Norges Friidrettsforbund har tatt ut følgende tropp til å representere Norge ved årets Europamesterskap U18 som arrangeres i Györ 5.-8. juli 2018.
Følgende tropp er tatt ut:
Jenter: (20)
Emma Moldestad Abotnes, Fana IL, 200 m, trener Bjørn Åge Herdlevær
Frida Røe Tærum, Sportsklubben Vidar, 200 m og 400 m, Przemyslaw Kram
Sara Busic, IL Skjalg, 800 m, Asle Rønning Tjelta
Kristin Svendby Otervik, Lørenskog FIL, 800 m, Mariusz Wozniak
*Emma Kirkeberg Mørk, IF Hellas, 3000 m, Grete/Per Øyvind Mørk
Martine Hjørnevik, Norna-Salhus IL, 100 m hekk, Tor Haugland
Maria Aaberg, IL Tyrving, 100 m hekk, Espen Tønnessen
Mari Andreassen Rud, Askim IF, 2000 m hinder, Pål Arne Kullerud
Hannah Berntzen Engevik, Nittedal IL, 2000 m hinder, Mathias Engevik
Siri Gamst Glittenberg, Laksevåg T&IL 5000 m kappgang, Harald Heier
Hedda Kronstad Kvalvåg, Koll IL, tresteg, Stein Kristian Nesje
Karoline Jæger, Aremark IF, tresteg, Unn Merete Jæger/Lars Jæger
Hedda Marie Kjølberg Hauge, Ski IL, stav, Anker Thomsen
Birthe Franck-Petersen, Ålesund IL, kule, Kaj Dagfinn Stenhjem
Elisabeth Thon Rosvold, Asker Skiklubb Friidrett, diskos, Thomas Rosvold
Lotta Flatum Fallingen, Brandbu IF, diskos, Roar Børmarken
Oda Myklebust, Bergens Turnforening, slegge, Bjørge Pedersen/Jørund Årdal
Helle Henriksen Hvidsten, Modum FIK, slegge, Nils-Gunnar Henriksen
Kaja Mørch Pettersen, Larvik Turn Friidrett, spyd, Dag Inge Hansen
Tuva Jacobsen, Moss IL, spyd, Terje Jacobsen
NORGE: 1000 m stafett: (består av individuelt uttatte i troppen)
Gutter: (15)
Pål Haugen Lillefosse, IL Gneist, 100 m og stav, trener Bjørn Åge Herdlevær
Jacob Vaula, Stord IL, 100 m, Åge Bjelland
Stephan Skogheim Kyeremeh, IL i BUL, 200 m, Karl Børre Davidsen-Flatås
Moa Abounnachat Bollerød, Sem IF, 800 og 1500 m, Ståle Jan Frøynes
Hans-Magnus Haukøy, IL Gneist, 800 m, Bjarte Eikanger
Ole Lyngbø, Ask IL 1500 m, Audun Lavik
*Lars Agnar Hjelmeset, Nittedal IL 2000 m hinder og 3000 m, Odd-Bjørn Hjelmeset
Andreas Haara Bakketun, IL Gneist, 200m og 400 m hekk, Heidi Benserud/Geir Sjursen
Andreas Dixon, Fana IL, 400 m hekk, Endre Raa
Simen Guttormsen, Ski IL, stav, Atle Guttormsen
Henrik Flåtnes, Tønsberg FIK, lengde og tresteg, Odd Bergh
Fabian Weinberg, Kristiansand IF, diskos, Michael Weinberg
Håkon Litland, Laksevåg T&IL, slegge, Harald Heier
Markus Rooth, IK Tjalve, 10-kamp, Espen Rooth
Sander Aae Skotheim, IL Koll, 10-kamp, Rolf Skotheim
NORGE: 1000 m stafett: (består av individuelt uttatte i troppen)
*disse to utøverne er tatt ut uten å ha greid det norske kravet, ettersom de innfrir hovedpremisset for uttak («i øvelser med direkte finale ha mer enn 50% sjanse til å ende blant de 12-16 beste»; (dette basert på den Europeiske statistikken pr. 25/6-2018.)
Formell innkalling blir sendt via email, 26. juni, med kopi til klubb.
Har dere spørsmål til uttaket, ta kontakt med utviklingsansvarlig Ståle Jan Frøynes (901 41 998).