

EM

14:06.21

 

 

5000mW

8

EMjr

23:47.57

 

 

10kmW

39

Vcup

47.59

Bolle

Andrea Enerstad

«8.3.1992

 

 

2013

JT

22/10qA

EMu23

48.31

Bonde

Karin

«20.11.1959

 

 

1977

800m

4h3

EMjr

2:09.5

 

 

4x400mR

8

Ecup

3:46.6

 

1985

10000m

3

Ecup

34:40.48

Bones

Mari

«24.9.1983

 

 

2005

400mH

6

Ecup

59.11

 

 

4x400mR

7

Ecup

3:40.01

 

 

400mH

5h1

EMu23

59.40

 

2006

4x400mR

4

Ecup

3:40.95

Borge

Martine Eikemo

«8.3.1990

 

 

2007

800m

3h3

EYOF

2:12.87

 

2011

4x400mR

7

EMu23

3:40.10

 

2012

4x400mR

12/6h1

EM

3:37.74

Borge

Sigrid

«3.12.2995

 

 

2013

JT

q21

EMjr

44.92

 

2014

JT

17/10qB

VMjr

49.42

 

2015

JT

7

EcupVKu23

48.22

 

 

JT

12

ETC

49.63

 

 

JT

10/4qA

EMu23

49.80

 

 

JT

4

EMu23

55.72

 

2016

JT

1

EcupVKu23

59.33

 

 

JT

19/12qA

EM

56.30

 

2017

JT

4

ETC

54.66

 

 

JT

3

EcupVKu23

56.65

 

 

JT

5/5qA

EMu23

58.65

 

 

JT

5

EMu23

60.44

 

 

JT

27/15qA

VM

55.08

Brandt

Kamilla

«1.12.1971

 

 

2003

100mH

3

Ecup

14.04

 

2004

100mH

6

Ecup

14.13w

 

 

4x100mR

3

Ecup

46.73

Brandt

Nina

«2.11.1985

 

 

2003

4x400mR

3

Ecup

3:43.81

 

2010

4x100mR

11

ETC

46.37

 

 

4x400mR

11

ETC

3:38.47

 

2012

4x400mR

12/6h1

EM

3:37.74

Brandvold

Aashild

«17.3.1916

U12.8.2004

 

1938

100m

3h3

EM

13.2

 

 

4x100mR

5

EM

51.1

 

1946

LJ

q

EM

4.26

Bratvold

Hilde

«29.2.1960

 

 

1981

JT

6

Ecup

54.44

 

1982

JT

q

EM

53.88

Breilid

Eline

«8.5.1993

 

 

2011

100mH

6h1

EMjr

14.77

Bremseth

Thea Leirfall

«12.4.1999

 

 

2015

HJ

10/5qA

EYOF

1.69

 

 

HJ

8

EYOF

1.70

 

2017

LJ

21/12qB

EMjr

5.97

Brennodden

Lene

«7.10.1978

 

 

1995

200m

q

EYOF

27.16

 

 

400m

7h2

EYOF

61.85

Broadwell

Sharon

«10.11.1961

 

 

2009

24H

49

EM Ultra

120440m

Brubak

Mari Gilde

«10.11.1990

 

 

2009

100m

5h4

EMjr

12.29

 

 

4x100mR

6h1

EMjr

46.22

 

 

4x100mR

6

EMjr

46.39

 

2010

4x100mR

11

ETC

46.37

 

 

4x100mR

17/9h2

EM

44.96

 

2011

4x100mR

10

ETC

47.09

 

2013

4x100mR

12

ETC

45.20

Bruknapp

Heidi Ann

«13.1.1991

 

 

2009

4x400mR

6

ETC

3:39.50

Broch

Linn

«3.12.1983

 

 

1999

100mH

6h2

EYOF

14.75

Brun

Astrid

«27.8.1957

 

 

1981

4x400mR

5

Ecup

3:39.41

 

1983

400m

4

Ecup

53.36

 

 

4x400mR

5

Ecup

3:36.95

 

1984

400m

3h1

EMi

54.44

 

 

400m

4s1

EMi

55.00

 

1985

400m

3

Ecup

54.79

 

 

4x400mR

2

Ecup

3:38.34

Brun

Vibecke

«25.4.1986

 

 

2003

LJ

16/8q1

EYOF

5.43

 

 

4x100mR

3h3

EYOF

47.59

 

 

4x100mR

5

EYOF

47.41

 

2009

4x400mR

6

ETC

3:39.50

Buer

May Britt

«11.11.1977

 

 

2011

Mountain

22

EMRC

52:41

 

 

Mountain T

4

EMRC

44p

Buer

Reidun

«11.4.1938

 

 

1958

100m

4h1

EM

12.8

Braa

Ellen Johanne

«29.7.1957

 

 

1973

4x400mR

5

Ecup

3:52.7

 

 

4x400mR

6

Ecup

3:49.5

Buttingsrud

Trine

«20.4.1958

 

 

1977

4x100mR

3

Ecup

47.4

Bye

Martine

«20.6.1993

 

 

2013

Hep

15

EcupMK

4915

 

 

Hep T

1

EcupMK

37928

 

2015

Hep

-

EcupMK

DNF