MENN / MEN 2013

Del 2 / Part 2: Distanse (600-10 000)

Pr. 31. desember

 

Utarbeidet av Tore Johansen, SRU med assistanse av Børre Lilloe (utenlandsresultater) og Jan Jørgen Moe, SRU (fødselsdata)

 

Compiled by Tore Johansen, SRU assisted by Børre Lilloe (performances abroad) and Jan Jørgen  Moe, SRU (birth dates)

 

+: mellomtid / intermediate time

800 METER (1:50,00 - 2:00,00)

NR: 1:42,58

NM: 1:54,99

VM-A: 1:45,30

VM-B: 1:46,20

NR-U23: 1:43,50

NM-U23: 1:58,49

EM-U23: 1:49,20

EM-U20: 1:51,40

NR-U20: 1:47,08

NM-U20: 2:00,49

VM-U18: 1:53,00

 

 

1:47,85

Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL

11.02.91

4A

IFAM

Oordegem, BEL

01.06

1:46,88-12

1:48,19

T. Roth

 

1A

MS

Oslo/Bi

29.07

 

1:48,25

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

24.02.91

1

NM

Tønsberg

25.08

1:48,60-12

1:48,28

T. Roth

 

8A

SGP

Karlstad, SWE

23.07

 

1:48,53

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

20.04.93

1B

BMC

Watford, GBR

30.06

1:50,52-12

1:48,57

F. Ingebrigtsen

 

4h1

EM-U23

Tampere, FIN

11.07

 

1:48,60

H. Ingebrigtsen

 

2A

MS

Oslo/Bi

29.07

 

1:48,79

Roald H. Frøskeland, Steinkjer FIK

28.03.94

2

NM

Tønsberg

25.08

1:50,96-12

1:48,82

T. Roth

 

3

NM

Tønsberg

25.08

 

1:48,88

T. Roth

 

6h2

EM-U23

Tampere, FIN

11.07

 

 

(10/4)

 

 

 

 

 

 

1:49,08

Eivind Jenssen, Steinkjer FIK

08.08.88

3A

MS

Oslo/Bi

29.07

1:49,06-09

1:49,09

Ådne Svahn Dæhlin, IL Gular

26.06.82

7B

KBC

Heusden, BEL

13.07

1.46,05-05

1:49,10

Svahn Dæhlin

 

5

Riga C.

Riga, LAT

30.05

 

1:49,13

F. Ingebrigtsen

 

1C

IFAM

Oordegem, BEL

01.06

 

1:49,15

Jenssen

 

4

NM

Tønsberg

25.08

 

1:49,16

F. Ingebrigtsen

 

4A

MS

Oslo/Bi

29.07

 

1:49,21

H. Ingebrigtsen

 

1

MS

Lyefjell

12.09

 

1:49,43

T. Roth

 

10

Lag-EM

Gateshead, GBR

23.06

 

1:49,47

Jenssen

 

1A

MS

Nadderud

15.06

 

1:49,49

Håkon Mushom, SK Vidar

23.09.93

5

NM

Tønsberg

25.08

1:48,69-11

 

(20/7)

 

 

 

 

 

 

1:49,52

Emil Oustad, FIK Ren-Eng

20.07.89

6

NM

Tønsberg

25.08

1:50,35-11

1:49,63

T. Roth

 

2A

Elite 1

Brandbu

22.05

 

1:49,68

Mushom

 

5A

MS

Oslo/Bi

29.07

 

1:49,75

Svahn Dæhlin

 

1B

SGP

Karlstad, SWE

23.07

 

1:49,84

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

29.04.93

1A

MS

Oslo/Bi

03.09

1:51,07-12

1:49,86

T. Roth

 

8A

SGP

Göteborg, SWE

15.06

 

----------------------------------------(26/9)-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1:50,34

Vidar Dahle, IL Gular

26.02.88

4B

SGP

Karlstad, SWE

23.07

1:50,07-10

 

(10)

 

 

 

 

 

 

1:50,37

Elias Ottosen, Ullensaker/Kisa IL

02.12.93

6A

BislGam

Oslo/Bi

13.06

1:53,08-12

1:51,23

Terje Snarby, Strindheim IL

26.03.89

7

NM

Tønsberg

25.08

1:51,33-12

1:51,45

Snorre Holtan Løken, Herkules Friidrett

25.10.94

3A

MS

Nadderud

15.06

1:52,08-12

1:51,68

Sindre Løchting, FIK Orion

11.07.93

4A

MS

Nadderud

15.06

1:53,25-11

1:52,20

Magnus Hannevig Pettersen, IF Sturla

29.04.95

5A

MS

Nadderud

15.06

1:56,87-11

1:52,75

Sondre Dingsør Skogen, IL Gular

03.02.96

4h1

VM-U18

Donetsk, UKR

10.07

1:56,78-12

1:52,87

Christian Brun Norbye, IL i BUL

13.05.90

8A

Charlott

Charlotte, USA

18.04

1:53,47-11

1:52,87

Vetle Aasland, Ullensaker/Kisa IL

30.12.91

3A

MS

Berlin, GER

18.05

1:50,40-12

1:52,94

Edvard Kamperud Nygaard, IK Tjalve

13.03.96

6A

MS

Nadderud

15.06

1:54,22-12

1:52,97

Erik Hovlandsdal, IL Norna-Salhus

18.06.89

1A

MS

Fana

31.05

1:53,86-12

 

(20)

 

 

 

 

 

 

1:52,98

Vegard Ølstad, FIK Ren-Eng

12.09.92

2r4

Beach

Norwalk, USA

20.04

1:53,31-10

1:53,04

Hans Kristian Fløystad, IK Tjalve

03.04.89

7A

MS

Nadderud

15.06

1:50,80-11

1:53,28

Mathias Berntzen Engevik, Nittedal IL

24.09.96

8A

MS

Nadderud

15.06

1:54,74-12

1:53,35

Erik Udø Pedersen, Holum IL

09.04.94

1

G18/19

Lyngdal

08.06

1:53,62-12

1:53,37

Sigurd Blom Breivik, IL Sandvin

18.05.96

9A

MS

Nadderud

15.06

1:54,27-12

1:53,38

Abdirahman Guleed, IL i BUL

01.08.87

5A

MS

St-Niklaas, BEL

09.05

1:50,80-10

1:53,43

Håvard Hildeskor, Ullensaker/Kisa IL

14.09.92

5A

MS

Oslo/Bi

03.09

1:52,61-11

1:53,68

Torsten Bergh Moss, Tønsberg FIK

20.09.94

1B

MS

Oslo/Bi

17.08

1:54,02-12

1:53,84

Anders Sørensen, IK Tjalve

24.02.96

2A

MS

Oslo/Bi

25.07

1:55,37-12

1:53,89

Nur Jama Aden, IL i BUL

05.05.85

2

MS

Lillestrøm

25.05

1.51,46-07

 

(30)

 

 

 

 

 

 

1:54,02

Haavard Olav Herness Lien, IL Tyrving

12.12.96

3

MS

Lillestrøm

25.05

1:56,98-12

1:54,07

Sindre Buraas, SK Vidar

08.05.89

4

Elite 3

Trondheim/St

01.07

1:57,29-08

1:54,22

Morten Kolstø Velde, Haugesund IL

19.12.84

10A

MS

Nadderud

15.06

1.49,57-06

1:54,54

Markus Einan, Ullensaker/Kisa IL

04.02.97

1A

UM-16

Lillehammer

07.09

2:04,03-12

1:54,60

Thomas M. Heggøy, Stord IL

25.05.94

4E

BMC GP

Solihull, GBR

18.05

1:55,15-12

1:54,75

Sander Sekkingstad Terum, Aurland IL

06.07.93

4B

VU-MS

Göteborg, SWE

30.06

1:53,83-12

1:54,83

Torje Klevmo, Frol IL

06.01.87

6h1

NM

Tønsberg

24.08

1:50,70-09

1:55,10

Ivar Stefansson, IL Gular

04.05.92

3B

MS

Oslo/Bi

17.08

1:59,51-11

1:55,15

Abduljaleel Hir, Selsbakk IF

22.09.95

1

MS

Trondheim/St

01.06

1:57,25-12

1:55,21

Ferdinand Kvan Edman, IF Sturla

12.02.93

1B

 

Los Angeles

27.04

1:52,65-11

 

(40)

 

 

 

 

 

 

1:55,22

Hauk Are Fjeld, IL Skarphedin

29.04.94

2A

MS

Ski

10.08

1:57,16-11

1:55,23

Kristoffer Grindedal Janson, IL Gular

12.05.89

1

MS

Lonevåg

15.07

1:52,60-10

1:55,28

Helge Langen, Rindal IL

16.03.85

1C

MS

Lillehammer

23.06

1:56,45-12

1:55,33

Jørgen Frost Bø, Ullensaker/Kisa IL

10.08.94

4B

MS

Oslo/Bi

17.08

1:56,2  -12

1:55,34

Abdurrahman Hir, Selsbakk IF

07.03.97

2

MS

Trondheim/St

01.06

1:57,36-12

1:55,35

Martin Smebye, IK Tjalve

10.07.93

5B

MS

Oslo/Bi

17.08

1:55,94-12

1:55,67

Torbjørn Fossum Heldal, Herkules Fr.

13.11.93

4

MS

Skien/Her

01.06

2:00,35-12

1:56,07

Bent Kamsvåg Olsen, Alta IF

27.02.87

5

MS

Skellefteå, SWE

13.07

1:53,27-09

1:56,33

Jørgen Elisenberg, FIK Orion

04.03.95

1B

MS

Oslo/Bi

25.07

1:57,59-12

1:56,46

Trygve Feidje Mjelde, Osterøy IL

11.11.94

5A

UM-18/19

Lillehammer

08.09

1:58,77-12

 

(50)

 

 

 

 

 

 

1:56,49

Lars Jonassen Føyen, Stord IL

30.10.96

1

G16/17

Fana

14.09

2,04,49-12

1:56,52

Vebjørn Borge, Osterøy IL

14.02.94

1

G18/19

Lonevåg

15.07

1:56,24-11

1:56,77

Marius Emil Salvanes, Åkra IL

27.01.97

2A

UM-16

Lillehammer

07.09

2,00,56-12

1:56,85

Edvard Vasdal, Herkules Friidrett

14.03.93

3B

MS

Nadderud

15.06

1:57,13-12

1:56,96

Marius Vedvik, Førde IL

18.03.92

1D

MS

Lillehammer

23.06

1:59,27-12

1:57,06

Espen André Albertsen, IL Skjalg

06.01.93

5B

MS

Nadderud

15.06

1:58,06-12

1:57,11

Bjørnar Sandnes Lillefosse, IL Gular

17.07.92

1

MS

Fana

08.06

1:57,25-12

1:57,14

Jens Nicolai Kortner, Herkules Friidrett

19.12.86

6B

MS

Oslo/Bi

29.07

1:58,28-12

1:57,20

Jonas Gjesdal, IL Varegg

01.06.96

1

G17

Lonevåg

15.07

1:59,79-12

1:57,23

Petter Kristiansen, FIK Ren-Eng

06.03.93

4B

Elite 1

Brandbu

22.05

1:53,43-12

 

(60)

 

 

 

 

 

 

1:57,39

Eirik Bråten Richenberg, Ull./Kisa IL

10.12.94

2D

Elite 1

Brandbu

22.05

1:58,28-11

1:57,47

Njord Erlend Wiker, Ull./Kisa IL

30.09.91

7B

MS

Oslo/Bi

17.08

1:57,34-10

1:57,53

Joakim Sundgot Gustavsen, Dimna IL

03.04.97

1B

VU-P17

Göteborg, SWE

28.06

2:00,83-12

1:57,65

Trond Erik Søilen Storebø, IL Varegg

28.06.96

2

G17

Lonevåg

15.07

2:08,26-11

1:57,66

Tor Alfred Bredesen, Snøgg Friidrett

21.11.93

1C

MS

Oslo/Bi

17.08

1:55,10-12

1:57,66

Ådne Norland, Vollan IK

16.03.95

1B

UM-18/19

Lillehammer

08.09

1:57,03-12

1:57,73

Lars Røttingen, IL Gular

16.04.80

2

MS

Strandebarm

06.07

1.53,18-05

1:57,75

Kristian Nedregård, Spjelkavik og O. FIK

28.08.74

12E

IFAM

Oordegem, BEL

01.06

1.53,23-02

1:57,76

Rune Reimertz, Sandnes IL

24.07.96

1

G17

Fana

31.05

2,01,81-12

1:57,77

Nikolai Smestad, Ullensaker/Kisa IL

05.12.92

1B

MS

Oslo/Bi

03.09

2:02,49-11

 

(70)

 

 

 

 

 

 

1:57,85

Henrik Irgens Gravdal, IL Gneist

07.01.98

1A

G15

Nadderud

15.06

2,05,16-12

1:57,86

Thor Henrik Raknerud, Askim IF

09.02.95

5B

MS

Oslo/Bi

25.07

1:58,35-11

1:57,92

Vegard Løberg Gjelsvik, Ull./Kisa IL

31.01.92

4

NM-U23

Overhalla

04.08

1:52,13-12

1:58,09

Marius Frøvig Schneider, IL i BUL

13.01.86

6B

MS

Lillehammer

23.06

1:52,56-09

1:58,20

Stian Klungland, Ullensaker/Kisa IL

21.07.93

7B

MS

Nadderud

15.06

1:58,19-11

1:58,24

Magnus Sirnes Hjellum, Haugesund IL

03.02.94

8B

MS

Nadderud

15.06

1:57,54-12

1:58,32

Andreas Wathne, IL Skjalg

24.01.97

2A

G16

Fana

31.05

2:03,49-12

1:58,34

Jakob Fløtre Eiring, Bodø FIK

10.10.96

1B

UM-17

Lillehammer

08.09

2,04,26-12

1:58,39

Jørgen Kåshagen, Moelven IL

22.10.94

2B

MS

Oslo/Bi

03.09

1:57,42-10

1:58,48

Tom Skjæråsen, IL Varegg

13.02.95

3

G18/19

Lonevåg

15.07

2:02,32-12

 

(80)

 

 

 

 

 

 

1:58,61

Harald Aarskog, IL Skarphedin

03.07.95

3B

VU-P19

Göteborg, SWE

30.06

1:57,70-12

1:58,61

Ekolai Bang Lunde, IL Tyrving

03.10.97

1B

UM-16

Lillehammer

07.09

2:07,62-12

1:58,85

Birger Mortensen Bjørnstad, Strindheim

18.10.94

3

G18/19

Lillehammer

23.06

 

1:58,85

Johan S. Steenfat Evensen, Sørild FIK

01.02.96

2B

UM-17

Lillehammer

08.09

2,00,56-12

1:58,87

Einar Furulund, FIK Ren-Eng

01.02.89

5D

MS

Lillehammer

23.06

1:58,40-12

1:58,95

Jostein Sætra Schefte, Oppegård IL

26.04.96

8

MS

Skien/Her

01.06

2,02,68-12

1:58,99

Jan Erik Wergeland, Sandnes IL

10.10.85

3

MS

Sandnes

28.05

 

1:59,02

Kristian Tjørnhom, Kristiansands IF

19.09.95

1C

UM-18/19

Lillehammer

08.09

2:00,65-12

1:59,07

Kristoffer By Vollset, Strindheim IL

19.02.96

2

G17

Lillehammer

23.06

2,00,14-12

1:59,09

Vebjørn Ljones Karlsen, IL Skjalg

10.12.95

1

G18/19

Stavanger/St

04.06

1:58,72-11

 

(90)

 

 

 

 

 

 

1:59,11

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

11.02.98

2A

G15

Nadderud

15.06

2,03,47-12

1:59,13

Petter Rød Gulliksen, IL Tyrving

12.11.93

3C

VU-MS

Göteborg, SWE

30.06

1:57,25-12

1:59,22

Bendik Lillemoen Skaalerud, Kr.sands IF

03.09.98

3A

G15

Nadderud

15.06

2,08,80-12

1:59,29

Jens Bjertnæs, Jevnaker IF

06.04.85

1C

MS

Oslo/Bi

29.07

 

1:59,42

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

2A

G15

Lillehammer

23.06

2,04,23-12

1:59,49

Henrik Nordtug, Steinkjer FIK

07.02.87

7C

MS

Lillehammer

23.06

1:58,39-10

1:59,67

Markus Borge Harbo, IL Skjalg

07.04.96

3B

VU-P17

Göteborg, SWE

28.06

2:00,69-11

1:59,70

Christopher Rettedal Fardan, Sandnes IL

11.07.95

2C

UM-18/19

Lillehammer

08.09

2:02,08-12

1:59,79

Svein Erik Strand Tønnesen, IL i BUL

22.12.87

2C

MS

Oslo/Bi

29.07

2:01,71-11

1:59,84

Håkon Kolstø, Haugesund IL

16.08.94

4C

MS

Nadderud

15.06

1:59,33-12

 

(100)

 

 

 

 

 

 

1:59,85

Harald Kårbø, Stord IL

18.05.92

9D

VU-MS

Göteborg, SWE

30.06

2:00,72-09

1:59,92

Anders Bjørndal, IL Gneist

08.07.95

7

MS

Fana

08.06

2:04,09-12

1:59,96

Tor Øivind Ødegård, Fredrikstad IF

28.02.69

1

MS

Askim

09.06

1.45,42-97

1:59,97

Endre Wigaard, IL i BUL

25.06.96

1

G17

Oslo/Bi

27.08

2,03,43-12

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandske statsborgere / Foreign citizens:

 

 

 

 

 

1:55,78

Gishe Abdi Wako, Lillehammer (ETH)

10.02.91

6B

VU-MS

Göteborg, SWE

30.06

1:54,64-10

1:55,98

Simon P. Sandbakken, IK Tjalve (FIN)

13.09.95

6B

BislGam

Oslo/Bi

13.06

1:58,81-11

1:56,39

Biemnet Kfle Msazgi, Steinkjer FIK (ERI)

12.02.88

1

MS

Trondheim/St

18.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1500 METER (3:45,00 - 4:10,00)

NR: 3:35,43

NM: 3:55,99

VM-A: 3:35,00

VM-B: 3:37,00

NR-U23: 3:35,43

NM-U23: 4:07,99

EM-U23: 3:45,50

EM-U20: 3:51,00

NR-U20: 3:38,61

NM-U20: 4:14,99

VM-U18: 3:54,00

 

 

3:33,95

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

24.02.91

7

DL

Zürich, SUI

29.08

3:35,43-12

3:36,33

H. Ingebrigtsen

 

5sf2

VM

Moskva, RUS

16.08

 

3:37,16

H. Ingebrigtsen

 

5

DL

Birmingham,GBR

30.06

 

3:37,30

H. Ingebrigtsen

 

7

DNgalan

Stockholm,SWE

22.08

 

3:37,52

H. Ingebrigtsen

 

8

VM

Moskva, RUS

18.08

 

3:38,76

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

20.04.93

7A

MS

Ninove, BEL

27.07

3:44,04-12

3:38,78

H. Ingebrigtsen

 

6h1

VM

Moskva, RUS

14.08

 

3:38,86

H. Ingebrigtsen

 

14+

DL

London, GBR

27.07

 

3:39,07

H. Ingebrigtsen

 

3A

PJordan

Stanford, USA

28.04

 

3:40,52

H. Ingebrigtsen

 

2+

Pref. Cl.

Eugene, USA

31.05

 

 

(10/2)

 

 

 

 

 

 

3:40,90

H. Ingebrigtsen

 

11+

BislGam

Oslo/Bi

13.06

 

3:42,37

F. Ingebrigtsen

 

1

BislGam

Oslo/Bi

13.06

 

3:43,47

Vegard Ølstad, FIK Ren-Eng

12.09.92

6h1

EM-U23

Tampere, FIN

13.07

3:52,97-10

3:44,08

Ølstad

 

11

Lag-EM

Gateshead, GBR

22.06

 

3:44,54

Hans Kristian Fløystad, IK Tjalve

03.04.89

11B

KBC

Heusden, BEL

13.07

3:40,61-12

3:44,64

Fløystad

 

4

BislGam

Oslo/Bi

13.06

 

3:44,86

F. Ingebrigtsen

 

2h2

EM-U23

Tampere, FIN

13.07

 

----------------------------------------(17/4)----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3:46,31

Sindre Buraas, SK Vidar

08.05.89

2

MS

Jessheim

06.06

3:42,20-11

3:46,33

Sindre Løchting, FIK Orion

11.07.93

6

BislGam

Oslo/Bi

13.06

3:51,76-12

3:46,34

Morten Kolstø Velde, Haugesund IL

19.12.84

9A

MS

Gent, BEL

03.08

3:39,58-09

3:47,03

Erik Udø Pedersen, Holum IL

09.04.94

7

BislGam

Oslo/Bi

13.06

3:48,98-12

3:47,57

Eivind Jenssen, Steinkjer FIK

08.08.88

3

MS

Jessheim

06.06

3:45,32-09

3:47,83

Vidar Dahle, IL Gular

26.02.88

4

MS

Jessheim

06.06

3:46,42-12

 

(10)

 

 

 

 

 

 

3:47,96

Erik Hovlandsdal, IL Norna-Salhus

18.06.89

2A

MS

Lillehammer

20.06

3:48,61-12

3:48,43

Magnus Hannevig Pettersen, IF Sturla

29.04.95

8h2

EM-U20

Rieti, ITA

18.07

4:03,44-11

3:48,63

Johannes Alnes, Bækkelagets SK

07.06.90

3h3

Univers.

Kazan, RUS

07.07

3:44,10-12

3:49,22

Ferdinand Kvan Edman, IF Sturla

12.02.93

3A

 

Los Angeles, US

27.04

3:45,84-12

3:49,73

Håkon Brox, IK Tjalve

18.01.85

12

BislGam

Oslo/Bi

13.06

3:44,43-11

3:50,64

Eirik Bråten Richenberg, Ull./Kisa IL

10.12.94

14

BislGam

Oslo/Bi

13.06

3:59,39-11

3:50,77

Audun Nordtveit, IK Tjalve

08.06.88

15

BislGam

Oslo/Bi

13.06

3:51,32-10

3:52,41

Jørgen Frost Bø, Ullensaker/Kisa IL

10.08.94

4A

MS

Oslo/Bi

29.08

3:50,92-12

3:52,60

Anders Sørensen, IK Tjalve

24.02.96

5B

SGP

Sollentuna, SWE

27.06

3:56,83-12

3:52,76

Marius Vedvik, Førde IL

18.03.92

6A

MS

Lillehammer

20.06

3:56,64-12

 

(20)

 

 

 

 

 

 

3:53,64

Snorre Holtan Løken, Herkules Friidrett

25.10.94

8A

MS

Lillehammer

20.06

3:54,00-12

3;54,4

Tom Erling Kårbø, Stord IL

04.02.89

1

MS

Haugesund

07.08

3:45,95-11

3:54,68

Helge Langen, Rindal IL

16.03.85

9A

MS

Lillehammer

20.06

3:58,07-12

3:55,17

Nur Jama Aden, IL i BUL

05.05.85

10

MS

Jessheim

06.06

3.49,95-07

3:56,10

Terje Snarby, IL BUL-Tromsø

26.03.89

1

MS

Skellefteå, SWE

14.07

3:53,64-12

3;56,59

Harald Kårbø, Stord IL

18.05.92

1

MS

Leirvik, Stord

18.08

4:01,34-12

3:56,69

Edvard Kamperud Nygaard, IK Tjalve

13.03.96

3

JNM

Overhalla

03.08

4,12,62-10

3:56,71

Bjørnar Sandnes Lillefosse, IL Gular

17.07.92

3A

MS

Fana

07.05

3:58,68-12

3:57,05

Elias Ottosen, Ullensaker/Kisa IL

02.12.93

3

NM-U23

Overhalla

03.08

3:58,63-11

3:57,06

Halfdan-Emil Færø, IL Gular

07.06.91

3

MS

Fana

01.06

3:58,60-12

 

(30)

 

 

 

 

 

 

3:58,08

Ørjan Grønnevig, Stavanger FIK

14.02.91

1

MS

Sandnes

08.06

3:54,62-12

3:58,70

Lars Jonassen Føyen, Stord IL

30.10.96

1

G17

Leirvik, Stord

18.08

4:25,29-11

3:58,96

Magnus Sirnes Hjellum, Haugesund IL

03.02.94

5

MS

Fana

01.06

3:58,49-12

4:00,73

Jonas Lurås Hammer, IL Gular

10.03.91

3

MS

Fana

07.06

3:55,61-12

4:00,93

Jørgen M. Austvik, BFG Bergen FIK

29.07.92

4

MS

Fana

07.06

4:03,23-12

4:01,48

Jonas Dalland, IL Gular

20.10.85

6A

MS

Fana

07.05

4:02,07-09

4:01,73

Mathias Berntzen Engevik, Nittedal IL

24.09.96

14

MS

Jessheim

06.06

4:03,15-12

4:02,43

Henrik Nordtug, Steinkjer FIK

07.02.87

1B

MS

Lillehammer

20.06

4:01,57-11

4:02,89

Edvard Vasdal, Herkules Friidrett

14.03.93

2

MS

Porsgrunn/Kj

02.06

4:03,40-12

4:03,37

Lars Erik Malde, IL Skjalg

28.01.90

13A

 

Corvallis, USA

23.03

3:55,59-10

 

(40)

 

 

 

 

 

 

4:03,54

Nikolai Smestad, Ullensaker/Kisa IL

05.12.92

2B

MS

Lillehammer

20.06

4:08,83-11

4:03,68

Kristian Nedregård, Spjelkavik og O. FIK

28.08.74

8h2

NM

Tønsberg

23.08

3.56,02-02

4:03,69

Markus Borge Harbo, IL Skjalg

07.04.96

1

MS

Sandnes

29.08

4,12,57-12

4:04,19

Trygve Feidje Mjelde, Osterøy IL

11.11.94

5

JNM

Overhalla

03.08

4,10,42-12

4:04,27

Martin Smebye, IK Tjalve

10.07.93

6

NM-U23

Overhalla

03.08

4:08,02-12

4:04,49

Sigurd Blom Breivik, IL Sandvin

18.05.96

6

JNM

Overhalla

03.08

4:03,74-12

4:04,71

Espen Roll Karlsen, BFG Bergen FIK

27.08.91

1

MS

Indre Arna

03.07

Debut-2013

4:05,08

Håkon Kolstø, Haugesund IL

16.08.94

2

MS

Sandnes

08.06

4:09,45-12

4:05,11

Stian Klungland, Ullensaker/Kisa IL

21.07.93

1

MS

Oslo/Sp

11.07

4:00,45-11

4:05,12

Marius Frøvig Schneider, IL i BUL

13.01.86

1

MS

Oslo/Bi

28.05

4.05,51-06

 

(50)

 

 

 

 

 

 

4:05,13

Jonas Gjesdal, IL Varegg

01.06.96

7

JNM

Overhalla

03.08

4,12,09-12

4:05,18

Lars Røttingen, IL Gular

16.04.80

7

MS

Fana

01.06

3.48,47-05

4:05,20

Erlend Gjerdevik Sørtveit, BFG Bergen

17.12.94

8

JNM

Overhalla

03.08

4:09,75-12

4:05,34

Stian Vestbø, Haugesund IL

29.07.81

8

MS

Fana

01.06

4:03,82-12

4:05,40

Kristian Tjørnhom, Kristiansands IF

19.09.95

9

MS

Fana

01.06

4:00,44-12

4:05,94

Birger M. Bjørnstad, Strindheim IL

18.10.94

1B

MS

Stjørdal/ØM

09.06

 

4:06,04

John Gopal Bjerga, IL Skjalg

03.11.96

2

MS

Sandnes

29.08

4,19,45-12

4:06,16

Harald Solhaug Næss, SK Vidar

02.08.88

7A

MS

Oslo/Bi

29.08

 

4:06,23

Endre Wigaard, IL i BUL

25.06.96

8A

MS

Oslo/Bi

29.08

4:09,54-12

4:06,35

Lars Lunde, Stord IL

20.05.97

11

MS

Fana

01.06

4:06,05-12

 

(60)

 

 

 

 

 

 

4:06,99

Mats Bjørgum, Strindheim IL

21.02.94

2

MS

Trondheim/St

28.08

4,12,60-12

4:07,10

Vebjørn Ljones Karlsen, IL Skjalg

10.12.95

1

MS

Stavanger/St

18.07

4:08,64-11

4:07,12

Henrik Irgens Gravdal, BFG Bergen FIK

07.01.98

9A

MS

Fana

07.05

4,16,03-12

4:07,25

Martin Hoset, NTNUI

01.09.86

3

MS

Trondheim/St

28.08

4:05,16-10

4:07,51

Håkon Steinshylla, Selsbakk IF

07.02.96

3A

MS

Stjørdal/ØM

09.06

Debut-2013

4:07,65

Simen Bergseth, IL Skjalg

13.01.92

1

MS

Sandnes

21.09

4:22,16-11

4:07,78

Njord E. Tjønneland Wiker, Ull./Kisa IL

30.09.91

3

MS

Oslo/Bi

18.07

4:01,21-11

4:07,81

Philip Andrè Schjetlein, Rindal IL

12.01.86

4

MS

Trondheim/St

28.08

 

4:07,84

Odd-Anders Grimsbø, IL Varegg

01.12.90

2A

MS

Fana

27.08

4:05,79-12

4:08,21

Tore Dybdahl, Strindheim IL

14.04.97

1

G16

Trondheim/St

28.08

 

 

(70)

 

 

 

 

 

 

4:08,21

Tor Alfred Bredesen, Snøgg Friidrett

21.11.93

9A

MS

Oslo/Bi

29.08

4:07,54-12

4:08,24

Marius Emil Salvanes, Åkra IL

27.01.97

1

G18/19

Fana

25.08

4:18,32-12

4:09,19

Harald Aarskog, IL Skarphedin

03.07.95

1

G18/19

Lillehammer

20.06

4:05,00-12

4:09,24

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

11.02.98

10

JNM

Overhalla

03.08

4,24,84-12

4:09,25

Even Brøndbo Dahl, Orion FIK

29.03.94

10A

MS

Oslo/Bi

29.08

4,17,91-12

4:09,26

Jens Nicolai Kortner, Herkules Friidrett

19.12.86

1

MS

Sandnes

13.08

4:12,87-11

4:09,81

Jens Bjertnæs, Jevnaker IF

06.04.85

2

MS

Oslo/Bi

28.05

 

4:09,88

Tom Skjæråsen, IL Varegg

13.02.95

7A

VU-P19

Göteborg, SWE

29.06

4:19,89-12

4:09,90

Christian Fuhr, IL i BUL

29.07.73

11A

MS

Oslo/Bi

29.08

 

4:09,95

Sigurd Ruud Skjeseth, Orion FIK

24.12.96

6B

MS

Lillehammer

20.06

4,26,14-12

 

(80)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandske statsborgere / Foreign citizens:

 

 

 

 

 

 

3:50,39

Gishe Abdi Wako, Lillehammer (ETH)

10.02.91

1A

MS

Oslo/Bi

29.08

3:56,22-10

3:58,64

Zerei Kbrom Mezgni, Vadsø TF (ERI)

12.01.86

1

MS

Lakselv

25.08

 

4:02,62

Biemnet Kfle Msazgi, Steinkjer FIK (ERI)

12.02.88

1

MS

Trondheim/St

28.08

 

4:04,66

Dadafo Tesema Dhaqabi, SK Vidar (ETH)

02.09.89

2

MS

Oslo/Bi

18.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mangelfull tidtagning / Not exact timing:

 

 

 

4:08

Mesfin Tesfayohannes, Bodø FIK (ERI)

24.11.74

1

MV35

Bodø

15.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3000 METER (8:15,00 - 9:00,00)

NR: 7:40,77

NM: 8:34,99

 

 

NR-U23: 7:42,05

NM-U23: 8:59,99

 

 

NR-U20: 7:58,15

NM-U20: 9:14,99

VM-U18: 8:28,00

 

 

7:42,19

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

24.02.91

7

MS

Rieti, ITA

08.09

7:58,15-10

7:54,16

Sindre Buraas, SK Vidar

08.05.89

10

MS

Rieti, ITA

08.09

7:53,91-12

8:07,77

Buraas

 

1A

Elite 1

Brandbu

22.05

 

8:08,24

Asbjørn Ellefsen Persen, IK Tjalve

19.05.87

9A

SGP

Karlstad, SWE

23.07

8:12,38-12

8:09,96

Sindre Løchting, FIK Orion

11.07.93

10A

SGP

Karlstad, SWE

23.07

8:29,26-12

8:13,77

Marius Vedvik, IL Gular

18.03.92

12A

SGP

Karlstad, SWE

23.07

8:20,28-12

-----------------------------------------(6/5)-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8:16,43

Hans Kristian Fløystad, IK Tjalve

03.04.89

11

Lag-EM

Gateshead, GBR

23.06

8:04,27-12

8:20,33

Morten Kolstø Velde, Haugesund IL

19.12.84

5A

Elite 1

Brandbu

22.05

8:03,81-09

8:23,55

Ørjan Grønnevig, Stavanger FIK

14.02.91

6A

Elite 1

Brandbu

22.05

8:13,42-12

8:23,71

Erik Udø Pedersen, Holum IL

09.04.94

1

G19

Søgne

21.05

8:22,02-12

8:25,6

Harald Kårbø, Stord IL

18.05.92

1

MS

Leirvik, Stord

27.08

8:45,19-12

 

(10)

 

 

 

 

 

 

8:25,75

Vegard Ølstad, FIK Ren-Eng

12.09.92

2

MS

Oslo/Bi

18.08

8:43,61-12

8:26,86

Helge Langen, Rindal IL

16.03.85

2

MS

Steinkjer

15.05

9:11,6  -10

8:27,94

Eirik Gramstad, SK Vidar

24.09.84

8A

Elite 1

Brandbu

22.05

8:18,22-12

8:28,42

Bjørnar Sandnes Lillefosse, IL Gular

17.07.92

4

MS

Nadderud

14.06

8:30,88-12

8:30,34

Lars Røttingen, IL Gular

16.04.80

5

MS

Oslo/Bi

18.08

8.22,38-05

8:30,48

Jørgen Frost Bø, Ullensaker/Kisa IL

10.08.94

5

MS

Nadderud

14.06

8:22,30-12

8:31,13

Tom Erling Kårbø, Stord IL

04.02.89

2B

SGP

Karlstad, SWE

23.07

8:07,40-12

8;31,33

Håkon Brox, IK Tjalve

18.01.85

6

MS

Oslo/Bi

18.08

8:03,46-12

8:31,89

Halfdan-Emil Færø, IL Gular

07.06.91

2B

Elite 1

Brandbu

22.05

8:31,56-12

8:32,43

Henrik Nordtug, Steinkjer FIK

07.02.87

6

MS

Nadderud

14.06

8:41,24-11

 

(20)

 

 

 

 

 

 

8:33,08

Magnus Sirnes Hjellum, Haugesund IL

03.02.94

4B

Elite 1

Brandbu

22.05

8:32,13-12

8:34,22

Jonas Lurås Hammer, IL Gular

10.03.91

7

MS

Nadderud

14.06

8:31,42-10

8:35,51

Magnus Hannevig Pettersen, IF Sturla

29.04.95

3

UM-18/19

Lillehammer

06.09

9:02,53-11

8:36,02

Trond Arne Rugland, Hovden SK

16.06.85

2

MS

Fana

02.06

8:36,01-11

8:36,22

Kristian Tjørnhom, Kristiansands IF

19.09.95

4

UM-18/19

Lillehammer

06.09

8:41,94-11

8:37,90

Nikolai Smestad, Ullensaker/Kisa IL

05.12.92

9

MS

Oslo/Bi

18.08

9:00,84-11

8:38,47

Kristian Monsen, Ullensaker/Kisa IL

09.07.77

10

MS

Oslo/Bi

18.08

8:41,91-12

8:39,87

Urige Arado Buta, Haugesund IL

28.11.78

3

MS

Fana

02.06

8:05,11-09

8:40,71

Stian Vestbø, Haugesund IL

29.07.81

9

MS

Nadderud

14.06

8:36,66-12

8:41,10

Lars Jonassen Føyen, Stord IL

30.10.96

2

MS

Lillehammer

22.06

Debut-2013

 

(30)

 

 

 

 

 

 

8:41,99

Harald Solhaug Næss, SK Vidar

02.08.88

11

MS

Oslo/Bi

18.08

9:00,52-11

8:42,15

Eldar Rønning, Skogn IL

11.06.82

2

MS

Trondheim/St

01.06

8.43,36-07

8:42,40

Stian Klungland, Ullensaker/Kisa IL

21.07.93

1

MS

Oslo/Bi

25.07

8:54,52-12

8:42,44

Birger Mortensen Bjørnstad, Strindheim

18.10.94

3

MS

Lillehammer

22.06

9,02,07-12

8:43,19

Eirik Mysen, Tønsberg FIK

06.05.93

11

MS

Nadderud

14.06

8:52,23-12

8:44,75

Hassan Abdi Ali, IL i BUL

01.09.87

14

MS

Nadderud

14.06

8.21,06-07

8:44,77

Anders Martin Knoph-Televik, IL Tyrving

07.04.93

6B

Elite 1

Brandbu

22.05

8:48,67-12

8:46,26

Jens Høiås, Steinkjer FIK

04.12.87

15

MS

Nadderud

14.06

8:48,12-12

8:47,81

Martin Hoset, NTNUI

01.09.86

4

MS

Trondheim/St

01.06

8:56,05-11

8:48,45

Jørgen M. Austvik, BFG Bergen FIK

29.07.92

17

MS

Nadderud

14.06

9:10,01-12

 

(40)

 

 

 

 

 

 

8:48,49

Tore Dybdahl, Strindheim IL

14.04.97

1

G16

Børsa

11.08

9:05,66-12

8:48,68

Joakim Sødal, Kyrksæterøra IL

10.04.97

2

G16

Børsa

11.08

9:05,27-12

8:49,27

Simen Aamodt, Herkules Friidrett

13.09.92

5

MS

Trondheim/St

01.06

 

8:50,16

August Magnus Stensrød Flø, Fr.stad IF

28.09.95

1

G18/19

Nadderud

14.06

 

8:51,24

Endre Aamodt, Bagn IL

26.12.94

18

MS

Nadderud

14.06

9,18,58-12

8:51,40

Robert Bergstå, Svarstad IL

20.01.91

4

MS

Oslo/Bi

25.07

8:49,16-12

8:51,49

Espen Joensen, IL Fri

18.08.92

8

MS

Fana

02.06

9:02,42-10

8:51,92

Jonas Gjesdal, IL Varegg

01.06.96

13

MS

Oslo/Bi

18.08

9,10,50-12

8:51,99

Hågen Urseth, FIK Ren-Eng

12.01.88

7

MS

Trondheim/St

01.06

8:55,39-11

8:52,11

Simen Bergseth, IL Skjalg

13.01.92

1

MS

Sandnes

13.08

8:56,53-12

 

(50)

 

 

 

 

 

 

8:52,21

Hallvard Nilsen, IL Gular

11.09.78

19

MS

Nadderud

14.06

8:35,08-10

8:52,32

Sigurd Ruud Skjeseth, Orion FIK

24.12.96

5

MS

Oslo/Bi

25.07

9,21,00-12

8:52,58

Christian Fuhr, IL i BUL

29.07.73

14

MS

Oslo/Bi

18.08

9:11,04-12

8:53,75

Sander Sekkingstad Terum, Aurland IL

06.07.93

20

MS

Nadderud

14.06

8:56,63-12

8:54,37

Mats Bjørgum, Strindheim IL

21.02.94

8

MS

Trondheim/St

01.06

8:58,57-12

8:54,89

Endre Wigaard, IL i BUL

25.06.96

5A

VU-P17

Göteborg, SWE

30.06

9,02,28-12

8:55,02

Aksel Rosenvinge, Tønsberg FIK

03.09.95

2

G18/19

Nadderud

14.06

9:02,84-12

8:55,10

Jørgen Gundersen, Ullensaker/Kisa IL

28.09.95

16

MS

Oslo/Bi

18.08

9:27,90-11

8:55,23

Lars Lunde, Stord IL

20.05.97

1

UM-16

Lillehammer

08.09

9:02,23-12

8:55,27

Håkon Steinshylla, Selsbakk IF

07.02.96

9

MS

Trondheim/St

01.06

9:28,42-12

 

(60)

 

 

 

 

 

 

8:55,91

Philip André Schjetlein, Rindal IL

12.01.86

3

MS

Trondheim/St

18.08

 

8:56,92

Henrik Irgens Gravdal, IL Gneist

07.01.98

1

G18/19

Fana

02.06

9,06,01-12

8:56,94

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

11.02.98

1

G16

Oslo/Bi

19.09

Debut-2013

8:57,29

Martin Kristian Andersen, Selsbakk IF

20.09.82

10

MS

Trondheim/St

01.06

9:20,1  -11

8:58,11

Jon Aukrust Osmoen, FIK Ren-Eng

03.11.92

12

MS

Trondheim/St

01.06

 

8:58,61

Knut Olav Øygard, Jølster IL

18.02.92

10

MS

Fana

02.06

8:53,40-10

8:58,65

Daabayaa G. Badhaso, IL Skjalg

19.02.84

2

MS

Sandnes

13.08

8:14,78-08

8:58,75

Bjarte Eikanger, BFG Bergen FIK

20.07.72

11

MS

Fana

02.06

8:46,61-04

8:58,91

Håvard Pedersen Fjærli, Namdal LK

12.06.86

1

MS

Overhalla

13.05

8.56,37-07

8:58,95

Markus Borge Harbo, ILSkjalg

07.04.96

3

MS

Sandnes

13.08

 

 

(70)

 

 

 

 

 

 

8:58,99

Mikal Iden, IL Norna-Salhus

16.07.94

2

G18/19

Fana

02.06

9,17,59-12

8:59,41

Hallgeir Aspli, Frol IL

17.02.94

9

UM-18/19

Lillehammer

06.09

9:08,68-11

8:59,42

Erlend Gjerdevik Sørtveit, IL Gneist

17.12.94

3

G18/19

Fana

02.06

9,11,56-12

8:59,64

Odd-Anders Grimsbø, IL Varegg

01.12.90

1

MS

Fana

03.09

8:59,62-12

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandske statsborgere / Foreign citizens:

 

 

 

 

 

8:15,30

Gishe Abdi Wako, Lillehammer IF (ETH)

10.02.91

3

MS

Mölndal, SWE

03.08

8:21,06-10

8:15,56

Dadafo Tesema Dhaqabi, SK Vidar (ETH)

02.09.89

14A

SGP

Karlstad, SWE

23.07

8:15,78-12

8:19,73

Rolf Steier, SK Vidar (USA)

07.06.84

1

MS

Oslo/Bi

18.08

8:13,79-09

8:21,12

Zerei Kbrom Mezgni, Vadsø TF (ERI)

12.01.86

1

MS

Rovaniemi, FIN

20.07

 

8:26,41

Frew Zenebe Brkneh, Sandnes (ETH)

17.10.84

3

MS

Oslo/Bi

18.08

8:24,66-12

8:26,57

Ezekiel Kibet, Steinkjer FIK (KEN)

 

1

MS

Steinkjer

15.05

 

8:34,49

Robert Kipkogei Tirop, Steinkjer (KEN)

17.12.84

3

MS

Steinkjer

15.05

8:26,91-11

8:34,83

Mulugeta Z. Hulensav, Norna-S. (ETH)

25.05.87

7

MS

Oslo/Bi

18.08

8:35,69-12

8:35,21

Jonas Legernes, IL Tyrving  (SWE)

04.09.91

2

MS

Tucson/AZ, USA

06.04

8:31,90-09

8:37,78

Tesfagabr Ayahuney, Vadsø TF (ERI)

14.09.94

5

UM-18/19

Lillehammer

06.09

 

8:43,02

Abdulaziz Ebrahim, Strindheim IL (ERI)

17.11.78

1

MS

Trondheim/St

18.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mangelfull tidtagning / Not exact timing:

 

 

8:29

Mesfin Tesfayohannes, Bodø FIK (ERI)

24.11.74

1

MV35

Bodø

22.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5000 METER (14:20,00 - 16:00,00)

NR: 13:06,39

NM: 14:59,99

VM-A: 13:15,00

VM-B: 13:20,00

NR-U23: 13:11,30

NM-U23: 16:09,99

EM-U23: 14:15,00

EM-U20: 14:40,00

NR-U20: 13:44,43

NM-U20: 16:29,99

 

 

 

13:15,91

Sindre Buraas, SK Vidar

08.05.89

13A

KBC

Heusden, BEL

13.07

13:28,07-11

13:26,69

Buraas

 

8h1

VM

Moskva, RUS

13.08

 

13:28,05

Buraas

 

8A

INT

Nijmegen, NED

12.06

 

13:45,67

Buraas

 

13

VM

Moskva, RUS

16.08

 

13:55,56

Asbjørn Ellefsen Persen, IK Tjalve

19.05.87

16

IFAM

Oordegem, BEL

01.06

14:10,36-12

14:03,27

Persen

 

3C

KBC

Heusden, BEL

13.07

 

14:03,59

Persen

 

7

SGP

Sollentuna, SWE

27.06

 

14:08,95

Håkon Brox, IK Tjalve

18.01.85

10C

KBC

Heusden, BEL

13.07

14:09,24-12

14:09,97

Audun Nordtveit, IK Tjalve

08.06.88

11C

KBC

Heusden, BEL

13.07

14:16,61-12

14:13,53

Persen

 

20A

MS

Ninove, BEL

27.07

 

 

(10/4)

 

 

 

 

 

 

14:14,56

Marius Vedvik, Førde IL

18.03.92

1B

BMC

Watford, GBR

30.06

14:34,85-12

14:16,44

Ørjan Grønnevig, Stavanger FIK

14.02.91

1

NM

Tønsberg

23.08

14:10,87-12

14:17,98

Urige Arado Buta, Haugesund IL

28.11.78

2B

BMC

Watford, GBR

30.06

14.01,98-05

14:19,39

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

24.02.91

1

EM-U23

Tampere, FIN

13.07

15:50,23-06

14:19,48

Vedvik (IL Gular)

 

1

MS

Oslo/Bi

03.09

 

----------------------------------------(15/8)----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14:20,55

Johannes Alnes, Bækkelagets SK

07.06.90

2

NM

Tønsberg

23.08

14:20,62-12

14:23,16

Vegard Ølstad, FIK Ren-Eng

12.09.92

1

NM-U23

Overhalla

02.08

16:03,30-09

 

(10)

 

 

 

 

 

 

14:23,80

Ferdinand Kvan Edman, IF Sturla

12.02.93

5

NM

Tønsberg

23.08

15:40,38-09

14:42,68

Bjørnar Ustad Kristensen, Sandnes IL

26.01.82

1

MS

Sandnes

10.09

14:00,19-10

14:47,39

Magnus Sirnes Hjellum, Haugesund IL

03.02.94

3

Mix

Oslo/Bi

08.07

15:53,30-11

14:49,20

Eirik Gramstad, SK Vidar

24.09.84

8

NM

Tønsberg

23.08

14:11,54-12

14:49,75

Jens Høiås, Steinkjer FIK

04.12.87

9

NM

Tønsberg

23.08

15:11,35-12

14:50,99

Trond Arne Rugland, Hovden SK

16.06.85

4A

MS

Stockholm, SWE

06.08

14:39,89-09

14:51,41

Jan Christian Kaltenborn, SK Vidar

05.04.80

3A

VUS-MS

Göteborg, SWE

28.06

14:36,20-08

14:53,97

Stian Vestbø, Haugesund IL

29.07.81

5A

VUS-MS

Göteborg, SWE

28.06

15:02,11-12

14:55,40

Kristian Monsen, Ullensaker/Kisa IL

09.07.77

3

MS

Oslo/Bi

03.09

15:08,69-10

15:00,13

Nikolai Smestad, Ullensaker/Kisa IL

05.12.92

7A

VUS-MS

Göteborg, SWE

28.06

15:42,82-11

 

(20)

 

 

 

 

 

 

15:03,27

Harald Solhaug Næss, SK Vidar

02.08.88

13

NM

Tønsberg

23.08

15:23,18-11

15:03,28

Bjørnar Sandnes Lillefosse, IL Gular

17.07.92

4

NM-U23

Overhalla

02.08

17:14,79-08

15:05,0

Helge Langen, Rindal IL

16.03.85

1

MS

Stjørdal/ØM

12.09

16:38,6  -09

15:10,6+

Ahmad Muktar Adam, Sandnes IL

28.06.92

1

MS

Sandnes

29.05

15:07,70-11

15:10,87

Harald Kårbø, Stord IL

18.05.92

1B

B. Clay

Azusa, USA

19.04

15:22,52-12

15:13,14

Halfdan-Emil Færø, IL Gular

07.06.91

5

NM-U23

Overhalla

02.08

15:37,9  -10

15:13,66

Anders Sørensen, IK Tjalve

24.02.96

6

Mix

Oslo/Bi

08.07

Debut-2013

15:15,05

Birger M. Bjørnstad, Strindheim IL

18.10.94

3

MS

Stjørdal/ØM

09.06

15:55,01-12

15:15,18

Lasse Blom, Modum FIK

24.11.83

4

MS

Oslo/Bi

28.05

15:07,03-12

15:15,32

Lars Røttingen, IL Gular

16.04.80

15

NM

Tønsberg

23.08

Debut-2013

 

(30)

 

 

 

 

 

 

15:16,3

Mats Bjørgum, Strindheim IL

21.02.94

1

MJ

Stjørdal/ØM

12.09

15:47,08-12

15:17,75

Mikael Olsen, Namdal LK

25.06.80

16

NM

Tønsberg

23.08

14.49,09-06

15:18,05

Alexander Kirkeberg, Malm IL

24.06.96

5

MS

Stjørdal/ØM

09.06

Debut-2013

15:20,91

John Deighan Hanssen, Asker SK

22.05.86

6

MS

Oslo/Bi

28.05

 

15:20,93

Arne Mjelde Sæther, Lillehammer IF

20.12.77

1

MS

Lillehammer

13.08

14:39,26-11

15:21,14

Simen Bergseth, IL Skjalg

13.01.92

7

NM-U23

Overhalla

02.08

15:57,57-12

15:22,90

Joakim Sødal, Kyrksæterøra IL

10.04.97

3

JNM

Overhalla

02.08

Debut-2013

15:23,38

Stian Medkim Bekkevoll, Kristiansands IF

09.10.95

4

JNM

Overhalla

02.08

15:39,38-12

15:30,40

Svein Ove Risa, Undheim IL

07.03.74

1

MS

Sandnes

29.08

14.26,8  -98

15:32,97

Per Svela, Undheim IL

19.03.92

2

MS

Sandnes

29.08

 

 

(40)

 

 

 

 

 

 

15:33,45

Kristian Tjørnhom, Kristiansands IF

19.09.95

5

JNM

Overhalla

02.08

15:21,07-12

15:34,73

Gustav Iden, IL Norna-Salhus

01.05.96

6

JNM

Overhalla

02.08

17:08,38-11

15:35,35

Hågen Urseth, FIK Ren-Eng

12.01.88

6

MS

Stjørdal/ØM

09.06

16:18,90-10

15:35,44

Eivind Knutsen, IK Tjalve

17.07.90

5A

MS

Lerum, SWE

19.06

15:45,85-12

15:36,89

Ole Martin Røssland, IL Gneist

18.02.95

2

VU-P19

Göteborg, SWE

28.06

15:35,93-12

15:38,25

Nikolai Smestad, Ullensaker/Kisa IL

05.12.92

8

NM-U23

Overhalla

02.08

15:42,82-11

15:38,69

Espen Roll Karlsen, BFG Bergen FIK

27.08.91

1

Mix

Indre Arna

30.09

Debut-2013

15:39,18

John Henry Strupstad, FIK Ren-Eng

21.01.80

7

MS

Oslo/Bi

28.05

15.03,52-06

15:39,58

Robert Bergstå, Svarstad IL

20.01.91

8

MS

Oslo/Bi

28.05

15:28,38-11

15:40,04

Bjarte Eikanger, BFG Bergen FIK

20.07.72

2

Mix

Indre Arna

30.09

15:12,21-04

 

(50)

 

 

 

 

 

 

15:40,51

Christian Fuhr, IL i BUL

29.07.73

9

MS

Oslo/Bi

28.05

16:18,12-12

15:40,62

Håkon Steinshylla, Selsbakk IF

07.02.96

7

MS

Stjørdal/ØM

09.06

Debut-2013

15:40,85

Henrik Nordtug, Steinkjer FIK

07.02.87

18

NM

Tønsberg

23.08

16:09,0  -08

15:43,32

Sigurd Ruud Skjeseth, Orion FIK

24.12.96

7

JNM

Overhalla

02.08

Debut-2013

15:43,54

Tore Dybdahl, Strindheim IL

14.04.97

8

JNM

Overhalla

02.08

Debut-2013

15:46,16

Ole Mikal Tørsdal, Haugesund IL

21.06.91

1B

VU-MS

Göteborg, SWE

28.06

16:08,96-11

15:47,53

August M. Stensrød Flø, Fredrikstad IF

28.09.95

9

JNM

Overhalla

02.08

Debut-2013

15:49,13

Philip André Schjetlein, Rindal IL

12.01.86

3

MS

Oslo/Sp

11.07

 

15:50,13

Thomas Holm, Rindal IL

10.04.87

4

MS

Oslo/Sp

11.07

15:17,3  -09

15:50,72

Asle Slettemoen, IL i BUL

18.07.71

5

MS

Oslo/Sp

11.07

16:26,26-11

 

(60)

 

 

 

 

 

 

15:51,04

Ådne Karlsen Bekkestad, IF Sturla

27.10.97

6

MS

Oslo/Sp

11.07

Debut-2013

15:52,26

Håkon Helge Hjemly, Tønsberg FIK

20.06.70

10

MS

Oslo/Bi

28.05

14:49,54-97

15:52,57

Samuel Hafsahl, SK Vidar

13.05.77

5

MS

Oslo/Bi

03.09

15:30,71-11

15:54,68

Eirik Dagssønn Haugsnes, IL Pioner

22.04.81

1

MS

Finnfjordbotn

02.06

16:11,71-10

15:54,70

Andreas Iden, IL Gneist

10.03.95

7

VU-P19

Göteborg, SWE

28.06

15:43,71-12

15:55,43

Knut Nordviken, SK Vidar

01.08.74

11

MS

Oslo/Bi

28.05

 

15:55,90

Martin Kristian Andersen, Selsbakk IF

20.09.82

4B

VU-MS

Göteborg, SWE

28.06

16:42,65-12

15:56,03

Hallgeir Aspli, Frol IL

17.02.94

10

JNM

Overhalla

02.08

15:46,08-12

15:57,05

Endre Wigaard, IL i BUL

25.06.96

10

Mix

Oslo/Bi

08.07

Debut-2013

15:59,00

Tom Erik Halvorsen, GT International

30.06.80

1

MS

Stavanger/St

21.08

15:34,83-12

 

(70)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandske statsborgere / Foreign citizens:

 

 

 

 

 

14:14,60

Dadafo Tesema Dhaqabi, SK Vidar (ETH)

02.09.89

2D

KBC

Heusden, BEL

13.07

14:22,95-12

14:15,53

Weldu Negash Gebretsadik, BUL (ERI)

12.11.86

1

MS

Oslo/Bi

28.05

14:52,42-12

14:15,77

Rolf Steier, SK Vidar (USA)

07.06.84

14C

KBC

Heusden, BEL

13.07

14:12,56-06

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14:22,37

Ezekiel Kibet, Steinkjer FIK (KEN)

 

1

MS

Stjørdal/ØM

09.06

 

14:25,49

Robert Tirop, Steinkjer FIK (KEN)

17.12.84

2

MS

Stjørdal/ØM

09.06

14:53,00-10

14:26,20

Mesfin Tesfayohannes, Bodø FIK (ERI)

24.11.74

1

MS

Skellefteå, SWE

13.07

13:27.06-05

14:28,08

Frew Zenebe Brkneh, Sandnes (ETH)

17.10.84

7

NM

Tønsberg

23.08

14:21,50-12

14:43,44

Zerei Kbrom Mezgni, Vadsø TF (ERI)

12.01.86

2

MS

Skellefteå, SWE

13.07

13:27,41-12

14:45,37

Gishe Abdi Wako, Lillehammer IF (ETH)

10.02.91

1

MS

Oslo/Sp

11.07

14:21,39-11

15:01,14

Afework Amelo Genale, IF Sturla (ETH)

18.10.84

11

NM

Tønsberg

23.08

15:07,19-10

15:01,32

Mulugeta Z. Hulensav, IL Norna-S. (ETH)

25.05.87

1

MS

Fana

30.07

15:10,8  -12

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikke godkjente resultater / Unsanctioned performances

 

 

 

Uten kjent klubbtilknytning / Unknowm club:

 

 

 

15:08,81

Alexander Østberg, Dareen High School

15.02.97

2

 

Guilford, USA

10.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 000 METER (31:00,00 - 34:00,00)

NR: 27:32,52

NM: 31:59,99

VM-A: 27:40,00

VM-B: 28:05,00

NR-U23: 27:47,40

 

EM-U23: 30:20,00

EM-U20: 31:30,00

NR-U20: 29:17,99

 

 

 

 

29:55,31

Ørjan Grønnevig, Stavanger FIK

14.02.91

1

NM

Tønsberg

25.08

30:17,55-11

29:57,84

Grønnevig

 

1

Skand

Sandviken, SWE

04.05

 

30:00,97

Marius Vedvik, IL Gular

18.03.92

1

MS

Fana

18.09

30:25,67-12

30:02,72

Eirik Gramstad, SK Vidar

24.09.84

2

Skand

Sandviken, SWE

04.05

30:41,62-11

30:02,93

Håkon Brox, IK Tjalve

18.01.85

2

NM

Tønsberg

25.08

30:22,35-12

30:18,13

Vedvik

 

4

Skand

Sandviken, SWE

04.05

 

30:27,85

Vedvik

 

4

NM

Tønsberg

25.08

 

30:29,59

Brox

 

3

Mix

Oslo/Bi

18.07

 

30:30,54

Vedvik

 

4

Mix

Oslo/Bi

18.07

 

------------------------------------------(9/4)------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31:07,06

Erik Udø Pedersen, Holum IL

09.04.94

6

NM

Tønsberg

25.08

Debut-2013

31:16,4

Stian Medkim Bekkevoll, Kristiansands IF

09.10.95

1

MS

Kristiansand

06.06

Debut-2013

31:25,37

Audun Nordtveit, IK Tjalve

08.06.88

7

NM

Tønsberg

25.08

Debut-2013

31:25,7

Joakim Sødal, Kyrksæterøra IL

10.04.97

2

MS

Kristiansand

06.06

Debut-2013

31:30,0

Harald Solhaug Næss, SK Vidar

02.08.88

3

MS

Kristiansand

06.06

32:38,76-11

31:34,93

Trond Arne Rugland, Hovden SK

16.06.85

8

NM

Tønsberg

25.08

30:21,46-09

 

(10)

 

 

 

 

 

 

31:39,58

Kristian Monsen, Ullensaker/Kisa IL

09.07.77

9

NM

Tønsberg

25.08

31:43,58-11

31:42,0

Eivind Knutsen, IK Tjalve

17.07.90

4

MS

Kristiansand

06.06

33:18,72-12

31:50,45

Arne Mjelde Sæther, Lillehammer IF

20.12.77

11

NM

Tønsberg

25.08

30:59,88-11

31:51,42

Svein Ove Risa, Undheim IL

07.03.74

1

MV35

Lyefjell

12.09

30.28,38-98

32:06,44

Terje Olsen, Byaasen SK