norges beste innendørs gjennom alle tider

 

norway all time indoor best

 

jo nesse (jo.nesse@storebrand.no)

 

 

31.12.2015

 

Menn/Men

  

60 METER

 

 

 

 

 

6.55

(1)

Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL

01.01.84

Gent, BEL

24.02.08

6.57

(5)

Fernando Ramirez, IL i BUL

30.05.74

Lievin, FRA

18.02.96

6.64

(2)

Erlend Sæterstøl, IL Gular

07.01.75

Stange

03.02.96

6.65

(4)

Geir Moen, Moss IL

26.06.69

Malmö, SWE

24.02.95

6.69

(3)h3

Kennet Kjensli, IK Tjalve

12.03.69

Genova, ITA

29.02.92

6.70

(2)h1

John Ertzgaard, Raufoss IL

18.06.77

Wien, AUT

02.03.02

6.71

(1)

Aham Okeke, IK Tjalve

19.08.69

Stange

05.02.00

6.73

(3)h1

Martin Rypdal, IL i BUL, Tromsø

19.05.80

Florø

24.02.07

6.74

(1)

Per Ivar Sivle, IK Tjalve

26.07.70

Oslo/Ek

08.03.97

6.77

(1)

Thomas Wiborg, Herkules Friidrett

04.11.87

Eidanger

25.01.15

 

 

 

 

 

 

6.77

(1)

Salum Ageze Kashafali, IL Norna-Salhus

25.11.93

Steinkjer

07.02.15

6.80

(5)h1

Henrik Johnsen, IL i BUL, Tromsø

07.02.86

Bratislava, SVK

28.01.07

6.81

(1)Js2

Phillip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

13.12.89

Birmingham, GBR

23.02.08

6.81

(1)U23

Kristoffer Buhagen, Trondheim FIK

04.02.92

Rud

08.03.14

6.82

(2)h2

Christian Settemsli Mogstad, Snøgg

15.03.85

Fana

03.02.07

6.82

(1)=

Eirik Thorshaug, Trondheim FIK

10.05.87

Rud

14.02.15

6.83

(1)h2

Rasmus Rypdal, IL i BUL, Tromsø

01.04.85

Bratislava, SVK

28.01.07

6.83

(3)

Even Meinseth, Sørild FIK

22.05.96

Rud

14.02.15

6.85

(2)m2

Einar Sagli, IK Tjalve

30.09.58

Oslo/Ek

07.02.88

6.85

(1)M

Tom Erik Olsen, SK Vidar

20.10.74

Karlstad, SWE

06.02.99

 

 

 

 

 

 

6.85
(1)A

Paul Anders Holte, IL Skjalg

06.10.84

Stavanger

18.12.08

6.85

(1)h1

Amund Høie Sjursen, IL Gneist

16.01.96

Haukås

25.01.15

6.85

(1)G18/19

Karsten Warholm, Dimna IL

28.02.96

Ulsteinvik

07.03.15

6.86

(1)

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

29.07.86

Lillehammer

26.12.11

6.87

(2)

Bjørn Åge Scheide, Gjøvik FIK

26.11.73

Stange

17.02.96

6.87

(1)U23s1

Christopher (Martinsen) Selmer, IK Tjalve

10.05.81

Drammen

12.02.00

6.87

(1)U23

Nikolai Bjerkan, IL BUL-Tromsø

05.01.92

Steinkjer

09.03.13

6.87

(3)Ah2

Jostein Joshua Fossøy, Florø TIF

01.09.92

Florø

15.02.14

6.88

(4)

Audun Garshol, IL i BUL

09.11.51

Stuttgart, FRG

22.02.75

6.88

(2)U23

Jesper Vogt-Lorentzen, SK Vidar

10.01.73

Askim

06.02.94

 

 

 

 

 

 

6.88

(1)

Morten Næss, IK Tjalve

29.06.67

Kristiansand

13.01.96

6.88

(2)h1

Thomas Green, IL Gular

20.06.72

Malmö, SWE

03.02.96

6.88

(2)

Jonathan Quarcoo, FIK Orion

13.10.96

Lillestrøm

31.01.15

 

 

 

 

 

 

MANUELT SUPPLEMENT/HANDTIMING:

 

 

 

 

6.6

(2)

Kjell Brenne, Ørsta IL

13.09.41

Stockholm, SWE

02.02.66

6.6

(1)

Audun Garshol, IL i BUL

09.11.51

Moss

27.02.72

6.6

(1)B

Gaute Melby Gundersen, Minerva Friidrett

13.06.72

Sundsvall, SWE

04.02.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultater oppnådd i Høiehallen før løpsretningen ble snudd, er strøket. 

 

100 METER

 

 

 

 

 

10.19

(1)A

Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL

01.01.84

Florø

15.02.14

10.31

(2)

Geir Moen, Moss IL

26.06.69

Tampere, FIN

12.02.96

10.47

(2)

John Ertzgaard, Raufoss IL

18.06.77

Tampere, FIN

07.02.00

10.57

(2)A

Fernando Ramirez, SK Vidar

30.05.74

Drammen

29.01.95

10.65

(4)A

Øivind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

12.12.91

Florø

15.02.14

10.67

(1)A

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

13.12.89

Florø

09.02.08

10.67

(2)A

Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

15.03.85

Florø

21.02.09

10.72

(1)U23

Martin Rypdal, IL i BUL, Tromsø

19.05.80

Drammen

10.02.02

10.81

(1)

Tore Bergan, Oslo IL

30.06.61

Drammen

12.01.85

10.85

(1)

Martin Blekkerud, Moss IL

07.08.75

Drammen

25.01.97

 

 

 

 

 

 

10.86

(1)B

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

04.06.91

Florø

27.02.10

10.86

(1)

Nicolai Bjerkan, BUL-Tromsø Friidrett

05.01.92

Luleå, SWE

23.03.13

10.89

(1)A

Ole Petter Bakken, Sola IL

09.08.64

Drammen

26.01.86

10.89

(1)U23h1

Thomas Mellin-Olsen, IL Gular

08.11.77

Drammen

14.02.99

10.89

(1)

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

29.07.86

Drammen

18.01.08

10.90

(1)A

Eivind Seland, Sørild FIK

21.01.72

Drammen

27.01.90

10.92

(1)

Odd Erik Kristiansen, Oslo IL

10.09.59

Drammen

12.02.84

10.92

(1)

Tore Markussen, Bodø FIK

16.12.76

Drammen

22.01.00

10.93

(4)A

Anders Gjeldnes, Lambertseter IF

30.09.65

Drammen

29.01.95

10.93

(2)B

Peter Osazuwa, IL i BUL

07.07.89

Florø

27.02.10

 

 

 

 

 

 

10.93

(1)B

Alexander Dahlstrøm Winger, IK Tjalve

07.06.89

Florø

15.02.14

10.95

(5)

Quincy Douglas, IL Gular

07.09.75

Tampere, FIN

09.02.99

10.95

(1)U23A

Ole Christian Østrem, Lillehammer IF

08.03.79

Drammen

27.01.01

10.95

(2)h1

Alexander Karlsson, IL Gular

23.09.88

Florø

16.02.13

10.95

(2)B

Nicolai Jallow, IK Tjalve

03.04.91

Florø

15.02.14

10.99

(1)

Bård Anders Ruud Granum, IL i BUL

21.07.82

Drammen

19.01.02

11.00

(1)c

Lars Jacob Woie, IL Sørfjell

10.03.82

Drammen

15.02.98

11.00

(3)U23

Mariusz Musial, IK Tjalve

01.01.78

Drammen

13.02.00

11.01

(2)

Marcus Karlsen, Lillehammer IF

15.02.73

Drammen

28.01.96

11.01

(2)G18/19

Martin Forbergskog, Moelven IL

27.03.91

Drammen

14.02.10

 

 

 

 

 

 

MANUELT SUPPLEMENT/HANDTIMING:

 

 

 

 

10.5

(1)h

Knut M. Stokke, Ready

08.11.54

Drammen

11.02.79

10.5

(1)

Kåre Magne Åmot, IK Tjalve

08.04.53

Drammen

07.02.82

10.7

(2)

Audun Garshol, Hamar IL

09.11.51

Drammen

01.02.81

10.7

(1)m

Geir Knaplund, Oslo IL

01.03.59

Drammen

07.02.82

10.7

(1)A

Kennet Kjensli, IK Tjalve

12.03.69

Drammen

13.01.90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

200 METER

 

 

 

 

 

20.51

(1)B

Geir Moen, Moss IL

26.06.69

Lievin, FRA

19.02.95

21.05

(1)G18/19

Karsten Warholm, Dimna IL

28.02.96

Ulsteinvik

08.03.15

21.08

(1)

John Ertzgaard, Raufoss IL

18.06.77

Göteborg, SWE

12.02.00

21.30

(2)h1

Per Ivar Sivle, IK Tjalve

26.07.70

Sindelfingen, GER

01.03.97

21.35

(1)

Morten Sand, Lillehammer IF

24.07.77

Stange

23.02.03

21.48

(1)h7

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

09.09.91

Steinkjer

07.02.15

21.49

(2)

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer

29.07.86

Steinkjer

04.03.12

21.50

(1)h1

Jonas André Grønnhaug, Ranheim IL

27.09.89

Steinkjer

07.02.15

21.52

(2)

Aham Okeke, IL i BUL

19.08.69

Stange

08.02.92

21.61

(1)h3

Christian Settemsli Mogstad, SK Snøgg

15.03.85

Stange

15.03.09

 

 

 

 

 

 

21.61

(1)h3

Even Meinseth, Sørild FIK

22.05.96

Rud

15.02.15

21.66

(1)

Per Øivin Sola, SK Vidar

17.06.72

Stange

08.02.98

21.66

(1)U23

Håkon Morken, Lillehammer IF

20.04.93

Rud

09.03.14

21.70

(1)

Øivind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

12.12.91

Stange

02.02.14

21.72

(2)s1

Kennet Kjensli, IK Tjalve

12.03.69

Stange

12.02.95

21.73

(1)h4

Osman Touray, IL i BUL

13.01.95

Steinkjer

07.02.15

21.75

(1)h2

Håkon Solli Henriksen, Nittedal IL

24.06.93

Rud

15.02.15

21.79

(1)s3

Sondre Nyvold Lid, Molde Olymp

12.05.94

Steinkjer

04.03.12

21.79

(2)G18/19

Jonathan Quarcoo, FIK Orion

13.10.96

Rud

09.03.14

21.79

(1)h5

Even Pettersen, Urædd Friidrett

12.10.93

Steinkjer

07.02.15

 

 

 

 

 

 

21.80

(2)

Anders Gjeldnes, Lambertseter IF

30.09.95

Stange

12.02.95

21.82

(1)

Martin Rypdal, IL i BUL, Tromsø

19.05.80

Stange

13.02.05

21.83

(2)

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

04.06.91

Trondheim/Ra

13.02.11

21.84

(2)A

Erik Kringeland, Haugesund IL

19.03.77

Göteborg, SWE

20.02.00

21.84

(2)h6

Thomas Firing, Ranheim IL

22.09.92

Steinkjer

07.02.15

21.84

(1)U23

Joachim Sandberg, Sandnes IL

15.04.82

Ulsteinvik

08.03.15

21.87

(1)

Einar Inge Aasen, IF Hellas

15.04.82

Malmö, SWE

28.02.04

21.90

(1)

Quincy Douglas, IL Gular

07.09.75

Stange

06.02.00

21.91

(1)h1G18/19

Amund Høie Sjursen, IL Gneist

16.01.96

Haukås

31.01.15

21.93

(3)

Trond Lindanger, Haugesund IL

20.11.72

Stange

21.02.99

 

400 METER

 

 

 

 

 

47.25

(1)

Karsten Warholm, Dimna IL

28.02.96

Rud

14.02.15

47.43

(1)

Quincy Douglas, IL Gular

07.09.75

Stange

20.02.99

47.67

(2)

Frank Fiske, IL Frol

16.09.75

Stange

20.02.99

47.71

(1)

Morten Sand, Lillehammer IF

24.07.77

Stange

22.02.03

47.73

(1)

Vebjørn Rodal, Oppdal FIK

16.09.72

Stange

29.01.94

48.02

(3)

Ole Christian Alsand, Sørild FIK

16.04.71

Stange

20.02.99

48.13

(2)

Mauritz Kåshagen, Moelven IL

15.02.89

Steinkjer

07.02.15

48.14

(4)h4

Stein-Are Agledal, IK Tjalve

18.02.55

Sindelfingen, FRG

01.03.80

48.24

(1)G18/19h6

Sondre Nyvold Lid, Molde Olymp

12.05.94

Sandnes

09.03.12

48.26

(2)

Marius Rooth, Lambertseter IF

19.01.66

Stange

29.01.94

 

 

 

 

 

 

48.35

(2)G18/19h6

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

290493

Sandnes

09.03.12

48.40

(4)h1

Einar Inge Aasen, IF Hellas

15.04.82

Stockholm, SWE

15.02.05

48.47

(2)

Anders Gjeldnes, Lambertseter IF

30.09.65

Göteborg, SWE

04.02.95

48.50

(2)

Jens Storhaug, GT International

12.11.66

Stange

09.02.92

48.51

(3)

Hermund Storsæter, Sørild FIK

25.01.69

Stange

09.02.92

48.62

(1)

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

29.07.86

Stange

16.02.08

48.73

(4)h2

Bo Breigan, Fredrikstad IF

17.12.58

Göteborg, SWE

03.03.84

48.73

(2)

Bjørn Arild Bøhleng, IL i BUL

23.03.72

Stange

21.02.93

48.73

(3)

Bjørn Henning Pettersen, Romedal IL

25.11.68

Stange

21.02.93

48.89

(3)

Roald Bergheim, IL Norna-Salhus

04.03.77

Stange

02.02.02

 

 

 

 

 

 

48.94

(4)

Magnus Husby Rostad, Steinkjer FIK

07.03.80

Stange

18.02.06

48.96

(2)

Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK

21.04.79

Stange

28.02.09

48.99

(2)h3

Kristoffer Nyhuus, SK Vidar

13.07.82

Budapest, HUN

27.01.06

49.00

(2)

Tor Øivind Ødegård, Minerva Friidrett

28.02.69

Stange

11.02.95

49.01

(1)h2

Svein Erik Storlien, IK Tjalve

06.04.58

Oslo/Ek

25.01.87

49.02

(4)h1

Haavard O. Herness Lien, IL Tyrving

12.12.96

Göteborg, SWE

31.01.15

49.07

(2)h3

Jon Are Sundland, IL Fri

23.08.78

Stange

07.02.98

49.08

(1)U23h2

Marius Bakken Støle, Sandnes IL

06.06.93

Steinkjer

08.03.13

49.10

(4)

Karl Henrik Felde, IL Gular

23.02.77

Stange

02.02.02

49.14

(1)=

Roald Frøskeland, Steinkjer FIK

28.03.94

Steinkjer

26.01.13

 

 

 

 

 

 

49.14

(1)=

Alexander Dahlstrøm Winger, IK Tjalve

07.06.89

Steinkjer

26.01.13

 

 

 

 

 

 

MANUELT SUPPLEMENT/HANDTIMING:

 

 

 

 

47.9

(2)

Stein Are Agledal, IK Tjalve

18.02.55

Göteborg, SWE

10.02.80

48.4

(2)

Richard Simonsen, Kristiansands IF

20.08.45

Göteborg, SWE

05.02.72

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

800 METER

 

 

 

 

 

1:46.28

(1)

Vebjørn Rodal, Oppdal FIK

16.09.72

Birmingham, GBR

23.02.97

1:47.26

(1)A

Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL

11.02.91

Wien, AUT

31.01.15

1:47.30

(2)

Tor Øivind Ødegård, Minerva Friidrett

28.02.69

Stockholm, SWE

27.02.95

1:49.01

(6)B

Andreas Kramer, SK Vidar

13.04.97

Stockholm, SWE

19.02.15

1:49.09

(4)h1

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

29.04.93

Praha, CZE

06.03.15

1:49.62

(2)h3

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

24.02.91

Wien, AUT

31.01.12

1:49.95

(1)h2

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

20.04.93

Sandnes

18.01.15

1:50.06

(8)

Ådne Svahn Dæhlin, IL Gular

26.06.82

Gent, BEL

26.03.06

1:50.13

(3)

Kjetil Hodnekvam, FIL AKS-77

25.06.77

Malmö, SWE

29.01.00

1:50.15

(1)

Roald Frøskeland, Steinkjer FIK

28.03.94

Steinkjer

08.02.15

 

 

 

 

 

 

1:50.3

(1)

Audun Boysen, IK Tjalve

10.05.29

New York, USA

05.02.55

1:50.70

(6)

Espen Borge, IF Hellas

08.09.61

Syracuse, USA

10.03.84

1:50.73

(3)

Emil Oustad, FIK Ren-Eng

20.07.89

Rud

14.02.15

1:50.80

(1)A

Atle Karlsen, Fredrikstad IF

18.04.65

Oslo/Ek

04.02.89

1:50.83

(2)A

Tommy Gjølga, IL i BUL

01.05.69

Stange

08.02.92

1:51.00

(1)

Abduljaleel Hir, Selsbakk IF

22.09.95

Trondheim/Ra

18.01.15

1:51.09

(1)

Bjørn Arild Bøhleng, IL i BUL

23.03.72

Stange

08.02.98

1:51.28

(1)

Atle Douglas, IL Gular

09.06.68

Stange

02.02.97

1:51.43

(4)A

Eivind Jenssen, Steinkjer FIK

08.08.88

Bratislava, SVK

28.01.07

1:51.45

(2)h3

Håkon Mushom, SK Vidar

23.03.93

Steinkjer

08.02.15

 

 

 

 

 

 

1:51.57

(2)A

Knut W. Svendsen, Kristiansand IF

27.11.63

Stange

18.01.92

1:51.68Y

(2)

Morten Jurs, IK Tjalve

16.01.60

Lincoln, USA

09.02.85

1:51.70Y

(1)

Morten Warland, IL Skjalg

06.02.63

Albuquerque, USA

23.02.85

1:51.70

(1)A

Lars Kjærengtrøen, IK Tjalve

07.06.79

Provo, USA

14.01.05

1:51.97

(6)h3

Morten Velde, Haugesund IL

19.12.84

Wien, AUT

03.02.09

1.51.98

(2)h4

Torje Klevmo, Frol IL

06.01.87

Wien, AUT

01.02.11

1:52.01

(4)h3

Markus Einan, Ullensaker/Kisa IL

04.02.97

Steinkjer

08.02.15

1:52.03

(2)B

Joachim Brøndbo, Steinkjer FIK

27.03.85

Bratislava, SVK

28.01.07

1:52.1

(1)h

Frode Hansen, Lørenskog FIL

21.09.62

Oslo/Ek

21.01.84

1:52.10

(1)A

Bo Breigan, IF Minerva

17.12.58

Oslo/Ek

03.02.90

 

 

 

 

 

 

Y - 880 yards - fratrukket/less 0.6s

 

 

 

 

 

1500 METER

 

 

 

 

 

3:39.70

(6)

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

24.02.91

Praha, CZE

08.03.15

3:41.37

(6)B

Jim Svenøy, Fræna FIK

22.04.72

Gent, BEL

08.02.98

3:43.60

(1)

Espen Borge, IK Tjalve

08.09.61

Oslo/Ek

05.02.89

3:44.24

(4)

Atle Karlsen, Minerva Friidrett

18.04.65

Stockholm, SWE

27.02.95

3:45.43

(1)

Joachim Brøndbo, Steinkjer FIK

27.03.85

Stockholm, SWE

20.02.07

3:45.73

(2)

Erik Udø Pedersen, IK Tjalve

09.04.94

Rud

14.02.15

3:46.28

(6)A

Kjetil H. Måkestad, IL Gular

16.06.85

Wien, AUT

02.02.10

3:46.39

(3)

Lars Stene, Heimdal IF

13.06.61

Lidingö, SWE

16.02.86

3:46.75

(4)

Tor Øyvind Ødegård, Fredrikstad IF

28.02.69

Genova, ITA

11.02.97

3:46.79

(3)

Per Erling Kristoffersen, IF Minerva

16.02.59

Allston, USA

29.01.84

 

 

 

 

 

 

3:47.11

(8)h2

Igor Kristensen, IF Minerva

18.11.61

Göteborg, SWE

03.03.84

3:47.71

(5)

Sindre Løchting, IK Tjalve

11.07.93

Rud

14.02.15

3:48.16

(7)

Ove Talsnes, IL Gular

22.06.62

Lidingö, SWE

16.02.86

3:48.3

(1)

Ingar Engelund, IF Minerva

12.05.54

Oslo/Ek

29.02.76

3:48.9

(1)

Asmund Taarud, IK Tjalve

24.05.64

Oslo/Ek

21.01.89

3:49.20

(1)

Thomas Solberg Eide, Haugesund IL

20.11.92

Trondheim/Ra

12.02.11

3:49.4

(  )

Thor Sandness, IF Minerva

04.07.57

Drammen

26.01.80

3:49.44

(8)

Dag Øxnevad, IL Skjalg

11.09.64

Lidingö, SWE

16.02.86

3:49.66

(1)

Tommy Gjølga, IL i BUL

01.05.69

Stange

01.02.92

3:49.9

(2)

Trond Syvertsen, IK Tjalve

30.03.65

Oslo/Ek

21.01.89

 

 

 

 

 

 

3:50.0

(1)

Rolf Olsen, KFUM-kameratene

20.04.49

Göteborg, SWE

05.02.72

3:50.00

(3)

Lars Ove Strømø, Stord TIL

07.05.63

Oslo/Ek

19.03.83

3:50.15

(1)

Filip Ingbrigtsen, Sandnes IL

06.02.63

Praha, CZE

07.03.15

3:50.17

(2)

Morten Warland, IL Skjalg

06.02.63

Stavanger

05.01.85

3:50.2

(1)

Torstein Brox, IF Hellas

11.06.59

Drammen

11.02.79

3:50.2

(2)

Per Øystein Saksvik, Ranheim IL

19.05.57

Drammen

11.02.79

3:50.26

(1)A

Eyvind Solbu, Ås IL

17.11.72

Stange

11.02.95

3:50.56

(2)A

Knut Hegvold, Heimdal IF

19.09.61

Oslo/Ek

07.02.88

3:50.6

(3)

Eirik Hansen, IK Tjalve

14.05.63

Oslo/Ek

21.01.89

3:50.7

(2)

Stig Roar Husby, IL i BUL

12.09.54

Oslo/Ek

19.02.77

 

 

MILE

 

 

 

 

 

4:01.55

(1)h1

Vegard Ølstad, FIK Ren-Eng

12.09.92

Fayetteville, USA

31.01.15

4:03.27

(

Jim Svenøy, Fræna FIK

22.04.72

Baton Rouge, USA

05.02.94

4:04.41

(2)

Eirik Hansen, IK Tjalve

14.05.63

Allston, USA

12.02.85

4:07.2

(2)

Thor Helland, IL i BUL

10.12.36

Berlin, FGR

25.02.62

4:07.4

(2)

Bjørge Ruud, Ringerike FIK

16.02.54

Fort Worth, USA

17.02.78

4:08.34

(5)h1

Ferdinand Kvan Edman, IF Sturla

12.02.93

Albuquerque, USA

31.01.15

4:09.8

(2)

Tarald Lindviksmoen, Ringerike FIK

28.09.54

Warren, USA

19.03.77

4:12.62

(2)

Kenneth Svendsen, IF Sturla

14.01.76

Houston, USA

20.02.99

4:12.86

(3)

Lars Kjerengtrøen, IK Tjalve

07.06.79

Boise, USA

22.01.05

4:12.99

(4)

Karl Johan Rasmussen, Haugesund IL

10.10.73

Boston, USA

19.02.94

 

 

3000 METER

 

 

 

 

 

7:45.54

(3)

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

24.03.91

Praha, CZE

07.03.15

7:47.59

(3)

Jim Svenøy, Fræna FIK

22.04.72

Genova, ITA

18.02.98

7:52.06

(3)

Are Nakkim, Moss IL

13.02.64

Stockholm, SWE

24.02.90

7:53.34

(4)

Arne Kvalheim, IK Tjalve

25.04.45

Göteborg, SWE

10.03.74

7:54.93

(1)

Eirik Hansen, IK Tjalve

14.05.63

Boston, USA

21.02.87

7:57.4

(1)

Per Halle, IF Sturla

06.05.49

Göteborg, SWE

06.02.72

7:58.29

(5)

Bjørnar Ustad Kristensen, Sandnes IL

26.01.82

Stockholm/G, SWE

22.02.11

8:00.02

(2)

Stig Roar Husby, IL i BUL

12.09.54

Turku, FIN

23.02.85

8:01.58

(7)h2

Hans Kristian Fløystad, IK Tjalve

03.04.89

Göteborg, SWE

01.03.13

8:03.86

(3)

Per Erling Kristoffersen, IF Minerva

16.02.59

Princeton, USA

04.03.84

 

 

 

 

 

 

8:04.26

(11)

Marius Bakken, IL Runar

27.03.78

Stockholm, SWE

18.02.03

8:05.35

(2)

Marius Vedvik, IL Gular

18.03.92

Rud

14.02.15

8:06.34

(2)

Knut Hegvold, Heimdal IF

19.09.61

Oslo/Ek

14.02.87

8:06.6

(1)

Bjarte Sleire, IL Skjalg

21.07.54

Drammen

06.02.82

8:07.2

(3)

Terje Schrøder-Nilsen, IK Tjalve

29.01.45

Göteborg, SWE

06.02.72

8:07.4

(2)

Jan Fjærestad, Fana IL

28.02.54

Drammen

06.02.82

8:07.73

(  )

John Halvorsen, IF Minerva

17.08.66

Ottawa, CAN

17.01.87

8:08.06

(3)A

Rune Løchting, IF Minerva

04.04.62

Solna, SWE

19.02.84

8.08.08

(1)

Karl Johan Rasmussen, Bislett FIK

10.10.73

Boston, USA

24.02.96

8:08.16

(3)

Dag Øxnevad, IL Skjalg

11.09.64

Lidingö, SWE

15.02.86

 

 

 

 

 

 

8:08.9

(3)

Roy Andersen, Tønsberg FIK

02.04.55

Drammen

06.02.82

8:09.04

(1)

Erik Udø Pedersen, IK Tjalve

09.04.94

Steinkjer

08.02.15

8:09.37

(1)

Truls Nygaard, IL Gular

14.01.64

Stavanger

17.01.88

8:09.52

(1)

Jarl Gaute Aase, Egersund IK

31.08.59

Stavanger

04.01.86

8:09.9

(3)

Helge Knudsen, IL Skjalg

23.08.52

Göteborg, SWE

10.02.80

8:10.50

(2)

Ørjan Grønnevig, Stavanger Friidrett

14.02.91

Steinkjer

08.02.15

8:10.57

(2)

Henrik Sandstad, SK Vidar

16.12.73

Göteborg, SWE

17.02.01

8:11.0

(1)A

Yngvar Christiansen, Oppsal IF

26.08.60

Oslo/Ek

02.02.85

8:11.5

(3)h

Roger Gjøvåg, IL i BUL

07.09.56

Drammen

11.02.84

8:12.4

(2)

Inge Simonsen,Kristiansands IF

01.07.53

Berlin, FRG

11.02.78

 

60 METER HEKK/HURDLES

 

 

 

 

7.69

(5)s2

Vladimir Vukicevic, SK Vidar

06.05.91

Göteborg, SWE

01.03.13

7.70

(2)

Gaute Melby Gundersen, Minerva Friidrett

13.06.72

Pireus, GRE

21.02.98

7.83

(1)

Erik Ulvness, SK Vidar

13.06.69

Stange

08.02.92

7.90

(1)

Kenneth Halhjem, IL Gular

10.07.76

Stange

21.02.99

7.92

(1)M

Tom Erik Olsen, SK Vidar

20.10.74

Karlstad, SWE

07.02.99

7.95

(1)

Magnus Husby Rostad, Steinkjer FIK

07.03.80

Göteborg, SWE

19.02.06

7.96

(2)

Per Ole Nicolaisen, IK Tjalve

16.02.61

Glasgow, GBR

17.02.90

7.97

(1)

Petter Hesselberg, Byåsen IL

16.01.59

Karlsruhe, FRG

12.01.85

7.98

(2)A

Eivind Stavang, Florø TIF

08.03.82

Bratislava, SVK

28.01.07

8.02

(3)

Kjetil Espetvedt, IL Norna-Salhus

21.11.71

Stange

08.02.92

 

 

 

 

 

 

8.03

(1)

Benjamin Jensen, IK Tjalve

13.04.75

St. Cloud, USA

13.02.98

8.09

(1)

Einar Hernes, Bodø FIK

07.05.58

Oslo/Ek

12.02.83

8.10

(1)U23

Anders Hoven, IF Hellas

22.01.69

Askim

10.02.90

8.10

(1)M

Hans Olav Uldal, IK Grane

16.12.82

Sandnes

29.01.12

8.10

(1)

Karsten Warholm, Dimna IL

28.02.96

Steinkjer

08.02.15

8.12

(5)h2

Robert Ekpete, Frol IL

05.01.63

Paris, FRA

19.01.85

8.14

(3)A

Kjetil Myrmel, IL Gular

25.05.81

Fana

05.02.05

8.16

(1)h1

Lars Hansen, IK Tjalve

09.06.60

Askim

14.01.89

8.16

(4)A

Roger Hovland, IL Gular

31.12.65

Oslo/Ek

03.02.90

8.17

(5)

Per Øivin Sola, IF Sturla

17.06.72

Stange

12.02.95

 

 

 

 

 

 

8.21

(1)U23

Vegar Sellæg, Namsen FIF

07.02.78

Drammen

13.02.98

8.22

(2)

Runar Heltne, IK Tjalve

21.04.80

Bucuresti, ROM

26.02.06

8.22

(2)

Henrik Holmberg, Vik IL

23.09.89

Steinkjer

08.02.15

8.24

(4)h1

Morten Næss, IK Tjalve

29.06.67

Malmö, SWE

25.02.95

8.26

(-)M

Knut Harald Sommerfeldt, IF Hellas

13.07.79

Ames, USA

09.02.06

8.26

(1)U23

Jostein André Kvikstad, Bodø FIK

31.12.93

Steinkjer

08.03.13

8.27

(3)U23

Terje Jørstad, IL Stjørdals-Blink

26.11.68

Askim

10.02.90

8.27

(2)U23

Birger Hermansen, Moss IL

10.11.76

Drammen

13.02.98

8.27

(4)

Olav Røe, Steinkjer FIK

03.07.82

Göteborg, SWE

19.02.05

8.27

(1)h2

Eivind Stavang, Florø TIF

08.03.82

Fana

04.02.06

 

 

 

 

 

 

MANUELT SUPPLEMENT/HANDTIMING:

 

 

 

7.8

(2)

Kjellfred Weum, IL i BUL

30.07.40

Stockholm, SWE

18.03.65

7.8

(1)

Ragnar Moland, Oslo-Studentenes IL

19.07.44

Moss

07.02.71

7.9

(13)

Håkon Fimland, IL Gular

08.03.42

Moskva, URS

19.02.72

 

 

 

 

 

 

 

 

110 METER HEKK/HURDLES

 

 

 

 

13.95

(5)

Gaute Melby Gundersen, Minerva Friidrett

13.06.72

Tampere, FIN

04.02.98

14.31

(1)

Per Ole Nicolaisen, IK Tjalve

16.02.61

Drammen

27.01.90

14.44

(1)

Einar Hernes, Bodø FIK

07.05.58

Drammen

05.03.83

14.62

(1)

Robert Ekpete, Frol IL

05.01.63

Drammen

12.01.85

14.64

(1)

Petter Hesselberg, Byåsen IL

16.01.59

Drammen

26.01.86

15.17

(2)

Jon Nicolaisen, Tønsberg FIK

12.06.64

Drammen

27.01.90

15.47

(2)

Geirmund Holsen, IF Minerva

02.08.64

Drammen

20.01.85

15.50

(3)

Odd Arne Røste, IK Tjalve

03.12.58

Drammen

26.01.86

15.50

(3)

Jan Erik Brudvik, Ringerike FIK

20.07.69

Drammen

27.01.90

15.58

(5)

Geir Kaspersen, IF Minerva

27.03.57

Drammen

26.01.80

 

 

 

 

 

 

15.61

(4)

Lars Christoffersen, IK Tjalve

24.02.64

Drammen

26.01.86

15.62

(5)

Roger Hovland, IL Gular

31.12.65

Drammen

11.02.84

 

 

 

 

 

 

MANUELT SUPPLEMENT/HANDTIMING:

 

 

 

14.0

(1)

Einar Hernes, IK Grand

07.05.58

Drammen

06.02.82

14.4

(8)

Håkon Fimland, IL Gular

08.03.42

Moskva, URS

20.02.72

14.5

(1)

Kjellfred Weum, IL i BUL

30.07.40

Leningrad, URS

09.02.68

14.6

(2)h

Trond Knaplund, Grorud IL

12.05.60

Drammen

31.01.81

14.8

(1)A

Olaf Johansen, IL i BUL

26.04.57

Drammen

28.01.79

14.8

(1)

Dag Frode Skogheim, IF Hellas

25.03.67

Drammen

14.02.88

15.0

(1)B

Arvid Dahm, IK Tjalve

24.03.52

Drammen

28.01.79

15.0

(2)

Jan Erik Brudvik, Ringerike FIK

20.07.69

Drammen

28.01.89

15.1

(4)h

Vidar Aardal, IK Tjalve

31.10.56

Drammen

31.01.81

15.2

(3)

Trond Skramstad, Kongsberg IF

06.12.60

Drammen

26.01.80

15.2

(3)h

Roger Hovland, IL Gular

31.12.65

Drammen

11.02.84

15.3

(4)h

Geir Kaspersen, IF Minerva

27.03.57

Drammen

31.01.81

15.3

(4)h

Geir Knaplund, Oslo IL

01.03.59

Drammen

31.01.81

15.3

(5)h

Tor A. Skotaam, IK Tjalve

01.01.58

Drammen

31.01.81

15.3

(3)

Knut Harald Gundersen Ulland, Kongsberg IF

24.09.64

Drammen

10.01.87

15.4

(5)h

Tom L. Persvold, IK Tjalve

18.04.56

Drammen

31.01.81

15.4

(1)J

Atle Lunn, Biri IL

20.10.69

Drammen

10.01.87

15.5

(3)B

Lars Hansen, Bøler IF

09.06.60

Drammen

28.01.79

15.5

(5)h

Sturle Kalstad, IL Gular

25.03.61

Drammen

11.02.84

15.5

(1)JM

Even Hytten, Tønsberg FIK

15.12.67

Drammen

23.02.86

15.5

(4)

Gunnar Ohma, Kolbotn IL

17.08.69

Drammen

28.01.89

15.6

(2)M

Henning Hofstad, IK Tjalve

11.02.57

Drammen

07.02.82

15.6

(6)h

Roar Sollie, Lørenskog FIL

04.03.65

Drammen

11.02.84

15.6

(6)

Terje Engebretsen, IL i BUL

17.09.70

Drammen

28.01.89

15.6

(5)

Jan Isdahl, Laksevåg TIL

22.02.68

Drammen

28.01.89

15.7

(5)=

Per Einar Arnstad, Oppegård IL

10.09.58

Drammen

11.01.86

15.8

(3)M

Roar Haugland, IL Gneist

10.01.64

Drammen

07.02.82

15.8

(5)h

Helge T.Larsen, IL Gular

07.07.65

Drammen

11.02.84

15.8

(-)M

Tom Werner Olsen, Tønsberg FIK

12.04.64

Drammen

12.02.84

15.8

(-)M

Henry Hatling, IL Stålkameratene

24.06.57

Drammen

12.02.84

15.8

(2)J

Anders Hoven, IF Hellas

22.01.69

Drammen

10.01.87

15.8

(2)J

Per Øivin Sola, IF Sturla

17.06.72

Drammen

13.01.90

 

 

 

 

 

 

 

 

HØYDE/HJ

 

 

 

 

 

2.36

(1)

Steinar Hoen, IK Tjalve

08.02.71

Balingen, GER

12.02.94

2.34

(4)

Håkon Särnblom, Minerva Friidrett

03.03.66

Balingen, GER

11.02.95

2.23

(1)

Gisle Ellingsen, IL Norna-Salhus

11.10.65

Askim

14.01.89

2.22

(1)

Bjørn Olsson, IK Tjalve

10.08.75

Oslo/So

26.01.01

2.21

(3)

Brede Raa Ellingsen, IL Norna-Salhus

13.12.88

Fayetteville, USA

11.02.12

2.21

(1)

Kristoffer Nilsen, IL i BUL

28.03.89

Tampere, FIN

08.02.14

2.20

(1)

Terje Totland, Eikanger IL

14.02.57

Oslo/Ek

18.02.78

2.20

(1)

Jan Langøy, IF Minerva

09.04.61

Oslo/Ek

05.02.89

2.20

(1)

Jon Sigurd Utgårdsløkken, SK Vidar

11.04.73

Skedsmo

06.03.94

2.20

(2)

Steinar Grini, Spydeberg IL

08.05.69

Stange

27.01.96

 

 

 

 

 

 

2.19

(5)

Leif Roar Falkum, IK Tjalve

23.06.49

München, FRG

22.02.76

2.17

(1)

Jan Hegland, IL Skjalg

02.03.61

Oslo/Ek

19.03.83

2.16

(2)

Atle Bråthen, IF Hellas

20.06.72

Stange

09.02.92

2.15

(1)

Christian Boe Helland, IL Norna-Salhus

05.07.91

Haukås

18.01.14

2.14

(1)

Roar Haugland, IL Gneist

10.01.64

Oslo/Ek

03.02.85

2.14

(1)U23

Vegar André Hansen, SK Vidar

22.06.78

Drammen

14.02.98

2.14

(5)

Kjølv Egeland, IL i BUL

02.07.90

Stockholm/G, SWE

22.02.11

2.13

(14)

Per Kristian Vik, TIF Viking, Bergen

27.08.47

Katowice, POL

08.03.75

2.12

(4)

Finn Georg Kristoffersen, IF Torodd

28.08.57

Drammen

01.02.81

2.12

(2)

Sturle Kalstad, IL Gular

25.03.61

Fana

15.02.87

 

 

 

 

 

 

2.12

(1)

Per Erik Heimdal, Sørild FIK

23.03.69

Kristiansand

30.01.88

2.11

(2)

Jan Albrigtsen, IL Stålkameratene

22.01.50

Helsinki, FIN

19.03.78

2.11

(7)

Trond Knaplund, Oslo IL

12.05.60

Flagstaff, USA

24.02.84

2.11

(3)

Lars Myhre, Veldre IL

15.07.64

Oslo/Ek

03.02.85

2.11

(2)U23

Lasse Gimnes, IL Nybrott

28.03.66

Askim

01.02.87

2.11

(3)U23

Terje Jørstad, IL Stjørdals-Blink

26.11.68

Askim

21.02.88

2.11

(1)JM

Thomas Røkenes, Tønsberg FIK

20.12.72

Drammen

22.02.92

2.11

(4)

Kjetil Theodorsen, IL i BUL, Tromsø

04.06.73

Stange

04.02.96

2.11

(2)

Anders Falkum, IK Tjalve

20.06.77

Göteborg, SWE

03.02.01

2.10

(2)

Stein Landsem, Malm IL

19.05.49

Oslo/Ek

19.02.77

 

 

 

 

 

 

2.10

(1)

Lars Erik Drevvatne, IL Gular

16.03.60

Stavanger

23.01.82

2.10

(2)

Geir Henning Spilde, IL Norna-Salhus

24.05.69

Bergen

26.01.90

2.10

(1)

Arjan Bos, IK Tjalve

06.04.76

Stange

16.02.97

2.10

(1)M

Trond Erik Nilsen, Ask IL

18.04.72

Stange

28.02.98

2.10

(1)U23

Sindre Gelius Eikje, Haugesund IL

18.04.72

Ulsteinvik

07.03.15

 

HØYDE UTEN TILLØP

 

 

 

 

1.82

(1)

Sturle Kalstad, IL Gular

25.03.61

Furuset

13.03.83

1.80

(1)

Paul Redford, Nittedal IL

07.05.90

Haugesund

02.02.13

1.79

(1)

Klaus Hansen, IL Stein

26.05.58

Alta

06.03.83

1.78

(1)

Morten Haave, IL Tyrving

21.09.86

Rotnes

30.01.11

1.77

(1)

Johan Christian Evandt, Oslo TF

19.04.34

Oslo

07.03.64

1.75

(1)

Svein Hove, TIF Viking, Bergen

13.05.39

Laksevåg

07.12.63

1.75

(1)

Thor Andreas Wiersdalen, IF Urædd

24.01.46

Gjerpen

21.02.67

1.75

(1)J

Arvid Dahm, IK Tjalve

24.03.52

Eidanger

08.03.70

1.75

(1)

Tore Bjerkeskaug, IF Torodd

09.03.49

Oslo

08.02.78

1.74

(1)

Thomas Mellin-Olsen, IL Gular

08.11.77

Stange

18.02.06

 

 

 

 

 

 

1.73

(1)

Morten Kvalheim, Eikanger IL

28.03.55

Ostereidet

11.03.78

1.73

(1)

Petter Ording, NTHI

18.07.66

Trondheim

16.02.91

1.73

(1)

Kjell Ove Hauge, Gloppen FIL

20.02.69

Sandane

13.09.95

1.73

(1)J

Morten Pedersen, IL Norna-Salhus

13.10.79

Stange

07.02.98

1.73

(1)

Jon Sigurd Utgårdsløkken, IL Norna-Salhus

11.04.73

Stange

20.02.99

1.73

(1)G18/19

Martin Fagelund, IF Sturla

11.08.95

Drammen

14.02.14

1.72

(1)J

Sigurd Langeland, Sogndal IL

23.04.51

Florø

07.03.71

1.72

(1)

Øystein Bjørbæk, Bodø OIF

03.09.53

Askøy

06.03.77

1.72

(1)

Øystein Vindheim, IK Tjalve

11.05.66

Oslo

13.02.89

1.72

(1)

Gøran Moen, IL Norna-Salhus

24.02.71

Knarvik

14.03.92

 

 

 

 

 

 

1.72

(1)

Lars Olav Hole, Ringerike FIK

18.01.72

Hønefoss

25.09.96

1.72

(2)

Magnus Husby Rostad, Steinkjer FIK

07.03.80

Stange

18.02.06

1.71

(1)

Hroar Kranstad, Tønsberg TF

29.06.44

Laksevåg

03.03.68

1.71

(1)

Rune Wiborg, Holt IF

03.05.50

Fianesvingen

28.11.68

1.71

(1)

Halvor Spildrejorde, Nesbyen IL

30.10.57

Ørsta

13.03.82

1.71

(2)

Jan Langøy, Moelven IL

09.04.61

Ørsta

13.03.82

1.71

(3)

Narve Hoff, Aksla IL

10.07.57

Ørsta

13.03.82

1.71

(2)

Erik Dypvik, Sandnessjøen IL

19.06.64

Sandnessjøen

09.03.86

1.70

 (1)J

Harald Hæreid, Oslo TF

19.11.42

Mo i Rana

25.02.62

1.70

 (1)

Steinar Mo, IL Ulvungen

01.04.42

Tingvoll

16.12.66

 

 

 

 

 

 

1.70

(2)J

Harald T. Pedersen, Kristiansands IF

23.02.52

Kristiansand

05.03.72

1.70

(1)J

Tor Kjersem, Fana IL

13.03.59

Lonevåg

17.02.78

1.70

(1)

Henry Hatling, IL Stålkameratene

24.06.57

Mo i Rana

26.03.79

1.70

(1)

Tommy Grønsaas, IF Graabein

14.06.58

Flisa

07.03.81

1.70

(2)

Terje Totland, Eikanger IL

14.02.57

Ytrebygda

24.01.82

1.70

(1)

Nils Baar, IL Fram, Skatval

11.04.68

Stjørdal

24.02.90

1.70

(1)J

Morten Røst, Mørejarl FIK

06.07.76

Langevåg

28.12.95

1.70

(1)

Tor Erling Bruun, Tønsberg FIK

03.02.76

Tønsberg

19.01.98

1.70

(1)

Thomas Wiborg, Herkules Friidrett

04.11.87

Skien

06.02.11

1.70

(1)

Kristoffer Buhagen, Trondheim Friidrett

04.02.92

Trondheim/Ra

14.03.15

 

STAV/PV

 

 

 

 

 

5.71

(1)

Trond Barthel, Gjøvik FIK

11.09.70

Stange

30.01.99

5.51

(1)

Tom Erik Olsen, IL Norna-Salhus

20.10.74

Oslo/NIH

10.02.03

5.45

(1)

Ketil Rønneberg, SK Vidar

09.12.76

Oslo/NIH

25.02.00

5.45

(1)

Eirik Greibrokk Dolve, IL Fri

05.05.95

Rud

14.02.15

5.45

(14)q

Per Magne Florvaag, Sandnes IL

21.02.93

Praha, CZE

06.03.15

5.35

(2)

Benjamin Jensen, IK Tjalve

13.04.75

Ames, USA

08.02.97

5.01

(2)

Maciek Musial, IL i BUL

22.10.79

Oslo/NIH

03.03.00

5.00

(6)

Atle Hansen, Fredrikstad IF

07.06.69

Malmö, SWE

04.03.95

5.00

(2)

Tor Taraldsrud, SK Vidar

04.10.75

Oslo/NIH

16.02.00

5.00

(4)

Odd Eiken, Ranheim IL

28.03.91

Göteborg, SWE

18.01.14

 

 

 

 

 

 

4.93

(1)M

Knut Harald Sommerfeldt, IF Hellas

13.07.79

Lincoln, USA

01.03.03

4.92

(1)B

Alexander Grelland, Spydeberg IL

09.01.66

Malmö, SWE

25.02.95

4.91

(1)

Øystein Kamperud, SK Vidar

07.04.79

Drammen

10.01.98

4.90

(5)

Ivar Moen, Kongsvinger IL

18.03.65

Turku, FIN

24.02.85

4.90

(1)

Dag Vidar Nilsen, IK Tjalve

31.03.66

Oslo/Ek

08.03.86

4.90

(1)B

Geir Ove Rasmussen, Fredrikstad IF

15.09.80

Malmö, SWE

23.02.02

4.90

(1)U23

Fredrik Weiseth, Ranheim IL

05.12.94

Ulsteinvik

07.03.15

4.85

(2)

Wilhelm Sorteberg, IF Kamp-Vestheim

24.06.50

Oslo/Ek

18.02.78

4.85

(8)

Bertil Reppen, IK Tjalve

08.05.55

Solna, SWE

18.02.84

4.80

(2)

Bjørn Moss, IK Tjalve

17.05.60

Askim

22.01.94

 

 

 

 

 

 

4.80

(-)M

Hans Olav Uldal, IK Grane

16.12.82

Pocatello, USA

05.03.05

4.80

(5)

Jørgen Skevik, Ranheim IL

20.10.94

Göteborg, SWE

18.01.14

4.80

(3)

Andreas Gjesdal, IK Tjalve

22.11.95

Steinkjer

08.02.15

4.72

(4)

Espen Strindeberg, IF Hellas

31.03.76

Columbia, USA

24.01.98