MENN / MEN 2013
Del 7: Stafett / Part 7: Relays
Pr. 31. desember
Utarbeidet av / Compiled by
*: indikerer utenlandsk deltaker / indicates foreign participant
NR:
40,40 (38,96) |
|
VM:
39,20 |
|
NR-U23:
41,58 (40,45) |
|
EM-U23:
Snitt 4: 10,70 |
|
NR-U20:
42,49 (40,99) |
|
EM-U20:
Snitt 4: 10,90 |
|
41,07 |
Norge - U20 |
3 |
Nor-U20 |
|
17.08 |
40,99-94 |
|
|
|||||
41,37 |
Sandnes IL |
1 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
42,56-08 |
|
Andres
Stokka Andersen - Marius Bakken Støle - Per Magne Florvaag
- Joachim Sandberg |
|||||
41,48 |
IL i BUL |
2 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
41,82-89 |
|
Samuel
Gyedu - Peter Efe Osazuwa - Einar-André Bydal
Jakobsen - Ousman Touray |
|||||
41,85 |
IL
i BUL |
1h1 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
|
|
Samuel
Gyedu - Peter Efe Osazuwa - Einar-André Bydal
Jakobsen - Ousman Touray |
|||||
41,85 |
IL Gular |
3 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
40,95-96 |
|
Marius
Bull Hjeltnes - Torbjørn Lysne - Peter Quarcoo - Alexander Karlsson |
|||||
42,01 |
Sandnes
IL |
1h2 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
|
|
Andres
Stokka Andersen - Marius Bakken Støle - Per Magne Florvaag
- Joachim Sandberg |
|||||
42,10 |
IL
Gular |
2h1 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
|
|
Marius
Bull Hjeltnes - Torbjørn Lysne - Peter Quarcoo - Alexander Karlsson |
|||||
42,26 |
Trondheim Friidrett |
4 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
42,59-07 |
|
Rune
Augdal - Eirik Thorshaug
- Ingar Kiplesund - Kristoffer Buhagen |
|||||
42,34 |
Trondheim Friidrett |
3h1 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
|
|
Rune
Augdal - Eirik Thorshaug
- Ingar Kiplesund - Kristoffer Buhagen |
|||||
42,37 |
Herkules Friidrett |
1 |
MS |
Skien/Her |
21.09 |
42,63-95 |
|
|
|||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
42,48* |
IL Tyrving - 1. lag |
4h1 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
43,68-12 |
|
Mathias
Haugsdal - Eivind Hvistendahl - |
|||||
42,60* |
IL Tyrving - U20, 1. lag |
1 |
NM-U20 |
Sandnes |
26.05 |
43,68-12 |
|
Mathias
Haugsdal - Halvard Hornes - Eivind Hvistendahl - *Khatan Yoganathan |
|||||
42,66 |
IL i BUL - U20 |
1 |
G17-19 |
Lillehammer |
22.06 |
43,56-12 |
|
Samuel
Gyedu - Samuel Blessing Elonga - Sivert Korshavn-Jartoft
- Ousman Touray |
|||||
42,73 |
IL i BUL - U20 |
1h1 |
NM-U20 |
Sandnes |
25.05 |
|
|
Samuel
Gyedu - Samuel Blessing Elonga - Sivert Korshavn-Jartoft
- Ousman Touray |
|||||
42,79 |
Ranheim IL |
5h1 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
41,70-12 |
|
Per
José C. Skancke - |
|||||
42,89 |
Ranheim IL |
5 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
|
|
Per
José C. Skancke - |
|||||
42,96 |
FIK Orion - U20 |
2h1 |
NM-U20 |
Sandnes |
25.05 |
43,94-94 |
|
Stian
Løvås Aaen - Jonathan Quarcoo - Håkon Gaukerud Høye -
Øystein Klareng |
|||||
------------------------------------------------
(17)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
||||||
43,06 |
Nord-Norge |
1 |
MS |
Skellefteå, SWE |
13.07 |
|
|
Morten
Osvaldsen - Henrik Johnsen - Jostein Andre Kvikstad
- Markus O. Johansen |
|||||
43,18 |
Osterøy IL |
2h2 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
43,81-12 |
|
Sondre
Loftås Kåstad - Vebjørn
Borge - Markus Loftås - Martin Loftås
Kåstad |
|||||
43,68 |
IL Skjalg - U20 |
2 |
NM-U20 |
Sandnes |
26.05 |
42,49-94 |
|
Asgeir
Uthaug - Simen Tjelta Larsen - Magnar Stokka Thuestad
- Daniel Pedersen |
|||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
43,88 |
Moss IL |
3h2 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
40,40-97 |
|
Daniel
Engen Lauritzen - Pavlik Wang
- John Anders E. Hovland - Erik Røraas |
|||||
44,51 |
IL i BUL - U20, 2. lag |
2 |
G17-19 |
Lillehammer |
22.06 |
|
|
Yobe Najar -
Simen Kjensli - Hans Christian Walker
- Kristian Berg |
|||||
44,58 |
FIK Orion - G17 |
1 |
G-17 |
Romedal |
21.08 |
|
|
Bjørnar
Lie - Jonathan Quarcoo - Abou
Granli Diomande - Øystein Klareng |
|||||
44,78 |
BFG |
3 |
NM-U20 |
Sandnes |
26.05 |
44,53-07 |
|
Kiran
Leon - Amund Høie Sjursen - Emil Engelsen Holm - Petter Villanger |
|||||
44,92 |
Sandnes IL - U20 |
3h2 |
NM-U20 |
Sandnes |
25.05 |
42,75-11 |
|
Henrik
Skulevold - Ådne Øvrebø - Christopher Fardan - Rune Reimertz |
|||||
44,92 |
IL Tyrving - U20, 2. lag |
4 |
NM-U20 |
Sandnes |
26.05 |
|
|
Thomas
Karlsnes - Lars Stølen - Theo G. Halvorsen - Markus
Berner |
|||||
44,95 |
|
5 |
NM-U20 |
Sandnes |
26.05 |
43,65-75 |
|
Leonard Johan Nesheim -
John Elias Torbjørnsen - Benjamin Liestøl - Torgeir Andersen |
|||||
45,11 |
IL Tyrving - G15/16 |
1 |
UM |
Sandnes |
25.05 |
|
|
Vemund Lenschow - Lars Stølen - Theo G. Halvorsen -
Markus Berner |
|||||
45,31 |
IL Koll - G15/16 |
2 |
UM |
Sandnes |
25.05 |
|
|
|
|||||
45,48 |
IL Tyrving - 2. lag |
4h2 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
|
|
Thomas Riis - Fabian Rønningen - Theo G. Halvorsen -
Thomas Karlsnes |
|||||
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NR:
1:26,03 |
|
|
|
NRU23: 1:28,9/97 |
|
|
|
NRU20: 1:29,46 |
|
|
|
1:39,88 |
FIK Orion - G16 |
1 |
G-16 |
Romedal |
21.08 |
|
|
Michal
Szkudlarek - Kasper Kampann Johansen -Bjørnar
Lie - Abou Granli Diomande
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
NR:
3:10,73 (3:06,67) |
|
VM:
3:05,00 |
|
NR-U23:
3:15,2 (3:11,61) |
|
EM-U23:
Snitt 4: 48,00 |
|
NR-U20:
3:18,53 (3:12,27) |
|
EM-U20:
Snitt 4: 48,70 |
|
3:13,36 |
Norge |
5B |
Lag-EM |
Gateshead, GBR |
23.06 |
3:06,67-71 |
|
Sondre
Nyvold Lid - Øyvind Strømmen Kjerpeset - Mauritz Kåshagen - Andreas Roth |
|||||
3:14,13 |
Ullensaker/Kisa IL |
1 |
NM |
Sandnes |
26.05 |
3:17,76-12 |
|
Vegard
Løberg Gjelsvik - Andreas Roth
- Elias Ottosen - Thomas Roth |
|||||
3;14,55 |
Norge - U20 |
2 |
Nor-U20 |
|
18.08 |
3:12,27-12 |
|
Håkon
Gaukerud Høye - Joachim Sandberg - Markus Loftås - Karsten Warholm |
|||||
3:15,34 |
IL Gular |
2 |
NM |
Sandnes |
26.05 |
3:13,08-02 |
|
Torbjørn
Lysne - Vidar Dahle - Sondre Dingsør Skogen - Ådne Svahn Dæhlin |
|||||
3:18,93 |
IK Tjalve |
3 |
NM |
Sandnes |
26.05 |
3:11,80-86 |
|
Henrik
Johnsen - Edvard Kamperud Nygaard - Alexander Dahlstrøm Winger - Sondre
Nyvold Lid |
|||||
3:19,64 |
Osterøy IL |
4 |
NM |
Sandnes |
26.05 |
3:20,90-11 |
|
Sondre
Loftås Kåstad - Markus Loftås - Vebjørn Borge - Martin Loftås
Kåstad |
|||||
------------------------------------------------
(6) ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
||||||
3:20,74 |
IL i BUL |
5 |
NM |
Sandnes |
26.05 |
3:14,20-92 |
|
Einar-André
Bydal Jakobsen - Marius Frøvig
Schneider - Emil Engelsen Holm - Kristian Berg |
|||||
3:21,95 |
Osterøy IL - U20 |
1 |
NM-U20 |
Sandnes |
25.05 |
3:24,26-12 |
|
Sondre
Loftås Kåstad - Vebjørn
Borge - Trygve Feide Mjelde - Markus Loftås |
|||||
3:22,54 |
Ranheim IL |
6 |
NM |
Sandnes |
26.05 |
3:19,2 -75 |
|
Jonas
Andre Grønnhaug - Vegard Øien - Johannes Lerdahl -
Henrik Nilsen |
|||||
3:23,56 |
Nord-Norge |
1 |
MS |
Skellefteå, SWE |
14.07 |
|
|
Trond
Ellingsve - Jostein Andre Kvikstad - |
|||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
3:27,41 |
IK Tjalve - U20 |
2 |
NM-U20 |
Sandnes |
25.05 |
3:20,6 -87 |
|
Rasmus
Stene - Edvard Kamperud
Nygaard - Maretin N. Kanestrøm - Sondre Nyvold Lid |
|||||
3:28,10 |
Sandnes IL - U20 |
3 |
NM-U20 |
Sandnes |
25.05 |
3:22,27-11 |
|
Christopher
Fardan - Johannes Volden - Ulrik Lund - Rune Reimertz |
|||||
3:29,94 |
Haugesund IL - U20 |
4 |
NM-U20 |
Sandnes |
25.05 |
3:22,70-95 |
|
Leonard
Johan Nesheim - Håkon Kolsjø - John Elias Torbjørnsen - Torgeir Andersen |
|||||
3:30,98 |
IL Skjalg - U20 |
5 |
NM-U20 |
Sandnes |
25.05 |
3:22,9 -86 |
|
Daniel
Pedersen - Ole Meling - Vebjørn Ljones Karlsen -
Simen Tjelta Larsen |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
NR:
15:15,37 |
|
|
|
NR-U23:
15:45,16 |
|
|
|
NR-U20:
16:00,30 |
|
|
|
15:32,01* |
Sandnes IL |
1 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
15:53,0 -85 |
|
*Frew Zenebe Brkneh
- Bjørnar Ustad Kristensen - Filip Ingebrigtsen - Henrik Ingebrigtsen |
|||||
15:39,71 |
IL Gular |
2 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
15:15,37-87 |
|
Ådne
Svahn Dæhlin - Vidar Dahle - Marius Vedvik -
Halfdan-Emil Færø |
|||||
15:49,81 |
Ullensaker/Kisa IL -
1. lag |
3 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
15:54,49-12 |
|
Thomas Roth - Jørgen Frost
Bø - Vetle Aasland - Elias Ottosen |
|||||
16:17,98 |
|
4 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
15:47,74-89 |
|
Urige
Buta - Stian Vestbø -
Magnus Hjellum - Morten Velde |
|||||
16:38,94 |
Stord IL - U20 |
1 |
NM-U20 |
Sandnes |
26.05 |
|
|
Lars
J. Føyen - Lars Lunde - Kristian Leiknes Nag - Thomas M. Heggøy |
|||||
16:45,17 |
BFG Bergen FIK - U20 |
2 |
NM-U20 |
Sandnes |
26.05 |
16:16,56-87 |
|
Vegard
Austevoll - Erlend Sørtveit - |
|||||
16:46,41 |
Ullensaker/Kisa IL -
U20 |
3 |
NM-U20 |
Sandnes |
26.05 |
17:25,61-12 |
|
Jonas
Krossøy - Eirk B. Richenberg - Åsmund Wennemo -
Jørgen Frost Bø |
|||||
16:54,43 |
Ullensaker/Kisa IL -
2. lag |
5 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
|
|
Vegard
Løberg Gjelsvik - Njord Erlend T. Wiker - Stian Klungland - Eirik
B. Richenberg |
|||||
16:57,90 |
IL Skjalg |
6 |
NM |
Sandnes |
25.05 |
15:20,3 -82 |
|
Asle
Rønning Tjelta - Espen André Albertsen - Simen Bergseth - Sigbjørn Groven |
|||||
-------------------------------------------------
(9)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
||||||
17:10,38 |
IL Skjalg - U20 |
4 |
NM-U20 |
Sandnes |
26.05 |
16:00,30-81 |
|
John
Gopal Bjerga - Vebjørn Ljones Karlsen - Lasse Benz - Markus Borge Harbo |
|||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
17:54,92 |
Undheim IL - MV35-39 |
1 |
NM-V35 |
Sandnes |
26.05 |
|
|
Knut
Undheim - Karl Tunheim - Svein Ove Risa - Bjørn
Steinar Nedrebø |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
NR:
1:52,54 (1:51,77) |
|
|
|
NR-U23:
1:54,20 |
|
|
|
NR-U20:
1:56,37 |
|
|
|
1:52,85 |
Lillehammer IF |
1 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:54,59-07 |
|
Michael
Rosenberg - Sondre Mulongo Nystrøm - Håkon Morken -
Tormod Hjortnæs Larsen |
|||||
1:54,78 |
IL Gular |
2 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:52,54-01 |
|
Marius
Bull Hjeltnes - Alexander Karlsson - Torbjørn Lysne
- Vidar Dahle |
|||||
1:55,21 |
Ullensaker/Kisa IL |
3 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:55,54-12 |
|
Marius Mellum - Vegard Løberg Gjelsvik - Andreas Roth - Thomas Roth |
|||||
1:56,01 |
IL i BUL, 1. lag |
4 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:53,06-93 |
|
Peter Efe Rasmussen Osazuwa - Riquelvis Santiago - Ousman Touray - Kristian Berg |
|||||
1:56,10 |
Osterøy IL |
5 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:56,62-12 |
|
Trygve
Feidje Mjelde - Vebjørn Borge - Markus Loftås - Martin Loftås Kåstad |
|||||
1:56,57 |
IL i BUL - G17-19 |
1 |
UM |
Lillehammer |
08.09 |
1:58,05-94 |
|
Yobe Najar -
Samuel Gyedu - Samuel Blessing
Elonga - Kristian Berg |
|||||
1:56,74 |
Moelven IL - U23 |
1 |
NM-U23 |
Overhalla |
04.08 |
1:57,99-09 |
|
Jonas
Bergkvist Melå - Martin Forbergskog - Carl Emil Kåshagen - Jørgen Kåshagen |
|||||
1:56,92 |
Norge - U18 |
4h4 |
VM-U18 |
Donetsk,
UKR |
13.07 |
|
|
Amund
Høie Sjursen - Even Meinseth - Øystein Klareng - Karsten Warholm |
|||||
1:56,97 |
IL i BUL, 2.lag |
6 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
|
|
Samuel
Gyedu - Samuel Blessing Elonga - Einar-Andre Bydal
Jakobsen - Thomas A. Bydal Jakobsen |
|||||
1:57,42 |
Ullensaker/Kisa IL -
U23, 1. lag |
2 |
NM-U23 |
Overhalla |
04.08 |
1:55,54-12 |
|
Martin
L. Syvertsen - Vegard Løberg Gjelsvik - Elias Ottosen - Andreas Roth |
|||||
|
(10) |
|
|
|
|
|
1:57,47 |
IL
i BUL - U20 |
1A |
JNM |
Overhalla |
04.08 |
|
|
Samuel Gyedu - Samuel
Blessing Elonga - Ousman Touray - Kristian Berg |
|||||
1:57,58 |
FIK Orion - G17-19 |
2A |
JNM |
Overhalla |
04.08 |
|
|
Bjørnar
Lie - Stian Løvås Aaen -
Jonathan Quarcoo - Haakon Gaukerud
Høye |
|||||
1:57,80 |
FIK
Orion - U20 |
2A |
JNM |
Overhalla |
04.08 |
|
|
Abou Granli Diomandè
- Jonathan Quarcoo - Øysten
Klareng - Haakon Gaukerud
Høye |
|||||
1:58,08 |
Trondheim Friidrett |
7 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:55,52-00 |
|
Eirik Thorshaug - Ingar Kiplesund - Rune Augdal - Petter Dæhlie |
|||||
1:58,24 |
Osterøy IL - U20 |
3A |
JNM |
Overhalla |
04.08 |
2:00,20-11 |
|
Trygve
Feidje Mjelde - Sondre Kåstad
- Vebjørn Borge - Markus Loftås |
|||||
1:58,58 |
Ranheim IL |
8 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:55,29-12 |
|
Philip
Østli - Martin Gjertsen -
Thomas Firing - Jonas Andre Grønnhaug |
|||||
1;58,64 |
IL Tyrving |
9 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:57,66-02 |
|
Halvard
Hornes - Eivind Hvistendahl - Jonas Mögenburg -
Haavard Olav Herness Lien |
|||||
1:59,01 |
Sandnes IL - G17-19 |
3 |
UM |
Lillehammer |
08.09 |
1:57,76-11 |
|
Johannes
Rudjord Volden - Christopher Rettedal
Fardan - Niklas Sandberg - Joachim Sandberg |
|||||
1:59,35 |
IL Tyrving - G17-19 |
4 |
UM |
Lillehammer |
08.09 |
1:59,7 -71 |
|
Mathias
Haugsdal - Halvard Hornes - Eivind Hvistendahl - Haavard Olav Herness Lien |
|||||
------------------------------------------------
(19)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
||||||
2:00,57 |
Tønsberg FIK |
10 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:55,85-89 |
|
Mathias
Narum - Anders Flem Hagen - Henrik Semb - Torsten
Bergh Moss |
|||||
|
(20) |
|
|
|
|
|
2:00,86 |
Dimna IL - U20 |
4A |
JNM |
Overhalla |
04.08 |
1:57,29-12 |
|
Kristian Dragsund Mork - Hallbjørn Hasund Thorseth - Karsten Warholm - Joakim Gustavsen |
|||||
2:02,61* |
Larvik TIF - G17-19 |
5 |
UM |
Lillehammer |
08.09 |
|
|
Viktor
Henriksen - *Byamungu Kabiraba
- Lars Forum Skaara - Odin Stangvik |
|||||
2:02,84* |
Lambertseter IF -
G17-19 |
6 |
UM |
Lillehammer |
08.09 |
|
|
Sebastian
Gullien Perez - Rasmus Stene
- Martin Nikolai Kanestrøm - Simon Paul Sandbakken* |
|||||
2:03,21 |
IL Skjalg - U20 |
1B |
JNM |
Overhalla |
04.08 |
1:58,15-94 |
|
Asgeir
Uthaug - Magnar Thuestad Stokka - Simen Tjelta
Larsen - Daniel Nikolai Pedersen |
|||||
2:03,71 |
Dimna IL - G15/16 |
1 |
UM |
Lillehammer |
08.09 |
|
|
Sander
Ringstad Kanestrøm - Tobias Skavnes Våge - Nicolas Roppen Masters - Joakim Gustavsen |
|||||
2:03,87 |
Ullensaker/Kisa IL -
G17-19 |
8 |
UM |
Lillehammer |
08.09 |
1:58,32-11 |
|
Martin
Opaker - Håkon Hammand - Marius Mellum
- Jørgen Frost Bø |
|||||
2:04,51 |
IL Sandvin - G17-19 |
9 |
UM |
Lillehammer |
08.09 |
|
|
Eivind
Kjennerud - Morten Hamdahl
- Sigurd Blom Breivik - Sverre Blom Breivik |
|||||
|
|
|
|
|
|
|