Ungdomsmesterskapet
innendørs
Jenter 22 år
60 m |
7.44 |
Helene Rønningen, IL Tyrving |
Rud |
2020 |
|
200 m |
23.65 |
Helene Rønningen, IL Tyrving |
Rud |
2020 |
|
400 m |
54.22 |
Sara Dorthea
Jensen, Sørild FIK |
Rud |
2017 |
|
800 m |
2:11.61 |
Erle Musum Lyng, IL Gular |
Ulsteinvik |
2023 |
|
1500 m |
4:33.53 |
Ingeborg Løvnes, SK Vidar |
Rud |
2014 |
|
60 m h |
8.14 |
Christina Vukicevic, Ski IL |
Drammen |
2008 |
|
1500 m gang |
6:37.84 |
Siri Gamst Glittenberg, Laksevåg
TIL |
Ulsteinvik |
2023 |
|
Høyde |
1.86 |
Tonje Angelsen, Trondheim Friidrett |
Drammen |
2010 |
|
Stav |
4.11 |
Cathrine Larsåsen, IL i BUL |
Drammen |
2008 |
|
Lengde |
6.08 |
Ida Marcussen, IK Våg |
Drammen |
2008 |
|
Tresteg |
12.89 |
Mia Haave, IL Tyrving |
Drammen |
2010 |
|
Kule |
14.98 |
Gunn Torhild Johannessen, FIL AKS-77 |
Askim |
1997 |
|
4x200 m |
1:39.82 |
Fredrikstad IF (Dina Rosenvinge Aasen, Jamila Isman,
Freia Haraldsen Skaset, Ida Andrea Bergan) |
Ulsteinvik |
2023 |
|
Utgått
øvelse: |
|
|
|
|
|
100 m |
11.86 |
Anne Cathrine Bakken, IK Tjalve |
Drammen |
2002 |
|
3000 m |
10:51.70 |
Gry Gjestrud, IF Eiker-Kvikk |
Askim |
1989 |
|
Gutter 22 år
60 m |
6.66 |
Fernando Ramirez, SK Vidar |
Askim |
1995 |
|
200 m |
21.21 |
Andreas Haara Bakketun, IL Gular |
Steinkjer |
2022 |
|
400 m |
46.50 |
Håvard Bentdal Ingvaldsen,
Moelven IL |
Steinkjer |
2022 |
|
800 m |
1:51.92 |
Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL |
Sandnes |
2012 |
|
1500 m |
3:47.05 |
Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL |
Sandnes |
2012 |
|
60 m h |
7.92 |
Gaute Melby Gundersen, Lambertseter IF |
Askim |
1991 |
|
1500 m gang |
5:39.84 |
Fredrik Vaeng Røtnes, IL i BUL Tromsø |
Steinkjer |
2016 |
|
Høyde |
2.22 |
Håkon Särnblom, IK Tjalve |
Askim |
1988 |
|
Stav |
5.21 |
Eirik Greibrokk Dolve, Fana IL |
Steinkjer |
2016 |
|
Lengde |
7.44 |
Geir Moen, Moss IL |
Askim |
1990 |
|
Tresteg |
15.15 |
Sigurd Njerve, IL Norna-Salhus |
Askim |
1992 |
|
Kule |
18.22 |
Gjøran Sørli, IK Tjalve |
Drammen |
2000 |
|
4x200 m |
1:28.30 |
Sandnes IL (Hans
Christian Walker, Joachim Sandberg, Henrik Skulevold,
Even Meinseth) |
Steinkjer |
2016 |
|
Utgått
øvelse: |
|
|
|
|
|
100 m |
10.53 |
Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL |
Drammen |
2006 |
|
3000 m |
8:30.48 |
Asmund Taarud, IK Tjalve |
Askim |
1985 |
|
Jenter 19 år (ny
klasse fra 2004)
60 m |
7.47 |
Ingvild Meinseth, Sørild FIK |
Rud |
2017 |
|
200 m |
23.96 |
Helene Rønningen, IL Tyrving |
Steinkjer |
2016 |
|
400 m |
55.29 |
Sara Dorthea Jensen, Bryne FIK |
Ulsteinvik |
2015 |
|
800 m |
2:09.70 |
Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIK |
Stange |
2007 |
|
1500 m |
4:20.84 |
Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIK |
Stange |
2007 |
|
60 m h |
8.38 |
Andrea Rooth, Lambertseter IF |
Rud |
2020 |
|
1500 m gang |
6:30.78 |
Siri Gamst Glittenberg, Laksevåg
TIL |
Rud |
2020 |
|
Høyde |
1.80 |
Øyunn
Grindem, IL Sandvin |
Stange |
2005 |
|
|
1.80 |
Katarina Mögenburg, IL Tyrving |
Drammen |
2010 |
|
Stav |
4.10 |
Lene Retzius, IL i BUL |
Ulsteinvik |
2015 |
|
Lengde |
6.21 |
Nadia Akpana
Assa, IL i BUL |
Rud |
2014 |
|
Tresteg |
13.05 |
Mia Haave, IL Tyrving |
Stange |
2009 |
|
Kule |
13.93 |
Camilla Rønning, Nittedal IL |
Rud |
2014 |
|
Utgått
øvelse: |
|
|
|
|
|
100 m |
11.81 |
Folake
Akinyemi, IL i BUL |
Drammen |
2008 |
|
Gutter 19 år (ny
klasse fra 2004)
60 m |
6.84 |
Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve |
Drammen |
2008 |
|
200 m |
21.05 |
Karsten Warholm, Dimna IL |
Ulsteinvik |
2015 |
|
400 m |
47.25 |
Andreas Grimerud, Moelven IL |
Steinkjer |
2022 |
|
800 m |
1:52.69 |
John Petter Stevik, Kolvereid IL |
Steinkjer |
2022 |
|
1500 m |
3:54.51 |
Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL |
Sandnes |
2012 |
|
60 m h |
7.82 |
Karsten Warholm, Dimna IL |
Ulsteinvik |
2015 |
|
1500 m gang |
5:58.63 |
Fredrik Vaeng Røtnes, IL i BUL Tromsø |
Ulsteinvik |
2015 |
|
Høyde |
2.07 |
Kjølv
Egeland, IL i BUL |
Stange |
2009 |
|
Stav |
5.10 |
Simen Guttormsen, SK Vidar |
Ulsteinvik |
2019 |
|
Lengde |
7.49 |
Karsten Warholm, Dimna IL |
Ulsteinvik |
2015 |
|
Tresteg |
14.58 |
Erik Lund, IL i BUL |
Ulsteinvik |
2015 |
|
Kule |
19.05 |
Sven Martin
Skagestad, Loddefjord IL |
Rud |
2014 |
|
Utgått
øvelse: |
|
|
|
|
|
100 m |
10.69 |
Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve |
Drammen |
2008 |
|
Jenter 17 år (ny
klasse fra 2004)
60 m |
7.54 |
Dina Rosenvinge Aasen, Fredrikstad IF |
Ulsteinvik |
2023 |
|
200 m |
24.02 |
Henriette Jæger, Aremark IL |
Rud |
2020 |
|
400 m |
54.59 |
Henriette Jæger, Aremark IL |
Rud |
2020 |
|
800 m |
2:09.94 |
Ingeborg Østgård, FIK Ren-Eng |
Rud |
2020 |
|
1500 m |
4:30.38 |
Marte
Hovland, Vik IL |
Steinkjer |
2022 |
|
60 m h |
8.31 |
Henriette Jæger, Aremark IL |
Rud |
2020 |
|
1500 m gang |
6:39.55 |
Maren Karlsen Bekkestad, IF Sturla |
Rud |
2020 |
|
Høyde |
1.73 |
Hilde Hovlandsdal, IL Gneist |
Drammen |
2004 |
|
|
1.73 |
Katarina Mögenburg, IL Tyrving |
Drammen |
2008 |
|
Stav |
3.80 |
Lene Retzius, Moelven IL |
Steinkjer |
2013 |
|
|
3.80 |
Hedda Marie Kjølberg Hauge, Ski IL |
Steinkjer |
2018 |
|
Lengde |
5.98 |
Selma Ims, Sandnes IL |
Steinkjer |
2022 |
|
Tresteg |
12.89 |
Henriette Jæger, Aremark IL |
Rud |
2020 |
|
Kule |
14.70 |
Elise Gravningen, IL Sandvin |
Ulsteinvik |
2015 |
|
4x200m |
1:42.86 |
IL Tyrving (Helene
Rønningen, Hedda Hauge Hornes, Mina Marie Anglero, Mari Drabløs) |
Rud |
2014 |
|
Utgått
øvelse: |
|
|
|
|
|
100 m |
12.22 |
Marte
Jørgensen, IK Tjalve |
Drammen |
2010 |
|
Gutter 17 år (ny
klasse fra 2004)
60 m |
6.86 |
Philip Bjørnå Berntsen, Ski IL |
Drammen |
2006 |
|
200 m |
21.95 |
Andreas Haara Bakketun, IL
Gneist |
Steinkjer |
2018 |
|
400 m |
48.23 |
Bastian Einan Aurstad, Steinkjer FIK |
Steinkjer |
2022 |
|
800 m |
1:52.91 |
Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL |
Rud |
2017 |
|
1500 m |
3:49.93 |
Andreas Fjeld Halvorsen, Ullensaker/Kisa IL |
Steinkjer |
2022 |
|
60 m h |
7.92 |
Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist |
Steinkjer |
2018 |
|
1500 m gang |
6:10.6h |
Magnus Græsli, Leinstrand IL |
Steinkjer |
2022 |
|
Høyde |
2.05 |
Karsten Warholm, Dimna IL |
Steinkjer |
2013 |
|
Stav |
5.20 |
Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist |
Steinkjer |
2018 |
|
Lengde |
7.19 |
Karsten Warholm, Dimna IL |
Steinkjer |
2013 |
|
Tresteg |
14.61 |
Erlend Bolstad Raa, Fana IL |
Rud |
2017 |
|
Kule |
18.77 |
Sven Martin
Skagestad, Loddefjord IL |
Sandnes |
2012 |
|
4x200m |
1:30.70 |
IL i BUL (Elijah Ramirez, Robias Bang Gulbrandsen, Zion Ramirez,
Christian Nucholas Wright)) |
Ulsteinvik |
2023 |
|
Utgått
øvelse: |
|
|
|
|
|
100 m |
11.11 |
Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen
IL |
Drammen |
2008 |
|
Jenter 16 år
60 m |
7.55 |
Oda Utsi Onstad, Fagernes IL |
Drammen |
2006 |
|
200 m |
24.60 |
Martine Hjørnevik, IL Norna-Salhus |
Rud |
2017 |
|
800 m |
2:09.70 |
Malin Edland, Larvik TIF |
Ulsteinvik |
2015 |
|
1500 m |
4:30.83 |
Malin Edland, Larvik TIF |
Ulsteinvik |
2015 |
|
60 m h (76,2) |
8.64 |
Lovise Skarbøvik
Andresen, Ålesund FIK |
Rud |
2020 |
|
1500 m gang |
6:59.80 |
Maren Karlsen Bekkestad, IF Sturla |
Ulsteinvik |
2019 |
|
Høyde |
1.74 |
Tonje Angelsen, Trondheim Friidrett |
Drammen |
2006 |
|
|
1.74 |
Mia Haave, IL Tyrving |
Drammen |
2006 |
|
Stav |
3.90 |
Embla Njerve, Bergens TF |
Ulsteinvik |
2023 |
|
Lengde |
6.19 |
Oda Utsi Onstad, Fagernes IL |
Drammen |
2006 |
|
Tresteg |
11.75 |
Lisa Wilker, Tingvoll FIK |
Ulsteinvik |
2019 |
|
Kule (3) |
14.16 |
Gunn Torhild Johannessen, FIL AKS-77 |
Askim |
1992 |
|
Utgått
øvelse: |
|
|
|
|
|
100 m |
12.03 |
Folake
Akinyemi, IL I BUL |
Drammen |
2006 |
|
400 m |
60.78 |
Siv Berg, IL Skjalg |
Askim |
1986 |
|
Tresteg |
12.41 |
Margrethe Renstrøm, Søgne IL |
Drammen |
2002 |
|
Gutter 16 år
60 m |
6.92 |
Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist |
Rud |
2017 |
|
200 m |
22.05 |
Stephan
Skogheim Kyeremeh, IL I BUL |
Rud |
2017 |
|
800 m |
1:55.50 |
Sondre S. Lehmann, Lørenskog IL |
Ulsteinvik |
2023 |
|
1500 m |
3:59.14 |
Magnus Øyen, Rindal IL |
Ulsteinvik |
2023 |
|
60 m h (91) |
7.99 |
Andras Haara
Bakketun, IL Gneist |
Rud |
2017 |
|
1500m gang |
6:41.73 |
Kristoffer Randall, IL
Drøbak-Frogn |
Ulsteinvik |
2023 |
|
Høyde |
2.00 |
Atle Bråthen, IF Hellas |
Askim |
1988 |
|
Stav |
5.05 |
Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist |
Rud |
2017 |
|
Lengde |
6.82 |
Thomas Mellin Olsen, TIL Hovding |
Askim |
1993 |
|
Tresteg |
13.20 |
Aiden Floyd
Vincent, Groruddalen FIK |
Rud |
2020 |
|
Kule (5) |
16.97 |
Marcus Thomsen, IK Tjalve |
Rud |
2014 |
|
Utgått
øvelse: |
|
|
|
|
|
100 m |
11.00 |
Lars Jacob Woie, IL Sørfjell |
Drammen |
1998 |
|
400 m |
53.24 |
Alexander
Nilsson, Askim IF |
Askim |
1986 |
|
Jenter 15 år (ny
klasse fra 2004)
60 m |
7.75 |
Ingvild Meinseth, Sørild FIK |
Rud |
2014 |
|
200 m |
24.90 |
Ingvild Meinseth, Sørild FIK |
Rud |
2014 |
|
|
24.90 |
Hannah Rebekah Murai-Ubby, Ranheim IL |
Steinkjer |
2022 |
|
800 m |
2:14.33 |
Karoline Daland, Sørild FIK |
Rud |
2014 |
|
1500 m |
4:38.50 |
Wilma A.B. Torbiørnsson,
Ullensaker/Kisa IL |
Steinkjer |
2022 |
|
60 m h |
8.68 |
Martine Hjørnevik, IL Norna-Salhus |
Steinkjer |
2016 |
|
1500 m gang |
7:19.15 |
Inis
Agata Engeness, IL Koll |
Steinkjer |
2018 |
|
Høyde |
1.71 |
Mia Haave, IL Tyrving |
Stange |
2005 |
|
Stav |
3.60 |
Lene Retzius, Moelven |
Trondheim |
2011 |
|
Lengde |
5.60 |
Benedicte Abrahamsen, IL Norna-Salhus |
Drammen |
2008 |
|
Tresteg |
11.31 |
Susanne Tveit Amundsen, Asker Skiklubb |
Steinkjer |
2022 |
|
Kule |
13.22 |
Inga Rabben
Reimers, Sandnes IL |
Rud |
2020 |
|
Utgått
øvelse: |
|
|
|
|
|
100 m |
12.48 |
Marte Jørgensen, Strømmen IF |
Drammen |
2008 |
|
Gutter 15 år (ny
klasse fra 2004)
60 m |
7.20 |
Andreas Haara Bakketun, IL
Gneist |
Steinkjer |
2016 |
|
200 m |
22.65 |
Andreas Haara Nakketun, IL Gneist |
Steinkjer |
2016 |
|
800 m |
2:00.57 |
Abdurrahman
Hir, Selsbakk IF |
Sandnes |
2012 |
|
1500 m |
4:05.59 |
Sondre Strande Omland, Ullensaker/Kisa IL |
Steinkjer |
2022 |
|
60 m h |
7.98 |
Andreas Haara Bakketun, IL
Gneist |
Steinkjer |
2016 |
|
1500 m gang |
7:24.49 |
Magnus
Græsli, Leinstrand IL |
Rud |
2020 |
|
Høyde |
1.94 |
Erlend Bolstad Raa, Fana IL |
Ulsteinvik |
2015 |
|
Stav |
4.70 |
Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist |
Steinkjer |
2016 |
|
Lengde |
6.56 |
Bastian Elnan
Aurstad, Steinkjer FIK |
Rud |
2020 |
|
Tresteg |
13.27 |
Bastian Elnan
Aurstad, Steinkjer FIK |
Rud |
2020 |
|
Kule |
15.98 |
Sander Bjørbekk Skarland, Overhalla IL |
Steinkjer |
2018 |
|
Utgått
øvelse: |
|
|
|
|
|
100 m |
11.70 |
Philip Bjørnå Berntsen, Ski IL |
Drammen |
2004 |
|
Klassen utgått ved omleggingen i 2004 –
dette var de utgående rekordene:
Jenter 18 år
60 m |
7.58 |
Ingvild Larsen, Laksevåg TIL |
Askim |
1993 |
|
100 m |
12.12 |
Anne Cathrine Bakken, IL i BUL |
Drammen |
2000 |
|
200 m |
25.04 |
Elisabeth Slettum, IL Skjalg |
Stange |
2003 |
|
400 m |
57.45 |
Stine Tomb, Trondheim Friidrett |
Stange |
2003 |
|
800 m |
2:14.36 |
Christin Sørum, IL Skjalg |
Askim |
1985 |
|
1500 m |
4:40.57 |
Vibeke Tegneby, Moss IL |
Askim |
1990 |
|
3000 m |
9:41.39 |
Christin Sørum, IL Skjalg |
Askim |
1985 |
|
60 m h |
8.73 |
Christine Næsheim Bjørkvik, IL
Skjalg |
Stange |
2003 |
|
Høyde |
1.84 |
Inger Lill van der Blom, Flekkefjord IF |
Askim |
1991 |
|
Stav |
3.60 |
Monica
Grimsrud, IL i BUL |
Stange |
2001 |
|
Lengde |
6.20 |
Ingvild Larsen, Laksevåg TIL |
Askim |
1993 |
|
Tresteg |
12.65 |
Christine Gulbrandsen, Kristiansands IF |
Askim |
1995 |
|
Kule (4) |
14.07 |
Gunn Torhild Johannessen, FIL AKS-77 |
Askim |
1994 |
|
Gutter 18 år
60 m |
6.86 |
Aham Okeke, IL i BUL |
Askim |
1987 |
|
100 m |
11.13 |
Lars Jacob Woie, IL Sørfjell |
Drammen |
1999 |
|
200 m |
22.97 |
Hans Petter Nergård, FIK Orion |
Stange |
2003 |
|
400 m |
50.96 |
Alejandro Perez, Haugesund IL |
Stange |
2001 |
|
800 m |
1:57.61 |
Karl Henrik Felde, IL Gular |
Askim |
1995 |
|
1500 m |
4:04.01 |
Joachim Brøndbo, Mosvik IL |
Stange |
2003 |
|
3000 m |
8:42.26 |
Ulf Petäje, SWE |
Askim |
1985 |
|
60 m h (100) |
7.97 |
Gaute Melby Gundersen, Lambertseter IF |
Askim |
1990 |
|
Høyde |
2.10 |
Atle Bråthen, Askim IF |
Askim |
1990 |
|
Stav |
4.90 |
Øystein Kamperud, SK Vidar |
Askim |
1994 |
|
Lengde |
7.28 |
Gøran Moen, IL Gular |
Askim |
1989 |
|
Tresteg |
15.02 |
Ketill
Hanstveit, IL Norna-Salhus |
Askim |
1991 |
|
Kule (5,5) |
18.71 |
Leif Olve Dolonen Larsen, IF Graabein |
Askim |
1993 |
|
Utgåtte øvelser:
Gutter 16 år
Kule (4) |
19.13 |
Ole Christian
Strømberg, Ski IL |
Askim |
1988 |
|