MENN / MEN 2011

Del 1 / Part 1: Sprint (60-400)
Pr. 31. desember

(Korrigert 2012-04-12)

 

Utarbeidet av Tore Johansen, SRU med assistanse av Børre Lilloe (utenlandsresultater) og Jan Jørgen Moe, SRU (fødselsdata)

 

Compiled by Tore Johansen, SRU assisted by Børre Lilloe (performances abroad) and Jan Jørgen  Moe, SRU (birth dates)

 

60 METER (7,00 – 7,40)

NR: 6,55i

 

 

 

NRU23: 6,57i

 

 

 

NRU20: 6,81i

 

 

 

 

7,00

+0,8

Jarle Hollund, IL Gular

22.02.88

1

MS

Haukås

09.06

6,95-08

7,02

-0,9

Alexander Karlsson, IL Gular

23.09.88

1

MS

Fana

27.07

7,05-10

7,04

+1,0

Simon Rønsholm Sandvik, IL Molde-Ol.

27.03.91

1

U23

Molde

08.09

7,11-10

7,07

-0,2

Salum Ageze Kashafali, Loddefjord IL

25.11.93

1A

G18/19

Fana

04.06

7,27-10

7,12

+1,1

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

10.08.90

1

U23

Lonevåg

01.08

7,25-09

7,13

+1,1

Martin Roe, IL Fri

01.04.92

1

G18/19

Lonevåg

01.08

7,28-10

7,26

+0,8

Torbjørn Lysne, IL Gular

30.01.90

2

MS

Haukås

09.06

7,48-08

7,29

+1,0

Lars Inge Jensen, IL Molde-Olymp

08.05.85

1

MS

Molde

08.09

7,36-10

7,31

-0,2

Per Magne Florvaag, Sandnes IL

21.02.93

4A

G18/19

Fana

04.06

 

7,32

+0,6

Tapio Stensletten, IL Norna-Salhus

30.04.93

2

G18/19

Fana

17.08

7,39-10

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

7,32

+0,0

Jan-Lewi Evensen, Kristiansands IF

20.08.82

1

MS

Grimstad

30.08

7,1  -10

7,36

+0,8

Rolf Einar Vikanes, Lye IL

04.07.92

1

G18/19

Egersund

05.05

7,34-09

7,37

+0,0

Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK

21.04.79

1

MS

Steinkjer

05.07

7,30-00

7,38

-0,2

Magnus Dehli Vigeland, Oslo-stud. IK

25.09.78

1

MS

Oslo/Bi

28.09

 

7,40

-0,3

Karsten Warholm, Dimna IL

28.02.96

1A

G15

Fana

04.06

7,75-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandsk statsborger / Foreign citizen

 

 

 

 

 

7,40

-0,3

Jonas Halonen, IL Tyrving (FIN)

18.01.95

1

G16

Asker

12.06

7,35-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement / Handtiming

 

 

 

 

 

 

7,1

 

Luis A. Santiago, IF Eiker-Kvikk

06.02.91

1

U23

Hokksund

15.09

7,22-10

7,2

 

Tord Hansen Kaasa, IF Eiker-Kvikk

02.12.92

1

U20

Hokksund

15.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikke godkjente resultater / Unsanctioned performances

 

 

 

 

 

Medvind / Wind assisted:

 

 

 

 

 

 

6,97

+3,4

Michael Rosenberg, FIK Orion

10.05.90

1

MS

Asker

12.06

7,22-09

7,07

+3,4

Vetle Utsi Onstad, IK Tjalve

15.07.87

2

MS

Asker

12.06

7,02-09

7,17

+3,4

Alexander Helland, IL i BUL

05.11.90

3

MS

Asker

12.06

 

7,32

+3,3

Martin Opaker, Ullensaker/Kisa IL

09.02.94

1

G17

Asker

12.06

7,61-10

7,39

+3,3

Kathan Yohanathan, IL Tyrving (SRL)

15.02.94

2

G17

Asker

12.06

7,52-10

 

100 METER (10,75 – 11,60)

NR: 10,00

NM: 11,25

VM-A: 10,18

VM-B: 10,25

NRU23: 10,27

NMU23: 11,59/11,3

EMU23: 10,55

 

NRU20: 10,43

NM-U20: 11,75/11,5

EMU20: 10,75

 

 

9,99

+1,0

Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL

01.01.84

5

DL

Lausanne, SUI

30.06

10,00-10

10,06

+0,7

Ndure

 

1

Mt. SAC

Walnut, USA

16.04

 

10,07

+1,0

Ndure

 

6

DL

Monaco, MON

22.07

 

10,09

+0,3

Ndure

 

3

Pr-VM

Daegu, KOR

12.05

 

10,10

+1,2

Ndure

 

2h1

DL

Birmingham,GBR

10.07

 

10,13

+0,1

Ndure

 

4A

MS

Zagreb, CRO

13.09

 

10,19

+0,0

Ndure

 

1A

Lag-EM

Izmir, TUR

18.06

 

10,20

+0,0

Ndure

 

7A

DL

Zürich, SUI

08.09

 

10,21

-1,0

Ndure

 

5sf2

VM

Daegu, KOR

28.08

 

10,29

-0,8

Ndure

 

1

NM

Byrkjelo

12.08

 

 

 

(10/1)

 

 

 

 

 

 

10,33

-1,2

Ndure

 

2h7

VM

Daegu, KOR

27.08

 

10,50

-0,6

Ndure

 

1sf1

NM

Byrkjelo

12.08

 

10,54

+1,3

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

29.07.86

1A

MS

Lillehammer

26.06

10,64-09

10,61

+1,8

Hjortnæs Larsen

 

6A

MS

Florø

04.06

 

10,63

+1,3

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

13.12.89

2A

MS

Lillehammer

26.06

10,50-08

10,63

-1,2

Ndure

 

1h1

NM

Byrkjelo

12.08

 

10,65

+1,8

Berntsen

 

1B

MS

Florø

04.06

 

10,67

+0,7

Hjortnæs Larsen

 

2A

MS

Lillestrøm

04.07

 

10,71

+0,6

Berntsen

 

1h1

MS

Lillehammer

26.06

 

10,72

+1,3

Christian Settemsli Mogstad, IK Tjalve

15.03.85

3A

MS

Lillehammer

26.06

10,52-09

 

 

(20/4)

 

 

 

 

 

 

10,72

+0,7

Berntsen

 

3A

MS

Lillestrøm

04.07

 

10,73

+0,0

Berntsen

 

1

SM-U23

Hochdorf, SUI

03.09

 

10,74

-0,8

Hjortnæs Larsen

 

2

NM

Byrkjelo

12.08

 

------------------------------------------- (23/4) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10,76

+1,8

Thomas Wiborg, Herkules Friidrett

04.11.87

2B

MS

Florø

04.06

10,68-09

10,76

+0,3

Alexander Karlsson, IL Gular

23.09.88

1

MS

Fana

07.09

10,80-10

10,80

+1,6

Torbjørn Lysne, IL Gular

30.01.90

1D

MS

Sundsvall, SWE

31.07

11,13-09

10,81

+1,1

Peter Efe Osazuwa, IL i BUL

07.07.89

1A

MS

Oslo/Bi

26.07

10,79-10

10,82

+1,3

Jarle Hollund, IL Gular

22.02.88

2

MS

Nadderud

19.06

10,78-09

10,84

+0,6

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

04.06.91

2h1

MS

Lillehammer

26.06

10,77-10

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

10,84

+0,4

Even Pettersen, Urædd Friidrett

12.10.93

1

G18/19

Tønsberg

11.09

11,33-10

10,85

-0,8

Simon Rønsholm Sandvik, Molde-Olymp

27.03.91

4

NM

Byrkjelo

12.08

10,60-10

10,87

-0,5

Anders Erlend Idås, Horten FIK

14.02.90

 

MS

Span.Town, JAM

26.02

10,97-09

10,87

+1,3

Einar-André Bydal Jakobsen, IL i BUL

26.07.86

3

MS

Nadderud

19.06

11,00-10

10,88

+1,2

Rune Augdal, Trondheim Friidrett

02.10.87

1

MS

Trondheim/St

05.06

10,95-09

10,88

+1,3

Eirik Tanberg, Sigdal FIK

20.08.87

4

MS

Nadderud

19.06

10,80-10

10,89

-0,6

Salum Ageze Kashafali, Loddefjord IL

25.11.93

1

G18/19

Lillehammer

26.06

11,15-10

10,92

+0,9

Simen Sigurdsen, Herkules Friidrett

22.01.93

1

G18/19

Nadderud

19.06

11,14-10

10,93

+0,6

Paul Anders Holte, IL Skjalg

06.10.84

1A

MS

Oslo/Bi

26.05

10,78-08

10,93

+1,8

Alexander Dahlstrøm Winger, IK Tjalve

07.05.89

4A

MS

Oslo/Bi

21.07

10,99-08

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

10,93

+1,6

Lars Jøran Storhaug, IL Skjalg

29.06.89

4D

MS

Sundsvall, SWE

31.07

11,02-09

10,94

+1,3

Martin Roe, IL Fri

01.04.92

1h2

G18/19

Lillehammer

26.06

11,20-10

10,97

+1,2

Nikolai Bjerkan, IL BUL-Tromsø

05.01.92

1

U20

Tromsø

12.06

11,09-10

10,97

+1,7

Daniel Engen Lauritzen, Moss IL

30.05.94

1

G17

Nadderud

19.06

11,23-10

11,00

+1,3

Mehdi Ettehadulhagh, Lørenskog FIL

17.06.92

1

G18/19

Lillestrøm

28.05

Debut-11

11,00

+1,3

Henrik Johnsen, IK Tjalve

07.02.86

5

MS

Nadderud

19.06

10,61-07

11,01

+1,1

Samuel Blessing Elonga, IL i BUL

10.01.94

1

G17

Oslo/Bi

05.09

Debut-11

11,02

+0,5

Henrik Overvåg, Dimna IL

17.06.94

1h1

G17

Lillehammer

26.06

11,14-10

11,04

+1,9

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

10.08.90

1

U23

Lonevåg

01.08

11,20-09

11,06

+0,6

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

09.02.91

4h1

MS

Lillehammer

26.06

11,08-10

 

 

(30)

 

 

 

 

 

 

11,06

+0,5

Jostein Joshua Fossøy, Florø TIF

01.09.92

1

G18/19

Byrkjelo

02.07

11,05-10

11,09

+1,2

Jonas Andre Grønnhaug, Ranheim IL

27.09.89

2

MS

Trondheim/St

05.06

11,27-10

11,09

+0,6

Eivind Stavang, Florø TIF

08.03.82

2A

MS

Hareid

11.06

10,94-08

11,10

-0,6

Håkon Morken, Lillehammer IF

20.04.93

4

G18/19

Lillehammer

26.06

11,33-10

11,12

+0,4

Sondre Nyvold Lid, IL Molde-Olymp

12.05.94

1h1

UM17

Lisleby

26.08

11,15-10

11,13

+0,4

Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

12.12.91

3C

SGP

Mölndal, SWE

03.09

11,23-09

11,16

+1,5

Anders Flem Hagen, Tønsberg FIK

03.06.87

3

MS

Moss

10.05

10,95-07

11,16

+1,8

Lars Vikan Rise, Nidelv IL

23.11.88

M

NCAA

Des Moines, US

08.06

11,19-10

11,17

+1,6

Khoa Henrik Luong, Bækkelagets SK

13.12.93

6h3

NM

Byrkjelo

12.08

11,33-10

11,22

+1,0

Lars Inge Jensen, IL Molde-Olymp

08.05.85

1

MS

Fana

05.06

11,55-09

 

 

(40)

 

 

 

 

 

 

11,22

+1,3

Eric Alberto Marhaug, Bodø FIK

05.04.96

1

G15

Lillehammer

26.06

11,76-10

11,22

+1,8

Magnus Dehli Vigeland, Oslo-stud. IK

25.09.78

5A

MS

Oslo/Bi

21.07

11,75-10

11,23

+1,3

Håkon Solli Henriksen, Nittedal IL

24.06.93

2

G18/19

Lillestrøm

28.05

11,29-10

11,23

+0,5

Andres Stokka Andersen, Sandnes IL

07.02.92

1

U20

Sandnes

27.07

11,22-09

11,24

+1,2

Vegard Jenset Øien, Ranheim IL

26.09.90

3

MS

Trondheim/St

05.06

11,01-09

11,24

+1,8

Emil Haaland, Søgne IL

26.11.92

6A

MS

Oslo/Bi

21.07

11,35-10

11,25

+1,6

Pavlik Wang, Moss IL

08.01.95

1

G16

Moss

01.08

11,45-10

11,25

+1,3

Odd Eiken, Ranheim IL

28.03.91

2h2

MS

Trondheim/St

21.08

11,63-10

11,27

+1,5

Thomas Arthur Bydal Jakobsen, IL i BUL

21.01.85

4

MS

Moss

10.05

11,58-10

11,29

+0,6

Lars Jahr Røine, IK Tjalve

25.10.84

4A

MS

Oslo/Bi

26.05

10,99-06

 

 

(50)

 

 

 

 

 

 

11,30

+0,0

Sondre Mulongo Nystrøm, Lillehammer IF

21.06.94

3

G17

Lillehammer

26.06

11,59-10

11,30

+0,9

Karsten Warholm, Dimna IL

28.02.96

1sf2

UM15

Lisleby

26.08

12,38-10

11,30

+1,2

Eirik Aleksander Solvi, Urædd Friidrett

16.03.94

2h2

UM17

Lisleby

26.08

11,37-09

11,32

+0,7

Anders Løkken, Lillehammer IF

19.08.86

1

MS

Lillehammer

14.06

10,93-09

11,32

+0,9

Erlend Mjøs, Osterøy IL

22.05.92

5

G18/19

Nadderud

19.06

11,63-10

11,33

+1,0

Hans Olav Uldal, Sandnes IL

16.12.82

1

MS

Porsgrunn/Kj

10.08

10,95-07

11,34

-0,8

Tapio Stensletten, IL Norna-Salhus

30.04.93

2

G18/19

Leirvik

21.08

11,42-10

11,35

+0,4

Andreas H. Christiansen, Fredrikstad IF

03.06.93

1

G18/19

Moss

08.06

11,59-09

11,35

+0,4

Michael Rosenberg, FIK Orion

10.05.90

6B

MS

Lillestrøm

04.07

11,12-10

11,35

+0,0

Per José C. Skancke, FIK Ren-Eng

26.06.92

M

UM18/19

Trondheim/St

10.09

11,33-09

 

 

(60)

 

 

 

 

 

 

11,36

-1,6

Martin Forbergskog, Moelven IL

27.03.91

3A

MS

Oslo/Bi

19.05

10,99-10

11,36

+0,6

Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK

21.04.79

1

MS

Trondheim/St

16.07

11,10-06

11,37

+0,0

Eirik Haugstad, Nesodden IF

17.01.94

4

G17

Lillehammer

26.06

11,74-10

11,37

+0,7

John Huse Olsen, IL Skjalg

16.01.93

2h5

G19

Göteborg, SWE

09.07

11,35-10

11,37

-0,2

Colin Eriksen, Sandefjord TIF

17.05.94

1

G17

Porsgrunn/Kj

17.08

11,63-10

11,38

+1,2

Alexander Helland, IL i BUL

05.11.90

4h3

MS

Lillehammer

26.06

 

11,38

+0,8

Kristoffer Buhagen, Trondheim Friidrett

04.02.92

3

MS

Trondheim/St

21.08

11,64-10

11,39

+0,4

Jan-Lewi Evensen, Kristiansands IF

20.08.82

2

MS

Skien

21.05

11,12-05

11,39

+1,0

Henrik Johan Holmberg, Vik IL

23.09.89

2

MS

Fana

05.06

11,20-08

11,39

+0,4

Jørgen Skovli Utne, Moss IL

22.03.88

2C

MS

Lillestrøm

04.07

10,97-07

 

 

(70)

 

 

 

 

 

 

11,39

-0,7

Kjartan Løvoll, Sandnes IL

21.01.92

3h4

G19

Göteborg, SWE

09.07

11,14-10

11,40

+0,4

Philip Bay Andersen, Kristiansands IF

25.04.94

1h2

G17

Göteborg, SWE

09.07

11,62-10

11,40

+0,3

Brede Solberg Stølen, Tingvoll FIK

27.02.93

2A

MS

Molde

03.09

11,95-10

11,41

+2,0

Kjetil Sander Falkegård, IL BUL-Tromsø

05.05.76

1

MS

Narvik

18.06

10,81-03

11,41

+0,5

Sivert Korshavn-Jartoft, IL i BUL

09.02.95

2

G16

Lillehammer

26.06

11,66-10

11,41

-1,0

Håkon Carlos Søbye, Kristiansands IF

30.08.84

1

MS

Søgne

21.07

 

11,42

+0,6

Vetle Utsi Onstad, IK Tjalve

15.07.87

6A

MS

Oslo/Bi

26.05

11,32-09

11,42

+1,7

Thorvald Brudvik, Fredrikstad IF

22.01.94

3

G17

Nadderud

19.06

11,46-10

11,42

+0,4

Jørgen Hasle Johansen, IL Norna-Salhus

24.01.86

7h2

MS

Lillehammer

26.06

11,38-06

11,43

-0,6

Per Magne Florvaag, Sandnes IL

21.02.93

1

MS

Sandnes

05.07

11,51-09

 

 

(80)

 

 

 

 

 

 

11,44

+1,5

Ådne Karstad, IL Runar

21.12.95

4

G16

Nadderud

19.06

12,02-10

11,44

+0,5

Jonas Thronsson Alm, IL i BUL

26.04.94

2h1

G17

Lillehammer

26.06

11,73-10

11,44

+0,5

Jonas Andre Brandsøy, Florø TIF

24.05.91

2

MS

Byrkjelo

02.07

11,32-10

11,44

+0,9

Sondre Loftås Kåstad, Osterøy IL

05.05.96

2sf2

UM15

Lisleby

26.08

Debut-11

11,44

+0,0

Ove Lindekleiv, Sandnes IL

08.04.76

M

NM

Trondheim/St

10.09

11,03-09

11,45

+1,7

Fredrik A. Berdal Kortner, Herkules Fr.

04.08.81

1

MS

Torsby, SWE

28.05

11,62-10

11,45

-0,1

Simen Kjensli Kopperud, IL i BUL

03.11.95

2h1

G16

Lillehammer

26.06

12,30-10

11,48

+1,2

Kristian Skare McLeod-Olsen, Raufoss IL

20.09.81

5h4

MS

Lillehammer

26.06

11,68-10

11,49

+0,9

Rolf Einar Vikanes, Lye IL

04.07.92

8

G18/19

Nadderud

19.06

11,60-10

11,49

+0,0

Jostein André Kvikstad, Bodø FIK

31.12.93

M

UM18/19

Trondheim/St

10.09

11,74-10

 

 

(90)

 

 

 

 

 

 

11,50

+0,6

Eirik Thorshaug, Trondheim Friidrett

10.05.87

2

MS

Trondheim/St

16.07

11,78-10

11,51

-0,4

Børge Angell-Petersen, Trondheim Fr.

30.10.83

5h4

MS

Göteborg, SWE

09.07

11,13-07

11,52

-0,2

Edmund Kristiansen Randers, Ranheim IL

29.03.93

4h1

MS

Trondheim/St

05.06

 

11,52

+0,4

Thomas Firing, Trondheim Friidrett

22.09.92

3C

MS

Lillestrøm

04.07

11,46-10

11,53

+0,0

Markus Loftås, Osterøy IL

08.04.94

5

G17

Lillehammer

26.06

11,56-10

11,54

+1,8

Frode Urdal, IK Tjalve

01.06.90

1C

MS

Oslo/Bi

26.07

11,62-08

11,55

+1,1

Simen Tjelta Larsen, IL Skjalg

04.01.94

1

G17

Haugesund

22.05

11,83-10

11,55

+0,5

Henrik Nilsen, Malvik IL

28.01.95

4

G16

Lillehammer

26.06

11,74-10

11,56

+0,5

Martin Skjærvø Foss, Tønsberg FIK

31.12.88

1

MS

Porsgrunn/Kj

29.06

11,40-09

11,56

-1,0

Nzimirro Adam Obiora, IL i BUL

07.09.94

3h4

G17

Göteborg, SWE

09.07

11,87-10

 

 

(100)

 

 

 

 

 

 

11,56

+1,8

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

29.04.93

2C

MS

Oslo/Bi

26.07

11,62-10

11,56

+1,7

Thomas Bjerknesli, IL BUL-Tromsø

29.05.95

1

G16

Bodø

20.08

 

11,57

+0,9

Harald Svandal Bø, Sandnes IL

24.09.89

M

MS

Indre Arna

21.05

 

11,57

+0,4

John Anders E. Hovland, Moss IL

13.01.95

2sf1

UM16

Lisleby

26.08

11,79-10

11,58

-1,0

Ådne Andersen, Hareid IL

18.01.94

1

G17

Straumsnes

13.08

 

11,58

+0,9

Magnus Bordal, IK Tjalve

24.11.86

6

MS

Oslo/Bi

19.08

 

11,58

+1,1

Ingar Kiplesund, Trondheim Friidrett

17.11.96

2sf1

UM15

Lisleby

26.08

 

11,59

+1,1

Kristoffer Haraldseid, Haugesund IL

17.01.94

2

G17

Haugesund

22.05

Debut-11

11,59

+2,0

Patrick Holm, Sortland FIK

30.07.89

1

U23

Finnfjordbotn

04.06

11,36-07

11,59

+0,5

Hans Christian Walker, IL I BUL

22.03.95

5

G16

Lillehammer

26.06

11,91-10

 

 

(110)

 

 

 

 

 

 

11,59

+1,4

Jørgen Bekkevoll, FIK Ren-Eng

15.03.94

3h2

G17

Lillehammer

26.06

11,54-10

11,60

+0,5

Sondre Johre, Asker SK

28.08.93

2B

MS

Oslo/Bi

14.07

11,92-10

11,60

+1,3

Martin Trondseth Gjertsen, Ranheim IL

07.03.93

1

G18/19

Trondheim/St

21.08

 

11,60

+0,0

Roald H. Frøskeland, Steinkjer FIK

28.03.94

1

G17

Steinkjer

16.09

11,72-09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandsk statsborger / Foreign citizen

 

 

 

 

 

11,37

+1,5

Jonas Halonen, IL Tyrving (FIN)

18.01.95

1

G16

Nadderud

19.06

11,66-10

11,48

+0,5

Óttar Jónsson, Sandnes IL (ISL)

19.02.83

1

MS

Sandnes

27.07

11,17-01

11,52

-0,4

Kathan Yohanathan, IL Tyrving (SRI)

15.02.94

4h5

G17

Göteborg, SWE

09.07

11,77-10

11,54

+0,2

Samuel Gyedu-Nkuah, IL i BUL (GHA)

01.05.94

3

G17

Oslo/Bi

19.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement / Handtiming

 

 

 

 

 

11,2

-0,7

Kjartan Løvoll, Sandnes IL

21.01.92

1

G18/19

Lyefjell

28.04

11,14-10

11,3

-0,7

Rolf Einar Vikanes, Lye IL

04.07.92

2

G18/19

Lyefjell

28.04

11,60-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikke godkjente resultater / Unsanctioned performances

 

 

 

 

 

Medvind / Wind assisted:

 

 

 

 

 

 

10,52

+3,2

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

29.07.86

1

MS

Lillestrøm

28.05

10,64-09

10,62

+2,8

Christian Settemsli Mogstad, IK Tjalve

15.03.85

1C

MS

Sundsvall, SWE

31.07

10,52-09

10,64

+2,4

Hjortnæs Larsen

 

2h2

MS

Florø

04.06

 

10,66

+2,8

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

13.12.89

2h4

MS

Florø

04.06

10,50-08

10,74

+2,5

Hjortnæs Larsen

 

3B

SGP

Karlstad

02.08

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10,76

+2,8

Alexander Karlsson, IL Gular

23.09.88

3C

MS

Sundsvall, SWE

31.07

10,80-10

10,88

+2,7

Alexander Dahlstrøm Winger, IK Tjalve

07.05.89

1A

MS

Oslo/Bi

29.06

10,99-08

10,99

+2,3

Henrik Johnsen, IK Tjalve

07.02.86

3h3

MS

Florø

04.06

10,61-07

11,01

+4,4

John Huse Olsen, IL Skjalg

16.01.93

1

G18/19

Haugesund

22.05

11,35-10

11,01

+2,4

Eivind Stavang, Florø TIF

08.03.82

5h1

MS

Florø

04.06

10,94-08

11,12

+4,4

Rolf Einar Vikanes, Lye IL

04.07.92

2

G18/19

Haugesund

22.05

11,60-10

11,12

+3,2

Michael Rosenberg, FIK Orion

10.05.90

2

MS

Lillestrøm

28.05

11,12-10

11,14

+2,3

Anders Flem Hagen, Tønsberg FIK

03.06.87

5h3

MS

Florø

04.06

10,95-07

11,15

+3,2

Anders Løkken, Lillehammer IF

19.08.86

3

MS

Lillestrøm

28.05

10,93-09

11,19

+3,2

Jørgen Hasle Johansen, IL Norna-Salhus

24.01.86

4

MS

Lillestrøm

28.05

11,38-06

11,33

+4,7

Jonas Halonen, IL Tyrving (FIN)

18.01.95

1

G16

Nadderud

24.05

11,66-10

11,35

+4,4

Marius Bakken Støle, Sandnes IL

06.06.93

3

G18/19

Haugesund

22.05

11,61-10

11,35

+2,3

Kjetil Sander Falkegård, IL BUL-Tromsø

05.05.76

1

MV35

Finnfjordbotn

04.06

10,81-03

11,35

+3,1

Henrik Nilsen, Malvik IL

28.01.95

1

MS

Børsa

14.08

11,74-10

11,42

+3,4

Gilbert Ofori, Strindheim IL

10.04.94

1

G17

Børsa

14.08

11,90-10

11,43

+2,1

Nzimirro Adam Obiora, IL i BUL

07.09.94

5B

MS

Oslo/Bi

26.07

11,87-10

11,45

+3,1

Martin Trondseth Gjertsen, Ranheim IL

07.03.93

1

G18/19

Børsa

14.08

 

11,51

+2,7

Ådne Andersen, Hareid IL

18.01.94

2

G17

Ulsteinvik

22.05

 

11,53

+2,3

Thomas Bjerknesli, IL BUL-Tromsø

29.05.95

1

G16

Nordkjosbotn

14.08

 

11,58

+4,7

Martin Ihlen Hunvik, IL Tyrving

19.09.94

2

G17

Nadderud

24.05

11,79-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manglende informasjon om vind / Wind data missing

 

 

 

 

 

11,47

 

Peter Quarcoo, FIK Orion

20.03.93

2h1

G18

Lock Haven,USA

30.04

11,81-09

11,59

 

Alexander Aarre, Frøyland IL

23.11.95

1

G15-18

Sola

06.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement – medvind / Handtiming – wind-assisted

 

 

 

 

 

10,7

+3,8

Daniel Engen Lauritzen, Moss IL

30.05.94

1

MS

Lisleby

14.06

11,23-10

11,0

+3,8

Andreas H. Christiansen, Fredrikstad IF

03.06.93

2

MS

Lisleby

14.06

11,59-09

11,2

+3,8

Tony Elvegaard, Fredrikstad IF

16.01.93

3

MS

Lisleby

14.06

11,49-10

 

150 METER (16,50 – 17,50)

NR: 15,33

 

 

 

NRU23: 15,94

 

 

 

NRU20: 16,18

 

 

 

 

16,20

+0,0

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

29.07.86

1A

MS

Oslo/Bi

19.05

16,36-10

16,31

+0,0

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

04.06.91

2A

MS

Oslo/Bi

19.05

16,18-10

16,39

+0,0

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

13.12.89

3A

MS

Oslo/Bi

19.05

16,23-10

16,58

+0,0

Christian Settemsli Mogstad, IK Tjalve

15.03.85

4A

MS

Oslo/Bi

19.05

16,79-04

16,75

-2,6

Einar-André Bydal Jakobsen, IL i BUL

26.07.86

1B

MS

Oslo/Bi

19.05

16,72-10

16,81

-2,6

Mehdi Ettehadulhagh, Lørenskog FIL

17.06.92

2B

MS

Oslo/Bi

19.05

Debut-11

16,86

-2,6

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

09.02.91

3B

MS

Oslo/Bi

19.05

16,94-10

16,88

+0,0

Anders Flem Hagen, Tønsberg FIK

03.06.87

5A

MS

Oslo/Bi

19.05

17,20-10

16,97

+0,0

Peter Efe Osazuwa, IL i BUL

07.07.89

6A

MS

Oslo/Bi

19.05

16,39-10

17,02

-2,6

Henrik Overvåg, Dimna IL

17.06.94

4B=

MS

Oslo/Bi

19.05

Debut-11

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

17,02

-2,6

Lars Jahr Røine, IK Tjalve

25.10.84

4B=

MS

Oslo/Bi

19.05

16,46-10

17,09

-2,6

Jonas Andre Grønnhaug, Ranheim IL

27.09.89

6B

MS

Oslo/Bi

19.05

Debut-11

17,10

-1,0

Jørgen Kåshagen, Moelven IL

22.10.94

1

G16/17

Romedal

15.05

Debut-11

17,11

-2,6

Håkon Morken, Lillehammer IF

20.04.93

7B

MS

Oslo/Bi

19.05

16,91-10

17,12

-2,6

Martin Forbergskog, Moelven IL

27.03.91

8B

MS

Oslo/Bi

19.05

16,90-10

17,23

-0,3

Rolf Einar Vikanes, Lye IL

04.07.92

1

G18/19

Egersund

05.05

Debut-11

17,32

-1,0

Michael Rosenberg, FIK Orion

10.05.90

1

MS

Romedal

15.05

17,34-10

 

200 METER (21,60 – 23,50)

NR: 19,89

NM: 22,65

VM-A: 20,60

VM-B: 20,70

NRU23: 20,47

NMU23: 23,30/23,0

EMU23: 21,35

 

NRU20: 21,21

NM-U20: 23,75/23,5

EMU20: 21,65

 

 

19,95

+0,8

Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL

01.01.84

4

VM

Daegu, KOR

03.09

19,89-07

19,97

+0,7

Ndure

 

4

DL

Brüssel, BEL

16.09

 

20,26

+1,1

Ndure

 

2

DL

Eugene, USA

04.06

 

20,32

+0,4

Ndure

 

1A

Lag-EM

Izmir, TUR

19.06

 

20,41

+0,2

Ndure

 

2

MS

Rieti, ITA

10.09

 

20,43

+0,7

Ndure

 

2

BisGam

Oslo/Bi

09.06

 

20,50

-1,0

Ndure

 

2sf2

VM

Daegu, KOR

02.09

 

20,55

+0,5

Ndure

 

3

DL

Doha, QUA

06.05

 

20,65

-1,1

Ndure

 

1h3

VM

Daegu, KOR

02.09

 

20,67

-1,7

Ndure

 

4

DN

Stockholm,SWE

29.07

 

 

 

(10/1)

 

 

 

 

 

 

21,27

+1,9

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

29.07.86

1

MS

Lillestrøm

29.05

21,59-10

21,30

+0,5

Christian Settemsli Mogstad, IK Tjalve

15.03.85

1

NM

Byrkjelo

13.08

21,24-08

21,32

+0,6

Hjortnæs Larsen

 

1h5

MS

Göteborg, SWE

10.07

 

21,37

+1,7

Hjortnæs Larsen

 

1A

MS

Lillehammer

24.06

 

21,39

+0,5

Hjortnæs Larsen

 

2A

MS

Lillestrøm

04.07

 

21,43

+0,0

Hjortnæs Larsen

 

2

MS

Göteborg, SWE

10.07

 

21,47

+1,9

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

04.06.91

2

MS

Lillestrøm

29.05

21,55-10

21,51

+0,0

Mogstad

 

3

MS

Göteborg, SWE

10.07

 

21,52

+0,5

Alexander Karlsson, IL Gular

23.09.88

2

NM

Byrkjelo

13.08

22,07-10

21,54

+1,1

Thomas Wiborg, Herkules Friidrett

04.11.87

1B

BisGam

Oslo/Bi

09.06

21,79-09

 

 

(20/6)

 

 

 

 

 

 

21,56

+0,5

Hjortnæs Larsen

 

3

NM

Byrkjelo

13.08

 

21,57

+1,1

Hjortnæs Larsen

 

2B

BisGam

Oslo/Bi

09.06

 

21,58

+1,1

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

13.12.89

3B

BisGam

Oslo/Bi

09.06

21,25-08

21,58

+0,5

Solli

 

4

NM

Byrkjelo

13.08

 

21,58

+1,0

Solli

 

1

MS

Oslo/Bi

20.08

 

------------------------------------------- (25/7) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21,69

+1,3

Einar-André Bydal Jakobsen, IL i BUL

26.07.86

1

MS

Oslo/Bi

14.07

22,18-10

21,73

+1,9

Eirik Tanberg, Sigdal FIK

20.08.87

3

MS

Lillestrøm

29.05

21,83-09

21,76

+0,7

Simen Sigurdsen, Herkules Friidrett

22.01.93

1A

G18/19

Lillehammer

24.06

22,39-10

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

21,87

+1,3

Alexander Dahlstrøm Winger, IK Tjalve

07.05.89

2

MS

Oslo/Bi

14.07

22,18-08

21,95

+1,2

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

09.02.91

1B

MS

Lillestrøm

04.07

22,07-10

21,98

+0,7

Håkon Morken, Lillehammer IF

20.04.93

2A

G18/19

Lillehammer

24.06

22,41-10

21,99

+1,6

Torbjørn Lysne, IL Gular

30.01.90

1h1

NM-U23

Kristiansand

06.08

22,24-09

22,00

+1,2

Peter Efe Osazuwa, IL i BUL

07.07.89

3B

MS

Lillestrøm

04.07

21,65-10

22,05

+0,7

Salum Ageze Kashafali, Loddefjord IL

25.11.93

3A

G18/19

Lillehammer

24.06

22,81-10

22,13

+2,0

Mehdi Ettehadulhagh, Lørenskog FIL

17.06.92

2C

MS

Florø

04.06

Debut-11

22,14

-0,5

Sondre Nyvold Lid, IL Molde-Olymp

12.05.94

4h8

VM-U18

Lille, FRA

08.07

22,18-10

22,16

+0,0

Lars Jøran Storhaug, IL Skjalg

29.06.89

3C

SGP

Mölndal, SWE

03.09

22,24-10

22,19

 

Anders Erlend Idås, Horten FIK

14.02.90

12=

MS

Kingston, JAM

29.01

21,87-10

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

22,20

+0,3

Rune Augdal, Trondheim Friidrett

02.10.87

1A

MS

Trondheim/St

19.05

22,07-09

22,20

+0,0

Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

12.12.91

4C

SGP

Mölndal, SWE

03.09

22,22-10

22,21

+1,5

Henrik Overvåg, Dimna IL

17.06.94

1A

MS

Hareid

12.06

22,48-10

22,22

+0,3

Jonas Andre Grønnhaug, Ranheim IL

27.09.89

3h3

MS

Göteborg, SWE

10.07

22,60-10

22,24

+1,9

Anders Flem Hagen, Tønsberg FIK

03.06.87

5

MS

Lillestrøm

29.05

22,12-07

22,24

+0,3

Henrik Johnsen, IK Tjalve

07.02.86

2A

MS

Oslo/Bi

26.07

21,59-07

22,24

-0,1

Even Pettersen, Urædd Friidrett

12.10.93

6

No-U20

København,DE

04.09

Debut-11

22,25

-0,3

Paul Anders Holte, IL Skjalg

06.10.84

2A

MS

Oslo/Bi

26.05

21,75-08

22,31

+0,7

Martin Roe, IL Fri

01.04.92

4A

G18/19

Lillehammer

24.06

22,52-10

22,36

+1,0

Eivind Stavang, Florø TIF

08.03.82

5

MS

Oslo/Bi

20.08

22,55-07

 

 

(30)

 

 

 

 

 

 

22,39

+0,2

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

10.08.90

1

U23

Indre Arna

15.06

22,23-09

22,43

+2,0

Pavlik Wang, Moss IL

08.01.95

1A

G16

Oslo/Bi

20.08

23,38-10

22,47

+0,7

Håkon Solli Henriksen, Nittedal IL

24.06.93

5A

G18/19

Lillehammer

24.06

22,69-10

22,48

-0,6

Lars Jahr Røine, IK Tjalve

25.10.84

3A

MS

Oslo/Bi

04.06

22,00-08

22,48

-0,5

John Huse Olsen, IL Skjalg

16.01.93

2h1

G19

Göteborg, SWE

10.07

22,35-10

22,50

+1,9

Eric Alberto Marhaug, Bodø FIK

05.04.96

1

G15

Lillehammer

24.06

23,95-10

22,51

-1,7

Samuel Blessing Elonga, IL i BUL

10.01.94

1

G17

Oslo/Bi

14.09

Debut-11

22,57

+0,9

Thomas A. Bydal Jakobsen, IL i BUL

21.01.85

1C

MS

Lillestrøm

04.07

22,86-10

22,58

+1,6

Daniel Engen Lauritzen, Moss IL

30.05.94

1

G17

Moss

08.06

Debut-11

22,58

+1,5

Emil Haaland, Søgne IL

26.11.92

1h4

NM-U20

Kristiansand

06.08

23,41-10

 

 

(40)

 

 

 

 

 

 

22,62

+1,3

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

29.04.93

1B

G18/19

Lillehammer

24.06

23,13-10

22,62

+0,5

Per José C. Skancke, FIK Ren-Eng

26.06.92

1

G18/19

Oslo/Bi

20.08

22,88-10

22,64

+0,3

Eirik Haugstad, IL i BUL

17.01.94

4A

MS

Oslo/Bi

26.07

23,12-10

22,66

-0,2

Andreas Totsås, SK Vidar

01.07.81

4h8

MS

Göteborg, SWE

10.07

22,21-05

22,67

-0,6

Martin Forbergskog, Moelven IL

27.03.91

4A

MS

Oslo/Bi

04.06

22,19-10

22,69

+1,9

Anders Løkken, Lillehammer IF

19.08.86

6

MS

Lillestrøm

29.05

22,74-09

22,71

-1,8

Kjartan Løvoll, Sandnes IL

21.01.92

1A=

G18/19

Fana

03.06

22,38-09

22,72

+1,6

Jarle Hollund, IL Gular

22.02.88

1

MS

Haukås

18.08

22,67-06

22,75

-0,3

Jørgen Hasle Johansen, IL Norna-Salhus

24.01.86

3A

MS

Oslo/Bi

26.05

22,69-08

22,75

+1,6

Bjørn Hanholm, IL i BUL

12.02.89

4h1

NM-U23

Kristiansand

06.08

22,39-06

 

 

(50)

 

 

 

 

 

 

22,79

+0,0

Roald H. Frøskeland, Åmøy & Grønøy

28.03.94

1

G17

Steinkjer

23.08

23,05-10

22,79

+1,1

Sondre Mulongo Nystrøm, Lillehammer IF

21.06.94

1

G17

Lillehammer

10.09

23,64-10

22,82

+0,3

Vegard Jenset Øien, Ranheim IL

26.09.90

2A

MS

Trondheim/St

19.05

22,27-09

22,83

+0,4

Markus Loftås, Osterøy IL

08.04.94

1

G17

Fana

17.08

23,05-10

22,84

+0,4

Henrik Johan Holmberg, Vik IL

23.09.89

7

NM-U23

Kristiansand

07.08

22,43-08

22,85

+1,5

Joachim Sandberg, Sandnes IL

18.05.95

2A

G16

Nadderud

18.06

24,46-10

22,86

+1,3

Andreas H. Christiansen, Fredrikstad IF

03.06.93

2B

G18/19

Lillehammer

24.06

23,30-09

22,86

-1,4

Odd Eiken, Ranheim IL

28.03.91

5h9

MS

Göteborg, SWE

10.07

23,21-10

22,91

+1,6

Dimma Okeke, IL i BUL

10.08.89

5h1

NM-U23

Kristiansand

06.08

 

22,92

+0,5

Khoa Henrik Luong, Bækkelagets SK

13.12.93

2

G18/19

Oslo/Bi

20.08

23,52-10

 

 

(60)

 

 

 

 

 

 

22,93

+0,7

Brede Solberg Stølen, Tingvoll FIK

27.02.93

7A

G18/19

Lillehammer

24.06

23,73-10

22,93

-0,2

Børge Angell-Petersen, Trondheim Fr.

30.10.83

5h8

MS

Göteborg, SWE

10.07

22,34-07

22,94

+1,0

Frode Urdal, IK Tjalve

01.06.90

6

MS

Oslo/Bi

20.08

23,32-08

22,95

+0,6

Kristian Magnussen, Haugesund IL

25.06.86

4h1

MS

Göteborg, SWE

10.07

22,43-07

22,96

+1,7

Marcus Vold, IL BUL-Tromsø

29.01.88

1

MS

Narvik

19.06

23,29-10

22,97

+1,7

Kjetil Sander Falkegård, IL BUL-Tromsø

05.05.76

2

MS

Narvik

19.06

21,94-03

22,98

-0,4

Marius Bakken Støle, Sandnes IL

06.06.93

1

G18/19

Sandnes

02.08

22,81-10

22,99

-0,6

Erlend Mjøs, Osterøy IL

22.05.92

4h2

G19

Göteborg, SWE

10.07

22,99-10

23,01

+0,3

Thomas Firing, Trondheim Friidrett

22.09.92

3A

MS

Trondheim/St

19.05

22,80-10

23,03

-0,2

Philip Bay Andersen, Kristiansands IF

25.04.94

2h2

G17

Göteborg, SWE

10.07

24,17-10

 

 

(70)

 

 

 

 

 

 

23,03

+1,0

Magnus Bordal, IK Tjalve

24.11.86

7

MS

Oslo/Bi

20.08

 

23,06

+0,0

Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK

21.04.79

1A

MS

Steinkjer

21.05

22,19-03

23,06

+1,9

Sondre Loftås Kåstad, Osterøy IL

05.05.96

2

G15

Lillehammer

24.06

Debut-11

23,07

+1,5

Ådne Karstad, IL Runar

21.12.95

3A

G16

Nadderud

18.06

24,49-10

23,07

-1,1

Henrik Nilsen, Malvik IL

28.01.95

2h3

G16

Göteborg, SWE

10.07

23,29-10

23,08

+1,0

Colin Eriksen, Sandefjord TIF

17.05.94

1A

G17

Oslo/Bi

20.08

Debut-11

23,08

+1,0

Thorvald Brudvik, Fredrikstad IF

22.01.94

2A

G17

Oslo/Bi

20.08

23,38-10

23,10

+1,5

Jørgen Kåshagen, Moelven IL

22.10.94

4h4

NM-U20

Kristiansand

06.08

23,08-10

23,11

-0,3

Petter Gire Døhlie, Trondheim Friidrett

20.06.85

4A

MS

Oslo/Bi

26.05

22,48-06

23,11

-1,2

Einar Inge Aschim Aasen, IK Tjalve

15.04.82

1B

MS

Oslo/Bi

04.06

21,55-04

 

 

(80)

 

 

 

 

 

 

23,17

-1,5

Ove Lindekleiv, Sandnes IL

08.04.76

6h2

NM

Byrkjelo

13.08

22,22-09

23,17

+0,5

Jostein Joshua Fossøy, Florø TIF

01.09.92

3

G18/19

Oslo/Bi

20.08

23,96-10

23,20

+0,9

Magnus Dehli Vigeland, Oslo-stud. IK

25.09.78

2C

MS

Lillestrøm

04.07

23,87-10

23,22

-0,6

Jørgen Bekkevoll, FIK Ren-Eng

15.03.94

1

G17

Brumunddal

05.06

23,24-10

23,22

+1,9

Karsten Warholm, Dimna IL

28.02.96

3

G15

Lillehammer

24.06

25,37-10

23,23

-1,3

Lars Inge Jensen, IL Molde-Olymp

08.05.85

3

MS

Fana

03.06

 

23,23

+0,3

Magnus Sælensminde, IL i BUL

22.03.93

6sf1

NM-U20

Kristiansand

06.08

23,83-10

23,26

+1,6

Martin Greger Johansen, Moss IL

23.09.88

1

MS

Moss

08.06

22,96-09

23,26

-0,5

Haakon Gaukerud Høye, FIK Orion

01.12.95

2h2

G16

Göteborg, SWE

10.07

Debut-11

23,26

+1,0

Nzimirro Adam Obiora, IL i BUL

07.09.94

3A

G17

Oslo/Bi

20.08

23,83-10

 

 

(90)

 

 

 

 

 

 

23,27

+1,6

Kristian Skare McLeod-Olsen, Raufoss IL

20.09.81

4

MS

Lillehammer

14.06

24,04-10

23,30

+0,4

Erik Røraas, Moss IL

24.04.94

1B

G17

Oslo/Bi

20.08

24,57-10

23,38

+0,5

Torbjørn Fossum Heldal, Herkules Fr.

13.11.93

3h3

UM18/19

Lisleby

27.08

23,76-10

23,39

-1,8

Rolf Einar Vikanes, Lye IL

04.07.92

7

G18/19

Fana

03.06

23,30-10

23,39

+0,3

Tapio Stensletten, IL Norna-Salhus

30.04.93

2

G18/19

Fana

31.08

23,87-10

23,40

+1,4

Bård Venholen, FIK Ren-Eng

11.04.75

2

MS

Lillehammer

10.09

22,03-01

23,41

+1,9

Kristoffer Øvrelid Hasfjord, Hareid IL

  17.01.96

4

G15

Lillehammer

24.06

24,55-10

23,42

+0,3

Edmund Kristiansen Randers, Ranheim IL

29.03.93

1

G118/19

Trondheim/St

19.05

Debut-11

23,42

+1,3

Sivert Korshavn-Jartoft, IL i BUL

09.02.95

1B

G16

Nadderud

18.06

24,13-10

23,42

+1,5

Hans Christian Walker, IL i BUL

22.03.95

3sf1

UM16

Lisleby

27.08

24,36-10

 

 

(100)

 

 

 

 

 

 

23,45

+1,3

Tony Elvegaard, Fredrikstad IF

16.01.93

3B

G18/19

Lillehammer

24.06

23,43-10

23,45

-1,7

Eivind Jenssen, Steinkjer FIK

08.08.88

2

MS

Trondheim/St

24.08

23,11-09

23,48

+1,1

Hallbjørn Hasund Thorseth, Dimna IL

05.01.95

1

G16/17

Molde

29.05

23,72-10

23,48

+0,5

Simen Kjensli Kopperud, IL i BUL

03.11.95

4h5

NM-U20

Kristiansand

06.08

24,33-10

23,50

+1,6

Christian Hanssen, Raufoss IL

26.01.87

5

MS

Lillehammer

14.06

23,22-05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandsk statsborger / Foreign citizen

 

 

 

 

 

23,10

+1,5

Jonas Halonen, IL Tyrving (FIN)

18.01.95

4A

G16

Nadderud

18.06

24,17-10

23,37

+1,2

Kathan Yohanathan, IL Tyrving (SRI)

15.02.94

5sf2

NM-U20

Kristiansand

06.08

24,01-10

23,38

+0,4

Samuel Gyedu-Nkuah, IL i BUL (GHA)

01.05.94

2B

G17

Oslo/Bi

20.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement / Handtiming

 

 

 

 

 

22,8

+2,0

Kristian Magnussen, Haugesund IL

25.06.86

1

MS

Haugesund

09.05

22,43-07

23,0

+1,7

Jørgen Bekkevoll, FIK Ren-Eng

15.03.94

1

G17

Åkrestrømmen

24.05

23,24-10

23,2

+1,7

Bård Venholen, FIK Ren-Eng

11.04.75

1

MS

Åkrestrømmen

24.05

22,03-01

23,2

-0,9

Gilbert Ofori, Strindheim IL

10.04.94

2

U23

Selbu

17.09

 

23,5

+2,0

Torgeir Andersen, Haugesund IL

10.03.95

2

MS

Haugesund

09.05

24,39-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikke godkjente resultater / Unsanctioned performances

 

 

 

 

 

Medvind / Wind assisted:

 

 

 

 

 

 

21,23

+3,9

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

29.07.86

2B

MS

Florø

04.06

21,59-10

21,47

+2,2

Christian Settemsli Mogstad, IK Tjalve

15.03.85

2A

MS

Sundsvall, SWE

31.07

21,24-08

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21,82

+2,2

Torbjørn Lysne, IL Gular

30.01.90

4A

MS

Sundsvall, SWE

31.07

22,24-09

21,91

+2,6

Salum Ageze Kashafali, IL Norna-Salhus

25.11.93

2

NM-U20

Kristiansand

07.08

22,81-10

21,95

+3,8

Lysne

 

1B

MS

Lillehammer

24.06

 

21,98

+2,9

Sondre Nyvold Lid, IL Molde-Olymp

12.05.94

1

UM17

Lisleby

28.08

22,18-10

22,08

+2,6

Nyvold Lid

 

3

NM-U20

Kristiansand

07.08

 

22,08

+2,9

Henrik Overvåg, Dimna IL

17.06.94

2

UM17

Lisleby

28.08

22,48-10

22,10

+3,8

Jonas Andre Grønnhaug, Ranheim IL

27.09.89

2B

MS

Lillehammer

24.06

22,60-10

22,12

+2,1

Grønnhaug

 

3h2

NM-U23

Kristiansand

06.08

 

22,19

+3,9

Henrik Johnsen, IK Tjalve

07.02.86

4B

MS

Florø

04.06

21,59-07

22,19

+2,7

Overvåg

 

1A

G17

Lillehammer

24.06

 

22,23

+2,4

Pavlik Wang, Moss IL

08.01.95

1A

G16

Lillehammer

24.06

23,38-10

22,30

+4,2

Wang

 

1

UM16

Lisleby

28.08

 

22,33

+3,8

Jørgen Hasle Johansen, IL Norna-Salhus

24.01.86

4B

MS

Lillehammer

24.06

22,69-08

22,35

+2,9

Samuel Blessing Elonga, IL i BUL

10.01.94

3

UM17

Lisleby

28.08

Debut-11

22,46

+5,8

Håkon Solli Henriksen, Nittedal IL

24.06.93

3

G18/19

Lillestrøm

29.05

22,69-10

22,48

+2,6

Emil Haaland, Søgne IL

26.11.92

4

NM-U20

Kristiansand

07.08

23,41-10

22,51

+2,7

Eirik Haugstad, Nesodden IF

17.01.94

2A

G17

Lillehammer

24.06

23,12-10

22,53

+2,6

Elonga

 

5

NM-U20

Kristiansand

07.08

 

22,58

+3,3

Odd Eiken, Ranheim IL

28.03.91

1C

MS

Lillehammer

24.06

23,21-10

22,58

+2,9

Haugstad

 

4

UM17

Lisleby

28.08

 

22,61

+2,1

Hasle Johansen

 

4h6

MS

Göteborg, SWE

10.07

 

22,62

+2,6

Nikolai Bjerkan, IL BUL-Tromsø

05.01.92

1

G18/19

Finnfjordbotn

05.06

22,85-10

22,69

+4,2

Joachim Sandberg, Sandnes IL

18.05.95

2

UM16

Lisleby

28.08

 

22,72

+3,8

Vegard Jenset Øien, Ranheim IL

26.09.90

7B

MS

Lillehammer

24.06

22,27-09

22,73

+2,7

Markus Loftås, Osterøy IL

08.04.94

3A

G17

Lillehammer

24.06

23,05-10

22,75

+2,3

Brede Solberg Stølen, Tingvoll FIK

27.02.93

1

G18/19

Molde

29.05

23,73-10

22,79

+2,4

Henrik Nilsen, Malvik IL

28.01.95

2A

G16

Lillehammer

24.06

23,29-10

22,83

+2,1

Henrik Johan Holmberg, Vik IL

23.09.89

4h2

NM-U23

Kristiansand

06.08

22,43-08

22,83

+2,9

Jørgen Bekkevoll, FIK Ren-Eng

15.03.94

5

UM17

Lisleby

28.08

23,24-10

22,85

+3,3

Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK

21.04.79

2C

MS

Lillehammer

24.06

22,19-03

22,88

+3,8

Marcus Vold, IL BUL-Tromsø

29.01.88

8B

MS

Lillehammer

24.06

23,29-10

22,93

+2,7

Bekkevoll

 

4A

G17

Lillehammer

24.06

 

22,94

+4,2

Nilsen

 

3

UM16

Lisleby

28.08

 

23,07

+2,4

Jonas Halonen, IL Tyrving (FIN)

18.01.95

3A

G16

Lillehammer

24.06

24,17-10

23,16

+4,4

Martin Greger Johansen, Moss IL

23.09.88

1

MS

Askim

21.05

22,96-09

23,17

+6,8

Nivethan Panchalingam, Lørenskog FIL

06.09.93

1

G18

Askim

21.05

23,69-10

23,19

+2,4

Hallbjørn Hasund Thorseth, Dimna IL

05.01.95

4A

G16

Lillehammer

24.06

23,72-10

23,20

+2,1

Rolf Einar Vikanes, Lye IL

04.07.92

6

UM18/19

Lisleby

28.08

23,30-10

23,21

+3,3

Magnus Settemsli Mogstad, Snøgg Fr.

12.12.90

3C

MS

Lillehammer

24.06

23,35-08

23,21

+2,9

Simen Tjelta Larsen, IL Skjalg

04.01.94

6

UM17

Lisleby

28.08

24,12-10

23,22

+3,1

Jonas Thronsson Alm, IL i BUL

26.04.94

1B

G17

Lillehammer

24.06

23,57-10

23,24

+3,1

Martin Opaker, Ullensaker/Kisa IL

09.02.94

2B

G17

Lillehammer

24.06

23,82-10

23,26

+2,4

Hans Christian Walker, IL i BUL

22.03.95

5A

G16

Lillehammer

24.06

24,36-10

23,27

+2,4

Sivert Korshavn-Jartoft, IL I BUL

09.02.95

6A

G16

Lillehammer

24.06

24,13-10

23,27

+3,1

Kathan Yohanathan, IL Tyrving (SRI)

15.02.94

3B

G17

Lillehammer

24.06

24,01-10

23,27

+3,1

Trond Ellingsve, Sortland FIK

19.06.96

2

UM15

Lisleby

28.08

 

23,29

+2,9

Tjelta Larsen

 

1

G17

Haugesund

21.05

 

23,30

+2,1

Torbjørn Fossum Heldal, Herkules Fr.

13.11.93

7

UM18/19

Lisleby

28.08

23,76-10

23,32

+2,4

Vikanes

 

3

G18/19

Haugesund

21.05

 

23,32

+4,2

Walker

 

4

UM16

Lisleby

28.08

 

23,35

+2,7

Fredrik Finstad, SK Vidar

30.04.94

7A

G17

Lillehammer

24.06

24,27-10

23,39

+2,9

Thomas Bjerknesli, IL BUL-Tromsø

29.05.95

2

U20

Tromsø

11.06

24,64-10

23,44

+5,4

John Anders E. Hovland, Moss IL

13.01.95

1

G16

Askim

21.05

24,16-10

23,47

+2,4

Simen Kjensli Kopperud, IL i BUL

03.11.95

8A

G16

Lillehammer

24.06

24,33-10

23,48

+3,3

Håvard Hildeskor, Ullensaker/Kisa IL

14.09.92

4C

MS

Lillehammer

24.06

24,28-10

23,49

+2,1

Kristoffer Buhagen, Trondheim Friidrett

04.02.92

4h2

NM-U20

Kristiansand

06.08

23,53-10

 

300 METER (35,00 – 37,50)

NR: 32,82

 

 

 

NRU23: 33,67

 

 

 

NRU20: 33,88

 

 

 

 

33,96

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

29.07.86

1A

MS

Oslo/Bi

19.05

34,45-07

34,23

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

04.06.91

3A

MS

Oslo/Bi

19.05

35,87-09

34,59

Einar-André Bydal Jakobsen, IL i BUL

26.07.86

1

MS

Moss

01.08

35,76-10

34,71

Torbjørn Lysne, IL Gular

30.01.90

1

MS

Fana

27.07

35,55-09

34,83

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

10.08.90

2

MS

Fana

27.07

35,76-08

34,90

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

09.02.91

1

MS

Romedal

15.05

34,83-10

34,94

Kåshagen

 

4A

MS

Oslo/Bi

19.05

 

--------------------------------------- (7/6) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

35,02

Lars Jahr Røine, IK Tjalve

25.10.84

2

MS

Moss

01.08

34,16-10

35,12

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

29.04.93

3

MS

Moss

01.08

36,14-10

35,29

Jonas Andre Grønnhaug, Ranheim IL

27.09.89

1B

MS

Oslo/Bi

19.05

35,89-10

35,50

Samuel Blessing Elonga, IL i BUL

10.01.94

1

G17

Oslo/Bi

12.09

Debut-11

 

(10)

 

 

 

 

 

 

35,56

Einar Inge Aschim Aasen, IK Tjalve

15.04.82

4

MS

Moss

01.08

33,96-04

35,74

Jørgen Hasle Johansen, IL Norna-Salhus

24.01.86

3B

MS

Oslo/Bi

19.05

35,16-08

35,88

Thomas Arthur Bydal Jakobsen, IL i BUL

21.01.85

2

MS

Moss

10.05

36,15-10

35,95

Martin Roe, IL Fri

01.04.92

1

G18/19

Lonevåg

08.06

36,63-10

36,15

Håkon Morken, Lillehammer IF

20.04.93

1

G18/19

Lillehammer

03.05

38,37-08

36,19

Markus Loftås, Osterøy IL

08.04.94

1

G17

Fana

27.07

36,15-10

36,23

Karsten Warholm, Dimna IL

28.02.96

1A

G15

Stockholm, SWE

31.07

Debut-11

36,24

Pavlik Wang, Moss IL

08.01.95

1

G16

Moss

01.08

37,67-10

36,46

Kristian Berg, IL i BUL

23.04.94

1

G17

Oslo/Bi

12.09

Debut-11

36,53

Anders Flem Hagen, Tønsberg FIK

03.06.87

6

MS

Moss

01.08

36,98-10

 

(20)

 

 

 

 

 

 

36,68

Sondre Loftås Kåstad, Osterøy IL

05.05.96

5A

G15

Göteborg, SWE

10.07

Debut-11

36,70

Erlend Mjøs, Osterøy IL

22.05.92

2

G18/19

Lonevåg

08.06

37,23-10

36,73

Thomas Firing, Trondheim Friidrett

22.09.92

2

MS

Trondheim/St

04.05

37,86-09

36,94

Philip Bay Andersen, Kristiansands IF

25.04.94

M

No-U18

Sipoo, FIN

18.06

39,75-10

37,00

Vegard Jenset Øien, Ranheim IL

26.09.90

3

MS

Trondheim/St

04.05

37,36-06

37,06

Ådne Svahn Dæhlin, IL Gular

26.06.82

1

MS

Fana

17.08

35,91-01

37,07

Torjus Halden, IK Tjalve

11.02.93

1

G18/19

Oslo/Bi

12.09

Debut-11

37,17

Jørgen Skovli Utne, Moss IL

23.03.88

3

MS

Moss

10.05

37,04-09

37,17

Erik Røraas, Moss IL

24.04.94

1

G17

Moss

01.08

38,30-10

37,22

Torje Klevmo, Frol IL

06.01.87

4

MS

Trondheim/St

04.05

Debut-11

 

(30)

 

 

 

 

 

 

37,35

Børge Angell-Petersen, Trondheim Friidrett

30.10.83

5

MS

Trondheim/St

04.05

Debut-11

37,43

Martin G. Johansen, Moss IL

23.09.88

4

MS

Moss

10.05

37,08-09

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandsk statsborger / Foreign citizen

 

 

 

 

 

37,44

Yakuba Jatta, IL i BUL

03.03.85

1

MS

Asker

31.08

 

 

400 METER (48,50 – 53,00)

NR: 46,11

NM: 49,75

VM-A: 45,25

VM-B: 45,70

NRU23: 46,33

NMU23: 51,50/51,3

EMU23: 47,30

 

NRU20: 47,58

NM-U20: 52,80/52,6

EMU20: 48,30

 

 

47,79

Sondre Nyvold Lid, IL Molde-Olymp

12.05.94

1

No-U20

København, DEN

03.09

50,08-10

48,13

Nyvold Lid

 

1

NM-U20

Kristiansand

06.08

 

48,16

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

29.07.86

1

MS

Oslo/Bi

20.08

48,24-07

48,27

Jonas Andre Grønnhaug, Ranheim IL

27.09.89

1

NM-U23

Kristiansand

06.08

49,32-10

48,38

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

29.04.93

1

U23

Oslo/Bi

09.06

49,65-10

48,38

Roth

 

2

No-U20

København, DEN

03.09

 

48,42

Roth

 

2A

MS

Göteborg, SWE

09.07

 

48,48

Grønnhaug

 

3A

MS

Göteborg, SWE

09.07

 

48,52

Roth

 

2

NM-U20

Kristiansand

06.08

 

48,54

Grønnhaug

 

5h5

Univ.

Shenzhen, CHN

16.08

 

--------------------------------------- (10/4) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

48,63

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

10.08.90

1B

MS

Göteborg, SWE

09.07

48,80-10

48,69

Torbjørn Lysne, IL Gular

30.01.90

2

MS

Oslo/Bi

20.08

49,46-09

48,73

Lars Jahr Røine, IK Tjalve

25.10.84

1

MS

Oslo/Bi

11.06

47,85-08

48,82

Anders Erlend Idås, Horten FIK

14.02.90

1A

MS

Nadderud

19.06

Debut-11

48,85

Per Magne Florvaag, Sandnes IL

21.02.93

3

U23

Oslo/Bi

09.06

50,24-10

48,90

Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK

21.04.79

2A

MS

Lillehammer

25.06

47,58-06

 

(10)

 

 

 

 

 

 

48,97

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

09.02.91

2sf1

NM

Byrkjelo

14.08

48,66-10

49,21

Håkon Solli Henriksen, Nittedal IL

24.06.93

1A

G18/19

Nadderud

19.06

51,59-10

49,38

Jørgen Kåshagen, Moelven IL

22.10.94

4

U23

Oslo/Bi

09.06

49,86-10

49,42

Håkon Mushom, Lyngdal IL

23.09.93

2A

UM18/19

Lisleby

26.08

51,59-10

49,46

Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

12.12.91

3

NM-U23

Kristiansand

06.08

49,85-09

49,49

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

04.06.91

4

MS

Florø

04.06

49,37-10

49,51

Einar Inge Aschim Aasen, IK Tjalve

15.04.82

2C

MS

Göteborg, SWE

09.07

47,23-05

49,53

Emil Oustad, FIK Ren-Eng

20.07.89

2

MS

Trondheim/St

16.07

 

49,54

Roald H. Frøskeland, Åmøy & Grønøy IL

28.03.94

4

NM-U20

Kristiansand

06.08

50,40-10

49,57

Kristian Magnussen, Haugesund IL

25.06.86

5

MS

Florø

04.06

48,25-09

 

(20)

 

 

 

 

 

 

49,66

Marius Bakken Støle, Sandnes IL

06.06.93

1h3

NM

Byrkjelo

13.08

50,16-10

49,69

Martin Roe, IL Fri

01.04.92

M

EM-U20