World Athletics U20 Championships er over. På denne samlesiden for mesterskapet, som ble arrangert i Cali, Colombia, finner du oversikt over de norske prestasjonen dag for dag, samt Anders Huun Monsnes daglige oppsummeringer.
Arrangementets hjemmeside.
Les Anders Huun Monsen sin forhåndsomtale av mesterskapet.
Lørdag 6. august - Dag 6:
Ingeborg Østgård var eneste norske utøver i aksjon på avslutningsdagen av årets VM, og ble nummer syv på 1500-meteren.
1500 meter kvinner finale. Ingeborg Østgård, FIK Ren-Eng.
Nummer syv med 4:13.85.
Beste europeiske løper.
Les Anders Huun Monsen sin oppsummering av sjette dag.
Fredag 5. august - Dag 5:
Maren Karlsen Bekkestad ble nummer tjuesyv på 10 000 meter kappgang, mens resten av de norske utøverne som var i aksjon ble slått ut i enten kvalifisering eller semifinale.
10 000 meter kappgang kvinner finale: Maren Karlsen Bekkestad, IF Sturla.
Nummer tjuesyv med tiden 51:09.51.
Diskos menn kvalifisering (1.75kg): Steffen Melheim, Olden IL.
Slått ut med 56.58.
Nummer tretten og bare seksten centimeter fra avansement.
100 meter hekk kvinner semifinale: Lovise Skarbøvik Andresen, Dimna IL. Brøt løpet,
100 meter hekk kvinner semifinale: Josefina Biernacki, IL i BUL.
Brøt løpet.
800 meter semifinale menn: Ole Jakob Solbu, Ås IL.
Slått ut med 1:54.93.
Nummer åtte i heatet og tjuefire totalt.
Torsdag 4. august - Dag 4:
Henriette Jæger sto for den til nå beste norske plasseringen i mesterskapet da hun ble nummer fire på 400-meteren på ny norsk U20 og U23-rekord. Fem norske utøvere gikk gjennom dagen videre fra forsøk til henholdsvis fire semifinaler og en finale. Maren Bakke Amundsen satte en flott ny personlig rekord da hun ble slått ut i semifinalen på 200 meter.
100 meter hekk kvinner forsøk: Josefina Biernacki, IL i BUL.
Videre til semifinale på tid 13.81/-0.2.
Nummer seks i sitt heat og tjueto totalt.
100 meter hekk kvinner forsøk: Lovise Skarbøvik Andresen, Dimna IL.
Videre til semifinale på tid 13.78/+0.5.
Nummer fire i sitt heat og tyve totalt.
800 meter forsøk menn: Ole Jakob Solbu, Ås IL.
Direkte videre til semifinale med 1:48.78.
Nummer to i sitt heat. Nummer fem totalt.
800 meter forsøk menn: Benjamin Olsen, Ull/Kisa IL.
Startet ikke.
1500 meter kvinner forsøk: Ina Halle Haugen, IL Runar.
Slått ut med 4:22.21.
Nummer fem i sitt heat og fjorten totalt.
4:21.45 fra samme heat var siste tid som ga finale.
1500 meter kvinner forsøk: Ingeborg Østgård, FIK Ren-Eng.
Videre til finale på tid 4:16.36.
Nummer fire i sitt heat og fire totalt.
200 meter kvinner forsøk: Maren Bakke Amundsen, Moelven IL.
Videre til semifinale på tid 23.84/+0.5.
Nummer fire i sitt heat og nitten totalt.
Les Anders Huun Monsen sin oppsummering så langt denne torsdagen.
200 meter kvinner semifinale: Maren Bakke Amundsen, Moelven IL.
Slått ut med 23.47pb/+0.4.
Nummer fire i sitt heat og elleve totalt.
400 meter kvinner finale: Henriette Jæger, Aremark IF.
Nummer fire med 52.23 som er ny norsk U20 og U23-rekord.
Les Anders Huun Monsen sin oppsummering av resten av torsdagen.
Jæger nær sensasjonell medalje - NRK
Onsdag 3. august - Dag 3:
Henriette Jæger løp seg inn til finaleplass på kvinnenes 400 meter, og satte ny norsk U20-rekord. Andreas Grimerud og Marin Stray Gautadottir sitt VM sluttet i hver sin semifinale.
3000 meter menn forsøk: Esten Hansen-Møllerud Hauen, FIK Ren-Eng.
Slått ut med 8:15.70.
Nummer ti i sitt heat og fjorten totalt.
Nummer ni i heatet med 8:13.49 ga finale.
3000 meter hinder menn forsøk: Vebjørn Hovdejord, Snøgg Friidrett.
Slått ut med 9:23.42.
Nummer ti i sitt heat og trettien totalt.
200 meter menn forsøk: Jørgen Evensen Lund, Raufoss IL.
Slått ut med 21.40/-1.5.
Nummer fem i sitt heat og trettifire totalt.
200 meter menn forsøk: Kenny Emi Tijani-Ajayi, IK Tjalve.
Slått ut med 21.31/-0.8.
Nummer fire i sitt heat og trettien totalt.
400 meter hekk kvinner semifinale: Marin Stray Gautadottir, IL Skjalg.
Slått ut med 59.62pb.
Nummer fem i sitt heat og seksten totalt.
400 meter kvinner semifinale: Henriette Jæger, Aremark IF.
Til finale på tid med 52.33. Norsk U20-rekord.
Nummer tre i sitt heat og fem totalt.
400 meter menn semifinale: Andreas Grimerud, Moelven IL.
Slått ut emd 46.54.
Nummer fem i sitt heat og elleve totalt.
Les Anders Huun Monsen sin oppsummering av tredje dag.
Tirsdag 2. august - Dag 2:
Abraham Sandvin Vogelsang ble nummer fire i 10-kamp. Henriette Jæger, Andreas Grimerud og Marin Stray Gautadottir løp seg til semifinale på 400 meter uten og med hekker, mens årets VM endte i semifinalen på 800 meter for Anne Gine Løvnes.
Abraham Sandvin Vogelsang, IK Tjalve.
10-kamp: 110 meter hekk (99 cm):14.20pb/+0.7. Diskos (1,75kg): 44.19pb. Stav: 4.60. Spyd: 52.94. 1500 meter: 4:55.05.
Nummer fire totalt med 7567 poeng.
400 meter kvinner forsøk: Henriette Jæger, Aremark IF.
Automatisk videre til semifinale med 53.53.
Nummer tre i sitt heat og ni totalt.
400 meter menn forsøk: Andreas Grimerud, Moelven IL.
Automatisk videre til semifinale med 46.85.
Nummer tre i sitt heat og elleve totalt.
Stav menn kvalifisering: Philip Andreas Kubon, Fana IL.
Ble uten resultat etter tre riv på sin åpningshøyde 4.75.
400 meter hekk kvinner forsøk: Marin Stray Gautadottir, IL Skjalg.
Kvalifisert for semifinale på tid 59.74pb.
Nummer fire i sitt heat og nitten totalt.
100 meter kvinner forsøk: Maren Bakke Amundsen, Moelven IL.
Slått ut med 11.73/-0.8.
Nummer seks i sitt heat og tretti totalt.
Var dog bare to hundredeler fra avansement.
800 meter kvinner semifinale: Anne Gine Løvnes, SK Vidar.
Slått ut med 2:06.78.
Nummer seks i sitt heat og fjorten totalt.
Les Anders Huun Monsen sin oppsummering av andre dag.
Mandag 1. august - Dag 1:
Ina Halle Haugen ble nummer ni på kvinnenes 3000 meter under første dag av årets VM U20. Anne Gine Løvnes løp seg til semifinale på 800 meter, mens Abraham Sandvin Vogelsang ligger på tiendeplass etter første dag av tikampen.
Abraham Sandvin Vogelsang, IK Tjalve.
10-kamp: 100 meter: 11.29pb/-0.9. Lengde: 7.23/-0.3. Kule (6kg): 12.51. Høyde: 1.99 og 400 meter: 51.41.
Nummer ti etter første dag med 3857 poeng.
1500 meter menn forsøk: Benjamin Olsen, Ull/Kisa IL.
Slått ut med 3:57.64. Tretten i sitt heat (37 totalt).
1500 meter menn forsøk: Esten Hansen-Møllerud Hauen, FIK Ren-Eng.
Slått ut med 3:48.74. Syv i sitt heat (18 totalt).
3:46.60 var siste tid som ga finale.
3000 meter hinder kvinner forsøk: Sigrid Alvik, IL Tyrving.
Slått ut med 11:02.79. Elleve i sitt heat (20 totalt).
10:37.77 var siste tid som ga finale.
800 meter kvinner forsøk: Anne Gine Løvnes, SK Vidar.
Videre til semifinale på tid 2:07.24.
Nummer åtte totalt.
Lengde menn kvalifisering: Aanund Olavson Tveitå, Otra IL.
Slått ut med 7.31/0.0. Ti i sin pulje (20 totalt).
7.57 var siste resultat som ga finale.
3000 meter kvinner finale: Ina Halle Haugen, IL Runar.
Nummer ni med 9:40.07.
3000 meter kvinner finale: Anna Marie Nordengen Sirevåg, SK Vidar.
Brøt løpet.
Les Anders Huun Monsen sin oppsummering av første dag.
Menn:
Jørgen Evensen Lund, Raufoss IL - 200 meter.
Kenny Emi Tijani-Ajayi, IK Tjalve - 200 meter.
Andreas Grimerud, Moelven IL - 400 meter.
Ole Jakob Solbu, Ås IL - 800 meter.
Benjamin Olsen, Ull/Kisa IL - 800 meter og 1500 meter.
Esten Hansen-Møllerud Hauen, FIK Ren-Eng - 1500 meter og 3000 meter.
Vebjørn Hovdejord, Snøgg Friidrett - 3000 meter hinder.
Aanund Olavson Tveitå, Otra IL - lengde.
Philip Andreas Kubon, Fana IL - stav.
Steffen Melheim, Olden IL - diskos.
Abraham Sandvin Vogelsang, IK Tjalve - 10-kamp.
Kvinner:
Maren Bakke Amundsen, Moelven IL - 100 meter og 200 meter.
Henriette Jæger, Aremark IF - 400 meter.
Anne Gine Løvnes, SK Vidar - 800 meter og 1500 meter (R).
Ingeborg Østgård, FIK Ren-Eng - 1500 meter.
Ina Halle Haugen, IL Runar - 1500 meter og 3000 meter.
Anna Marie Nordengen Sirevåg, SK Vidar - 3000 meter.
Josefina Biernacki, IL i BUL - 100 meter hekk.
Lovise Skarbøvik Andresen, Dimna IL - 100 meter hekk.
Marin Stray Gautadottir, IL Skjalg - 400 meter hekk.
Sigrid Alvik, IL Tyrving - 3000 meter hinder.
Mia Guldteig Lien, Ranheim IF - lengde. Forfall 28.7.
Maren Karlsen Bekkestad, IF Sturla - 10 000 meter kappgang.