Lengde uten Tilløp/Standing Long Jump

År

Gullmedalje

 

Sølvmedalje

 

Bronsemedalje

 

1910

Sverre Grøner, Ørnulf

3.00

Erling Kongshavn, Haugesund

2.92

Jonas Lie, Snøgg

2.82

1911

Carl O. Olsen, Kristiania IF

2.86

Martin Jacobsen, Torshaug

2.84

Henry Olsen, Kristiania IF

2.82

1912

H. Brodtkorb, Kristiania IF

2.915

Henry Olsen, Kristiania IF

2.875

Harald Larsen, Rjukan

2.87

1913

Henry Olsen, Kristiania IF

2.995

Gerhard Olsen, Haugesund Nye

2.975

Erling Waage, Haugesund Nye

2.975

1914

Erling Waage, Haugesund

3.09

Gerh. Worm Johansen, Kr.ania IF

3.01

Olaf Kristiansen, Grønvold

2.91

1915

Erling Waage, Haugesund

3.08

Birger Hovdenak, Falken

3.03

John Stange, Haugesund

2.925

1916

Ikke arrangert

 

 

 

 

 

1917

Ikke arrangert

 

 

 

 

 

1918

Ikke arrangert

 

 

 

 

 

1919

Kaare Bache, Kristiania IF

3.245

Bjarne Østern, Kristiania IF

3.00

Andreas Faafeng, Tjalve

2.925

1920

Fritz Dedekam Stabell, Kr.ania IF

3.12

Torgeir Nielsen, Kristiania IF

3.11

Tangen, Torodd

3.00

1921

Kaare Bache, Kristiania IF

3.17

Torgeir Nielsen, Kristiania IF

3.10

Fritz Dedekam Stabell, Kr.ania IF

2.99

1922

Torgeir Nielsen, Kristiania IF

3.135

Thorvald Reksten, Norrøna

3.10

Kaare Bache, Kristiania IF

3.09

1923

A. Bratten, Kristiania Turn

3.205

Kaare Bache, Kristiania IF

3.16

Peder Marcussen, Kadetterne

3.06

1924

Per Oscar Andersen, Ørnulf

3.15

F.B. Ording, NTHI

3.12

Kaare Bache, Kristiania IF

3.10

1925

Kaare Bache, Oslo IL

3.185

F.B. Ording, NTHI

3.175

O. Johansen, Torshaug

3.10

1926

Kaare Bache, Oslo IL

3.29

Per Oscar Andersen, Ørnulf

3.27

F.B. Ording, NTHI

3.255

1927

Per Oscar Andersen, Ørnulf

3.335

Kaare Bache, Oslo IL

3.23

Jørgen Wehn, Moss

3.19

1928

Kaare Bache, Oslo IL

3.27

Per Oscar Andersen, Ørnulf

3.27

F.B. Ording, Kristiansand

3.155

1929

Einar Tommelstad, Oslo IL

3.33

Thomas Lund, Aalesund

3.235

Kaare Bache, Oslo IL

3.23

1930

Thomas Lund, Narve

3.25

Einar Tommelstad, Oslo IL

3.25

Leif Størmer, Ljot

 

1931

Einar Tommelstad, Oslo IL

3.315

Arnfinn Follevåg, Viking, Bergen

3.25

Thomas Lund, Narve

3.245

1932

Einar Tommelstad, Oslo IL

3.285

Arnfinn Follevåg, Viking, Bergen

3.28

Arne Haug, Halden

3.16

1933

Einar Tommelstad, Oslo IL

3.31

Rudolf Dahlen, Frogn

3.225

Arnfinn Follevåg, Askvoll

3.22

1934

Johannes Eik, Brann

3.23

Arnfinn Follevåg, Viking, Bergen

3.215

Erling Møller, Tøien Turn

3.12

1935

Otto Berg, Oslo Politi

3.445

C.F. Pettersen, NTHI

3.31

Johannes Eik, Brann

3.275

1936

Otto Berg, Oslo Politi

3.33

Johannes Eik, Brann

3.30

Johannes Eriksen, Brann

3.14

1937

Johannes Eik, Brann

3.345

Otto Berg, Oslo Politi

3.325

Johannes Eriksen, Brann

3.205

1938

Reidar Lundgaard, Tomter

3.225

Svein Holth, Oslo Turn

3.21

Erik Reinert, Bækkelaget

3.195

1939

Reidar Lundgaard, Tomter

3.31

Harald Hansen, Skjalg

3.21

Arnfinn Follevåg, Askvoll

3.195

1940

Harald Hansen, Skjalg

3.28

Bjarne Sveinungsen, Kr.sand

3.25

Leif Rosenblad, Tønsberg Turn

3.19

1941

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1942

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1943

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1944

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1945

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1946

Torbjørn Hallervik, Ørn

3.27

Olav Dahlen, Rykene

3.27

Karl Schjong- Nielsen, Skjalg

3.18

1947

Trygve Tønnesen, Tjalve

3.33

Arnt Garpestad, Skjalg

3.26

Martin Søvik, Dale

3.26

1948

Nicolay Aasbø, Gjerstad

3.39

Martin Søvik, Dale

3.30

Birger Borge, Bakke

3.29

1949

Nicolay Aasbø, Gjerstad

3.33

Trygve Tønnesen, Tjalve

3.32

Torjus Sølverud, Hørte

3.28

1950

Bjørn Trommestad, Arendal

3.39

Trygve Tønnesen, Tjalve

3.37

Jan W. Larsen, Bergens Turn

3.32

1951

Trygve Tønnesen, Tjalve

3.32

Jan W. Larsen, Bergens Turn

3.27

Eigil Aasbø, Gjerstad

3.25

1952

Per Stavem, Stabæk

3.30

Trygve Tønnesen, Tjalve

3.29

Bjørn Trommestad, Grane

3.26

1953

Jan W. Larsen, Bergens Turn

3.33

Eigil Aasbø, Gjerstad

3.28

Kjell Børresen, Sandefjord

3.26

1954

Eigil Aasbø, BUL

3.32

Ragnar Solli, Oslo-Studentene

3.29

Nicolay Aasbø, Gjerstad

3.28

1955

Ragnar Solli, Oslo-Studentene

3.34

Jan W. Larsen, Bergens Turn

3.30

Arvid Lund, Mode

3.22

1956

Johan Chr. Evandt, Bergens Turn

3.28

Bjørn Holen, Sel

3.23

Helge Christensen, Viking, B.

3.23

1957

Johan Chr. Evandt, Bergens Turn

3.47

Alf Vik, Ørnulf

3.27

Helge Christensen, Viking, B.

3.23

1958

Johan Chr. Evandt, Bergens Turn

3.39

Bjørn Trommestad, Grane

3.33

Alf Vik, Ørnulf

3.29

1959

Johan Chr. Evandt, Bergens Turn

3.42

Eigil Aasbø, Gjerstad

3.37

Alf Vik, Ørnulf

3.27

1960

Kjell Børresen, Sandefjord

3.33

Odd Bergh, Freidig

3.32

Ole Aas Østerhaug, Østerdølene

3.29

1961

Johan Chr. Evandt, Oslo Turn

3.47

Kåre Eidsmo, Stavanger

3.44

Odd Bergh, Freidig

3.40

1962

Johan Chr. Evandt, Oslo Turn

3.46

Kåre Eidsmo, Stavanger

3.36

Per Steen Andersen, Tønsberg-K.

3.27

1963

Johan Chr. Evandt, Oslo Turn

3.47

Odd Bergh, Freidig

3.38

Kåre Eidsmo, Stavanger

3.36

1964

Johan Chr. Evandt, Oslo Turn

3.58

Odd Bergh, Freidig

3.41

Bjørn Michelsen, Ørnulf

3.35

1965

Johan Chr. Evandt, Oslo Turn

3.58

Egil Hantveit, Eidsvåg

3.38

Kåre Tellefsen, Oslo Politi

3.30

1966

Johan Chr. Evandt, Oslo Turn

3.50

Kåre Eidsmo, Stavanger

3.36

Hans-Olav Rike, Kristiansand

3.35

1967

Thor A. Wiersdalen, Urædd

3.48

Tor Hjelkrem, Kristiansund

3.39

Egil Hantveit, Eidsvåg

3.36

1968

Tor Hjelkrem, Kristiansund

3.52

Thor A. Wiersdalen, Urædd

3.42

Egil Hantveit, Eidsvåg

3.39

1969

Tor Hjelkrem, Kristiansund

3.55

Thor A. Wiersdalen, Urædd

3.48

Egil Hantveit, Eidsvåg

3.39

1970

Tor Hjelkrem, Kristiansund

3.45

Thor A. Wiersdalen, Urædd

3.45

Tor A. Breistein, Norna-Salhus

3.38

1971

Tor Hjelkrem, Kristiansund

3.50

Tor A. Breistein, Norna-Salhus

3.43

Thor A. Wiersdalen, Urædd

3.35

1972

Tor A. Breistein, Norna-Salhus

3.38

Thor A. Wiersdalen, Urædd

3.37

Steinar Fuglestveit, Kristiansand

3.21

1973

Tor A. Breistein, Norna-Salhus

3.37

Kjell T. Markussen, Narvik

3.32

John E. Jørgensen, Oslo Politi

3.25

1974

Thor A. Wiersdalen, Urædd

3.42

Tom Felberg, Mo

3.41

Øystein Bjørbæk, Førde

3.39

1975

Tom Felberg, Mo

3.38

Egon Vee-Haugen, Gjerpen

3.38

Tor A. Breistein, Norna-Salhus

3.35

1976

Tor Hjelkrem, Kristiansund

3.52

Tor A. Breistein, Norna-Salhus

3.31

Tom Felberg, Mo

3.29

1977

Tor A. Breistein, Norna-Salhus

3.33

Tore Johansen, Trond

3.22

Øystein Bjørbæk, Bodø & Omegn

3.15

1978

Tor Hjelkrem, Kristiansund

3.44

Tom Felberg, Mo

3.38

Tor A. Breistein, Norna-Salhus

3.32

1979

Morten Kvalheim, Eikanger

3.32

Kjetil Fevik, Larvik Turn

3.29

Jon Sandnes, Torodd

3.27

1980

Kristian Aksnes, Høybr. &  St.

3.30

Narve Hoff, Aksla

3.28

Kjetil Fevik, Larvik Turn

3.23

1981

Odd A. Røste, Brandbu

3.36

Kristian Aksnes, Oslo Politi

3.31

Narve Hoff, Aksla

3.30

1982

Narve Hoff, Aksla

3.30

Rune Rødset, Kvass

3.22

Arne M. Tinghaug, Strengereid

3.19

1983

Narve Hoff, Aksla

3.33

Egon Vee-Haugen, Gjerpen

3.26

Geir Inge Brevik, Alta

3.21

1984

Narve Hoff, Aksla

3.30

Sturle Kalstad, Gular

3.30

Tor A. Breistein, Norna-Salhus

3.27

1985

Roar Berg, Byåsen

3.25

Bjørn A. Eidsmo, Sandnessjøen

3.23

Sturle Kalstad, Gular

3.21

1986

Henry Hatling, Stålkameratene

3.24

Per Olav Stoum, Vanvik

3.19

Eskil Sommernes, Stålkam.

3.18

1987

Narve Hoff, Aksla

3.30

Petter Ording, Høvdingen

3.17

Karl Jørgen Hoff, Bamse

3.17

1988

Eskil Sommernes, Stålkam.

3.24

Tor A. Breistein, Norna-Salhus

3.24

Petter Ording, Høvdingen

3.22

1989

Narve Hoff, Valder

3.26

Jon Holtan, Tjalve

3.22

Dagfinn Schikora, Fossum

3.21

1990

Narve Hoff, Valder

3.33

Harald Vikne, Tønsberg FIK

3.28

Jon Martin Denstadli, Byåsen

3.25

1991

Jon Martin Denstadli, Byåsen

3.30

Erik Finborud, Tyrving

3.23

Narve Hoff, Ålesund FIK

3.21

1992

Narve Hoff, Ålesund FIK

3.28

Einar Sagli, Tjalve

3.26

Jon Martin Denstadli, Byåsen

3.24

1993

Knut Øines, Tjalve

3.36

Jon Martin Denstadli, Byåsen

3,32

Erik Finborud, NTHI

3.29

1994

Jon Martin Denstadli, Byåsen

3.30

Erik Finborud, NTHI

3.25

Tore Silseth, Ask

3.22

1995

Georg Andersen, Urædd

3.31

Ketill Hanstveit, Norna-Salhus

3.31

Jon Martin Denstadli, Byåsen

3.30

1996

Ketill Hanstveit, Norna-Salhus

3.41

Kjetil Flaatten, Herkules

3.40

Erik Finborud, Tyrving

3.35

1997

Kjetil Flaatten, Herkules

3.48

Erik Finborud, Tyrving

3.31

Lars Olav Hole, Ringerike

3.25

1998

Kjetil Flaatten, Herkules

3.44

Jonathan Ramirez, BUL

3.36

Trond Erik Nilsen, Ask

3.26

1999

Trond Erik Nilsen, Ask

3.35

Ole Martin Kleivenes, KFUM-kam

3.29

Jonathan Ramirez, BUL

3.24

2000

Trond Erik Nilsen, Ask

3.29

Geir Karlsen, Oppdal

3.17

Jan Petter Bjørnevik, Stjørdal

3.13

2001

Kenneth Halhjem, Gular

3.62

Gjøran Sørli, Tjalve

3.23

Geir Karlsen, Oppdal

3.23

2002

Kenneth Halhjem, Gular

3.42

Håvard Landsem, Namsen

3.29

Geir Kalrsen, Oppdal

3.22

2003

Trond Erik Nilsen, Ask

3.30

Håvard Landsem, Namsen

3.28

Jan-Petter Bjørnevik. Hegra

3.23

2004

Håvard Landsem, Namsen

3.35

Trond Erik Nilsen, Ask

3.26

Jan-Petter Bjørnevik, Hegra

3.22

2005

Christoffer Selmer, Tjalve

3.41

Trond Erik Nilsen, Ask

3.31

Håvard Landsem, Namsen

3.29

2006

Christoffer Selmer, Tjalve

3.42

Magnus Husby Rostad, Steinkjer

3.24

Håvard Landsem, Namsen

3.23

2007

Christoffer Selmer, Tjalve

3.39

Håvard Landsem, Namsen

3.25

Magnus Husby Rostad, Steinkjer

3.20

2008

Trond Erik Nilsen, Ask

3.33

Eivind Stavang, Florø

3.25

Morten Haave, Tyrving

3.24

2009

Thomas Wiborg, Herkules

3.35

Trond Erik Nilsen, Ask

3.26

Vetle Utsi Onstad, Tjalve

3.24

2010

Eivind Stavang, Florø

3.45

Morten Haave, Tyrving

3.33

Thomas Wiborg, Herkules

3.30

2011

Michael Rosenberg, Orion

3.32

Eivind Stavang, Florø

3.31

Thomas Wiborg, Herkules

3.30

2012

Thomas Wiborg, Herkules

3.27

Eivind Stavang, Florø

3.26

Paul Redford, Nittedal

3.19

2013

Thomas Wiborg, Herkules

3.35

Simen Sigurdsen, Herkules

3.25

Nils-Paul Skåra, BUL

3.25