200 meter

År

Gullmedalje

 

Sølvmedalje

 

Bronsemedalje

 

1910

Olaf N. Gjesvold, Ørnulf

24.6

Alex Pedersen, Torodd

 

 

 

1911

Herman Sotaaen, Kristiania IF

23.7

Alex Pedersen, Torodd

23.9

Sverre Grøner, Ørnulf

24.6

1912

Herman Sotaaen, Kristiania IF

23.3

Alex Pedersen, Torodd

23.8

Johan Hellum, Tjalve

24.2

1913

Alex Pedersen, Torodd

22.6

Olaf Rustad, Kristiania IF

22.7

Jens Wold, Falken, Kristiania

23.4

1914

Olaf Rustad, Kristiania IF

23.2

Alex Pedersen, Torodd

24.0

Johan Hellum, Tjalve

24.5

1915

Alex Pedersen, Torodd

23.9

Olaf Rustad, Studenterne

24.0

Bodvar Amb, Tjalve

24.1

1916

Olaf Rustad, Studenterne

23.2

Olav Frogner, Ørnulf

23.4

Johan Hellum, Tjalve

23.9

1917

Olav Frogner, Ørnulf

22.8

Sigurd Roll, Kristiania IF

23.9

Birger Johansen, Kristiania IF

24.4

1918

Olav Frogner, Ørnulf

23.4

Sigurd Roll, Kristiania IF

23.6

Axel Bruun, Freidig

23.7

1919

Rolf Stenersen, Ørnulf

24.0

Johan Johnsen, Tjalve

24.1

Harald Kihle, Torshaug

24.2

1920

Rolf Stenersen, Ørnulf

23.4

Bjarne Guldager, Ørnulf

23.5

Sigurd Roll, Kristiania IF

23.6

1921

Bjarne Guldager, Ørnulf

22.3

Rolf Stenersen, Ørnulf

23.0

Ragnar Frode-Hansen, Kr.ania IF

23.2

1922

Ragnar Frode-Hansen, Kr.ania IF

22.4

Bjarne Guldager, Ørnulf

22.5

Harald Kihle, Torshaug

22.6

1923

Charles Hoff, Torshaug

23.0

Ragnar Frode-Hansen, Kr.ania IF

23.1

Bjarne Guldager, Ørnulf

23.3

1924

Charles Hoff, Torshaug

22.5

Erling Strand, Fredrikshald

23.3

Per Oscar Andersen, Ørnulf

23.4

1925

Bjarne Guldager, Ørnulf

23.0

Erling Strand, Fredrikshald

23.2

Per Oscar Andersen, Ørnulf

23.4

1926

Per Oscar Andersen, Ørnulf

22.2

Bjarne Guldager, Ørnulf

22.7

Erling Strand, Fredrikshald

23.0

1927

Per Oscar Andersen, Ørnulf

22.2

Melvin Carson, Norrøna

22.8

Agnar Hagen, Oslo Turn

23.0

1928

Agnar Hagen, Oslo Turn

22.8

Tormod Ulleberg, St. Croix

23.0

Trygve Nielsen, Studenterne

23.2

1929

Agnar Hagen, Oslo Turn

23.1

Karl J. Wisløff, Ørnulf

23.6

Just Lund, Freidig

23.7

1930

Agnar Hagen, Oslo Turn

22.5

Hjalmar Johannessen, Freidig

23.1

Melvin Carson, Norrøna

23.2

1931

Tormod Ulleberg, St. Croix

22.8

Emanuel Buchmann, Freidig

22.9

Konrad Hauge, Torodd

23.0

1932

Agnar Hagen, Oslo Turn

22.1

Nils Schaug, Tjalve

22.6

Alf Bergin, Haugesund

22.7

1933

Agnar Hagen, Oslo Turn

22.4

Alf Bergin, Haugesund

22.7

Rolf Schønheyder, Vestheim

22.7

1934

Rolf Schønheyder, Vestheim

22.4

Abraham Hølland, Ulf

22.6

Henning Leifseth, Malm, Sulitj.

22.7

1935

Agnar Hagen, Oslo Turn

22.6

Nils Schaug, Tjalve

22.7

Erling Synnestvedt, Brann

22.8

1936

Rolf Schønheyder, Vestheim

21.8

Henning Leifseth, Malm, Sulitj.

22.2

Agnar Hagen, Oslo Turn

22.6

1937

Martin Bugge Nesset, Haugesund

22.5

Haakon W. Tranberg, Kr.sand

22.6

Erik Sjøvall, Oslo Turn

22.7

1938

Erik Sjøvall, Oslo Turn

21.8

Haakon W. Tranberg, Kr.sand

22.0

Rolf Schønheyder, Vestheim

22.4

1939

Haakon W. Tranberg, Kr.sand

21.5

Bernhard Hagtvedt, Hellas

21.8

Frithjof Andersen, Vestheim

22.4

1940

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1941

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1942

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1943

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1944

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1945

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1946

Haakon W. Tranberg, Kr.sand

22.5

Knut Moum, Stavne

23.2

Henry Johansen, Grand

23.2

1947

Peter Bloch, Ready

22.0

Haakon W. Tranberg, Kr.sand

22.1

Henry Johansen, Grand

22.7

1948

Peter Bloch, Ready

22.3

Henry Johansen, Ørn

22.3

Gunnar Tangen, Torodd

22.6

1949

Peter Bloch, Ready

22.2

Henry Johansen, Ørn

22.3

Haldor Hansen, Skjalg

22.6

1950

Henry Johansen, Ørn

21.9

Knut Moum, Stavne

22.3

Arvid Lunde, Mode

22.4

1951

Kjell Mangset, Sarpsborg

22.3

Tor Frøsaker, Ready

22.5

Ivar Espenes, Strindheim

22.6

1952

Kjell Mangset, Sarpsborg

23.0

Birger Marsteen, Rapp

23.1

Erik Bjølseth, Elverum

23.2

1953

Birger Marsteen, Rapp

22.4

Henry Johansen, Ørn

22.7

Ole H. Lie, Tjalve

22.9

1954

Birger Marsteen, Rapp

21.6

Erik Bjølseth, Elverum

22.2

Egill Hansen, Tjalve

22.5

1955

Birger Marsteen, Rapp

22.0

Bjørn Nilsen, Skjalg

22.2

Svein Oseid, Tjalve

22.4

1956

Bjørn Nilsen, Skjalg

21.6

Birger Marsteen, Rapp

22.0

Harald Ødegaard, Tjalve

22.5

1957

Carl-Fredrik Bunæs, Tjalve

21.3

Bjørn Nilsen, Skjalg

22.0

Birger Marsteen, Rapp

22.1

1958

Bjørn Nilsen, Skjalg

21.5

Birger Marsteen, Rapp

22.0

Helge Svaar, Bergens Turn

22.8

1959

Carl-Fredrik Bunæs, Tjalve

21.6

Birger Marsteen, Rapp

21.9

Helge Svaar, Bergens Turn

22.3

1960

Carl-Fredrik Bunæs, Tjalve

21.2

Dag Wold, Lillehammer

21.5

Ivar Saunes, Tjalve

21.9

1961

Carl-Fredrik Bunæs, Tjalve

21.6

Ivar Saunes, Tjalve

22.5

Torbjørn Briseid, Bryne

22.8

1962

Carl-Fredrik Bunæs, Tjalve

21.6

Helge Svaar, Tjalve

22.2

Anders Jenssen, Kristiansund

22.4

1963

Carl-Fredrik Bunæs, Tjalve

21.2

Richard Simonsen, Vestar

21.8

Kjell Brenne, Volda

22.1

1964

Carl-Fredrik Bunæs, Tjalve

21.7

Ole Bernt Skarstein, Stålkam.

22.0

John Skjelvaag, Viking, Bergen

22.2

1965

Carl-Fredrik Bunæs, Tjalve

21.2

Ole Bernt Skarstein, Stålkam.

21.5

Richard Simonsen, Vestar

21.7

1966

Carl-Fredrik Bunæs, Tjalve

21.4

Ole Bernt Skarstein, Stålkam.

21.7

John Skjelvaag, Viking, Bergen

22.0

1967

Richard Simonsen, Vestar

21.4

Ole Bernt Skarstein, Stålkam.

21.6

Jostein Førland, Stavanger

21.8

1968

Ole Bernt Skarstein, Stålkam.

21.7

Jostein Førland, Stavanger

21.8

Jan Hedenstad, Oslo Turn

22.1

1969

Ole Bernt Skarstein, Stålkam.

21.6

Nils Petter Guldseth, Ranheim

21.8

Odd Evensen, Urædd

22.0

1970

Richard Simonsen, Vestar

21.7

Nils Petter Guldseth, Ranheim

21.8

Ole Bernt Skarstein, Stålkam.

21.9

1971

Richard Simonsen, Kristiansand

21.6

Terje Hellesylt, BUL

21.9

Audun Garshol, Hareid

21.9

1972

Audun Garshol, BUL

21.4

Tore Bjelland, Sarpsborg

21.7

Terje Hellesylt, BUL

21.7

1973

Audun Garshol, BUL

21.3

Øyvind Røst, BUL

21.4

Tore Bjelland, Sarpsborg

21.5

1974

Øyvind Røst, BUL

21.4

Audun Garshol, BUL

21.5

Terje Hellesylt, BUL

21.7

1975

Johnny Haugen, BUL

21.4

Øyvind Røst, BUL

21.7

Odd Evensen, Urædd

21.9

1976

Audun Garshol, BUL

22.7

Knut M. Stokke, Ready

22.7

Widar Bråthen, Askim

22.8

1977

Johnny Haugen, BUL

21.8

Knut M. Stokke, Ready

22.0

Øyvind Røst, BUL

22.1

1978

Knut M. Stokke, Ready

20.9

Jens A. Johannessen, Lyngdal

21.7

Olav Sivertsen, Ranheim

21.8

1979

Knut M. Stokke, Ready

21.71

Jens A. Johannessen, Lyngdal

21.74

Widar Bråthen, Tjalve

21.95

1980

Jens A. Johannessen, Lyngdal

21.79

Einar Hernes, Grand

22.02

Stein-Are Agledal, Tjalve

22.08

1981

Odd Erik Kristiansen, Oppsal

21.96

Tore Bergan, Oslo IL

22.01

Einar Hernes, Grand

22.08

1982

Tore Bergan, Oslo IL

21.38

Odd Erik Kristiansen, Oslo IL

21.55

Svein Erik Storlien, Tjalve

21.63

1983

Svein Erik Storlien, Tjalve

21.44

Tore Bergan, Oslo IL

21.72

Tomm Wisløff, Tjalve

21.77

1984

Einar Sagli, Tjalve

21.40

Tore Bergan, Oslo IL

21.65

Trond Langeland, Fana

21.83

1985

Einar Sagli, Tjalve

21.88

Tomm Wisløff, Tjalve

22.13

Roar Berg, Byåsen

22.33

1986

Einar Sagli, Tjalve

21.19

Svein Erik Storlien, Tjalve

21.65

Sigve Haugdahl, Steinkjer

21.66

1987

Jarle Løken, Raufoss

21.79

Tomm Wisløff, Tjalve

21.84

Sigve Haugdahl, Steinkjer

21.85

1988

Geir Moen, Moss

21.50

Sigve Haugdahl, Steinkjer

21.73

Aham Okeke, BUL

21.75

1989

Aham Okeke, BUL

21.46

Geir Moen, Moss

21.62

Eivind Seland, Sørild

21.87

1990

Aham Okeke, BUL

21.96

Geir Moen, Moss

22.34

Per Ivar Sivle, GSK Sandnes

22.65

1991

Geir Moen, Moss

21.44

Aham Okeke, BUL

21.64

Kennet Kjensli, Tjalve

21.77

1992

Aham Okeke, BUL

21.20

Per Ivar Sivle, GT International

21.62

Geir Moen, Moss

21.64

1993

Geir Moen, Moss

20.80

Per Ivar Sivle, GT International

21.15

Aham Okeke, BUL

21.21

1994

Kennet Kjensli, Tjalve

21.35

Per Ivar Sivle, Skjalg

21.36

Gaute Gundersen, Vidar

21.67

1995

Geir Moen, Moss

20.29

Per Ivar Sivle, Skjalg

20.98

Erlend Sæterstøl, Gular

21.07

1996

Geir Moen, Moss

20.74

John Ertzgaard, Tjalve

21.57

Martin Blekkerud, Moss

21.76

1997

Geir Moen, Moss

20.47

Per Ivar Sivle, Tjalve

20.95

Vegar Hollås, Steinkjer

21.77

1998

Geir Moen, Moss

20.57

John Ertzgaard, Tjalve

21.33

Erlend Sæterstøl, Gular

21.47

1999

Geir Moen, Moss

21.04

Erik Kringeland, Haugesund

21.19

Martin Blekkerud, Moss

21.50

2000

John Ertzgaard, Raufoss

20.71

Quincy Douglas, Gular

21.01

Erik Kringeland, Haugesund

21.02

2001

John Ertzgaard, Raufoss

21.01

Erik Kringeland, Haugesund

21.14

Geir Moen, Moss

21.21

2002

Geir Moen, Moss

20.93

Morten Sand, Lillehammer

21.64

Quincy Douglas, Gular

21.78

2003

John Ertzgaard, Raufoss

21.27

Morten Sand, Lillehammer

21.33

Martin Rypdal, BUL, Tromsø

21.91

2004

Aham Okeke, Tjalve

21.35

Quincy Douglas, Gular

21.48

Martin Rypdal, BUL, Tromsø

21.63

2005

John Ertzgaard, Raufoss

21.61

Martin Rypdal, BUL Tromsø

21.64

Einar Inge Aasen, Hellas

21.93

2006

Steffen Kjønnås, Mosjøen

21.82

Christian S. Mogstad, Snøgg

21.86

Quincy Douglas, Gular

21.95

2007

Jaysuma Saidy Ndure, BUL

20.75

John Ertzgaard, Raufuss

21.56

Philip Bjørnå Berntsen, Ski

21.99

2008

Christian S. Mogstad, Snøgg

21.48

Henrik Johnsen, BUL Tromsø

21.79

Paul Anders Holte, Skjalg

22.06

2009

Christian S. Mogstad, Snøgg

21.28

Per Magnus Solli, Nesbyen

21.60

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer

21.69

2010

Jaysuma Saidy Ndure, BUL

20.79

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer

21.65

Christian S. Mogstad, Snøgg

21.77

2011

Christian S. Mogstad, Tjalve

21.30

Alexander Karlsson, Gular

21.52

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer

21.56

2012

Jaysuma Saidy Ndure, BUL

20.91

Torbjørn Lysne, Gular

21.95

Øyvind Kjerpeset, Florø

21.95

2013

Øyvind S. Kjerpeset, Florø

21.10

Torbjørn Lysne, Gular

21.37

Carl Emil Kåshagen, Moelven

21.50