De norske hinderløperen reiser hjem fra tidenes første offisielle EM med fire medaljer. På åpningsdagen i italienske Val Di Fiemme fredag ble Katrine Haaland Leverås nummer to på 3km kvinner elite, mens Signy Karoline Kolstø ble nummer to i K25-29 og Petter N. Andersen nummer tre i M50-54 i ordinær klasse. Anna Tahirovic økte den norske medaljefangsten under lørdagens 15km der hun ble nummer to i K25-29 ordinær klasse.
Flere av de norske deltakerne har gjort det særdeles godt i løp denne våren.
Anette H. Jokstad vant Barskingen som ble arrangert siste helgen i mai.
Og forrige helg tok Katrine H. Leveraas tredjeplass under det svenske hinderløpet Tors Trophy, mens Jørgen Otto Tresselt og Adna Tahirovic tok hver sin seier under Tough Viking i Oslo.
Arrangementets hjememside.
Link til resultater.
Kvinner:
Katrine Haaland Leveraas, Gjesdal IL
Anette H. Jokstad, Midgard
Signy Karoline Kolstø, GTI Friidrett
Evy Marie Thorkildsen, IL Heming
Gunhild Stølen, NTNUI
Adna Tahirovic, Midgard
Menn:
Jørgen Otto Bjaaland Tresselt, Midgard
Marius Larsen, Midgard
Kristoffer Arne Adolfsen, IL Heming
Petter N. Andresen, Midgard
Nikolai Handle Jensen, Midgard
Marco Anelli, Midgard
Nataniel Tavakolina Hansen, Midgard
Fredag 10. juni:
3km elite kvinner:
2. Katrine Haaland Leveraas, Gjesdal IL 23:57.
3km elite menn:
40. Kristoffer Arne Adolfsen, IL Heming 22:05.
3km kvinner:
2. K25-29 - 9 totalt Signy Karoline Kolstø, GTI Friidrett 22:10.
9. K25-29 - 32 totalt Evy Marie Thorkildsen, IL Heming 40:45.
Gunhild Stølen, NTNUI DNF.
Adna Tahirovic, Midgard DNF.
3km menn:
3. M50-54 - 157 totalt Petter N. Andresen, Midgard 27:42.
18. M40-44 - 105 totalt Jørgen Otto Bjaaland Tresselt, Midgard 23:56.
39. M40-44 - 205 totalt Marius Larsen, Midgard 35:00.
Lørdag 11. juni:
15km menn elite:
58. Kristoffer Arne Adolfsen, IL Heming 2:02.55.
Marco Anelli, Midgard DNF.
15km kvinner elite:
9. Katrine Haaland Leveraas, Gjesdal IL 2:10.46.
12. Anette Heimli Jokstad, Midgard 2:20.41.
14. Signy Karoline Kolstø, GTI Friidrett 2:25.00.
15km menn:
33. M35-39 - 119 totalt Nikolai Handle Jensen, Midgard 2:20.20.
Nataniel Tavakolina Hansen, Midgard DNF.
Petter N. Andresen, Midgard DNF.
15km kvinner:
2. K25-29 - 3 totalt Adna Tahirovic, Midgard 2:16:46.
Gunhild Stølen, NTNUI DNF.
100 meter sprint kvinner:
14. Katrine Haaland Leveraas, Gjesdal IL 1.37.12.
100 meter sprint menn:
87. Marius Larsen, Midgard 1.30.61.
Søndag 12. juni:
Team Race kvinner:
6. Team Norway 48.07.
Katrine Haaland Leveraas, Gjesdal IL
Signy Karoline Kolstø, GTI Friidrett
Adna Tahirovic, Midgard
Team Race menn:
32. Team Norway 53:02.
Marius Larsen, Midgard
Petter N. Andresen, Midgard
Marco Anelli, Midgard
Team Race Mix:
6. Norge 42:31.
Jørgen Otto Bjaaland Tresselt, Midgard
Kristoffer Arne Adolfsen, IL Heming
Anette H. Jokstad, Midgard