Norske utøvere som har deltatt i Verdensmesterskap for senior – sortert etter mesterskap/Norwegian athletes who has competed in World Championships by championship
50km Walk |
||||
Malmö, SWE |
18 Sep 1976 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
Kvinner 3000m og 400 m hekk |
||||
Sittard, NED |
14-16 Aug 1980 |
|||
|
Kvinner |
|
|
|
|
3000m |
|
|
|
3 |
Ingrid Kristiansen |
Heat 1 |
9:06.4 |
|
3 |
Ingrid Kristiansen |
Finale |
8:58.8 |
|
|
400m
hekk |
|
|
|
2 |
Hilde Fredriksen |
Heat 1 |
57.72 |
|
4 |
Hilde Fredriksen |
Semi
1 |
57.44 |
|
6 |
Hilde Fredriksen |
Finale |
56.85 |
|
1. World Championships |
||||
Helsingfors, FIN |
7-14 Aug 1983 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
800m |
|
|
|
6 |
Bo Breigan |
Heat 2 |
1:49.53 |
|
|
10000m |
|
|
|
12 |
Roy Andersen |
Heat 1 |
29:03.45 |
|
|
|
|
|
|
10 |
Stig Roar
Husby |
|
|
|
26 |
Øyvind Dahl |
|
|
|
55 |
Jan Fjærestad |
|
|
|
|
400m hekk |
|
|
|
5 |
Petter Hesselberg |
Heat 5 |
51.67 |
|
|
Diskos |
|
|
|
12 |
Knut Hjeltnes |
Kval |
60.10 |
|
23 |
Øystein Bjørbæk |
Kval |
55.40 |
|
9 |
Knut Hjeltnes |
Finale |
62.26 |
|
|
Slegge |
|
|
|
21 |
Richard Olsen |
Kval |
68.58 |
|
|
Spyd |
|
|
|
10 |
Per Erling
Olsen |
Kval |
83.10 |
|
5 |
Per Erling
Olsen |
Finale |
83.54 |
|
|
10-kamp |
|
|
|
11 |
Trond Skramstad |
|
7827 |
|
|
20km W |
|
|
|
21 |
Erling
Andersen |
|
|
|
33 |
Lars Ove Moen |
|
|
|
|
50km W |
|
|
|
13 |
Lars Ove Moen |
|
|
|
|
Erling
Andersen |
|
DQ |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
3000m |
|
|
|
14 |
Marit Holtklimpen |
Heat 1 |
9:43.40 |
|
|
|
|
|
|
1 |
Grete Waitz |
|
|
|
42 |
Heidi Jacobsen |
|
|
|
47 |
Oddrun Hovsengen |
|
2:54:04 |
|
|
100m
hekk |
|
|
|
5 |
Heidi Benserud |
Heat 1 |
13.71 |
|
6 |
Heidi Benserud |
Mell
2 |
13.60w |
|
|
400m hekk |
|
|
|
3 |
Hilde
Fredriksen |
Heat 3 |
56.66 |
|
|
Hilde
Fredriksen |
Semi 1 |
DNS |
|
|
Lengde |
|
|
|
19 |
Heidi Benserud |
Kval |
5.92 |
|
2. World
Championships |
|||||
Roma, ITA |
28 Aug-6 sep 1987 |
||||
|
Menn |
|
|
||
|
3000m
hinder |
|
|
||
11 |
Espen Borge |
Heat 2 |
8:47.34 |
||
|
Kule |
|
|
||
|
Arne Pedersen |
Kval |
DNS |
||
|
Jan Sagedal |
Kval |
DNS |
||
|
Diskos |
|
|
||
13 |
Knut Hjeltnes |
Gr.A
7 |
61.64 |
||
16 |
Svein Inge Valvik |
Gr.B
7 |
59.76 |
||
|
20kmW |
|
|
||
15 |
Erling Andersen |
|
1:25:08 |
||
|
50kmW |
|
|
||
12 |
Erling Andersen |
|
3:55:52 |
||
|
Kvinner |
|
|
||
|
10000m |
|
|
||
4 |
Ingrid Kristiansen |
Heat 1 |
33:10.37 |
||
1 |
Ingrid Kristiansen |
Finale |
31:05.85 |
||
|
Marathon |
|
|
||
4 |
Bente Moe |
|
2:33:21 |
||
|
Høyde |
|
|
||
|
Hanne Haugland |
Gr.A 9 |
1.85 |
||
|
Spyd |
|
|
||
24 |
Trine Solberg
(Hattestad) |
Gr.B 11 |
55.30 |
||
|
10km W |
|
|
||
26 |
Sølvi Furnes |
|
49:18 |
||
3. World
Championships |
|||||
Tokyo, JPN |
23 Aug-1 Sep 1991 |
||||
|
Menn |
|
|
||
|
5000m |
|
|
||
10 |
John Halvorsen |
Heat 2 |
14:14.85 |
||
|
10000m |
|
|
||
|
John Halvorsen |
Heat 1 |
DNF |
||
|
Høyde |
|
|
||
|
Steinar Hoen |
Kval |
2.27 |
||
|
Håkon Särnblom |
Kval |
2.20 |
||
14 |
Steinar Hoen |
Finale |
2.20 |
||
|
Kule |
|
|
||
2 |
Georg Andersen |
Kval |
20.41 |
||
=4 |
Lars Arvid Nilsen |
Kval |
20.09 |
||
13 |
Jan Sagedal |
Kval |
18.90 |
||
2 |
Lars Arvid Nilsen |
Finale |
20.75 |
||
|
Georg Andersen |
Finale |
DQ
(20.81) |
||
|
Diskos |
|
|
||
15 |
Svein Inge Valvik |
Kval |
60.86 |
||
|
Kvinner |
|
|
||
|
400m |
|
|
||
4 |
Sølvi Olsen |
Heat 1 |
52.84 |
||
5 |
Sølvi Olsen |
Mell
1 |
52.95 |
||
8 |
Sølvi Olsen |
Semi
2 |
53.63 |
||
|
10000m |
|
|
||
2 |
Ingrid Kristiansen |
Heat 2 |
31:50.36 |
||
7 |
Ingrid Kristiansen |
Finale |
32:10.75 |
||
|
Marathon |
|
|
||
16 |
Sissel Grottenberg |
|
2:43.11 |
||
|
400m
hekk |
|
|
||
7 |
Mari Bjone |
Heat 5 |
59.00 |
||
|
Diskos |
|
|
||
20 |
Mette Bergmann |
Kval |
55.78 |
||
|
Spyd |
|
|
||
3 |
Trine Hattestad |
Kval |
66.92 |
||
5 |
Trine Hattestad |
Finale |
63.36 |
||
|
4x400m
stafett |
|
|
||
6 |
|
Heat 1 |
3:32.76 |
||
|
(Trine Rugsveen, Lisbeth Pettersen, Mona Karin Riisnes, Sølvi Olsen) |
||||
4. World
Championships |
||||
Stuttgart, GER |
13-22 Aug 1993 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
200m |
|
|
|
3 |
Geir Moen |
Heat 9 |
21.18 |
|
6 |
Geir Moen |
Mell 2 |
20.99 |
|
|
800m |
|
|
|
4 |
Vebjørn Rodal |
Heat 2 |
1:46.57 |
|
1 |
Atle Douglas |
Heat 3 |
1:49.43 |
|
5 |
Atle Douglas |
Semi 1 |
1:46.54 |
|
7 |
Vebjørn Rodal |
Semi
2 |
1:46.50 |
|
|
3000m hinder |
|
|
|
8 |
Jim Svenøy |
Heat 3 |
8:29.34 |
|
|
Høyde |
|
|
|
|
Steinar Hoen |
Gr.A =7 |
2.25 |
|
|
20km W |
|
|
|
35 |
Sverre Jensen |
|
|
|
|
50km W |
|
|
|
30 |
Odd Møretrø |
|
4:19:14 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
100m
hekk |
|
|
|
3 |
Monica Grefstad |
Heat 2 |
13.29 |
|
7 |
Monica Grefstad |
Semi
3 |
13.37 |
|
|
Høyde |
|
|
|
=1 |
Hanne Haugland |
Gr.A
1 |
1.93 |
|
=9 |
Hanne Haugland |
Finale |
1.88 |
|
|
Tresteg |
|
|
|
17 |
Lene Espegren |
Kval |
13.05 |
|
|
Diskos |
|
|
|
21 |
Mette Bergmann |
Gr.A
10 |
58.12 |
|
|
Spyd |
|
|
|
1 |
Trine Hattestad |
Gr.A
1 |
66.52 |
|
1 |
Trine Hattestad |
Finale |
69.18 |
|
|
10km
W |
|
|
|
36 |
Hilde Gustavsen |
|
48:39 |
|
39 |
Kjersti Tysse Plätzer |
|
49:08 |
|
5. World
Championships |
||||
Göteborg, SWE |
4-13 Aug 1995
|
|||
|
Menn
|
|
|
|
|
100m |
|
|
|
4 |
Fernando Ramirez |
Heat 10 |
10.53 |
|
|
200m |
|
|
|
2 |
Geir Moen |
Heat 5 |
20.80 |
|
2 |
Geir Moen |
Mell 4 |
20.37 |
|
3 |
Geir Moen |
Semi 1 |
20.32 |
|
6 |
Geir Moen |
Finale |
20.51 |
|
|
800m |
|
|
|
2 |
Vebjørn Rodal |
Heat 2 |
1:48.48 |
|
2 |
Atle Douglas |
Heat 4 |
1:46.41 |
|
6 |
Atle Douglas |
Semi 1 |
1:49.63 |
|
1 |
Vebjørn Rodal |
Semi 2 |
1:47.69 |
|
3 |
Vebjørn Rodal |
Finale |
1:45.68 |
|
|
Marathon |
|
|
|
19 |
Terje Næss |
|
2:20:06 |
|
|
110m hekk |
|
|
|
6 |
Gaute Gundersen |
Heat 2 |
13.95 |
|
|
3000m
hinder |
|
|
|
6 |
Jim Svenøy |
Heat 3 |
8:24.49 |
|
12 |
Jim Svenøy |
Semi
1 |
8:40.53 |
|
|
Høyde |
|
|
|
=5 |
Steinar Hoen |
Kval |
2.27 |
|
=17 |
Håkon Särnblom |
Kval |
2.24 |
|
=4 |
Steinar Hoen |
Finale |
2.35 |
|
|
Stav |
|
|
|
16 |
Trond Barthel |
Kval |
5.55 |
|
|
Kule |
|
|
|
15 |
Georg Andersen |
Kval |
18.84 |
|
|
Diskos |
|
|
|
17 |
Svein Inge Valvik |
Kval |
59.32 |
|
27 |
Olav Jenssen |
Kval |
58.00 |
|
|
20km W |
|
|
|
26 |
Sverre Jensen |
|
1:29:35 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
5000m |
|
|
|
9 |
Brynhild Synstnes |
Heat 1 |
15:46.17 |
|
|
Hilde Stavik |
Heat 2 |
DNF |
|
|
Gunhild Halle Haugen |
Heat 3 |
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
Anita Håkenstad |
|
DNF |
|
|
100m hekk |
|
|
|
5 |
Monica
Grefstad |
Heat 5 |
13.30 |
|
|
Høyde |
|
|
|
|
Hanne Haugland |
Gr.B
4 |
1.95 |
|
6 |
Hanne Haugland |
Finale |
1.96 |
|
|
Diskos |
|
|
|
|
Mette Bergmann |
Gr.B
2 |
64.50 |
|
6 |
Mette Bergmann |
Finale |
62.48 |
|
|
10km W |
|
|
|
40 |
Kjersti Tysse Plätzer |
|
47:57 |
|
6. World Championships |
||||
Athen, GRE |
1-10 Aug 1997 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
100m |
|
|
|
4 |
Per Ivar Sivle |
Heat 3 |
10.42 |
|
|
200m |
|
|
|
1 |
Geir Moen |
Heat 8 |
20.79 |
|
|
Geir Moen |
Mell
4 |
DNS |
|
|
800m |
|
|
|
4 |
Tor Øyvind Ødegård |
Heat 1 |
1:47.33 |
|
1 |
Vebjørn Rodal |
Heat 5 |
1:47.58 |
|
6 |
Tor Øyvind Ødegård |
Mell
2 |
1:45.42 |
|
1 |
Vebjørn Rodal |
Mell
3 |
1:46.43 |
|
3 |
Vebjørn Rodal |
Semi
1 |
1:45.41 |
|
8 |
Tor Øyvind Ødegård |
Semi
2 |
1:47.83 |
|
5 |
Vebjørn Rodal |
Finale |
1:44.53 |
|
|
Marathon |
|
|
|
45 |
Knut Hegvold |
|
2:27:54 |
|
47 |
Terje Næss |
|
2:29:04 |
|
|
110m
hekk |
|
|
|
5 |
Gaute Gundersen |
Heat 1 |
13.83 |
|
8 |
Gaute Gundersen |
Mell
2 |
13.91 |
|
|
3000m
hinder |
|
|
|
2 |
Jim Svenøy |
Heat 3 |
8:29.65 |
|
6 |
Jim Svenøy |
Semi
1 |
8:21.16 |
|
7 |
Jim Svenøy |
Finale |
8:14.80 |
|
|
Høyde |
|
|
|
=1 |
Steinar Hoen |
Gr.B
=1 |
2.28 |
|
=4 |
Steinar Hoen |
Finale |
2.32 |
|
|
Stav |
|
|
|
|
Trond Barthel |
Gr.A
5 |
5.70 |
|
11 |
Trond Barthel |
Finale |
5.55 |
|
|
Tresteg |
|
|
|
22 |
Ketill Hanstveit |
Gr.A
12 |
16.45 |
|
|
Kule |
|
|
|
25 |
Kjell Ove Hauge |
Gr.A
12 |
18.37 |
|
|
Diskos |
|
|
|
17 |
Olav Jenssen |
Gr.A
10 |
60.52 |
|
33 |
Kjell Ove Hauge |
Gr.B
18 |
57.00 |
|
|
Spyd |
|
|
|
20 |
Pål Arne Fagernes |
Gr.A
11 |
75.66 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
5000m |
|
|
|
8 |
Gunhild Halle Haugen |
Heat 1 |
15:32.13 |
|
14 |
Gunhild Halle Haugen |
Finale |
15:37.85 |
|
|
|
|
|
|
16 |
Grete
Kirkeberg |
|
|
|
|
Anita Håkenstad |
|
DNF |
|
|
Høyde |
|
|
|
=1 |
Hanne Haugland |
Gr.A
=1 |
1.94 |
|
1 |
Hanne Haugland |
Finale |
1.99 |
|
|
Diskos |
|
|
|
|
Mette Bergmann |
Gr. B |
NM |
|
|
Spyd |
|
|
|
2 |
Trine Hattestad |
Gr.A
1 |
66.12 |
|
1 |
Trine Hattestad |
Finale |
68.78 |
|
|
10000m
W |
|
|
|
15 |
Hanne Liland |
Heat 1 |
47:51.23 |
|
7. World Championships |
||||
Sevilla, ESP |
20-29 Aug 1999 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
200m |
|
|
|
2 |
John Ertzgaard |
Heat 2 |
20.74 |
|
3 |
John Ertzgaard |
Mell 2 |
20.61 |
|
7 |
John Ertzgaard |
Semi 1 |
20.72 |
|
|
800m |
|
|
|
3 |
Vebjørn Rodal |
Heat 1 |
1:48.05 |
|
6 |
Tor Øyvind Ødegård |
Heat 7 |
1:47.07 |
|
|
5000m |
|
|
|
12 |
Marius Bakken |
Heat 1 |
13:53.07 |
|
|
3000m
hinder |
|
|
|
5 |
Jim Svenøy |
Heat 2 |
8:23.05 |
|
|
Stav |
|
|
|
|
Trond Barthel |
Gr.B |
NH |
|
|
Tresteg |
|
|
|
19 |
Ketill Hanstveit |
Gr.A
8 |
16.59 |
|
|
Spyd |
|
|
|
10 |
Pål Arne Fagernes |
Gr.B
6 |
81.74 |
|
4 |
Pål Arne Fagernes |
Finale |
86.24 |
|
|
10-kamp |
|
|
|
|
Trond Høiby |
|
DNF |
|
|
Benjamin Jensen |
|
DNF |
|
|
50km
W |
|
|
|
|
Trond Nymark |
|
DNF |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Høyde |
|
|
|
=1 |
Hanne Haugland |
Gr.B 1 |
1.92 |
|
=10 |
Hanne Haugland |
Finale |
1.93 |
|
|
Spyd |
|
|
|
2 |
Trine Hattestad |
Gr.A 1 |
62.67 |
|
3 |
Trine Hattestad |
Finale |
66.06 |
|
|
20km
W |
|
|
|
9 |
Kjersti Tysse Plätzer |
|
1:32:42 |
|
8. World
Championships |
||||
|
3-12 Aug 2001
|
|||
|
Menn
|
|
|
|
|
100m |
|
|
|
2 |
John Ertzgaard |
Heat 6 |
10.42 |
|
3 |
Aham Okeke |
Heat 9 |
10.35 |
|
5 |
John Ertzgaard |
Mell
1 |
10.25 |
|
4 |
Aham Okeke |
Mell
4 |
10.15 |
|
|
200m |
|
|
|
4 |
John Ertzgaard |
Heat 5 |
20.68 |
|
7 |
John Ertzgaard |
Mell
4 |
20.88 |
|
|
5000m |
|
|
|
7 |
Marius Bakken |
Heat 1 |
13:32.34 |
|
9 |
Marius Bakken |
Finale |
13:22.07 |
|
|
3000m
hinder |
|
|
|
10 |
Jim Svenøy |
Heat 2 |
8:25.71 |
|
|
Kule |
|
|
|
=22 |
Gjøran Sørli |
Gr.B
13 |
18.89 |
|
|
Diskos |
|
|
|
12 |
Einar Kr. Tveitå |
Gr.A
6 |
61.85 |
|
12 |
Einar Kr. Tveitå |
Finale |
59.11 |
|
|
Spyd |
|
|
|
26 |
Andreas Thorkildsen |
Gr.B
13 |
68.41 |
|
|
10-kamp |
|
|
|
14 |
Benjamin Jensen |
|
8090 |
|
|
50km
W |
|
|
|
|
Trond Nymark |
|
DNF |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
5000m |
|
|
|
16 |
Gunhild Halle Haugen |
Heat 2 |
15:54.56 |
|
|
10000m |
|
|
|
18 |
Gunhild Halle Haugen |
|
32:33.72 |
|
|
20km
W |
|
|
|
17 |
Anne Håland Simonsen |
|
1:37:11 |
|
|
Kjersti Tysse Plätzer |
|
DQ |
|
9. World Championships |
||||
Paris, FRA |
23-31 Aug 2003 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Marathon |
|
|
|
33 |
Karl Johan Rasmussen |
|
2:16:03 |
|
|
20km
W |
|
|
|
19 |
Erik Tysse |
|
1:22:43 |
|
|
50km
W |
|
|
|
8 |
Trond Nymark |
|
3:46:14 |
|
|
3000m
hinder |
|
|
|
10 |
Jim Svenøy |
Heat 3 |
8:33.97 |
|
|
Spyd |
|
|
|
8 |
Andreas Thorkildsen |
Gr.B 3 |
79.44 |
|
11 |
Andreas Thorkildsen |
Finale |
77.75 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Stine Larsen |
|
|
|
|
20km W |
|
|
|
|
Kjersti Tysse Plätzer |
|
DQ |
|
|
Høyde |
|
|
|
=19 |
Anne Gerd Eieland |
Gr.A 10 |
1.85 |
|
10. World Championships |
||||
Helsingfors, FIN |
6-14 Aug 2005 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
5000m |
|
|
|
8 |
Marius Bakken |
Heat 2 |
13:22.00 |
|
12 |
Marius Bakken |
Finale |
13:38.63 |
|
|
Diskos |
|
|
|
24 |
Gaute Myklebust |
Gr.B 12 |
60.00 |
|
|
Spyd |
|
|
|
3 |
Andreas Thorkildsen |
Gr. A 2 |
81.45 |
|
26 |
Ronny Nilsen |
Gr.B 12 |
70.07 |
|
2 |
Andreas Thorkildsen |
Finale |
86.18 |
|
|
10-kamp |
|
|
|
|
Benjamin
Jensen |
|
DNF |
|
|
20km W |
|
|
|
13 |
Erik Tysse |
|
|
|
|
50km W |
|
|
|
4 |
Trond Nymark |
|
|
|
|
Kvinner
|
|
|
|
|
1500m |
|
|
|
14 |
Trine Pilskog |
Heat 2 |
4:18.63 |
|
|
5000m |
|
|
|
6 |
Susanne Wigene |
Heat 2 |
15:18.38 |
|
13 |
Susanne Wigene |
Finale |
15:00.23 |
|
|
Maraton |
|
|
|
28 |
Kirsten Melkevik Otterbu |
|
2:35:08 |
|
11. World Championships |
|||||
Osaka, JPN |
25 Aug-2 Sep 2007 |
||||
|
Menn |
|
|
||
|
3000m
hinder |
|
|
||
8 |
Bjørnar Ustad Kristensen |
Heat 1 |
8:34.84 |
||
|
Spyd |
|
|
||
7 |
Andreas Thorkildsen |
Gr.A 4 |
82.33 |
||
2 |
Andreas Thorkildsen |
Finale |
88.61 |
||
|
10-kamp |
|
|
||
23 |
Hans Olav Uldal |
|
6698 |
||
|
20km W |
|
|
||
8 |
Erik Tysse |
|
|
||
|
50km W |
|
|
||
5 |
Erik Tysse |
|
|
||
8 |
Trond Nymark |
|
|
||
|
Kvinner
|
|
|
||
|
1500m |
|
|
||
11 |
Ragnhild Kvarberg |
Heat 2 |
4:21.22 |
||
|
Maraton |
|
|
||
29 |
Kirsten Melkevik Otterbu |
|
|
||
|
100m hekk |
|
|
||
7 |
Christina |
Heat 2 |
13.07 |
||
|
3000m hinder |
|
|
||
15 |
Kristine
Eikrem Engeseth |
Heat 1 |
10:56.45 |
||
9 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
Heat 2 |
9:56.41 |
||
17 |
Silje Fjørtoft |
Heat 3 |
10:32.33 |
||
|
Slegge |
|
|
||
=24 |
Mona Holm |
Gr.B 14 |
65.65 |
||
|
7-kamp |
|
|
||
11 |
Ida Marcussen |
|
6226 |
||
|
20km W |
|
|
||
4 |
Kjersti Tysse Plätzer |
|
1:31:24 |
||
12. World Championships |
|||||
Berlin, GER |
15-23 Aug 2009 |
||||
|
Menn |
|
|
||
|
100m |
|
|
||
2 |
Jaysuma
Saidy Ndure |
Heat 5 |
10.35 |
||
3 |
Jaysuma
Saidy Ndure |
Mell 4 |
10.16 |
||
7 |
Jaysuma
Saidy Ndure |
Semi 1 |
10.20 |
||
|
3000m
hinder |
|
|
||
5 |
Bjørnar Ustad Kristensen |
Heat 3 |
8:28.49 |
||
|
Diskos |
|
|
||
17 |
Gaute Myklebust |
Gr.A 10 |
60.80 |
||
|
Spyd |
|
|
||
6 |
Andreas Thorkildsen |
Gr.A 4 |
80.37 |
||
1 |
Andreas Thorkildsen |
Finale |
89.59 |
||
|
20km W |
|
|
||
6 |
Erik Tysse |
|
1:20:38 |
||
|
50km W |
|
|
||
1 |
Trond Nymark |
|
3:41:16 |
||
|
Erik Tysse |
|
DNF |
||
|
Kvinner
|
|
|
||
|
100m |
|
|
||
2 |
Ezinne Okparaebo |
Heat 6 |
11.35 |
||
5 |
Ezinne Okparaebo |
Mell 1 |
11.44 |
||
|
100m hekk |
|
|
||
4 |
Christina
Vukicevic |
Heat 1 |
12.95 |
||
5 |
Christina |
Semi 2 |
13.00 |
||
|
3000m hinder |
|
|
||
14 |
Silje Fjørtoft |
Heat 2 |
10:01.04 |
||
7 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
Heat 3 |
9:48.47 |
||
|
Høyde |
|
|
||
=27 |
Stine Kufaas |
Gr.B 14 |
1.85 |
||
|
Lengde |
|
|
||
24 |
Margrethe Renstrøm |
Gr.B 13 |
6.31 |
||
|
7-kamp |
|
|
||
24 |
Ida Marcussen |
|
5014 |
||
|
20km W |
|
|
||
|
Kjersti Tysse Plätzer |
|
DQ |
||
13. World Championships |
|||||
Daegu, KOR |
27 Aug-4 Sep 2011 |
||||
|
Menn |
|
|
||
|
|
|
|
||
2 |
Jaysuma
Saidy Ndure |
Heat 7 |
10.33 |
||
5 |
Jaysuma
Saidy Ndure |
Semi 2 |
10.21 |
||
|
|
|
|
||
1 |
Jaysuma
Saidy Ndure |
Heat 3 |
20.65 |
||
2 |
Jaysuma
Saidy Ndure |
Semi 2 |
20.50 |
||
4 |
Jaysuma Saidy Ndure |
Finale |
19.95 |
||
|
Marathon |
|
|
||
30 |
Urige Buta |
|
2:20:16 |
||
|
|
|
|
||
11 |
Bjørnar Ustad Kristensen |
Heat 2 |
8:39.85 |
||
|
Slegge |
|
|
||
24 |
Eivind
Henriksen |
Gr.B 13 |
71.27 |
||
|
Spyd |
|
|
||
7 |
Andreas Thorkildsen |
Gr. A 4 |
81.83 |
||
2 |
Andreas Thorkildsen |
Finale |
84.78 |
||
|
|
|
|
||
16 |
Trond Nymark |
|
3:54.26 |
||
|
Kvinner |
|
|
||
|
|
|
|
||
3 |
Ezinne
Okparaebo |
Heat 2 |
11.21 |
||
4 |
Ezinne
Okparaebo |
Semi
1 |
11.48 |
||
|
|
|
|
||
6 |
Ingvill Måkestad Bovim |
Heat 3 |
4:08.26 |
||
3 |
Ingvill Måkestad Bovim |
Semi 2 |
4:08.03 |
||
6 |
Ingvill Måkestad Bovim |
Finale |
4:06.85 |
||
|
|
|
|
||
6 |
Stine Meland Tomb |
Heat 4 |
57.51 |
||
|
Høyde |
|
|
||
23 |
Tonje Angelsen |
Gr.A 11 |
1.85 |
||
|
Stav |
|
|
||
|
Cathrine Larsåsen |
Gr. A |
NM |
||
|
Slegge |
|
|
||
20 |
Mona Holm |
Gr.B 12 |
67.16 |
||
|
7-kamp |
|
|
||
18 |
Ida Marcussen |
|
5.911 |
||
14. World Championships |
|||||
Moskva, RUS |
10 -18 Aug 2013 |
||||
|
Menn |
|
|
||
|
|
|
|
||
6 |
Jaysuma
Saidy Ndure |
2h1 |
20.44 |
||
8 |
Jaysuma
Saidy Ndure |
3s1 |
20.33 |
||
8 |
Jaysuma Saidy Ndure |
Finale |
20.37 |
||
|
1500 m |
|
|
||
12 |
Henrik
Ingebrigtsen |
6h1 |
3:38.78 |
||
5 |
Henrik
Ingebrigtsen |
5s2 |
3:36.33 |
||
8 |
Henrik
Ingebrigtsen |
Finale |
3:37.52 |
||
|
5000 m |
|
|
||
14 |
Sindre Buraas |
8h1 |
13:26.69 |
||
13 |
Sindre Buraas |
Finale |
13:45.67 |
||
|
Spyd |
|
|
||
3 |
Andreas Thorkildsen |
2qA |
83.05 |
||
6 |
Andreas Thorkildsen |
Finale |
81.06 |
||
|
|
|
|
||
|
Håvard Haukenes |
|
DQ |
||
|
Erik Tysse |
|
DNF |
||
|
Kvinner |
|
|
||
|
|
|
|
||
13 |
Ezinne
Okparaebo |
3h1 |
11.23 |
||
20 |
Ezinne
Okparaebo |
7s2 |
11.41 |
||
|
5000
m |
|
|
||
6 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
6h2 |
15:29.41 |
||
13 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
Finale |
15:48.87 |
||
|
100 m hekk |
|
|
||
30 |
Isabelle
Pedersen |
6h5 |
13.43 |
||
|
7-kamp |
|
|
||
18 |
Ida Marcussen |
|
5.996 |
||
15. World Championships |
|||||
Beijing, CHN |
22 -30 Aug 2015 |
||||
|
Menn |
|
|
||
|
1500 m |
|
|
||
31 |
Henrik
Ingebrigtsen |
9h1 |
3:43.97 |
||
|
5000 m |
|
|
||
30 |
Sindre Buraas |
14h1 |
13:59.07 |
||
|
20 km W |
|
|
||
|
Erik Tysse |
|
DNF |
||
|
|
|
|
||
24 |
Håvard Haukenes |
|
3:56:50 |
||
|
Kvinner |
|
|
||
|
|
|
|
||
12 |
Ezinne
Okparaebo |
4h3 |
11.12 |
||
18 |
Ezinne
Okparaebo |
7s3 |
11.19 |
||
|
5000
m |
|
|
||
20 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
9h1 |
16:02.20 |
||
|
100 m hekk |
|
|
||
15 |
Isabelle
Pedersen |
3h1 |
12.96 |
||
=8 |
Isabelle
Pedersen |
4s1 |
12.86 |
||
|
400 m hekk |
|
|
||
26 |
Amalie Iuel |
6h1 |
56.59 |
||
|
7-kamp |
|
|
||
25 |
Ida Marcussen |
|
5.684p |
||
18 |
Ida Marcussen |
|
5.996 |
||
16. World Championships |
|||||
London, GBR |
4 -13 Aug 2017 |
||||
|
Menn |
|
|
||
|
200m |
|
|
||
25 |
Jonathan
Quarcoo |
4h2 |
20.60 |
||
|
1500 m |
|
|
||
3 |
Filip
Ingebrigtsen |
3h3 |
3:38.46 |
||
14 |
Filip
Ingebrigtsen |
3s1 |
3:40.23 |
||
3 |
Filip
Ingebrigtsen |
Finale |
3:34.53 |
||
|
5000 m |
|
|
||
25 |
Sondre
Nordstad Moen |
14h2 |
13:31.71 |
||
|
400m hekk |
|
|
||
10 |
Karsten Warholm |
2h4 |
49.50 |
||
2 |
Karsten Warholm |
2s1 |
48.43 |
||
1 |
Karsten Warholm |
Finale |
48.35 |
||
|
3000m hinder |
|
|
||
27 |
Jakob
Ingebrigtsen |
8h3 |
8:34.88 |
||
|
|
|
|
||
|
Håvard Haukenes |
|
DQ |
||
|
Diskos |
|
|
||
26 |
Sven Martin Skagestad |
13qA |
58.86 |
||
|
10-kamp |
|
|
||
12 |
Martin Roe |
|
8.040 |
||
|
Kvinner |
|
|
||
|
400 m |
|
|
||
33 |
Amalie Iuel |
6h4 |
52.55 |
||
|
800
m |
|
|
||
33 |
Hedda Hynne |
2h5 |
2:02.85 |
||
10 |
Hedda Hynne |
5s1 |
1:59.88 |
||
|
1500m |
|
|
||
31 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
7h2 |
4:09.56 |
||
|
5000m |
|
|
||
13 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
6h2 |
15:00.44 |
||
|
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
Finale |
DNF |
||
|
100 m hekk |
|
|
||
11 |
Isabelle
Pedersen |
3h1 |
12.94 |
||
9 |
Isabelle
Pedersen |
4s3 |
12.87 |
||
|
400 m hekk |
|
|
||
23 |
Amalie Iuel |
7h5 |
56.42 |
||
|
Spyd |
|
|
||
27 |
Sigrid Borge |
15qA |
55.08 |
||
17. World Championships |
|||||
Doha, QAT |
27 Sep -6 Oct 2019 |
||||
|
Menn |
|
|
||
|
1500 m |
|
|
||
16 |
Jakob
Ingebrigtsen |
1h1 |
3:37.67 |
||
13 |
Filip
Ingebrigtsen |
4h2 |
3:37.26 |
||
14 |
Filip
Ingebrigtsen |
7s1 |
3:37.00 |
||
4 |
Jakob
Ingebrigtsen |
3s2 |
3:36.58 |
||
4 |
Jakob
Ingebrigtsen |
Finale |
3:31.70 |
||
|
5000 m |
|
|
||
12 |
Jakob
Ingebrigtsen |
4h1 |
13:25.20 |
||
3 |
Filip
Ingebrigtsen |
3h2 |
13:20.52 |
||
7 |
Henrik
Ingebrigtsen |
7h2 |
13:21.22 |
||
5 |
Jakob
Ingebrigtsen |
Finale |
13:02.93 |
||
13 |
Henrik
Ingebrigtsen |
Finale |
13:36.25 |
||
|
Filip
Ingebrigtsen |
Finale |
DNF |
||
|
10000 m |
|
|
||
12 |
Sondre
Nordstad Moen |
Finale |
28:02.18 |
||
|
400m hekk |
|
|
||
3 |
Karsten Warholm |
1h1 |
49.27 |
||
1 |
Karsten Warholm |
1s2 |
48.28 |
||
1 |
Karsten Warholm |
Finale |
47.42 |
||
|
3000m hinder |
|
|
||
25 |
Tom Erling Kårbø |
11h1 |
8:27.01 |
||
|
Maraton |
|
|
||
24 |
Weldu Negash Gebretsadik |
Finale |
2:16:35 |
||
|
|
|
|
||
|
Håvard Haukenes |
- - > > |
DQ:R230.7c |
||
|
Stav |
|
|
||
29 |
Sondre
Guttormsen |
15qB |
5.30 |
||
|
Diskos |
|
|
||
6 |
Ola Stunes Isene |
4qB |
64.54 |
||
10 |
Ola Stunes Isene |
10 |
63.67 |
||
|
Slegge |
|
|
||
8 |
Eivind Henriksen |
5qB |
76.46 |
||
6 |
Eivind Henriksen |
Finale |
77.38 |
||
|
10-kamp |
|
|
||
18 |
Martin Roe |
Finale |
6.845p |
||
|
Kvinner |
|
|
||
|
800
m |
|
|
||
16 |
Hedda Hynne |
3h1 |
2:02.49 |
||
12 |
Hedda Hynne |
3s2 |
2:01.03 |
||
|
5000m |
|
|
||
|
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
h1 |
DNF |
||
|
3000 m hinder |
|
|
||
11 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
4h1 |
9:28.84 |
||
|
400 m hekk |
|
|
||
2 |
Amalie Iuel |
1h4 |
54.72 |
||
10 |
Amalie Iuel |
4s2 |
55.03 |
||
|
Stav |
|
|
||
=25 |
Lene Onsrud Retzius |
12qB |
4.35 |
||
|
Slegge |
|
|
||
28 |
Beatrice Nedberge Llano |
14qA |
65.55 |
||
1. World
Championships |
||||
Waregem, BEL |
17 Mar 1973
|
|||
|
Menn
|
11.980m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
3.990m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
2. World
Championships |
||||
Monza, ITA |
16
Mar 1974 |
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
17 |
Per Halle |
|
36:08.4 |
|
29 |
Knut Børø |
|
36:24.6 |
|
54 |
Arne Kvalheim |
|
|
|
|
Kvinner |
4.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
3. World
Championships |
||||
|
16 Mar 1975 |
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
3.900m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
4. World
Championships |
||||
Chepstow,
WAL/GBR |
28 Feb 1976
|
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
4.800m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
5. World
Championships |
||||
Düsseldorf, FRG |
20 Mar 1977
|
|||
|
Menn |
12.300m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
5.100m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
6. World
Championships |
||||
|
25 Mar 1978 |
|||
|
Menn |
12.300m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
4.728m |
|
|
1 |
Grete Waitz |
|
|
|
49 |
Mona Kleppe |
|
|
|
57 |
Heidi Vien |
|
|
|
58 |
Oddrun Mosling |
|
|
|
66 |
May-Britt Stange |
|
|
|
8 |
Lag
|
|
165p |
|
|
Grete Waitz, Mona
Kleppe, Heidi Vien, Oddrun Mosling |
|||
7. World
Championships |
||||
|
25 Mar 1979 |
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
57 |
Inge Simonsen |
|
39:13 |
|
91 |
Øyvind Dahl |
|
39:51 |
|
110 |
Jim Johansen |
|
40:10 |
|
115 |
Peder Arne Sylte |
|
40:15 |
|
124 |
Bjarte Sleire |
|
40:24 |
|
172 |
Knut Kvalheim |
|
42.03 |
|
18 |
Lag |
|
669p |
|
|
Inge Simonsen, Øyvind Dahl, Jim Johansen,
Peder Arne Sylte, Bjarte Sleire, Knut Kvalheim |
|||
|
Kvinner |
5.040m |
|
|
1 |
Grete Waitz |
|
16:48 |
|
23 |
Ingrid Christensen |
|
18:10 |
|
41 |
Mona Kleppe |
|
18:38 |
|
69 |
Heidi (Vien)
Meier |
|
|
|
85 |
May-Britt Stange |
|
|
|
6 |
Lag
|
|
134p |
|
|
Grete Waitz,
Ingrid Christensen, Mona Kleppe, Heidi Meier |
|||
8. World
Championships |
||||
Paris, FRA |
9 Mar 1980 |
|||
|
Menn |
12.580m |
|
|
67 |
Stig Roar Husby |
|
38:47 |
|
74 |
Øyvind Dahl |
|
38:52 |
|
|
Kvinner |
4.820m |
|
|
1 |
Grete Waitz |
|
15:05 |
|
15 |
Ingrid (Christensen) Kristiansen |
|
16:18 |
|
22 |
Gunvor Hilde |
|
16:23 |
|
33 |
Mona Kleppe |
|
16:40 |
|
83 |
Oddrun Mosling |
|
17:43 |
|
4 |
Lag |
|
71p |
|
|
Grete Waitz, Ingrid Kristiansen, Gunvor
Hilde, Mona Kleppe |
|||
9. World
Championships |
||||
|
28 Mar 1981 |
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner
|
4.410m |
|
|
1 |
Grete Waitz |
|
14:07 |
|
16 |
Ingrid Kristiansen |
|
14:47 |
|
47 |
Gunvor Hilde |
|
15:13 |
|
59 |
Mona Kleppe |
|
15:25 |
|
69 |
Ragnhild Langøigjelten
Bjørn |
|
15:35 |
|
109 |
Hilde Stavik |
|
16:40 |
|
7 |
Lag |
|
123p |
|
|
Grete Waitz, Ingrid Kristiansen, Gunvor
Hilde, Mona Kleppe |
|||
10. World
Championships |
||||
Roma, ITA |
21 Mar 1982 |
|||
|
Menn |
11.978m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner
|
4.663m |
|
|
3 |
Grete Waitz |
|
14:43.9 |
|
6 |
Ingrid Kristiansen |
|
14:50.9 |
|
55 |
Mona Kleppe |
|
15:45.5 |
|
62 |
Marianne Østbye |
|
15:51.5 |
|
6 |
Lag |
|
126p |
|
|
Grete Waitz, Ingrid Kristiansen, Mona Kleppe,
Marianne Østbye |
|||
11. World
Championships |
||||
|
20 Mar 1983 |
|||
|
Menn |
11.994m |
|
|
99 |
Yngvar Christiansen |
|
39:10 |
|
113 |
Øyvind Dahl |
|
39:24 |
|
124 |
Eirik Berge |
|
39:29 |
|
127 |
Tore Sagvolden |
|
39:32 |
|
141 |
Jan Fjærestad |
|
39:42 |
|
163 |
Oddmund Roalkvam |
|
40:11 |
|
19 |
Lag
|
|
767p |
|
|
Yngvar Christiansen, Øyvind Dahl, Eirik Berge, Tore Sagvolden,
Jan Fjærestad, Oddmund Roalkvam |
|||
|
Kvinner |
4.072m |
|
|
1 |
Grete Waitz |
|
|
|
35 |
Ingrid Kristiansen |
|
14:35 |
|
52 |
Mona Kleppe |
|
14:48 |
|
61 |
Randi Langøigjelten
Bjørn |
|
14:57 |
|
87 |
Marit Holtklimpen |
|
15:37 |
|
8 |
Lag |
|
149p |
|
|
Grete Waitz, Ingrid Kristiansen, Mona Kleppe,
Randi Langøigjelten Bjørn |
|||
12. World
Championships |
||||
|
25 Mar 1984 |
|||
|
Menn |
12.086m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner
|
5.000m |
|
|
3 |
Grete Waitz |
|
|
|
4 |
Ingrid Kristiansen |
|
16:04 |
|
72 |
Marion Josefsen |
|
17:23 |
|
75 |
Kirsti Voldnes |
|
17:26 |
|
79 |
Mona Kleppe |
|
17:33 |
|
92 |
Marit Holtklimpen |
|
18:07 |
|
8 |
Lag |
|
154p |
|
|
Grete Waitz, Ingrid Kristiansen, Marion Josefsen,
Kirsti Voldnes |
|||
13. World
Championships |
||||
Lisboa, POR |
24 Mar 1985 |
|||
|
Menn |
12.190m |
|
|
105 |
Oddmund Roalkvam |
|
35:23 |
|
|
Kvinner |
4.990m |
|
|
3 |
Ingrid Kristiansen |
|
|
|
38 |
Christin Sørum |
|
16:11 |
|
51 |
Anne Jorun Flaten |
|
16:17 |
|
67 |
Grete Kirkeberg |
|
16:28 |
|
68 |
Tove Lutdal |
|
16:29 |
|
9 |
Lag |
|
159p |
|
|
Ingrid Kristiansen, Christin Sørum, Anne
Jorun Flaten, Grete Kirkeberg |
|||
14. World
Championships |
||||
Neuchatel, SUI |
23 Mar 1986 |
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
29 |
Geir Kvernmo |
|
36:35.7 |
|
38 |
Roy Andersen |
|
36:43.0 |
|
115 |
Oddmund Roalkvam |
|
37:39.5 |
|
194 |
Truls Nygaard |
|
39:38.7 |
|
221 |
Jørn Holmen |
|
39:04.5 |
|
230 |
Svein Erik Eide |
|
39:19.8 |
|
21 |
Lag |
|
827p |
|
|
Geir Kvernmo, Roy Andersen, Oddmund Roalkvam, Truls Nygaard, Jørn Holmen, Svein Erik Eide |
|||
|
Kvinner |
4.650m |
|
|
15 |
Grete
Kirkeberg |
|
15:32.4 |
|
21 |
Christin Sørum |
|
15:34.7 |
|
30 |
Anita Håkenstad |
|
15:39.6 |
|
75 |
Anne Jorun Flaten |
|
16:07.9 |
|
9 |
Lag |
|
141p |
|
|
Grete Kirkeberg, Christin Sørum, Anita
Håkenstad, Anne Jorun Flaten |
|||
15. World
Championships |
||||
Warszawa, POL |
22 Mar 1987 |
|||
|
Menn |
11.950m |
|
|
16 |
John Halvorsen |
|
37:14 |
|
58 |
Jarl Gaute Aase |
|
38:04 |
|
86 |
Helge Dolsvåg |
|
38:30 |
|
121 |
Dag Øxnevad |
|
38:50 |
|
125 |
Truls Nygaard |
|
38:52 |
|
158 |
Oddmund Roalkvam |
|
39:26 |
|
12 |
Lag
|
|
564p |
|
|
John Halvorsen,
Jarl Gaute Aase, Helge Dolsvåg, Dag Øxnevad, Truls Nygaard, Oddmund Roalkvam |
|||
|
Kvinner |
5.050m |
|
|
3 |
Ingrid
Kristiansen |
|
|
|
35 |
Maiken Sørum |
|
17:45 |
|
42 |
Anita Håkenstad |
|
17:52 |
|
63 |
Grete Kirkeberg |
|
18:04 |
|
|
Christin Sørum |
|
DNF |
|
|
Anne Jorun Flaten Rakstad |
|
DNF |
|
6 |
Lag |
|
143p |
|
|
Ingrid Kristiansen, Maiken Sørum, Anita
Håkenstad, Grete Kirkeberg |
|||
16. World
Championships |
||||
|
26 Mar 1988 |
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
59 |
John Halvorsen |
|
37:03 |
|
111 |
Håvard Tveite |
|
37:54 |
|
123 |
Eirik Hansen |
|
38:07 |
|
129 |
Helge Dolsvåg |
|
38:13 |
|
156 |
Truls Nygaard |
|
39:13 |
|
162 |
Svein Erik Eide |
|
39:29 |
|
18 |
Lag |
|
740p |
|
|
John Halvorsen, Håvard Tveite, Eirik Hansen,
Helge Dolsvåg, Truls Nygaard,Svein
Erik Eide |
|||
|
Kvinner |
5.962m |
|
|
1 |
Ingrid
Kristiansen |
|
|
|
63 |
Christin Sørum |
|
|
|
71 |
Grete Kirkeberg |
|
20:45 |
|
76 |
Bente Moe |
|
20:53 |
|
97 |
Anita Håkenstad |
|
21:18 |
|
111 |
Sissel Grottenerg |
|
21:49 |
|
11 |
Lag |
|
211p |
|
|
Ingrid Kristiansen, Christin Sørum, Grete
Kirkeberg, Bente Moe |
|||
17. World
Championships |
||||
|
19 Mar 1989 |
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
10 |
John Halvorsen |
|
40:45 |
|
89 |
Roger Gjøvaag |
|
42:50 |
|
104 |
Espen Borge |
|
43:01 |
|
131 |
Are Nakkim |
|
43:35 |
|
134 |
Terje Næss |
|
43:40 |
|
141 |
Dag Øxnevad |
|
43:52 |
|
142 |
Håvard Tveite |
|
43:54 |
|
153 |
Eirik Hansen |
|
44:30 |
|
|
Helge Dolsvåg
|
|
DNF |
|
12 |
Lag |
|
609p |
|
|
John Halvorsen, Roger Gjøvaag,
Espen Borge, Are Nakkim, Terje Næss, Dag Øxnevad |
|||
|
Kvinner |
6.000m |
|
|
36 |
Christin Sørum |
|
23:51 |
|
60 |
Maiken Sørum |
|
24:14 |
|
90 |
Hilde Marit Fjelltveit |
|
25:10 |
|
94 |
Cathrine Bendz |
|
25;14 |
|
98 |
Grethe Fosse |
|
25:22 |
|
106 |
Bente Moe |
|
26:02 |
|
16 |
Lag |
|
280p |
|
|
Christin Sørum, Maiken Sørum, Hilde Marit Fjelltveit,
Cathrine Bendz |
|||
18. World
Championships |
||||
Aix-les-Bains,
FRA |
|
|||
|
Menn |
12.200m |
|
|
66 |
Are Nakkim |
|
36:00 |
|
81 |
Håvard Tveite |
|
36:08 |
|
137 |
Helge Dolsvåg |
|
36:54 |
|
157 |
Eirik Hansen |
|
37:10 |
|
163 |
Terje Næss |
|
37:17 |
|
186 |
Jørn Holmen |
|
37:54 |
|
197 |
Gunnar Skånøy |
|
38:15 |
|
|
Dag Øxnevad |
|
DNF |
|
|
John Halvorsen |
|
DNF |
|
21 |
Lag |
|
790p |
|
|
Are Nakkim, Håvard Tveite, Helge Dolsvåg, Eirik Hansen, Terje Næss, Jørn Holmen |
|||
|
Kvinner |
6.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
19. World
Championships |
||||
Antwerpen, BEL |
24 Mar 1991 |
|||
|
Menn |
11.764m |
|
|
61 |
Are Nakkim |
|
35:25 |
|
75 |
John Halvorsen |
|
35:36 |
|
130 |
Håvard Tveite |
|
36:18 |
|
146 |
Bjørn Nordheggen |
|
36:28 |
|
152 |
Terje Næss |
|
36:36 |
|
200 |
Knut Bakken |
|
37:48 |
|
|
Bernt Eltervaag |
|
DNF |
|
16 |
Lag
|
|
764p |
|
|
Are Nakkim, John Halvorsen, Håvard Tveite, Bjørn
Nordheggen, Terje Næss, Knut Bakken |
|||
|
Kvinner |
6.425m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
20. World
Championships |
||||
|
21 Mar 1992 |
|||
|
Menn |
12.530m |
|
|
43 |
John Halvorsen |
|
38:20 |
|
|
Are Nakkim |
|
DNF |
|
|
Kvinner |
6.370m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
21. World
Championships |
||||
Amorebieta, ESP |
|
|||
|
Menn |
11.750m |
|
|
|
John Halvorsen |
|
DNF |
|
|
Kvinner |
6.350m |
|
|
42 |
Anita Håkenstad |
|
|
|
64 |
Maiken Sørum |
|
|
|
74 |
Grete Kirkeberg |
|
21:28 |
|
79 |
Brynhild Synstnes |
|
21:32 |
|
14 |
Lag |
|
259p |
|
|
Anita Håkenstad, Maiken Sørum, Grete Kirkeberg,
Brynhild Synstnes |
|||
22. World Championships |
||||
|
26 Mar 1994 |
|||
|
Menn |
12.060m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
6.220m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
23. World
Championships |
||||
|
25 Mar 1995 |
|||
|
Menn |
12.020m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
6.470m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
24. World Championships |
||||
|
23 Mar 1996 |
|||
|
Menn |
12.150m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
6.300m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
25. World
Championships |
||||
|
23 Mar 1997 |
|||
|
Menn |
12.333m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
6.600m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
26. World
Championships |
||||
|
21-22 Mar 1998 |
|||
|
Menn lang løype |
12.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
4.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
8.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
4.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
27. World
Championships |
||||
|
27-28 Mar 1999 |
|||
|
Menn lang løype |
12.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
4.236m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
8.012m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
4.236m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
28. World
Championships |
||||
Vilamoura, POR |
18-19 Mar 2000 |
|||
|
Menn lang løype |
12.300m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
4.180m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
8.080m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
4.180m |
|
|
40 |
Gunhild Halle
Haugen |
|
13:41 |
|
48 |
Lene Hove |
|
13:48 |
|
49 |
Stine Larsen |
|
13:48 |
|
51 |
Bente Landøy |
|
13:49 |
|
86 |
Susanne Wigene |
|
14:21 |
|
102 |
Veslemøy Hausken |
|
14:44 |
|
9 |
Lag |
|
188p |
|
|
Gunhild Halle Haugen, Lene Hove, Stine
Larsen, Bente Landøy |
|||
29. World
Championships |
||||
|
24-25 Mar 2001 |
|||
|
Menn lang løype |
12.300m |
|
|
69 |
Knut Erik Rame |
|
42:42 |
|
|
Menn kort løype |
4.100m |
|
|
80 |
Jim Svenøy |
|
13:58 |
|
|
Kvinner lang løype |
7.700m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
4.100m |
|
|
|
Gunhild Halle Haugen |
|
DNS |
|
30. World
Championships |
||||
|
23-24 Mar 2002 |
|||
|
Menn lang løype |
11.998m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
4.208m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
7.974m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
4.208m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
31. World
Championships |
||||
|
29-30 Mar 2003 |
|||
|
Menn lang løype |
12.355m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
4.030m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
4,030m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
7.920m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
32. World
Championships |
||||
Brüssel, BEL |
20-21 Mar 2004
|
|||
|
Menn lang løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
33. World
Championships |
||||
Saint-Etienne/Saint-Galmier,
FRA |
19-20 Mar 2005
|
|||
|
Menn lang løype |
12.020m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
4.196m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
8.108m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
4.196m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
34. World
Championships |
||||
Fukuoka, JPN |
1-2 Apr 2006
|
|||
|
Menn lang løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
35. World
Championships |
||||
Mombasa, KEN |
24-25 Mar 2007
|
|||
|
Menn lang løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
36. World
Championships |
||||
Edinburgh, GBR |
30 Mar 2008
|
|||
|
Menn |
12.125m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
7.905m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
37. World
Championships |
||||
Amman, JOR |
28 Mar 2009
|
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
8.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
38. World
Championships |
||||
Bydgoszcz, POL |
28 Mar 2010
|
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
7.700m |
|
|
|
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
|
DNF |
|
39. World
Championships |
||||
Punta Umbria, ESP |
20 Mar 2011
|
|||
|
Menn |
12.000m |
|
|
26 |
Sindre Buraas |
|
35:38 |
|
36 |
Sondre Nordstad Moen |
|
35:58 |
|
55 |
Dabaya
Badhaso |
|
36:36 |
|
94 |
Lars Erik Malde |
|
38:18 |
|
101 |
Hans Kristian Fløystad |
|
39.43 |
|
12 |
Norge |
|
210 |
|
|
Kvinner |
8.000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
40. World
Championships |
||||
Bydgoszcz, POL |
24 Mar 2013
|
|||
|
Menn lang løype |
12 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
8 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
8 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
6 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
41. World
Championships |
||||
Guiyang, CHN |
28 Mar 2015
|
|||
|
Menn lang løype |
11 970
m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
8 010m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
8 010m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
6 030m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
42. World
Championships |
||||
Kampala, UGA |
26 Mar 2017
|
|||
|
Menn lang løype |
12 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
8 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
8 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
6 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
43. World
Championships |
||||
Aarhus, DEN |
30 Mar 2019
|
|||
|
Menn lang løype |
12 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Menn kort løype |
8 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner lang løype |
8 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner kort løype |
6 000m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
1. World Championships |
||||
Indianapolis, USA |
6.-8. Mar 1987 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Kule |
|
|
|
5 |
Lars Arvid Nilsen |
Finale |
20.09 |
|
|
5000m
W |
|
|
|
9 |
Erling Andersen |
Finale |
19:26.18 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
3000m
W |
|
|
|
10 |
Kjersti Tysse Plätzer |
|
13:18.35 |
|
|
Høyde |
|
|
|
|
Hanne Haugland |
Kval |
1.85 |
|
2. World
Championships |
||||
|
3.-5. Mar 1989 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Kule |
|
|
|
3 |
Georg Andersen |
|
20.98 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Høyde |
|
|
|
1 |
Hanne Haugland
|
Kval |
1.84 |
|
11 |
Hanne Haugland
|
Finale |
1.88 |
|
3. World
Championships |
||||
Sevilla, ESP |
8.10. Mar 1991 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Kule |
|
|
|
5 |
Lars Arvid Nilsen |
Finale |
19.69 |
|
13 |
Jan Sagedal |
Finale |
18.38 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
60m |
|
|
|
6 |
Trine Rugsveen |
Heat 2 |
7.64 |
|
7 |
Sølvi Olsen |
Heat 4 |
7.48 |
|
|
200m |
|
|
|
2 |
Sølvi Olsen |
Heat 4 |
24.01 |
|
6 |
Sølvi Olsen |
Semi
2 |
24.70 |
|
|
Høyde |
|
|
|
|
Hanne Haugland |
Kval |
1.87 |
|
12 |
Hanne Haugland |
Finale |
1.88 |
|
4. World
Championships |
||||
|
12.-14. Mar 1993 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
60m |
|
|
|
3 |
Kennet Kjensli |
Heat 4 |
6.73 |
|
6 |
Kennet Kjensli |
Semi
2 |
6.72 |
|
|
60m
hekk |
|
|
|
7 |
Gaute Melby Gundersen |
Heat 1 |
8.07 |
|
|
Høyde |
|
|
|
|
Steinar Hoen |
Gr.A
2 |
2.27 |
|
=9 |
Steinar Hoen |
Finale |
2.24 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
60m
hekk |
|
|
|
6 |
Lena Solli |
Heat 3 |
8.43 |
|
|
3000m
W |
|
|
|
9 |
Hilde Gustavsen |
Kval |
13:20.95 |
|
|
Tresteg |
|
|
|
17 |
Lene Espegren |
Finale |
13.05 |
|
5. World
Championships |
||||
|
10.-12. Mar 1995
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
60m |
|
|
|
3 |
Kennet Kjensli |
Heat 4 |
6.82 |
|
3 |
Fernando Ramirez |
Heat 5 |
6.73 |
|
8 |
Fernando Ramirez |
Semi 1 |
6.79 |
|
|
200m |
|
|
|
6 |
Geir Moen |
Heat 1 |
21.04 |
|
1 |
Geir Moen |
Semi 1 |
20.59 |
|
1 |
Geir Moen |
Finale |
20.58 |
|
|
800m |
|
|
|
2 |
Tor Øyvind Ødegård |
Heat 1 |
1:49.68 |
|
2 |
Tor Øyvind Ødegård |
Semi
1 |
1:48.80 |
|
4 |
Tor Øyvind Ødegård |
Finale |
1:48.34 |
|
|
60m
hekk |
|
|
|
5 |
Gaute Gundersen |
Heat 1 |
7.85 |
|
|
Høyde |
|
|
|
|
Steinar Hoen |
Gr.B
=3 |
2.20 |
|
|
Håkon Särnblom |
Gr.B
=3 |
2.20 |
|
4 |
Steinar Hoen |
Finale |
2.32 |
|
=10 |
Håkon Särnblom |
Finale |
2.24 |
|
|
Stav |
|
|
|
|
Trond Barthel |
Kval |
NH |
|
|
Kule |
|
|
|
11 |
Roar Hoff |
Finale |
18.64 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
60m
hekk |
|
|
|
3 |
Monica Grefstad |
Heat 1 |
8.20 |
|
5 |
Monica Grefstad |
Semi
2 |
8.09 |
|
|
Høyde |
|
|
|
9 |
Hanne Haugland |
Kval |
1.92 |
|
=9 |
Hanne Haugland |
Finale |
1.93 |
|
6. World
Championships |
||||
Paris, FRA |
7.-9. Mar 1997
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
60m |
|
|
|
2 |
Fernando Ramirez |
Heat 6 |
6.63 |
|
6 |
Fernando Ramirez |
Semi
2 |
6.74 |
|
|
200m |
|
|
|
1 |
Geir Moen |
Heat 6 |
21.13 |
|
|
Geir Moen |
Semi
2 |
DNS |
|
|
60m
hekk |
|
|
|
6 |
Gaute Gundersen |
Heat 5 |
7.88 |
|
|
Høyde |
|
|
|
2 |
Steinar Hoen |
Gr. A 2 |
2.29 |
|
=8 |
Steinar Hoen |
Finale |
2.25 |
|
|
Stav |
|
|
|
4 |
Trond Barthel |
Gr.A
4 |
5.65 |
|
7 |
Trond Barthel |
Finale |
5.65 |
|
|
Tresteg |
|
|
|
4 |
Sigurd Njerve |
Gr.A
3 |
16.92 |
|
7 |
Sigurd Njerve |
Finale |
16.81 |
|
|
Kule |
|
|
|
10 |
Kjell Ove Hauge |
Gr.A
4 |
19.78 |
|
11 |
Kjell Ove Hauge |
Finale |
19.42 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
60m
hekk |
|
|
|
3 |
Monica Grefstad |
Heat 3 |
8.16 |
|
6 |
Monica Grefstad |
Semi
1 |
8.31 |
|
|
Høyde |
|
|
|
9 |
Hanne Haugland |
Gr.B
6 |
1.93 |
|
3 |
Hanne Haugland |
Finale |
2.00 |
|
|
Stav
|
|
|
|
=22 |
Anita Tomulewski
|
GrA=11 |
3.70 |
|
7. World
Championships |
||||
|
5.-7. Mar 1999
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
8. World
Championships |
||||
Lisboa, POR |
9.-11. Mar 2001 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
9. World
Championships |
||||
|
14.-16. Mar 2003 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
10. World
Championships |
||||
|
5.-7. Mar 2004
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
60m |
|
|
|
|
John Ertzgaard |
Heat 4 |
DNS |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
11. World
Championships |
||||
Moskva, RUS |
10.-12. Mar 2006
|
|||
|
Menn
|
|
|
|
|
3000m |
|
|
|
12 |
Bjørnar Ustad Kristensen |
Heat 3 |
8:21.90 |
|
|
Kvinner
|
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
12. World
Championships |
||||
|
7.-9. Mar 2008 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
60m |
|
|
|
5 |
Ezinne
Okparaebo |
Heat 5 |
7.42 |
|
6 |
Ezinne
Okparaebo |
Semi
3 |
7.34 |
|
13. World
Championships |
||||
Doha, QAT |
12.-14. Mar 2010 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
60m |
|
|
|
5 |
Folake
Akyniemi |
Heat 5 |
7.45 |
|
8 |
Folake
Akyniemi |
Semi
2 |
7.47 |
|
|
60m
hekk |
|
|
|
2 |
Christina Vukicevic |
Heat 2 |
8.01 |
|
5 |
Christina Vukicevic |
Semi
1 |
8.02 |
|
|
Høyde |
|
|
|
=10 |
Stine Kufaas |
Kval |
1.89 |
|
14. World
Championships |
||||
Istanbul, TUR |
9.-11. Mar 2012 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Høyde |
|
|
|
=15 |
Tonje Angelsen |
Kval |
1.88 |
|
15. World
Championships |
||||
Sopot, POL |
7.-9. Mar 2014 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
60m |
|
|
|
=8 |
Ezinne
Okparaebo |
2h4 |
7.19 |
|
13 |
Ezinne
Okparaebo |
5s2 |
7.19 |
|
16. World
Championships |
||||
Portland, USA |
17.-20. Mar 2016 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
800m |
|
|
|
9 |
Hedda Hynne |
4h2 |
2:03.96 |
|
17. World
Championships |
||||
Birmingham,
GBR |
1.-4. Mar 2018 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
60m
hekk |
|
|
|
16 |
Vladimir Vukicevic |
6h1 |
7.81 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
60m |
|
|
|
10 |
Ezinne
Okparaebo |
1h1 |
7.22 |
|
13 |
Ezinne
Okparaebo |
4s3 |
7.19 |
|
|
60m |
|
|
|
2 |
Isabelle Pedersen |
1h2 |
7.93 |
|
6 |
Isabelle Pedersen |
3s3 |
7.86 |
|
6 |
Isabelle Pedersen |
Finale |
7.94 |
|
1. World Championships |
||||
Tyneside,
GBR |
19.-20. Sep 1992 |
|||
|
Menn |
|
|
|
53 |
Bjørn Nordheggen |
|
1:04:06 |
|
54 |
Frank Bjørkli |
|
1:04:08 |
|
82 |
Terje Næss |
|
1:05:51 |
|
83 |
Roger Bjørkli |
|
1:05:52 |
|
15 |
Norge |
|
3:14.05 |
|
|
Bjørn Nordheggen,
Frank Bjørkli, Terje Næss |
|||
|
Kvinner |
|
|
|
21 |
Bente Moe |
|
1:12:20 |
|
26 |
Hilde Stavik |
|
1:12:31 |
|
42 |
Grete Kirkeberg |
|
1:13:30 |
|
8 |
Norge |
|
3:38:20 |
|
|
Bente Moe, Hilde Stavik, Grete Kirkeberg |
|||
2. World Championships |
||||
Brüssel, BEL |
3. Oct 1993 |
|||
|
Menn |
|
|
|
45 |
Frank Bjørkli |
|
1:03:29 |
|
65 |
Terje Næss |
|
1:04:08 |
|
75 |
Roger Bjørkli |
|
1:04:45 |
|
76 |
Svein Erik Eide |
|
1:04:45 |
|
99 |
Bjørn Nordheggen |
|
1:06:32 |
|
16 |
Norway |
|
3:11:22 |
|
|
Frank Bjørkli, Terje Næss, Roger Bjørkli |
|||
|
Kvinner |
|
|
|
39 |
Sissel Grottenberg |
|
1:14:20 |
|
60 |
Torhild Dybwad |
|
1:16:36 |
|
3. World Championships |
||||
Oslo, NOR |
24. Sep 1994 |
|||
|
Menn |
|
|
|
43 |
Terje Næss |
|
1:03:27 |
|
89 |
Svein Inge Buhaug |
|
1:06:34 |
|
97 |
Ivar Øyan |
|
1:07:00 |
|
|
Frank Bjørkli |
|
DNF |
|
|
Knut Hegvold
|
|
DNF |
|
21 |
Norway
|
|
3:17:01 |
|
|
Terje Næss, Svein Inge Buhaug,
Ivar Øyan |
|||
|
Kvinner |
|
|
|
6 |
Hilde Stavik |
|
1:10:21 |
|
7 |
Brynhild Synstnes |
|
1:10:29 |
|
22 |
Grete Kirkeberg |
|
1:12:46 |
|
30 |
Maiken Sørum |
|
1:13:19 |
|
37 |
Anita Håkenstad |
|
1:13:40 |
|
|
Stine Larsen |
|
DNF |
|
2 |
Norway |
|
3:33:36 |
|
|
Hilde Stavik, Brynhild Synstnes, Grete
Kirkeberg |
|||
4. World
Championships |
||||
Montbéllard, FRA |
1. Oct 1995
|
|||
|
Menn |
|
|
|
99 |
Terje Næss |
|
1:07:31 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
49 |
Brynhild Synstnes |
|
1:15:49 |
|
5. World
Championships |
||||
Palma de
Mallorca, ESP |
29. Sep 1996
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
6. World
Championships |
||||
|
4. Oct 1997
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
7. World
Championships |
||||
Uster, SUI |
26. Sep 1998
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
8. World
Championships |
||||
|
3. Oct 1999
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
9. World
Championships |
||||
|
12. Nov 2000
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
12 |
Stine Larsen |
|
1:14:39 |
|
10. World
Championships |
||||
|
7. Oct 2001
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
11. World
Championships |
||||
Brüssel, BEL |
4. May 2002
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
26 |
Gunnild
Halle Haugen |
|
1:11:56 |
|
|
Stine Larsen |
|
DNF |
|
12. World
Championships |
||||
Vilamoura, POR |
4. Oct 2003
|
|||
|
Menn |
|
|
|
46 |
Karl Johan Rasmussen |
|
1:05:22 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
13. World
Championships |
||||
|
3. Oct 2004
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
14. World
Championships |
||||
|
1. Oct 2005
|
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
15. World
Championships “Road Running” |
||||
|
8. Oct 2006 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
31 |
Kirsten Melkevik Otterbu |
|
|
|
16. World Championships |
||||
Udine, ITA |
14. Oct 2007 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
17. World Championships |
||||
Rio de Janeiro, BRA |
12 Oct 2008 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
18. World Championships |
||||
Birmingham, GBR |
11 Oct 2009 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
19. World Championships |
||||
Nanning, CHN |
16 Oct 2010 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
20. World Championships |
||||
Kavarna,
BUL |
6 Oct 2012 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
21. World Championships |
||||
København, DEN |
29 Mar 2014 |
|||
|
Menn |
|
|
|
44 |
Urige Buta |
|
1:02:49 |
|
59 |
Asbjørn Ellefsen Persen |
|
1:03:56 |
|
75 |
Øystein Sylta |
|
1:05:18 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
20 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
|
1:10:53 |
|
49 |
Veronika Brennhovd
Blom |
|
1:14:21 |
|
68 |
Marthe Katrine Myhre |
|
1:17:28 |
|
22. World Championships |
||||
Cardiff, GBR |
26 Mar 2016 |
|||
|
Menn |
|
|
|
31 |
Asbjørn Ellefsen Persen |
|
1:04:32 |
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
23. World Championships |
||||
Valencia, ESP |
24 Mar 2018 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
24. World Championships |
||||
Gdynia, POL |
17 Oct 2020 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
1. World
Championships |
||||
Funchal, POR |
9.-10. May 1992 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
2. World
Championships |
||||
Litókhoron, GRE |
16.-17.
Apr 1994 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
3. World
Championships |
||||
København, DEN |
13.-14. Apr 1996 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
5 |
Norway |
|
2:20:56 |
|
|
Hilde Stavik, Gunhild Halle Haugen, Maiken
Sørum, Grete Kirkeberg, Stine Larsen, Anita Håkenstad |
|||
4. World Championships |
||||
|
18.-19. Apr 1998 |
|||
|
Menn |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
1. World
Championships |
||||
San Diego, USA |
4 Dec 1983 |
|||
|
Kvinner |
10km |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
2. World
Championships |
||||
|
11. Nov 1984 |
|||
|
Kvinner |
10km |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
3. World
Championships |
||||
|
2. Nov 1985
|
|||
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
4. World
Championships |
||||
Lisboa, POR |
9. Nov 1986
|
|||
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
5. World
Championships |
||||
|
21. Nov 1987
|
|||
|
Kvinner |
|
|
|
1 |
Ingrid Kristiansen |
|
47:17 |
|
23 |
Grete Kirkeberg |
|
51:02 |
|
46 |
Sissel Grottenberg |
|
52:37 |
|
57 |
Anita Håkenstad |
|
53:18 |
|
6 |
Norge |
|
70p |
|
|
Ingrid Kristiansen, Grete Kirkeberg, Sissel
Grottenberg |
|||
6. World
Championships |
||||
|
20. Mar 1988
|
|||
|
Kvinner |
|
|
|
1 |
Ingrid Kristiansen |
|
48:24 |
|
22 |
Bente Moe |
|
52:36 |
|
27 |
Grete Kirkeberg |
|
52:59 |
|
52 |
Sissel Grottenberg |
|
55:02 |
|
4 |
Norge |
|
50p |
|
|
Ingrid Kristiansen, Bente Moe, Grete
Kirkeberg |
|||
7. World Championships |
||||
|
23. Sep 1989
|
|||
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
8. World
Championships |
||||
|
14. Oct 1990
|
|||
|
Kvinner |
|
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|
9. World Championships |
||||
Nieuwegein,
NED |
13. Oct 1991 |
|||
|
Kvinner |
7.250m |
|
|
|
Ingen deltakere |
|
|
|