110 meter Hekk/Hurdles

 

År

Gullmedalje

 

Sølvmedalje

 

Bronsemedalje

 

1896

Henry Nordlie, Ørnulf

17.8

Knut K. Stamsø, Tjalve

17.9

Karl O. Olsen, Tjalve

18.0

1897

Karl O. Olsen, Tjalve

18.6

Oscar Amundsen, Ørnulf

20.2

Einar Pedersen, Ørnulf

20.6

1898

Olai Michelsen, Tjalve

17.4

Otto Haug, Kristiania IF

 

Henrik Nordlie, Ørnulf

 

1899

Hans Due, Tjalve

16.8

Henrik Nordlie, Ørnulf

18.8

Einar Pedersen, Ørnulf

19.6

1900

Olai Michelsen, Tjalve

17.6

Wilhelm Blystad, Tjalve

18.2

Einar Sørensen, Gleipner

18.8

1901

Einar Pedersen, Ørnulf

20.0

Trygve Lie, Odd, Skien

20.8

J. de Rytter Kielland, Bergens T.

20.9

1902

Hans Due, Tjalve

16.3

Wilhelm Blystad, Tjalve

17.2

Georg Bank, Kristiania IF

17.4

1903

Hans Due, Tjalve

17.0

Georg Bank, Kristiania IF

17.8

Carl Alfr. Pedersen, Ørnulf

20.4

1904

Wilhelm Blystad, Tjalve

18.0

Oscar Guttormsen, Ørnulf

19.6

Georg Bank, Kristiania

19.6

1905

Georg Bank, Kristiania IF

16.8

Oscar Guttormsen, Ørnulf

17.8

Carl Alfr. Pedersen, Ørnulf

18.6

1906

Oscar Guttormsen, Ørnulf

17.1

Georg Bank, Kristiania IF

19.0

Kun 2 mann fullførte

 

1907

Oscar Guttormsen, Ørnulf

17.4

Carl Alfr. Pedersen, Ørnulf

17.6

Ole Bye, Kristiania IF

19.8

1908

Oscar Guttormsen, Ørnulf

16.9

Nicolay Beck, Kristiania IF

17.0

Kun 2 mann fullførte

 

1909

Oscar Guttormsen, Ørnulf

16.8

Ole Bye, Kristiania IF

1/2 m

John Johansen, Brage

 

1910

Ferdinand Bie, Kristiania IF

16.7

Oscar Guttormsen, Ørnulf

 

Sverre Grøner, Ørnulf

 

 

 

 

 

 

Jacob Pedersen, Kristiania IF

 

1911

John Johansen, Brage

17.1

Sverre Grøner, Ørnulf

17.2

Henry Olsen, Kristiania IF

18.2

1912

Sverre Grøner, Ørnulf

17.4

Godtfred Hansen, Tjalve

17.4

Bjarne Gulliksen, Falken

17.9

1913

Henry Olsen, Kristiania IF

17.5

Godtfred Hansen, Tjalve

17.9

Jacob Pedersen, Kristiania IF

18.1

1914

Helge Løvland, Ørnulf

16.9

Sigurd Grevskott, Freidig

17.6

August Nilsen-Bauer, Haugesund

18.6

1915

Michael Blegen, Kristiania IF

17.2

Einar Guttormsen, Fredrikstad

17.2

Johan Hellum, Tjalve

17.3

1916

Michael Blegen, Kristiania IF

17.2

Sigurd Grevskott, Freidig

17.2

Johan Hellum, Tjalve

17.3

1917

Helge Løvland, Ørnulf

16.4

Erling Vinne, Tjalve

17.1

Kun 2 fullførte

 

1918

Helge Løvland, Ørnulf

16.4

Michael Blegen, Kristiania IF

17.0

Kun 2 fullførte

 

1919

Helge Løvland, Ørnulf

15.7

Michael Blegen, Kristiania IF

16.2

Kaare Bache, Kristiania IF

16.5

1920

Helge Løvland, Ørnulf

15.6

Michael Blegen, Kristiania IF

16.8

Kaare Bache, Kristiania IF

17.0

1921

Gunnar Larsen, Tjalve

16.2

Rolf Thunold, Brann

16.9

Kun 2 fullførte

 

1922

Gunnar Larsen, Tjalve

16.0

Sverre Olsen, Tjalve

16.4

Kaare Bache, Kristiania IF

16.5

1923

Gunnar Larsen, Tjalve

16.0

Sverre Olsen, Tjalve

16.3

Haakon Semeleng, Bergens Turn

16.7

1924

Gunnar Larsen, Tjalve

16.3

Ivar Valstad, Freidig

16.9

Kaare Bache, Kristiania IF

17.0

1925

Gunnar Larsen, Tjalve

15.8

Jens Aasen, Jarlen, Trondheim

16.3

Arnold Manseth, Tjalve

 

1926

Jens Aasen, Jarlen, Trondheim

16.5

Gunnar Haga, Moss

17.7

Leif Strand, Viking, Bergen

19.2

1927

Konrad Hauge, Norrøna

15.8

Gunnar Fredriksen, Torshaug

16.1

Jens Aasen, Rapp

16.4

1928

Thomas Lund, Narve

16.0

Holger Albrechtsen, Tjalve

16.0

Ivar Valstad, Freidig

16.1

1929

Konrad Hauge, Torodd

15.0

Ivar Valstad, Freidig

16.4

Finn Isaksen, Heming

16.9

1930

Konrad Hauge, Torodd

15.2

Holger Albrechtsen, Tjalve

15.8

Gunnar Fredriksen, Torshaug

15.9

1931

Konrad Hauge, Torodd

15.2

Erling Seeberg, Ørnulf

15.2

Kun 2 mann med gyldig løp

 

1932

Konrad Hauge, Torodd

14.8

Holger Albrechtsen, Tjalve

15.2

Alfred Schjelderup, Brann

15.4

1933

Konrad Hauge, Oslo Politi

15.1

Holger Albrechtsen, Tjalve

15.1

Erling Seeberg, Ørnulf

15.2

1934

Holger Albrechtsen, Tjalve

14.9

Alfred Schjelderup, Brann

15.1

Erling Seeberg, Vestheim

15.2

1935

Erling Seeberg, Ørnulf

14.9

Gunnar Fredriksen, Torshaug

15.0

Holger Albrechtsen, Tjalve

15.0

1936

Holger Albrechtsen, Tjalve

15.4

Alfred Schjelderup, Brann

15.6

Erling Seeberg, Vestheim

15.7

1937

Alfred Schjelderup, Brann

15.2

Konrad Hauge, Oslo Politi

15.4

Gunnar Fredriksen, Torshaug

15.6

1938

Holger Albrechtsen, Tjalve

15.5

Einar Nilsen, Kristiansand

15.6

Leif Uggen, Stabæk

16.0

1939

Leif Uggen, Stabæk

15.2

Gottfred Holmvang, Tanum

15.2

Erling Seeberg, Vestheim

15.4

1940

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1941

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1942

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1943

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1944

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1945

Intet mesterskap

 

 

 

 

 

1946

Gottfred Holmvang, Tyrving

16.0

Ole Ofstad, Brannkorpset, Tr.h.

16.0

Erik A. Sæther, Rennebu

16.1

1947

Arnt Garpestad, Skjalg

15.6

Finn Aaserud, Ready

15.7

Egil Arneberg, NTHI

15.9

1948

Arnt Garpestad, Skjalg

15.6

Egil Arneberg, Freidig

15.6

Gottfred Holmvang, Tyrving

16.0

1949

Leif Uggen, Stabæk

15.5

Egil Arneberg, Freidig

15.9

Helge Christensen, Viking, B.

16.0

1950

Egil Arneberg, Tjalve

15.5

Helge Christensen, Viking, B.

15.5

Agnar Hatteland, Klepp

15.7

1951

Herman Vikan, Blink

15.2

Helge Christensen, Viking, B.

15.2

Jan Borgersen, Fredrikstad

15.5

1952

Jan Borgersen, Fredrikstad

15.2

Tor Olsen, Halden

15.2

Odd Arne Gulvik, Fram, Larvik

15.7

1953

Reidar Nilsen, Husøy & Foynland

15.0

Helge Christensen, Viking, B.

15.2

Tor Olsen, Halden

15.3

1954

Jan Borgersen, Fredrikstad

14.9

Tor Olsen, Halden

15.1

Reidar Nilsen, Stavanger

15.4

1955

Tor Olsen, Halden

14.9

Jan Borgersen, Fredrikstad

15.1

Arne Dahl, Varden

15.2

1956

Tor Olsen, Halden

14.5

Jan Borgersen, Fredrikstad

15.1

Helge Christensen, Viking, B.

15.2

1957

Tor Olsen, Halden

14.7

Jan Gulbrandsen, Vidar

15.0

Øivind Norborg, KFUM-kam.

15.5

1958

Tor Olsen, Halden

14.8

Jan Gulbrandsen, Vidar

15.4

Øivind Norborg, KFUM-kam.

15.5

1959

Tor Olsen, Halden

14.7

Jan Gulbrandsen, Vidar

14.9

Bjørn Holen, Lillehammer

14.9

1960

Jan Gulbrandsen, Vidar

15.0

Bjørn Gismervik, Haugesund

15.1

Bjørn Holen, Lillehammer

15.4

1961

Jan Gulbrandsen, Vidar

15.0

Bjørn Holen, Lillehammer

15.0

Lars Storhaug, Klepp

15.4

1962

Jan Gulbrandsen, Vidar

14.5

Bjørn Gismervik, Haugesund

15.0

Bjørn Holen, Lillehammer

15.1

1963

Kjellfred Weum, Hellas

14.6

Jan Gulbrandsen, Vidar

15.0

Ragnar Moland, Urædd

15.4

1964

Kjellfred Weum, Hellas

14.5

Jan Gulbrandsen, Vidar

14.6

Thor Christiansen, Vidar

15.0

1965

Kjellfred Weum, BUL

14.4

Thor Christiansen, Vidar

15.1

Harald Hæreid, Freidig

15.2

1966

Kjellfred Weum, BUL

14.6

Ragnar Moland, Urædd

14.8

Thor Christiansen, Vidar

15.0

1967

Kjellfred Weum, BUL

14.0

Håkon Fimland, Tambarskjelvar

14.2

Ragnar Moland, Urædd

14.5

1968

Kjellfred Weum, BUL

14.2

Ragnar Moland, Urædd

14.6

Yngve Hanisch, Bækkelaget

15.0

1969

Kjellfred Weum, BUL

14.1

Håkon Fimland, Gular

14.3

Ragnar Moland, Oslo-Studentene

14.7

1970

Kjellfred Weum, BUL

14.3

Arvid Dahm, Tjalve

14.9

Terje Haugland, Haugesund

14.9

1971

Håkon Fimland, Gular

14.3

Ragnar Moland, Urædd

14.3

Per Stubbråten, Ringerike

14.8

1972

Håkon Fimland, Gular

14.4

Ragnar Moland, Urædd

14.4

Arvid Dahm, Tjalve

14.5

1973

Håkon Fimland, Gular

14.2

Arvid Dahm, Tjalve

14.6

Ragnar Moland, Urædd

14.8

1974

Håkon Fimland, Gular

14.1

Arvid Dahm, Tjalve

14.3

Per Stubbråten, Ringerike

14.8

1975

Håkon Fimland, Gular

14.3

Arvid Dahm, Tjalve

14.5

Ragnar Moland, Urædd

14.6

1976

Håkon Fimland, Gular

14.5

Einar Hernes, Grand

14.8

Vidar Aardal, Nøtterøy

14.9

1977

Vidar Aardal, Nøtterøy

14.8

Petter Hesselberg, Byåsen

14.8

Arvid Dahm, Tjalve

14.9

1978

Olaf Johansen, BUL

14.4

Petter Hesselberg, Byåsen

14.6

Einar Hernes, Grand

14.6

1979

Olaf Johansen, BUL

14.49

Petter Hesselberg, Byåsen

14.51

Trond Knaplund, Grorud

15.07

1980

Einar Hernes, Grand

14.31

Petter Hesselberg, Byåsen

14.44

Trond Knaplund, Grorud

14.83

1981

Petter Hesselberg, Byåsen

14.49

Einar Hernes, Grand

14.59

Trond Knaplund, Grorud

14.67

1982

Robert Ekpete, Frol

14.55

Einar Hernes, Grand

14.57

Petter Hesselberg, Byåsen

14.82

1983

Petter Hesselberg, Byåsen

14.47

Einar Hernes, Bodø FIK

14.65

Robert Ekpete, Frol

14.95

1984

Robert Ekpete, Frol

14.15

Petter Hesselberg, Byåsen

14.32

Einar Hernes, Bodø FIK

14.44

1985

Robert Ekpete, Frol

14.32

Petter Hesselberg, Byåsen

14.65

Håkon E. Moen, Nybrott

14.95

1986

Robert Ekpete, Strindheim

14.30

Per O. Nicolaisen, Borre

14.59

Trond Knaplund, Tjalve

14.81

1987

Per O. Nicolaisen, Tjalve

14.32

Petter Hesselberg, Byåsen

14.34

Robert Ekpete, Strindheim

14.38

1988

Per O. Nicolaisen, Tjalve

14.20

Robert Ekpete, Strindheim

14.61

Lars Hansen, Tjalve

14.63

1989

Per O. Nicolaisen, Tjalve

14.13

Anders Hove, Hellas

14.35

Robert Ekpete, Strindheim

14.48

 

 

 

 

 

Jan Erik Brudvik, Ringerike

14.48

1990

Per O. Nicolaisen, Tjalve

14.64

Erik Ulvness, Vidar

14.70

Gaute M. Gundersen, Lamb.seter

14.71

1991

Gaute M. Gundersen, Lamb.seter

14.10

Erik Ulvness, Vidar

14.47

Roger Hovland, Gular

14.50

1992

Gaute M. Gundersen, Lamb.seter

14.01

Per O. Nicolaisen, Tjalve

14.47

Per Øivin Sola, Sturla

14.50

1993

Gaute M. Gundersen, Vidar

14.04

Erik Ulvness, Vidar

14.34

Per Øivin Sola, Sturla

14.68

1994

Gaute M. Gundersen, Vidar

14.06

Erik Ulvness, Vidar

14.35

Tom Erik Olsen, Ullensaker-Kisa

14.65

1995

Gaute M. Gundersen, Minerva

14.14

Tom Erik Olsen, Ullensaker-Kisa

14.18

Per Øivin Sola, Sturla

14.36

1996

Gaute M. Gundersen, Vidar

14.08

Tom Erik Olsen, Vidar

14.46

Per Øivin Sola, Sturla

14.51

1997

Gaute M. Gundersen, Vidar

14.05

Kenneth Halhjem, Gular

14.34

Tom Erik Olsen, Vidar

14.39

1998

Tom Erik Olsen, Vidar

13.96

Kenneth Halhjem, Gular

14.08

Per Øivin Sola, Vidar

14.30

1999

Tom Erik Olsen, Vidar

14.19

Kenneth Halhjem, Gular

14.26

Benjamin Jensen, Tjalve

14.61

2000

Tom Erik Olsen, Vidar

14.23

Vegar Sellæg, Namsen

14.67

Ådne Nerhus, Gular

14.94

2001

Kenneth Halhjem, Gular

14.19

Vegar Sellæg, Namsen

14.45

Magnus Husby Rostad, Steinkjer

14.48

2002

Kenneth Halhjem, Gular

14.88

Magnus Husby Rostad, Steinkjer

14.90

Ådne Nerhus, Gular

15.10

2003

Tom Erik Olsen, Norna-Salhus

14.35

Magnus Husby Rostad, Steinkjer

14.51

Kjetil Myrmel, Gular

15.01

2004

Magnus Husby Rostad, Steinkjer

14.40

Tom Erik Olsen, Norna-Salhus

14.42

Hans Olav Uldal, Grane

14.78

2005

Benjamin Jensen, Norna-Salhus

14.05

Magnus Husby Rostad, Steinkjer

14.42

Eivind Stavang, Florø

14.55

2006

Magnus Husby Rostad, Steinkjer

14.23

Benjamin Jensen, Norna-Salhus

14.44

Eivind Stavang, Florø

14.69

2007

Eivind Stavang, Florø

14.76

Vidar Stenshall, Vidar

15.56

Eric Ringdal, Vidar

16.25

2008

Eivind Stavang, Florø

14.59

Alexander D. Winger, Iveland

15.09

Knut Harald Sommerfeldt, Hellas

15.19

2009

Vladimir Vukicevic, Ski

14.36

Hans Olav Uldal, Grane

14.86

Ove Lindekleiv, Sandnes

15.25

2010

Vladimir Vukicevic, Ski

14.20

Eivind Stavang, Florø

14.67

Hans Olav Uldal, Grane

14.89

2011

Vladimir Vukicevic, Ski

14.23

Eivind Stavang, Florø

14.42

Hans Olav Uldal, Sandnes

15.13

2012

Vladimir Vukicevic, Ski

13.96

Eivind Stavang, Florø

14.65

Hans Olav Uldal, Sandnes

14.80

2013

Karsten Warholm, Dimna

14.70

Jostein Andre Kvikstad, Bodø

14.82

Hans Olav Uldal, Sandnes

15.01