Statistikk-og
Rekordutvalget i NFIF nedlegger kolossale mengder ubetalt tid på å holde
statistikkene à jour. Vi ber derfor om at alle arrangører gir sitt bidrag til
ajouriteten gjennom omgående å sende inn resultatlister etter stevnene.
For å kunne sammenligne
årets resultater med tidligere sesongers, har vi tatt med besteresultatet på
2000-tallet samt gjennomsnittene for de ti beste alle år siden NFIF startet opp
med egne innendørsstatistikker. Der årets gjennomsnitt er bedre enn ett eller
flere tidligere sesongers, er de gamle snittene uthevet. Rekordsnitt er merket i rødt.
Snittene er bedre enn i fjor i :
Menn: 60m,
100m, 400m, 3000m, høyde, høyde uten tilløp, stav, lengde uten tilløp og kule
Kvinner: 60m,
100m, 200m (rekord), 400m (rekord), 800m, 1500m, 60m hekk (rekord), stav (rekord), lengde
uten tilløp og kule
Siden forrige versjon er det satt ny norsk årsbeste i
følgende øvelser:
Menn: Ingen
Kvinner: Ingen
Det er satt følgende rekorder denne vinteren:
Menn senior: 100
meter Jaysuma Saidy Ndure, IL i
BUL 10.30
60 m
hekk Vladimir
Vukicevic, SK Vidar 7.69
4 x 200
meter Norge 1:26.62
Menn U23: 800
meter Thomas Rooth, Ull-Kisa IL 1:49.50
60 m
hekk Vladimir
Vukicevic, SK Vidar 7.78
Vladimir
Vukicevic, SK Vidar 7.72
Vladimir Vukicevic, SK Vidar 7.71
Vladimir
Vukicevic, SK Vidar 7.69
4 x 200
meter Sandnes IL 1:29,51
Menn U20: Stav
Eirik Greibrokk
Dolve, IL Fri 5,06
Eirik
Greibrokk Dolve, IL Fri 5,11
4
x 200 meter IL i BUL 1:31.26
Kvinner senior: 60m Ezinne Okparaebo, IL i
BUL 7,13
400m Line Kloster, SK Vidar 53.58
Line
Kloster, SK Vidar 53,25
Line
Kloster, SK Vidar 53,15
Line
Kloster, SK Vidar 52,78
100m
hekk Isabelle Pedersen, IL
Norna-Salhus 13.50
4
x 200 m SK Vidar 1:39.14
Norge 1:35,61
Kvinner U23: 100
m hekk: Isabelle Pedersen, IL
Norna-Salhus 13.50
Resultater, kommentarer og
rettelser kan sendes til jo.nesse@storebrand.no
+ – utenlandsk statsborger/foreign citizen
x – utenfor konkurranse/outside competition
* –
ubekreftet/not confirmed
u –
utendørs/outdoor (standing jumps)
f – flat bane/unbanked (200
MENN
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Best 2001: 6.74 – Aham Okeke, IK Tjalve
Best 2002: 6.70 – John Ertzgaard, Raufoss IL
Best 2003: 6.81 – John Ertzgaard, Raufoss IL
Best 2004: 6.72 – John Ertzgaard, Raufoss IL
Best 2005: 6.81 – Martin
Rypdal, IL BUL-Tromsø
Best 2006: 6.81 – Martin
Rypdal, IL BUL-Tromsø
Best 2007: 6.73 – Martin
Rypdal, IL BUL-Tromsø
Best 2008: 6.55 –
Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL
Best 2009 6.85 – Paul Anders Holte, IL Skjalg
Best 2010: 6.67 –
Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL
Best 2011: 6.69 –
Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL
Best 2012: 6.64 –
Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL
2012 |
6.935 |
2001 |
6.914 |
1990 |
6.990 |
2011 |
6.918 |
2000 |
6.837 |
1989 |
6.983 |
2010 |
6.935 |
1999 |
6.887 |
1988 |
7.011 |
2009 |
6.941 |
1998 |
6.876 |
1987 |
7.013 |
2008 |
6.874 |
1997 |
6.873 |
1986 |
7.110 |
2007 |
6.876 |
1996 |
6.816 |
1985 |
7.130 |
2006 |
6.952 |
1995 |
6.870 |
1984 |
7.196 |
2005 |
7.012 |
1994 |
6.942 |
1983 |
7.058 |
2004 |
6.944 |
1993 |
6.972 |
1982 |
7.140 |
2003 |
7.047 |
1992 |
6.942 |
1981 |
7.164 |
2002 |
6.918 |
1991 |
6.999 |
|
|
Norsk rekord: |
6.55 |
Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL |
Gent, BLE |
24.02.2008 |
Norsk rekord U23: |
6.57 |
Fernando Ramirez, IL i BUL |
Liévin, FRA |
18.02.1996 |
Norsk rekord U20: |
6.81 |
Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve |
Birmingham, GBR |
23.02.2008 |
EM-krav: 6,80
6,59 |
Jaysuma Saidy Ndure, IL I
BUL |
010184 |
(2)s1 |
EM |
Göteborg,
SWE |
02.03 |
6.55-08 |
|
6,61 |
Saidy Ndure |
|
(4) |
EM |
Göteborg,
SWE |
02.03 |
|
|
6,63 |
Saidy Ndure |
|
(1)A |
MS |
Florø |
16.02 |
|
|
6,65 |
Saidy Ndure |
|
(5) |
MS |
Gent,
BEL |
10.02 |
|
|
6,65 |
Saidy Ndure |
|
(2)h2 |
EM |
Göteborg,
SWE |
01.03 |
|
|
6,68 |
Saidy Ndure |
|
(1)h1 |
MS |
Florø |
16.02 |
|
|
6,69 |
Saidy Ndure |
|
(2)h1 |
MS |
Gent,
BEL |
10.02 |
|
|
6,86 |
Philip
Bjørnå Berntsen, IK Tjalve |
131289 |
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
6.81-08 |
|
6,87 |
Nikolai Bjerkan, IL BUL-Tromsø |
050192 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
6.96-12 |
|
6,89 |
Thomas
Wiborg, Herkules Friidrett |
041187 |
(1) |
MS |
Eidanger |
13.03 |
6.90-10 |
|
6,90 |
Bjerkan |
|
(1)h1 |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6,91 |
Bjørnå
Berntsen |
|
(1)s1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|
6,92 |
Bjørnå
Berntsen |
|
(1) |
MS |
St.
Gallen, SUI |
20.01 |
|
|
6,92 |
Bjørnå
Berntsen |
|
(1)h1 |
MS |
Malmö,
SWE |
26.01 |
|
|
6,93 |
Bjerkan |
|
(1) |
MS |
Tromsø |
16.01 |
|
|
6,93 |
Bjørnå Berntsen |
|
(5) |
FIN/SWE |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
|
6,94 |
Peter
Osazuwa, IL i BUL |
070789 |
(1) |
MS |
Lillestrøm |
26.01 |
6.93-12 |
|
6,94 |
Wiborg |
|
(1) |
MS |
Eidanger |
27.01 |
|
|
6,95 |
Wiborg |
|
(1)h1 |
MS |
Eidanger |
27.01 |
|
|
6,95 |
Osazuwa |
|
(1)s2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|
6,95 |
Wiborg |
|
(1)s3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|
6,95 |
Osazuwa |
|
(2) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6,95 |
Tormod
Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF |
290786 |
(3) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
6.86-11 |
|
6,95 |
Osazuwa |
|
(6) |
FIN/SWE |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
|
6,96 |
Bjørnå
Berntzsen |
|
(1) |
MS |
Drammen |
13.01 |
|
|
6,96 |
Bjerkan |
|
(2)s1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|
6,97 |
Bjerkan |
|
(1) |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
|
|
6,97 |
Bjørnå
Berntsen |
|
(2)h2 |
MS |
Florø |
16.02 |
|
|
6,97 |
Bjørnå
Berntsen |
|
(3)A |
MS |
Florø |
16.02 |
|
|
6,99 |
Bjørnå Berntsen |
|
(1)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|
6,99 |
Salum Kashafali, IL Norna-Salhus |
251193 |
(2)s2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.08-12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7,00 |
Kristoffer
Buhagen, Trondheim Friidrett |
040292 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
7.12-12 |
|
7.01 |
Even
Pettersen, Urædd Friidrett |
121093 |
(3)s2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
6.93-12 |
|
7,01 |
Øyvind
Strømmen Kjerpeset, Florø TIF |
121291 |
(1)B |
MS |
Florø |
16.02 |
7,22-12 |
|
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|
7,01 |
Jonas
Halonen, IL Tyrving |
180195 |
(1) |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.04-12 |
|
7,02 |
Henrik
Johnsen, IK Tjalve |
070286 |
(2) |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
6.80-07 |
|
7,02 |
Jostein
Joshua Fossøy, Florø TIF |
010992 |
(2)h6 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
6.99-12 |
|
7,03 |
Alexander
Karlsson, IL Gular |
230988 |
(2)B |
MS |
Florø |
16.02 |
6.98-09 |
|
7,03 |
Karsten
Warholm, Dimna IL |
280296 |
(1) |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
7.22-12 |
|
7,04 |
Martin
Forbergskog, Moelven IL |
270391 |
(3)=s1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.08-10 |
|
7,04 |
Eirik
Tanberg, Sigdal FIK |
200887 |
(3)=s1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
6.95-11 |
|
7,04 |
Andres
Stokka Andersen, Sandnes IL |
070292 |
(1) |
MS |
Sandnes |
06.02 |
7.07-11 |
|
7,06 |
Lars
Jøran Storhaug, IL Skjalg |
290689 |
(1)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7,02-12 |
|
7,07 |
Tomas
Bjerknesli, IL BUL-Tromsø |
290595 |
(2) |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.26-12 |
|
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|
7,07 |
Simen
Sigurdsen, Herkules Friidrett |
220193 |
(2) |
MS |
Eidanger |
13.03 |
7.14-12 |
|
7,08 |
Nickolai
Jallow, IF Hellas |
030491 |
(1)h3 |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
7.28-12 |
|
7,08 |
Henrik
Overvåg, Dimna IL |
170694 |
(2)s1 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.16-11 |
|
7,10 |
Even
Meinseth, Sørild FIK |
220596 |
(2) |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
7.41-12 |
|
7,11 |
Per
Magnus Arjun Solli, IK Tjalve |
040691 |
(2)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
6.98-10 |
|
7,11+ |
Kathan Yohanathan, IL
Tyrving (SRI) |
150294 |
(4)s1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.36-12 |
|
7,12 |
Riquelvis
Santiago, IL i BUL |
010187 |
(3)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.11-12 |
|
7,12 |
Sondre
Mulongo Nystrøm, Lillehammer IF |
210694 |
(1)s2 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.24-12 |
|
7,12 |
Daniel Engen Lauritzen, Moss IL |
300594 |
(2)s2 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.04-11 |
|
7,12 |
Kristian
Iverin, IF Hellas |
110491 |
(5) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
7.39-12 |
|
7,13 |
Øystein
Klareng, FIK Orion |
161196 |
(1)h2 |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|
7,14 |
Torbjørn
Lysne, IL Gular |
300190 |
(6)s1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.13-11 |
|
7,16 |
Alexander
Dahlstrøm Winger, IK Tjalve |
070689 |
(3)h1 |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
6.94-11 |
|
7,16 |
Ousman Touray, IL I BUL |
130195 |
(4)h6 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.43-12 |
|
7,16 |
Amund
Høie Sjursen, IL Gneist |
160196 |
(3)h2 |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
7.42-12 |
|
7,17 |
Kåre
Vedvik, IL Skjalg |
160394 |
(1) |
G18/19 |
Haugesund |
20.01 |
Debut-13 |
|
7,17 |
Samuel Gyedu, IL i BUL |
010594 |
(1) |
G18/19 |
Lillestrøm |
26.01 |
7.25-12 |
|
7,18 |
Eirik
Thorshaug, Trondheim Friidrett |
100587 |
(3) |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
7.11-12 |
|
7,18 |
Nils-Paul Skåra, IL i BUL |
260387 |
(7)s2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
Debut-13 |
|
7,19 |
Vegard Jenset Øien, Ranheim IL |
260990 |
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
06.02 |
7.13-12 |
|
7,19 |
Kjartan
Løvoll, SK Vidar |
210192 |
(2)h3 |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
7.27-12 |
|
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
|
7,20 |
Eirik
Haugstad, IL i BUL |
170194 |
(2)h5 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7,17-12 |
|
7,21 |
Thomas
Firing, Ranheim IL |
220992 |
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
04,11 |
7.11-12 |
|
7,21 |
Martin
Loftås Kåstad, Osterøy IL |
100890 |
(2) |
MS |
Haukås |
19.01 |
7.17-11 |
|
7,21 |
Hans
Olav Uldal, Sandnes IL |
161282 |
(1) |
MS |
Kristiansand |
27.01 |
7.13-05 |
|
7,21 |
Ådne
Karstad, IL Runar |
211295 |
(4)h5 |
MS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
7.36-11 |
|
7,21 |
Gilbert
Ofori, Trondheim Friidrett |
100494 |
(4)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.22-12 |
|
7,21 |
Jonathan Quarcoo, FIK Orion |
131096 |
(1) |
G17 |
Stange |
16.03 |
Debut-13 |
|
7,22 |
Odd
Eiken, Ranheim IL |
280391 |
(2) |
MS |
Trondheim/Ra |
04.11 |
7.16-12 |
|
7,22 |
Håkon
Morken, Lillehammer IF |
200493 |
(1) |
MS |
Lillehammer |
26.12 |
7.18-12 |
|
7,22 |
Jostein André Kvikstad, Bodø FIK |
311293 |
(3)h5 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.23-12 |
|
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
|
7,22 |
Sivert Korshavn-Jartoft, IL i BUL |
090295 |
(2)h1 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.27-12 |
|
7,23 |
Henrik
Holmberg, Vik IL |
230989 |
(-)M |
MS |
Mankato,
USA |
10.02 |
7.28-12 |
|
7,24 |
Eric Alberto Marhaug, Bodø
FIK |
050496 |
(1) |
G16 |
Bodø |
18.12 |
7.14-12 |
|
7,24 |
Marius Bull Hjeltnes, IL
Gular |
220696 |
(3) |
MS |
Haukås |
19.01 |
Debut-13 |
|
7,25 |
Ingar Kiplesund, Trondheim Friidrett |
171196 |
(1)h2 |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
7.35-12 |
|
7,25 |
Nzimirro
Adam Obiora, IL i BUL |
070994 |
(1) |
G18/19 |
Stange |
16.03 |
7.34-11 |
|
7,26 |
Vebjørn
Gilde, Lillehammer IF |
050393 |
(2) |
MS |
Lillehammer |
26.12 |
7.31-12 |
|
7,26 |
John Anders Hovland, Moss IL |
130195 |
(3)h7 |
MS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
7.33-12 |
|
7,26+ |
Ottar
Jonsson, Sandnes IL (ISL) |
190283 |
(5)h8 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.31-12 |
|
7,26 |
Simen
Tjelta Larsen, IL Skjalg |
040194 |
(6)s2 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.45-12 |
|
7,27 |
Joachim
Sandberg, Sandnes IL |
180595 |
(3)h7 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.45-12 |
|
|
(60) |
|
|
|
|
|
|
|
7,29 |
Martin
Roe, IL Fri |
010492 |
(5)h7 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.06-11 |
|
7,29 |
Sondre
Loftås Kåstad, Osterøy IL |
050596 |
(1) |
G17 |
Haukås |
17.02 |
7.30-12 |
|
7,29 |
Abou Granli Diomandé, FIK Orion |
220597 |
(1)s1 |
G16 |
Steinkjer |
09.03 |
7.50-12 |
|
7,30 |
Michael
Rosenberg, Lillehammer IF |
100590 |
(6)A |
MS |
Stange |
19.01 |
6.99-10 |
|
7,31 |
Kristian Hansen Bruvik, IL
Fri |
090794 |
(3)h4 |
U20 |
Tallin,
EST |
05.01 |
7.51-12 |
|
7,31 |
Marius
Bakken Støle, Sandnes IL |
060693 |
(1) |
MS |
Haugesund |
06.01 |
7.37-12 |
|
7,31 |
Hans Christian Walker, IL
I BUL |
220395 |
(5) |
G18/19 |
Lillestrøm |
26.01 |
7.35-11 |
|
7,32 |
Fredrik
Kortner, Herkules Friidrett |
040881 |
(3) |
MS |
Eidanger |
13.03 |
7.33-10 |
|
7,33 |
Carl Emil Kåshagen, Moelven IL |
090291 |
(1)B |
MS |
Stange |
19.01 |
7,27-12 |
|
7,33 |
John Huse Olsen, IK Tjalve |
160193 |
(5)h2 |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
7.24-10 |
|
|
(70) |
|
|
|
|
|
|
|
7,33 |
Yobe
Najar, IL i BUL |
091196 |
(7) |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
7.48-12 |
|
7,34 |
Eivind Hvistendahl, IL Tyrving |
230396 |
(1) |
G17 |
Lillestrøm |
26.01 |
7,52-12 |
|
7,34 |
Jan-Lewi Evensen,
Kristiansands IF |
200882 |
(4)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.15-03 |
|
7,34 |
Øivind
Hjelle, Trondheim Friidrett |
270991 |
(4)h1 |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|
7,34 |
Marius
Mellum, Ullensaker/Kisa IL |
160496 |
(3) |
G17 |
Stange |
16.03 |
7.47-12 |
|
7,35 |
Lars Vikan Rise, Sandnes IL |
231188 |
(1)h2 |
MS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
7.20-11 |
|
7,35 |
Mathias Haugsdal, IL Tyrving |
190794 |
(2) |
G18/19 |
Rud |
03.03 |
7.65-12 |
|
7,35 |
Hallvard
Hauge Hornes, IL Tyrving |
021095 |
(3)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.69-12 |
|
7,37+ |
Imran Sesay, IF Hellas (SLE) |
271296 |
(2) |
G17-19 |
Drammen |
10.02 |
7.24-12 |
|
7,37 |
Kristian Berg, IL i BUL |
230494 |
(1)h1 |
G18/19 |
Oslo/Ek |
02.03 |
7,46-12 |
|
7,37 |
Ole-Martin
Eidesen, IL BUL-Tromsø |
230394 |
(2) |
MS |
Tromsø |
17.04 |
7.05.12 |
|
|
(80) |
|
|
|
|
|
|
|
7,38 |
Henrik Nilsen, Malvik IL |
280195 |
(3) |
MS |
Trondheim/Ra |
05.12 |
7.30-11 |
|
7,38 |
Philip
Østli, Ranheim IL |
140190 |
(5)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.48-07 |
|
7,38 |
Asgeir
Uthaug, IL Skjalg |
060494 |
(4)h1 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7,61-12 |
|
7,38 |
Stian Løvås Aaen, FIK Orion |
281295 |
(3)h5 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.49-12 |
|
7,39 |
Thomas
Bydal Jakobsen, IL i BUL |
210185 |
(2)A |
MS |
Oslo/Ek |
01.12 |
7.35-11 |
|
7,39 |
Aksel Fossvik, Steinkjer FIK |
271094 |
(5)h6 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.53-12 |
|
7,39 |
Philip Bay Andersen,
Kristiansands IF |
250494 |
(3) |
G17-19 |
Drammen |
10.02 |
7.24-11 |
|
7,39 |
Peter
Quarcoo, IL Gular |
200393 |
(1) |
MS |
Haukås |
17.02 |
7.34-12 |
|
7,39 |
Bjørnar Lie, FIK Orion |
130298 |
(1)h1 |
G15 |
Steinkjer |
09.03 |
7,77-2 |
|
7,40 |
Sindre
Birkeland, Haugesund IL |
060395 |
(6)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7,64-12 |
|
|
(90) |
|
|
|
|
|
|
|
7,40 |
Joakim
Moss Grutle, Stord IL |
010796 |
(6)h7 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.40-12 |
|
7,40 |
Rein
Åsmund Torsvik, Sandnes IL |
170392 |
(3) |
MS |
Sandnes |
02.03 |
7.32-12 |
|
7,41 |
Morten Osvaldsen, IL BUL-Tromsø |
240495 |
(2) |
MS |
Tromsø |
12.12 |
7.41-12 |
|
7,41 |
Andreas Emil Haukås, IL Norna-Salhus |
020693 |
(4) |
MS |
Haukås |
19.01 |
7.51-12 |
|
7,41 |
Rolf
Einar Vikanes, IK Tjalve |
040792 |
(6)h6 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.18-11 |
|
7,41 |
Mathias
Myhre, Ålesund FIK |
031195 |
(4)h4 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.47-12 |
|
7,42 |
Jørgen
Kåshagen, Moelven IL |
221094 |
(5)h4 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7,61-11 |
|
7,43 |
Bård
Venholen, FIK Ren-Eng |
110475 |
(3)A |
MS |
Stange |
15.12 |
7,07-02 |
|
7,43+ |
Byamungu
Kabiraba, Larvik TIF (COD) |
220195 |
(2)h1 |
MS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
7,52-12 |
|
7,43 |
Torgeir
Andersen, Haugesund IL |
100395 |
(1) |
G18/19 |
Haugesund |
23.02 |
7.47-12 |
|
7,44 |
Jo
Erling Svenni, Herkules Friidrett |
300195 |
(1) |
G18/19 |
Eidanger |
27.01 |
Debut-13 |
|
|
(100) |
|
|
|
|
|
|
|
7,44 |
Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK |
190298 |
(2) |
G15 |
Steinker |
09.03 |
7,58-12 |
|
7,45+ |
Christian
Kongolo, Søndre Land IL (COD) |
150195 |
(2) |
G18/19 |
Stange |
19.01 |
7,73-12 |
|
7,45 |
Emil
Haaland, Søgne IL |
261192 |
(4) |
MS |
Kristiansand |
27.01 |
7.18-11 |
|
7,45+ |
Konrad Pieszak, Egersunds IK (POL) |
131293 |
(5) |
MS |
Sandnes |
02.03 |
Debut-13 |
|
7,45 |
Sharanan Kulam, IL Tyrving |
160795 |
(5)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|
7,46 |
Ådne
Andersen, Hareid IL |
180194 |
(6) |
MS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
7,54-11 |
|
7,46 |
Martin
Gjertsen, Ranheim IL |
070393 |
(6)h3 |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
7.42-12 |
|
7,46 |
Martin
Kanestrøm, Lambertseter IF |
231196 |
(2) |
G17 |
Örebro,
SWE |
23.03 |
7,68-12 |
|
7,47 |
Thomas M. Heggøy, Stord IL |
250594 |
(1) |
G18/19 |
Leirvik |
28.12 |
7,53-12 |
|
7,47 |
Trond
Lindanger, Sandnes IL |
201172 |
(2) |
MS |
Haugesund |
20.01 |
6.97-97 |
|
7,47 |
Petter
Gire Døhlie, Trondheim FIK |
020685 |
(4)h2 |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
7.28-07 |
|
7,47 |
Lars
Forum Skaara, Larvik TIF |
131195 |
(6)h4 |
MS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
7,55-12 |
|
|
(110) |
|
|
|
|
|
|
|
7,49 |
Markus Olaves Johansen, IK Hind |
010695 |
(3) |
MS |
Tromsø |
03.02 |
7,54-11 |
|
7,49 |
Hallbjørn Hasund Thorseth,
Dimna IL |
050195 |
(2) |
G18/19 |
Haukås |
10.02 |
7,52-12 |
|
7,49 |
Magnus
Dehli Vigeland, OSI |
250978 |
(1) |
MS |
Oslo/Ek |
02.03 |
7.33-12 |
|
7,50+ |
Anton Sudarshan, IL i BUL (SRI) |
200892 |
(3)h1 |
MS |
Lillestrøm |
26.01 |
Debut-13 |
|
7.50+ |
Bartek Sakowski, SK Vidar (POL) |
030798 |
(2) |
G15 |
Stange |
16.03 |
Debut-13 |
|
Ikkegodkjente
resultater/Not sanctioned results:
Ekstra løp/Extra race:
6,92 |
Wiborg |
|
(1) |
MS |
Eidanger |
13.03 |
|
7,27 |
Fredrik Kortner, Herkules Friidrett |
040881 |
(3) |
MS |
Eidanger |
13.03 |
|
7,33 |
Morten Osvaldsen, IL BUL-Tromsø |
240495 |
(2) |
MS |
Tromsø |
02.02 |
|
7,34 |
Markus Olaves Johansen, IK Hind |
010695 |
(3) |
MS |
Tromsø |
02.02 |
|
7,2 |
Lars Andreas Arud, SK Snøgg |
030395 |
(1) |
G17 |
Notodden |
14.12 |
|
7,2 |
Carl Emil Kåshagen, Moelven IL |
090291 |
(1) |
MS |
Stange |
05.01 |
|
7,2 |
Lars Einar Røise, IK Våg |
221196 |
(1) |
G17 |
Lyngdal |
12.01 |
|
7,2 |
Espen
Dale Ekeberg, Snøgg Friidrett |
150694 |
(1) |
G19 |
Notodden |
01.02 |
|
7,2+ |
Christian
Kongolo, Søndre Land IL (COD) |
150195 |
(1) |
G18 |
Hov |
16.02 |
|
100 METER |
|
|
|
|
|
|
Best 2001: 10.95 – Ole
Christian Østrem, Lillehammer IF
Best 2002: 10.67 – John
Ertzgaard, Raufoss IL
Best 2003: 11.52 – Jonathan Bille Perez, IL
Sandvin
Best 2004: 11.07 – Einar Inge Aasen, IF Hellas
Best 2005: 11.04 – Christian Settemsli Mogstad,
Snøgg Friidrett
Best 2006: 10.83 – Christian Settemsli Mogstad,
Snøgg Friidrett
Best 2007: 10.82 – Christian Settemsli Mogstad,
Snøgg Friidrett
Best 2008: 10.67 – Philip Bjørnå Berntsen, IK
Tjalve
Best 2009: 10.67 – Christian Settemsli Mogstad,
Snøgg Friidrett
Best 2010: 10.40 –
Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL
Best 2011: 10.93 – Per Magnus Arjun Solli,
Nesbyen IL
Best 2012: 11.29 – Jostein Jossua Fossøy, Florø
TIF
2012 |
11.422 |
2001 |
11.361 |
1990 |
11.121 |
2011 |
11.229 |
2000 |
10.934 |
1989 |
11.290 |
2010 |
10.987 |
1999 |
11.062 |
1988 |
11.238 |
2009 |
- |
1998 |
11.045 |
1987 |
11.364 |
2008 |
11.065 |
1997 |
11.221 |
1986 |
11.310 |
2007 |
11.208 |
1996 |
11.029 |
1985 |
11.332 |
2006 |
11.215 |
1995 |
11.005 |
1984 |
11.177 |
2005 |
11.462 |
1994 |
- |
1983 |
11.203 |
2004 |
11.285 |
1993 |
11.249 |
1982 |
11.120 |
2003 |
- |
1992 |
11.288 |
1981 |
11.170 |
2002 |
11.140 |
1991 |
11.288 |
|
|
Norsk rekord: |
10.31 |
Geir Moen, Moss IL |
Tampere, FIN |
12.02.1996 |
Norsk rekord U23: |
10.57 |
Fernando Ramirez, SK Vidar |
Drammen |
29.01.1995 |
Norsk rekord U20: |
10.67 |
Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve |
Florø |
09.02.2008 |
10,30 |
Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL |
010184 |
(1)h2 |
MS |
Florø |
16.02 |
10.40-10 |
10,80 |
Øyvind
Strømmen Kjerpeset, Florø TIF |
121291 |
(1)h1 |
MS |
Florø |
16.02 |
11.21-10 |
10,86 |
Nicolai
Bjerkan, BUL-Tromsø, Friidrett |
050192 |
(1) |
MS |
Luleå,
SWE |
23.03 |
11,65-10 |
10,93 |
Philip
Bjørnå Berntsen, IK Tjalve |
131289 |
(1)h2 |
MS |
Drammen |
13.01 |
10.67-08 |
10,95 |
Alexander
Karlsson, IL Gular |
230988 |
(2)h1 |
MS |
Florø |
16.02 |
11.07-11 |
11,13 |
Per
Magnus Arjun Solli, IK Tjalve |
040691 |
(3)h2 |
MS |
Drammen |
13.01 |
10.86-10 |
11,28 |
Eirik
Haugstad, Nesodden IF |
170194 |
(1)h3 |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
11,35-12 |
11,33 |
Riquelvis
Santiago, IL i BUL |
010187 |
(4)h2 |
MS |
Drammen |
13,01 |
11-36-09 |
11,35 |
Ousman Touray, IL i BUL |
130195 |
(2)h3 |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
11,79-12 |
11,35 |
Jostein
Joshua Fossøy, Florø TIF |
010992 |
(5)h2 |
MS |
Drammen |
13.01 |
11.29-12 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
11,37 |
Nickolai
Jallow, IF Hellas |
030491 |
(1)h1 |
MS |
Drammen |
13.01 |
11.38-12 |
11,44 |
Ådne
Karstad, IL Runar |
211295 |
(3)h3 |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
11.69-11 |
11,51 |
Nzimirro
Adam Obiora, IL i BUL |
070994 |
(1)h2 |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
11,78-11 |
11,55 |
Samuel Gyedu, IL i BUL |
010594 |
(4)h3 |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
11.71-12 |
11,57 |
Sivert Korshavn-Jartoft, IL i BUL |
090295 |
(5)h3 |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
11,93-11 |
11,60 |
Kristian Berg, IL i BUL |
230494 |
(1)h1 |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
11,84-12 |
11,64+ |
Kathan Yohanathan, IL
Tyrving (SRI) |
150294 |
(6)h3 |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
12,18-10 |
11,69 |
Lars
Andreas Arud, Snøgg Friidrett |
030395 |
(2)h2 |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
Debut-13 |
11,74 |
Eivind
Hvistendahl, IL Tyrving |
230396 |
(1)h2 |
G17 |
Drammen |
13.01 |
Debut-13 |
11,74 |
Sharanan
Kulam, IL Tyrving |
160795 |
(2)h1 |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
Debut-13 |
150 METER |
|
|
|
|
|
|
17,26 |
Martin
Roe, IL Fri |
010492 |
(1) |
MS |
Haukås |
27.01 |
Debut-13 |
17,93 |
Emil
Engelsen Holm, IL Gneist |
030797 |
(1) |
G16 |
Haukås |
27.01 |
19.05-12 |
Ikke godkjente resultater/Not sanctioned results:
Ikke standard bane/Irregular track:
16,23 |
Håkon Morken, Lillehammer IF |
200493 |
(1) |
MS |
Lillehammer |
26.12 |
|
16,32 |
Vebjørn Gilde, Lillehammer IF |
050393 |
(2) |
MS
|
Lillehammer |
26.12 |
|
200 METER |
|
|
|
|
|
|
Best 2001: 21.79 – Aham Okeke, IK Tjalve
Best 2002: 21.55 – Geir Moen, Moss IL
Best 2003: 21.35 – Morten Sand, Lillehammer IF
Best 2004: 21.53 – Morten Sand, Lillehammer IF
Best 2005: 21.82 –
Martin Rypdal, IL BUL-Tromsø
Best 2006: 21.70 – Christian Settemsli Mogstad,
Snøgg Friidrett
Best 2007: 21.81 – Christian Settemsli Mogstad,
Snøgg Friidrett
Best 2008: 21.70 – Christian Settemsli Mogstad,
Snøgg Friidrett
Best
2009: 21.61 – Christian
Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett
Best
2010: 21.88 – Per Magnus Arjun
Solli, Nesbyen IL
Best
2011: 21.53 – Tormod Hjortnæs
Larsen, Lillehammer IF
Best
2012: 21.49 – Tormod Hjortnæs
Larsen, Lillehammer IF
2012 |
22.024 |
2001 |
22.245 |
1990 |
22.694 |
2011 |
22.247 |
2000 |
21.984 |
1989 |
22.932 |
2010 |
22.312 |
1999 |
22.232 |
1988 |
22.739 |
2009 |
22.220 |
1998 |
22.064 |
1987 |
22.759 |
2008 |
22.273 |
1997 |
22.060 |
1986 |
22.710 |
2007 |
22.452 |
1996 |
22.070 |
1985 |
22.903 |
2006 |
22.515 |
1995 |
21.880 |
1984 |
23.374 |
2005 |
22.422 |
1994 |
22.179 |
1983 |
- |
2004 |
22.589 |
1993 |
22.524 |
1982 |
- |
2003 |
22.301 |
1992 |
22.333 |
1981 |
- |
2002 |
22.394 |
1991 |
23.085 |
|
|
Norsk rekord: |
20.51 |
Geir Moen, Moss IL |
Liévin, FRA |
19.02.1995 |
Norsk rekord U23: |
21.28 |
John Ertzgaard, IK Tjalve |
Genova, ITA |
18.02.1998 |
Norsk rekord U20: |
21.54 |
John Ertzgaard, IK Tjalve |
Stange |
04.02.1996 |
21,79 |
Carl Emil Kåshagen, Moelven IL |
090291 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
22.00-11 |
||
21,83 |
Øyvind
Strømmen Kjerpeset, Florø TIF |
121291 |
(1)h1 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
22.21-10 |
||
21,85 |
Strømmen
Kjerpeset |
|
(2) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||
21,87 |
C.E. Kåshagen |
|
(1)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||
21,99 |
Eirik
Tanberg, Sigdal FIK |
200887 |
(5) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
21.96-11 |
||
22,00 |
Henrik
Johnsen, IK Tjalve |
070286 |
(1) |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
22.14-12 |
||
22,00 |
Strømmen
Kjerpeset |
|
(1)h11 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
||
22,01 |
Strømmen
Kjerpeset |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
||
22,02 |
Håkon
Morken, Lillehammer IF |
200493 |
(1)h1 |
MS |
Stange |
20.01 |
21.90-12 |
||
22,11 |
Ousman Touray, IL i BUL |
130195 |
(1) |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
23,55-12 |
||
22,12 |
C. E. Kåshagen |
|
(1)h5 |
MS |
Stange |
09.02 |
|
||
22,14 |
Mauritz Kåshagen, Moelven IL |
150289 |
(2)h1 |
MS |
Stange |
20.01 |
22.34-09 |
||
22,14 |
Tanberg |
|
(1)h11 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
22,21 |
Henrik Overvåg, Dimna IL |
170694 |
(2) |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
22.67-12 |
||
22,23 |
Tormod
Hjortnæs Larsen,
Lillehammer IF |
290786 |
(1)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
21.49-12 |
||
22,27 |
Vegard Jenset Øien,
Ranheim IL |
260990 |
(1)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
22.41-12 |
||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
||
22,40 |
Marius
Bakken Støle, Sandnes IL |
060693 |
(2)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
22.99-12 |
||
22,43 |
Karsten
Warholm, Dimna IL |
280296 |
(1) |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
22.98-12 |
||
22,46 |
Per
Magnus Arjun Solli, IK Tjalve |
040691 |
(1)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
21.83-11 |
||
22,46 |
Torbjørn
Lysne, IL Gular |
300190 |
(1)h6 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
22.38-12 |
||
22,52 |
Martin
Loftås Kåstad, Osterøy IL |
100890 |
(1)h1 |
MS |
Haukås |
09.02 |
22.33-11 |
||
22,54 |
Joachim Sandberg, Sandnes IL |
180595 |
(1)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
22.97-12 |
||
22.56 |
Jonas
Halonen, IL Tyrving |
180195 |
(1)h1 |
MS |
Rud |
25.04 |
23.62-12 |
||
22,61 |
Nikolai Bjerkan, BUL-Tromsø Friidr. |
050192 |
(3)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
23,20-11 |
||
22,64 |
Peter
Osazuwa, IL i BUL |
070789 |
(1)h8 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
22.46-12 |
||
22,68 |
Lars
Jøran Storhaug, IL Skjalg |
290689 |
(1)h10 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
22.48-12 |
||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
||
22,68 |
Odd
Eiken, Ranheim IL |
280391 |
(1)h3 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
22.31-12 |
||
22,69 |
Kjartan
Løvoll, SK Vidar |
210192 |
(2)h1 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
23.05-09 |
||
22,71 |
Eirik
Haugstad, IL i BUL |
170194 |
(1)h9 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
22.60-12 |
||
22,73 |
Simen
Tjelta Larsen, IL Skjalg |
040194 |
(1)h4 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
23.53-11 |
||
22,77 |
Kristian Berg, IL i BUL |
230494 |
(1)h6 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
23.66-12 |
||
22,79 |
Sondre M. Nystrøm, Lillehammer IF |
210694 |
(2)h11 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
23.47-11 |
||
22,81 |
Martin
Forbergskog, Moelven IL |
270391 |
(2)h10 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
22.73-11 |
||
22,82 |
Kristian
Magnussen, Haugesund IL |
250686 |
(1) |
MS |
Haugesund |
20.01 |
22.67-09 |
||
22,82 |
Jonathan
Quarcoo, FIK Orion |
131096 |
(1)h2 |
G17 |
Stange |
17.03 |
Debut-13 |
||
22,88 |
Kåre
Vedvik, IL Skjalg |
160394 |
(1)h7 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
||
22,91 |
Haakon
Gaukerud Høye, FIK Orion |
011295 |
(1)h3 |
G18/19 |
Stange |
17.03 |
23.53-12 |
||
22,94 |
Thomas
Firing, Ranheim IL |
220992 |
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
22.55-12 |
||
23,00 |
Eivind
Hvistendahl, IL Tyrving |
230396 |
(1)h2 |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
24.00-12 |
||
23,02 |
Hallvard Hauge Hornes, IL
Tyrving |
021095 |
(2)h4 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
||
23,03 |
Marius Bull Hjeltnes, IL
Gular |
220696 |
(1) |
G17 |
Haukås |
09.02 |
Debut-13 |
||
23,04 |
Øystein Klareng, FIK Orion |
161196 |
(2)h2 |
G17 |
Stange |
17.03 |
Debut-13 |
||
23,05 |
Torbjørn Fossum Heldal,
Herkules Fr. |
131193 |
(3)h1 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
23.70-12 |
||
23,07 |
Jørgen Kåshagen, Moelven IL |
221094 |
(1)A |
MS |
Stange |
15.12 |
23.12-11 |
||
23,07 |
Markus
Loftås, Osterøy IL |
080494 |
(1)h2 |
MS |
Haukås |
09.02 |
22.75-12 |
||
23,07 |
Samuel Gyedu, IL i BUL |
010594 |
(2)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
23.42-12 |
||
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
||
23,11 |
Abou Granli Diomandé, FIK Orion |
220597 |
(1) |
G16 |
Steinkjer |
10.03 |
24,08-12 |
||
23,13 |
John Huse Olsen, IK Tjalve |
160193 |
(4)h1 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
23.54-12 |
||
23,15+ |
Kathan Yohanathan, IL Tyrving (SRI) |
150294 |
(1) |
G18/19 |
Rud |
03.03 |
23.70-12 |
||
23,18 |
Riquelvis
Santiago, IL i BUL |
010187 |
(2)h7 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
Debut-13 |
||
23,23 |
Ådne Karstad, IL Runar |
211295 |
(2)h2 |
MS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
23.88-11 |
||
23,23 |
Nzimirro
Adam Obiora, IL i BUL |
070994 |
(2)h7 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
23.69-11 |
||
23,23 |
Mathias
Myhre, Ålesunds FIK |
031195 |
(3)h7 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
24,35-12 |
||
23,24 |
Henrik Nilsen, Ranheim IL |
280195 |
(2)H1 |
MS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
23.34-12 |
||
23,25 |
Jon Erik Nesse, Bryne FIK |
180195 |
(2)h6 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
24,09-12 |
||
23,26 |
Marius Mellum, Ullensaker/Kisa IL |
160496 |
(1)h3 |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
23.87-12 |
||
23,26 |
Stian Løvaas Aaen, FIK Orion |
281295 |
(3)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
24,28-12 |
||
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
||
23,27 |
Pavlik
Wang, Moss IL |
080195 |
(3)h2 |
MS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
22.75-12 |
||
23,27 |
Peter
Quarcoo, IL Gular |
200393 |
(4)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
23.08-12 |
||
23,29 |
Sondre
Loftås Kåstad, Osterøy IL |
050596 |
(2)h1 |
G17 |
Haukås |
18.01 |
23.58-12 |
||
23,29 |
Andreas Emil Haukås, IL Norna-Salhus |
020693 |
(2)h2 |
MS |
Haukås |
09.02 |
24.40-12 |
||
23,30 |
Even Meinseth, Sørild FIK |
220596 |
(1)h1 |
G17 |
Haukås |
18.01 |
23.99-12 |
||
23,30 |
Thomas
Bydal Jakobsen, IL i BUL |
210185 |
(3)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
23.08-11 |
||
23,31 |
Sivert Korshavn-Jartoft, IL i BUL |
090295 |
(2)h1 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
24,31-12 |
||
23,31 |
Bjørnar Lie, FIK Orion |
130298 |
(1) |
G15 |
Steinkjer |
10.03 |
25,45-12 |
||
23,33 |
Trond Ellingsve, Sortland
FIK |
190696 |
(2)h1 |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
||
23,36 |
Vebjørn Gilde, Lillehammer IF |
050393 |
(4)h1 |
MS |
Stange |
20.01 |
23.43-12 |
||
|
(60) |
|
|
|
|
|
|
||
23,37 |
Andres Stokka Andersen, Sandnes IL |
070292 |
(2)h3 |
MS |
Sandnes |
02.03 |
Debut-13 |
||
23,40 |
Erik
Rømcke, Minerva IS |
020394 |
(4)h7 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
24,16-11 |
||
23,46 |
Vegard
L. Gjelsvik, Ullensaker/Kisa IL |
310192 |
(2)h3 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
23.83-08 |
||
23,47 |
Hallbjørn Hasund Thorseth,
Dimna IL |
050195 |
(2)h1 |
G18/19 |
Haukås |
09.02 |
23.66-12 |
||
23,49 |
Johannes Lerdahl, Ranheim IL |
010296 |
(2)h3 |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
24,44-12 |
||
23,55 |
Aksel
Fossvik, Steinkjer FIK |
271094 |
(2)h5 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
23.91-12 |
||
23,59 |
Ove
Lindekleiv, Sandnes IL |
080476 |
(1)M35 |
NMV |
Haugesund |
02.03 |
22.36-08 |
||
23,59 |
Grunde
Myhrer, IL i BUL |
180496 |
(2)h2 |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
24,75-11 |
||
23,59 |
Asgeir Uthaug, IL Skjalg |
060494 |
(3)h3 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
||
23,59 |
Mathis Haugsdahl, IL Tyrving |
190794 |
(4)h1 |
MS |
Rud |
25.04 |
Debut-13 |
||
|
(70) |
|
|
|
|
|
|
||
23,60 |
Hallbjørn Hasund Thorseth,
Dimna IL |
050195 |
(3)h1 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
23,66-12 |
||
23,60 |
Sharanan Kulam, IL Tyrving |
160795 |
(4)h1 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
||
23,61 |
Erik
Røraas, Moss IL |
240494 |
(1)h4 |
MS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
24,11-12 |
||
23,61 |
Lars Forum Skaara, Larvik
TIF |
131195 |
(4)h4 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
23,94-12 |
||
23,63 |
Ingar
Kiplesund, Trondheim Friidrett |
171196 |
(1) |
G16 |
Trondheim/Ra |
05.12 |
24,89-11 |
||
23,66 |
Bård
Venholen, FIK Ren-Eng |
110475 |
(3)A |
MS |
Stange |
15.12 |
22,29-95 |
||
23,66 |
John E. S. Thorbjørnsen, Haugesund IL |
050794 |
(2)h9 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
24,20-12 |
||
23,69 |
Hans Christian Walker, IL I
BUL |
220395 |
(5)h4 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
23.94-12 |
||
23,72 |
Sindre
Birkeland, Haugesund IL |
060395 |
(1)h2 |
G18/19 |
Haugesund |
20.01 |
23.90-12 |
||
23,72 |
Theo Griffin Halvorsen, IL
Tyrving |
040197 |
(1)h |
MS |
Rud |
25.04 |
Debut-13 |
||
|
(80) |
|
|
|
|
|
|
||
23,76+ |
Anton Sudarshan, IL i BUL (SRI) |
200892 |
(1)h9 |
MS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
Debut-13 |
||
23,76 |
Thomas M. Heggøy, Stord IL |
250594 |
(3)h1 |
G18/19 |
Haukås |
09.02 |
23.48-12 |
||
23,84 |
Knut Joachim Berglyd, IL i
BUL |
170996 |
(3)h1 |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
||
23,85 |
Sondre Dingsør Skogen,
Bergens TF |
030296 |
(3) |
G17 |
Haukås |
09.02 |
24,12-12 |
||
23,85 |
Markus Olaves Johansen, IK Hind |
010695 |
(5)h1 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
24,55-11 |
||
23,85+ |
Byamungu
Kabiraba, Larvik TIF (COD) |
220195 |
(3)h5 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
23.99-12 |
||
23,86 |
Morten Osvaldsen, BUL-Tromsø Fr. |
240495 |
(4)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
||
23,89 |
Emil
Engelsen Holm, IL Gneist |
030797 |
(1)h2 |
G16 |
Steinkjer |
10.03 |
25,10-12 |
||
23,91 |
Torgeir Andersen, Haugesund IL |
100395 |
(1) |
G18/19 |
Haugesund |
23.02 |
23.53-12 |
||
23,95 |
Martin Kanestrøm, Lambertseter
IF |
231196 |
(2)h4 |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
25,10-12 |
||
23,95 |
Jan Erik Vatland, Haugesund IL |
110294 |
(2) |
G18/19 |
Haugesund |
13.03 |
24,56-12 |
||
23,96 |
Sverre Blom Breivik, IL
Sandvin |
180596 |
(1)h2 |
G17 |
Oslo/Ek |
02.03 |
25,94-11 |
||
|
(90) |
|
|
|
|
|
|
||
23,97 |
Haavard O. Herness Lien, IL Tyrving |
121296 |
(1)h1 |
G17 |
Stange |
17.03 |
Debut-13 |
||
23,98 |
Vebjørn Borge, Osterøy IL |
140294 |
(2)h2 |
MS |
Haukås |
19.01 |
Debut-13 |
||
23,98 |
Vebjørn Bredesen, Snøgg
Friidrett |
2710195 |
(1)h1 |
G18/19 |
Stange |
17.03 |
25.03-12 |
||
300 METER |
|
|
|
|
|
|
35,3 |
Jørgen Kåshagen, Moelven IL |
221094 |
(1) |
MS |
Stange |
27.12 |
Debut-12 |
35,3 |
Mauritz
Kåshagen, Moelven IL |
150289 |
(2) |
MS |
Stange |
27.12 |
Debut-12 |
35,4 |
Carl Emil Kåshagen, Moelven IL |
090291 |
(3) |
MS |
Stange |
27.12 |
Debut-12 |
400 METER |
|
|
|
|
|
|
Best 2001: 48.62 – Frank Fiske, IL Frol
Best 2002: 47.56 – Quincy Douglas, IL Gular
Best 2003: 47.71 –
Morten Sand. Lillehammer IF
Best 2004: 47.74 –
Morten Sand, Lillehammer IF
Best 2005: 48.08 –
Quincy Douglas, IL Gular
Best 2006: 48.17 –
Quincy Douglas, IL Gular
Best 2007: 48.58 –
Morten Sand. Lillehammer IF
Best 2008: 48.62 –
Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF
Best 2009: 48.54 – Mauritz Kåshagen, Moelven IL
Best 2010: 49.20 – Mauritz Kåshagen, Moelven IL
Best 2011: 49.58
– Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK
Best 2012: 48.24
– Sondre Nyvold Lid, Molde-Olymp
2012 |
49.456 |
2001 |
49.911 |
1990 |
50.693 |
2011 |
50.040 |
2000 |
49.888 |
1989 |
50.931 |
2010 |
50.372 |
1999 |
49.605 |
1988 |
50.444 |
2009 |
50.169 |
1998 |
49.835 |
1987 |
50.424 |
2008 |
49.846 |
1997 |
49.625 |
1986 |
50.762 |
2007 |
49.803 |
1996 |
49.877 |
1985 |
50.706 |
2006 |
49.242 |
1995 |
49.715 |
1984 |
51.304 |
2005 |
49.982 |
1994 |
49.655 |
1983 |
51.146 |
2004 |
50.468 |
1993 |
49.882 |
1982 |
- |
2003 |
50.040 |
1992 |
49.515 |
1981 |
- |
2002 |
49.422 |
1991 |
50.587 |
|
|
Norsk rekord: |
47.43 |
Quincy Douglas, IL Gular |
Stange |
20.02.1999 |
Norsk rekord U23: |
47.56 |
Quincy Douglas, IL Gular |
Stange |
01.02.1997 |
Norsk rekord U20: |
48.24 |
Sondre Nyvold Lid, Molde-Olymp |
Sandnes |
09.03.2012 |
EM-krav: 47,75
48,78 |
Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL |
290493 |
(1)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
48.35-12 |
|||
49,04 |
Mauritz
Kåshagen, Moelven IL |
150289 |
(1)A |
MS |
Stange |
05.01 |
48.54-09 |
|||
49,08 |
Marius
Bakken Støle, Sandnes IL |
060693 |
(1)h2 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
50.03-12 |
|||
49,14 |
Roald
Frøskeland, Steinkjer FIK |
280394 |
(1)= |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
50.60-12 |
|||
49,14 |
Alexander
Dahlstrøm Winger, IK Tjalve |
070689 |
(1)= |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
Debut-13 |
|||
49,23 |
Kristian
Magnussen, Haugesund IL |
260586 |
(2)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
49.62-09 |
|||
49,26 |
Carl Emil Kåshagen, Moelven IL |
090291 |
(2)h2 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
49.64-11 |
|||
49,34 |
Magnussen |
|
(4) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
|||
49,36 |
Ådne Svahn Dæhlin, IL Gular |
260682 |
(5) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
49,53-06 |
|||
49,38 |
Roth |
|
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
14.12 |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
49,38 |
Roth |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
49,83 |
Jørgen
Kåshagen, Moelven IL |
221094 |
(1)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
50.48-11 |
|||
49,85 |
Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL |
100890 |
(1)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
50.06-11 |
|||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||
49,93 |
Karsten Warholm, Dimna IL |
280296 |
(1)h3 |
G17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
50,10 |
Jonas A. Grønnhaug, Ranheim IL |
270989 |
(3) |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
50.31-10 |
|||
50,53 |
Sondre Dingsør Skogen, IL Gular |
030296 |
(2)h3 |
G17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
50,60 |
Kristian Berg, IL i BUL |
230494 |
(1)h3 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
51.39-12 |
|||
50,86 |
Markus
Loftås, Osterøy IL |
080494 |
(3)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
50.53-12 |
|||
51,00 |
Vegard
Løberg Gjelsvik, Ull./Kisa IL |
310192 |
(3)h2 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
51.35-10 |
|||
51,02 |
Ådne
Andersen, Hareid IL |
180194 |
(2)h1 |
MS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
Debut-13 |
|
||
51,06 |
Torbjørn
Fossum Heldal, Herkules Fr. |
131193 |
(4)h2 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
51.08-12 |
|||
51,25 |
Haavard
O. Herness Lien, IL Tyrving |
121296 |
(3)h3 |
G17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
51,35 |
Rune
Reimertz, Sandnes IL |
240796 |
(3)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
Debut-13 |
|||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||
51,39 |
Emil
Oustad, FIK Ren-Eng |
200789 |
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
51.02-12 |
|||
51,52 |
Jon Erik Nesse, Bryne FIK |
180195 |
(2)h3 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
53.09-12 |
|
||
51,87 |
Abduljaleel
Hir, Selsbakk IF |
220995 |
(3)h1 |
MS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
53.97-12 |
|
||
51,92 |
Johannes
Lerdahl, Ranheim IL |
010296 |
(1)h2 |
G17 |
Steinkjer |
08.03 |
55,65-12 |
|
||
51,97 |
Henrik
Nilsen, Malvik IL |
280195 |
(3)h3 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
51.53-12 |
|||
52,04 |
Petter
Kristiansen, FIK Ren-Eng |
060393 |
(2)A |
MS |
Stange |
05.01 |
50.82-12 |
|||
52,19 |
Thomas M. Heggøy, Stord IL |
250594 |
(1) |
G18/19 |
Haugesund |
06.01 |
Debut-13 |
|||
52,42 |
Erik Røraas, Moss IL |
240494 |
(5)h3 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
52.68-12 |
|||
52,48 |
Joacim Afzal, Mandal & Halse IL |
190596 |
(2)h1 |
G17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
52,56 |
Erlend Haflan, Fredrikstad
IF |
291295 |
(3)h5 |
MS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
Debut-13 |
|||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|||
52,64 |
Trond
Ellingsve, Sortland FIK |
190696 |
(3)h2 |
G17 |
Steinkjer |
08.03 |
53.85-12 |
|||
52,71 |
Mathias Berntzen Engevik, Nittedal IL |
240996 |
(4)h2 |
G17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
52,82 |
Elias Ottosen, Ullensaker/Kisa IL |
021293 |
(5)h2 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
52,83 |
John Stange
Thorbjørnsen, Haugesund IL |
050794 |
(1) |
G18/19 |
Haugesund |
23.02 |
55,90-12 |
|||
52,93 |
Lars Forum Skaara,
Larvik TIF |
131195 |
(1)h1 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
56,22-12 |
|||
52,97 |
Odin Stangvik, Larvik TIF |
190296 |
(1)h1 |
G17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
53,13 |
Kristoffer
Grindedal Janson, IL Gular |
120589 |
(1) |
MS |
Haukås |
19.01 |
51.55-10 |
|||
53,32 |
Christopher Fardan, Sandnes IL |
110795 |
(3) |
G18/19 |
Sandnes |
16.01 |
Debut-13 |
|||
53,34 |
Aksel Fossvik, Steinkjer FIK |
271094 |
(2) |
G18/19 |
Steinkjer |
10.01 |
53.83-12 |
|||
53,37+ |
Byamungu
Kabiraba, Larvik TIF
(COD) |
220195 |
(2)h1 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
56,64-12 |
|||
53,42 |
Sigurd
Blom Breivik, IL Sandvin |
180596 |
(5)h3 |
G17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
|||
53,52 |
Erik
Rømcke, Minerva IS |
020494 |
(1)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
53.57-12 |
|||
53,60 |
Vebjørn Bredesen, Snøgg Friidrett |
270195 |
(2) |
MS |
Stange |
19.01 |
55,56-12 |
|
||
53,66 |
Henrik Semb, Tønsberg FIK |
120396 |
(2)h1 |
G17 |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
Debut-13 |
|
||
53,73 |
Even
Pettersen, Urædd Friidrett |
121093 |
(3) |
MS |
Trondheim/Ra |
14.12 |
Debut-13 |
|
||
53,92 |
Leonard-Johan Nesheim, Haugesund IL |
040195 |
(3)h1 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|
||
53,92 |
Fabian Skarboe Rønningen, IL Tyrving |
210795 |
(3)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
54,02-12 |
|
||
500 METER |
|
|
|
|
|
|
1:07,30 |
Christian Brun Norbye, IL I BUL |
130590 |
(4)h3 |
MS |
Winston-Salem, USA |
01.12 |
|
600 METER |
|
|
|
|
|
|
1:21,91 |
Petter Kristiansen, FIK
Ren-Eng |
060393 |
(1) |
MS |
Stange |
16.03 |
1:23.89-12 |
||||||||
1:22,11 |
Mauritz Kåshagen, Moelven
IL |
150289 |
(2) |
MS |
Stange |
16.03 |
1:21.43-11 |
||||||||
1:22,23 |
Haavard O. Herness Lien, IL
Tyrving |
121296 |
(1) |
G17 |
Stange |
16.03 |
1:25.77-12 |
||||||||
1:23,09 |
Sigurd Blom Breivik, IL
Sandvin |
180596 |
(3) |
MS |
Stange |
16.03 |
1:26.62-12 |
||||||||
1:23,97 |
Vegard Gjelsvik,
Ullensaker/Kisa IL |
310192 |
(1) |
MS |
Oslo/Ek |
01.12 |
1:21.22-10 |
||||||||
1:24,23 |
Elias Ottosen, Askim IF |
021293 |
(2) |
MS |
Oslo/Ek |
01.12 |
1:23.66-12 |
||||||||
1:24,87 |
Sverre Blom Breivik, IL
Sandvin |
180596 |
(2) |
G17 |
Stange |
16.03 |
1:32.48-11 |
||||||||
1:25,41 |
Sondre Dingsør Skogen,
Bergens TF |
030296 |
(1) |
G17 |
Haukås |
10.02 |
1:26.45-12 |
||||||||
1:25,69 |
Mathias
Berntzen Engevik, Nittedal IL |
240996 |
(2) |
G16 |
Oslo/Ek |
01.12 |
1:26.95-12 |
||||||||
1:26,04 |
Vegard Ølstad, FIK Ren-Eng |
120992 |
(2) |
MS |
Stange |
15.12 |
1:29.19-09 |
||||||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
||||||||
1:26,51 |
Abdurrahman Hir, Selsbakk
IL |
070397 |
(1) |
G15 |
Trondheim/Ra |
05.12 |
Debut-13 |
||||||||
1:26,75 |
Henrik Irgens Gravdal, IL
Gneist |
070198 |
(1) |
G16 |
Haukås |
10.02 |
1:34,87-12 |
||||||||
1:26,91 |
Lars Lunde, Stord IL |
200597 |
(2) |
G16 |
Haukås |
10.02 |
1:28.63-12 |
||||||||
1:27,14 |
Vebjørn
Bredesen, Snøgg Friidrett |
270195 |
(1) |
G18/19 |
Stange |
16.03 |
1:29.75-11 |
||||||||
1:27.34 |
Helge Langen, Rindals-Troll
IK |
160385 |
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
05.12 |
Debut-13 |
||||||||
1:27,39 |
Kristian
Berg, IL i BUL |
230494 |
(3) |
MS |
Oslo/Ek |
01.12 |
1:26.54-12 |
||||||||
1:27.69 |
Gustav Follerås,
Lillehammer IF |
150795 |
(3) |
MS |
Stange |
15.12 |
Debut-13 |
||||||||
1:27,82 |
Petter Røed Gulliksen, IL
Tyrving |
121193 |
(1) |
MS |
Rud |
25.04 |
1:26.63-12 |
||||||||
1:27,99 |
Christian Steen Orbekk, Laksevåg TIL |
301297 |
(3) |
G16 |
Haukås |
10.02 |
Debut-13 |
||||||||
1:28,32 |
Thomas Jefferson
Byrkjeland, IK Tjalve |
110298 |
(1) |
G15 |
Stange |
16.03 |
1:38,31-12 |
||||||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
||||||||
1:28,33 |
Sondre Mæland, Stord IL |
130596 |
(2) |
G17 |
Haukås |
10.02 |
Debut-13 |
||||||||
1:28,70 |
Sebastian Selbekk, IL Tyrving |
301193 |
(2) |
MS |
Rud |
25.04 |
1:29.90-12 |
||||||||
1:28,86 |
Jostein Sætra Schefte,
Oppegård IL |
260496 |
(3) |
G16 |
Oslo/Ek |
01.12 |
1:31,79-12 |
||||||||
1:29.06 |
Jonas Hagen, FIK Ren-Eng |
031194 |
(2) |
G18/19 |
Stange |
16.03 |
1:35,04-12 |
||||||||
1:29.15 |
Markus Einan,
Ullensaker/Kisa IL |
040297 |
(1) |
G16 |
Stange |
16.03 |
1:36,00-12 |
||||||||
1:29,41 |
Magnar
F. Lundberg, Hommelvik IL |
280397 |
(2) |
G15 |
Trondheim/Ra |
05.12 |
Debut-13 |
||||||||
1:29,51 |
Jonas Krossøy,
Ullensaker/Kisa IL |
191295 |
(3) |
G18/19 |
Stange |
16.03 |
1:30.28-12 |
||||||||
1:29,73 |
Eivind T. Wikshåland,
Bækkelagets SK |
101197 |
(2) |
G16 |
Stange |
16.03 |
1:35.71-12 |
||||||||
800 METER |
|
|
|
|
|
|
Best 2001: 1:53.18 – Kjetil Hodnekvam, FIL
AKS-77
Best 2002: 1:51.67 – Kjetil Hodnekvam, FIL
AKS-77
Best 2003: 1:52.17 – Hans Chr. Netteland van
Nijkerk, IL Gular
Best 2004: 1:54.35 – Hans Chr. Netteland van
Nijkerk, IL Gular
Best 2005: 1:51.70 – Lars Kjerengtrøen, IK
Tjalve (1:50.08>)
Best 2006: 1:50.06 – Ådne Svahn Dæhlin, IL
Gular
Best 2007: 1:51.10 – Ådne Svahn Dæhlin, IL
Gular
Best 2008: 1:55.24 – Torje Klevmo, Steinkjer
FIK
Best 2009: 1:51.97 – Morten Velde, Haugesund IL
Best 2010: 1:49.85 – Thomas Roth, Ullensaker/Kisa
IL
Best 2011: 1:51.30 – Thomas Roth, Ullensaker/Kisa
IL
Best 2012: 1:49.62 – Henrik Ingebrigtsen,
Sandnes IL
2012 |
1:53.791 |
2001 |
1:56.344 |
1990 |
1:54.564 |
2011 |
1:54.108 |
2000 |
1:56.405 |
1989 |
1:52.942 |
2010 |
1:55.681 |
1999 |
1:55.569 |
1988 |
1:54.306 |
2009 |
1:55.072 |
1998 |
1:53.272 |
1987 |
1:54.220 |
2008 |
1:57.498 |
1997 |
1:53.040 |
1986 |
1:55.181 |
2007 |
1:55.710 |
1996 |
1:56.123 |
1985 |
1:53.495 |
2006 |
1:56.859 |
1995 |
1:54.128 |
1984 |
1:54.181 |
2005 |
1:55.862 |
1994 |
1:55.277 |
1983 |
1:55.353 |
2004 |
1:56.597 |
1993 |
1:54.943 |
1982 |
- |
2003 |
1:57.460 |
1992 |
1:54.109 |
1981 |
1:56.190 |
2002 |
1:56.562 |
1991 |
1:54.664 |
|
|
Norsk rekord: |
1:46.28 |
Vebjørn Rodal, Oppdal FIK |
Birmingham, GBR |
23.02.1997 |
Norsk rekord U23: |
1:49.62# |
Henrik
Ingebrigtsen, Sandnes IL |
Wien, AUT |
31.01.2012 |
Norsk rekord U20: |
1:49.85 |
Thomas
Roth, Ullensaker/Kisa IL |
Stockholm/G, SWE |
10.02.2010 |
# -
rekorden er slått I vinter/The record has been improved this season
EM-krav: 1:49.50
1:49,50 |
Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL |
110291 |
(2) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
1:49.85-10 |
1:50.52 |
Rooth |
|
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
14.12 |
|
1:51.82 |
Rooth |
|
(1)h3 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
1:52,49 |
Ådne
Svahn Dæhlin, IL Gular |
260682 |
(5)h2 |
EM |
Göteborg, SWE |
01.03 |
1:50.06-06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:52.82 |
Roald H. Frøskeland, Steinkjer FIK |
280394 |
(3)h3 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1:58.08-12 |
1:52,88 |
Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL |
240291 |
(4)h3 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1:49.62-12 |
1:55,08 |
Christian Brun Norbye, IL i BUL |
130590 |
(4) |
MS |
Kingston, USA |
17.02 |
2:02.61-07 |
1:55,46 |
Vetle
Aasland, Ullensaker/Kisa IL |
301291 |
(2) |
MS |
Trondheim/Ra |
14.12 |
1:56.39-11 |
1:56,10 |
Thomas M. Heggøy, Stord IL |
250594 |
(1)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
1:56,59 |
Haavard O. Herness Lien, IL Tyrving |
121296 |
(2)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2:00.68-12 |
1:56,79 |
Snorre Holtan Løken, Herkules Fr. |
251094 |
(5)h3 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
1:57,83 |
Sigurd
Blom Breivik, IL Sandvin |
180596 |
(3)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2:01.01-12 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
1:58,10 |
Elias Ottosen,
Ullensaker-Kisa IL |
021293 |
(6)h3 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1:55.61-12 |
1:58,12 |
Emil Oustad, FIK Ren-Eng |
200789 |
(1) |
KS |
Stange |
09.02 |
1:55.00-12 |
1:58,30 |
Mathias Berntzen Engevik, Nittedal IL |
240996 |
(4) |
MS |
Trondheim/Ra |
14.12 |
2:00.33-12 |
1:58,38 |
Kristian Nedregård,
Spjelkavik OIL |
280874 |
(3)C |
MS |
Stockholm, SWE |
21,02 |
1:56.29-02 |
1:58,44 |
Nur J. Adan, IL i BUL |
050585 |
(1) |
MS |
Oslo/Ek |
12.01 |
1:55.66-12 |
1:58,45 |
Petter
Kristiansen, FIK Ren-Eng |
060393 |
(2) |
MS |
Stange |
09.02 |
1:57.57-11 |
1:58,58 |
Abdurrahman
Hir, Selsbakk IF |
070397 |
(1)h3 |
G16 |
Steinkjer |
09.03 |
2:00.57-12 |
1:58.66 |
Erik Udø Pedersen, Holum IL |
090494 |
(1) |
G19 |
Kristiansand |
27.01 |
1:55.72-12 |
1:58,73 |
Marius F. Schneider, IL i BUL |
130186 |
(3) |
MS |
Stange |
09.02 |
1:56.19-08 |
1:58,78 |
Trygve
Feidje Mjelde, Osterøy IL |
111194 |
(2) |
G18/19 |
Haukås |
17.02 |
2:00.27-12 |
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
1:59,29 |
Edvard Vasdal, Herkules Friidrett |
140393 |
(4)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2.09,20-10 |
1:59,73 |
Ådne
Andersen, Hareid IL |
180194 |
(1)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
1:57.96-11 |
1:59,92 |
Rune Reimertz, Sandnes IL |
240796 |
(1) |
G17 |
Haugesund |
20.01 |
2:01.92-12 |
U23 (2:02.50)
2:00,31 |
Magnus
Sirnes Hjellum, Haugesund IL |
030294 |
(1) |
G18/19 |
Haugesund |
23.02 |
1:59.04-12 |
2:00,35 |
Abduljaleel Hir, Selsbakk
IF |
220995 |
(2)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
2:01.99-12 |
2:00,39 |
Lars Lunde, Stord IL |
200597 |
(2)h3 |
G16 |
Steinkjer |
09.03 |
2:02.46-12 |
2:00.62 |
Jørgen Austvik, BFG Bergen FIK |
290792 |
(1) |
MS |
Haukås |
30.12 |
2:05.34-12 |
2:00.82 |
Vebjørn
Ljones Karlsen, IL Skjalg |
101295 |
(1) |
MS |
Sandnes |
23.01 |
2:00-74-12 |
2:01,01 |
Jørgen Elisenberg, FIK
Orion |
040395 |
(4) |
MS |
Stange |
09.02 |
2:02.39-11 |
2:01.08 |
Christopher R. Fardan,
Sandnes IL |
110795 |
(1) |
MS |
Sandnes |
02.03 |
2:03.99-12 |
2:01,09 |
Markus
Borge Harbo, IL Skjalg |
070596 |
(2) |
MS |
Sandnes |
02.03 |
2:04.44-12 |
2:01,91 |
Even
Brøndbo Dahl, FIK Orion |
290394 |
(5) |
MS |
Stange |
09.02 |
2:11.20-11 |
2:01,96 |
Joakim Sundgot Gustavsen, Dimna IL |
030497 |
(3)h3 |
G16 |
Steinkjer |
09.03 |
2:01.71-12 |
2:02,08 |
Andreas Wathne, IL Skjalg |
241097 |
(4)h3 |
G16 |
Steinkjer |
09.03 |
2:06,33-12 |
2:02,17 |
Birger Mortensen Bjørnstad, Strindheim |
181094 |
(4)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
2:02,44 |
Magnus
Hannevig Pettersen, IF Sturla |
290495 |
(1) |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
2:03.25-11 |
U20 (2:04.99)
2:02,69 |
Kristian
Tjørnhom, Kristiansands IF |
190995 |
(1) |
MS |
Haukås |
19.01 |
2:04.30-12 |
|
2:02.90 |
Henrik Irgens Gravdal, IL
Gneist |
070198 |
(1) |
G15 |
Steinkjer |
09.03 |
2:17.90-12 |
|
2:02,96 |
Jonas
Gjesdal, IL Varegg |
010696 |
(2) |
MS |
Haukås |
19.01 |
2:00.97-12 |
|
2:02,97 |
Erlend G. Sørtveit, IL Gneist |
171294 |
(5)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|
2:03.34 |
Thomas
Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve |
110298 |
(2) |
G15 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|
2:03,61 |
Jostein Sætra Schefte, Oppegård IL |
260496 |
(3) |
G17 |
Oslo/Ek |
02.03 |
2:06.84-12 |
|
2:03.83 |
Mats Bjørgum, Strindheim IL |
210294 |
(1) |
G19 |
Trondheim/Ra |
20.01 |
2:10.36-12 |
|
2:03,93 |
Endre
Wigaard, IL i BUL |
250196 |
(4) |
G17 |
Oslo/Ek |
02.03 |
2:06,56-12 |
|
2:03.96 |
Magnar
F. Lundberg, Hommelvik IL |
280397 |
(1) |
G16 |
Trondheim/Ra |
20.01 |
Debut-13 |
|
2:04.07 |
Marius-Emil
Salvanes, Åkra IL |
270197 |
(1) |
G16 |
Haugesund |
06.01 |
2:00.99-12 |
|
2:04,19 |
Gustav Follerås, Lillehammer IF |
150795 |
(1) |
G18/19 |
Stange |
20.01 |
2:02.47-11 |
|
2:04,37 |
Martin S. Mortensen, BUL-Tromsø |
160197 |
(1)h2 |
G16 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|
2:04,45 |
John
Gopal Bjerga, IL Skjalg |
031196 |
(5) |
MS |
Sandnes |
02.03 |
2:03.54-12 |
|
2:04,50 |
Eivind
T. Wikshåland, Bækkelagets SK |
101197 |
(5)h3 |
G16 |
Steinkjer |
09.03 |
2:09.11-12 |
|
2:04,86 |
Johan
Sebastian S. Evensen, Sørild FIK |
010296 |
(6) |
MS |
Sandnes |
02.03 |
2:08,75-12 |
|
2:04,89 |
Johannes
Rudjord Volden, Sandnes IL |
141095 |
(7) |
MS |
Sandnes |
02.03 |
2:04.53-12 |
|
2:04,90 |
Jonas Krossøy, Ullensaker-Kisa IL |
191295 |
(5)h1 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2:07.86-12 |
|
Bane >200 m/Oversized track (300m):
1:53,78 |
Christian Brun Norbye, IL I BUL |
130590 |
(6)h2 |
MS |
South Bend, USA |
01.03 |
2:02.61-07 |
1000 METER |
|
|
|
|
|
|
2:32,24 |
Christian Brun Norbye, IL I BUL |
130590 |
(2)h3 |
MS |
Blacksburg,
USA |
18.01 |
|
1500 METER |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 3:57.99 – Terje Aggvin,
Ås IL
Best 2002: 3:54.44 – Odd Morten Brekke, IL Staal
Best
2003: 3:56.90 –
Odd Morten Brekke, IL Staal
Best 2004: 4:02.76 – Joachim Brøndbo, Mosvik IL
Best 2005: 3:57.23 – Morten Velde, Haugesund IL
Best 2006: 3:52.80 – Odd Morten Brekke, IL Skjalg
Best 2007: 3:45.43 – Joachim Brøndbo, Steinkjer FIK
Best 2008: 3:47.79 – Joachim Brøndbo, Steinkjer
FIK
Best 2009: 3:47.43 – Kjetil Måkestad, IL Gular
Best 2010: 3:44.01 – Henrik Ingebrigtsen,
Sandnes IL
Best 2011: 3:49.20 – Thomas
Solberg Eide, Haugesund IL
Best 2012: 3:44.00 – Henrik Ingebritsen,
Sandnes IL
2012 |
3:56.778 |
2001 |
4:02.889 |
1990 |
- |
2011 |
3:54.841 |
2000 |
4:05.493 |
1989 |
3:52.333 |
2010 |
3:57.149 |
1999 |
4:03.588 |
1988 |
3:53.522 |
2009 |
4:02.237 |
1998 |
- |
1987 |
3:53.780 |
2008 |
- |
1997 |
4:01.727 |
1986 |
- |
2007 |
4:02.037 |
1996 |
- |
1985 |
3:53.025 |
2006 |
4:02.560 |
1995 |
4:01.160 |
1984 |
3:53.189 |
2005 |
4:02.643 |
1994 |
3:58.346 |
1983 |
3:52.734 |
2004 |
4:07.318 |
1993 |
3:57.537 |
1982 |
- |
2003 |
4:01.366 |
1992 |
3:56.186 |
1981 |
3:56.820 |
2002 |
4:03.329 |
1991 |
- |
|
|
Norsk rekord: |
3:41.37 |
Jim Svenøy, Fræna FIK |
Gent, BLE |
08.02.1998 |
Norsk rekord U23: |
3:44.00 |
Henrik Ingebrigtsen,
Sandnes IL |
Steinkjer |
11.02.2012 |
Norsk rekord U20: |
3:44.01 |
Henrik Ingebrigtsen,
Sandnes IL |
Wien, AUT |
02.02.2010 |
EM-krav: 3:45,00
3:51,33 |
Erik Udø Pedersen, Holum IL |
090494 |
(2) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
3:58.16-12 |
||
3:57,82 |
Vidar Dahle, IL Gular |
260288 |
(2)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
4:01.30-12 |
||
3:58,73 |
Vegard Gjelsvik, Ullensaker-Kisa IL |
310192 |
(6) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
3:54.92-11 |
||
3:59,00 |
Ådne Svan Dæhlin, IL Gular |
260682 |
(1) |
MS |
Haukås |
17.02 |
4:07.09-12 |
||
3:59,04 |
Morten Kolstø Velde, Haugesund
IL |
191284 |
(3)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
3:51.12-11 |
||
4:00,39 |
Halfdan Emil Færø, IL Gular |
070691 |
(4)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
4:09.30-09 |
||
4:01,09 |
Magnus Sirnes Hjellum, Haugesund IL |
030294 |
(5)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
4:05.12-12 |
||
4:01,20 |
Helge Langen, Rindal IL |
160385 |
(6)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
4:05.09-11 |
||
4:01,35 |
Kristian Tjørnhom, Kristiansands IF |
190995 |
(7)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
4:09.47-12 |
||
4:02,97 |
Anders Martin Knoph Televik,
IL Tyrving |
070493 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
4:06.20-12 |
||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
||
4:03,97 |
Stian Klungland, Ullensaker/Kisa IL |
210793 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
4:04.32-11 |
||
4:04,76 |
Jonas Lurås Hammer, IL
Gular |
100391 |
(7)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
4:03.13-12 |
||
4:04,92 |
Thomas M. Heggøy, Stord IL |
250594 |
(1) |
G18/19 |
Haukås |
09.02 |
4:18.99-12 |
||
4:05,34 |
Stian Vestbø, Haugesund IL |
290781 |
(1)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
||
4:05,55 |
Jørgen Austvik, BFG Bergen FIK |
290792 |
(3) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
4:07.05-12 |
||
4:06,36 |
Birger Mortensen Bjørnstad, Strindheim |
181094 |
(2) |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
4:23.37-12 |
||
4:06,43 |
Sigurd Blom Breivik, IL Sandvin |
180596 |
(1) |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
4:17.74-12 |
||
4:06,64 |
Lars Lunde, Stord IL |
200597 |
(1) |
G16 |
Haukås |
09.02 |
4:14.95-12 |
||
4:06,72 |
Trygve Feidje Mjelde,
Osterøy IL |
111194 |
(2) |
G18/19 |
Haukås |
09.02 |
4:38.01-11 |
||
4:07,51 |
Mathias Berntzen Engevik, Nittedal IL |
240996 |
(2) |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
4:12.60-12 |
||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
||
4:07,88 |
Endre Wigaard, IL i BUL |
250696 |
(3) |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
4:23.18-12 |
||
4:07,92 |
John Gopal Bjerga, IL
Skjalg |
031196 |
(4) |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
4:17.67-12 |
||
4:09,24 |
Abdurrahman Hir, Selsbakk IF |
070397 |
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
4:11.91-12 |
||
4:09,81 |
Edvard Vasdal, Herkules Friidrett |
140393 |
(6)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
Debut-13 |
||
U23
(4:14.99)
4:10,70 |
Mats Bjørgum, Strindheim IL |
210294 |
(3) |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
4:25.88-12 |
|||
4:11,66 |
Stian Bekkevold, Kristiansands
IF |
091095 |
(1)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
4:27.26-12 |
|||
4:11,66 |
Joakim Sødal, Kyrksæterøra
IL |
100497 |
(5) |
MS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
Debut-13 |
|||
4:11.95 |
Stian Øvergaard Aarvik, BFG Bergen |
240497 |
(2) |
G16 |
Haukås |
09.02 |
4:34.70-12 |
|||
4:12,44 |
Henrik Irgens Gravdal, IL
Gneist |
070198 |
(1) |
G15 |
Steinkjer |
10.03 |
4:34.78-12 |
|||
4:12,49 |
Martin Smebye, IK Tjalve |
100793 |
(4) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
4:18.88-12 |
|||
4:12,68 |
Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve |
110298 |
(2) |
G15 |
Steinkjer |
10.03 |
4:44.62-12 |
|||
4:12,73 |
Erlend Gjerdevik Sørtveit, BFG Bergen |
171294 |
(2)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
4:30.84-12 |
|||
4;13.99 |
Ådne Andersen, Hareid IL |
180194 |
(4) |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
4:13.68-11 |
|||
4:14,59 |
Jonas Gjesdal, IL Varegg |
010696 |
(4)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
4:14.98-12 |
|||
4:14,91 |
Ole Martin Røssland, BFG
Bergen |
180295 |
(6) |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
4:16.94-12 |
|||
U20
(4:19.99)
4:15,05 |
Håkon Kolstø, Haugesund IL |
160894 |
(2) |
G18/19 |
Haugesund |
12.12 |
4:14.95-12 |
|||||
4:16,14 |
Håkon Haus Steinshylla, Selsbakk
IF |
070296 |
(6) |
MS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
4:35.56-11 |
|||||
4:17,20 |
Mikal Iden, IL Norna-Salhus |
160794 |
(2) |
G18/19 |
Haukås |
30.12 |
Debut-13 |
|||||
4:17,72 |
Marius-Emil Salvanes, Åkra
IL |
270197 |
(4)h2 |
G16 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||
4:18,00 |
Vebjørn Ljones Karlsen,. IL
Skjalg |
101295 |
(7) |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
4:11.69-12 |
|||||
4:18,49 |
Markus Borge Harbo, IL Skjalg |
070496 |
(5) |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
4:10.03-12 |
|||||
4:19.08 |
Gustav Iden, IL
Norna-Salhus |
010596 |
(1) |
G17 |
Haukås |
30.12 |
Debut-13 |
|||||
4;19,23 |
Sigurd Ruud Skjeseth, FIK Orion |
241296 |
(6) |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||
4:19,75 |
Eivind
T. Wikshåland, Bækkelagets SK |
101197 |
(5)h2 |
G16 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||
MILE |
|
|
|
|
|
|
Norsk rekord: |
4:03.27 |
Jim Svenøy, Fræna FIK |
Baton Rouge, USA |
05.02.1994 |
Norsk rekord U23: |
4:03.27 |
Jim Svenøy, Fræna FIK |
Baton Rouge, USA |
05.02.1994 |
4:13,90 |
Vegard Ølstad, FIK Ren-Eng |
120992 |
(5)h2 |
MS |
Birminham,
USA |
08.03 |
4:16.94-12 |
4:22.02 |
Harald Kårbø, Stord IL |
180592 |
(2) |
MS |
Mankato,
USA |
02.02 |
Debut-13 |
4:24,06 |
Tom Erling Kårbø, Stord IL |
040289 |
(1)h2 |
MS |
Lincoln,
USA |
15.02 |
4:14,97-12 |
Bane>200m/Oversized track
(307m)
4:05.77 |
Ferdinand Kvan Edman, IF
Sturla |
120293 |
(6) |
MS |
Seattle, USA |
26.01 |
|
4:07,33 |
Kvan Edman |
|
(3)h6 |
MS |
Seattle, USA |
09.02 |
|
3000 METER |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 8:10.57 – Henrik
Sandstad, SK Vidar
Best
2002: 8:30.73 – Henrik
Sandstad, SK Vidar
Best
2003: 8:04.26 – Marius Bakken,
IL Runar
Best
2004: 8:27.15 – Øystein Sylta,
SK Vidar
Best
2005 8:32.90 – Trond Idland,
Gjesdal IL
Best
2006: 8:21.90 – Bjørnar Ustad
Kristensen, Sandnes IL
Best 2007: 7:58.86 – Bjørnar Ustad Kristensen,
Sandnes IL
Best 2008: 8:01.75 – Bjørnar Ustad Kristensen,
Sandnes IL
Best 2009: 8:29.79 – Joachim Brøndbo, Steinkjer
FIK
Best 2010: 8:11.02> Lars Erik Malde, IL
Skjalg
Best 2011: 7:58.29 – Bjørnar Ustad Kristensen,
Sandnes IL
Best 2012: 8:06.65 – Bjørnar Ustad Kristensen,
Sandnes IL
2012 |
8:26.341 |
2001 |
8:30.269 |
1990 |
8:20.670 |
2011 |
8:31.165 |
2000 |
- |
1989 |
8:28.664 |
2010 |
8:37.739 |
1999 |
8:36.954 |
1988 |
8:24.724 |
2009 |
8:48.033 |
1998 |
8:23.433 |
1987 |
8:11.982 |
2008 |
- |
1997 |
8:27.329 |
1986 |
8:12.148 |
2007 |
8:47.465 |
1996 |
8:34.298 |
1985 |
8:13.933 |
2006 |
8:40.082 |
1995 |
8:28.855 |
1984 |
8:11.794 |
2005 |
8:48.541 |
1994 |
8:25.627 |
1983 |
8:17.027 |
2004 |
8:50.194 |
1993 |
8:35.391 |
1982 |
8:17.790 |
2003 |
8:34.345 |
1992 |
8:28.444 |
1981 |
- |
2002 |
- |
1991 |
8:24.899 |
|
|
Norsk rekord: |
7:47.59 |
Jim Svenøy, Fræna FIK |
Genova, ITA |
18.02.1998 |
Norsk rekord U23: |
7:51.24 |
Jim Svenøy, Fræna FIK |
Indianapolis, USA |
12.03.1994 |
Norsk rekord U20: |
8:22.4 |
Dag Øxnevad, IL Skjalg |
Stavanger |
09.01.1983 |
EM-krav: 8:02,00
7:55,77 |
Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL |
240391 |
(4)h1 |
EM |
Göteborg, SWE |
01.03 |
Debut-13 |
|||
8:01,58 |
Hans Kristian Fløystad, IK Tjalve |
030489 |
(7)h2 |
EM |
Göteborg, SWE |
01.03 |
8:14.47-12 |
|||
8:02,45 |
Ingebrigtsen |
|
(11) |
EM |
Göteborg, SWE |
02.03 |
|
|||
8:10.15 |
Føystad |
|
(3) |
FIN/SWE |
Växjö, SWE |
09.02 |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
8:18,78 |
Bjørnar Ustad Kristensen, Sandnes IL |
260182 |
(1) |
MS |
Sandnes |
02.03 |
7:58.29-11 |
|||
8:26,86 |
Vidar Dahle, IL Gular |
260288 |
(1)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
8:32.25-12 |
|||
8:27,48 |
Halfdan-Emil Færø, IL Gular |
070691 |
(2)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
8:57.90-10 |
|||
8:28,46 |
Marius Vedvik, IL Gular |
180392 |
(3)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
8:36.24-12 |
|||
8:29,96+ |
Jonas Legernes, IL Tyrving (SWE) |
030991 |
(9)h1 |
MS |
Fayetteville, USA |
26.01 |
8:31.02-09 |
|||
8:32,52 |
Kristian Nedregård, Spjelkavik OIL |
280874 |
(4)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
8:33.56-11 |
|||
8:33,76 |
Magnus Sirnes Hjellum, Haugesund IL |
030294 |
(5)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
9:03.31-12 |
|||
8:35,12 |
Harald Kårbø, Stord IL |
180592 |
(2)h2 |
MS |
Minneapolis,
USA |
15.02 |
Debut-13 |
|||
8:35,90 |
Kristian Tjørnhom,
Kristiansands IF |
190995 |
(6)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
|||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||
8:36,25 |
Jonas Lurås Hammer, IL
Gular |
100391 |
(7)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
8:42.09-11 |
|||
8:45,80+ |
Robert K. Tirop, Steinkjer (KEN) |
171284 |
(1) |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
8:26.69-11 |
|||
8:46,52+ |
Frew Z. Brkineh, Sandnes IL (ETH) |
171084 |
(2) |
MS |
Sandnes |
02.03 |
|
|||
8:50.0h |
Birger M. Bjørnstad, Strindheim IL |
181094 |
(1) |
G18/19 |
Trondheim/Ra |
11.02 |
9:20.2 -12 |
|||
8:50,21 |
Stian Vestbø, Haugesund IL |
290781 |
(8)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
8:53.41-12 |
|||
8:51,04 |
Jørgen Austvik, BFG Bergen
FIK |
290792 |
(1)h1 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
|||
8:52.50 |
Martin Smebye, IK Tjalve |
100793 |
(2)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
|||
8:52,7h |
Helge Langen, Rindal IL |
160385 |
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
11.02 |
|
|||
8:52,85 |
Vegard Ølstad, FIK Ren-Eng |
120992 |
(9)h2 |
MS |
Spearfish, USA |
23.02 |
Debut-13 |
|||
8:52,91 |
Lars Lunde, Stord IL |
200597 |
(2)h2 |
MS |
Haukås |
18.01 |
9:16.55-12 |
|||
8:53,02 |
Henrik Nordtug, Steinkjer
FIK |
070287 |
(9)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
|||
8.53,66 |
Stian Bekkevold,
Kristiansands IF |
091095 |
(3)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
|||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||
8;54,65+ |
Mulugeta Hulensav, IL Norna-Salhus |
250587 |
(3)h2 |
MS |
Haukås |
18.01 |
Debut-13 |
|||
8:55.73 |
Stian Øvergaard Aarvik, BFG Bergen |
240497 |
(4)h2 |
MS |
Haukås |
18.01 |
Debut-13 |
|||
U20:
9:01,0h |
Mats Bjørgum, Strindheim IL |
210294 |
(2) |
G18/19 |
Trondheim/Ra |
11.02 |
9:25.3 -12 |
||
9:02,53 |
Gustav Iden, IL Norna-Salhus |
010596 |
(6)h2 |
MS |
Haukås |
18.01 |
9:14.77-12 |
||
9:05,28 |
Mikal Iden, IL Norna-Salhus |
160794 |
(8)h2 |
MS |
Haukås |
18.01 |
9:23.83-12 |
||
9:05,40 |
Hallgeir Aspli, Frol IL |
170294 |
(2) |
G18/19 |
Steinkjer |
26.01 |
Debut-13 |
||
9:05.43 |
Erlend G. Sørtveit, BFG Bergen FIK |
171294 |
(9)h2 |
MS |
Haukås |
18.01 |
Debut-13 |
||
9:06,7h |
Trond E. M. Pedersli, Strindheim
IL |
210294 |
(1) |
G18/19 |
Trondheim/Ra |
14.01 |
9:18.5 - 12 |
||
9:06,7h |
Joakim Sødal, Kyrksæterøra
IL |
100497 |
(1) |
G16 |
Steinkjer |
26.01 |
9:37.4
- 12 |
||
9:06,81 |
Ole Martin Røssland, BFG
Bergen |
180295 |
(10)h2 |
MS |
Haukås |
18.01 |
9:01.46-12 |
||
9:07,68 |
Erik Rullestad, Haugesund
IL |
310794 |
(1) |
G18/19 |
Haugesund |
06.01 |
Debut-13 |
||
9:07,89 |
John Gopal Bjerga, IL Skjalg |
031196 |
(2) |
MS |
Haugesund |
23.02 |
Debut-13 |
||
9:12,58 |
Henrik Irgens Gravdal, BFG
Bergen |
070198 |
(11)h2 |
MS |
Haukås |
18.01 |
Debut-13 |
||
9:14,62 |
August Magnus Flø,
Fredrikstad IF |
280995 |
(7) |
MS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
Debut-13 |
||
Bane>200m/Oversized track
(307m)
8:18.20+ |
Jonas Legernes, IL Tyrving (SWE) |
030991 |
(21) |
MS |
Seattle, USA |
23.02 |
8:31.02-09 |
55 METER HEKK/HURDLES |
|
|
|
|
7,21 |
Vladimir
Vukicevic, SK Vidar |
060591 |
(2) |
MS |
Gainesville,
USA |
17.01 |
|
7,33 |
Vukicevic |
|
(1)h2 |
MS |
Gainesville, USA |
17.01 |
|
60 METER HEKK/HURDLES |
|
|
|
|
Best
2001: 7.96 – Kenneth Halhjem,
IL Gular
Best
2002: 7.97 – Kenneth Halhjem,
IL Gular
Best
2003: 8.27 – Knut Harald
Sommerfeldt, IF Hellas
Best
2004: 8.05 – Magnus Husby
Rostad, Steinkjer FIK
Best
2005: 7.95 – Magnus Husby
Rostad, Steinkjer FIK
Best
2006: 8.01 – Magnus Husby
Rostad, Steinkjer FIK
Best
2007: 7.98 – Eivind Stavang,
Florø TIF
Best 2008: 7.99 – Eivind Stavang, Florø TIF
Best 2009: 8.09 – Eivind Stavang, Florø TIF
Best 2010: 8.06 – Eivind Stavang, Florø TIF
Best 2011: 7.95 – Vladimir Vukicevic, Ski IL
Best 2011: 7.86 – Vladimir Vukicevic, Ski IL
2012 |
- |
2001 |
8.309 |
1990 |
8.263 |
2011 |
8.610 |
2000 |
8.422 |
1989 |
8.399 |
2010 |
- |
1999 |
8.414 |
1988 |
8.393 |
2009 |
- |
1998 |
8.297 |
1987 |
8.467 |
2008 |
8.536 |
1997 |
8.278 |
1986 |
8.496 |
2007 |
8.590 |
1996 |
8.343 |
1985 |
8.456 |
2006 |
8.379 |
1995 |
8.187 |
1984 |
9.056 |
2005 |
8.314 |
1994 |
8.467 |
1983 |
- |
2004 |
8.538 |
1993 |
8.285 |
1982 |
- |
2003 |
8.690 |
1992 |
8.224 |
1981 |
- |
2002 |
8.477 |
1991 |
8.365 |
|
|
Norsk rekord: |
7.70# |
Gaute Melby Gundersen, SK Vidar |
Pireus, GRE |
21.02.1998 |
Norsk rekord U23: |
7.86# |
Vladimir Vukicevic, Ski IL |
Steinkjer |
11.02.2012 |
Norsk rekord U20: |
7.92 |
Gaute M. Gundersen, Lambertseter IF |
Askim |
09.02.1991 |
# - rekorden er forbedret i
vinter/The record has been imprioved this season.
EM-krav: 7.90
7,69 |
Vladimir
Vukicevic, SK Vidar |
060591 |
(5)s2 |
EM |
Göteborg, SWE |
01.03 |
7.86-12 |
|||
7,71 |
Vukicevic |
|
(1)r2 |
MS |
Florø |
16.02 |
|
|||
7,72 |
Vukicevic |
|
(2)A |
MS |
Wien, AUT |
29.01 |
|
|||
7,77 |
Vukicevic |
|
(1) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
|||
7,77 |
Vukicevic |
|
(2)r1 |
MS |
Florø |
16.02 |
|
|||
7,78 |
Vukicevic |
|
(5)h1 |
MS |
Wien, AUT |
29.01 |
|
|||
7,78 |
Vukicevic |
|
(5)h4 |
EM |
Göteborg,
SWE |
01.03 |
|
|||
7,80 |
Vukicevic |
|
(4) |
MS |
Stockholm,
SWE |
21.02 |
|
|||
8,22 |
Hans Olav Uldal, Sandnes IL |
161282 |
(1) |
MS |
Kristiansand |
27.01 |
8.10.12 |
|||
8,26 |
Jostein André Kvikstad, Bodø FIK |
311293 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
8.70-12 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
8,28 |
Uldal |
|
(3)h1 |
SM |
Växjö,
SWE |
10.02 |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
8,55 |
Henrik
Holmberg, Vik IL |
230989 |
(-)M |
MS |
Birmingham,
USA |
09.03 |
8.84-12 |
|||
8,69 |
Lars
Vikan Rise, Sandnes IL |
231188 |
(2) |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
8.32-11 |
|||
8,75 |
Rasmus
Stene, IK Tjalve |
131194 |
(3) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
|||
8,83 |
Martin
Roe, IL Fri |
010492 |
(1)h |
MS |
Haukås |
29.01 |
8.52L-11 |
|||
9,57 |
John Huse Olsen, IK Tjalve |
160193 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
9,80 |
Martin
Vikse, Laksevåg TIL |
120193 |
(3) |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
10,37-11 |
|||
9,85 |
Vebjørn
Bredesen, Snøgg Friidrett |
270195 |
(1) |
MS |
Eidanger |
27.01 |
Debut-13 |
|||
U20 (100cm)
8,35 |
Rasmus
Stene, IK Tjalve |
131194 |
(1) |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|
8,38 |
Joakim Sandberg, Sandnes
IL |
180595 |
(2) |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|
8,57 |
Simen Tjelta Larsen, IL
Skjalg |
040194 |
(1) |
G18/19 |
Sandnes |
02.03 |
8,76-12 |
|
8,70 |
Hallbjørn Hasund Thorseth,
Dimna IL |
050195 |
(4) |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|
8,91 |
Simen
Kjensli, IL i BUL |
031195 |
(3)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|
9,14 |
Vegard
Gamst, FIK Stein |
110696 |
(1) |
U20 |
Tromsø |
03.02 |
Debut-13 |
|
9,20 |
Håvard
Sommer Rosenlund, Frol IL |
270195 |
(3)h1 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|
9,28 |
Tobias
Sommernes, Rana FIK |
010295 |
(4)h2 |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
9,60-11 |
|
9,37 |
Vebjørn
Bredesen, Snøgg Friidrett |
270195 |
(3) |
G18/19 |
Oslo/Ek |
02.03 |
Debut-13 |
|
9,59+ |
Omar Sindri Johannsson, IF Hellas (ISL) |
030195 |
(8) |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|
HØYDE/HIGH JUMP |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 2.22 – Bjørn Olsson, IK
Tjalve
Best
2002: 2.10 – Jon Sigurd
Utgårdsløkken, Aurskog-Høland FIL
Best
2003: 2.09 – Ove Lindekleiv,
Sandnes IL
Best
2004: 2.09 – Tor Christian
Maast, IK Tjalve
Best
2005: 2.06 – Andreas Aune
Viken, Fredrikstad IF
Best
2006: 2.05 – Benjamin Jensen,
IL Norna-Salhus
Best
2007: 2.03 – Christian
Eriksrud, IL i BUL
Best 2008: 2.11 – Kjølv Egeland, IL i BUL
Brede Raa
Ellingsen, IL Norna-Salhus
Best 2009: 2.10
– Kjølv Egeland, IL i BUL
Best 2010: 2.20 – Brede Raa Ellingsen, IL Norna-Salhus
Best 2011: 2.17 – Kristoffer Nielsen, IL i BUL
Best 2012: 2.21 – Brede Raa Ellingsen, IL
Norna-Salhus
2012 |
2.023 |
2001 |
2.055 |
1990 |
2.127 |
2011 |
2.071 |
2000 |
2.016 |
1989 |
2.089 |
2010 |
2.005 |
1999 |
2.071 |
1988 |
2.123 |
2009 |
1.967 |
1998 |
2.060 |
1987 |
2.097 |
2008 |
1.960 |
1997 |
2.084 |
1986 |
2.058 |
2007 |
1.952 |
1996 |
2.114 |
1985 |
2.081 |
2006 |
1.978 |
1995 |
2.104 |
1984 |
2.083 |
2005 |
1.948 |
1994 |
2.137 |
1983 |
2.073 |
2004 |
1.962 |
1993 |
2.084 |
1982 |
2.033 |
2003 |
2.022 |
1992 |
2.097 |
1981 |
2.060 |
2002 |
1.997 |
1991 |
2.124 |
|
|
Norsk rekord: |
2.36 |
Steinar Hoen, IK Tjalve |
Balingen, GER |
12.02.1994 |
Norsk rekord U23: |
2.27 |
Steinar Hoen, IK Tjalve |
Stockholm, SWE |
04.02.1992 |
Norsk rekord U20: |
2.17 |
Bjørn Olsson, Asker SK |
Stange |
30.01.1994 |
EM-krav: 2,22
2,18 |
Brede
Raa Ellingsen, IL Norna-Salhus |
131288 |
(2) |
MS |
Fayetteville,
USA |
02.01 |
2.21-12 |
|||||
2,14 |
Raa
Ellingsen |
|
(2)= |
MS |
Faytetteville,
USA |
25.01 |
|
|||||
2,14 |
Christian Boe Helland, IL
Norna-Salhus |
050791 |
(3) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
2.12-11 |
|||||
2,14 |
Raa Ellingsen |
|
(6) |
MS |
Fayetteville,
USA |
09.02 |
|
|||||
2,13 |
Raa Ellingsen |
|
(4) |
MS |
Fayetteville,
USA |
23.02 |
|
|||||
2,12 |
Boe Helland |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
|||||
2,12 |
Raa Ellingsen |
|
(3) |
MS |
Fayetteville,
USA |
01.03 |
|
|||||
2,11 |
Kristoffer
Nilsen, IL i BUL |
280389 |
(4) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
2.17-11 |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
2,05 |
Henrik
Holmberg, Vik IL |
230989 |
(3) |
MS |
Mankato,
USA |
22.02 |
1.95-12 |
|||||
2,05 |
Karsten
Warholm, Dimna IL |
280296 |
(1) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
1.90-11 |
|||||
2,04 |
Erlend Rønningen, IL i BUL |
080591 |
(3) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2.08-11 |
|||||
2,03 |
Eirik
Greibrokk Dolve, IL Fri |
050595 |
(1) |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
1.85-12 |
|||||
2,01 |
Frederik
Jahr, IL Tyrving |
010691 |
(-)x |
MS |
Leverkusen,
GER |
19,01 |
2.00-11 |
|||||
2,00 |
Tor
Martin Austad, IL Skjalg |
310782 |
(5)= |
MS |
Malmö,
SWE |
27.01 |
1.95-11 |
|||||
2,00 |
Marius Eriksrud, IL i BUL |
230989 |
(2) |
MS |
Oslo/Bi |
08.02 |
2.00-11 |
|||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||||
1,99 |
Lars
Vikan Rise, Sandnes IL |
231188 |
(1)M |
NM |
Sandnes |
12.01 |
1.99-11 |
|||||
1,95 |
Martin
Fagelund, IF Sturla |
110895 |
(1) |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
1.96-12 |
|||||
1,95 |
Sindre Gelius Eikje, Haugesund IL |
120694 |
(5) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1.95-12 |
|||||
1,95 |
Jesper
Vestbø, IK Tjalve |
130492 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
2.00-11 |
|||||
1,93 |
Sverre
Blom Breivik, IL Sandvin |
180596 |
(2) |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
1.90-12 |
|||||
1,91 |
Rasmus Stene, Lambertseter IF |
131194 |
(1) |
G18/19 |
Oslo/Ek |
02.03 |
1.86-12 |
|||||
1,90 |
Mons
Martin Borgen, Os TF |
061294 |
(1) |
G18/19 |
Haukås |
17.02 |
1.85-11 |
|||||
1,90 |
Ove
Lindekleiv, Sandnes IL |
080476 |
(1) |
M35 |
Haugesund |
03.03 |
2.09-03 |
|||||
1,90 |
Eskild
Brennmo, IK Tjalve |
250491 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
1.95-12 |
|||||
1,84 |
Jostein André Kvikstad, Bodø FIK |
311293 |
(2)M |
NM |
Sandnes |
12.01 |
1.60-09 |
|||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||||
1,84 |
Eric Alberto Marhaug, Bodø
FIK |
050496 |
(3) |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
1.80-12 |
|||||
1,81 |
Isak Jerpstad, Namdalseid IL |
100296 |
(4) |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
1.62-11 |
|||||
1,81 |
Magnus
Leikvoll, IL Gneist |
140896 |
(5) |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
1.65-12 |
|||||
1,80 |
Martin
Roe, IL Fri |
010492 |
(3) |
MS |
Haukås |
02.01 |
1.85-10 |
|||||
1,80 |
Steinar Sollien Nicolaisen, Horten IF |
110396 |
(1) |
G17 |
Askim |
20.01 |
1.70-11 |
|||||
1,80 |
Runar
Surdal, Moi IL |
270189 |
(1) |
MS |
Kristiansand |
27.01 |
1.90-09 |
|||||
1,80 |
Toralv
Opsal, Ålesunds FIK |
090398 |
(1) |
G15 |
Sykkylven |
03.02 |
1.71-12 |
|||||
1,80 |
Marius
Skauen, Fredrikstad IF |
290596 |
(1) |
G17 |
Fredrikstad |
10.02 |
Debut-13 |
|||||
1,80 |
Philip Bay Andersen,
Kristiansands IF |
250494 |
(2) |
G17-19 |
Drammen |
10.02 |
1.80-11 |
|||||
1,80 |
Bård
Inge Bø,Fitjar IL |
130277 |
(2) |
M35 |
Haugesund |
03,03 |
1.95-02 |
|||||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|||||
1,80 |
Jon Simen Mangseth
Hilstad, Moelven IL |
060696 |
(2) |
G17 |
Stange |
17.03 |
1.60-11 |
|||||
1,78 |
Bjørnulf Brekke, Målselv IL |
220896 |
(1) |
G17 |
Luleå, SWE |
23.03 |
1.75-12 |
|||||
1,76 |
Kristoffer Sannes,
Kristiansands IF |
100497 |
(1) |
G16 |
Steinkjer |
09.03 |
1.60-12 |
|||||
1,76 |
Per Inge Brenno Gagnås,
Børsa IL |
120497 |
(2) |
G16 |
Steinkjer |
09.03 |
1.63-12 |
|||||
1,75 |
Lars
Einar Røyse, IK Våg |
221196 |
(1) |
G17 |
Lyngdal |
12.01 |
1.65-12 |
|||||
1,75 |
Victor Armand Stensholt, IL
Runar |
120597 |
(1) |
G16 |
Drammen |
13.01 |
1.60-12 |
|||||
1,75 |
Didrik Nyhus, IF Sturla |
040297 |
(2) |
G16 |
Drammen |
13.01 |
1.70-12 |
|||||
1,75 |
Amund
Høie Sjursen, IL Gneist |
160196 |
(1) |
G17 |
Haukås |
10.02 |
1.65-12 |
|||||
1,75 |
Ola
Stunes Isene, IF Sturla |
290195 |
(4) |
G17-19 |
Drammen |
10.02 |
1.70-12 |
|||||
1,75 |
Øystein
Skåden, Sveio IL |
170178 |
(3) |
M35 |
Haugesund |
03.03 |
|
|||||
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
|||||
HØYDE UTEN TILLØP/STANDING HIGH JUMP |
|
|
|
|
Best
2001: 1.71 – Klaus Hansen, IL
Flint
Best
2002: 1.68 – Magnus Husby
Rostad, Steinkjer FIK
Best
2003: 1.70 – Klaus Hansen, IL
Flint
Best
2004: 1.70 – Magnus Husby
Rostad, Steinkjer FIK
Best
2005: 1.71 – Magnus Husby
Rostad, Steinkjer FIK
Best 2006: 1.74
– Thomas Mellin-Olsen, IL Gular
Best 2007: 1.68
– Joachim Wiborg, Herkules Friidrett
Best 2008: 1.73 – Morten
Haave, IL Tyrving
Best 2009: 1.69 – Morten
Haave, IL Tyrving
Best 2010: 1.72 – Morten
Haave, IL Tyrving
Best 2011: 1.78 – Morten
Haave, IL Tyrving
Best 2012: 1.73 – Paul Redford, Nittedal IL
2012 |
1.613 |
2001 |
1.621 |
1990 |
1.681 |
1979 |
1.683 |
2011 |
1.642 |
2000 |
1.651 |
1989 |
1.679 |
1978 |
1.698 |
2010 |
1.601 |
1999 |
1.655 |
1988 |
1.670 |
|
|
2009 |
1.602 |
1998 |
1.666 |
1987 |
1.661 |
|
|
2008 |
1.602 |
1997 |
1.630 |
1986 |
1.671 |
|
|
2007 |
1.615 |
1996 |
1.660 |
1985 |
1.664 |
|
|
2006 |
1.643 |
1995 |
1.667 |
1984 |
1.683 |
|
|
2005 |
1.610 |
1994 |
1.656 |
1983 |
1.685 |
|
|
2004 |
1.613 |
1993 |
1.657 |
1982 |
1.685 |
|
|
2003 |
1.634 |
1992 |
1.662 |
1981 |
1.686 |
|
|
2002 |
1.617 |
1991 |
1.663 |
1980 |
1.685 |
|
Norsk rekord: |
1.82 |
Sturle Kalstad, IL Gular |
Oslo |
13.03.1983 |
Norsk rekord U23: |
1.82 |
Sturle Kalstad, IL Gular |
Oslo |
13.03.1983 |
Norsk rekord U20: |
1.76 |
Sturle Kalstad, IL Gular |
Bergen |
27.01.1980 |
1,80
|
Paul Redford, Nittedal IL
|
070590 |
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
1.73.12
|
|||
1,78
|
Redford
|
|
(1) |
MS |
Rotnes |
14.04 |
|
|||
1,73
|
Redford
|
|
(1) |
MS |
Rotnes |
05.05 |
|
|||
1,70
|
Redford
|
|
(1) |
MS |
Gjønnes |
27.01 |
|
|||
1,67
|
Martin Fagelund, IF Sturla
|
110895 |
(2) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
1.65-12
|
|||
1,65
|
Morten Haave, IL Tyrving
|
210986 |
(1) |
MS |
Gjønnes |
29.10 |
1.78-11
|
|||
1,65
|
Haave
|
|
(2) |
MS |
Gjønnes |
27.01 |
|
|||
1,65
|
Lars Vikan Rise, Sandnes IL
|
231188 |
(1)x |
KM |
Trondheim/NTNU |
16.02 |
1.50-05
|
|||
1,65
|
Fagelund
|
|
(1) |
G18719 |
Drammen |
14.03 |
|
|||
1,65
|
Thomas Wiborg, Herkules Friidrett
|
041187 |
(1) |
MS |
Skien |
11.04 |
1.70-11
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
1,64
|
Haave
|
|
(1) |
MS |
Rotnes |
28.10 |
|
|||
1,64
|
Haave
|
|
(3) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|||
1,60
|
Sven Martin Skagestad, IL Norna-Salhus
|
130195 |
(1) |
MS |
Fana |
22.12 |
1.52-12
|
|||
1,60
|
Brede Raa Ellingsen, IL Norna-Salhus
|
131288 |
(1) |
MS |
Haukås |
02.01 |
1.62-11
|
|||
1,60
|
Frederik Jahr, IL Tyrving |
010691 |
(4) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
1.62-09
|
|||
1,60
|
Ola Stunes
Isene, IF Sturla
|
290195 |
(1) |
NM-U20 |
Haugesund |
02.02 |
1.50-12
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
1,56
|
Per Magne Florvaag, Sandnes IL
|
210293 |
(1) |
MS |
Sandnes |
27.10 |
1.50-11
|
|||
|
(10)
|
|
|
|
|
|
|
|||
1,55
|
Tor Martin Austad, IL Skjalg
|
310782 |
(2) |
MS |
Fana |
22.12 |
1.55-11
|
|||
1,55
|
Mons Martin Borgen, Os TF
|
061294 |
(2) |
NM-U20 |
Haugesund |
02.02 |
1.50-11
|
|||
1,51
|
Magnus Dehli Vigeland, OSI
|
250978 |
(1) |
MS |
Oslo/Ek |
07.03 |
1.50-12
|
|||
1,50
|
Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL
|
100890 |
(1) |
MS |
Laksevåg |
26.01 |
1.51-12
|
|||
1,50
|
Sondre Loftås
Kåstad, Osterøy IL
|
050596 |
(2) |
MS |
Laksevåg |
26.01 |
1.51-12
|
|||
1,50
|
Simen
Sigurdsen, Herkules Friidrett
|
220193 |
(2) |
MS |
Skien |
11.04 |
1.20-08 |
|||
1,50+
|
Christian
Kongolo, Søndre Land IL (COD)
|
150195 |
(1) |
G18 |
Søndre Land |
20.04 |
|
|||
U23
1,45
|
Kjetil
Stokke, Osterøy IL |
270591 |
(1) |
MS |
Valestrand |
28.12 |
1.44-11
|
1,45
|
Konrad Pieszak, Egersunds IK (POL) |
131293 |
(1) |
U23 |
Egersund |
10.01 |
1.48-10
|
1,45
|
Mathias
Myhre, Ålesunds FIK |
031195 |
(1) |
G18/19 |
Ålesund |
23.01 |
1.41-11
|
1,45
|
Eirik
Sangolt, Skogsvåg IL |
060898 |
(1) |
G15 |
Laksevåg |
26.01 |
1.29-12
|
1,45
|
Emil
Engelsen Holm, IL Gneist |
030797 |
(1) |
G16 |
Laksevåg |
26.01 |
1.38-12
|
1,45
|
Richard
Villanger, Ask Friidrett |
090591 |
(1) |
MS |
Hop |
14.03 |
1.50-11
|
STAV/POLE VAULT |
|
|
|
|
Best
2001: 5.45 – Tom Erik Olsen, IL
Norna-Salhus
Best
2002: 5.50 – Tom Erik Olsen, IL
Norna-Salhus
Best 2003: 5.51 – Tom Erik Olsen, IL Norna-Salhus
Best 2004: 4.93 – Benjamin Jensen, IL Norna-Salhus
Best 2005: 4.80 – Hans Olav Uldal, IK Grane
Best 2006: 5.05 – Benjamin Jensen, IL Norna-Salhus
Best 2007: 4.80 – Hans Olav Uldal, IK Grane
Best 2008: 4.50 – Knut Harald Sommerfeldt, IF
Hellas
Best 2009: 4.70 – Henning Dahl Holti, Moelven
IL
Best 2010: 4.70 – Lars Vikan Rise, Nidelv IL
Best 2011: 4.70 – Lars Vikan Rise, Nidelv IL
Best 2012: 5.00 – Eirik Greibrokk Dolve, IL Fri
2012 |
4.436 |
2001 |
4.779 |
1990 |
4.535 |
2011 |
4.327 |
2000 |
4.870 |
1989 |
4.489 |
2010 |
4.284 |
1999 |
4.865 |
1988 |
4.499 |
2009 |
4.295 |
1998 |
4.882 |
1987 |
4.336 |
2008 |
4.148 |
1997 |
4.837 |
1986 |
4.140 |
2007 |
4.437 |
1996 |
4.575 |
1985 |
4.247 |
2006 |
4.619 |
1995 |
4.670 |
1984 |
4.026 |
2005 |
4.397 |
1994 |
4.585 |
1983 |
3.700 |
2004 |
4.444 |
1993 |
4.390 |
1982 |
4.020 |
2003 |
4.756 |
1992 |
4.606 |
1981 |
3.704 |
2002 |
4.850 |
1991 |
4.372 |
|
|
Norsk rekord: |
5.71 |
Trond Barthel, Gjøvik FIK |
Stange |
30.01.1999 |
Norsk rekord U23: |
5.35 |
Benjamin Jensen, IK Tjalve |
Ames, USA |
08.02.1997 |
Norsk rekord U20: |
5.00# |
Eirik Greibrokk Dolve, IL Fri |
Sandnes |
10.03.2012 |
# - rekorden er slått i vinter/The record has been improved this season.
EM-krav: 5,45
5,30 |
Per Magne Florvaag, Sandnes
IL |
210293 |
(1) |
MS |
Sandnes |
02.03 |
4.60-11 |
|||||||||
5,11 |
Eirik Greibrokk Dolve, IL Fri |
050595 |
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
5.00-12 |
|||||||||
5,06 |
Greibrokk Dolve |
|
(1) |
G18/19 |
Haukås |
27.01 |
|
|||||||||
5,00 |
Greibrokk Dolve |
|
(1) |
G18/19 |
Haukås |
17.02 |
|
|||||||||
5,00 |
Florvaag |
|
(1) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
|
|||||||||
4,92 |
Greibrokk Dolve |
|
(1) |
G18/19 |
Haukås |
09.12 |
|
|||||||||
4,85 |
Greibrokk Dolve |
|
(1) |
G18/19 |
Tallin, EST |
02.01 |
|
|||||||||
4,83 |
Odd Eiken, Ranheim IL |
280391 |
(5) |
SWE/FIN |
Vaxjö, SWE |
09.02 |
4.50-12 |
|||||||||
4,83 |
Greibrokk Dolve |
|
(6) |
SWE/FIN |
Vaxjö, SWE |
09.02 |
|
|||||||||
4,80 |
Eiken |
|
(2) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
4,80 |
Eiken |
|
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
23.06 |
|
|||||||||
4,79 |
Greibrokk Dolve |
|
(1) |
G18 |
Tallin, EST |
30.12 |
|
|||||||||
4,73 |
Greibrokk Dolve |
|
(2) |
MS |
Tallin, EST |
04.01 |
|
|||||||||
4,73 |
Greibrokk Dolve |
|
(1) |
MS |
Haukås |
20.01 |
|
|||||||||
4,71 |
Greibrokk Dolve |
|
(1) |
G18/19 |
Fana |
01.12 |
|
|||||||||
4,70 |
Eiken |
|
(n2) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
|
|||||||||
4,68 |
Eiken |
|
(2) |
MS |
Göteborg, SWE |
17.01 |
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
4,60 |
Jørgen Skevik, Ranheim IL |
201094 |
(1) |
G18/19 |
Trondheim/Ra |
28.02 |
Debut-13 |
|||||||||
4,53 |
Lars Vikan Rise, Sandnes IL |
231188 |
(1)M |
NM |
Sandnes |
13.01 |
4.70-10 |
|||||||||
4,43 |
Bjørn Øivind Berger, IL Pioner |
310794 |
(1) |
G18/19 |
Luleå, SWE |
23.02 |
4.25-12 |
|||||||||
4,41 |
Kristian Hansen Bruvik, IL
Fri |
090794 |
(1) |
G18/19 |
Haukås |
09.02 |
3.65-12 |
|||||||||
4,25 |
Daniel Hessvik Holm, Svelgen
TIF |
220793 |
(1) |
MS |
Haukås |
09.02 |
3.82-10 |
|||||||||
4,20 |
Stein Erik Sollien, Moelven
IL |
300491 |
(5) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
4.50-12 |
|||||||||
4,04 |
Tor Inge Ø. Myrhol, Svelgen
TIF |
241288 |
(-)M |
MS |
Mankato, USA |
26.01 |
4.15-12 |
|||||||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
4,02 |
Martin Roe, IL Fri |
010492 |
(1) |
MS |
Haukås |
09.12 |
4.00-08 |
|||||||||
4,00 |
Marius Fauskrud, Moelven IL |
111192 |
(8) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
4.43-12 |
|||||||||
4,00 |
Andreas F.T. Gjesdal, IL
Koll |
221195 |
(4) |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
3.22-12 |
|||||||||
3,93 |
Audun Bakke Jensen, IL Koll |
220298 |
(1) |
G15 |
Örebro, SWE |
24.03 |
3.10-12 |
|||||||||
3,90 |
Jostein André Kvikstad, Bodø
FIK |
311293 |
(2) |
MS |
Steinkjer |
26.01 |
Debut-13 |
|||||||||
3,90 |
Henrik
Holmberg, Vik IL |
230989 |
(-)M |
MS |
Birmingham,
USA |
09.03 |
3,76-12 |
|||||||||
3,80 |
Fredrik Weiseth, Straumsnes
IL |
051294 |
(2) |
MS |
Trondheim/Ra |
28.02 |
3.91-12 |
|||||||||
3,75 |
Rudi Kristiansen, IK Tjalve |
181290 |
(1) |
MS |
Oslo/NIH |
01.03 |
3.90-09 |
|||||||||
3,75 |
Kjetil Hannemyr, Kongsberg
IF |
210391 |
(2) |
MS |
Oslo/NIH |
01.03 |
3.90-10 |
|||||||||
3,62 |
Thorbjørn Vika Tholo, Bergens TF |
200197 |
(1) |
G16 |
Haukås |
09.12 |
3.41-12 |
|||||||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
3,60 |
Jonas Bergkvist Melå,
Moelven IL |
180696 |
(1) |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
3.30-11 |
|||||||||
3,55 |
André Ustad Strand, Larvik TIF |
260893 |
(1) |
MS |
Larvik |
08.04 |
|
|||||||||
3,50 |
Eirik Leikvoll, IL Gneist |
150798 |
(2) |
G15 |
Steinkjer |
09.03 |
3.17-12 |
|||||||||
3,45 |
Oddvar Hårde, Stord IL |
110169 |
(1) |
MV40 |
Haugesund |
20.01 |
4.30-90 |
|||||||||
3,43 |
Rasmus Stene, Lambertseter
IF |
131194 |
(2) |
G18/19 |
Moelv |
12.07 |
2.82-12 |
|||||||||
3,40 |
Brede Solberg Stølen, Midsund IL |
270293 |
(2) |
G18/19 |
Fana |
29.09 |
3.72-10 |
|||||||||
3,40 |
Per Gregersen, Stord TIL |
080670 |
(1)M40 |
NMV |
Haugesund |
02.03 |
3.70-88 |
|||||||||
3,40 |
Jon Simen H. Mangseth,
Moelven IL |
060696 |
(2) |
G17 |
Steinkjer |
09.03 |
3.10-12 |
|||||||||
3,40 |
Johannes Bergh, IL Koll |
080297 |
(2) |
G16 |
Steinkjer |
09,03 |
3.22-12 |
|||||||||
3,35 |
Sondre Guttormsen, Ski IL |
010699 |
(1) |
G14 |
Oslo/NIH |
04.03 |
2.80-12 |
|||||||||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
3,31 |
Pål Haugen Lillefosse, IL
Gneist |
040601 |
(1) |
G12 |
Haukås |
09.02 |
2.60-12 |
|||||||||
3,30 |
Ingvald Førland, IL Staal |
271071 |
(2)M40 |
MV |
Haugesund |
02.03 |
4.00-95 |
|||||||||
3,20 |
Even Enochsen, FIK Stein |
270992 |
(1) |
MS |
Hammerfest |
30.12 |
3.81-08 |
|||||||||
3,20 |
Kristoffer Andersen,
Bergens TF |
160693 |
(3) |
MS |
Trondheim/Ra |
10.01 |
Debut-13 |
|||||||||
3,09 |
Magnus Leikvoll, IL Gneist |
140896 |
(6) |
G18 |
Tallin, EST |
30.12 |
3.20-11 |
|||||||||
3,05 |
Steinar Sollien Nicolaisen, Horten FIK |
110396 |
(18) |
MS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
2.70-11 |
|||||||||
3,03 |
Erik-Johan Henriksen, IL
Pioner |
210492 |
(1) |
MS |
Luleå, SWE |
23.03 |
3.62-12 |
|||||||||
3,00 |
Håvard Våge Opheim, IL
Gneist |
010996 |
(1) |
G16 |
Fana |
29.09 |
3.20-12 |
|||||||||
3,00 |
Ole Andreas Bratland, FIK
Stein |
270296 |
(2) |
U20 |
Tromsø |
02.02 |
2.80-12 |
|||||||||
LENGDE/LONG JUMP |
|
|
|
|
Best
2001: 7.23 – Arjan Bos, IK
Tjalve
Best 2002: 7.61
– Thomas Mellin-Olsen, IL Gular
Best 2003: 7.10
– Knut Harald Sommerfeldt, IF Hellas
Best 2004: 7.24
– Thomas Mellin-Olsen, IL Gular
Best 2005: 7.26
– Knut Harald Sommerfeldt, IF Hellas
Best 2006: 7.33
– Knut Harald Sommerfeldt, IF Hellas
Best 2007: 7.30
– Lars Ytterhaug, IK Tjalve
Best 2008: 7.33 – Vetle
Utsi Onstad, Fagernes IL
Best 2009: 7.31 – Lars Vikan Rise, Nidelv IL
Best 2010: 7.35 – Vetle Utsi Onstad, IK Tjalve
Best 2011: 7.55 – Jonas Mögenburg, IL Tyrving
Best 2012: 7.25 – Jonas Mögenburg, IL Tyrving
2012 |
6.963 |
2001 |
6.935 |
1990 |
7.123 |
2011 |
6.959 |
2000 |
7.044 |
1989 |
7.154 |
2010 |
6.766 |
1999 |
6.862 |
1988 |
7.021 |
2009 |
6.932 |
1998 |
? |
1987 |
7.027 |
2008 |
6.984 |
1997 |
6.905 |
1986 |
7.086 |
2007 |
6.961 |
1996 |
7.182 |
1985 |
7.111 |
2006 |
7.024 |
1995 |
7.069 |
1984 |
7.080 |
2005 |
6.915 |
1994 |
7.087 |
1983 |
7.050 |
2004 |
6.857 |
1993 |
6.995 |
1982 |
6.958 |
2003 |
6.862 |
1992 |
7.030 |
1981 |
6.824 |
2002 |
6.970 |
1991 |
7.117 |
|
|
NB! Merk at alle snitt før
2009 inkluderer resultater i lav grop og derfor ikke er 100 % sammenlignbare,
Norsk rekord: |
7.61 |
Einar Sagli, IK Tjalve |
Turku, FIN |
24.02.1985 |
|
7.61 |
Thomas Mellin-Olsen, IL
Gular |
Fana |
19.01.2002 |
Norsk rekord U23: |
7.55 |
Jonas Mögenburg, IL Tyrving |
Leipzig, GER |
26.02.2011 |
Norsk rekord U20: |
7.37 |
Gøran Moen, IL Gular |
Oslo/Ek |
04.02.1989 |
EM-krav: 7,65
7,32 |
Jonas
Mögenburg, IL Tyrving |
180290 |
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
7.55-11 |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
7,19 |
Karsten
Warholm, Dimna IL |
280296 |
(1) |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
7.06-12 |
|||||||
7,14 |
Vetle
Utsi Onstad, IK Tjalve |
150787 |
(3) |
MS |
Malmö,
SWE |
27.01 |
7.35-10 |
|||||||
6,94 |
Ingar
Kiplesund, Trondheim Friidrett |
171196 |
(4) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
6.65-12 |
|||||||
6,92 |
Lars
Vikan Rise, Sandnes IL |
231188 |
(1)M |
NM |
Sandnes |
12.01 |
7.31-09 |
|||||||
6,88 |
Henrik Holmberg, Vik IL |
230989 |
(-)M |
MS |
Mankato, USA |
10.02 |
6,60-11 |
|||||||
6,75 |
Mateusz
Parlicki, IL i BUL (POL) |
140484 |
(1) |
MS |
Oslo/Bi |
15.02 |
|
|||||||
6,71 |
Jostein
André, Bodø FIK |
311293 |
(6) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
6.50-12 |
|||||||
6,69 |
Jonathan
Byrkjenes, IL Norna-Salhus |
240991 |
(7) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
6.81-12 |
|||||||
6,69 |
Ousman Touray, IL i BUL |
130195 |
(1) |
G128/19 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|||||||
6,66 |
Marius Bull Hjeltnes, IL Gular |
220696 |
(1) |
MS |
Haukås |
19.01 |
Debut-13 |
|||||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||||||
6,65 |
Hans
Olav Uldal, Sandnes IL |
161282 |
(1) |
MS |
Kristiansand |
27.01 |
7.19-06 |
|||||||
6,54 |
Amund
Høie Sjursen, IL Gneist |
160196 |
(3) |
G17 |
Steinkjer |
10.03 |
6.37-12 |
|||||||
6,49 |
Markus
Loftås, Osterøy IL |
080494 |
(8) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
6.52-11 |
|||||||
6,42 |
Rasmus
Stene, IK Tjalve |
131194 |
(3)M |
NM |
Sandnes |
12.01 |
6.14-12 |
|||||||
6,42 |
Frederik
Jahr, IL Tyrving |
010691 |
(1) |
MS |
Haukås |
17.02 |
6.62-11 |
|||||||
6,40 |
Håkon
Gaukerud Høye, FIK Orion |
011295 |
(1) |
G18/19 |
Stange |
16.03 |
6.04-12 |
|||||||
6,38 |
Joakim
Moss Grutle, Stord IL |
010796 |
(1) |
G17 |
Haugesund |
20.01 |
6.15-12 |
|||||||
6,35 |
Stian Løvås Aaen, FIK Orion |
281295 |
(2) |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
5.87-12 |
|||||||
6,35 |
Eivind
Kleven Hagen, Fagernes IL |
031096 |
(1) |
G17 |
Stange |
16.03 |
6.04-12 |
|||||||
6,34 |
Eirik Greibrokk Dolve, IL
Fri |
050595 |
(4) |
G18/19 |
Tallin, EST |
05.01 |
4.85s-08 |
|||||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||||||
6,33 |
Ole Chr. L. Weber, Krødsherad
IL |
070979 |
(1) |
MS |
Stange |
16.03 |
6.62-05 |
|||||||
6,33 |
Alexander
Aloyseus, Lørenskog FIL |
030295 |
(1) |
G18 |
Vermillion,
USA |
26.03 |
6.39-12 |
|||||||
6,29 |
Øystein
Klareng, FIK Orion |
161196 |
(1) |
J17 |
Stange |
19.01 |
Debut-13 |
|||||||
6,28 |
Erik
Lund, Brandbu IL |
260497 |
(1) |
MS |
Stange |
15.12 |
5.82-12 |
|||||||
6,25 |
Jesper
Vestbø, IK Tjalve |
130492 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
6.31-11 |
|||||||
6,14 |
Philip Bay Andersen,
Kristiansands IF |
250494 |
(-)x |
DM |
Skive,
DEN |
24.02 |
6.49-11 |
|||||||
6,05 |
Martin
Vikse, Laksevåg TIL |
120193 |
(2) |
MS |
Haukås |
17.02 |
6.13-12 |
|||||||
6,05 |
Jørgen
Kåshagen, Moelven IL |
221094 |
(3) |
G18/19 |
Stange |
16.03 |
5.17-09 |
|||||||
6,02+ |
Christian
Kongolo, Søndre Land IL (COD) |
150195 |
(5) |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
5.36-12 |
|||||||
6,38 |
Rolf Magne Rinde, IF Hellas |
010596 |
(1) |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
|
||
6,23 |
Martin
Fagelund, IF Sturla |
110895 |
(1) |
G17-19 |
Drammen |
10.02 |
|
||
6,09+ |
Raymon Yaw Gavey, IL I BUL
(GHA) |
081092 |
(1) |
MS |
Oslo/Ek |
01.12 |
|
||
6,00 |
Stein Tore Klungland, Ullensaker-Kisa
IL |
020858 |
(-) |
MS |
Drammen |
13.01 |
|
||
LENGDE UTEN
TILLØP/STANDING LONG JUMP |
|
|
|
|
Best
2001: 3.62 – Kenneth Halhjem,
IL Gular
Best
2002: 3.42 – Kenneth Halhjem,
IL Gular
Best
2003: 3.30 – Trond Erik Nilsen,
Ask IL
Best
2004: 3.35 – Håvard Landsem,
Namsen FIF
Best
2005: 3.43 – Christopher
Selmer, IK Tjalve
Best
2006: 3.42 – Christopher
Selmer, IK Tjalve
Best
2007: 3.39 – Christopher
Selmer, IK Tjalve
Best 2008: 3.33 – Trond Erik Nilsen, Ask IL
Best 2009: 3.35 – Thomas Wiborg, Herkules
Friidrett
Best 2010: 3.45 – Eivind Stavang, Florø TIF
Best 2011: 3.35 – Thomas Wiborg, Herkules
Friidrett
Best 2012: 3.37 – Thomas Wiborg, Herkules
Friidrett
2012 |
3.217 |
2001 |
3.290 |
1990 |
3.248 |
1979 |
3.303 |
2011 |
3.252 |
2000 |
3.237 |
1989 |
3.246 |
1978 |
3.309 |
2010 |
3.257 |
1999 |
3.263 |
1988 |
3.221 |
|
|
2009 |
3.209 |
1998 |
3.305 |
1987 |
3.248 |
|
|
2008 |
3.216 |
1997 |
3.270 |
1986 |
3.235 |
|
|
2007 |
3.231 |
1996 |
3.297 |
1985 |
3.256 |
|
|
2006 |
3.223 |
1995 |
3.269 |
1984 |
3.273 |
|
|
2005 |
3.317 |
1994 |
3.263 |
1983 |
3.261 |
|
|
2004 |
3.211 |
1993 |
3.297 |
1982 |
3.264 |
|
|
2003 |
3.214 |
1992 |
3.253 |
1981 |
3.292 |
|
|
2002 |
3.254 |
1991 |
3.265 |
1980 |
3.287 |
|
Norsk rekord: |
3.71 |
Arne Tvervaag, Ringerike FIK |
Noresund |
11.11.1968 |
Norsk rekord U23: |
3.52 |
Johan Chr Evandt, Bergens TF |
Bergen |
05.12.1956 |
Norsk rekord U20: |
3.45 |
Thor A. Wiersdalen, Langangen IL |
Langangen |
17.01.1965 |
3,43
|
Thomas Wiborg, Herkules
Friidrett |
041187 |
(1) |
MS |
Eidanger |
26.01 |
3.37.12 |
||
3,38
|
Wiborg |
|
(1) |
MS |
Skien |
17.01 |
|
||
3,35
|
Wiborg |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
||
3,30
|
Wiborg |
|
(1) |
MS |
Eidanger |
09.01 |
|
||
3,29
|
Sindre Almsengen, IL
Norna-Salhus |
180285 |
(1) |
MS |
Fana |
22.12 |
3.19-07 |
||
3,28
|
Simen Sigurdsen, Herkules
Friidrett |
220193 |
(2) |
MS |
Eidanger |
26.01 |
3.13-12 |
||
3,25
|
Sigurdsen |
|
(2) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
||
3,25 |
Nils-Paul Skåra, IL i BUL |
260387 |
(3) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
||
3,23
|
Vetle
Utsi Onstad, IK Tjalve |
150787 |
(4) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
3.28-11 |
||
3,21
|
Eirik Thorshaug, Trondheim
Friidrett |
100587 |
(1) |
MS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
3.20-11 |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
3,19
|
Paul Redford, Nittedal IL |
070590 |
(1) |
MS |
Gjønnes |
27.01 |
3.31-12 |
||
3,17
|
Sondre Mulongo Nystrøm, Lillehammer IF |
210694 |
(1) |
NM-U20 |
Haugesund |
03.02 |
3.15-12 |
||
3,15
|
Ola
Stunes Isene, IF Sturla |
290195 |
(1) |
G18/19 |
Drammen |
14.03 |
3.15-12 |
||
3,14
|
Eivind Stavang, Florø TIF |
080382 |
(5) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
3.45-10 |
||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
||
3,13
|
Jonathan
V. Byrkjenes, IL Norna-Salhus |
240991 |
(2) |
MS |
Fana |
22.12 |
2,86-09 |
||
3,11
|
Michael Rosenberg,
Lillehammer IF |
100590 |
(7) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
3.32-11 |
||
3,10
|
Morten Haave, IL Tyrving |
210986 |
(2) |
MS |
Gjønnes |
27.01 |
3.33-10 |
||
3,10
|
Dag Wergeland, IL i BUL |
240589 |
(1) |
MS |
Oslo/Ek |
07.03 |
3.17-12 |
||
3,09 |
Per Magne Florvaag, Sandnes
IL |
210293 |
(1) |
MS |
Sandnes |
27.10 |
3.00-11 |
||
3,09 |
Lars Vikan Rise, Sandnes IL |
231188 |
(2) |
MS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
2.89-06 |
||
3,09
|
Christoffer Muri Stokke, Bækkelagets
SK |
061086 |
(2) |
MS |
Oslo/Ek |
07.03 |
3.19-12 |
||
3.08 |
Alexander Aarre, Frøyland
IL |
231195 |
(1) |
G18 |
Bryne |
27.01 |
2.45-10 |
||
3,08
|
Karsten Warholm, Dimna IL |
280296 |
(3) |
NM-U20 |
Haugesund |
03.02 |
2,76-11 |
||
3,07
|
Omar Yobe, IL i BUL |
130392 |
(3) |
MS |
Oslo/Ek |
07.03 |
Debut-13 |
||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
||
3.07
|
Fredrik
Kortner, Herkules Friidrett |
040881 |
(2) |
MS |
Skien |
11.04 |
3.03-11
|
||
3,06 |
Kaare
Vedvik, IL Skjalg |
160394 |
(1) |
G18/19 |
Haugesund |
20.01 |
Debut-13 |
||
3,06 |
Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL |
100890 |
(1) |
MS |
Laksevåg |
27.01 |
2.96-12
|
||
3,06
|
Sharanan
Kulam, IL Tyrving |
160795 |
(4) |
NM-U20 |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13
|
||
3,04 |
Trond Erik Nilsen, Ask Friidrett
|
180472 |
(1) |
MV40 |
Haugesund |
02.03 |
3.37-05 |
||
3,04 |
Atle McAdam, Bækkelagets SK |
180677 |
(1) |
M35 |
Oslo/Ek |
07.03 |
3.16-11 |
||
3,04+ |
Raymon Yaw Gavey, IL i BUL
(GHA) |
081092 |
(1) |
MS |
Oslo/Ek |
14.03 |
Debut-13 |
||
3,03 |
Sondre Loftås Kåstad, Osterøy IL
|
050596 |
(2) |
MS |
Laksevåg |
27.01 |
2.97-12 |
||
3,03
|
Magnus Dehli Vigeland, OSI |
250978 |
(4) |
MS |
Oslo/Ek |
07.03 |
3.10-12 |
||
3,02
|
Reidar Bergh Moss, Tønsberg FIK |
150396 |
(1) |
G17 |
Tøsberg |
29.01 |
Debut-13
|
||
3,01
|
Erik Fluge, Ask Friidrett |
100591 |
(1) |
MS |
Valestrand |
28.12 |
3.01-10 |
||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
||
3,01
|
Jan Petter Bjørnevik, IL
Dalebrand |
200874 |
(1) |
M35 |
Hegra |
14.02 |
3.22-04 |
||
3,00
|
Steinar Kleppe, Florø TIF |
060388 |
(3) |
MS |
Fana |
22.12 |
2.78-07 |
||
3,00
|
Kristoffer Buhagen, Trondheim Friidrett |
040292 |
(10) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2.98-12 |
||
MU23
2,97
|
Tobias Sommernes, Rana FIK |
010295 |
(1) |
G18 |
Mo
i Rana |
13.04 |
2,84-12
|
2,96
|
Sven Martin Skagestad, IL Norna-Salhus |
130195 |
(4) |
MS |
Fana |
22.12 |
2,87-12
|
2,96 |
Mons Martin Borgen, Os TF |
061294 |
(5) |
NM-U20 |
Haugesund |
03.02 |
2.98-12
|
2,95 |
Vebjørn Bredesen, Snøgg Friidrett |
270195 |
(1) |
U20 |
Eidanger |
27.01 |
2,71-12
|
2,95 |
Ousman Touray, IL i BUL |
130195 |
(6) |
NM-U20 |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13
|
2,94 |
Richard Villanger, Ask IL
|
090591 |
(1) |
MS |
Ask |
22.11 |
2.97-11 |
2,93
|
Jens Petter Fylling, IL Valder |
160192 |
(1) |
MS |
Valderøy |
13.12 |
3.02-12
|
2,92
|
Gilbert Ofori, Trondheim Friidrett |
100494 |
(4) |
MS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
Debut-13
|
2,92
|
Hans
E. Tennøy Henriksen, Ålesunds FIK |
120794 |
(1) |
G18/19 |
Ålesund |
28.02 |
2.84-11
|
2,91
|
Rasmus
Stene, Lambertseter IF |
131194 |
(1) |
G18/19 |
Oslo/Ek |
14.03 |
2.92-12
|
2,90
|
Markus Loftås, Osterøy IL |
080494 |
(3) |
U20 |
Laksevåg |
27.01 |
2.93-12
|
2,90
|
Joakim
Moss Grutle, Stord IL |
010796 |
(1) |
G17 |
Bremnes |
14.02 |
2.85-12
|
TRESTEG/TRIPLE JUMP |
|
|
|
|
Best
2001: 15.37 – Trond Erik
Nilsen, Ask Friidrett
Best
2002: 16.70 – Ketill Hanstveit,
IL Norna-Salhus
Best
2003: 15.12 – Arjan Bos, IK
Tjalve
Best
2004: 15.17 – Arjan Bos, IK
Tjalve
Best
2005: 15.12 – Lars Ytterhaug,
IK Tjalve
Best
2006: 15.20 – Fredrik Amundsen,
IL Norna-Salhus
Best 2007: 15.46 – Lars Ytterhaug, IK Tjalve
Best 2008: 15.41 – Lars Ytterhaug, IK Tjalve
Best 2009: 14.64 – Lars Ytterhaug, IK Tjalve
Best 2010: 14.58 – Brede Raa Ellingsen, IL
Norna-Salhus
Best 2011: 15.62 – Sindre Almsengen, IL
Norna-Salhus
Best 2012: 15.06 – Jonathan Varela Byrkjenes,
IL Norna-Salhus
2012 |
13.774 |
2001 |
14.095 |
1990 |
14.592 |
2011 |
13.977 |
2000 |
14.691 |
1989 |
14.565 |
2010 |
13.474 |
1999 |
14.182 |
1988 |
14.319 |
2009 |
13.341 |
1998 |
14.723 |
1987 |
14.141 |
2008 |
14.097 |
1997 |
14.240 |
1986 |
14.361 |
2007 |
14.085 |
1996 |
14.354 |
1985 |
14.285 |
2006 |
14.575 |
1995 |
14.728 |
1984 |
14.365 |
2005 |
13.364 |
1994 |
- |
1983 |
13.872 |
2004 |
14.212 |
1993 |
14.062 |
1982 |
- |
2003 |
14.062 |
1992 |
14.688 |
1981 |
- |
2002 |
14.225 |
1991 |
13.973 |
|
|
NB! Merk at
alle snitt før 2009 inkluderer resultater i lav grop og derfor ikke er 100 %
sammenlignbare..
Norsk rekord: |
16.96 |
Sigurd Njerve, IL Norna-Salhus |
Borlänge, SWE |
18.02.1996 |
Norsk rekord U23: |
16.42 |
Ketill Hanstveit, IL Norna-Salhus |
Malmö, SWE |
26.02,1995 |
Norsk rekord U20: |
15.51 |
Ketill Hanstveit, IL Norna-Salhus |
Stange |
09.02.1992 |
EM-krav: 16,25
16,05 |
Sindre
Almsengen, IL Norna-Salhus |
160285 |
(1) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
15.62-11 |
15,88 |
Almsengen |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
15,66 |
Almsengen |
|
(3) |
MS |
Malmö,
SWE |
26.01 |
|
15,64 |
Almsengen |
|
(1) |
MS |
Haukås |
19.01 |
|
15,52 |
Almsengen |
|
(1) |
MS |
Haukås |
11.01 |
|
15,09+ |
Mateusz
Parlicki, IL i BUL (POL) |
140484 |
(2) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
16.37-07 |
15,06 |
Jonathan
V. Byrkjenes, IL
Norna-Salhus |
240991 |
(3) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
15.06-12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14,74 |
Jesper
Vestbø, IK Tjalve |
130492 |
(4) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
14.37-11 |
14,35 |
Karsten
Warholm, Dimna IL |
280296 |
(5) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
14.48-12 |
13,93 |
Stian
Aaltvedt, Urædd Friidrett |
150389 |
(6) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
13.90-11 |
13,43 |
Thomas Langhelle Trefall, Fana IL |
120193 |
(7) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
12.78-11 |
13,20 |
Eirik
Greibrokk Dolve, IL Fri |
050595 |
(1) |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
12,39 |
Håkon
Hammeren, Hurdal IL |
120695 |
(2) |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
12,26 |
Joakim Moss Grutle, Bremnes IL |
010796 |
(1) |
G17 |
Haugesund |
06.01 |
|
12,16 |
Niklas
Sandberg, Sandnes IL |
180595 |
(3) |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
12,14 |
Stein Tore Klungland, Ullensaker/Kisa
IL |
020858 |
(1) |
M55 |
Haugesund |
03.03 |
13.24-04 |
12,14+ |
Christian Kongolo, Søndre
Land IL (COD) |
150195 |
(4) |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
12,03 |
Martin
Trane, BUL, Tromsø Friidrett |
020395 |
(5) |
G18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
11-65-12 |
TRESTEG UTEN TILLØP/STANDING TRIPLE JUMP |
|
|
|
|
|
|
Best 2001: 9.06 – Geir Karlsen, Oppdal FIK
Best 2002: 9.42 – Eirik Røe, Steinkjer FIK
Best 2003: 9.68 – Trond Erik Nilsen, Ask IL
Best 2004: 9.38 – Joachim Wiborg, Herkules
Friidrett
Best 2005: -
Best 2006: 9.80 – Joachim Wiborg, Herkules
Friidrett
Best 2007: 9.86 – Joachim Wiborg, Herkules
Friidrett
Best 2008: 9.52 – Thomas Wiborg, Herkules
Friidrett
Best 2009: 9.96 – Thomas Wiborg, Herkules
Friidrett
Best 2010: 9.80 – Thomas Wiborg, Herkules
Friidrett
Best 2011: 10.08 – Thomas Wiborg, Herkules
Friidrett
Best 2012: 10.31 – Thomas Wiborg, Herkules
Friidrett
10,20 |
Thomas Wiborg, Herkules Friidrett
|
041187 |
(1) |
MS |
Eidanger |
26.01 |
10.31-12 |
10,11 |
Wiborg
|
|
(1) |
MS |
Skien |
17.01 |
|
9,81 |
Sindre Almsengen, IL Norna-Salhus
|
160285 |
(1) |
MS |
Haukås |
02.01 |
9.56-12 |
9,56 |
Simen Sigurdsen, Herkules Friidrett
|
220193 |
(2) |
MS |
Eidanger |
26.01 |
9.29-10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9,36 |
Vetle Utsi Onstad, IK Tjalve
|
150787 |
(2) |
MS |
Haukås |
02.01 |
9.02-06 |
9,33 |
Jonathan V. Byrkjenes, IL Norna-Salhus
|
240991 |
(3) |
MS |
Haukås |
02.01 |
9.34-12 |
9,14 |
Lars Vikan Rise, Sandnes IL
|
231188 |
(1)x |
KM |
Trondheim/NTNU |
16.02 |
8.35-04 |
KULE/SHOT |
|
|
|
|
|
|
Best 2001: 19.41 – Gjøran Sørli, IK Tjalve
Best
2002: 19.15 – Gjøran Sørli, IK
Tjalve
Best
2003: 15.39 – Stein T.
Syversen, FIL Borg
Best
2004: 17.42 – Gaute Myklebust,
IL Norna-Salhus
Best
2005: 17.95 – Gaute Myklebust,
IL Norna-Salhus
Best
2006: 15.42 – Knut Steinar
Syversen, Sarpsborg IL
Best
2007: 15.80 – Idar Grøneng
Havn, Florø TIF
Best 2008: 16.97 – Knut Steinar Syversen, FIL
Borg
Best 2009: 17.16 – Knut Steinar Syversen, FIL
Borg
Best 2010: 16.75 – Knut Steinar Syversen, FIL
Borg
Best 2011: 17.51 – Stian Andersen, Urædd
Friidrett
Best 2012: 16.83 – Stian Andersen, Urædd
Friidrett
2012 |
14.067 |
2001 |
15.542 |
1990 |
17.481 |
2011 |
15.444 |
2000 |
15.310 |
1989 |
16.831 |
2010 |
15.338 |
1999 |
14.083 |
1988 |
16.520 |
2009 |
15.164 |
1998 |
15.968 |
1987 |
17.662 |
2008 |
14.984 |
1997 |
15.397 |
1986 |
15.641 |
2007 |
14.284 |
1996 |
15.624 |
1985 |
16.878 |
2006 |
14.156 |
1995 |
15.594 |
1984 |
16.610 |
2005 |
14.749 |
1994 |
16.103 |
1983 |
15.986 |
2004 |
14.665 |
1993 |
15.907 |
1982 |
16.324 |
2003 |
13.628 |
1992 |
16.874 |
1981 |
15.790 |
2002 |
14.921 |
1991 |
17.559 |
|
|
Norsk rekord: |
20.98 |
Georg Andersen, IF Urædd |
Budapest, HUN |
04.03.1989 |
Norsk rekord U23: |
20.39 |
Lars Arvid Nilsen, IF Urædd |
Lubbock, USA |
28.02.1987 |
Norsk rekord U20: |
16.94 |
Gjøran Sørli, Egersunds IK |
Askim |
09.02.1997 |
EM-krav: 18,75
17,66 |
Stian Andersen, Urædd Friidrett |
010288 |
(-)x |
DM |
Skiver,
DEN |
23,02 |
17.51-11 |
|
17,34 |
Andersen |
|
(4) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
|
16,42 |
Andersen |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|
16,23 |
Lars
Vikan Rise, Sandnes IL |
231188 |
(2) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
16.62-11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15,94 |
Fredrik Simensen, IL Sandvin |
240692 |
(1) |
MS |
Stange |
17.03 |
14.62-12 |
|
14,95 |
Ola
Stunes Isene, IF Sturla |
290195 |
(4) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
Debut-13 |
|
14,69 |
Martin Roe, IL Fri |
010492 |
(1) |
MS |
Haukås |
09.12 |
14.14-12 |
|
14,03 |
Hans Olav Uldal, Sandnes IL |
161282 |
(5) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
14.98-06 |
|
14,01 |
Ove Lindekleiv, Sandnes IL |
080476 |
(1) |
M35 |
Haugesund |
03.03 |
15.26-10 |
|
13,23 |
Henrik Holmberg, Vik IL |
230989 |
(-)M |
MS |
Mankato,
USA |
10.02 |
12.15-12 |
|
13,09 |
Kurt Andreas S. Lund, Oppstad IL |
040688 |
(1) |
MS |
Stange |
20.01 |
12.57-12 |
|
12,98 |
Rikard Villanger, Ask IL |
090591 |
(1) |
MS |
Haukås |
10.02 |
Debut-13 |
|
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|
12,90 |
Andreas Vaa, Snøgg Friidrett |
030276 |
(1) |
MS |
Eidanger |
26.01 |
12.98-08 |
|
12,86 |
Birger
Søyland, FIK Orion |
080861 |
(1) |
MS |
Stange |
05.01 |
13.19-06 |
|
12,34 |
Stein Fossen, IL Fri |
031168 |
(1) |
M45 |
Haugesund |
03.03 |
12.75-07 |
|
11,67 |
Kjetil
Røste Ringen, Brandbu IF |
200693 |
(3) |
MS |
Stange |
17.03 |
Debut-13 |
|
11,60 |
Jostein André Kvikstad, Bodø FIK |
311293 |
(2)M |
NM |
Sandnes |
12.01 |
Debut-13 |
|
11,50 |
Torbjørn Bergfjord, Laksevåg TIL |
281092 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
11.38-11 |
|
11,41 |
Helge Kvarven, Bremnes IL |
210669 |
(1) |
M40 |
Haugesund |
03.03 |
12.08-99 |
|
11,36 |
Øystein Skåden, Sveio IL |
170178 |
(2) |
M35 |
Haugesund |
03.03 |
|
|
11,24 |
Roar Uglem, Snøgg Friidrett |
050866 |
(2) |
MS |
Eidanger |
26.01 |
14.20-96 |
|
11,24 |
Vidar Sæverud, Bremnes IL |
110176 |
(3) |
M35 |
Haugesund |
03.03 |
11.93-96 |
|
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|
11,20 |
Eirik Apeland, Haugesund IL |
140364 |
(2) |
M45 |
Haugesund |
03.03 |
13.54-89 |
|
11,08 |
Kjell
Ivar Robertsen, Jægervatnet IL |
060164 |
(1) |
MS |
Tromsø |
03.02 |
12.71-93 |
|
11,02 |
Oddvar Hårde, Stord IL |
110169 |
(1) |
MS |
Leirvik |
27.01 |
13.38-96 |
|
U20 – 6kg
17,25 |
Ola
Stunes Isene, IF Sturla |
290195 |
(1) |
G18/19 |
Drammen |
13.01 |
14.33-12 |
|||
15,43 |
Stig
Ove Selnes, Namsen FIF |
190794 |
(1) |
G18/19 |
Steinkjer |
08.12 |
14.59-12 |
|||
12.32 |
Asbjørn
Lunde d.y., Stord IL |
180795 |
(1) |
G18/19 |
Haukås |
17.02 |
Debut-13 |
|||
11,87 |
Trygve
Godtliebsen, BUL-Tromsø |
260196 |
(1) |
U20 |
Tromsø |
03.02 |
10.92-12 |
|||
11,65 |
Sander
Løvhaug, Salangen IF |
080696 |
(2) |
U20 |
Tromsø |
03.02 |
10.74-12 |
|||
11,63 |
Kent-Marius
Espedal, Svint IL |
181294 |
(1) |
G18/19 |
Førde |
20.01 |
Debut-13 |
|||
11,42 |
Rasmus
Stene, Lambertseter IF |
131194 |
(3) |
G18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
11.23-12 |
|||
11,35 |
Jo
Erling Svenni, Herkules Friidrett |
300195 |
(1) |
G18/19 |
Eianger |
27.01 |
Debut-13 |
|||
11,28 |
Philip Bay Andersen,
Kristiansands IF |
250494 |
(2) |
G17-19 |
Drammen |
10.02 |
11.63-11 |
|||
11,28 |
Martin Fagelund, IF Sturla |
110895 |
(3) |
G17-19 |
Drammen |
10.02 |
Debut-13 |
|||
DISKOS/DISCUS |
|
|
|
|
|
|
1,75kg
51,91 |
Ola
Stunes Isene, IF Sturla |
290195 |
(2) |
U20 |
Växjö,
SWE |
16.03 |
|
VEKTKAST/WEIGHT THROW |
|
|
|
|
|
|
Best 2008: 20.94 – Steffen Nerdal, IL
Norna-Salhus
Best 2009: 22.54 – Steffen Nerdal, IL
Norna-Salhus
Best 2010: 23.22 – Steffen Nerdal, IL
Norna-Salhus
Best 2011: 21.14 – Knut Steinar Syversen, FIL
Borg
Norsk bestenotering: |
23.94 |
Tore Johnsen, IF Minerva |
Colorado Springs, USA |
25.02.1984 |
Bestenotering U23: |
22.95 |
Tore Johnsen, IF Minerva |
El Paso, USA |
05.03.1983 |
7-KAMP/HEPTATHLON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Best
2002: 5062 – Knut Harald
Sommerfeldt, IF Hellas
Best
2003: 5636 – Knut Harald
Sommerfeldt, IF Hellas
Best
2004: 5422 – Knut Harald
Sommerfeldt, IF Hellas
Best
2005: 5546 – Hans Olav Uldal,
IK Grane
Best
2006: 5702 – Knut Harald
Sommerfeldt, IF Hellas
Best
2007: 5478>– Hans Olav
Uldal, IK Grane
Best 2008: 5267 – Lars Vikan Rise, Nidelv IL
Best 2009: 5639 – Lars Vikan Rise, Nidelv IL
Best 2010: 5710 – Lars Vikan Rise, Nidelv IL
Best 2011: 5902 – Lars Vikan Rise, Nidelv IL
Best
2012: 5525 – Hans Olav Uldal,
IK Grane
Norsk rekord: |
5902 |
Lars Vikan Rise, Nidelv IL |
College Station, USA |
11.-12.03.2011 |
Norsk rekord U23: |
5710 |
Lars Vikan Rise, Nidelv IL |
Fayetteville, USA |
12.- 13.03.2010 |
Norsk rekord U20: |
5409 |
Benjamin Jensen, Mandal & Halse IL |
Stange |
27.- 28.02.1993 |
EM-krav: Uttak ved/Athletes to be nominated European
Athletics
5429 |
Lars Vikan Rise, Sandnes IL |
231188 |
(1) |
MS |
Sandnes |
12.-13.01 |
5902-11 |
|
(7.44-6.92-15.53-1.99/8.82-4.53-2:48.51) |
|
|
|
|
|
|
5213 |
Henrik Holmberg, Vik
IL |
230989 |
(2) |
MS |
Mankato, USA |
10.-11.02 |
4784-12 |
|
(7,23-6,88-13,23-2,02/8,75-3,75-2:49,40) |
|
|
|
|
|
|
5176 |
Holmberg |
|
(8) |
MS |
Birmingham, USA |
08.-09.03 |
|
|
(7,26-6,77-11,55-2,02/8,55-3,90-2:48,13) |
|
|
|
|
|
|
4915 |
Jostein André
Kvikstad, Bodø FIK |
311293 |
(2) |
MS |
Sandnes |
12.-13.01 |
Debut-13 |
|
(7,32-6.45-11.60-1,84/8.37-3,53-2;43,84) |
|
|
|
|
|
|
4906 |
Holmberg |
|
(2) |
MS |
Mankato, USA |
25.-26.01 |
|
|
(7,37-6,81-12,41-2,00/9,17—3,74-2:57,12) |
|
|
|
|
|
|
4308 |
Rasmus Stene, IK
Tjalve |
131194 |
(3) |
MS |
Sandnes |
12.-13.01 |
Debut-13 |
|
(7,57-6,42-10,73-1,78/9,10-3,23-3:00,22 |
|
|
|
|
|
|
3881 |
Tor Inge Ø. Myrhol, Svelgen TIF |
241288 |
(10) |
MS |
Mankato, USA |
25.-26.01 |
Debut-13 |
|
(8,13-5,69-10,27-1,76/10,51-4,04-2:59,29) |
|
|
|
|
|
|
4 X 200 METER STAFETT/RELAY |
|
|
|
|
|
|
Norsk rekord: |
1:27.25# |
Norge (Tormod Hjortnæs Larsen86-Eirik Tanberg87-Henrik Johnsen86-Håkon Morken93) |
Steinkjer |
11.02.2012 |
|
1:28.43 |
IL Gular (Erlend Sæterstøl75-Thomas Green72-Karl Henrik Felde77-Quincy Douglas75) |
Stange |
04.02.1996 |
Norsk rekord U23: |
1:28.45 |
Norge (Eivind Seland72-Gaute Melby Gundersen72-Erling P. Aase71-Ole Chr. Alsand71) |
Stange |
01.02.1992 |
|
1:29.57# |
Moelven IL (Alexander Dahlstrøm Winger89-Mauritz
Kåshagen89-Martin Forbergskog91-Carl Emil Kåshagen91) |
Stange |
01.03.2009 |
Norsk rekord U20: |
1:32.22# |
Moss IL (Daniel Engen Lauritsen94-Pavlik Wang95-Erik Røraas94-John A. E. Hovland95) |
Sandnes |
11.03.2012 |
# - rekorden er slått i vinter/The record has been
improved this season
1:29,47 |
Lillehammer IF |
(1)h3 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1:33.81-08 |
||||||
|
(Tormod Hjortnæs Larsen86-Sondre
Mulongo Nystrøm94-Vebjørn Gilde93-Håkon Morken93) |
|
|
|
|
|
||||||
1:29,51 |
Sandnes IL |
(1)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
1:32.17-12 |
||||||
|
(Andres Stokka Andersen92-Joachim Sandberg95-Per
Magne Florvaag93-Marius Bakken Støle93) |
|
|
|
|
|
||||||
1:29,74 |
Ranheim IL |
(1)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1:28.82-12 |
||||||
|
(Vegard Jenset Øien90-Jonas
André Grønnhaug89-Odd Eiken91-Philip Østli90) |
|
|
|
|
|
||||||
1:30,44 |
IL Gular |
(2)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1:28.43-96 |
||||||
|
(Alexander
Karlsson88-Torbjørn Lysne90-Marius Bull Hjeltnes96-Ådne Svahn Dæhlin82) |
|
|
|
|
|
||||||
1:30,81 |
IL i BUL |
(2)h3 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1:30.06-11 |
||||||
|
(Peter Osazuwa89-Ousman
Touray95-Riquelvis Santiago87-Eirik Haugstad94) |
|
|
|
|
|
||||||
1:31,26 |
IL i BUL |
(2)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||||||
|
(Samuel Gyedu94-Nzimirro Adam Obiora94-Kristian
Berg94-Ousman Touray95) |
|
|
|
|
|
||||||
1:31,63 |
Moelven IL |
(3)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1:29.57-09 |
||||||
|
(Martin Forbergskog91-Carl
Emil Kåshagen91-Marius Fauskrud92-Jørgen Kåshagen94) |
|
|
|
|
|
||||||
1:32,29 |
Ranheim IL |
(3) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||||||
|
(Per Schancke92-Odd Eiken91-Henrik Nilsen95-Johannes Lerdahl96) |
|
|
|
|
|
||||||
1:33.92 |
FIK Orion |
(1) |
G17-19 |
Stange |
16.03 |
1:35.13-12 |
||||||
|
(Stian Løvås Aaen95-Jonathan
Quarcoo96-Øystein Klareng96-Haakon Gaukerud Høye95) |
|
|
|
|
|
||||||
1:33,93 |
Haugesund IL |
(1)h1 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1:34.61-12 |
||||||
|
(Leonard Johan
Nesheim95-John Elias Stange Thorbjørnsen94-Torgeir Andersen95-Kristian
Magnussen86) |
|
|
|
|
|
||||||
1:34,08 |
Moelven IL |
(1) |
MS |
Stange |
20.01 |
|
||||||
|
(Mauritz Kåshagen89-Carl
Emil Kåshagen91-Martin Forbergskog91 |
|
|
|
|
|
||||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
||||||
1:34,19 |
Moss IL |
(4)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
1:32.22-12 |
||||||
|
(Daniel Engen Lauritzen94-Pavlik Wang95-Erik Røraas94-John Anders
Hovland95) |
|
|
|
|
|
||||||
1:34.57 |
IL Skjalg |
(5)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||||||
|
(Asgeir Uthaug94-Simen
Tjelta Larsen94-Henrik Akre Thorup96-Kåre Vedvik94) |
|
|
|
|
|
||||||
1;34,62 |
IL i BUL 2. Lag |
(1)h1 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||||||
|
(Sivert Korshavn-Jartoft95-Anton Sudarshan92-Hans Christian
Walker95-Simen Kjensli95) |
|
|
|
|
|
||||||
1:34,90 |
Ullensaker/Kisa IL |
(2)h1 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
1:35.07-12 |
||||||
|
(Martin Lundemo Syvertsen93-Elias Ottosen93-Håkon Hammeren95-Vegard
Løberg Gjelsvik92) |
|
|
|
|
|
||||||
1:35,02 |
Dimna IL |
(1)h2 |
G15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
1:38.56-12 |
||||||
|
Tobias Skavnes Våge97-Nicolas Roppen Masters97-Kristian Dragsund
Mork96-Karsten Warholm96) |
|
|
|
|
|
||||||
1:35,38 |
IL Tyrving |
(2)h2 |
G15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
1:38.96-12 |
||||||
|
(Eivind
Hvistendahl96-Marcus Nicolai Berner97-Haavard O. Herness Lien96-Theo Griffin
Halvorsen97) |
|
|
|
|
|
||||||
1:35,47 |
FIK Orion |
(3)h2 |
G15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
1:35.13-12 |
||||||
|
(Bjørnar Lie98-Jonathan
Quarcoo96-Øystein Klareng96-Abou Granli Diomandé97) |
|
|
|
|
|
||||||
1:35,48 |
Sandnes IL |
(1) |
MS |
Sandnes |
25.02 |
|
||||||
|
Andres Stokka
Andersen92-Rune Reimertz96-Marius Bakken Støle93-Filip Ingebrigtsen93) |
|
|
|
|
|
||||||
1:36,79 |
Sandnes IL 2. lag |
(3)h1 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||||||
|
(Henrik Skulevold98-Rune
Reimertz96-Christopher Rettedal Fardan95-Johannes Rudjord Volden95) |
|
|
|
|
|
||||||
1:36,95 |
Steinkjer FIK |
(4)h1 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
1:30.77-09 |
||||||
|
(Aksel Fossvik94-Magnus
Aasen94-Kristian H. Jensen95-Fredrik Agdestein94) |
|
|
|
|
|
||||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
||||||
1:37,05 |
IL i BUL |
(4)h2 |
G15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||||||
|
(Yobe Najar96-Knut Joachim
Berglyd96-Martinius Røste97-Grunde Myhrer96) |
|
|
|
|
|
||||||
1:37,08 |
Haugesund IL |
(1) |
MS |
Haugesund |
20.01 |
|
||||||
|
(Torgeir Andersen95-John Elias Stange
Thorbjørnsen94-Sindre Birkeland95-Kristian Magnussen86) |
|
|
|
|
|
||||||
1:37,46 |
FIK Ren-Eng |
(1) |
MS |
Stange |
09.02 |
|
||||||
|
(Jonas Hagen94-Bård Venholen75-Emil Oustad89-Petter
Kristiansen93) |
|
|
|
|
|
||||||
1:38,83 |
Snøgg Friidrett |
(2) |
G17-19 |
Stange |
16.03 |
|
||||||
|
(Vebjørn Bredesen95-Vetle Berget Hedegart94-Sindre
Skjulestad Throndsen97-Lars Andreas Arud95) |
|
|
|
|
|
||||||
1:38,96 |
IL Koll |
(1)h1 |
G15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||||||
|
(Odin Hallquist97-Johannes Bergh97-Marius
Kristoffersen97-Sivert Eikrem97) |
|
|
|
|
|
||||||
1:39.80 |
Haugesund IL G18/19 |
(1) |
G18/19 |
Haugesund |
20.01 |
|
||||||
|
(Benjamin Liestøl95-Morten Endresen99- Leonard-Johan Nesheim95-Håkon Kolstø94) |
|
|
|
|
|
||||||
Sammensatte lag/Mixed teams:
1:26,62 |
Norge |
(3) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
1:27.25-12 |
|
(Øyvind Strømmen Kjerpeset91-Tormod Hjortnæs
Larsen86-Eirik Tanberg87-Håkon Morken93) |
|
|
|
|
|
KVINNER |
|
|
|
|
|
|
60 METER |
|
|
|
|
|
|
Best 2001: 7.62 – Anne Cathrine Bakken, IL i BUL
Best
2002: 7.46 – Inger Elisabeth
Tørre, IL i BUL
Best
2003: 7.55 – Inger Elisabeth
Tøre, IL i BUL
Best
2004: 7.55 – Ann Helen Rinden, Åmdal
IL
Best
2005: 7.63 – Elisabeth Slettum,
IL Skjalg
Best
2006: 7.43 – Anne Cathrine
Bakken, IK Tjalve
Best
2007: 7.33 – Ezinne Okparaebo,
IL i BUL
Best 2008: 7.34 – Ezinne Okparaebo, IL i BUL
Best 2009: 7.21 – Ezinne Okparaebo, IL i BUL
Best 2010: 7.37 – Folake Akinyemi, SK Vidar
Best 2011: 7.17 – Ezinne Okparaebo, IL i BUL
Best 2012: 7.17 – Ezinne Okparaebo, IL i BUL
2012 |
7.692 |
2001 |
7.891 |
1990 |
7.671 |
2011 |
7.691 |
2000 |
7.798 |
1989 |
7.716 |
2010 |
7.696 |
1999 |
7.739 |
1988 |
7.695 |
2009 |
7.647 |
1998 |
7.826 |
1987 |
7.718 |
2008 |
7.665 |
1997 |
7.752 |
1986 |
7.786 |
2007 |
7.591 |
1996 |
7.692 |
1985 |
7.788 |
2006 |
7.583 |
1995 |
7.643 |
1984 |
7.990 |
2005 |
7.753 |
1994 |
7.702 |
1983 |
7.869 |
2004 |
7.736 |
1993 |
7.727 |
1982 |
7.930 |
2003 |
7.810 |
1992 |
7.752 |
1981 |
7.944 |
2002 |
7.801 |
1991 |
7.706 |
|
|
Norsk rekord: |
7.17 |
Ezinne Okparaebo, IL i BUL |
Karlsruhe, GER |
13.02.2011 |
Rekord U23: |
7.21 |
Ezinne Okparaebo, IL i BUL |
Torino, ITA |
08.03.2009 |
Rekord U20: |
7.33 |
Ezinne Okparaebo, IL i BUL |
Birmingham, GBR |
03.03.2007 |
EM-krav: 7,45
*) justert etter dopingutsestengelse/ajusted following drug abuse conviction of Bulgarian competitor
7,13 |
Ezinne Okparaebo, IL i BUL |
030388 |
(1)h2 |
EM |
Göteborg, SWE |
02.03 |
7.17-11 |
7,16 |
Okparaebo |
|
(6)*) |
EM |
Göteborg.,SWE |
03.03 |
|
7,19 |
Okparaebo |
|
(3)*)s2 |
EM |
Göteborg.,SWE |
03.03 |
|
7,20 |
Okparaebo |
|
(4) |
KS |
Val-de-Reuil,
FRA |
12.02 |
|
7,26 |
Okparaebo |
|
(3)h2 |
KS |
Val-de-Reuil,
FRA |
12.02 |
|
7,30 |
Okparaebo |
|
(1) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
|
7,31 |
Okparaebo |
|
(5)h2 |
UK Ch |
Birmingham,
GBR |
16.02 |
|
7,41 |
Folake Akinyemi, SK Vidar |
310390 |
(7)h1 |
EM |
Göteborg, SWE |
02.03 |
7.36-09 |
7,43 |
Akinyemi |
|
(2)h1 |
KS |
Florø |
16.02 |
|
7,43 |
Akinyemi |
|
(2)A |
KS |
Florø |
16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7,50 |
Akinyemi |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
7,51 |
Akinyemi |
|
(1)s1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
7,54 |
Akinyemi |
|
(1)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
7,55 |
Akinyemi |
|
(1) |
KS |
Lillestrøm |
26.01 |
|
7,57 |
Astrid Cederkvist, SK Vidar |
230294 |
(1) |
KS |
Göteborg, SWE |
10.02 |
7.53-12 |
7,58 |
Akinyemi |
|
(5) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
|
7,59 |
Cederkvist |
|
(2) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
7,60 |
Isabelle Pedersen, IL Norna-Salhus |
270192 |
(1)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.64-10 |
7,61 |
Cederkvist |
|
(1)s2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
7,61 |
Pedersen |
|
(3) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7,64 |
Pedersen |
|
(2)s2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
7,64 |
Cederkvst |
|
(1)h2 |
KS |
Göteborg, SWE |
10.02 |
|
7,67 |
Cederkvist |
|
(1)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
7,68 |
Siv Krakeli Sneen, Ranheim IL |
211192 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
7.89-11 |
7,69 |
Cederkvist |
|
(2) |
KS |
Lillestrøm |
26.01 |
|
7,69+ |
Naomi Van den Broek, IL Gular (BEL) |
030196 |
(3)s2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.80-12 |
7,72 |
Elisabeth Slettum, IL Skjalg |
310886 |
(1)h5 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.58-04 |
7,72+ |
Van den Broek |
|
(4) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
7,73+ |
Van den Broek, TIL Hovding |
|
(1) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7,76 |
Helene Rønningen, IL Tyrving |
040998 |
(5) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.88-12 |
7,78 |
Christine Bjelland Jensen, IL Gular |
160694 |
(1) |
KS |
Haukås |
29.01 |
7.97-12 |
7,78 |
Marie Hagle, Fredrikstad IF |
170287 |
(2)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.81-05 |
7,79 |
Nadia Akpana Assa, IL i BUL |
221295 |
(2)B |
KS |
Florø |
16.02 |
7.99-10 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
7,80 |
Trine Mjaaland, Kristiansands IF |
300690 |
(2)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.98-09 |
7,81 |
Alvilde Grønneberg, IK Tjalve |
050192 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
7,83 |
Guro F. Anderssen, Kristiansands IF |
260294 |
(2)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.79-11 |
7,84 |
Alice Ulla Berg, Ålesunds FIK |
290197 |
(1) |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
8.04-12 |
7,86 |
Vilde Gjesbakk, Rana FIK |
030696 |
(4)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.95-12 |
7,87 |
Heidi Hessan Næss, IL Tyrving |
070989 |
(2)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.85-09 |
7,88 |
Line Gjerde, Urædd Friidrett |
130394 |
(1)A |
J18/19 |
Eidanger |
27.01 |
8.21-10 |
7,88 |
Vilde Svortevik, IL Gular |
180594 |
(2) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.91-12 |
7,91 |
Nina Katrine Brandt, Steinkjer FIK |
021185 |
(1) |
KS |
Steinkjer |
08.12 |
7.83-12 |
7,91 |
Madelen Andersen, Fredrikstad IF |
141196 |
(2)h3 |
KS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
8.40-12 |
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
7,91 |
Nathalie O. Johnsen, Sørild FIK |
020798 |
(1) |
J1516 |
Drammen |
10.02 |
8.34-12 |
7,92 |
Sidsel Bjørgo Adam, Fagernes IL |
040495 |
(4) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
8.00-12 |
7,93 |
Kristi Strømmen Kjerpeset, Florø TIF |
130198 |
(3(h5 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
8.08-12 |
7,94 |
Signe Onstad Sævareid, Asker SK |
290496 |
(1) |
J16 |
Oslo/Ek |
01.12 |
7.91-12 |
7,94 |
Marte Jørgensen, IK Tjalve |
160193 |
(1) |
KS |
Stange |
19.01 |
7.66-10 |
7,94 |
Lene Secher Myrmel, IL Fri |
180586 |
(6)s1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.85-09 |
7,94 |
Caroline Kuvaas, SK Vidar |
200195 |
(1) |
J18/19 |
Fredrikstad |
10.02 |
8.00-10 |
7,94 |
Linn Oppegård, Moss IL |
231298 |
(1)s1 |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
8.35-12 |
7,96 |
Randi Kjerstad, IL i BUL |
230688 |
(4)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.94-12 |
7,96 |
Vibeke Brun, SK Vidar |
250486 |
(3)h1 |
KS |
Göteborg, SWE |
10.02 |
7.95-05 |
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
7,96 |
Sigrid Semmingsen, BUL-Tromsø, Friidrett |
060295 |
(3)s2 |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
8.35-12 |
7,97 |
Mari Forbord Anderssen, Kristiansands IF |
080696 |
(3)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
8.02-12 |
7,97 |
Oda
Utsi Onstad, IK Tjalve |
120590 |
(5)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.53-07 |
7,97 |
Julie A. Håskjold, Trondheim Friidrett |
030893 |
(3) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
7.88-11 |
7,98 |
Monika Benserud, IL Gneist |
241196 |
(4)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.87-11 |
7,98 |
Anne Skudal Dolvik, BFG Bergen FIK |
210288 |
(1)r2 |
KS |
Haukås |
05.03 |
7.98-10 |
7,98 |
Cecilie J. C. Håkegård, Selsbakk IF |
071294 |
(5) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
7.99-11 |
7,99 |
Eline Breilid, Kristiansands IF |
080593 |
(5)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
7.80-11 |
8,02 |
Marte M. D. Jermstad, Selsbakk IF |
010394 |
(3)s1 |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
8.22-12 |
8,03 |
Ida Bakke Hansen, Sandnes IL |
070193 |
(1) |
MS |
Sandnes |
23.01 |
7.76-11 |
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
8,05 |
Vilde Lund Bjørnsen, IL Gneist |
120496 |
(1) |
J17 |
Haukås |
30.12 |
7.96-11 |
8,05 |
Hanne Andve, IK Våg |
140596 |
(6)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
8.27-12 |
8,05 |
Synnøve Bjørgo Adam, Fagernes IL |
150997 |
(1) |
J16 |
Stange |
16.03 |
8.08-12 |
8,06 |
Sara Holtan Løken, Herkules Friidrett |
180696 |
(2)h1 |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
8.29-12 |
8,07 |
Randi V. Vik Johannessen, Lyngdal IL |
280396 |
(1) |
KS |
Sandnes |
20.02 |
8.07-12 |
8,07 |
Synne Aga, Minerva IS |
060396 |
(2)h2 |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
8.30-12 |
8,08 |
Elise Una Mikkelsen, BFG Bergen FIK |
300595 |
(6)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
8.00-12 |
8,08 |
Malene Hellerud Angell, Moss IL |
050495 |
(3)h6 |
KS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
8.24-12 |
8,09 |
Rachel Nordtømme, Steinkjer FIK |
080689 |
(2) |
KS |
Steinkjer |
08.12 |
8.06-10 |
8,09 |
Jorunn Vaagan Hofset, Trondheim Friidrett |
010791 |
(2)h2 |
KS |
Trondheim/Ra |
27.01 |
8.22.12 |
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
8,10 |
Ida Planke Berg, IL Tyrving |
170796 |
(1)h1 |
J17 |
Uddevalla, SWE |
12.01 |
8.08-12 |
8,10 |
Karoline Weea Johansen, Moelven IL |
071197 |
(1) |
J16 |
Stange |
19.01 |
8.15-12 |
8,10 |
Oda Mohus, IL Runar |
130497 |
(4)h6 |
KS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
8.24-12 |
8,10 |
Martine Nilsen, Nittedal IL |
250994 |
(1)h2 |
J18/19 |
Stange |
16.03 |
7.92-12 |
8,11 |
Marianne Evensen, Ranheim IL |
260996 |
(3)h1 |
KS |
Trondheim/Ra |
27.01 |
8.09-12 |
8,11 |
Ida Eikeng, Urædd Friidrett |
250699 |
(1) |
J14 |
Oslo/Ek |
02.03 |
8,30-12 |
8,12 |
Sofie Olsholt, IL Tyrving |
080296 |
(2) |
J17 |
Uddevalla, SWE |
12.01 |
8.31-10 |
8,12 |
Renate Lie, IL Gneist |
230298 |
(1)h1 |
J15 |
Haukås |
09.02 |
8.80-11 |
8,12 |
Jenny Marie Labråten, IL Tyrving |
200297 |
(3) |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
8.17-12 |
8,13 |
Ida Ruud, IL i BUL |
170895 |
(1) |
J18/19 |
Oslo/Ek |
02.03 |
8.32-11 |
|
(60) |
|
|
|
|
|
|
8,13 |
Andrea Sætersdal, Urædd Friidrett |
060395 |
(2) |
J18/19 |
Oslo/Ek |
02.03 |
8.26-11 |
8,14 |
Marie Fostvedt, Asker SK |
031196 |
(2) |
J16 |
Oslo/Ek |
05.12 |
7.98-12 |
8,14 |
Wendel M. Håvardstun, Sandefjord TIF |
050698 |
(2)s1 |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
8.29-12 |
8,14 |
Anne Engen Andersen, Frol IL |
140295 |
(5)s2 |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
8.06-12 |
8,15 |
Tonje Fjellet Kristiansen, FIK Orion |
130999 |
(1) |
J14 |
Stange |
02.02 |
8.44-12 |
8,15 |
Maren Haugen Lillefosse, IL Gneist |
120298 |
(2)h1 |
J15 |
Haukås |
09.02 |
8.56-12 |
8,15 |
Sara Berrefjord, BFG Bergen FIK |
290795 |
(3)h3 |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
8.29-12 |
8,15 |
Renate Grimstad, Dimna IL |
180792 |
(5) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
8.08-10 |
8,16 |
Rikke Hauan, FIK Orion |
200198 |
(2)h1 |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
8,16 |
Karin Busch, SK Vidar |
120792 |
(6) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
8.11-10 |
|
(70) |
|
|
|
|
|
|
8,17 |
Therese Skyttermoen, Lillehammer IF |
160999 |
(2) |
J14 |
Stange |
02.02 |
8.51-12 |
8,18 |
Live Haugstad Hilton, Bergens TF |
120999 |
(1)h1 |
J14 |
Stange |
02.02 |
8.89-12 |
8.20 |
Tone Brakedal, Fitjar IL |
040599 |
(1) |
J14 |
Leirvik |
28.12 |
8.46-12 |
8,20 |
Marte
Pettersen, Urædd Friidrett |
300497 |
(5) |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
8.32-12 |
8,23 |
Maren H.M. Hauen, FIK Ren-Eng |
050797 |
(1) |
KS |
Stange |
15.12 |
8.17-12 |
8,23 |
Lisa Sørstrand Haugen, Florø TIF |
170296 |
(2) |
J17 |
Haukås |
10.02 |
8.16-12 |
8,23 |
Marlen Aakre, Fredrikstad IF |
170993 |
(1) |
KS |
Fredrikstad |
10.02 |
8.43-12 |
8,23 |
Kristine Berger Akervold, Fagernes IL |
170998 |
(1)h3 |
J15 |
Stange |
16.03 |
8.55-12 |
8,24 |
Emma Hansdatter Olsen, BUL – Tromsø, Fr. |
121098 |
(1)h1 |
U20 |
Tromsø |
02.02 |
8.49-12 |
8,24 |
Veslemøy Kollstad, Kristiansands IF |
140597 |
(6)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
8.27-12 |
|
(80) |
|
|
|
|
|
|
8,24 |
Agathe Holtan Wathne, IL Fri |
250794 |
(1) |
J18/19 |
Haukås |
17.02 |
8.04.12 |
8,24 |
Kristin Bjørgo, BUL-Tromsø Friidrett |
190397 |
(2)s1 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
8.36-12 |
8,24 |
Synne Kringsjaa, FIK Orion |
191097 |
(3) |
J16 |
Stange |
16.03 |
Debut-13 |
8,25 |
Eline Netland, Sandnes IL |
080495 |
(1) |
KS |
Sandnes |
06.02 |
8.21-11 |
8,25 |
Hedda Hynne, Strindheim IL |
130390 |
(4)h1 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
8.01-12 |
8,25 |
Sara Emilie Engstad, BUL-Tromsø, Friidrett |
240996 |
(4)h1 |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
8.39-12 |
8,25 |
Johanne Eline Larsen, Urædd Friidrett |
260596 |
(1) |
J17 |
Eidanger |
13.03 |
8.50-12 |
8,26 |
Alisa Andersen, Steinkjer FIK |
010889 |
(1) |
KS |
Steinkjer |
10.01 |
7.79-09 |
8,26 |
Yngvild Elvemo, Trondheim Friidrett |
280590 |
(3)h1 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
8.17-09 |
8,26 |
Ingrid Øvrebø, Sandnes IL |
140396 |
(7)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
8.26-12 |
|
(90) |
|
|
|
|
|
|
8,27 |
Emily Rose Norum, Steinkjer FIK |
010396 |
(1) |
J17 |
Steinkjer |
26.01 |
8.44-12 |
8,27 |
Mai Britt Berge, Iveland IL |
120795 |
(7)s1 |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
8.45-12 |
8,28 |
Julie Landrø Vigdal, Strindheim IL |
100297 |
(1) |
J15 |
Steinkjer |
15.12 |
8.33-12 |
8,28 |
Kaja Rolfsen, Larvik TIF |
030199 |
(2)h3 |
J14 |
Göteborg, SWE |
03.02 |
8.35-12 |
8,28 |
Synne Frydenlund, Larvik TIF |
020597 |
(3)h1 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
8.37.12 |
8,28 |
Evina Gylstrøm Aas, Løten Friidrett |
160298 |
(3) |
J15 |
Stange |
16.03 |
8.34-12 |
8,29 |
Maria Teigland, FIK Orion |
250193 |
(3)A |
KS |
Stange |
19.01 |
7.91-12 |
8,29 |
Julie B. Falkanger, Trondheim Friidrett |
150591 |
(3)h2 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
8.20-10 |
8,29+ |
Antonella Adoko, IL Norna-Salhus (GHA) |
290595 |
(2) |
J18/19 |
Haukås |
17.02 |
Debut-13 |
8,30 |
Marit Holst, Sandefjord TIF |
241297 |
(6)h2 |
KS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
9.00-10 |
8,30 |
Elina Drivenes, IL Gneist |
050297 |
(1) |
J16 |
Haukås |
09.02 |
8.34-12 |
|
(100) |
|
|
|
|
|
|
8,30 |
Malene Liavaag. Hareid IL |
090896 |
(6)h3 |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
8.42-12 |
8,31 |
Runa Opheim, Selsbakk IF |
310196 |
(2)h2 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
8.30-12 |
8,31 |
Hanne Berit Irgens, Sandnes IL |
270694 |
(2) |
(3)KS |
Sandnes |
02,03 |
Debut-13 |
8,31 |
Andrea Pettersen Slørdahl, Verdal FIK |
170198 |
(1)h5 |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
8,31 |
Helén Strand, Rana FIK |
010197 |
(4)s1 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
|
8,31 |
Anna Ødegård Lauen, Lillehammer IF |
080194 |
(3)h4 |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
8.23-12 |
8,32 |
Julie Bjørnebye, IL i BUL |
200396 |
(3) |
J16 |
Oslo/Ek |
05.12 |
8.28-11 |
8,32 |
Oda
Aakervik, Namsen FIF |
020397 |
(2) |
J15 |
Steinkjer |
15.12 |
9,05-10 |
8,33 |
Charlotte Grasmo, Ullensaker/Kisa IL |
270296 |
(5)h2 |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
8.50-12 |
8,33 |
Julie Viken, IL Fri |
110797 |
(5)s1 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
8.42-12 |
|
(110) |
|
|
|
|
|
|
8,34 |
Juliane Lamvik, Nidelv IL |
210696 |
(5)h1 |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
8.05-11 |
8,35 |
Louisa Ampomah, IL i BUL |
150393 |
(1) |
KS |
Oslo/Ek |
01.12 |
|
8,35 |
Hanne Moe, Bodø FIK |
020896 |
(1) |
J16 |
Bodø |
18.12 |
8.25-12 |
8,35 |
Audhild Høgåsen, Lillehammer IF |
120395 |
(1) |
J17 |
Lillehammer |
26.12 |
8.37-12 |
8,35 |
Maja Mollatt, Moss IL |
090596 |
(6)h3 |
KS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
8.26-11 |
8,35 |
Vilde Aasmo, Sandnes IL |
101098 |
(2)=h5 |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
8.55-12 |
8,35 |
Mia Erika Fagerlund Johansen, Ski IL |
010797 |
(5)s2 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
8.73-11 |
8,36 |
Tina Emami, Ski IL |
150197 |
(3)A |
J15 |
Oslo/Ek |
01.12 |
8.41-12 |
8,36 |
Emily Nyborg, Steinkjer FIK |
250798 |
(1) |
J15 |
Steinkjer |
26.01 |
8.65-12 |
8,36 |
Helene Lillebakken, FIK Orion |
220397 |
(4)h4 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|
(120) |
|
|
|
|
|
|
8,37 |
Synne Krokstad, Ranheim IL |
280192 |
(3)h2 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
8.22-11 |
8,37 |
Lea-Celin Conteh, IK Tjalve |
200499 |
(2)h3 |
J1
4 |
Oslo/Ek |
02.03 |
8.39-12 |
8,37 |
Ellen K. Knudsen Ellertsen, Asker SK |
240993 |
(1) |
KS |
Rud |
25.04 |
8.26-11 |
8,38 |
Karine Jacobsen, Bækkelagets SK |
090599 |
(1) |
J14 |
Lillestrøm |
26.01 |
8.39-12 |
8,38 |
Kristiane Sekkingstad Terum, Aurland IL |
230800 |
(1)h2 |
J13 |
Stange |
02.02 |
8.82-12 |
8,38 |
Andrine Lærum, IF Sturla |
270999 |
(1)h2 |
J14 |
Stange |
02.02 |
8.49-12 |
8,38 |
Ann Kristin G. Aslaksrud, Hurdal IL |
171194 |
(5)h3 |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
8.45-12 |
8,38 |
Fride Bru Waage, Haugesund IL |
140199 |
(1) |
J14 |
Haugesund |
13.03 |
8.62-12 |
8,38 |
Natalie S. Moen, FIK Orion |
101095 |
(3) |
J18/19 |
Stange |
16.03 |
8.57-12 |
8,39 |
Karen Skancke, FIK Ren-Eng |
251195 |
(1) |
J18/19 |
Stange |
19.01 |
8.19-12 |
|
(130) |
|
|
|
|
|
|
8,39 |
Solveig Emilie Olsen, Minerva IS |
010491 |
(5) |
KS |
Lillestrøm |
26.01 |
8.26-11 |
8,39 |
Anna Sofie Førre, Haugesund IL |
090196 |
(7)h5 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
8,89-10 |
8,39 |
Lene Barstad, Selsbakk IF |
230695 |
(5)h1 |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
|
8,39 |
Ingrid Bjørklund, Lillehammer IF |
140797 |
(6) |
J16 |
Stange |
16.03 |
8.72-10 |
8,39 |
Monica Skretting, Snøgg Friidrett |
141095 |
(4) |
J18/19 |
Stange |
16.03 |
8.46-12 |
8,40 |
Sunniva Steen Tellesbø, Oppegård IL |
310898 |
(2)h2 |
J15 |
Askim |
20.01 |
Debut-13 |
8,40 |
Thale Leirfall Bremseth, Stjørdal FIK |
120499 |
(1) |
J14 |
Stange |
16.03 |
8.50-12 |
8,40 |
Helle Marie Forseth, SK Vidar |
170798 |
(5) |
J15 |
Stange |
16.03 |
8.45-12 |
8,41 |
Maja Bossum, Fredrikstad IF |
011195 |
(7)h2 |
KS |
Göteborg, SWE |
02.02 |
|
8,41 |
Naruemon Rattanarin, Fagernes IL |
270798 |
(2)h4 |
J15 |
Stange |
16.03 |
8.42-11 |
8,42 |
Susanne Sofie Olsen, Fredrikstad IF |
041195 |
(2) |
J18/19 |
Fredrikstad |
10.02 |
8.18-12 |
|
(140) |
|
|
|
|
|
|
8,42 |
Astrid Mohus, IL Runar |
130497 |
(4)h2 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
8.43-12 |
8,42 |
Mahawa Kromah, FIK Orion |
010495 |
(2) |
J18/19 |
Stange |
16.03 |
8.12-11 |
8,43 |
Marianne Benserud, BFG Bergen FIK |
190495 |
(2) |
J18/19 |
Haukås |
10.02 |
8.50-12 |
8,43 |
Rakel Kashafali, IL Norna-Salhus |
141097 |
(1) |
J16 |
Haukås |
17.02 |
8.49-11 |
8,43 |
Sarah
Hovden Øvsthus, Laksevåg TIL |
200394 |
(3) |
J18/19 |
Haukås |
17.02 |
8.48-12 |
8,43 |
Lise Marie Meland, Sarpsborg IL |
211099 |
(3) |
J14 |
Stange |
16.03 |
8.64-12 |
8,44 |
Nora Kollerød Wold, Fredrikstad IF |
210697 |
(1) |
J16 |
Askim |
20.01 |
8.69-11 |
8,44 |
Lisa Celine Willassen, Sandnes IL |
080495 |
(3) |
KS |
Sandnes |
06.02 |
8.20-12 |
8,45 |
Thanya Panchalingam, Lørenskog FIL |
141098 |
(1)h1 |
J15 |
Lillestrøm |
26.01 |
8.50-12 |
8,45 |
Karen Johanne Jøsendal, FIL AKS-77 |
060694 |
(4) |
J18/19 |
Haukås |
17.02 |
8.59-12 |
|
(150) |
|
|
|
|
|
|
8,45 |
Kristina Jekthammer, Steinkjer FIK |
030195 |
(6)h4 |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
8.65-12 |
8,46 |
Nora Linn Aunet, Børsa IL |
261298 |
(7)s1 |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
8,47 |
Helle Abelseth Putz, Byåsen IL |
190599 |
(1) |
J13 |
Steinkjer |
15.12 |
8.76-12 |
8.47 |
Emilie Berge, Iveland IL |
071297 |
(1) |
J16 |
Kristiansand |
27.01 |
Debut-13 |
8,48 |
Sofie Rønningsbakk, Sandnes IL |
040295 |
(2) |
J18/19 |
Haugesund |
20.01 |
Debut-13 |
8,48 |
Emma N. Hagen Dhir¸ Kristiansands IF |
030299 |
(2) |
J13/14 |
Drammen |
10.02 |
9.07-12 |
8,48 |
Annika Tollefsen, IK Tjalve |
050193 |
(1) |
KS |
Lillestrøm |
02.03 |
8.43-11 |
8,48 |
Elin Dale, Herkules Friidrett |
081296 |
(7)h2 |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
8.72-10 |
8,48 |
Kine Terese Skarland, Overhalla IL |
310595 |
(6)h3 |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
8,39-11 |
8,49 |
Jenny Nyborg, Steinkjer FIK |
160496 |
(1) |
J16 |
Steinkjer |
08.12 |
Debut-13 |
|
(160) |
|
|
|
|
|
|
8,49 |
Malin Engan Wiseth, Børsa IL |
280797 |
(4) |
J15 |
Steinkjer |
15.12 |
Debut-13 |
8,49 |
Estelle Grønnberg Maillet, Moss IL |
210197 |
(2) |
J16 |
Oslo/Ek |
12.01 |
Debut-13 |
8,49 |
Celina Lundevik, IL Tyrving |
251099 |
(1)h2 |
J14 |
Lillestrøm |
26.01 |
8.42.12 |
8,50 |
Ingvild Kåshagen, Trondheim Friidrett |
201290 |
(5)h1 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
8.23-08 |
8,50 |
Pauline Mørch Jonassen, Eidanger IL |
280998 |
(3)h3 |
J15 |
Stange |
16.03 |
8.69-12 |
7,7 |
Randi V. Vik Johannessen, Lyngdal IL |
280396 |
(1)= |
J17 |
Lyngdal |
12.01 |
|
7,7 |
Hanne Andve, IK Våg |
140596 |
(1)= |
J17 |
Lyngdal |
12.01 |
|
7,9 |
Karoline Weea Johansen, Moelven IL |
071197 |
(1) |
KS |
Stange |
05.01 |
|
7,9 |
Tonje Fjellet Kristiansen, FIK Orion |
130999 |
(1)h2 |
J14 |
Drammen |
13.01 |
|
8,0 |
Maren H.M. Hauen, FIK Ren-Eng |
050797 |
(2) |
KS |
Stange |
05.01 |
|
8,1 |
Karen Skancke, FIK Ren-Eng |
251195 |
(3) |
KS |
Stange |
05.01 |
|
8,1 |
Kaja Rolfsen, Larvik TIF |
030199 |
(1)h1 |
J14 |
Drammen |
13.01 |
|
8,1 |
Monica Skretting, Snøgg Friidrett |
141095 |
(1) |
J18 |
Notodden |
01.02 |
|
8,2 |
Bintou Sesay, FIK Ren-Eng |
140896 |
(3)h1 |
KS |
Stange |
05.01 |
|
8,2 |
Malin Mønsås, IK Giv Akt |
230499 |
(1) |
J14 |
Lyngdal |
12.01 |
|
8,2 |
Andrine Lærum, IF Sturla |
270999 |
(2)h2 |
J14 |
Drammen |
13.01 |
|
8,2 |
Caroline Andrea Aasland, Snøgg Friidrett |
011294 |
(1) |
G19 |
Notodden |
01.02 |
|
Ikke godkjente
resultater/not sanctionedresults:
Ekstra løp/Extra race:
7,55 |
Akinyemi |
|
(1) |
KS |
Lillestrøm |
26.01 |
|
7,61 |
Cederqvist |
|
(2) |
KS |
Lillestrøm |
26.01 |
|
7,84 |
Heidi Hessan Næss, IL Tyrving |
070989 |
(3) |
KS |
Lillestrøm |
26.01 |
|
100 METER |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 12.46 – Anne Cathrine
Bakken, BUL
Best
2002: 11.86 – Anne Cathrine
Bakken, IK Tjalve
Best
2003: 12.26 – Synnøve Jayne
Andersen, IL Sturla
Best 2004: 11.84 – Elisabeth Slettum, IL Skjalg
Best 2005: 12.61 – Ezinne Okparebo, IL i BUL
Best 2006: 11.93 – Ezinne Oparaebo, IL i BUL
Best 2007: 11.78 – Ezinne Oparaebo, IL i BUL
Best
2008: 11.81 – Folake Akinyemi,
IL i BUL
Best
2009: 11.42 – Ezinne Okparaebo,
IL i BUL
Best
2010: 11.71 – Folake Akinyemi,
SK Vidar
Best
2011: 11.63 – Ezinne Okparaebo,
IL i BUL
Best
2012: 12.29 – Hege Vold,
Kristiansands IF
2012 |
12.953 |
2001 |
12.834 |
1990 |
12.567 |
2011 |
12.740 |
2000 |
12.395 |
1989 |
12.750 |
2010 |
12.370 |
1999 |
12.478 |
1988 |
12.594 |
2009 |
12.573 |
1998 |
12.668 |
1987 |
12.610 |
2008 |
12.254 |
1997 |
12.643 |
1986 |
12.491 |
2007 |
12.243 |
1996 |
12.752 |
1985 |
12.453 |
2006 |
12.167 |
1995 |
- |
1984 |
12.531 |
2005 |
12.823 |
1994 |
- |
1983 |
12.575 |
2004 |
12.376 |
1993 |
- |
1982 |
12.200 |
2003 |
12.740 |
1992 |
12.847 |
1981 |
12.320 |
2002 |
12.474 |
1991 |
12.661 |
|
|
Norsk rekord: |
11.42 |
Ezinne Okparaebo, IL i BUL |
Florø |
21.02.2009 |
Rekord U23: |
11.42 |
Ezinne Okparaebo, IL i BUL |
Florø |
21.02.2009 |
Rekord U20: |
11.71 |
Folake Akinyemi, SK Vidar |
Florø |
21.02.2009 |
11,80 |
Folake Akinyemi, SK Vidar |
310390 |
(2)h2 |
KS |
Florø |
16.02 |
11.71-09 |
||||||
12,07 |
Elisabeth Slettum, IL Skjalg |
310886 |
(3)h2 |
KS |
Florø |
16.02 |
11.84-04 |
||||||
12,21 |
Helene Rønningen, IL Tyrving |
040998 |
(1)h1 |
KS |
Florø |
16.02 |
Debut-13 |
||||||
12,26 |
Nadia Akpana Assa, IL i BUL |
221295 |
(2)h1 |
KS |
Florø |
16.02 |
12.66-10 |
||||||
12,52 |
Alvilde Grønneberg, IK Tjalve |
050192 |
(3)h1 |
KS |
Florø |
16.02 |
Debut-13 |
||||||
12,73 |
Vilde Gjesbakk, Rana FIK |
030696 |
(1) |
J17 |
Luleå, SWE |
23.03 |
12,87-12 |
||||||
12,99 |
Signe Onstad Sævareid, Asker SK |
290496 |
(1) |
J17 |
Drammen |
13.01 |
Debut-13 |
||||||
13,05 |
Tonje Fjellet Kristiansen,
FIK Orion |
130999 |
(1)h2 |
J14 |
Drammen |
13.01 |
Debut-13 |
||||||
13.13 |
Lisa Sørstrand Haugen, Florø TIF |
170296 |
(1) |
J17 |
Florø |
16.03 |
Debut-13 |
||||||
13,17 |
Sigrid Semmingsen,
BUL-Tromsø Friidr. |
060295 |
(1) |
J18 |
Luleå. SWE |
23.03 |
Debut-13 |
||||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
||||||
13,21 |
Oda Mohus, IL Runar |
130497 |
(1)h2 |
J15 |
Drammen |
13.01 |
13.35-12 |
||||||
13,24 |
Hanne Moe, Bodø FIK |
020896 |
(1) |
J16 |
Bodø |
18.12 |
13.17-12 |
||||||
13,28 |
Veslemøy Kollstad, Kristiansands IF |
140597 |
(2)h2 |
J16 |
Drammen |
13.01 |
Debut-13 |
||||||
13,28 |
Helén A. Strand, Rana FIK |
010197 |
(1) |
J16 |
Luleå, SWE |
23.03 |
13,95-12 |
||||||
13,33 |
Jenny Marie Labråten, IL Tyrving |
200297 |
(3)h2 |
J16 |
Drammen |
13.01 |
13.37-12 |
||||||
13,34 |
Wendel Marie Håvardstun, Sandefjord TIF |
050698 |
(1)h2 |
J15 |
Drammen |
13.01 |
13.57-12 |
||||||
13,37 |
Sarah D. Hellerud, Asker SK |
100397 |
(1)h1 |
J16 |
Drammen |
13.01 |
Debut-13 |
||||||
13,37 |
Emma Hansdatter Olsen, BUL-Tromsø |
121098 |
(1) |
J15 |
Luleå, SWE |
23.03 |
Debut-13 |
||||||
13,50 |
Marit Holst, Sandefjord TIF |
241297 |
(4)h2 |
J16 |
Drammen |
13.01 |
14.40-10 |
||||||
13,50 |
Kristin Bjørgo, BUL-Tromsø,
Friidrett |
190397 |
(2) |
J16 |
Luleå, SWE |
23.03 |
13,55-12 |
||||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
||||||
150 METER |
|
|
|
|
|
|
Ikke godkjente resultater/Not sanctioned results:
Ikke standard bane/Irregular track:
19,96 |
Therese Skyttermoen, Lillehammer IF |
160999 |
(1) |
J13 |
Lillehammer |
26.12 |
|
200 METER |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 25.41 – Tina Stilson,
Trondheim Friidrett
Best
2002: 24.34 – Sigvor Melve, SK
Vidar
Best
2003: 24.64 – Sigvor Melve, SK
Vidar
Best
2004: 23.66 – Elisabeth
Slettum, IL Skjalg
Best
2005: 23.90 – Elisabeth
Slettum, IL Skjalg
Best
2006: 24.22 – Elisabeth
Slettum, IL Skjalg
Best 2007: 23.93> – Elisabeth Slettum, IL
Skjalg
Best
2008: 23.89 – Elisabeth
Slettum, IL Skjalg
Best
2009: 24.55 – Folake Akinyemi,
SK Vidar
Best
2010: 24.82 – Marte Jørgensen,
IK Tjalve
Best
2011: 24.47 – Nina Katrine
Brandt, Steinkjer FIK
Best
2012: 24.31 – Line Kloster, SK
Vidar
2012 |
24.976 |
2001 |
25.956 |
1990 |
25.693 |
2011 |
25.034 |
2000 |
26.089 |
1989 |
26.181 |
2010 |
25.164 |
1999 |
25.399 |
1988 |
- |
2009 |
25.134 |
1998 |
25.427 |
1987 |
25.956 |
2008 |
25.090 |
1997 |
25.333 |
1986 |
25.974 |
2007 |
25.168 |
1996 |
25.498 |
1985 |
25.933 |
2006 |
25.187 |
1995 |
25.224 |
1984 |
- |
2005 |
25.389 |
1994 |
25.464 |
1983 |
26.288 |
2004 |
25.313 |
1993 |
25.461 |
1982 |
- |
2003 |
25.518 |
1992 |
25.215 |
1981 |
- |
2002 |
25.993 |
1991 |
25.558 |
|
|
Norsk rekord: |
23.66 |
Elisabeth Slettum, IL Skjalg |
Stange |
15.02.2004 |
Rekord U23: |
23.66 |
Elisabeth Slettum, IL Skjalg |
Stange |
15.02.2004 |
Rekord U20: |
23.66 |
Elisabeth Slettum, IL Skjalg |
Stange |
15.02.2004 |
24,07 |
Elisabeth
Slettum, IL Skjalg |
310886 |
(1)h1 |
KS |
Steinkjer |
26.01 |
23.66-04 |
|||||||||
24,09 |
Slettum |
|
(1) |
KS |
Steinkjer |
26.01 |
|
|||||||||
24,09 |
Slettum |
|
(4) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
|||||||||
24,28 |
Slettum |
|
(1) |
KS |
Stange |
20.01 |
|
|||||||||
24,36 |
Slettum |
|
(1)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|||||||||
24,53 |
Nina Katrine Brandt, Steinkjer FIK |
021185 |
(6) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
24.47-11 |
|||||||||
24,57 |
Astrid
Cederkvist, SK Vidar |
230294 |
(1)A |
KS |
Göteborg,
SWE |
10.02 |
24.46-12 |
|||||||||
24,65 |
Slettum |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
|||||||||
24,66 |
Brandt |
|
(2)h1 |
KS |
Steinkjer |
26.01 |
|
|||||||||
24,69 |
Brandt |
|
(2) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
24,74 |
Folake
Akinyemi, SK Vidar |
310390 |
(1) |
KS |
Stange |
17.03 |
24.55-09 |
|||||||||
24,85 |
Christine
Bjelland Jensen, IL Gular |
160694 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
25.68-12 |
|||||||||
24,87 |
Tara
Marie Norum, Steinkjer FIK |
180991 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
24.95-12 |
|||||||||
24,91 |
Brandt |
|
(1)h1 |
KS |
Trondheim
/Ra |
20.01 |
|
|||||||||
24,91 |
Siv
Krakeli Sneen, Ranheim IL |
211192 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
25.74-11 |
|||||||||
24,99 |
Anne Skudal Dolvik, IL Gular |
210288 |
(1)h1 |
KS |
Haukås |
19.01 |
25.12-11 |
|||||||||
24,99 |
Bjelland
Jensen |
|
(1) |
KS |
Haukås |
29.01 |
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
25,18 |
Helene
Rønningen, IL Tyrving |
040998 |
(1) |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
25.87-12 |
|||||||||
25,19 |
Vilde
Svortevik, IL Gular |
180594 |
(2) |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
25.25-12 |
|||||||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
25,36 |
Ida Bakke Hansen, IL Runar |
070193 |
(1)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
24.84-10 |
|||||||||
25,44 |
Alice
Ulla Berg, Ålesunds FIK |
290197 |
(1) |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
25.95-12 |
|||||||||
25,60 |
Trine
Mjåland, Kristiansands IF |
300690 |
(1) |
KS |
Sandnes |
16.01 |
25.85-07 |
|||||||||
25,61 |
Randi
Kjerstad, IL i BUL |
230688 |
(2)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
25.38-12 |
|||||||||
25,70 |
Julie Andrea Håskjold, Trondheim Friidr. |
030893 |
(2)h1 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
24.98-11 |
|||||||||
25,71 |
Synne
Aga, Minerva IS |
060396 |
(4)h4 |
KS |
Stange |
09.02 |
26.49-12 |
|||||||||
25,72+ |
Naomi Van den Broek, TIL Hovding (BEL) |
030196 |
(1)h2 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
26.06-12 |
|||||||||
25,72 |
Mari Forbord Anderssen, Kristiansands IF |
080696 |
(1)h4 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
26.43-12 |
|||||||||
25,74 |
Benedikte
Hauge, Kristiansands IF |
190189 |
(1) |
KS |
Sandnes |
23.01 |
25.01-07 |
|||||||||
25,83 |
Nathalie O. Johnsen, Sørild FIK |
020798 |
(1)h3 |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
27.21-12 |
|||||||||
25,95 |
Linn Oppegaard, Moss IL |
231298 |
(1)h2 |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
28.26-12 |
|||||||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
25,99 |
Jorunn
Vaagan Hofset, Trondheim Fr. |
010791 |
(2)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
27.41-12 |
|||||||||
26,01 |
Heidi
Hessan Næss, IL Tyrving |
070989 |
(1)h5 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
25.52-12 |
|||||||||
26,05 |
Rachel
Nordtømme, Steinkjer FIK |
080689 |
(2) |
KS |
Steinkjer |
08.12 |
26.39-07 |
|||||||||
26,06 |
Runa
Opheim, Selsbakk IF |
310196 |
(1)h1 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
26.51-12 |
|||||||||
26,11 |
Vibeke Brun, SK Vidar |
250486 |
(3)A |
KS |
Göteborg,
SWE |
01.02 |
|
|||||||||
26,15 |
Signe
Onstad Sævareid, Asker SK |
290496 |
(1)h2 |
J17 |
Stange |
17.03 |
26.35-12 |
|||||||||
26,16 |
Mari Drabløs, IL Tyrving |
220698 |
(1) |
KS |
Rud |
25.04 |
27.80-11 |
|||||||||
26,18 |
Madelen Andersen, Fredrikstad IF |
141196 |
(3)h1 |
KS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
Debut-13 |
|||||||||
26,19 |
Vilde
Gjesbakk, Rana FIK |
030696 |
(2)h4 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
26.94-11 |
|||||||||
26,21 |
Solveig
Emilie Olsen, Minerva IS |
010491 |
(3) |
KS |
Stange |
20.01 |
26.08-12 |
|||||||||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
26,22 |
Julie Bertheussen Falkanger, Trondheim |
150591 |
(2)h1 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
25.82-11 |
|||||||||
26,29 |
Sofie
Olsholt, IL Tyrving |
080296 |
(1) |
J17 |
Rud |
03.03 |
27.03-12 |
|||||||||
26,29 |
Jenny
Marie Labråten, IL Tyrving |
200297 |
(1) |
J16 |
Rud |
03.03 |
26.49-12 |
|||||||||
26,30 |
Sara
Berrefjord, IL Bjarg |
290795 |
(3) |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
26.89-12 |
|||||||||
26,31 |
Heidi
Ann Bruknapp, IL Gular |
130191 |
(1)h2 |
KS |
Haukås |
19.01 |
26.17-07 |
|||||||||
26,39 |
Oda
Mohus, IL Runar |
130497 |
(3) |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
26.77-12 |
|||||||||
26,40 |
Anna
Ødegård Lauen, Lillehammer IF |
080194 |
(4) |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
26.32-12 |
|||||||||
26,43 |
Renate
Lie, IL Gneist |
230298 |
(1)h2 |
J16 |
Stange |
17.03 |
28.34-10 |
|||||||||
26,45 |
Yngvild
Elvemo, Strindheim IL |
280590 |
(2)h2 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
26.07-11 |
|||||||||
26,49 |
Synne
Krokstad, Ranheim IL |
280192 |
(3)h1 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
26.03-11 |
|||||||||
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
26,50 |
Tonje
Fjellet Kristiansen, FIK Orion |
130999 |
(1) |
J13 |
Stange |
15.12 |
27.44-12 |
|||||||||
26,51 |
Eline
Netland, Sandnes IL |
080495 |
(2)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
26.65-12 |
|||||||||
26,54 |
Alvilde
Grønneberg, IK Tjalve |
050192 |
(2)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||||||
26,61 |
Karoline Weea Johansen,
Moelven IL |
071197 |
(1) |
J16 |
Stange |
20.01 |
26.77-12 |
|||||||||
26,61 |
Leah
Røste, IL Tyrving |
260695 |
(5) |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
27.13-11 |
|||||||||
26,64 |
Emily
Rose Norum, Steinkjer FIK |
010396 |
(1) |
J17 |
Steinkjer |
26.01 |
Debut-13 |
|||||||||
26,64 |
Marie
Fostvedt, Asker SK |
031196 |
(2)h2 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
26.17-12 |
|||||||||
26,65 |
Ingrid
Øvrebø, Sandnes IL |
140396 |
(3)h1 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
26.97-12 |
|||||||||
26,69 |
Ida Planke Berg, IL Tyrving |
170796 |
(2) |
J17 |
Rud |
03.03 |
27.34-11 |
|||||||||
26,74 |
Lene
Secher Myrmel, IL Fri |
180586 |
(1) |
KS |
Haukås |
30.12 |
26.70-12 |
|||||||||
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
26,76 |
Anna Sofie Førre, Haugesund IL |
090196 |
(3)h2 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
27.32-12 |
|||||||||
26,76 |
Synnøve
Bjørgo Adam, Fagernes IL |
150997 |
(2)h2 |
J16 |
Stange |
17.03 |
26.78-12 |
|||||||||
26,78 |
Monika
Benserud, BFG Bergen FIK |
241196 |
(2)h2 |
KS |
Haukås |
19.01 |
Debut-13 |
|||||||||
26,85 |
Ingvild
Kåshagen, Trondheim Friidrett |
201290 |
(2)h3 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
26.43-10 |
|||||||||
26,87+ |
Antonelle
Adoko, IL
Norna-Salhus (GHA) |
290495 |
(1)h1 |
J18/19 |
Haukås |
09.02 |
Debut-13 |
|||||||||
26,87 |
Guro Forbord Anderssen, Kristiansands IF |
260294 |
(2)h4 |
DM |
Skive,
DEN |
23.02 |
25.83-11 |
|||||||||
26,89 |
Therese Skyttermoen, Lillehammer IF |
160999 |
(2)h9 |
J14 |
Stange |
17.03 |
28.20-12 |
|||||||||
26,91 |
Julie
Viken, IL Fri |
110797 |
(2)h2 |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
27.37-12 |
|||||||||
26,94 |
Marte
Pettersen, Urædd friidrett |
300497 |
(2)h1 |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
27.26-12 |
|||||||||
26,94 |
Ingrid
Bjørklund, Lillehammer IF |
140797 |
(1)h1 |
J16 |
Stange |
17.03 |
28.39-12 |
|||||||||
26,95 |
Alisa
Andersen, Steinkjer FIK |
010889 |
(1) |
KS |
Steinkjer |
10.01 |
25.77-09 |
|||||||||
|
(60) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
26,97 |
Agathe Holtan Wathne, IL Fri |
250794 |
(3)h1 |
J18/19 |
Haukås |
09.02 |
26.17-12 |
|||||||||
26,97 |
Sigrid
Semmingsen, BUL-Tromsø, Fr. |
060297 |
(1) |
J18 |
Luleå,
SWE |
23.03 |
Debut-13 |
|||||||||
26,98 |
Elina
Drivenes, IL Gneist |
050297 |
(2)h3 |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
27.18-12 |
|||||||||
26,98 |
Maren H.M. Hauen, FIK Ren-Eng |
050797 |
(3) |
J16 |
Stange |
17.03 |
26.57-12 |
|||||||||
27,00 |
Monica Skretting, Snøgg Friidrett |
141095 |
(1)h2 |
J17 |
Stange |
17.03 |
27.88-11 |
|||||||||
27,02 |
Marit
Holst, Sandefjord TIF |
241297 |
(1)h4 |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,07 |
Emilie Berge, Iveland IL |
071297 |
(2)h4 |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,11 |
Kaja Rolfsen, Larvik TIF |
030199 |
(3)h1 |
J14 |
Göteborg,
SWE |
03.02 |
28.73-12 |
|||||||||
27,11 |
Andrea
Sætersdal, Urædd Friidrett |
060395 |
(1) |
J18/19 |
Oslo/Ek |
02.03 |
27.17-12 |
|||||||||
27,14 |
Thanya
Panchalingam, Lørenskog FIL |
141098 |
(2)h1 |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
27.69-12 |
|||||||||
|
(70) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
27,15 |
Maren Haugen Lillefosse, IL Gneist |
120298 |
(2)h1 |
J15 |
Haukås |
09.02 |
28.14-12 |
|||||||||
27,17 |
Thale Leirfall Bremseth, Stjørdal FIK |
120499 |
(3)h9 |
J14 |
Stange |
17.03 |
27.66.12 |
|||||||||
27,17 |
Caroline
Fleischer, Ski IL |
261096 |
(2)h2 |
J17 |
Stange |
17.03 |
27.85-12 |
|||||||||
27,18 |
Kristiane Sekkingstad Terum, Aurland IL |
230800 |
(1)A |
J13 |
Haukås |
09.02 |
28.81-12 |
|||||||||
27,18 |
Sara
Dorthea Jensen, Bryne FIK |
150396 |
(4)h2 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,23 |
Sara
Holtan Løken, Herkules Friidrett |
180696 |
(3)h4 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,25 |
Rikke
Hauan, FIK Orion |
200198 |
(3)h1 |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,26 |
Andrea Pettersen Slørdahl, Verdal FIK |
170198 |
(2)h3 |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
28.40-12 |
|||||||||
27,29 |
Terese
Hofstad, Ranheim IL |
140495 |
(3)h1 |
J18/19 |
Steinkjker |
10.03 |
27.51-12 |
|||||||||
27,30 |
Kaja
Marie Johansen, Moss IL |
050294 |
(2)h3 |
J18/19 |
Steinkjer
|
10.03 |
26,92-12 |
|||||||||
|
(80) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
27,30 Kaja Marie Johansen, Moss IL 050294 (2)h3 J18/19 Steinkjer 10.03 26.92-1227,30 |
Karoline
B.N. Hansen, IK Tjalve |
010991 |
(3)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
26.60-12 |
|||||||||
27,33 |
Emma Hansdatter Olsen, BUL-Tromsø |
121098 |
(3)h3 |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,34 |
Mai Britt Berge, Iveland IL |
120795 |
(3)h2 |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,36 |
Julie Bjørnebye, IL i BUL |
200396 |
(2)h6 |
KS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
27.16-12 |
|||||||||
27,37 |
Maria
Teigland, FIK Orion |
250193 |
(1) |
J18/19 |
Stange |
27.10 |
25.94-12 |
|||||||||
27,46 |
Andrine
Lærum, IF Sturla |
270999 |
(1)h4 |
J14 |
Stange |
03.02 |
28.38-12 |
|||||||||
27,46 |
Maja Myrhaugen Derås, Moelven IL |
070796 |
(3)h3 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
27.69-12 |
|||||||||
27,46 |
Audhild Høgåsen, Lillehammer IF |
120395 |
(1)h1 |
J18/19 |
Stange |
17.03 |
28.02-12 |
|||||||||
27,50 |
Amalia
Westerlund, Sem IF |
260196 |
(4)h4 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
27.92-12 |
|||||||||
27,51 |
Karen Høystad, Lillehammer IF |
120898 |
(1)h6 |
J15 |
Stange |
17.03 |
29.11-12 |
|||||||||
|
(90) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
27,52 |
Randi
V. Vik Johannessen, Lyngdal IL |
280396 |
(4)h3 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
27.10-12 |
|||||||||
27,54 |
Ida
Eikeng, Urædd Friidrett |
250699 |
(1)h3 |
J14 |
Oslo/Ek |
02.03 |
29.07-12 |
|||||||||
27,55 |
Lisa
Sørstrand Haugen, Florø TIF |
170296 |
(1) |
J17 |
Haukås |
09.02 |
Debut-13 |
|||||||||
27,56 |
Live
Haugstad Hilton, Bergens TF |
120999 |
(3)h6 |
J14 |
Stange |
03.02 |
29.37-12 |
|||||||||
27,57 |
Karine
Jacobsen, Bækkelagets SK |
090599 |
(4)h6 |
J14 |
Stange |
03.02 |
27.36-12 |
|||||||||
27,57 |
Lise
Gaupset, Minerva IS |
020294 |
(2)h2 |
KS |
Stange |
09.02 |
|
|||||||||
27,61 |
Kristina Jekthammer,
Steinkjer FIK |
030195 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
26.01 |
27.96-12 |
|||||||||
27,61 |
Hedda Hauge Hornes, IL Tyrving |
220695 |
(4)h1 |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,61 |
Kristin
Bjørgo, BUL-Tromsø, Friidrett |
190397 |
(3)h1 |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
27.61-12 |
|||||||||
27,62 |
Turid
Loe, Vollan IK |
230694 |
(1)h1 |
J18/19 |
Trondheim/Ra |
05.12 |
Debut-13 |
|||||||||
|
(100) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
27,62 |
Annika Tollefsen, IK Tjalve |
050193 |
(4)h2 |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
27.56-11 |
|||||||||
27,64 |
Vilde
Ottestad, Molde-Olymp |
021194 |
(2)h2 |
J18/19 |
Stange |
17.03 |
27.01-12 |
|||||||||
27,65 |
Veslemøy
Kollstad, Kristiansands IF |
140697 |
(4)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
27.23-12 |
|||||||||
27,65 |
Telma
Eid, Søndre Land IL |
200398 |
(1)h2 |
J15 |
Stange |
17.03 |
29.04-12 |
|||||||||
27,66 |
Kristina
Reppe, Ranheim IL |
030400 |
(2)h9 |
J13 |
Stange |
17.03 |
32.46-12 |
|||||||||
27,68 |
Mia Erika Fagerlund Johansen, Ski IL |
010797 |
(4)h4 |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
29.34-11 |
|||||||||
27,69 |
Astrid
Mohus, IL Runar |
130497 |
(4)h1 |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
28.03-12 |
|||||||||
27,70 |
Synne
Frydenlund, Larvik TIF |
020597 |
(3)h2 |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
27.08-12 |
|||||||||
27,70 |
Helene
Lillebakken, Lillehammer IF |
220397 |
(2)h1 |
J16 |
Stange |
17.03 |
27.82-12 |
|||||||||
27,77 |
Mathilde Brenden Skjellerud, Lillehammer |
030799 |
(1)h7 |
J14 |
Stange |
17.03 |
30.14-12 |
|||||||||
|
(110) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
27,82 |
Evina
Gylstrøm Aas, Løten Friidrett |
160298 |
(1)h1 |
J15 |
Stange |
20.01 |
29.01-12 |
|||||||||
27,82 |
Karen
Johanne Jøsendal, FIL AKS-77 |
060694 |
(1)h2 |
J18/19 |
Haukås |
09.02 |
27.98-12 |
|||||||||
27,82 |
Maja
Mollatt, Moss IL |
090596 |
(5)h2 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
27.46-11 |
|||||||||
27,83 |
Charlotte Grasmo, Ullensaker/Kisa IL |
270296 |
(4)h2 |
J17 |
Stange |
17.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,84 |
Kaja
B. Skarland, Overhalla IL |
250399 |
(1)h1 |
J15 |
Ås,
SWE |
26.01 |
29.17-12 |
|||||||||
27,85 |
Jeanett Fischer, Minerva IS |
071287 |
(3)h2 |
KS |
Stange |
09.02 |
|
|||||||||
27,85 |
Synne Kringsjaa, FIK Orion |
191097 |
(2)h3 |
KS |
Stange |
09.02 |
Debut-13 |
|||||||||
27,85 |
Pia Bålsrud, Hurdal IL |
030695 |
(3)h3 |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
28.03-11 |
|||||||||
27,86 |
Bintou Sesay, FIK Ren-Eng |
140896 |
(2)h1 |
KS |
Stange |
09.02 |
Debut-13 |
|||||||||
27,89 |
Marte Kristine
Håkenåsen, Lillehammer IF |
060397 |
(4)h2 |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
27.87-12 |
|||||||||
|
(120) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
27.90 |
Silje Marie Sporildnes, Steinkjer FIK |
170593 |
(3) |
KS |
Steinkjer |
08.12 |
27.39-09 |
|||||||||
27,91 |
Malene Hellerud Angell, Moss IL |
050495 |
(1)h7 |
KS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
Debut-13 |
|||||||||
27,91 |
Mari Cecilie Hansen, Ås IL |
091195 |
(2)h1 |
J18/19 |
Stange |
17.03 |
28.00-12 |
|||||||||
27,91 |
Helén A. Strand, Rana FIK |
010197 |
(1) |
J16 |
Luleå, SWE |
23.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,92 |
Natalie S. Moen, FIK Orion |
101095 |
(3)h2 |
J18/19 |
Stange |
17.03 |
Debut-13 |
|||||||||
27,94 |
Elise Grong Ruud, Stjørdal FIK |
250496 |
(2) |
J17 |
Steinkjer |
26.01 |
Debut-13 |
|||||||||
27,94 |
Anna M. Solbakken Befring, Raufoss
IL |
190398 |
(3)h7 |
J15 |
Stange |
17.03 |
27.98-12 |
|||||||||
27,97 |
Målfrid Pettersen Lunde, Fana IL |
060297 |
(3) |
J16 |
Haukås |
18.01 |
27.71-11 |
|||||||||
27,97 |
Sofie Holmenes, Asker SK |
130396 |
(4(h1 |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
28.96-10 |
|||||||||
27,97 |
Marie Skjæggestad, IL Tyrving |
180199 |
(2)h7 |
J14 |
Stange |
17.03 |
28.89-12 |
|||||||||
|
(130) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
27,99 |
Jennifer Mjøs, Aurland IL |
070201 |
(1)h9 |
J12 |
Stange |
17.03 |
Debut-13 |
|||||||||
26,8 |
Marte
M.D. Jermstad, Selsbakk IF |
010394 |
(1)h1 |
KS |
Trondheim/Ra |
01.03 |
|
27,0 |
Cecilie
J. C. Håkegård, Selsbakk IF |
071294 |
(2)h3 |
KS |
Trondheim/Ra |
01.03 |
|
27,4 |
Ingrid
Syrstad Engen, Børsa IL |
290498 |
(1)h2 |
KS |
Trondheim/Ra |
01.03 |
|
27,7 |
Marthe
Olsen, Selsbakk IF |
300496 |
(2)h2 |
KS |
Trondheim/Ra |
01.03 |
|
300 METER |
|
|
|
|
|
|
44,9 |
Karoline Weea Johansen, Moelven IL |
071197 |
(1) |
KS |
Stange |
27.12 |
Debut-13 |
400 METER |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 57.59 – Lise M. Jensen,
Ski IL
Best
2002: 55.29 – Sigvor Melve, SK
Vidar
Best
2003: 55.99 – Sigvor Melve, SK
Vidar
Best
2004: 54.32 – Sigvor Melve, IL
i BUL
Best
2005: 55.20 – Stine Tomb,
Trondheim Friidrett
Best
2006: 56.20 – Lise M. Jensen,
IL Norna-Salhus
Best
2007: 55.23 – Stine Tomb,
Trondheim Friidrett
Best
2008: 54.75 – Irene Høvik
Helgesen, IL Fri
Best
2009: 54.45 – Irene Høvik
Helgesen, IL Fri
Best
2010: 54.87 – Stine Meland
Tomb, SK Vidar
Best
2011: 54.78 – Stine Meland
Tomb, SK Vidar
Best
2012: 54.22 – Line Kloster, SK
Vidar
2012 |
57.139 |
2001 |
60.069 |
1990 |
58.956 |
2011 |
56.614 |
2000 |
59.107 |
1989 |
59.192 |
2010 |
57.549 |
1999 |
59.211 |
1988 |
58.452 |
2009 |
57.268 |
1998 |
57.806 |
1987 |
- |
2008 |
58.609 |
1997 |
58.385 |
1986 |
58.176 |
2007 |
57.623 |
1996 |
59.204 |
1985 |
58.068 |
2006 |
57.786 |
1995 |
59.589 |
1984 |
- |
2005 |
58.113 |
1994 |
59.382 |
1983 |
- |
2004 |
57.786 |
1993 |
59.303 |
1982 |
- |
2003 |
57.792 |
1992 |
59.161 |
1981 |
- |
2002 |
- |
1991 |
59.783 |
|
|
Norsk rekord: |
54.22# |
Line Kloster, SK Vidar |
Steinkjer |
03.03.2012 |
Rekord U23: |
54.22 |
Line Kloster, SK Vidar |
Stange |
20.02.2010 |
Rekord U20: |
55.20 |
Stine Tomb, Trondheim Friidrett |
Stange |
12.02.2005 |
# - rekorden er slått i vinter/The record has been improved this season.
EM-krav: 54,00
52,78 |
Line Kloster, SK Vidar |
270290 |
(4)s2 |
EM |
Göteborg, SWE |
02.03 |
54.22-12 |
|||
53,15 |
Kloster |
|
(4)h3 |
EM |
Göteborg, SWE |
01.03 |
|
|||
53,25 |
Kloster |
|
(4)A |
KS |
Stockholm, SWE |
21.02 |
|
|||
53,58 |
Kloster |
|
(1)h2 |
KS |
Wien, AUT |
29.01 |
|
|||
54,27 |
Kloster |
|
(3) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
|
|||
54,61 |
Kloster |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|||
55,25 |
Stine Meland Tomb, SK Vidar |
270686 |
(2)h3 |
KS |
Wien, AUT |
29.01 |
54.78-11 |
|||
55,43 |
Tara
Marie Norum, Steinkjer FIK |
180991 |
(2) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
56.80-11 |
|||
55,57 |
Nina Katrine Brandt, Steinkjer FIK |
021185 |
(1)= |
KS |
Steinkjer |
26.01 |
55.68-12 |
|||
55,57 |
Norum |
|
(1)= |
KS |
Steinkjer |
26.01 |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
55,86 |
Trine
Mjåland, Kristiansands IF |
300690 |
(3) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
58.11-12 |
|||
55,95 |
Benedikte Hauge,
Kristiansands IF |
190189 |
(1)h5 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
55.01-10 |
|||
55,97 |
Mjåland |
|
(1)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|||
55,98 |
Tomb |
|
(3)s2 |
SM |
Norrköping,
SWE |
16.02 |
|
|||
56,12 |
Hauge |
|
(4) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|||
56,13 |
Norum |
|
(1)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|||
56,18 |
Tomb |
|
(6) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
|
|||
56,25 |
Kloster |
|
(1)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|||
56,46 |
Hauge |
|
(1)mx |
KS |
Sandnes |
23.01 |
|
|||
56,50 |
Vilde
Svortevik, IL Gular |
180594 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
56.50-12 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
56,51 |
Tomb |
|
(2)h3 |
SM |
Norrköping,
SWE |
16.02 |
|
|||
56,51 |
Hauge |
|
(-)x |
DM |
Skive,
DEN |
24.02 |
|
|||
56,70 |
Brandt |
|
(1)h1 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
|
|||
57,31 |
Mjåland |
|
(1) |
KS |
Sandnes |
16.01 |
|
|||
57,42 |
Brandt |
|
(1)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|||
57,44 |
Norum |
|
(1)h2 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
57,72 |
Hedda
Hynne, Strindheim IL |
130390 |
(1)h1 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.02 |
56.57-12 |
|||
57,95 |
Julie B. Falkanger,
Trondheim Friidrett |
150591 |
(2)h5 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
57.56-11 |
|||
58,36 |
Rachel Nordtømme, Steinkjer
FIK |
080689 |
(2)h1 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
57.76-10 |
|||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||
58,72 |
Runa Opheim, Selsbakk IF |
310196 |
(1)h2 |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
58,80 |
Frida Thorsås, Urædd
Friidrett |
310194 |
(2)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
60.71-10 |
|||
58,93 |
Ingvild
Kåshagen, Trondheim Friidrett |
201290 |
(2)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
58.03-10 |
|||
58,96 |
Marlen
Aakre, Fredrikstad IF |
170993 |
(3)h3 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
60.75-12 |
|||
59,04 |
Heidi
Ann Bruknapp, IL Gular |
130191 |
(3)h4 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
59.31-09 |
|||
59,30 |
Ida Fillingsnes, Herkules
Friidrett |
300690 |
(3)B |
KS |
Malmö, SWE |
26.01 |
Debut-13 |
|||
59,62 |
Leah
Røste, IL Tyrving |
260695 |
(1) |
J18/19 |
Rud |
03.03 |
61.34-12 |
|||
59,63 |
Solveig Emilie Olsen,
Minerva IS |
010491 |
(3)h2 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
58.94-11 |
|||
59,82 |
Mari Drabløs, IL Tyrving |
220698 |
(1) |
J15 |
Rud |
03.03 |
Debut-13 |
|||
59,87 |
Elisabeth Angell Bergh, Haugesund IL |
210396 |
(2)h2 |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||
59,95 |
Turid
Loe, Vollan IK |
230694 |
(1)h2 |
KS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
Debut-13 |
|||
59,97 |
Sara Dorthea Jensen, Bryne FIK |
150396 |
(3)h2 |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
60.08 |
Madelen
Andersen, Fredrikstad IF |
141196 |
(3)h1 |
J17 |
Göteborg, SWE |
03.02 |
Debut-13 |
|||
60,11 |
Ingvild
Drabløs, IL Tyrving |
280296 |
(2) |
KS |
Trondheim/Ra |
14.12 |
63.17-12 |
|||
60,18+ |
Agnes
Erlingsdottir, IK Tjalve (ISL) |
170690 |
(1) |
KS |
Stange |
19.01 |
|
|||
60,32 |
Aurora
Dybedokken, IL Tyrving |
081095 |
(2) |
J18/19 |
Rud |
03.03 |
61.05-12 |
|||
60,42 |
Anna Sofie Førre, Haugesund IL |
090196 |
(1)h2 |
J17 |
Haugesund |
23.02 |
Debut-13 |
|||
60,42 |
Synne
Krokstad, Ranheim IL |
280192 |
(2)h2 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
59.35-12 |
|||
60,47 |
Marte Mjøen Berg, Dimna IL |
040393 |
(3)h2 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
60.47-12 |
|||
60,52 |
Ingrid Øvrebø, Sandnes IL |
140396 |
(1)h1 |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
60,71 |
Nora Kollerød Wold, Fredrikstad IF |
210697 |
(1)h1 |
J16 |
Göteborg, SWE |
03.02 |
Debut-13 |
|||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|||
60,76 |
Cecilie
Hofstad, Ranheim IL |
220892 |
(4)h2 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
59.68-12 |
|||
60,98 |
Ida
Elise Nymoen Eltervaag, IL Skjalg |
220895 |
(1)h2 |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
60.84-12 |
|||
61,39 |
Annika
Tollefsen, IK Tjalve |
050193 |
(2) |
KS |
Stange |
19.01 |
62.84-12 |
|||
61,60 |
Maja Myrhaugen Derås, Moelven IL |
070796 |
(3)h1 |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
62.71-11 |
|||
61,68 |
Vilde
Ottestad, Molde Olymp IL |
021194 |
(5)h3 |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
60.81-12 |
|||
61,71 |
Marthe
Olsen, Selsbakk IF |
300496 |
(4) |
KS |
Steinkjer |
26.01 |
61.49-12 |
|||
61,71 |
Lise
Gaupset, Minerva IS |
020294 |
(4)h5 |
NM |
Haugesund |
02.02 |
64.17-11 |
|||
61,75 |
Lisa Celine Willassen,
Sandnes IL |
080495 |
(3)h2 |
KS |
Sandnes |
02.03 |
Debut-13 |
|||
62,04 |
Julie
Viken, IL Fri |
110797 |
(1) |
J16 |
Haukås |
17.02 |
64.89-12 |
|||
62,31 |
Sofie
Holmenes, Asker SK |
130396 |
(4)h2 |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
|||
62,31 |
Solveig
Onstad, IL Gular |
200493 |
(1)h1 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
59.91-12 |
|||
62,35 |
Pia
Bålsrud, Hurdal IL |
030695 |
(1)h1 |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
63.55-12 |
|||
62,44 |
Emilie
Larsen, FIK Orion |
040197 |
(1) |
KS |
Stange |
05.01 |
63.57-12 |
|||
62,44 |
Emma Hansdatter Olsen, BUL – Tromsø |
121098 |
(1)h1 |
U20 |
Tromsø |
03.02 |
Debut-13 |
|||
62,71 |
Marianne Evensen, Ranheim IL |
260996 |
(5)h2 |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||
63,31 |
Julie Bjørnebye, IL i BUL |
200396 |
(1) |
J17 |
Stange |
19.01 |
66,69-12 |
|||
63,43 |
Marit Holst, Sandefjord TIF |
241297 |
(1)h2 |
J16 |
Göteborg, SWE |
03.02 |
Debut-13 |
|||
63,45 |
Karoline
B.N. Hansen, IK Tjalve |
010991 |
(2)h1 |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
61.31-12 |
|||
63,47 |
Jenny Stokkevåg Berg, Dimna IL |
270395 |
(3)h2 |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
62.23-12 |
|||
63,48 |
Therese
Hofstad, Ranheim IL |
140495 |
(4)h2 |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
62.48-12 |
|||
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
|||
63,50 |
Karoline Weea Johansen,
Moelven IL |
071197 |
(4) |
KS |
Stange |
05.01 |
64.10-12 |
|||
500 METER |
|
|
|
|
|
|
600 METER |
|
|
|
|
|
|
Norsk bestenotering: |
1:31.30 |
Mari Bjone, IL i BUL |
Birmingham, GBR |
11.02.1999 |
1:33.12 |
Martine
Eikemo Borge, BFG Bergen |
080390 |
(2)h2 |
KS |
Fayetteville,
USA |
11.01 |
1:31.35-12 |
|||||||||
1:35,58 |
Aurora Dybedokken, IL Tyrving |
081095 |
(1) |
KS |
Rud |
25.04 |
1:39.48-11 |
|||||||||
1:37,31 |
Ingvild Drabløs, IL Tyrving |
280296 |
(2) |
KS |
Rud |
25.04 |
1:39.25-12 |
|||||||||
1:38,19 |
Mari Drabløs, IL Tyrving |
220698 |
(1) |
J15 |
Stange |
16.03 |
1:44.85-12 |
|||||||||
1:38.47 |
Marthe Olsen, Selsbakk IL |
300496 |
(1) |
J16 |
Trondheim/Ra |
05.12 |
1:47.54-11 |
|||||||||
1:39,00 |
Vilde Ottestad, Molde Olymp |
021194 |
(1) |
G18/19 |
Stange |
16.03 |
1:39,85-12 |
|||||||||
1:39,02 |
Renate Lie, IL Gneist |
230298 |
(1) |
J15 |
Haukås |
10.02 |
1:44.44-12 |
|||||||||
1:39.04 |
Elisabeth Angell Bergh, Haugesund IL |
210396 |
(1) |
J17 |
Haugesund |
12.12 |
1:40.90-12 |
|||||||||
1:39.24 |
Cecilie Hofstad, Ranheim IL |
220892 |
(1) |
KS |
Trondheim/Ra |
05.12 |
1:42.86-09 |
|||||||||
1:39,35 |
Karoline Daland, Sørild FIK |
130299 |
(1) |
J15/16 |
Drammen |
10.02 |
1:41.26-12 |
|||||||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
1;39,39 |
Caroline Fleischer, Ski IL |
261096 |
(1) |
J17 |
Stange |
16.03 |
1:41.53-12 |
|||||||||
1:39,4 |
Nora Kollerød Wold, Fredrikstad IF |
210697 |
(1) |
J16 |
Lillestrøm |
26.01 |
1:42.96-11 |
|||||||||
1:39,5 |
Marlen Aakre, Fredrikstad IF |
170993 |
(1) |
J18/19 |
Lillestrøm |
26.01 |
|
|||||||||
1:40.37 |
Målfrid Pettersen Lunde, Fana IL |
060297 |
(1) |
J16 |
Haukås |
10.02 |
1:41.15-12 |
|||||||||
1:40,66 |
Marie Skjæggestad, IL Tyrving |
180199 |
(1) |
J14 |
Stange |
02.02 |
1:47.72-12 |
|||||||||
1:41,19 |
Elina
Drivenes, Fana IL |
050297 |
(2) |
J16 |
Haukås |
10.02 |
1:42.03-12 |
|||||||||
1:41,54 |
Leah Røste, IL Tyrving |
260695 |
(3) |
KS |
Rud |
25.04 |
1:39.08-11 |
|||||||||
1:41,55+ |
Tessa den Heijer, FIK
Ren-Eng (NED) |
270296 |
(2) |
J17 |
Stange |
16.03 |
|
|||||||||
1:42,79 |
Kristiane Sekkingstad Terum, Aurland
IL |
230800 |
(1) |
J13 |
Haukås |
10.02 |
1:49.36-12 |
|||||||||
1:43,44 |
Marie Synnøve Qvale, Bøler IF |
050794 |
(2) |
J18/19 |
Stange |
16.03 |
1:41.39-12 |
|||||||||
1:44.42 |
Turid Loe, Vollan IK |
230694 |
(1) |
J18/19 |
Trondheim/Ra |
05.12 |
Debut-13 |
|||||||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
1:44,43 |
Maren M.H. Hauen, FIK Ren-Eng |
050797 |
(1) |
J16 |
Stange |
16.03 |
1:44,90-12 |
|||||||||
1:44,75 |
Ingrid Ragnarsøn, Lørenskog FIL |
061298 |
(2) |
J15 |
Stange |
16.03 |
1:51.10-12 |
|||||||||
800 METER |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 2:10.59 – Lisbet Pedersen, SK Vidar
Best 2002: 2:10.56 – Lisbet Pedersen, SK Vidar
Best
2003: 2:06.95 – Lisbet Pedersen, IK Tjalve
Best 2004: 2:08.35 – Lisbet Pedersen, IK Tjalve
Best 2005: 2:09.28 – Alvilde Ossum, SK Vidar
Best 2006: 2:13.57 – Alvilde Ossum, SK Vidar
Best 2007: 2:09.70 – Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIK
Best 2008: 2:14.57 – Lisbeth Pedersen, IL Norna-Salhus
Best 2009: 2:07.64 – Ingvill Måkestad, IK Tjalve
Best 2010: 2:10.27 – Lisbeth Pedersen, IK Tjalve
Best 2011: 2:10.62 – Martine Eikemo Borge, FIK BFG Fana
Best 2012: 2:05.41 – Martine Eikemo Borge, FIK BFG Fana
2012 |
2:13.320 |
2001 |
2:20.239 |
1990 |
- |
2011 |
2:15.667 |
2000 |
2:19.797 |
1989 |
2:13.000 |
2010 |
2:15.057 |
1999 |
2:19.815 |
1988 |
2:10.437 |
2009 |
2:14.570 |
1998 |
2:20.864 |
1987 |
2:11.903 |
2008 |
2:18.947 |
1997 |
2:22.365 |
1986 |
2:13.143 |
2007 |
2:17.373 |
1996 |
2:14.971 |
1985 |
2:12.390 |
2006 |
2:17.710 |
1995 |
2:15.182 |
1984 |
2:13.035 |
2005 |
2:19.088 |
1994 |
2:18.168 |
1983 |
2:13.634 |
2004 |
2:18.907 |
1993 |
2:17.623 |
1982 |
2:12.700 |
2003 |
2:17.331 |
1992 |
2:15.666 |
1981 |
2:09.990 |
2002 |
2:20.610 |
1991 |
2:16.386 |
|
|
Norsk rekord: |
2:03.8 |
Kirsti Voldnes (Løvnes), IK Våg |
Sindelfingen, FRG |
02.03.1980 |
Rekord U23: |
2:03.8 |
Kirsti Voldnes (Løvnes), IK Våg |
Sindelfingen, FRG |
02.03.1980 |
Rekord U20: |
2:03.8 |
Kirsti Voldnes (Løvnes), IK Våg |
Sindelfingen, FRG |
02.03.1980 |
EM-krav: 2:05,40
2:05,29 |
Martine
Eikemo Borge, BFG
Bergen |
080390 |
(2) |
KS |
Fayetteville,
USA |
01.03 |
2:05.41-12 |
|||
2:07,62 |
Eikemo Borge |
|
(7) |
KS |
Fayetteville,
USA |
24.02 |
|
|||
2:07,73 |
Eikemo Borge |
|
(2) |
KS |
Fayetteville,
USA |
08.02 |
|
|||
2:08,31 |
Eikemo Borge |
|
(2)h1 |
KS |
Fayetteville,
USA |
23.02 |
|
|||
2:08,65 |
Eikemo Borge |
|
(1)h1 |
KS |
New
York, USA |
02.02 |
|
|||
2:08,86 |
Eikemo Borge |
|
(4) |
KS |
Fayetteville,
USA |
26.01 |
|
|||
2:08,92 |
Trine
Mjåland, Kristiansands IF |
300690 |
(2) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
2:24.85-12 |
|||
2:09,79 |
Mjåland |
|
(1)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
|||
2:09,89 |
Ida
Fillingsnes, Herkules Friidrett |
300690 |
(4) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
2:12.30-09 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
2:12,52 |
Ingeborg
Løvnes, SK Vidar |
050992 |
(3)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2:12.68-10 |
|||
2:13,10 |
Julie
Frøslev Mathisen, Askim IF |
210593 |
(5) |
KS |
Bloomington, USA |
08.02 |
2:22.39-12 |
|||
2:13,96 |
Aurora
Dybedokken, IL Tyrving |
081095 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
2:18.35-12 |
|||
2:14,24 |
Veronika
Undseth, Herkules Friidrett |
010494 |
(2) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
2:15.29-12 |
|||
2:14,28 |
Christina Maria Toogood, IK
Tjalve |
230189 |
(4)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2:14-00-12 |
|||
2:16,54 |
Frida
Thorsås, Urædd Friidrett |
310194 |
(1)M |
NM |
Sandnes |
13.01 |
2:15.47-11 |
|||
2:16,90 |
Marthe
Olsen, Selsbakk IF |
300496 |
(1) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
2:18.83-12 |
|||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||
2:17,07 |
Elisabeth Angell Bergh, Haugesund
IL |
210396 |
(2) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
2:17.07-12 |
|||
2:17,21 |
Ida
Marcussen, IK Våg |
011187 |
(-)M |
SM |
Växjö,
SWE |
10.02 |
2:12.93-11 |
|||
2:17,87 |
Marlene
Aakre, Fredrikstad IF |
170993 |
(1)h1 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2:18.65-12 |
|||
2:18,40 |
Cecilie Udstuen, Haugesund
IL |
170686 |
(2) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2:11.01-10 |
|||
2:19,25 |
Ida
Holtskog, Herkules Friidrett |
241196 |
(3) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
2:33.23-11 |
|||
2:20,01 |
Mari Aarskog Nesse, Stord IL |
160296 |
(2) |
J17 |
Haugesund |
06.01 |
Debut-13 |
|||
2:20.23 |
Ida
Nymoen Eltervaag, IL Skjalg |
220895 |
(3) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
2:19.81-12 |
|||
2:20,66 |
Julie B. Falkanger, Trondheim Friidr. |
150591 |
(3)h1 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2:16.67-10 |
|||
2:20,89 |
Johanna
Jansson, Børsa IL |
251097 |
(1)h2 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
2:23.58-12 |
|||
2:20,91 |
Lene
Secher Myrmel, IL Fri |
180586 |
(2)M |
NM |
Sandnes |
13.01 |
2:24.39-12 |
|||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||
2:21,05 |
Inger
E. Bryn Mathisen, Askim IF |
090497 |
(2)h2 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
2:29.66-12 |
|||
2:21,05 |
Eira
Nordeng Jensen, Sortland FIK |
270593 |
(2)h1 |
KS |
Wilmington, USA |
09.03 |
2:26.28-11 |
|||
2:21,22 |
Målfrid Pettersen Lunde, Fana IL |
060297 |
(4) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2:24.03-12 |
|||
2:22,17 |
Katrine
Haarklau, IL Gular |
210291 |
(-)M |
KS |
Fayetteville, USA |
22.02 |
2:32,02-08 |
|||
2:22,26 |
Elina
Drivenes, IL Gneist |
050297 |
(2) |
J16 |
Haukås |
19.01 |
2:24.41-12 |
|||
2:22,33 |
Marie Synnøve Qvale, Bøler IF |
050794 |
(4) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
2:18.64-12 |
|||
2:22,54 |
Nora
Kollerød Wold, Fredrikstad IF |
210697 |
(1) |
KS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
2:21.85-11 |
|||
2;22,69 |
Kristine
Gundersen, Børsa IL |
250297 |
(3)h2 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|||
2:22,74 |
Kristine
Holst, IL Skjalg |
150496 |
(1) |
KS |
Sandnes |
02.02 |
Debut-13 |
|||
2:22,75 |
Lillian Greibesland, Otra
IL |
310592 |
(11)h3 |
KS |
Blacksburg,
USA |
08.02 |
2:21.54-10 |
|||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|||
2:23,05+ |
Tessa den Heijer, FIK Ren-Eng (NED) |
270296 |
(1) |
KS |
Stange
|
09.02 |
|
|||
2:23.15 |
Irene
Johansen, Sørum, IL |
050396 |
(2) |
KS |
Trondheim/Ra |
14.12 |
Debut-13 |
|||
2:23,18 |
Solveig
Onstad, Laksevåg TIL |
200493 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
09,03 |
2:18.44-12 |
|||
2:24,55 |
Vilde
Ottestad, Molde Olymp |
021194 |
(5) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
2:24.67-12 |
|||
2:24,60 |
Martine
Svendsen, IL Tyrving |
220797 |
(5)h2 |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
2:37.75-12 |
|||
2:24,98 |
Caroline
Fleischer, Ski IL |
261096 |
(1) |
J17 |
Oslo/Ek |
02.03 |
2:27.48-12 |
|||
2:24,99 |
Emilie
Larsen, FIK Orion |
040197 |
(2) |
KS |
Stange |
09.02 |
2:23.86-12 |
|||
2:25,08 |
Ida
Elise Eriksen, IL Skjalg |
311296 |
(5) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|||
2:25,28 |
Marie
Skjæggestad, IL Tyrving |
180199 |
(1) |
J15 |
Oslo/Ek |
02.03 |
2:26.68-12 |
|||
2:25,46 |
Renate
Lie, IL Gneist |
230298 |
(7)h1 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2:29.92-12 |
|||
2:25,63 |
Ingrid
Linn Nordahl, Fredrikstad IF |
250297 |
(3) |
KS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
Debut-13 |
|||
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
|||
2;26,05 |
Benedikte
Myhre, Sem IF |
230997 |
(7) |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
2:34.40-12 |
|||
2:26,39 |
Turid
Loe, Vollan IK |
230694 |
(6) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|||
2:26,60 |
Jenny Stokkevåg Berg, Dimna IL |
270395 |
(7) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
2:28.15-12 |
|||
2:27.15 |
Hannah Mørk, IK Tjalve |
010596 |
(1) |
J17 |
Winston-Salem,USA |
16.02 |
|
|||
2:27,35 |
Elisabeth H. Christensen, Haugesund
IL |
181096 |
(2) |
J17 |
Haugesund |
23.02 |
|
|||
2:27,71 |
Amanda Seland, Mandal
& Halse IL |
160396 |
(7) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
|
|||
2:27,95 |
Cecilie
Hofstad, Ranheim IL |
220892 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
2:22.43-12 |
|||
2:28,17 |
Ida
Meli Narbuvoll, FIK Ren-Eng |
091095 |
(3) |
KS |
Stange |
09.02 |
Debut-13 |
|||
2:28,94 |
Linn-Kristin Bloch Børke, Trondheim Fr. |
050997 |
(8) |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
2:32.31-12 |
|||
2:29,14 |
Vilde
Lund Bjørnsen, IL Gneist |
120496 |
(1) |
J17 |
Haukås |
30.12 |
Debut-13 |
|||
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
|||
2:29,50 |
Amalie
M. Sæten, Kristiansands IF |
011297 |
(1) |
J15/16 |
Drammen |
10.02 |
2:25.13-12 |
|||
Bane >200m/Oversized track
2:17,16 |
Ida
Marcussen, IK Våg |
011187 |
(1)xM |
FM |
Joensuu,
FIN |
03.03 |
2:12.93-11 |
1000 METER |
|
|
|
|
|
|
2:59.92 |
Kristin Brøndbo, Steinkjer
FIK |
270188 |
(1) |
KS |
Mankato, USA |
12.01 |
Debut-13 |
3:06,62 |
Eira Jensen, Sortland FIK |
270593 |
(6)h2 |
KS |
Blacksburg, USA |
27.01 |
Debut-13 |
3:10,52 |
Lillian Greibesland, Otra
IL |
310592 |
(6)h3 |
KS |
Blacksburg, USA |
27.01 |
2:54.5 -11 |
3:10.75 |
Hannah Mørk, IK Tjalve |
010596 |
(1) |
J17 |
Wiston-Salem, USA |
11.12 |
|
3:13.08 |
Camilla Roos, Fredrikstad
IF |
110998 |
(6) |
J15 |
Göteborg, SWE |
03.02 |
Debut-13 |
1500 METER |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 4:40.46 – Jofrid Risa,
Undheim
Best
2002: 4:30.48 – Lisbeth
Pedersen, SK Vidar
Best
2003: 4:19.55 – Lisbeth
Pedersen, IK Tjalve
Best
2004: 4:17.98 – Hanne Lyngstad,
IK Tjalve
Best
2005: 4:33.09 – Alvilde Ossum,
SK Vidar
Best
2006: 4:29.88 – Kristine Eikrem
Engeset, Ørsta IL
Best
2007: 4:16.07 – Kristine Eikrem
Engeset, Tingvoll FIK
Best 2008: 4:17.20 – Kristine Eikrem Engeset,
IL Skjalg
Best 2009: 4:17.17 – Ingvill Måkestad, IK
Tjalve
Best 2010: 4:11.0 – Ingvill Måkestad, IL Gular
Best 2011: 4:08.65 – Ingvill Måkestad, IL Gular
Best 2012: 4:31.27 – Ingeborg Løvnes, SK Vidar
2012 |
4:40.651 |
2001 |
4:59.058 |
1990 |
4:40.283 |
2011 |
4:43.944 |
2000 |
5:07.004 |
1989 |
4:46.840 |
2010 |
4:41.770 |
1999 |
- |
1988 |
4:35.933 |
2009 |
4:46.601 |
1998 |
- |
1987 |
4:29.100 |
2008 |
4:47.971 |
1997 |
- |
1986 |
4:32.581 |
2007 |
4:50.050 |
1996 |
- |
1985 |
4:34.607 |
2006 |
4:45.867 |
1995 |
- |
1984 |
- |
2005 |
4:53.105 |
1994 |
- |
1983 |
4:33.990 |
2004 |
4:48.890 |
1993 |
- |
1982 |
- |
2003 |
4:42.334 |
1992 |
- |
1981 |
- |
2002 |
4:56.174 |
1991 |
- |
|
|
Norsk rekord: |
4:08.65 |
Ingvill Måkestad Bovim, IL Gular |
Stockholm/G, SWE |
22.02.2011 |
Rekord U23: |
4:16.07 |
Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIK |
Stockholm/G, SWE |
20.02.2007 |
Rekord U20: |
4:16.07 |
Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIK |
Stockholm/G, SWE |
20.02.2007 |
EM-krav: 4:16,15
4:17,99 |
Kristine Eikrem Engeset, SK
Vidar |
151188 |
(9) |
KS |
Stockholm, SWE |
21.02 |
4:16.07-07 |
||||||
4:19,46 |
Eikrem Engeset |
|
(2) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
|
||||||
4:24,25 |
Eikrem Engeset |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
||||||
4:24,14 |
Ingeborg Løvnes, SK Vidar |
050992 |
(2) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
4:31.27-12 |
||||||
4:24.61 |
Løvnes |
|
|
NM |
Haugesund
|
02.02 |
|
||||||
4:29,39 |
Frida Berge, IL Gular |
130394 |
(3) |
NM |
Haugesund
|
02.02 |
4:31.90-12 |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
4:35,83 |
Lisbet Pedersen, IK Tjalve |
201175 |
(4) |
KS |
Malmö,SWE
|
26.01 |
4:19.55-03 |
||||||
4:36,05p |
Kristiane Width, IL Tyrving |
150594 |
(4) |
J18/19 |
New York, USA |
16.02 |
|
||||||
4:40,92 |
Aurora Dybedokken, IL Tyrving |
081095 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer
|
10.03 |
4:44.19-12 |
||||||
4:41,83 |
Christina Marie Toogood, IK Tjalve |
230189 |
(4) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
Debut-13 |
||||||
4:42,13 |
Ida E. Nymoen Eltervaag, IL Skjalg |
220895 |
(2) |
J18/19 |
Steinkjer
|
10.03 |
4:44.93-12 |
||||||
4:45,02 |
Kristine Helle, IK Tjalve |
290394 |
(3) |
J18/19 |
Steinkjer
|
10.03 |
4:56.19-11 |
||||||
4:48,21 |
Marthe Olsen, Selsbakk IF |
300496 |
(1) |
J17 |
Steinkjer
|
10.03 |
4:51.88-12 |
||||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
||||||
4:48,29 |
Elisabeth Angell-Bergh, Haugesund IL |
210396 |
(2) |
J17 |
Steinkjer
|
10.03 |
4:50.45-12 |
||||||
4:50.00 |
Mari Aarskog Nesse, Stord IL |
160296 |
(2) |
J17 |
Haukås |
20.01 |
Debut-13 |
||||||
4:51.02+ |
Tessa den Heijer, FIK Ren-Eng (NED) |
270296 |
(1) |
J17 |
Stange
|
19.01 |
|
||||||
4:52,97 |
Live Solheimdal, Molde Olymp |
230996 |
(3) |
J17 |
Steinkjer
|
10.03 |
Debut-13 |
||||||
4:53,21 |
Kristine Holst, IL Skjalg |
150496 |
(4) |
J17 |
Steinkjer
|
10.03 |
4:52.35-12 |
||||||
4:55,77 |
Marie Synnøve Qvale, Bøler IF |
050794 |
(4) |
J18/19 |
Steinkjer
|
10.03 |
4:48.55-12 |
||||||
4:56,29 |
Silje Stenersen, IL Gneist |
130200 |
(1) |
J13 |
Haukås
|
09.02 |
5:11.37-12 |
||||||
4:56,98 |
Eline Myking, IL Gneist |
250197 |
(1) |
J16 |
Steinkjer
|
10.03 |
5:04.13-12 |
||||||
4:57,87 |
Ida Elise Eriksen, IL Skjalg |
311296 |
(5) |
J17 |
Steinkjer
|
10.03 |
Debut-13 |
||||||
4:57.70 |
Ingvild Myking, IL Bjarg |
181199 |
(1) |
J14 |
Haukås
|
20.01 |
5:27.04-12 |
||||||
4:57,72 |
Kristine Gundersen, Børsa IL |
250297 |
(2) |
J16 |
Steinkjer
|
10.03 |
Debut-13 |
||||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
||||||
4:58,40 |
Ingrid Næss Johansen, IL
Gneist |
100897 |
(1) |
J16 |
Haukås
|
09.02 |
5:24.70-12 |
||||||
4:58,63 |
Målfrid Pettersen Lunde, Fana IL |
060297 |
(3) |
J16 |
Steinkjer
|
10.03 |
Debut-13 |
||||||
5:00,57 |
Anne Jorunn Hodne, Stavanger
FIK |
160284 |
(-)x |
DM |
Skive, DEN |
23.02 |
Debut-13 |
||||||
5:01,72 |
Marte Reitan, Steinkjer FIK |
150694 |
(5) |
J18/19 |
Steinkjer
|
10.03 |
Debut-13 |
||||||
5:02,85 |
Emilie F. Grøterud, Moelven
IL |
010497 |
(5) |
J16 |
Steinkjer
|
10.03 |
Debut-13 |
||||||
5:04,13 |
Vilde Ottestad, Molde Olymp
Fr. |
021194 |
(6) |
J18/19 |
Steinkjer
|
10.03 |
5:03.89-10 |
||||||
5:05,70 |
Ida Holtskog, Herkules
Friidrett |
241196 |
(6) |
J17 |
Steinkjer
|
10.03 |
Debut-13 |
||||||
5:05,99 |
Mari Drabløs, IL Tyrving |
220698 |
(1) |
J15 |
Steinkjer
|
01.03 |
Debut-13 |
||||||
5:06,87 |
Thyra Hevrøy, IL Gneist |
130897 |
(2) |
J16 |
Haukås
|
09.02 |
5:30.75-12 |
||||||
5:07,14 |
Cathrine Stabel Henriksen,
GTI |
101082 |
(1) |
KS |
Sandnes
|
20.02 |
Debut-13 |
||||||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
||||||
5:07,94 |
Elisabeth Harris-Christensen, Haugesund IL |
181096 |
(7) |
J17 |
Steinkjer
|
10.03 |
Debut-13 |
||||||
5:08,93 |
Renate Lie, IL Gneist |
230298 |
(2) |
J15 |
Steinkjer
|
10.03 |
5:09.10-12 |
||||||
5:11,36 |
Nina Kristin Holta, GTI |
280172 |
(1)K40 |
NMV |
Haugesund
|
02.03 |
5:02.3 -09 |
||||||
5:11,51 |
Stine Wangberg, Fredrikstad
IF |
230399 |
(1) |
J14 |
Stange
|
03.02 |
Debut-13 |
||||||
5:11,61 |
Kari-Anne Ween Billingstad,
GTI |
021170 |
(2) |
KS |
Sandnes
|
20.02 |
|
||||||
5:12,04 |
Linn Seliussen, IL Gneist |
150898 |
(3) |
J15 |
Steinkjer
|
10.03 |
5:30.37-12 |
||||||
5:12,28 |
Linn-Kristine
Bloch Børke, Trondheim Fr. |
050997 |
(6) |
J16 |
Steinkjer
|
10.03 |
5:03,57-12 |
||||||
5:14,11 |
Clara Sagnes Wågan, Namsen FIF |
150897 |
(7) |
J16 |
Steinkjer
|
10.03 |
Debut-13 |
||||||
5:14,79 |
Anna Serine Røssland, IL
Gneist |
090297 |
(3) |
J16 |
Haukås
|
09.02 |
5:41.40-12 |
||||||
1600 METER |
|
|
|
|
|
|
5:25.98 |
Hannah Mørk, IK Tjalve |
010596 |
(1) |
J17 |
Wiston-Salem, USA |
21.01 |
|
MILE |
|
|
|
|
|
|
Norsk rekord: |
4:28.49 |
Ingvill Måkestad Bovim, IL Gular |
Birmningham, GBR |
20.02.2010 |
Norsk rekord U23: |
4:43.15 |
Marit Risan, Ranheim IL |
New York, USA |
27.02.1984 |
Norsk rekord U20: |
4:51.85 |
Lillian Greibesland,
Otra IL |
Boston, USA |
11.02.2011 |
4:54,59 |
Kristiane Width, IL Tyrving |
150594 |
(2) |
J18/19 |
New York, USA |
16.02 |
|
||
4:58,85 |
Kristin Brøndbo, Steinkjer FIK |
270188 |
(3) |
KS |
Mankato, USA |
23.02 |
4:53.42-12 |
||
5:21,21 |
Lillian Greibesland, Otra IL |
310592 |
(10)h2 |
KS |
Salem, USA
|
02.02 |
4:51.85-11 |
||
Bane >200m/Oversized track (300m)
4:48,44 |
Karoline Skatteboe, IL Tyrving |
280793 |
(10)h1 |
KS |
Geneva, USA
|
09.02 |
Debut-13 |
|||
5:08,74 |
Julie Frøslev Mathisen, Askim IF |
210593 |
(5)h1 |
KS |
Murfreesboro,USA
|
02.02 |
5:04.70-12 |
|||
2000 METER |
|
|
|
|
|
|
3000 METER |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 9:29.24 – Susanne
Wigene, SK Vidar
Best
2002: 9:27.22 – Siri Merethe
Alfheim, IL Norna-Salhus
Best 2003: 9:20.57 – Siri Merethe Alfheim, IL Norna-Salhus
Best 2004: 10:14.74 – Kari-Anne Myhre, Verdal FIK
Best 2006: 9:49.18 – Kristine Eikrem Engeset, Ørsta IL
Best 2007: 9:29.70 – Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIK
Best 2008: 9:12.07 – Kristine Eikrem Engeset,
IL Skjalg
Best 2009: 9:47.10 – Tone Hjalmarsen, SK Vidar
Best 2010: 9:56.18 – Kristine Eikrem Engeset,
IL Skjalg
Best 2011: 9:42.33 – Runa Skrove Falch
Steinkjer FIK
Best 2012: 9:38.85 –
Christina Bus Holth, SK Vidar
Snitt 2013: 10:11,339
Norsk rekord: |
8:50.26 |
Ingrid Kristiansen, IL Skjalg |
Turku, FIN |
23.02.1985 |
Rekord U23: |
9:12.07 |
Kristine Eikrem Engeset, IL Skjalg |
Düsseldorf, GER |
08.02.2008 |
Rekord U20: |
9:18.72 |
Christin Sørum, IL Skjalg |
Oslo/Ek |
25.01.1987 |
EM-krav: 9:12,00
9:37.87 |
Runa Skrove Falch,
Steinkjer FIK |
230690 |
(1) |
KS |
Mankato, USA |
08.12 |
9:42.01-12 |
|
9:42.90 |
Kristin Brøndbo, Steinkjer
FIK |
270188 |
(2) |
KS |
Mankato, USA |
08.12 |
10:12.64-06 |
|
9:43,06 |
Skrove Falch |
|
(3) |
KS |
Birmingham, USA |
09.03 |
|
|
9:44,22 |
Kristine Helle, IK Tjalve |
290394 |
(5) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
9:39.47-12 |
|
9;49,85 |
Karoline Skatteboe, IL
Tyrving |
280793 |
(3) |
KS |
Houston, USA |
26.01 |
9:50.46-12 |
|
9:50.01 |
Brøndbo |
|
(2) |
KS |
Mankato, USA |
22,02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10:06,4 |
Silje Oksholm Arnøy,
Selsbakk IF |
301292 |
(1) |
U23 |
Trondheim/Ra |
11.02 |
Debut-13 |
|
10:19,05 |
Karianne Søfting, SK Vidar |
050986 |
(6) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
Debut-13 |
|
10;22,17 |
Anne Jorunn Hodne, Stavanger
FIK |
160284 |
(-)x |
DM |
Skive, DEN |
24.02 |
Debut-13 |
|
10:42,21 |
Ida E. Nymoen Eltervaag, IL
Skjalg |
220895 |
(1) |
NM |
Haugesund
|
03.02 |
Debut-13 |
|
10:42.61 |
Marthe Olsen, Selsbakk IF |
300496 |
(2) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
10:57.7 -12 |
|
10:46,11 |
Heidi Hestmark, Namdal LK |
120186 |
(1) |
KS |
Steinkjer |
26.01 |
Debut-13 |
|
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|
10:54.00 |
Ingrid Næss Johansen, IL
Gneist |
100897 |
(1) |
J16 |
Haukås |
18.01 |
Debut-13 |
|
10:58.22 |
Ingrid Helene Nyhus, IL
Gneist |
150397 |
(2) |
J16 |
Haukås |
18.01 |
Debut-13 |
|
10:58,27 |
Kristine Fjellanger,
Strindheim IL |
061292 |
(2) |
KS |
Steinkjer |
26.01 |
Debut-13 |
|
10:58,6h+ |
Kathrin Höner, Strindheim IL (GER) |
220769 |
(1) |
KV40 |
Trondheim/Ra |
14.01 |
|
|
11:05,66 |
Hanne Steinstø, Torvastad
IL |
170389 |
(2) |
KS |
Haugesund |
06.01 |
Debut-13 |
|
11:07.0h |
Anette Brocks Hagen, Strindheim IL |
090688 |
(2) |
KS |
Trondheim/Ra |
11.02 |
Debut-13 |
|
11:13.05 |
Maria Wågan, Namdal LK |
220592 |
(3) |
KS |
Steinkjer |
26.01 |
Debut-13 |
|
Ukjent klubbtilknytning/No
known club afillation:
10:23,9h+ |
Katharina Kahrs, NTNUI?
(GER) |
200185 |
(1) |
KS |
Trondheim/Ra |
11.02 |
|
2 MILES |
|
|
|
|
|
|
10:46,66 |
Kristiane Width, IL Tyrving |
150594 |
(1) |
J18/19 |
New York, USA |
15.12 |
11:44.51-12 |
5000 METER |
|
|
|
|
|
|
17:42,77 |
Kristin
Brøndbo, Steinkjer FIK |
270188 |
(3) |
KS |
Mankato, USA |
23.03 |
17:29.73-11 |
50 METER HEKK/HURDLES |
|
|
|
|
8,42 |
Silje
Laupstad, Egersunds IK |
090692 |
(1) |
KS |
Århus,
DEN |
13.02 |
Debut-13 |
55 METER HEKK/HURDLES |
|
|
|
|
7,98+ |
Caroline Lundahl, SK
Vidar (SWE) |
161091 |
(2)h2 |
KS |
Gainesville,
USA |
17.01 |
8.37-12 |
8,12 |
Tale Ørving, Minerva IS |
170389 |
(4)h2 |
KS |
Gainesville,
USA |
17.01 |
Debut-13 |
60 METER HEKK/HURDLES |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 8.82 – Rannveig Kvalvik,
Moss IL
Best
2002: 8.75 – Anne Beth Hoven,
IF Hellas
8.75 – Kamilla Brandt, IF Hellas
Best 2003: 8.61 – Tania Longe, Fredrikstad IF
8.61 – Kamilla
Brandt, IL Tyrving
Best 2004: 8.61
– Kamilla Brandt, IL Tyrving
Best 2005: 8.44
– Christina Vukicevic, IL Tyrving
Best 2006: 8.46
– Christina Vukicevic, IL Tyrving
Best 2007: 8.67
– Marie Hagle, Fredrikstad IF
Best 2008: 8.03 –
Christina Vukicevic, Ski IL
Best 2009: 8.00 –
Christina Vukicevic, Ski IL
Best 2010: 7.93 –
Christina Vukicevic, Ski IL
Best 2011: 7.83 – Christina Vukicevic, Ski IL
Best 2012: 8.43 – Tale Ørving, Minerva IS
2012 |
8.776 |
2001 |
9.020 |
1990 |
8.775 |
2011 |
8.815 |
2000 |
9.070 |
1989 |
8.950 |
2010 |
8.692 |
1999 |
9.188 |
1988 |
9.082 |
2009 |
8.726 |
1998 |
9.178 |
1987 |
8.973 |
2008 |
8.646 |
1997 |
8.988 |
1986 |
8.990 |
2007 |
8.902 |
1996 |
8.926 |
1985 |
9.080 |
2006 |
8.818 |
1995 |
8.742 |
1984 |
9.515 |
2005 |
8.959 |
1994 |
8.834 |
1983 |
- |
2004 |
8.852 |
1993 |
8.785 |
1982 |
- |
2003 |
8.939 |
1992 |
8.698 |
1981 |
- |
2002 |
8.968 |
1991 |
8.843 |
|
|
Norsk rekord: |
7.83 |
Christina Vukicevic, Ski IL |
Paris, FRA |
04.03.2011 |
Rekord U23: |
8.00 |
Christina Vukicevic, Ski IL |
Karlsruhe, GER |
15.02.2009 |
Rekord U20: |
8.34 |
Isabelle Pedersen, IL Norna-Salhus |
Chemnitz, GER |
27.01.2011 |
EM-krav: 8,30
8,18 |
Isabelle
Pedersen, IL Norna-Salhus |
270192 |
(5)h3 |
EM |
Göteborg,
SWE |
01.03 |
8.34-11 |
||||||||
8,20 |
Pedersen |
|
(1) |
FIN/SWE |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
||||||||
8,22 |
Pedersen |
|
(8)s2 |
EM |
Göteborg,
SWE |
01.03 |
|
||||||||
8,23 |
Pedersen |
|
(2) |
KS |
Florø |
16.02 |
|
||||||||
8,26 |
Pedersen |
|
(1)h1 |
KS |
Florø |
16.02 |
|
||||||||
8,28 |
Pedersen |
|
(1)h3 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
||||||||
8,35 |
Tale Ørving, Minerva IS |
170389 |
(3) |
KS |
Florø |
16.02 |
8.43.12 |
||||||||
8,38 |
Pedersen |
|
(1)h2 |
KS |
Lillestrøm |
26.01 |
|
||||||||
8,38 |
Pedersen |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
||||||||
8,43 |
Marie
Hagle, Fredrikstad IF |
170287 |
(2) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
8.47-10 |
||||||||
8,47 |
Ørving |
|
(1)h2 |
KS |
Wien,
AUT |
29.01 |
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
8,47 |
Ørving |
|
(3) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
||||||||
8,49 |
Ørving |
|
(4) |
KS |
Wien,
AUT |
29.01 |
|
||||||||
8,49 |
Ørving |
|
(1) |
KS |
Göteborg,
SWE |
10.02 |
|
||||||||
8,49 |
Ørving |
|
(2)h1 |
KS |
Florø |
16.02 |
|
||||||||
8,51 |
Ørving |
|
(4) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
||||||||
8,52 |
Ørving |
|
(1) |
KS |
Göteborg,
SWE |
10.02 |
|
||||||||
8,55 |
Hagle |
|
(2)h3 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
||||||||
8,60 |
Ørving |
|
(1)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
||||||||
8,59 |
Lene Secher Myrmel, IL Fri |
180586 |
(4) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
8.57-10 |
||||||||
8,63 |
Secher Myrmel |
|
(1)h1 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
8,65 |
Kine
Aaltvedt, Minerva IS |
300891 |
(5) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
8.86-11 |
||||||||
8,67 |
Secher Myrmel |
|
(2) |
KS |
Reykjavik,
ISL |
19.01 |
|
||||||||
8,66 |
Hagle |
|
(2)h2 |
KS |
Lillestrøm |
26.01 |
|
||||||||
8,67 |
Aaltvedt |
|
(3)h3 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
||||||||
8,69 |
Secher
Myrmel |
|
(4)h1 |
SM |
Växjö,
SWE |
10.02 |
|
||||||||
8,69 |
Aaltvedt |
|
(4) |
KS |
Florø |
16.02 |
|
||||||||
8,70 |
Kristi Strømmen Kjerpeset, Florø TIF |
130198 |
(6) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
||||||||
8,71 |
Secher Myrmel |
|
(1)M |
NM |
Sandnes |
13.01 |
|
||||||||
8,72 |
Secher Myrmel |
|
(1)h |
KS |
Haukås |
29.01 |
|
||||||||
8,73 |
Secher Myrmel |
|
(1) |
KS |
Haukås |
29.01 |
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
8,77 |
Stine
Meland Tomb, SK Vidar |
270686 |
(4) |
KS |
Norrköping,
SWE |
26.01 |
9.04-09 |
||||||||
8,85 |
Ida Marcussen, IK Våg |
011187 |
(4)M |
KS |
Tallin,
EST |
02.02 |
8.68-08 |
||||||||
8,85 |
Katrine
Haarklau, IL Gular |
210291 |
(-)M |
KS |
Fayetteville,
USA |
22,02 |
9.00-08 |
||||||||
8,90 |
Agathe
Holtan Wathne, IL Fri |
250794 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
8.82-11 |
||||||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
||||||||
8,93 |
Mari Forbord
Anderssen, Kristiansands IF |
080696 |
(2)h1 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
9.05-12 |
||||||||
8,93 |
Line Gjerde, Urædd Friidrett |
130394 |
(4) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
||||||||
8,95 |
Eline Breilid, Kristiansands IF |
080593 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
8.89-12 |
||||||||
8,96 |
Renate Grimstad, Dimna IL |
180792 |
(5) |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
9.07-10 |
||||||||
8,97 |
Ida Bakke Hansen, Sandnes IL |
070193 |
(1) |
KS |
Sandnes |
20.02 |
8.64-12 |
||||||||
8,98 |
Sidsel Bjørgo Adam, Fagernes IL |
040495 |
(2) |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
9.19-12 |
||||||||
9,05 |
Frida Thorsås, Urædd Friidrett |
310194 |
(1) |
J19 |
Askim |
20.01 |
Debut-13 |
||||||||
9,07 |
Sigrid Semmingsen, BUL-Tromsø |
060295 |
(1)h1 |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
10.43-10 |
||||||||
9,10 |
Caroline Kuvaas, SK Vidar |
200195 |
(1) |
J18/19 |
Fredrikstad |
10.02 |
Debut-13 |
||||||||
9,10 |
Ida Ruud, IL i BUL |
170895 |
(3) |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
|
||||||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
||||||||
9,14 |
Ida Planke Berg, IL Tyrving |
170796 |
(-)x |
J17 |
Uddevalla, SWE |
12.01 |
Debut-13 |
||||||||
9,14 |
Anne Engen Andersen, Frol IL |
140295 |
(4) |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
9.26-12 |
||||||||
9,16 |
Phylis Boateng-Gyamfi, IL i BUL |
300494 |
(3)h2 |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
||||||||
9,19 |
Marte Mjøen Berg,
Dimna IL |
040393 |
(4)h2 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
8.98-12 |
||||||||
9,23 |
Karin Busch, SK Vidar |
120792 |
(3) |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
||||||||
9,33 |
Hanne Andve, IK Våg |
140596 |
(4)h1 |
NM |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
||||||||
9,38 |
Eline Netland, Sandnes IL |
080495 |
(1) |
J18/19 |
Sandnes |
23.01 |
Debut-13 |
||||||||
9,39 |
May
Britt Berge, Iveland IL |
120795 |
(1) |
J18 |
Kristiansand |
27.01 |
9.70-12 |
||||||||
9,55 |
Runa Opheim, Selsbakk IF |
310196 |
(1) |
KS |
Trondheim/Ra |
27.01 |
Debut-13 |
||||||||
9,61 |
Maja
Bossum, Fredrikstad IF |
011195 |
(7)h2 |
KS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
Debut-13 |
||||||||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
||||||||
9,63 |
Marlen
Aakre, Fredrikstad IF |
170993 |
(1) |
KS |
Fredrikstad |
10.02 |
Debut-13 |
||||||||
9,63 |
Martine Bye, Ogndal IL |
200693 |
(5) |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
9.74-12 |
||||||||
9,67 |
Silje
Laupstad, Egersunds IK |
090692 |
(4) |
U23 |
Skive,
DEN |
09.03 |
9.50-10 |
||||||||
9,74 |
Sara Emilie Engstad, BUL-Tromsø |
240996 |
(1) |
U20 |
Tromsø |
03.02 |
Debut-13 |
||||||||
9,82 |
Camilla Rønning, Nittedal IL |
120695 |
(2) |
J18/19 |
Lillestrøm |
26.01 |
Debut-13 |
||||||||
9,94 |
Lise Celine Willassen,
Sandnes IL |
080495 |
(3) |
KS |
Sandnes |
23.01 |
Debut-13 |
||||||||
Tvilsom tid/Doubtful timing:
8,68 |
Ida Ruud, IL i BUL |
170895 |
(1) |
J18/19 |
Oslo/Ek |
02.03 |
|
100 METER HEKK/HURDLES |
|
|
|
|
|
|
13,50 |
Isabelle
Pedersen, IL Norna-Salhus |
270192 |
(2) |
KS |
Florø |
16.02 |
Debut-13 |
14,50 |
Kristi
Strømmen Kjerpeset, Florø TIF |
130198 |
(3) |
KS |
Florø |
16.02 |
Debut-13 |
15,63 |
Sigrid
Semmingsen, BUL-Tromsø |
060295 |
(1) |
J18 |
Luleå,
SWE |
23.03 |
Debut-13 |
300 METER HEKK/HURDLES |
|
|
|
|
|
|
Bane >200m/Oversized track (300m)
41,54 |
Stine
Tomb, SK Vidar |
270686 |
(1) |
KS |
Tampere,
FIN |
03.02 |
40.09>-11 |
HØYDE/HIGH JUMP |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 1.84 – Anne Gerd Eieland,
Iveland IL
Best 2002: 1.83 – Anne Gerd Eieland, Iveland IL
Best
2003: 1.85 – Anne Gerd Eieland,
Iveland IL
Best
2004: 1.85 – Anne Gerd Eieland,
Iveland IL
Best
2005: 1.83 – Øyunn Grindem, IL
Sandvin
Best
2006: 1.83 – Øyunn Grindem, IL
Sandvin
Best
2007: 1.92 – Anne Gerd Eieland,
Iveland IL
Best 2008: 1.80 – Stine Kufaas, Trondheim
Friidrett
Best 2009: 1.87 – Stine Kufaas, IL i BUL
Best 2010: 1.92 – Stine Kufaas, IL i BUL
Best 2011: 1.92 – Tonje Angelsen, Trondheim FIK
Best 2012: 1.93 – Tonje Angelsen, Trondheim FIK
2012 |
1,747 |
2001 |
1.692 |
1990 |
1.743 |
2011 |
1.736 |
2000 |
1.677 |
1989 |
1.719 |
2010 |
1.748 |
1999 |
1.699 |
1988 |
1.728 |
2009 |
1.715 |
1998 |
1.695 |
1987 |
1.741 |
2008 |
1.710 |
1997 |
1.701 |
1986 |
1.706 |
2007 |
1.736 |
1996 |
1.710 |
1985 |
1.737 |
2006 |
1.724 |
1995 |
1.703 |
1984 |
1.705 |
2005 |
1.720 |
1994 |
1.743 |
1983 |
1.703 |
2004 |
1.713 |
1993 |
1.715 |
1982 |
1.719 |
2003 |
1.705 |
1992 |
1.744 |
1981 |
1.732 |
2002 |
1.687 |
1991 |
1.751 |
|
|
Norsk rekord: |
2.00 |
Hanne Haugland, IF Minerva |
Spala, POL |
17.02.1995 |
Rekord U23: |
1.96 |
Hanne Haugland, IL i BUL |
Haag, NED |
18.02.1989 |
Rekord U20: |
1.84 |
Inger Lill van der Blom, Flekkefjord IF |
Askim |
10.02.1991 |
|
1.84 |
Anne Gerd Eieland, Iveland IL |
Stange |
04.02.2001 |
EM-krav: 1,87
1,84 |
Katarina Mögenburg, IL Tyrving |
160691 |
(4) |
KS |
Köln,
GER |
23.01 |
1.86-12 |
|||||||||||
1,83 |
Mögenburg |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
|||||||||||
1,80 |
Mögenburg |
|
(3) |
KS |
Leverkusen,
GER |
20.01 |
|
|||||||||||
1.80 |
Mögenburg |
|
(1) |
KS |
Rud |
03.03 |
|
|||||||||||
1,79 |
Mögenburg |
|
(4) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
|||||||||||
1,78 |
Mögenburg |
|
(-)x |
KS |
Uddevalla,
SWE |
12.01 |
|
|||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||
1,73 |
Martine Bye, Ogndal IL |
200693 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
1.70-10 |
|||||||||||
1.70 |
Caroline Fleischer, Ski IL |
261096 |
(1) |
J16 |
Oslo/Ek |
12.01 |
1.60-12 |
|||||||||||
1,70 |
Frida Thorsås, Urædd Friidrett |
310194 |
(1) |
J19 |
Askim |
20.01 |
1.60-11 |
|||||||||||
1,70 |
Anne Engen Andersen, Frol IL |
140295 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
1.78-12 |
|||||||||||
1,68 |
Malin Engan Wiseth, Børsa IL |
280797 |
(1) |
J15 |
Steinkjer |
15.12 |
1.65-12 |
|||||||||||
1,68 |
Mari Sellevåg Aarø, IL Norna-Salhus |
130298 |
(1) |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
1.48-12 |
|||||||||||
1,64 |
Lene Secher Myrmel, IL Fri |
180586 |
(2)M |
NM |
Sandnes |
13.01 |
1.64-12 |
|||||||||||
1,64 |
Ida Marcussen, IK Våg |
011187 |
(9)MB |
SM |
Växjö,
SWE |
10.02 |
1.72-10 |
|||||||||||
1,63 |
Kari Strømhaug, IL Tyrving |
040797 |
(1) |
J15 |
Ithaca, USA |
15.12 |
|
|||||||||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||||
1,63 |
Elise Nedberg, IL Sandvin |
120397 |
(1) |
J15/16 |
Drammen |
10.02 |
1.54-11 |
|||||||||||
1,63 |
Ellinor Maurstad, FIK Orion |
300695 |
(1) |
J18/19 |
Stange |
17.03 |
1.60-11 |
|||||||||||
1,61 |
Katrine Haarklau, IL Gular |
210291 |
(7)=M |
KS |
Lincoln,
USA |
01.02 |
1,60-08 |
|||||||||||
1,61 |
Hanne Berit Irgens, Sandnes IL |
270694 |
(2) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
1.50-12 |
|||||||||||
1,61 |
Telma
Eid, Søndre Land IL |
200398 |
(2) |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
1,46-12 |
|||||||||||
1,61 |
Thea Leirfall Bremset, Stjørdal FIK |
120499 |
(1) |
J14 |
Stange |
16.03 |
1.52-12 |
|||||||||||
1,60 |
Line Myrestøl Johansson, Sørild FIK |
090298 |
(1) |
J15 |
Lillestrøm |
26.01 |
1.55-12 |
|||||||||||
1,60 |
Jenny Nyborg, Steinkjer FIK |
160496 |
(1) |
J17 |
Steinkjer |
26.01 |
1.62-12 |
|||||||||||
1,60 |
Vilde Berthine Rasmussen, Salangen FIK |
200496 |
(1) |
U20 |
Tromsø |
02.02 |
1.60-12 |
|||||||||||
1,58 |
Ida Eikeng, Urædd Friidrett |
250699 |
(1) |
J13/14 |
Drammen |
10.02 |
1,35-11 |
|||||||||||
1,58 |
Amanda Marie Frøynes, Sem IF |
130998 |
(3) |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
1,48-12 |
|||||||||||
1,57 |
Nora Øvergaard Aarvik, IL Gneist |
070399 |
(1) |
J14 |
Stange |
02.02 |
1.50-12 |
|||||||||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||||
1,55 |
Ingrid Halvorsen Verpe, Haugesund IL |
030896 |
(1) |
J17 |
Haugesund |
12.12 |
1.53-12 |
|||||||||||
1,55 |
Karoline Weea Johansen, Moelven IL |
071197 |
(1) |
KS |
Stange |
15.12 |
1.41-11 |
|||||||||||
1,55 |
Karen Høystad, Lillehammer IF |
120898 |
(1) |
J15 |
Drammen |
13.01 |
1.45-12 |
|||||||||||
1,55 |
Christine Korslien, Raufoss IL |
161094 |
(1) |
J18/19 |
Stange |
19.01 |
1.56-12 |
|||||||||||
1,55 |
Elin Dale, Herkules Friidrett |
081296 |
(1) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
1.52-10 |
|||||||||||
1,55 |
Amalia Westerlund, Sem IF |
260196 |
(2) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
1.56-12 |
|||||||||||
1,55 |
Borghild Hvesser Farsund, Brandbu IF |
271297 |
(3) |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
1.50-12 |
|||||||||||
1,55 |
Martine Evenrud Solbakken, Raufoss IL |
200299 |
(2) |
J14 |
Stange |
16.03 |
1,45-12 |
|||||||||||
1,50 |
Mia Sørhøy, Nidelv IL |
130897 |
(2) |
J15 |
Steinkjer |
15.12 |
1.50-12 |
|||||||||||
1,50 |
Kristine Tønnessen, IL Tyrving |
240597 |
(1) |
J16 |
Lillestrøm |
26.01 |
1.66-12 |
|||||||||||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|||||||||||
1,50 |
Elise Filbert Opheim, Sørild FIK |
140999 |
(1) |
J14 |
Kristiansand |
27.01 |
1.25-11 |
|||||||||||
1,50 |
Audhild Høgåsen, Lillehammer IF |
120395 |
(1) |
KS |
Stange |
02.02 |
1.53-12 |
|||||||||||
1,50 |
Elida Brekke, IK Tjalve |
250298 |
(3) |
KS |
Stange |
09.02 |
Debut-13 |
|||||||||||
1,50 |
Julie Ruud Lillemoen, Fredrikstad IF |
310100 |
(1) |
J15 |
Fredrikstad |
10.02 |
1,32-12 |
|||||||||||
1,50 |
Nathalie O. Johnsen, Sørild FIK |
020798 |
(1) |
J15 |
Arendal |
16.02 |
1,50-12 |
|||||||||||
1,50 |
Ebba Beyer, Ullensaker/Kisa IL |
130198 |
(1) |
J15 |
Oslo/Ek |
02.03 |
1,40-.12 |
|||||||||||
1,50 |
Mari Lund Eide, Os TF |
150892 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
1.51-10 |
|||||||||||
1,50 |
Emilie Becker, Tønsberg FIK |
020391 |
(3) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
1.67-10 |
|||||||||||
1,50 |
Åshild Opsal, Ålesunds FIK |
100799 |
(3) |
J14 |
Stange |
16.03 |
1,40-12 |
|||||||||||
1,50 |
Guro
Bakken Andresen, Brandbu IF |
030700 |
(1) |
J13 |
Stange |
16.03 |
1,42-12 |
|||||||||||
HØYDE UTEN TILLØP/STANDING HIGH JUMP |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 1.38 – Cecilie Bjørnemo,
Egersunds IK
Best
2002: 1.44 – Stine Kufaas,
Trondheim Friidrett
Best
2003: 1.41 – Synne Husby
Rostad, Steinkjer FIK
Best
2004: 1.46 – Stine Kufaas,
Trondheim Friidrett
Best
2005: 1.50 – Stine Kufaas,
Trondheim Friidrett
Best
2006: 1.45 – Stine Kufaas,
Trondheim Friidrett
Best
2007: 1.50 – Stine Kufaas,
Trondheim Friidrett
Best
2008: 1.50 – Stine Kufaas,
Trondheim Friidrett
Best
2009: 1.53 – Stine Kufaas, IL i
BUL
Best
2010: 1.47 – Tonje Angelsen,
Trondheim Friidrett
Best
2011: 1.39 – Marianne Benserud,
FIK BFG Fana
Best
2012: 1.47 – Inger Anne
Frøysedal, IK Tjalve
2012 |
1.311 |
2000 |
1.265 |
1988 |
1.373 |
2011 |
1.292 |
1999 |
1.338 |
1987 |
1.378 |
2010 |
1.287 |
1998 |
1.331 |
1986 |
1.384 |
2009 |
1.336 |
1997 |
1.311 |
1985 |
1.407 |
2008 |
1.351 |
1996 |
1.341 |
1984 |
1.386 |
2007 |
1.342 |
1995 |
1.330 |
1983 |
1.384 |
2006 |
1.318 |
1994 |
1.355 |
1982 |
1.398 |
2005 |
1.304 |
1993 |
1.338 |
1981 |
1.397 |
2004 |
1.301 |
1992 |
1.354 |
1980 |
1.418 |
2003 |
1.322 |
1991 |
1.362 |
1979 |
1.387 |
2002 |
1.349 |
1990 |
1.367 |
1978 |
1.411 |
2001 |
1.294 |
1989 |
1.363 |
|
|
Norsk rekord: |
1.53 |
Stine Kufaas, IL i BUL |
Stange |
28.02.2009 |
Rekord U23: |
1.51 |
Grete Bjørdalsbakke Mo, Ørsta IL |
Ørsta |
11.02.1982 |
Rekord U20: |
1.50 |
Grete Bjørdalsbakke Mo, Ørsta IL |
Ørsta |
12.12.1979 |
|
1.50 |
Stine Kufaas, Trondheim Friidrett |
Stange |
01.02.2005 |
1,45 |
Katarina Mögenburg, IL Tyrving |
160691 |
(1) |
KS |
Gjønnes |
29.10 |
1.25-10 |
|||
1,40 |
Mögenburg |
|
(1) |
KS |
Gjønnes |
27.01 |
|
|||
1,40 |
Mögenburg |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
|||
1,38+ |
Caroline Lundahl, SK Vidar (SWE) |
161091 |
(1) |
KS |
Oslo/Bi |
30.10 |
Debut-13 |
|||
1,37 |
Marianne Benserud, IL Gneist |
190495 |
(1) |
J18/19 |
Laksevåg |
26.01 |
1.39-11 |
|||
1,36 |
Benserud |
|
(1) |
J17 |
Fana |
22.12 |
|
|||
1,30 |
Mari Sellevåg Aarø, IL Norna-Salhus |
130298 |
(1) |
J14 |
Åstvedt |
26,11 |
1.23-12 |
|||
1,30 |
Benserud |
|
(1) |
NM-U20 |
Haugesund |
02.02 |
|
|||
1,30 |
Nathalie O. Johnsen, Sørild FIK |
020798 |
(1) |
J15 |
Grimstad |
14.02 |
1,10-12 |
|||
1,30 |
Jorunn
Vaagan Hofset, Trondheim Fr. |
010791 |
(1) |
KM |
Trondheim/NTNU |
16.02 |
1.30-11 |
|||
1,30 |
Silje Marie Flatin Lien, IF
Eiker-Kvikk |
020295 |
(1) |
J18/19 |
Drammen |
14.03 |
1.27-12 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
1,30 |
Telma Eid, Søndre Land IL |
200398 |
(1) |
J15 |
Søndre Land |
20.04 |
Debut-13 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
1,27 |
Marte Marina Pedersen,
Selsbakk IF |
150695 |
(1) |
J17 |
Trondheim/Ra |
31.10 |
1.30-12 |
|||
1,25+ |
Amalie
Iuel, IL Tyrving (DEN) |
170494 |
(1) |
U20 |
Nadderud |
09.08 |
1,10-06 |
|||
1,25 |
Camilla Rønning, Nittedal IL |
120695 |
(1) |
J17 |
Rotnes |
28.10 |
1.25-12 |
|||
1,25 |
Line
Kloster, SK Vidar |
270290 |
(2) |
KS |
Oslo/Bi |
30.10 |
1.23-06 |
|||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||
1,25 |
Åshild
Opsal, Ålesunds FIK |
100799 |
(1) |
J14 |
Ålesund |
23.01 |
1,10-12 |
|||
1,25 |
Line Valen, Haugesund IL |
220993 |
(3) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
1.30-11 |
|||
1,23 |
Hanne
Berit Irgens, Sandnes IL |
270694 |
(1) |
KS |
Sandnes |
27.10 |
1.15-12 |
|||
1,23 |
Mia Sørhøy, Nidelv IL |
130897 |
(1) |
J15 |
Namsos |
30.11 |
1.17-12 |
|||
1,23 |
Ingerid
Færøvik Mork, IL Norna-Salhus |
120599 |
(1) |
J14 |
Laksevåg |
26.01 |
0.99-11 |
|||
1,20 |
Tone Brakedal, Fitjar IL |
040599 |
(1) |
J16 |
Fitjar |
11.09 |
Debut-12 |
|||
1,20 |
Karin
Busch, SK Vidar |
120792 |
(3) |
KS |
Oslo/Bi |
30.10 |
1,10-07 |
|||
1,20 |
Maria
Tamires Birkeland, Ørsta IL |
030597 |
(1) |
J15 |
Ørsta |
05.12 |
1.15-12 |
|||
1,20 |
Ane Rosseland Johansen, Lye IL |
180297 |
(1) |
J15 |
Lyefjell |
12.12 |
1.15-12 |
|||
1,20 |
Brita Mehl Lode, Bergens TF |
180200 |
(1) |
J12 |
Valestrand |
28.12 |
1.21-12 |
|||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||
1,20 |
Sigrid Kleive, Ålesunds FIK |
220200 |
(1) |
J13 |
Ålesund |
23.01 |
1,05-11 |
|||
1,20 |
Julie Heiervang Johnsen,
Ålesunds FIK |
250796 |
(1) |
J17 |
Ålesund |
23.01 |
1,08-11 |
|||
1,20 |
Maja Bossum, Fredrikstad IF |
011195 |
(1) |
J18/19 |
Fredrikstad |
28.01 |
Debut-13 |
|||
1,20 |
Line Myrestøl Johansson, Sørild
FIK |
090298 |
(2) |
J15 |
Grimstad |
14.02 |
1,15-11 |
|||
1,20 |
Caroline Fleischer, Ski IL |
261096 |
(1) |
J17 |
Østli |
11.03 |
1,15-11 |
|||
1,20 |
Guro Sellevåg Aarø, IL Norna-Salhus |
100999 |
(1) |
J14 |
Arna |
13.03 |
1,08-12 |
|||
1,20 |
Julie Woie Flølo, Bergens TF |
250799 |
(1) |
J14 |
Bergen |
19.03 |
1,12-12 |
|||
STAV/POLE VAULT |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 3.70 – Monica Bjørnskau
Grimsrud, IL i BUL
Best
2002: 3.62 – Christine
Gulbrandsen, SK Vidar
Best
2003: 3.25 – Monica Tvedt Sæbø,
Osterøy IL
Best 2004: 3.25
– Cathrine Larsåsen, IL I BUL
Best 2005: 3.31
– Katrine Haarklau, Bergens TF
Best 2006: 3.90
– Cathrine Larsåsen, IL I BUL
Best 2007: 4.10
– Cathrine Larsåsen, IL I BUL
Best 2008: 4.12
– Cathrine Larsåsen, IL I BUL
Best 2009: 4.16
– Cathrine Larsåsen, IL I BUL
Best 2010: 4.31
– Cathrine Larsåsen, IL I BUL
Best 2011: 4.35
– Cathrine Larsåsen, IL I BUL
Best 2012: 4.41
– Cathrine Larsåsen, IL I BUL
2012 |
3.273 |
2001 |
3.055 |
2011 |
3.332 |
2000 |
3.032 |
2010 |
3.208 |
1999 |
2.967 |
2009 |
3.274 |
1998 |
2.845 |
2008 |
3.295 |
1997 |
2.766 |
2007 |
3.298 |
1996 |
2.655 |
2006 |
3.186 |
1995 |
- |
2005 |
2.865 |
1994 |
- |
2004 |
2.887 |
|
|
2003 |
2.796 |
|
|
2002 |
3.098 |
|
Norsk rekord: |
4.41 |
Cathrine Larsåsen, IL i BUL |
Steinkjer |
11.02 |
Rekord U23: |
4.12 |
Cathrine Larsåsen, IL i BUL |
Göteborg, SWE |
09.02.2008 |
Rekord U20: |
3.90 |
Katrine Haarklau, IL Gular |
Stange |
01.02.2009 |
EM-krav: 4,35
4,31 |
Cathrine Larsåsen, IL i BUL |
051286 |
(2) |
KS |
Manchester,
GBR |
09.03 |
4.41-12 |
||
4,30 |
Larsåsen |
|
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
||
4,21 |
Larsåsen |
|
(6) |
KS |
Potsdam,
GER |
16.02 |
|
||
4,18 |
Larsåsen |
|
(3) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
||
4,16 |
Larsåsen |
|
(15)=q |
EM |
Göteborg,
SWE |
01.03 |
|
||
4,15 |
Larsåsen |
|
(-)x |
DM |
Skive,
DEN |
23.02 |
|
||
4,10 |
Larsåsen |
|
(1) |
KS |
Malmö,
SWE |
26,01 |
|
||
4,03 |
Katrine Haarklau, IL Gular |
210291 |
(4) |
KS |
Fayetteville,
USA |
01.03 |
3.90-09 |
||
4,00 |
Larsåsen |
|
(8) |
KS |
Stockholm,
SWE |
21.02 |
|
||
3,80 |
Ida Beate Østhus, Ranheim IL |
150587 |
(1) |
KS |
Steinkjer |
26.01 |
3.76-11 |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
3,80 |
Østhus |
|
(2) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
||
3,80 |
Julie Farseth Berg, IL i BUL |
170894 |
(1) |
KS |
Göteborg,
SWE |
10.02 |
3.45-11 |
||
3,80 |
Lene Retzius, Moelven IL |
040196 |
(1) |
J17 |
Steinkjer |
10.03 |
3.60-11 |
||
3,78 |
Haarklau |
|
(2) |
KS |
Columbia,
USA |
15.02 |
|
||
3,75 |
Retzius |
|
(1) |
J17 |
Oslo/NIH |
04.03 |
|
||
3,70 |
Farseth Berg |
|
(3) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
||
3,70 |
Haarklau |
|
(12) |
KS |
Fayetteville,
USA |
23.02 |
|
||
3,68 |
Haarklau |
|
(12) |
KS |
Fayetteville,
USA |
08.02 |
|
||
3,65 |
Farseth Berg |
|
(1) |
J18/19 |
Göteborg,
SWE |
18.01 |
|
||
3,65 |
Retzius |
|
(1) |
J18/19 |
Oslo/NIH |
18.03 |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
3,65 |
Malin Vik Gregor, FIK Orion |
220795 |
(2) |
J18/19 |
Oslo/NIH |
18.03 |
3.45-12 |
||
3,63 |
Vik Gregor |
|
(1) |
KS |
Örebro,
SWE |
23.03 |
|
||
3,61 |
Vik Gregor |
|
(1) |
KS |
Stange |
09.02 |
|
||
3,60 |
Paula Nedberge Llano, Laksevåg TIL |
010595 |
(4) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
3.50-12 |
||
3,60 |
Farseth Berg |
|
(1) |
KS |
Malmö,
SWE |
09.02 |
|
||
3,60 |
Nedberge Llano |
|
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||
3,60 |
Farseth Berg |
|
(2)= |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||
3,60 |
Vik Gregor |
|
(2)= |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
|
||
3,56 |
Nedberge Llano |
|
(1) |
J18/19 |
Haukås |
17.02 |
|
||
3,50 |
Vik Gregor |
|
(8) |
KS |
Göteborg,
SWE |
19.01 |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
3,50 |
Østhus |
|
(10) |
KS |
Göteborg,
SWE |
19.01 |
|
||
3,50 |
Retzius |
|
(1) |
J17 |
Oslo/NIH |
21.01 |
|
||
3,50 |
Farseth Berg |
|
(1) |
J18/19 |
Oslo/NIH |
21.01 |
|
||
3,50 |
Haarklau |
|
(14) |
KS |
Lexington,
USA |
25.01 |
|
||
3,50 |
Vik Gregor |
|
(5) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
|
||
3,45 |
Vik Gregor |
|
(1) |
J18/19 |
Stange |
20.01 |
|
||
3,45 |
Nedberge Llano |
|
(1) |
J18/19 |
Haukås |
09.02 |
|
||
3,45 |
Farseth Berg |
|
(-)x |
DM |
Skive,
DEN |
23.02 |
|
||
3.44 |
Nedberge Llano |
|
(1) |
J18/19 |
Haukås |
27.01 |
|
||
3,42 |
Østhus |
|
(5) |
FIN/SWE |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
3,40 |
Farseth Berg |
|
(1) |
J18/19 |
Oslo/NIH |
18.02 |
|
||
3,38 |
Kari Strømhaug, IL Tyrving |
040797 |
(1) |
J16 |
Ithaca,
USA |
12.01 |
2.74-12 |
||
3,38 |
Østhus |
|
(3) |
KS |
Göteborg,
SWE |
17.01 |
|
||
3,35 |
Strømhaug |
|
(1) |
J15 |
Ithaca,
USA |
07.12 |
|
||
3,35 |
Strømhaug |
|
(1) |
J16 |
Ithaca,
USA |
05.01 |
|
||
3,35 |
Nedberge Llano |
|
(3) |
J18/19 |
Göteborg,
SWE |
18.01 |
|
||
3,35 |
Strømhaug |
|
(1) |
J16 |
Ithaca,
USA |
23.02 |
|
||
3,35 |
Strømhaug |
|
(3) |
J18 |
Ithaca,
USA |
02.03 |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
3,10 |
Marianne Benserud, IL Gneist |
190495 |
(1) |
J17 |
Fana |
29.09 |
3.32-12 |
||
3,00 |
Karoline Weea Johansen, Moelven IL |
071197 |
(1) |
J16 |
Stange |
20.01 |
3.05-12 |
||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
||
2,90 |
Maija Johanne Jakobsen, Ranheim IL |
280494 |
(2) |
KS |
Trondheim/Ra |
10.01 |
2.40-12 |
||
2,81 |
Monika Benserud, IL Gneist |
241196 |
(1) |
J17 |
Fana |
01.12 |
3.03-10 |
||
2,70 |
Sara Bålsrud, Hurdal IL |
071297 |
(1) |
J15 |
Ski |
16.12 |
2.40-12 |
||
2,70 |
Marianne Husby, Nesodden IF |
231094 |
(2) |
J18/19 |
Oslo/NIH |
18.02 |
2.81-10 |
||
2,70 |
Tiril Malm Sunde, Moelven IL |
290197 |
(3) |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
2.90-12 |
||
2,64 |
Vilde Ingvaldsen, IL Norna-Salhus |
050399 |
(1) |
J14 |
Haukås |
27.01 |
2.60-12 |
||
2,61 |
Katarina Fallsen, Moelven IL |
030496 |
(1) |
J16 |
Moelv |
13.07 |
2.60-10 |
||
2,53 |
Kristin Løwø, IL Pioner |
270997 |
(1) |
J16 |
Luleå,
SWE |
23.03 |
2.30-12 |
||
2,50 |
Birgitte Kjus, Raumnes & Årnes IL |
300999 |
(1) |
J13 |
Ski |
16.12 |
1.95-12 |
||
2,50 |
Sanne Myrmel, IL Gneist |
230499 |
(1) |
J14 |
Stange |
03.02 |
Debut-13 |
||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
||
2,50 |
Tonje Florvaag, Sandnes IL |
211194 |
(1) |
J18/19 |
Sandnes |
02.03 |
2,10-12 |
||
2,50 |
Sofie Skancke Krauss, Ullens./Kisa IL |
140398 |
(1) |
J15 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
||
2,40 |
Agathe Holtan Wathne, IL Fri |
250794 |
(1) |
J18/19 |
Fana |
29,09 |
3.22-10 |
||
2,40 |
Ramya Nadesapuran, Stjørdal FIK |
100698 |
(1) |
J15 |
Steinkjer |
26.01 |
2.60-12 |
||
2,40 |
Thea Mangset, Moelven IL |
260498 |
(2) |
KS |
Stange |
09.02 |
2,30-11 |
||
2,34 |
Marie Ling Hoel, IL Pioner |
290398 |
(1) |
J15 |
Finnsnes |
06.01 |
2,50-12 |
||
2,33 |
Rebekka Isaksen, IL Pioner |
|
(2) |
J15 |
Luleå.
SWE |
23.02 |
Debut-13 |
||
2,32 |
Thuva Vika Tholo, Bergens TF |
220500 |
(1) |
J13 |
Haukås |
09.12 |
2.26-11 |
||
2,30 |
Ana Ljusic, FIK Orion |
130299 |
(1) |
J13 |
Stange |
15.12 |
Debut-13 |
||
2,30 |
Henriette Foss, IK Tjalve |
251198 |
(3) |
KS |
Stange |
09.02 |
1,95-12 |
||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
||
2,30 |
Ane Kamsvåg, Straumsnes IL |
110297 |
(4) |
J16 |
Steinkjer |
10.03 |
2.40-12 |
||
2,25 |
Brit Eva F. Brurås, IL Norna-Salhus |
050165 |
(1) |
KS |
Haukås |
09.02 |
2.14-11 |
||
2,22 |
Cornelia Fallsen, Moelven IL |
301098 |
(2) |
J14 |
Moelv |
13.07 |
2.40-12 |
||
2,10 |
Astrid Styrvold, Larvik TIF |
051198 |
(6) |
J15 |
Göteborg,
SWE |
03.02 |
Debut-13 |
||
2,00 |
Veronica Zlamalik, Veldre IL |
010198 |
(2) |
J14 |
Moelv |
12.07 |
Debut-13 |
||
2,00 |
Victoria Brurås, IL Norna-Salhus |
310197 |
(1) |
J15 |
Fana |
29.09 |
2.66-11 |
||
2,00 |
Sofie Rønningsbakk, Sandnes IL |
040295 |
(2) |
J17 |
Fana |
29.09 |
Debut-13 |
||
LENGDE/LONG JUMP |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 5.85 – Margrethe
Renstrøm, Søgne IL
Best
2002: 5.98 – Margrethe
Renstrøm, Søgne IL
Best 2003: 6.12 – Margrethe Renstrøm, Søgne IL
Best
2004: 5.89 – Thale Glomsrød,
Fredrikstad IF
Best
2005: 5.94 – Margethe Renstrøm,
IK Tjalve
Best
2006: 6.34 – Oda Utsi Onstad,
Fagernes IL
Best
2007: 6.16 – Margethe Renstrøm,
IK Tjalve
Best
2008: 6.21 – Ida Marcussen, IK
Våg
Best
2009: 6.08 – Margrethe
Renstrøm, IK Tjalve
Best
2010: 5.92 – Ida Marcussen, IK
Våg
Best
2011: 6.33 – Oda Utsi Onstad,
Fagernes IL
Best
2012: 6.09 – Ida Marcussen, IK
Våg
2012 |
5.672 |
2001 |
5.652 |
1990 |
5.765 |
2011 |
5.768 |
2000 |
5.700 |
1989 |
5.605 |
2010 |
5.681 |
1999 |
5.643 |
1988 |
5.623 |
2009 |
5.778 |
1998 |
5.688 |
1987 |
5.683 |
2008 |
5.839 |
1997 |
5.553 |
1986 |
5.766 |
2007 |
5.761 |
1996 |
5.552 |
1985 |
5.677 |
2006 |
5.656 |
1995 |
5.618 |
1984 |
5.688 |
2005 |
5.693 |
1994 |
5.751 |
1983 |
5.644 |
2004 |
5.638 |
1993 |
5.780 |
1982 |
5.787 |
2003 |
5.701 |
1992 |
5.733 |
1981 |
5.654 |
2002 |
5.628 |
1991 |
5.658 |
|
|
Merk at alle snitt før 2009
inkluderer resultater i lav grop og derfor ikke er 100% sammenlignbare
Norsk rekord: |
6.51 |
Berit Berthelsen, IL Tyrving |
Praha, CZE |
12.03.1967 |
Rekord U23: |
6.35 |
Ingvild Larsen, Laksevåg TIL |
Stange |
20.02.1993 |
Rekord U20: |
6.35 |
Ingvild Larsen, Laksevåg TIL |
Stange |
20.02.1993 |
EM-krav: 6,35
5,86 |
Ida
Marcussen, IK Våg |
011187 |
(2)xM |
FM |
Joensuu,
FIN |
03.03 |
6.21-08 |
||
5,84 |
Katarina
Mögenburg, IL Tyrving |
160691 |
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
5.86-12 |
||
5,83 |
Nadia Akpana Assa, IL i BUL |
221295 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
5.48-11 |
||
5,80 |
Oda
Utsi Onstad, IK Tjalve |
120590 |
(4) |
KS |
Malmö,
SWE |
27.01 |
6.34-06 |
||
5,80 |
Lene
Secher Myrmel, IL Fri |
180586 |
(2) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
5.78-10 |
||
5,66 |
Eline
Breilid, Kristiansands IF |
080593 |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
5.54-11 |
||
5,56 |
Frida
Thorsås, Urædd Friidrett |
310194 |
(2)M |
NM |
Sandnes |
13.01 |
5.08-11 |
||
5,48 |
Nathalie O. Johnsen, Sørild FIK |
020798 |
(1) |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
4.85-12 |
||
5,46 |
Sofie
Olsholt, IL Tyrving |
080296 |
(1) |
J17 |
Uddevalla,
SWE |
12.01 |
4.98-12 |
||
5,46 |
Kristi
Strømmen Kjerpeset, Florø TIF |
130198 |
(1) |
J18 |
Florø |
16.03 |
5.22-12 |
||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
||
5,38 |
Renate Grimstad, Dimna IL |
180792 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
5.11-11 |
||
5,32 |
Karoline Weea Johansen,
Moelven IL |
071197 |
(1) |
KS |
Stange |
05.01 |
5.05-12 |
||
5,30 |
Phylis
Boateng-Gyamfi, IL i BUL |
300494 |
(2) |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
5.43-12 |
||
5,29 |
Maren
Haugen Lillefosse, IL Gneist |
120298 |
(1) |
J15 |
Haukås |
17.02 |
4.81-12 |
||
5,28 |
Agathe Holtan Wathne, IL Fri |
250794 |
(1) |
J18/19 |
Haukås |
09.02 |
5.30-12 |
||
5,26 |
Andrea
Breilid, Kristiansands IF |
010994 |
(1) |
J19 |
Kristiansand |
27.01 |
5.22-12 |
||
5,26 |
Anne
Engen Andersen, Frol IL |
140295 |
(8) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
5.39-12 |
||
5,25 |
Emilie
Berge, Iveland IL |
071297 |
(1) |
J16 |
Kristiansand |
27.01 |
Debut-13 |
||
5,25 |
Vilde
Gjesbakk, Rana FIK |
030696 |
(1) |
J17 |
Luleå,
SWE |
23.02 |
4.83-12 |
||
5,23 |
Cecilia
J. C. Håkegård, Selsbakk IF |
071294 |
(1) |
KS |
Trondheim/Ra |
27.01 |
Debut-13 |
||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
||
5,23 |
Katrine
Haarklau, Bergens TF |
210291 |
(-)M |
KS |
Fayetteville,
USA |
22.02 |
5.32-08 |
||
5,19 |
Annika Tollefsen, IK Tjalve |
050193 |
(3) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
5.29-12 |
||
5,19 |
Ingvild
Tvare, IL i BUL |
310591 |
(4) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
5.42-11 |
||
5,18 |
Chiamaka Okparaebo, IL i BUL |
260292 |
(1) |
KS |
Oslo/Bi |
15.02 |
5.67-11 |
||
5,17 |
Caroline
Fleischer, Ski IL |
261096 |
(2) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
4,80-12 |
||
5,17 |
Hedda
Utsi Onstad, Fagernes IL |
210692 |
(5) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
5.68-08 |
||
5,17 |
Synnøve
Bjørgo Adam, Fagernes IL |
150997 |
(2) |
J16 |
Stange |
16.03 |
5.38-12 |
||
5,16 |
Jenny
Nyborg, Steinkjer FIK |
160496 |
(3) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
5.07-12 |
||
5,14 |
Kaja B. Skarland, Overhalla IL |
250399 |
(2) |
J15 |
Ås, SWE |
27.01 |
Debut-13 |
||
5,11 |
Monika
Benserud, BFG Bergen FIK |
241196 |
(4) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
5.45-11 |
||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
||
5,08 |
Karoline Klemp Petersen, IL i BUL |
220195 |
(2) |
J18/19 |
Oslo/Bi |
15.02 |
5.14-12 |
||
5,08 |
Malene
Liavaag, Hareid IL |
090896 |
(5) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
5.01-12 |
||
5,06 |
Katrine Haugstulen, FIK Orion |
260695 |
(2) |
KS |
Stange |
05.01 |
4.52-12 |
||
5,04 |
Kristine
Berger Akervold, Fagernes IL |
170998 |
(1) |
J15 |
Stange |
17.03 |
4,25-12 |
||
5,03 |
Mia Erika Fagerlund Johansen, Ski IL |
010797 |
(1) |
J16 |
Fredrikstad |
10.02 |
Debut-13 |
|
|
5,02 |
Heidi Gustavsen, Sarpsborg IL |
100598 |
(4) |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
||
5,01 |
Hanne Andve, IK Våg |
140596 |
(10) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
5,00-12 |
||
5,01 |
Mari
Cecilie Hansen, Ås IL |
091195 |
(1) |
J18/19 |
Fredrikstad |
10.02 |
4.90-12 |
||
4,99 |
Line Valen, Haugesund IL |
220993 |
(1) |
U23 |
Haugesund |
12.12 |
5.41-12 |
||
4,99 |
Mai
Britt Berge, Iveland IL |
120795 |
(6) |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
Debut-13 |
||
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
||
4,98 |
Naruemon
Rattanarin, Fagernes IL |
270798 |
(5) |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
4,27-12 |
||
4,97+ |
Naomi
Van den Broeck, TIL Hovding (BEL) |
030196 |
(6) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
4,70-11 |
||
4,95 |
Marte
M. D. Jermstad, Selsbakk IL |
010394 |
(2) |
KS |
Trondheim/Ra |
27.01 |
5.07-10 |
||
4,95 |
Jorunn
Vaagan Hofset, Trondheim FIK |
010791 |
(3) |
KS |
Trondheim/Ra |
27.01 |
4.92-08 |
||
4,95 |
Thanya
Panchalingam, Lørenskog FIL |
141098 |
(6) |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
4.94-12 |
||
4,94 |
Veslemøy
Kollstad, Kristiansands IF |
140597 |
(1) |
J16 |
Kristiansand |
27.01 |
4,77-12 |
||
4,93 |
Mari
Sellevåg Aarø, IL Norna-Salhus |
130298 |
(2) |
J15 |
Haukås |
10.02 |
4,22-12 |
||
4,93 |
Thale
Leirfall Bremseth, Stjørdal FIK |
120499 |
(1) |
J14 |
Stange |
17.03 |
Debut-13 |
||
4,92 |
Julie
Gaustad, IL i BUL |
300596 |
(3) |
J17 |
Göteborg,
SWE |
03.02 |
4,64-12 |
||
4,92 |
Rikke
Hauan, FIK Orion |
200198 |
(3) |
J15 |
Stange |
17.03 |
Debut-13 |
||
4,90 |
Julie
Marie Bressand, IL Tyrving |
200797 |
(10) |
KS |
Göteborg,
SWE |
02.02 |
4,59-12 |
||
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
||
4,90 |
Oda Mohus, IL Runar |
130497 |
(4) |
J16 |
Göteborg,
SWE |
03.02 |
4,70-12 |
||
4,87 |
Emily
Nyborg, Steinkjer FIK |
250798 |
(1) |
J15 |
Trondheim/Ra |
20.01 |
4,28-12 |
||
4,87 |
Karoline
Daland, Sørild FIK |
130299 |
(1) |
J14 |
Kristiansand |
27.01 |
Debut-13 |
||
4,86+ |
Antonella Adoko, IL Norna.Salhus (GHA) |
290595 |
(1) |
KS |
Haukås |
19.01 |
Debut-13 |
||
4,86 |
Josefine
Danielsen, Fredrikstad IF |
120594 |
(2) |
J18/19 |
Fredrikstad |
10.02 |
4,87-12 |
||
4,86 |
Cathrine
Harris, Fana IL |
300998 |
(1) |
J15 |
Haukås |
15.03 |
4.79-12 |
||
4,86 |
Anna
Eikebrokk, IL Tyrving |
040497 |
(3) |
J16 |
Steinkjer |
09.03 |
5.05-12 |
||
4,85 |
Linn
Oppegaard, Moss IL |
231298 |
(2) |
J15 |
Fredrikstad |
10.02 |
Debut-13 |
||
4,84 |
Kine Therese Skarland, Overhalla IL |
310595 |
(7) |
J18/19 |
Steinkjer |
10.03 |
5.19-11 |
||
4,84 |
Tonje Fjellet Kristiansen,
FIK Orion |
130999 |
(2) |
J14 |
Stange |
17.03 |
Debut-13 |
||
4,83 |
Wendel
Marie Håvardstun, Sandefjord TIF |
050698 |
(2) |
J15 |
Göteborg,
SWE |
03.02 |
Debut-13 |
||
|
(60) |
|
|
|
|
|
|
||
4,83 |
Telma
Eid, Søndre Land IL |
200398 |
(8) |
J15 |
Steinkjer |
09.03 |
4,32-12 |
||
4,81 |
Tone Brakedal, Fitjar IL |
040599 |
(1) |
J14 |
Haukås |
09.02 |
Debut-13 |
||
4,80 |
Jorunn
Bjørkli Bakløkk, Børsa IL |
010198 |
(1) |
J14 |
Trondheim/Ra |
05.12 |
Debut-13 |
||
5,60 |
Nathalie O. Johnsen, Sørild FIK |
020798 |
(1) |
J15/16 |
Drammen |
10.02 |
|
|
|||
5,32 |
Malene
Liavaag, Hareid IL |
090896 |
(1) |
J17 |
Sykkylven |
03.02 |
|
|
|||
5,27 |
Caroline
Fleischer, Ski IL |
261096 |
(1) |
J17 |
Lillestrøm |
26.01 |
|
|
|||
5,18 |
Wendel
Marie Håvardstun, Sandefjord TIF |
050698 |
(3) |
J1516 |
Drammen |
10.02 |
|
|
|||
5,16 |
Mari
Cecilie Hansen, Ås IL |
091195 |
(1) |
J18/19 |
Lillestrøm |
26.01 |
|
|
|||
5,16 |
Alice
Ulla Berg, Ålesunds FIK |
290197 |
(1) |
J16 |
Sykkylven |
03.02 |
|
|
|||
5,13 |
Louisa Ampomah, IL i BUL |
150393 |
(1) |
KS |
Oslo/Ek |
01.12 |
|
|
|||
5,13 |
Sara
Rolfsøn, Moss IL |
271194 |
(1) |
J18/19 |
Oslo/Ek |
12.01 |
|
|
|||
5,13 |
Linn
Oppegaard, Moss IL |
231298 |
(1)| |
J15 |
Oslo/Ek |
02.03 |
|
||||
5,04 |
Mai
Britt Berge, Iveland IL |
120795 |
(1) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
|
|
|||
5,04 |
Elin
Dale, Herkules Friidrett |
081296 |
(2) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
|
|
|||
5,03 |
Julie
Gaustad, IL i BUL |
300596 |
(3) |
J16 |
Oslo/Ek |
01.12 |
|
|
|||
5,01 |
Anna
Eikebrokk, IL Tyrving |
040497 |
(2) |
J16 |
Lillestrøm |
26.01 |
|
|
|||
5,01 |
Amalia
Westerlund, Sem IF |
260196 |
(3) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
|
|
|||
4,99 |
Julie
Marie Bressand, IL Tyrving |
200797 |
(4) |
J16 |
Oslo/Ek |
01.12 |
|
|
|||
4,95 |
Ingvild
Tvare, IL i BUL |
310591 |
(2) |
KS |
Lillestrøm |
26.01 |
|
|
|||
4,95 |
Emma Kastnes Kvåle, IL Runar |
140695 |
(4) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
|
|
|||
4,92 |
Tone Brakedal, Fitjar IL |
040599 |
(1) |
J14 |
Vikahaugane |
28.12 |
|
|
|||
4,92 |
Guro Ølnes, IL Tyrving |
180497 |
(3) |
J16 |
Lillestrøm |
26.01 |
|
|
|||
4,92 |
Mari Forbord Anderssen, Kristiansands IF |
080696 |
(5) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
|
|
|||
4,89 |
Karoline
Daland, Sørild FIK |
130299 |
(1) |
J13/14 |
Drammen |
10.02 |
|
|
|||
4,87 |
Kristina Thunem, Fiskå IL |
200598 |
(1) |
J15 |
Sykkylven |
03.02 |
|
|
|||
4,86 |
Marte
Pettersen, Urædd Friidrett |
300497 |
(4) |
J15/16 |
Drammen |
10.02 |
|
||||
4,84 |
Ingebjørg
Rygnestad, IL i BUL |
251296 |
(5) |
J16 |
Oslo/Ek |
01.12 |
|
|
|||
LENGDE UTEN
TILLØP/STANDING LONG JUMP |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 2.74 – Rannveig Kvalvik,
Moss IL
Best
2002: 2.71 – Åshild Rygg
Tonning, IL Norna-Salhus
Best
2003: 2.76 – Rannveig Kvalvik,
Moss IL
Best
2004: 2.68 – Rannveig Kvalvik,
Moss IL
Best
2006: 2.85 – Oda Utsi Onstad,
Fagernes IL
Best
2007: 2.82 – Oda Utsi Onstad,
Fagernes IL
Best
2008: 2.77 – Oda Utsi Onstad,
Fagernes IL
Best
2009: 2.91 – Stine Kufaas, IL i
BUL
Best
2010: 2.76 – Oda Utsi Onstad,
Fagernes IL
Best
2011: 2.84 – Oda Utsi Onstad,
Fagernes IL
Best
2012: 2.81 – Oda Utsi Onstad,
IK Tjalve
2012 |
2.554 |
2000 |
2.643 |
1988 |
2.696 |
2011 |
2.606 |
1999 |
2.628 |
1987 |
2.665 |
2010 |
2.565 |
1998 |
2.637 |
1986 |
2.673 |
2009 |
2.649 |
1997 |
2.684 |
1985 |
2.695 |
2008 |
2.648 |
1996 |
2.624 |
1984 |
2.676 |
2007 |
2.642 |
1995 |
2.649 |
1983 |
2.659 |
2006 |
2.635 |
1994 |
2.660 |
1982 |
2.676 |
2005 |
2.637 |
1993 |
2.618 |
1981 |
2.704 |
2004 |
2.627 |
1992 |
2.622 |
1980 |
2.688 |
2003 |
2.647 |
1991 |
2.649 |
1979 |
2.697 |
2002 |
2.643 |
1990 |
2.654 |
1978 |
2.692 |
2001 |
2.607 |
1989 |
2.676 |
|
|
Norsk rekord: |
2.92 |
Annelin Mannes, Åkra IL |
Flisa |
07.03.1981 |
Rekord U23: |
2.92 |
Annelin Mannes, Åkra IL |
Flisa |
07.03.1981 |
Rekord U20: |
2.92 |
Annelin Mannes, Åkra IL |
Flisa |
07.03.1981 |
2,75 |
Oda Utsi Onstad, IK Tjalve |
120590 |
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
2.85-06 |
|||
2,72 |
Vilde Svortevik, IL Gular |
180594 |
(1) |
J18/19 |
Laksevåg |
26.01 |
2.55-12 |
|||
2,66 |
Svortevik |
|
(2) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
|||
2,65 |
Vilde
Lund Bjørnsen, IL Gneist |
120496 |
(1) |
J17 |
Laksevåg |
26.01 |
2.52-10 |
|||
2,62 |
Jorunn
Vaagan Hofset, Trondheim Friidrett |
010791 |
(1) |
KS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
2.58-11 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
2,59 |
Ida Planke Berg, IL Tyrving |
170796 |
(1) |
NM-U20 |
Haugesund |
03.02 |
Debut-13 |
|||
2,57 |
Celina Solend, Stord IL |
290193 |
(1) |
KS |
Bremnes |
17.01 |
2.59-11 |
|||
2,56 |
Aliyah Osuman, IF Sturla |
260299 |
(1) |
J14 |
Drammen |
14.03 |
Debut-13 |
|||
2,54 |
Nathalie
O. Johnsen, Sørild FIK |
020798 |
(1) |
J15 |
Kristiansand |
18.11 |
2,23-12 |
|||
2,53+ |
Caroline Lundahl, SK Vidar (SWE) |
161091 |
(1) |
KS |
Oslo/Bi |
30.10 |
Debut-13 |
|||
2,53+ |
Naomi Van den Broeck, IL Gular (BEL) |
030196 |
(3) |
NM-U20 |
Haugesund |
03.02 |
2.49-11 |
|||
2,50 |
Julie
Andrea Håskjold, Trondheim Friidrett |
030893 |
(2) |
KS |
Trondheim/Ra |
20.01 |
2.44-10 |
|||
2,49 |
Katarina
Mögenburg, IL Tyrving |
160691 |
(1) |
KS |
Gjønnes |
29.10 |
Debut-13 |
|||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||
2,48 |
Marte
Marina Pedersen, Selsbakk IF |
150695 |
(1) |
J17 |
Trondheim/Ra |
31.10 |
2.41-11 |
|||
2,48 |
Benedicte Hauge, Kristiansands IF |
190189 |
(1) |
KS |
Kristiansand |
18.11 |
2.65-10 |
|||
2,48 |
Eline
Netland, Sandnes IL |
080495 |
(4) |
NM-U20 |
Haugesund |
03.02 |
2,34-09 |
|||
2,47 |
Astrid Cederkvist, SK Vidar |
230294 |
(2) |
KS |
Oslo/Bi |
30.10 |
Debut-13 |
|||
2,47 |
Linn Oppegaard, Moss IL |
231298 |
(1) |
J15 |
Moss |
08.02 |
Debut-13 |
|||
2,45 |
Line Kloster, SK Vidar |
270290 |
(3) |
KS |
Oslo/Bi |
30.10 |
2.26-04 |
|||
2,45 |
Caroline Fleischer, Ski IL |
261096 |
(1) |
J17 |
Østli |
11.03 |
2,35-12 |
|||
2,44 |
Karina Årdalsbakke Mjeldheim, IL Fri |
240996 |
(1) |
J17 |
Garnes |
04.02 |
2.39-12 |
|||
2,42 |
Anna Tolås Omdal, Egersunds IK |
221293 |
(1) |
U23 |
Egersund |
10.01 |
2,32-07 |
|||
2,41 |
Marlen Aakre, Fredrikstad IF |
170993 |
(1) |
KS |
Fredrikstad |
28.01 |
2,26-11 |
|||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||
2,41 |
Alice Ulla Berg, Ålesunds FIK |
290197 |
(1) |
J17 |
Ålesund |
28.02 |
2,35-12 |
|||
2,40 |
Trine
Mjåland, Kristiansands IF |
|
(2) |
KS |
Kristiansand |
18.11 |
|
|||
2,40 |
Sigrid
Borge, Osterøy IL |
031295 |
(1) |
J18/19 |
Valestrand |
28.12 |
2,31-12 |
|||
2,40 |
Sarah
Hovden Øvsthus, Laksevåg TIL |
200394 |
(1) |
U20 |
Laksevåg |
26.01 |
2.29-11 |
|||
TRESTEG/TRIPLE JUMP |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 12.64 – Nina Johannessen,
IK Tjalve
Best
2002: 12.92 – Nina Johannessen,
IK Tjalve
Best
2003: 12.89 – Nina Johannessen,
IK Tjalve
Best
2004: 12.63 – Nina Johannessen,
IK Tjalve
Best
2005: 12.71 – Margrethe
Renstrøm, IK Tjalve
Best 2006: 13.14
– Mia Haave, IL Tyrving
Best 2007: 12.69
– Mia Haave, IL Tyrving
Best 2008: 13.09
– Mia Haave, IL Tyrving
Best 2009: 13.05
– Mia Haave, IL Tyrving
Best
2010: 13.35 – Inger Anne
Frøysedal, IK Tjalve
Best
2011: 13.57 – Inger Anne
Frøysedal, IK Tjalve
Best
2021: 13.37 – Inger Anne
Frøysedal, IK Tjalve
2012 |
11.996 |
2001 |
11.811 |
2011 |
11.804 |
2000 |
12.232 |
2010 |
11.846 |
1999 |
12.114 |
2009 |
11.663 |
1998 |
12.360 |
2008 |
11.964 |
1997 |
11.731 |
2007 |
11.635 |
1996 |
11.568 |
2006 |
11.982 |
1995 |
11.819 |
2005 |
11.861 |
1994 |
- |
2004 |
11.670 |
1993 |
11.649 |
2003 |
11.836 |
1992 |
11.351 |
2002 |
12.100 |
|
|
|
|
|
Merk at alle snitt før 2009 inkluderer resultater i lav grop og derfor ikke er
100 % sammenlignbare.
Norsk rekord: |
13.57 |
Inger Anne Frøysedal, IK Tjalve |
Malmö, SWE |
29.01.2011 |
Rekord U23: |
13.57 |
Inger Anne Frøysedal, IK Tjalve |
Malmö, SWE |
29.01.2011 |
Rekord U20: |
13.14 |
Mia Haave, IL Tyrving |
Bratislava, SVK |
29.01.2006 |
EM-krav: 13,60
13,00 |
Inger
Anne Frøysedal, IK Tjalve |
250489 |
(1) |
KS |
Oslo/Bi |
22.02 |
13.57-11 |
|||||
12,92 |
Frøysedal |
|
(3) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
12,46 |
Chiamaka Okparaebo, IL i BUL |
260292 |
(2) |
KS |
Oslo/Bi |
22.02 |
11.88-11 |
|||||
12,11 |
Amalie
Tefre Skage, IL Norna-Salhus |
160591 |
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
12.26-12 |
|||||
11,77 |
Ingri
Bøthun-Leganger, Laksevåg TIL |
100793 |
(7) |
KS |
Malmö,
SWE |
26.01 |
11.05-10 |
|||||
11,76 |
Karoline Klemp Petersen, IL i BUL |
220195 |
(1) |
KS |
Oslo/Bi |
25.01 |
11.16-12 |
|||||
11,64 |
Andrea
Breilid, Kristiansands IF |
010994 |
(3) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
11.78-12 |
|||||
11,63 |
Monika Benserud, IL Gneist |
241196 |
(1) |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
11.43-11 |
|||||
11,58 |
Maren
Høgberget, Iveland IL |
130889 |
(-)x |
DM |
Skive,
DEN |
24.02 |
11.77-12 |
|||||
11,55 |
Mai
Britt Berge, Iveland IL |
120795 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
10.84-12 |
|||||
11,48 |
Sofie
Olsholt, IL Tyrving |
080296 |
(4) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
Debut-13 |
|||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|||||
11,48 |
Julie
Gaustad, IL i BUL |
300596 |
(2) |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
10.41-12 |
|||||
11,17 |
Caroline
Fleischer, Ski IL |
261096 |
(4) |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||||
10.95 |
Ida Planke Berg, IL Tyrving |
170796 |
(6) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
Debut-13 |
|||||
10,86 |
Mari
Cecilie Hansen, Ås IL |
091195 |
(3) |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
9,83-12 |
|||||
10,84 |
Ingvild
Tvare, IL i BUL |
310591 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
10.83-10 |
|||||
10,79 |
Malene Liavåg, Hareid IL |
090896 |
(5) |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||||
10,68 |
Annika Tollefsen, IK Tjalve |
050193 |
(4) |
U23 |
Steinkjer |
08.03 |
10.79-11 |
|||||
10,58 |
Nathalie O. Johnsen, Sørild FIK |
020798 |
(7) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
Debut-13 |
|||||
10,50 |
Tora
Spangen Normann, IL i BUL |
250894 |
(2) |
J18/19 |
Oslo/Bi |
22.02 |
11.40-12 |
|||||
10,48 |
Mari
Mikkelsen, BUL-Tromsø, Friidrett |
170896 |
(1) |
U20 |
Tromsø |
12.12 |
10.19-12 |
|||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|||||
10,42 |
Liv
Håland, Bryne FIK |
090594 |
(11) |
KS
|
Lyon,
FRA |
19.01 |
Debut-13 |
|||||
10.39 |
Naruemon
Rattanarin, Fagernes IL |
270798 |
(1) |
J15 |
Stange |
19.01 |
Debut-13 |
|||||
10.36 |
Cathrine
Harris, Fana IL |
300998 |
(4) |
J15 |
Malmö,
SWE |
26.01 |
Debut-13 |
|||||
10,25 |
Lisa
Sørstrand Haugen, Florø TIF |
170296 |
(6) |
J17 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||||
10,20 |
Marianne
Husby, Nesodden IF |
231094 |
(3) |
J18/19 |
Oslo/Bi |
22.02 |
Debut-13 |
|||||
10,20 |
Marianne Benserud, IL Gneist |
190495 |
(4) |
J18/19 |
Steinkjer |
08.03 |
Debut-13 |
|||||
10,15 |
Katrine
Haugstulen, FIK Orion |
260695 |
(1) |
J18/19 |
Stange |
19.01 |
Debut-13 |
|||||
10,14 |
Guri
Sellevåg Aarø, IL Norna-Salhus |
100999 |
(1) |
J14 |
Haukås |
19.01 |
8.43-12 |
|||||
10.09 |
Mari
Sellevåg Aarø, IL Norna-Salhus |
130298 |
(1) |
J15 |
Haukås |
19.01 |
9.76-12 |
|||||
10,09 |
Anna
Eikebrokk, IL Tyrving |
040497 |
(3) |
KS |
Oslo/Bi |
26.01 |
10.32-12 |
|||||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|||||
10,09 |
Rikke
Hauan, FIK Orion |
200198 |
(1) |
KS |
Stange |
09.02 |
Debut-13 |
|||||
10,06 |
Karoline Weea Johansen,
Moelven IL |
071197 |
(1) |
J16 |
Stange |
19.01 |
10.16-12 |
|||||
10,04 |
Kari
Kuvaas Herting, Bergens TF |
140199 |
(2) |
J14 |
Haukås |
19.01 |
9.69-12 |
|||||
TRESTEG UTEN TILLØP/STANDING TRIPLE JUMP |
|
|
|
|
Best 2001: 7.34 – Åse Bergheim Rolland, Osterøy
IL
Best 2002: 7.45 – Stine Kufaas, Trondheim
Friidrett
Best 2003: 7.45 – Synne Husby Rostad, Steinkjer
FIK
Best 2004: 7.68 – Stine Kufaas, Trondheim
Friidrett
Best 2005: ?
Best 2006: 8.03 – Stine Kufaas, Trondheim
Friidrett
Best 2007: 8.32 – Oda Utsi Onstad, Fagernes IL
Best
2008: 8.13 – Mia Haave, IL
Tyrving
Best
2009: 8.20 – Oda Utsi Onstad,
Fagernes IL
Best
2010: 7.70 – Mia Haave, IL
Tyrving
Best
2011: 7.50 – Iren Vevatne
Isaksen, FIK BFG Fana
Best
2012: 7.44 – Jorunn Vaagan
Hofset, Trondheim FIK
7,62 |
Jorunn
Vaagan Hofset, Trondheim FIK |
010791 |
(1) |
KM |
Trondheim/NTNU |
16.02 |
7.44-12 |
7,23 |
Ida Eikeng, Urædd Friidrett |
250699 |
(1) |
J14 |
Eidanger |
26.01 |
6,56-12 |
7,04 |
Mari Lund Eide, Os TF |
150892 |
(1) |
KS |
Os |
19.03 |
6,44-07 |
KULE/SHOT |
|
|
|
|
|
|
Best
2001: 12.98 – Elin Isane,
Gloppen FIL
Best
2002: 14.44 – Tania Longe,
Fredrikstad IF
Best
2003: 14.40 – Tania Longe,
Fredrikstad IF
Best
2004: 14.21 – Elin Isane,
Gloppen FIL
Best
2005: 13.32 – Elin Isane,
Gloppen FIL
Best 2006: 13.52
– Charlotte Lund Abrahamsen, IL Sandvin
Best 2007: 14.56
– Charlotte Lund Abrahamsen, IL Sandvin
Best 2008: 15.16 –
Charlotte Lund Abrahamsen, IL Sandvin
Best 2009: 14.52 –
Kristin Sundsteigen, Stord IL
Best 2010: 14.46 –
Charlotte Lund Abrahamsen, IL Sandvin
Best 2011: 14.08 – Silje
Disserud, IL Sandvin
Best 2012: 15.52 –
Kristin Sundsteigen, IL Tyrving
2012 |
12.559 |
2001 |
11.967 |
1990 |
13.035 |
2011 |
11.946 |
2000 |
12.292 |
1989 |
12.352 |
2010 |
12.100 |
1999 |
12.714 |
1988 |
12.642 |
2009 |
12.348 |
1998 |
12.382 |
1987 |
13.207 |
2008 |
12.305 |
1997 |
12.426 |
1986 |
12.487 |
2007 |
11.921 |
1996 |
12.584 |
1985 |
13.528 |
2006 |
11.527 |
1995 |
12.566 |
1984 |
13.806 |
2005 |
11.928 |
1994 |
12.641 |
1983 |
12.927 |
2004 |
11.822 |
1993 |
13.066 |
1982 |
12.684 |
2003 |
11.766 |
1992 |
13.074 |
1981 |
13.017 |
2002 |
12.547 |
1991 |
12.261 |
|
|
Norsk rekord: |
17.25 |
Katarina Sederholm, Stjørdal FIK |
Stange |
07.02.1998 |
Rekord U23: |
15.35 |
Cecil Tidemand-Hansen, IL i BUL |
Oklahoma City, USA |
11.02.1978 |
Rekord U20: |
14.60 |
Wenche Kristensen, GT International |
Stange |
01.02.1992 |
EM-krav: 16,40
15,18 |
Kristin Sundsteigen, IL Tyrving |
200988 |
(1) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
15.52-12 |
|
14,50 |
Sundsteigen |
|
(3) |
SWE/FIN |
Växjö,
SWE |
09.02 |
|
|
13,86 |
Camilla Rønning, Nittedal IL |
120695 |
(1) |
J18/19 |
Rotnes |
14.04 |
13.18-12 |
|
13,40 |
Ida Marcussen, IK Våg |
011187 |
(2)M |
KS |
Tallin,
EST |
02.02 |
13.26-12 |
|
13,33 |
Katrine
Haarklau, IL Gular |
210291 |
(6) |
KS |
Columbia,
USA |
15.02 |
12.52-10 |
|
13,23 |
Marcussen |
|
(1) |
KS |
Köln,
GER |
05.01 |
|
|
13,23 |
Haarklau |
|
(8) |
KS |
Columbia,
USA |
18.01 |
|
|
13,22 |
Silje Disserud, IL Sandvin |
310591 |
(2) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
14.36-12 |
|
13,14 |
Frida Thorsås, Urædd Friidrett |
310194 |
(3) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
11.96-12 |
|
13,14 |
Marcussen |
|
(3)M |
SM |
Växjö,
SWE |
10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13,10 |
Haarklau |
|
(1)M |
KS |
Lincoln,
USA |
01.02 |
|
|
13,06 |
Marcussen |
|
(1)xM |
FM |
Joensuu,
FIN |
03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12,77 |
Mathilde Roe, IL Fri |
091096 |
(4) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
12.26-12 |
|
12,43 |
Mona Ekroll Jaidi, IL Norna-Salhus |
010295 |
(1) |
KS |
Haukås |
19.01 |
Debut-12 |
|
12,05 |
Mari Kogstad, IL Skjalg |
070489 |
(1) |
KS |
Sandnes |
20.02 |
11.93-10 |
|
11,96 |
Solveig
Fredriksen, Austevoll IK |
161292 |
(2) |
KS |
Haukås |
19.01 |
9.94-11 |
|
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
|
11,66 |
Eline
Bye, Ogndal IL |
251191 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
9.72-09 |
|
11,48 |
Martine Bye, Ogndal IL |
200693 |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
09.03 |
10.99-12 |
|
11,27 |
Anne Stunes Isene, IF Sturla |
040670 |
(1) |
KS |
Drammen |
13.01 |
11.06-06 |
|
11,16 |
Beatrice Nedberge
Llano, Laksevåg TIL |
141297 |
(6) |
NM |
Haugesund |
02.02 |
10.37-12 |
|
10,80 |
Lene Secher Myrmel, IL Fri |
180586 |
(2)M |
NM |
Sandnes |
13.01 |
11.05-12 |
|
10,63 |
Kine Therese Skarland,
Overhalla IL |
310595 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
9.89-12 |
|
10,52 |
Anna Tolås Omdal, Egersund IK |
221293 |
(2) |
KS |
Sandnes |
20.02 |
10.37-12 |
|
10,50 |
Valborg Johansen, IL Skjalg |
280394 |
(1) |
J18/19 |
Haugesund |
20.01 |
9.77-12 |
|
10,49 |
Anne Engen Andersen, Frol IL |
140295 |
(1) |
J18/19 |
Steinkjer |
26.01 |
10.29-12 |
|
10,46 |
Stine Renate Simensen, IL
Sandvin |
020184 |
(2) |
KS |
Sande
i Vestfold |
23.01 |
11.32-07 |
|
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
|
10,42 |
Paula Nedberge Llano, Laksevåg TIL |
010595 |
(2) |
J18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
10.32-12 |
|
10,37 |
Marianne Husby, Nesodden IF |
231094 |
(3) |
G18/19 |
Steinkjer |
09.03 |
9.59-12 |
|
10,34 |
Kari Markussen, Moss IL |
170696 |
(1) |
J17 |
Drammen |
13.01 |
Debut-13 |
|
10,33 |
Sigrid Borge, Osterøy IL |
031295 |
(1) |
J18/19 |
Haukås |
17.02 |
9.32-12 |
|
10,04 |
Camilla Benden, IL Sandvin |
130595 |
(1) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
9.21-12 |
|
9,98 |
Marit Jørgenrud, Spydeberg IL |
230495 |
(1) |
J18 |
Askim |
20.01 |
8.68-12 |
|
9,56 |
Line Gjerde, Urædd Friidrett |
130394 |
(2) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
Debut-13 |
|
9,48 |
Anna Bogunovic Jakobsen, IL Skjalg |
190393 |
(1) |
KS |
Sandnes |
02.03 |
8,38-12 |
|
9,45 |
Mai Britt Berge, Iveland IL |
120795 |
(3) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
Debut-13 |
|
9,36 |
Leah Røste, IL Tyrving |
260695 |
(1) |
G18/19 |
Rud |
03.03 |
8,87-12 |
|
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|
9,35 |
Marta Rasmussen, Løten
Friidrett |
120996 |
(1) |
J17 |
Stange |
20.01 |
Debut-13 |
|
9,35 |
Hanne Andve, IK Våg |
140596 |
(3) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|
9,34 |
Agathe Holtan
Wathne, IL Fri |
250794 |
(3) |
J18/19 |
Haukås |
17.02 |
9.30-12 |
|
9,30 |
Ida Marie Olsen, Alta IF |
140295 |
(1) |
U20 |
Tromsø |
03.02 |
9.80-12 |
|
9,25 |
Guro A. Rogstad Sørheim, Ås IL |
100496 |
(1) |
J17 |
Lillestrøm |
02.03 |
Debut-13 |
|
9,24 |
Lisa Bratland, FIK Stein |
090989 |
(1) |
KS |
Tromsø |
03.02 |
9.95-10 |
|
9,16 |
Juni Heiervang Johnsen,
Ålesunds FIK |
250796 |
(4) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|
9,08+ |
Naomi Van den Broeck, TIL
Hovding (BEL) |
030196 |
(5) |
J17 |
Steinkjer |
09.03 |
Debut-13 |
|
9,03 |
Marie Nordqvist Sjøblom, Moss IL |
081096 |
(2) |
J17 |
Askim |
20.01 |
Debut-13 |
|
9,01 |
Camilla Bettum, Sem IF |
161196 |
(4) |
J17-19 |
Drammen |
10.02 |
Debut-13 |
|
SPYD/JAVELIN |
|
|
|
|
|
|
46,96 |
Rebekka
Engen, IL i BUL |
280296 |
(1) |
J17 |
Växjö, SWE |
17.03 |
Debut-13 |
5-KAMP/PENTATHLON |
|
|
|
|
|
|
Best 2003: 3320 – Camilla Gullhav Hatlen, Mosjøen FIK
Best 2004: 3018 – Ingvild Carstens, Trondheim Friidrett
Best 2005: 3654 – Camilla Gullhav Hatlen, Mosjøen FIK
Best 2006: ------
Best 2007: 4017 – Ida Marcussen, IK Våg
Best 2008: 4214 – Ida Marcussen, IK Våg
Best 2009: 4086 – Ida Marcussen, IK Våg
Best 2010: 4143 – Ida Marcussen, IK Våg
Best 2011: 4283 – Ida Marcussen, IK Våg
Best 2012: 4316 – Ida Marcussen, IK Våg
Norsk rekord: |
4316 |
Ida Marcussen, IK Våg |
Göteborg, SWE |
11.03.2012 |
Rekord U23: |
4214 |
Ida Marcussen, IK Våg |
Frankfurt, GER |
27.01.2008 |
Rekord U20: |
4054 |
Rita Rosseland Johansen, Bryne IL |
Drammen |
25.02.1990 |
EM-krav: Uttak ved/Athletes to be nominated
European Athletics
4078 |
Ida Marcussen, IK Våg |
011187 |
(2)x |
FM |
Joensuu, FIN |
03.03 |
4316-12 |
|
(8,85-1,60-13,06-5,86-2:17,16) |
|
|
|
|
|
|
4072 |
Marcussen |
|
(4) |
KS |
Tallin, EST |
02.02 |
|
|
(8,85-1,62-13,40-5,70-2:17.43) |
|
|
|
|
|
|
4061 |
Marcussen |
|
(4) |
SM |
Växjö, SWE |
10.02 |
|
|
(8,93-1,64-13,14-5,68-2:17.21) |
|
|
|
|
|
|
3929 |
Marcussen |
|
(-) |
DM |
Frankfurt, GER |
27.01 |
|
|
(9,07-1,63-12,71-5,56-2:18.94) |
|
|
|
|
|
|
3915 |
Lene Secher Myrmel, IL Fri |
180586 |
(1) |
NM |
Sandnes |
13.01 |
3817-12 |
|
(8,71-1,64-10,80-5,73-2;20,91) |
|
|
|
|
|
|
3896 |
Frida Thorsås, Urædd Friidrett |
310194 |
(2) |
NM |
Sandnes |
13.01 |
Debut-13 |
|
(9,40-1,67.12,01-5,56-2:16,54) |
|
|
|
|
|
|
3832 |
Secher Myrmel |
|
(6) |
SM |
Växjö, SWE |
10.02 |
|
|
(8,69-1,64-10,56-5,69-2:25,44) |
|
|
|
|
|
|
3739 |
Thorsås |
|
(8) |
SM |
Växjö, SWE |
10.02 |
|
|
(9,33-1,67-12,64-5,41-2;29,37) |
|
|
|
|
|
|
3699 |
Katrine Haarklau, IL Gular |
210291 |
(5) |
KS |
Lincoln, USA |
01.02 |
Debut-13 |
|
(8,97-1,61-13,10-5.00-2:26.05) |
|
|
|
|
|
|
3677 |
Haarklau |
|
(11) |
KS |
Fayetteville, USA |
22.02 |
|
|
(8,85-1,54-11,87-5,23-2:22,17) |
|
|
|
|
|
|
4 x 100 METER STAFETT/RELAY |
|
|
|
|
|
|
4 x 200 METER
STAFETT/RELAY |
|
|
|
|
|
|
Best 2001: 1:42.27 – IK Tjalve
Best
2002: 1:45.17 – Trondheim
Friidrett
Best
2003: 1:46.76 – IF Hellas
Best
2004: 1:40.99 – IL Skjalg
Best
2005: 1:40.79 – Trondheim
Friidrett
Best
2006: 1:41.63 – SK Vidar
Best
2007: 1:43.45 – Trondheim
Friidrett
Best 2008: 1:44.02 – Trondheim Friidrett
Best 2009: 1:45.26 – FIK Orion
Best 2010: 1:43.78 - SK Vidar
Best 2011: 1:40.03 - SK Vidar
Best 2012: 1:44.36 – Ranheim IL (Norge 1:38.37)
Norsk rekord: |
1:36.93# |
Norge (Trine Rugsveen65-Mona Karin Riisnes66- Gro Hege Cleveland69- Lisbeth Pettersen64) |
Glasgow, GBR |
17.02.1990 |
|
1:40.03# |
SK Vidar (Astrid Cederqvist94-Siri Eritsland85-Line
Kloster90-Stine Meland Tomb86) |
Trondheim/Ra |
13.02.2011 |
Rekord U23: |
1:40.99 |
IL Skjalg (HenrietteThorvaldsen87-Kathrine Alfsnes86-Christine Næsheim Bjørkvik86-Elisabeth Slettum86) |
Stange |
15.02.2004 |
Rekord U20: |
1:40.99 |
IL Skjalg (HenrietteThorvaldsen87-Kathrine Alfsnes86-Christine Næsheim Bjørkvik86-Elisabeth Slettum86) |
Stange |
15.02.2004 |
# - Rekorden er slått i vinter/The record has been improved this season
1:39,14 |
SK Vidar |
(1) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
1:40.03-11 |
|
(Folake Akinyemi90-Astrid Cederkvist94-Karin
Busch92-Line Kloster90) |
|
|
|
|
|
1:42,36 |
Kristiansands IF |
(-)x |
DM |
Skive, DEN |
24.02 |
1:43.76-07 |
|
(Guro Forbord Anderssen94-Eline
Breilid93-Mari Forbord Anderssen96-Benedikte Hauge89) |
|
|
|
|
|
1:42,76 |
Kristiansands IF |
(2) |
NM |
Haugesund |
03.02 |
|
|
Guro Forbord Anderssen94-Eline
Breilid93-Trine Mjåland90-Benedikte Hauge89) |
|
|
|
|
|
1;44,18 |
Ranheim IL |
(1) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
1:44.36-12 |
|
(Siv Krakeli Sneen92-Synne
Krokstad92-Marianne Evensen96-Stine Grønnhaug92) |
|
|
|
|
|
1:44,55 |
IK Tjalve |
(2) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
|
|
(Marte Jørgensen93-Annika Tollefsen93-Karoline
B.N. Hansen91-Alvilde Grønneberg92) |
|
|
|
|
|
1:44,82 |
IL Tyrving |
(1)h3 |
J15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
1:47.47-12 |
|
(Helene Rønningen98-Sofie
Olsholt96-Ida Planke Berg96-Jenny Labråten97) |
|
|
|
|
|
1:46,23 |
Selsbakk IF |
(3) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
1:51.00-12 |
|
(Cecilie C. Håkegård94-Runa
Opheim96-Marte Jermstad94-Marthe Olsen96) |
|
|
|
|
|
1:47,13 |
IL Gneist |
(2)h3 |
J15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
|
|
(Maren Hauge Lillefosse98-Renate Lie98-Monica Benserud96-Elina Drivenes97) |
|
|
|
|
|
1:48,01 |
Moss IL |
(4) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
|
|
(Linn Oppegaard98-Kaja
Marie Johansen94-Malene Hellerud Angell95-Maja Mollatt96) |
|
|
|
|
|
1:48,84 |
IL Tyrving 2 |
(3)h3 |
J15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
1:50-39-12 |
|
(Hedda Hauge Hornes98-Ingvild Drabløs96-Anita Hundseid97-Mari Drabløs98) |
|
|
|
|
|
|
(10) |
|
|
|
|
|
1:49.30 |
Fagernes IL |
(1) |
J17-19 |
Stange |
16.03 |
1:52.70-07 |
|
(Silje Sneve99-Kristine Berger Akervold98-Synnøve Bjørgo Adam97-Sidsel
Bjørgo Adam95) |
|
|
|
|
|
1:51,60 |
Børsa IL |
(1)h2 |
J15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
|
|
(Nora Linn Aunet98-Kristine
Gundersen97-Jorunn Bjørkli Bakløkk98-Malin Engan Wiseth97) |
|
|
|
|
|
1:51,87 |
Haugesund IL |
(4)h3 |
J15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
1:49.00-12 |
|
(Anna Sofie Førre96-Ingrid
Verpe96-Elisabeth Harris-Christensen96-Elisabeth Angell Bergh96) |
|
|
|
|
|
1:52,13 |
Sem IF |
(1)h1 |
J15-17 |
Steinkjer |
10.03 |
|
|
(Mari Låhne Smedsrud97-Amanda
Grefstad Frøynes98-Amalia Westerlund96-Benedicte Myhre97) |
|
|
|
|
|
1:52,87 |
FIK Orion |
(1) |
J15/16 |
Stange |
16.03 |
1:45.26-09 |
|
(Synne Kringsjaa97-Helene
Lillebakken97-Rikke Hauan98-Kristin Rosvold98) |
|
|
|
|
|
1:52,89 |
Steinkjer FIK |
(5) |
U23 |
Steinkjer |
10.03 |
1:41.28-11 |
|
(Silje M. Sporildnes93-Kristina
Jekthammer95-Karoline Saur Heiland95-Jenny Nyborg96) |
|
|
|
|
|
Sammensatte lag/Mixed teams:
1:35,61 |
Norge |
(1) |
SWE/FIN |
Växjö, SWE |
09.02 |
1:36.93-90 |
|
(Folake Akinyemi90-Elisabeth Slettum86-Nina Katrine Brandt85-Line
Kloster90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|