MENN / MEN 2013
Del 2 / Part 2: Distanse (600-10 000)
Pr. 31.
desember
Utarbeidet av Tore
Johansen, SRU med assistanse av Børre Lilloe (utenlandsresultater) og Jan
Jørgen Moe, SRU (fødselsdata)
Compiled by
+: mellomtid / intermediate time
NR:
1:42,58 |
NM:
1:54,99 |
VM-A:
1:45,30 |
VM-B:
1:46,20 |
NR-U23:
1:43,50 |
NM-U23:
1:58,49 |
EM-U23:
1:49,20 |
EM-U20:
1:51,40 |
NR-U20:
1:47,08 |
NM-U20:
2:00,49 |
VM-U18:
1:53,00 |
|
1:47,85 |
Thomas
Roth, Ullensaker/Kisa IL |
11.02.91 |
4A |
IFAM |
Oordegem, BEL |
01.06 |
1:46,88-12 |
1:48,19 |
T.
Roth |
|
1A |
MS |
Oslo/Bi |
29.07 |
|
1:48,25 |
Henrik
Ingebrigtsen, Sandnes IL |
24.02.91 |
1 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:48,60-12 |
1:48,28 |
T.
Roth |
|
8A |
SGP |
Karlstad,
SWE |
23.07 |
|
1:48,53 |
Filip
Ingebrigtsen, Sandnes IL |
20.04.93 |
1B |
BMC |
Watford, GBR |
30.06 |
1:50,52-12 |
1:48,57 |
F.
Ingebrigtsen |
|
4h1 |
EM-U23 |
Tampere, FIN |
11.07 |
|
1:48,60 |
H.
Ingebrigtsen |
|
2A |
MS |
Oslo/Bi |
29.07 |
|
1:48,79 |
Roald
H. Frøskeland, Steinkjer FIK |
28.03.94 |
2 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:50,96-12 |
1:48,82 |
T.
Roth |
|
3 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
|
1:48,88 |
T.
Roth |
|
6h2 |
EM-U23 |
Tampere, FIN |
11.07 |
|
|
(10/4) |
|
|
|
|
|
|
1:49,08 |
|
08.08.88 |
3A |
MS |
Oslo/Bi |
29.07 |
1:49,06-09 |
1:49,09 |
Ådne
Svahn Dæhlin, IL Gular |
26.06.82 |
7B |
KBC |
Heusden, BEL |
13.07 |
1.46,05-05 |
1:49,10 |
Svahn Dæhlin |
|
5 |
Riga
C. |
Riga,
LAT |
30.05 |
|
1:49,13 |
F.
Ingebrigtsen |
|
|
IFAM |
Oordegem, BEL |
01.06 |
|
1:49,15 |
Jenssen |
|
4 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
|
1:49,16 |
F.
Ingebrigtsen |
|
4A |
MS |
Oslo/Bi |
29.07 |
|
1:49,21 |
H.
Ingebrigtsen |
|
1 |
MS |
Lyefjell |
12.09 |
|
1:49,43 |
T.
Roth |
|
10 |
Lag-EM |
Gateshead, GBR |
23.06 |
|
1:49,47 |
Jenssen |
|
1A |
MS |
Nadderud |
15.06 |
|
1:49,49 |
Håkon
Mushom, SK Vidar |
23.09.93 |
5 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:48,69-11 |
|
(20/7) |
|
|
|
|
|
|
1:49,52 |
Emil
Oustad, FIK Ren-Eng |
20.07.89 |
6 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:50,35-11 |
1:49,63 |
T.
Roth |
|
2A |
Elite
1 |
Brandbu |
22.05 |
|
1:49,68 |
Mushom |
|
5A |
MS |
Oslo/Bi |
29.07 |
|
1:49,75 |
Svahn Dæhlin |
|
1B |
SGP |
Karlstad,
SWE |
23.07 |
|
1:49,84 |
Andreas
Roth, Ullensaker/Kisa IL |
29.04.93 |
1A |
MS |
Oslo/Bi |
03.09 |
1:51,07-12 |
1:49,86 |
T. Roth |
|
8A |
SGP |
Göteborg, SWE |
15.06 |
|
----------------------------------------(26/9)------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
|||||||
1:50,34 |
|
26.02.88 |
4B |
SGP |
Karlstad,
SWE |
23.07 |
1:50,07-10 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
1:50,37 |
Elias
Ottosen, Ullensaker/Kisa IL |
02.12.93 |
6A |
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
1:53,08-12 |
1:51,23 |
|
26.03.89 |
7 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
1:51,33-12 |
1:51,45 |
Snorre
Holtan Løken, Herkules Friidrett |
25.10.94 |
3A |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:52,08-12 |
1:51,68 |
Sindre
Løchting, FIK Orion |
11.07.93 |
4A |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:53,25-11 |
1:52,20 |
Magnus Hannevig Pettersen, IF Sturla |
29.04.95 |
5A |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:56,87-11 |
1:52,75 |
Sondre Dingsør Skogen, IL Gular |
03.02.96 |
4h1 |
VM-U18 |
Donetsk,
UKR |
10.07 |
1:56,78-12 |
1:52,87 |
Christian |
13.05.90 |
8A |
Charlott |
Charlotte,
USA |
18.04 |
1:53,47-11 |
1:52,87 |
Vetle
Aasland, Ullensaker/Kisa IL |
30.12.91 |
3A |
MS |
Berlin,
GER |
18.05 |
1:50,40-12 |
1:52,94 |
Edvard Kamperud Nygaard, IK Tjalve |
13.03.96 |
6A |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:54,22-12 |
1:52,97 |
Erik
Hovlandsdal, IL Norna-Salhus |
18.06.89 |
1A |
MS |
Fana |
31.05 |
1:53,86-12 |
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
1:52,98 |
Vegard
Ølstad, FIK Ren-Eng |
12.09.92 |
2r4 |
Beach
|
Norwalk, USA |
20.04 |
1:53,31-10 |
1:53,04 |
Hans
Kristian Fløystad, IK Tjalve |
03.04.89 |
7A |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:50,80-11 |
1:53,28 |
Mathias Berntzen
Engevik, Nittedal IL |
24.09.96 |
8A |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:54,74-12 |
1:53,35 |
Erik
Udø Pedersen, Holum IL |
09.04.94 |
1 |
G18/19 |
Lyngdal |
08.06 |
1:53,62-12 |
1:53,37 |
Sigurd
Blom Breivik, IL Sandvin |
18.05.96 |
9A |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:54,27-12 |
1:53,38 |
Abdirahman
Guleed, IL i BUL |
01.08.87 |
5A |
MS |
St-Niklaas, BEL |
09.05 |
1:50,80-10 |
1:53,43 |
|
14.09.92 |
5A |
MS |
Oslo/Bi |
03.09 |
1:52,61-11 |
1:53,68 |
Torsten
Bergh Moss, Tønsberg FIK |
20.09.94 |
1B |
MS |
Oslo/Bi |
17.08 |
1:54,02-12 |
1:53,84 |
Anders Sørensen, IK Tjalve |
24.02.96 |
2A |
MS |
Oslo/Bi |
25.07 |
1:55,37-12 |
1:53,89 |
Nur Jama Aden, IL i BUL |
05.05.85 |
2 |
MS |
Lillestrøm |
25.05 |
1.51,46-07 |
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
1:54,02 |
Haavard
Olav Herness Lien, IL Tyrving |
12.12.96 |
3 |
MS |
Lillestrøm |
25.05 |
1:56,98-12 |
1:54,07 |
Sindre
Buraas, SK Vidar |
08.05.89 |
4 |
Elite
3 |
Trondheim/St |
01.07 |
1:57,29-08 |
1:54,22 |
Morten Kolstø Velde,
Haugesund IL |
19.12.84 |
10A |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1.49,57-06 |
1:54,54 |
Markus Einan, Ullensaker/Kisa IL |
04.02.97 |
1A |
UM-16 |
Lillehammer |
07.09 |
2:04,03-12 |
1:54,60 |
Thomas M. Heggøy, |
25.05.94 |
4E |
BMC
GP |
Solihull, GBR |
18.05 |
1:55,15-12 |
1:54,75 |
Sander
Sekkingstad Terum,
Aurland IL |
06.07.93 |
4B |
VU-MS |
Göteborg,
SWE |
30.06 |
1:53,83-12 |
1:54,83 |
Torje
Klevmo, Frol IL |
06.01.87 |
6h1 |
NM |
Tønsberg |
24.08 |
1:50,70-09 |
1:55,10 |
Ivar Stefansson, IL Gular |
04.05.92 |
3B |
MS |
Oslo/Bi |
17.08 |
1:59,51-11 |
1:55,15 |
Abduljaleel Hir, Selsbakk IF |
22.09.95 |
1 |
MS |
Trondheim/St |
01.06 |
1:57,25-12 |
1:55,21 |
Ferdinand
Kvan Edman, IF Sturla |
12.02.93 |
1B |
|
Los
Angeles |
27.04 |
1:52,65-11 |
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
1:55,22 |
Hauk
|
29.04.94 |
2A |
MS |
Ski |
10.08 |
1:57,16-11 |
1:55,23 |
Kristoffer
Grindedal Janson, IL Gular |
12.05.89 |
1 |
MS |
Lonevåg |
15.07 |
1:52,60-10 |
1:55,28 |
Helge
Langen, Rindal IL |
16.03.85 |
|
MS |
Lillehammer |
23.06 |
1:56,45-12 |
1:55,33 |
Jørgen
Frost Bø, Ullensaker/Kisa IL |
10.08.94 |
4B |
MS |
Oslo/Bi |
17.08 |
1:56,2 -12 |
1:55,34 |
Abdurrahman Hir, Selsbakk IF |
07.03.97 |
2 |
MS |
Trondheim/St |
01.06 |
1:57,36-12 |
1:55,35 |
Martin
Smebye, IK Tjalve |
10.07.93 |
5B |
MS |
Oslo/Bi |
17.08 |
1:55,94-12 |
1:55,67 |
Torbjørn
Fossum Heldal, Herkules Fr. |
13.11.93 |
4 |
MS |
Skien/Her |
01.06 |
2:00,35-12 |
1:56,07 |
Bent
Kamsvåg Olsen, Alta IF |
27.02.87 |
5 |
MS |
Skellefteå,
SWE |
13.07 |
1:53,27-09 |
1:56,33 |
Jørgen Elisenberg, FIK Orion |
04.03.95 |
1B |
MS |
Oslo/Bi |
25.07 |
1:57,59-12 |
1:56,46 |
Trygve
Feidje Mjelde, Osterøy IL |
11.11.94 |
5A |
UM-18/19 |
Lillehammer |
08.09 |
1:58,77-12 |
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
1:56,49 |
Lars
Jonassen Føyen, Stord IL |
30.10.96 |
1 |
G16/17 |
Fana |
14.09 |
2,04,49-12 |
1:56,52 |
Vebjørn
Borge, Osterøy IL |
14.02.94 |
1 |
G18/19 |
Lonevåg |
15.07 |
1:56,24-11 |
1:56,77 |
Marius Emil Salvanes, Åkra IL |
27.01.97 |
2A |
UM-16 |
Lillehammer |
07.09 |
2,00,56-12 |
1:56,85 |
Edvard
Vasdal, Herkules Friidrett |
14.03.93 |
3B |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:57,13-12 |
1:56,96 |
Marius
Vedvik, Førde IL |
18.03.92 |
1D |
MS |
Lillehammer |
23.06 |
1:59,27-12 |
1:57,06 |
Espen
André Albertsen, IL Skjalg |
06.01.93 |
5B |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:58,06-12 |
1:57,11 |
Bjørnar
Sandnes Lillefosse, IL Gular |
17.07.92 |
1 |
MS |
Fana |
08.06 |
1:57,25-12 |
1:57,14 |
Jens
Nicolai Kortner, Herkules Friidrett |
19.12.86 |
6B |
MS |
Oslo/Bi |
29.07 |
1:58,28-12 |
1:57,20 |
Jonas
Gjesdal, IL Varegg |
01.06.96 |
1 |
G17 |
Lonevåg |
15.07 |
1:59,79-12 |
1:57,23 |
Petter
Kristiansen, FIK Ren-Eng |
06.03.93 |
4B |
Elite
1 |
Brandbu |
22.05 |
1:53,43-12 |
|
(60) |
|
|
|
|
|
|
1:57,39 |
Eirik
Bråten Richenberg, Ull./Kisa
IL |
10.12.94 |
2D |
Elite
1 |
Brandbu |
22.05 |
1:58,28-11 |
1:57,47 |
Njord
Erlend Wiker, Ull./Kisa
IL |
30.09.91 |
7B |
MS |
Oslo/Bi |
17.08 |
1:57,34-10 |
1:57,53 |
Joakim Sundgot Gustavsen, |
03.04.97 |
1B |
VU-P17 |
Göteborg,
SWE |
28.06 |
2:00,83-12 |
1:57,65 |
Trond Erik
Søilen Storebø, IL Varegg
|
28.06.96 |
2 |
G17 |
Lonevåg |
15.07 |
2:08,26-11 |
1:57,66 |
Tor
Alfred Bredesen, Snøgg Friidrett |
21.11.93 |
|
MS |
Oslo/Bi |
17.08 |
1:55,10-12 |
1:57,66 |
Ådne Norland, Vollan IK |
16.03.95 |
1B |
UM-18/19 |
Lillehammer |
08.09 |
1:57,03-12 |
1:57,73 |
Lars Røttingen, IL Gular |
16.04.80 |
2 |
MS |
Strandebarm |
06.07 |
1.53,18-05 |
1:57,75 |
Kristian
Nedregård, Spjelkavik og O. FIK |
28.08.74 |
12E |
IFAM |
Oordegem, BEL |
01.06 |
1.53,23-02 |
1:57,76 |
Rune
Reimertz, Sandnes IL |
24.07.96 |
1 |
G17 |
Fana |
31.05 |
2,01,81-12 |
1:57,77 |
Nikolai Smestad,
Ullensaker/Kisa IL |
05.12.92 |
1B |
MS |
Oslo/Bi |
03.09 |
2:02,49-11 |
|
(70) |
|
|
|
|
|
|
1:57,85 |
|
07.01.98 |
1A |
G15 |
Nadderud |
15.06 |
2,05,16-12 |
1:57,86 |
Thor Henrik Raknerud, Askim IF |
09.02.95 |
5B |
MS |
Oslo/Bi |
25.07 |
1:58,35-11 |
1:57,92 |
Vegard
Løberg Gjelsvik, Ull./Kisa
IL |
31.01.92 |
4 |
NM-U23 |
Overhalla |
04.08 |
1:52,13-12 |
1:58,09 |
Marius
Frøvig Schneider, IL i BUL |
13.01.86 |
6B |
MS |
Lillehammer |
23.06 |
1:52,56-09 |
1:58,20 |
Stian
Klungland, Ullensaker/Kisa IL |
21.07.93 |
7B |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:58,19-11 |
1:58,24 |
Magnus
Sirnes Hjellum, Haugesund
IL |
03.02.94 |
8B |
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:57,54-12 |
1:58,32 |
Andreas Wathne, IL
Skjalg |
24.01.97 |
2A |
G16 |
Fana |
31.05 |
2:03,49-12 |
1:58,34 |
Jakob
Fløtre Eiring, Bodø FIK |
10.10.96 |
1B |
UM-17 |
Lillehammer |
08.09 |
2,04,26-12 |
1:58,39 |
|
22.10.94 |
2B |
MS |
Oslo/Bi |
03.09 |
1:57,42-10 |
1:58,48 |
Tom Skjæråsen, IL Varegg |
13.02.95 |
3 |
G18/19 |
Lonevåg |
15.07 |
2:02,32-12 |
|
(80) |
|
|
|
|
|
|
1:58,61 |
|
03.07.95 |
3B |
VU-P19 |
Göteborg,
SWE |
30.06 |
1:57,70-12 |
1:58,61 |
Ekolai Bang
Lunde, IL Tyrving |
03.10.97 |
1B |
UM-16 |
Lillehammer |
07.09 |
2:07,62-12 |
1:58,85 |
Birger
Mortensen Bjørnstad, Strindheim |
18.10.94 |
3 |
G18/19 |
Lillehammer |
23.06 |
|
1:58,85 |
Johan
S. Steenfat Evensen, Sørild
FIK |
01.02.96 |
2B |
UM-17 |
Lillehammer |
08.09 |
2,00,56-12 |
1:58,87 |
Einar
Furulund, FIK Ren-Eng |
01.02.89 |
5D |
MS |
Lillehammer |
23.06 |
1:58,40-12 |
1:58,95 |
Jostein
Sætra Schefte, Oppegård IL |
26.04.96 |
8 |
MS |
Skien/Her |
01.06 |
2,02,68-12 |
1:58,99 |
Jan Erik Wergeland, |
10.10.85 |
3 |
MS |
Sandnes |
28.05 |
|
1:59,02 |
|
19.09.95 |
|
UM-18/19 |
Lillehammer |
08.09 |
2:00,65-12 |
1:59,07 |
Kristoffer
By Vollset, Strindheim IL |
19.02.96 |
2 |
G17 |
Lillehammer |
23.06 |
2,00,14-12 |
1:59,09 |
Vebjørn Ljones Karlsen, IL Skjalg |
10.12.95 |
1 |
G18/19 |
Stavanger/St |
04.06 |
1:58,72-11 |
|
(90) |
|
|
|
|
|
|
1:59,11 |
Thomas Jefferson
Byrkjeland, IK Tjalve |
11.02.98 |
2A |
G15 |
Nadderud |
15.06 |
2,03,47-12 |
1:59,13 |
Petter
Rød Gulliksen, IL Tyrving |
12.11.93 |
|
VU-MS |
Göteborg,
SWE |
30.06 |
1:57,25-12 |
1:59,22 |
Bendik Lillemoen
Skaalerud, Kr.sands IF |
03.09.98 |
3A |
G15 |
Nadderud |
15.06 |
2,08,80-12 |
1:59,29 |
Jens
Bjertnæs, Jevnaker IF |
06.04.85 |
|
MS |
Oslo/Bi |
29.07 |
|
1:59,42 |
Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL |
17.02.98 |
2A |
G15 |
Lillehammer |
23.06 |
2,04,23-12 |
1:59,49 |
Henrik
Nordtug, Steinkjer FIK |
07.02.87 |
|
MS |
Lillehammer |
23.06 |
1:58,39-10 |
1:59,67 |
Markus
Borge Harbo, IL Skjalg |
07.04.96 |
3B |
VU-P17 |
Göteborg,
SWE |
28.06 |
2:00,69-11 |
1:59,70 |
Christopher
Rettedal Fardan, Sandnes IL |
11.07.95 |
|
UM-18/19 |
Lillehammer |
08.09 |
2:02,08-12 |
1:59,79 |
Svein
Erik Strand Tønnesen, IL i BUL |
22.12.87 |
|
MS |
Oslo/Bi |
29.07 |
2:01,71-11 |
1:59,84 |
Håkon
Kolstø, Haugesund IL |
16.08.94 |
|
MS |
Nadderud |
15.06 |
1:59,33-12 |
|
(100) |
|
|
|
|
|
|
1:59,85 |
Harald
Kårbø, Stord IL |
18.05.92 |
9D |
VU-MS |
Göteborg,
SWE |
30.06 |
2:00,72-09 |
1:59,92 |
Anders
Bjørndal, IL Gneist |
08.07.95 |
7 |
MS |
Fana |
08.06 |
2:04,09-12 |
1:59,96 |
Tor
Øivind Ødegård, Fredrikstad IF |
28.02.69 |
1 |
MS |
Askim |
09.06 |
1.45,42-97 |
1:59,97 |
Endre
Wigaard, IL i BUL |
25.06.96 |
1 |
G17 |
Oslo/Bi |
27.08 |
2,03,43-12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Utenlandske statsborgere / Foreign citizens:
|
|
|
|
|
|
||
1:55,78 |
Gishe Abdi Wako,
Lillehammer (ETH) |
10.02.91 |
6B |
VU-MS |
Göteborg,
SWE |
30.06 |
1:54,64-10 |
1:55,98 |
Simon P. Sandbakken, IK Tjalve (FIN) |
13.09.95 |
6B |
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
1:58,81-11 |
1:56,39 |
Biemnet Kfle
Msazgi,
Steinkjer FIK (ERI) |
12.02.88 |
1 |
MS |
Trondheim/St |
18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NR:
3:35,43 |
NM:
3:55,99 |
VM-A:
3:35,00 |
VM-B:
3:37,00 |
NR-U23: 3:35,43 |
NM-U23:
4:07,99 |
EM-U23:
3:45,50 |
EM-U20:
3:51,00 |
NR-U20: 3:38,61 |
NM-U20:
4:14,99 |
VM-U18:
3:54,00 |
|
3:33,95 |
Henrik
Ingebrigtsen, Sandnes IL |
24.02.91 |
7 |
DL |
Zürich,
SUI |
29.08 |
3:35,43-12 |
3:36,33 |
H.
Ingebrigtsen |
|
5sf2 |
VM |
Moskva,
RUS |
16.08 |
|
3:37,16 |
H.
Ingebrigtsen |
|
5 |
DL |
Birmingham,GBR |
30.06 |
|
3:37,30 |
H.
Ingebrigtsen |
|
7 |
DNgalan |
Stockholm,SWE |
22.08 |
|
3:37,52 |
H.
Ingebrigtsen |
|
8 |
VM |
Moskva,
RUS |
18.08 |
|
3:38,76 |
Filip Ingebrigtsen, |
20.04.93 |
7A |
MS |
Ninove, BEL |
27.07 |
3:44,04-12 |
3:38,78 |
H.
Ingebrigtsen |
|
6h1 |
VM |
Moskva,
RUS |
14.08 |
|
3:38,86 |
H.
Ingebrigtsen |
|
14+ |
DL |
London,
GBR |
27.07 |
|
3:39,07 |
H.
Ingebrigtsen |
|
3A |
PJordan |
Stanford,
USA |
28.04 |
|
3:40,52 |
H. Ingebrigtsen |
|
2+ |
Pref. Cl. |
Eugene,
USA |
31.05 |
|
|
(10/2) |
|
|
|
|
|
|
3:40,90 |
H. Ingebrigtsen |
|
11+ |
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
|
3:42,37 |
F.
Ingebrigtsen |
|
1 |
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
|
3:43,47 |
Vegard
Ølstad, FIK Ren-Eng |
12.09.92 |
6h1 |
EM-U23 |
Tampere, FIN |
13.07 |
3:52,97-10 |
3:44,08 |
Ølstad |
|
11 |
Lag-EM |
Gateshead, GBR |
22.06 |
|
3:44,54 |
Hans
Kristian Fløystad, IK Tjalve |
03.04.89 |
11B |
KBC |
Heusden, BEL |
13.07 |
3:40,61-12 |
3:44,64 |
Fløystad |
|
4 |
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
|
3:44,86 |
F.
Ingebrigtsen |
|
2h2 |
EM-U23 |
Tampere, FIN |
13.07 |
|
----------------------------------------(17/4)---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
|||||||
3:46,31 |
Sindre
Buraas, SK Vidar |
08.05.89 |
2 |
MS |
Jessheim |
06.06 |
3:42,20-11 |
3:46,33 |
Sindre
Løchting, FIK Orion |
11.07.93 |
6 |
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
3:51,76-12 |
3:46,34 |
Morten Kolstø Velde,
Haugesund IL |
19.12.84 |
9A |
MS |
Gent,
BEL |
03.08 |
3:39,58-09 |
3:47,03 |
Erik
Udø Pedersen, Holum IL |
09.04.94 |
7 |
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
3:48,98-12 |
3:47,57 |
|
08.08.88 |
3 |
MS |
Jessheim |
06.06 |
3:45,32-09 |
3:47,83 |
|
26.02.88 |
4 |
MS |
Jessheim |
06.06 |
3:46,42-12 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
3:47,96 |
Erik
Hovlandsdal, IL Norna-Salhus |
18.06.89 |
2A |
MS |
Lillehammer |
20.06 |
3:48,61-12 |
3:48,43 |
Magnus Hannevig Pettersen, IF Sturla |
29.04.95 |
8h2 |
EM-U20 |
Rieti, ITA |
18.07 |
4:03,44-11 |
3:48,63 |
Johannes
Alnes, Bækkelagets SK |
07.06.90 |
3h3 |
Univers. |
Kazan,
RUS |
07.07 |
3:44,10-12 |
3:49,22 |
Ferdinand
Kvan Edman, IF Sturla |
12.02.93 |
3A |
|
Los
Angeles, US |
27.04 |
3:45,84-12 |
3:49,73 |
Håkon Brox, IK Tjalve |
18.01.85 |
12 |
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
3:44,43-11 |
3:50,64 |
Eirik
Bråten Richenberg, Ull./Kisa
IL |
10.12.94 |
14 |
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
3:59,39-11 |
3:50,77 |
Audun
Nordtveit, IK Tjalve |
08.06.88 |
15 |
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
3:51,32-10 |
3:52,41 |
Jørgen
Frost Bø, Ullensaker/Kisa IL |
10.08.94 |
4A |
MS |
Oslo/Bi |
29.08 |
3:50,92-12 |
3:52,60 |
Anders Sørensen, IK Tjalve |
24.02.96 |
5B |
SGP |
Sollentuna, SWE |
27.06 |
3:56,83-12 |
3:52,76 |
Marius
Vedvik, Førde IL |
18.03.92 |
6A |
MS |
Lillehammer |
20.06 |
3:56,64-12 |
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
3:53,64 |
Snorre
Holtan Løken, Herkules Friidrett |
25.10.94 |
8A |
MS |
Lillehammer |
20.06 |
3:54,00-12 |
3;54,4 |
Tom
Erling Kårbø, Stord IL |
04.02.89 |
1 |
MS |
Haugesund |
07.08 |
3:45,95-11 |
3:54,68 |
Helge
Langen, Rindal IL |
16.03.85 |
9A |
MS |
Lillehammer |
20.06 |
3:58,07-12 |
3:55,17 |
Nur Jama Aden, IL i BUL |
05.05.85 |
10 |
MS |
Jessheim |
06.06 |
3.49,95-07 |
3:56,10 |
|
26.03.89 |
1 |
MS |
Skellefteå,
SWE |
14.07 |
3:53,64-12 |
3;56,59 |
Harald
Kårbø, Stord IL |
18.05.92 |
1 |
MS |
Leirvik,
Stord |
18.08 |
4:01,34-12 |
3:56,69 |
Edvard Kamperud Nygaard, IK Tjalve |
13.03.96 |
3 |
JNM |
Overhalla |
03.08 |
4,12,62-10 |
3:56,71 |
Bjørnar
Sandnes Lillefosse, IL Gular |
17.07.92 |
3A |
MS |
Fana |
07.05 |
3:58,68-12 |
3:57,05 |
Elias
Ottosen, Ullensaker/Kisa IL |
02.12.93 |
3 |
NM-U23 |
Overhalla |
03.08 |
3:58,63-11 |
3:57,06 |
Halfdan-Emil
Færø, IL Gular |
07.06.91 |
3 |
MS |
Fana |
01.06 |
3:58,60-12 |
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
3:58,08 |
Ørjan
Grønnevig, Stavanger FIK |
14.02.91 |
1 |
MS |
Sandnes |
08.06 |
3:54,62-12 |
3:58,70 |
Lars
Jonassen Føyen, Stord IL |
30.10.96 |
1 |
G17 |
Leirvik,
Stord |
18.08 |
4:25,29-11 |
3:58,96 |
Magnus
Sirnes Hjellum, Haugesund
IL |
03.02.94 |
5 |
MS |
Fana |
01.06 |
3:58,49-12 |
4:00,73 |
Jonas
Lurås Hammer, IL Gular |
10.03.91 |
3 |
MS |
Fana |
07.06 |
3:55,61-12 |
4:00,93 |
Jørgen
M. Austvik, BFG Bergen FIK |
29.07.92 |
4 |
MS |
Fana |
07.06 |
4:03,23-12 |
4:01,48 |
Jonas Dalland, IL Gular |
20.10.85 |
6A |
MS |
Fana |
07.05 |
4:02,07-09 |
4:01,73 |
Mathias Berntzen
Engevik, Nittedal IL |
24.09.96 |
14 |
MS |
Jessheim |
06.06 |
4:03,15-12 |
4:02,43 |
Henrik
Nordtug, Steinkjer FIK |
07.02.87 |
1B |
MS |
Lillehammer |
20.06 |
4:01,57-11 |
4:02,89 |
Edvard
Vasdal, Herkules Friidrett |
14.03.93 |
2 |
MS |
Porsgrunn/Kj |
02.06 |
4:03,40-12 |
4:03,37 |
Lars
Erik Malde, IL Skjalg |
28.01.90 |
13A |
|
Corvallis, USA |
23.03 |
3:55,59-10 |
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
4:03,54 |
Nikolai Smestad,
Ullensaker/Kisa IL |
05.12.92 |
2B |
MS |
Lillehammer |
20.06 |
4:08,83-11 |
4:03,68 |
Kristian
Nedregård, Spjelkavik og O. FIK |
28.08.74 |
8h2 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
3.56,02-02 |
4:03,69 |
Markus
Borge Harbo, IL Skjalg |
07.04.96 |
1 |
MS |
Sandnes |
29.08 |
4,12,57-12 |
4:04,19 |
Trygve
Feidje Mjelde, Osterøy IL |
11.11.94 |
5 |
JNM |
Overhalla |
03.08 |
4,10,42-12 |
4:04,27 |
Martin
Smebye, IK Tjalve |
10.07.93 |
6 |
NM-U23 |
Overhalla |
03.08 |
4:08,02-12 |
4:04,49 |
Sigurd
Blom Breivik, IL Sandvin |
18.05.96 |
6 |
JNM |
Overhalla |
03.08 |
4:03,74-12 |
4:04,71 |
Espen Roll Karlsen, BFG Bergen
FIK |
27.08.91 |
1 |
MS |
Indre
Arna |
03.07 |
Debut-2013 |
4:05,08 |
Håkon
Kolstø, Haugesund IL |
16.08.94 |
2 |
MS |
Sandnes |
08.06 |
4:09,45-12 |
4:05,11 |
Stian
Klungland, Ullensaker/Kisa IL |
21.07.93 |
1 |
MS |
Oslo/Sp |
11.07 |
4:00,45-11 |
4:05,12 |
Marius
Frøvig Schneider, IL i BUL |
13.01.86 |
1 |
MS |
Oslo/Bi |
28.05 |
4.05,51-06 |
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
4:05,13 |
Jonas
Gjesdal, IL Varegg |
01.06.96 |
7 |
JNM |
Overhalla |
03.08 |
4,12,09-12 |
4:05,18 |
Lars
Røttingen, IL Gular |
16.04.80 |
7 |
MS |
Fana |
01.06 |
3.48,47-05 |
4:05,20 |
Erlend
Gjerdevik Sørtveit, BFG Bergen |
17.12.94 |
8 |
JNM |
Overhalla |
03.08 |
4:09,75-12 |
4:05,34 |
Stian Vestbø, |
29.07.81 |
8 |
MS |
Fana |
01.06 |
4:03,82-12 |
4:05,40 |
|
19.09.95 |
9 |
MS |
Fana |
01.06 |
4:00,44-12 |
4:05,94 |
Birger
M. Bjørnstad, Strindheim IL |
18.10.94 |
1B |
MS |
Stjørdal/ØM |
09.06 |
|
4:06,04 |
John
Gopal Bjerga, IL Skjalg |
03.11.96 |
2 |
MS |
Sandnes |
29.08 |
4,19,45-12 |
4:06,16 |
Harald
Solhaug Næss, SK Vidar |
02.08.88 |
7A |
MS |
Oslo/Bi |
29.08 |
|
4:06,23 |
Endre Wigaard, IL i BUL |
25.06.96 |
8A |
MS |
Oslo/Bi |
29.08 |
4:09,54-12 |
4:06,35 |
Lars
Lunde, Stord IL |
20.05.97 |
11 |
MS |
Fana |
01.06 |
4:06,05-12 |
|
(60) |
|
|
|
|
|
|
4:06,99 |
Mats
Bjørgum, Strindheim IL |
21.02.94 |
2 |
MS |
Trondheim/St |
28.08 |
4,12,60-12 |
4:07,10 |
Vebjørn Ljones Karlsen, IL Skjalg |
10.12.95 |
1 |
MS |
Stavanger/St |
18.07 |
4:08,64-11 |
4:07,12 |
|
07.01.98 |
9A |
MS |
Fana |
07.05 |
4,16,03-12 |
4:07,25 |
Martin
Hoset, NTNUI |
01.09.86 |
3 |
MS |
Trondheim/St |
28.08 |
4:05,16-10 |
4:07,51 |
Håkon
Steinshylla, Selsbakk IF |
07.02.96 |
3A |
MS |
Stjørdal/ØM |
09.06 |
Debut-2013 |
4:07,65 |
Simen
Bergseth, IL Skjalg |
13.01.92 |
1 |
MS |
Sandnes |
21.09 |
4:22,16-11 |
4:07,78 |
Njord
E. Tjønneland Wiker, Ull./Kisa IL |
30.09.91 |
3 |
MS |
Oslo/Bi |
18.07 |
4:01,21-11 |
4:07,81 |
Philip Andrè Schjetlein, Rindal IL |
12.01.86 |
4 |
MS |
Trondheim/St |
28.08 |
|
4:07,84 |
Odd-Anders
Grimsbø, IL Varegg |
01.12.90 |
2A |
MS |
Fana |
27.08 |
4:05,79-12 |
4:08,21 |
Tore Dybdahl, Strindheim IL |
14.04.97 |
1 |
G16 |
Trondheim/St |
28.08 |
|
|
(70) |
|
|
|
|
|
|
4:08,21 |
Tor
Alfred Bredesen, Snøgg Friidrett |
21.11.93 |
9A |
MS |
Oslo/Bi |
29.08 |
4:07,54-12 |
4:08,24 |
Marius Emil Salvanes, Åkra IL |
27.01.97 |
1 |
G18/19 |
Fana |
25.08 |
4:18,32-12 |
4:09,19 |
|
03.07.95 |
1 |
G18/19 |
Lillehammer |
20.06 |
4:05,00-12 |
4:09,24 |
Thomas Jefferson
Byrkjeland, IK Tjalve |
11.02.98 |
10 |
JNM |
Overhalla |
03.08 |
4,24,84-12 |
4:09,25 |
Even
Brøndbo Dahl, Orion FIK |
29.03.94 |
10A |
MS |
Oslo/Bi |
29.08 |
4,17,91-12 |
4:09,26 |
Jens
Nicolai Kortner, Herkules Friidrett |
19.12.86 |
1 |
MS |
Sandnes |
13.08 |
4:12,87-11 |
4:09,81 |
Jens
Bjertnæs, Jevnaker IF |
06.04.85 |
2 |
MS |
Oslo/Bi |
28.05 |
|
4:09,88 |
Tom Skjæråsen, IL Varegg |
13.02.95 |
7A |
VU-P19 |
Göteborg,
SWE |
29.06 |
4:19,89-12 |
4:09,90 |
Christian Fuhr, IL i BUL |
29.07.73 |
11A |
MS |
Oslo/Bi |
29.08 |
|
4:09,95 |
Sigurd
Ruud Skjeseth, Orion FIK |
24.12.96 |
6B |
MS |
Lillehammer |
20.06 |
4,26,14-12 |
|
(80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Utenlandske statsborgere / Foreign citizens:
|
|
|
|
|
|
|
|
3:50,39 |
Gishe Abdi Wako,
Lillehammer (ETH) |
10.02.91 |
1A |
MS |
Oslo/Bi |
29.08 |
3:56,22-10 |
3:58,64 |
Zerei Kbrom Mezgni, Vadsø TF (ERI) |
12.01.86 |
1 |
MS |
Lakselv |
25.08 |
|
4:02,62 |
Biemnet Kfle
Msazgi, Steinkjer FIK (ERI) |
12.02.88 |
1 |
MS |
Trondheim/St |
28.08 |
|
4:04,66 |
Dadafo Tesema Dhaqabi, SK Vidar (ETH) |
02.09.89 |
2 |
MS |
Oslo/Bi |
18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mangelfull tidtagning / Not exact
timing: |
|
|
|
||||
4:08 |
Mesfin Tesfayohannes,
Bodø FIK (ERI) |
24.11.74 |
1 |
MV35 |
Bodø |
15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NR:
7:40,77 |
NM:
8:34,99 |
|
|
NR-U23:
7:42,05 |
NM-U23:
8:59,99 |
|
|
NR-U20:
7:58,15 |
NM-U20:
9:14,99 |
VM-U18:
8:28,00 |
|
7:42,19 |
Henrik
Ingebrigtsen, Sandnes IL |
24.02.91 |
7 |
MS |
Rieti, ITA |
08.09 |
7:58,15-10 |
7:54,16 |
Sindre
Buraas, SK Vidar |
08.05.89 |
10 |
MS |
Rieti, ITA |
08.09 |
7:53,91-12 |
8:07,77 |
Buraas |
|
1A |
Elite
1 |
Brandbu |
22.05 |
|
8:08,24 |
Asbjørn
Ellefsen Persen, IK Tjalve |
19.05.87 |
9A |
SGP |
Karlstad,
SWE |
23.07 |
8:12,38-12 |
8:09,96 |
Sindre
Løchting, FIK Orion |
11.07.93 |
10A |
SGP |
Karlstad,
SWE |
23.07 |
8:29,26-12 |
8:13,77 |
Marius
Vedvik, IL Gular |
18.03.92 |
12A |
SGP |
Karlstad,
SWE |
23.07 |
8:20,28-12 |
-----------------------------------------(6/5)------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
|||||||
8:16,43 |
Hans
Kristian Fløystad, IK Tjalve
|
03.04.89 |
11 |
Lag-EM |
Gateshead, GBR |
23.06 |
8:04,27-12 |
8:20,33 |
Morten Kolstø Velde, Haugesund IL |
19.12.84 |
5A |
Elite
1 |
Brandbu |
22.05 |
8:03,81-09 |
8:23,55 |
Ørjan
Grønnevig, Stavanger FIK |
14.02.91 |
6A |
Elite
1 |
Brandbu |
22.05 |
8:13,42-12 |
8:23,71 |
Erik
Udø Pedersen, Holum IL |
09.04.94 |
1 |
G19 |
Søgne |
21.05 |
8:22,02-12 |
8:25,6 |
Harald
Kårbø, Stord IL |
18.05.92 |
1 |
MS |
Leirvik,
Stord |
27.08 |
8:45,19-12 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
8:25,75 |
Vegard
Ølstad, FIK Ren-Eng |
12.09.92 |
2 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
8:43,61-12 |
8:26,86 |
Helge
Langen, Rindal IL |
16.03.85 |
2 |
MS |
Steinkjer |
15.05 |
9:11,6 -10 |
8:27,94 |
Eirik
Gramstad, SK Vidar |
24.09.84 |
8A |
Elite
1 |
Brandbu |
22.05 |
8:18,22-12 |
8:28,42 |
Bjørnar
Sandnes Lillefosse, IL Gular |
17.07.92 |
4 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
8:30,88-12 |
8:30,34 |
Lars
Røttingen, IL Gular |
16.04.80 |
5 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
8.22,38-05 |
8:30,48 |
Jørgen
Frost Bø, Ullensaker/Kisa IL |
10.08.94 |
5 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
8:22,30-12 |
8:31,13 |
Tom
Erling Kårbø, Stord IL |
04.02.89 |
2B |
SGP |
Karlstad,
SWE |
23.07 |
8:07,40-12 |
8;31,33 |
Håkon Brox, IK
Tjalve |
18.01.85 |
6 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
8:03,46-12 |
8:31,89 |
Halfdan-Emil
Færø, IL Gular |
07.06.91 |
2B |
Elite
1 |
Brandbu |
22.05 |
8:31,56-12 |
8:32,43 |
Henrik
Nordtug, Steinkjer FIK |
07.02.87 |
6 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
8:41,24-11 |
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
8:33,08 |
Magnus
Sirnes Hjellum, Haugesund
IL |
03.02.94 |
4B |
Elite
1 |
Brandbu |
22.05 |
8:32,13-12 |
8:34,22 |
Jonas
Lurås Hammer, IL Gular |
10.03.91 |
7 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
8:31,42-10 |
8:35,51 |
Magnus Hannevig Pettersen, IF Sturla |
29.04.95 |
3 |
UM-18/19 |
Lillehammer |
06.09 |
9:02,53-11 |
8:36,02 |
Trond
Arne Rugland, Hovden SK |
16.06.85 |
2 |
MS |
Fana |
02.06 |
8:36,01-11 |
8:36,22 |
|
19.09.95 |
4 |
UM-18/19 |
Lillehammer |
06.09 |
8:41,94-11 |
8:37,90 |
Nikolai Smestad,
Ullensaker/Kisa IL |
05.12.92 |
9 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
9:00,84-11 |
8:38,47 |
Kristian
Monsen, Ullensaker/Kisa IL |
09.07.77 |
10 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
8:41,91-12 |
8:39,87 |
Urige Arado Buta, Haugesund IL |
28.11.78 |
3 |
MS |
Fana |
02.06 |
8:05,11-09 |
8:40,71 |
Stian
Vestbø, Haugesund IL |
29.07.81 |
9 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
8:36,66-12 |
8:41,10 |
Lars
Jonassen Føyen, Stord IL |
30.10.96 |
2 |
MS |
Lillehammer |
22.06 |
Debut-2013 |
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
8:41,99 |
Harald
Solhaug Næss, SK Vidar |
02.08.88 |
11 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
9:00,52-11 |
8:42,15 |
Eldar
Rønning, Skogn IL |
11.06.82 |
2 |
MS |
Trondheim/St |
01.06 |
8.43,36-07 |
8:42,40 |
Stian
Klungland, Ullensaker/Kisa IL |
21.07.93 |
1 |
MS |
Oslo/Bi |
25.07 |
8:54,52-12 |
8:42,44 |
Birger
Mortensen Bjørnstad, Strindheim |
18.10.94 |
3 |
MS |
Lillehammer |
22.06 |
9,02,07-12 |
8:43,19 |
Eirik
Mysen, Tønsberg FIK |
06.05.93 |
11 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
8:52,23-12 |
8:44,75 |
Hassan
Abdi Ali, IL i BUL |
01.09.87 |
14 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
8.21,06-07 |
8:44,77 |
Anders
Martin Knoph-Televik, IL Tyrving |
07.04.93 |
6B |
Elite
1 |
Brandbu |
22.05 |
8:48,67-12 |
8:46,26 |
Jens
Høiås, Steinkjer FIK |
04.12.87 |
15 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
8:48,12-12 |
8:47,81 |
Martin
Hoset, NTNUI |
01.09.86 |
4 |
MS |
Trondheim/St |
01.06 |
8:56,05-11 |
8:48,45 |
Jørgen
M. Austvik, BFG Bergen FIK |
29.07.92 |
17 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
9:10,01-12 |
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
8:48,49 |
Tore Dybdahl, Strindheim IL |
14.04.97 |
1 |
G16 |
Børsa |
11.08 |
9:05,66-12 |
8:48,68 |
Joakim Sødal,
Kyrksæterøra IL |
10.04.97 |
2 |
G16 |
Børsa |
11.08 |
9:05,27-12 |
8:49,27 |
Simen
Aamodt, Herkules Friidrett |
13.09.92 |
5 |
MS |
Trondheim/St |
01.06 |
|
8:50,16 |
August
Magnus Stensrød Flø, Fr.stad
IF |
28.09.95 |
1 |
G18/19 |
Nadderud |
14.06 |
|
8:51,24 |
Endre
Aamodt, Bagn IL |
26.12.94 |
18 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
9,18,58-12 |
8:51,40 |
Robert
Bergstå, Svarstad IL |
20.01.91 |
4 |
MS |
Oslo/Bi |
25.07 |
8:49,16-12 |
8:51,49 |
Espen
Joensen, IL Fri |
18.08.92 |
8 |
MS |
Fana |
02.06 |
9:02,42-10 |
8:51,92 |
Jonas
Gjesdal, IL Varegg |
01.06.96 |
13 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
9,10,50-12 |
8:51,99 |
Hågen
Urseth, FIK Ren-Eng |
12.01.88 |
7 |
MS |
Trondheim/St |
01.06 |
8:55,39-11 |
8:52,11 |
Simen
Bergseth, IL Skjalg |
13.01.92 |
1 |
MS |
Sandnes |
13.08 |
8:56,53-12 |
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
8:52,21 |
Hallvard
Nilsen, IL Gular |
11.09.78 |
19 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
8:35,08-10 |
8:52,32 |
Sigurd
Ruud Skjeseth, Orion FIK |
24.12.96 |
5 |
MS |
Oslo/Bi |
25.07 |
9,21,00-12 |
8:52,58 |
Christian Fuhr, IL i BUL |
29.07.73 |
14 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
9:11,04-12 |
8:53,75 |
Sander
Sekkingstad Terum,
Aurland IL |
06.07.93 |
20 |
MS |
Nadderud |
14.06 |
8:56,63-12 |
8:54,37 |
Mats Bjørgum, |
21.02.94 |
8 |
MS |
Trondheim/St |
01.06 |
8:58,57-12 |
8:54,89 |
Endre
Wigaard, IL i BUL |
25.06.96 |
5A |
VU-P17 |
Göteborg,
SWE |
30.06 |
9,02,28-12 |
8:55,02 |
Aksel Rosenvinge, Tønsberg FIK |
03.09.95 |
2 |
G18/19 |
Nadderud |
14.06 |
9:02,84-12 |
8:55,10 |
|
28.09.95 |
16 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
9:27,90-11 |
8:55,23 |
Lars Lunde, Stord IL |
20.05.97 |
1 |
UM-16 |
Lillehammer |
08.09 |
9:02,23-12 |
8:55,27 |
Håkon
Steinshylla, Selsbakk IF |
07.02.96 |
9 |
MS |
Trondheim/St |
01.06 |
9:28,42-12 |
|
(60) |
|
|
|
|
|
|
8:55,91 |
Philip André Schjetlein, Rindal IL |
12.01.86 |
3 |
MS |
Trondheim/St |
18.08 |
|
8:56,92 |
|
07.01.98 |
1 |
G18/19 |
Fana |
02.06 |
9,06,01-12 |
8:56,94 |
Thomas Jefferson
Byrkjeland, IK Tjalve |
11.02.98 |
1 |
G16 |
Oslo/Bi |
19.09 |
Debut-2013 |
8:57,29 |
|
20.09.82 |
10 |
MS |
Trondheim/St |
01.06 |
9:20,1 -11 |
8:58,11 |
Jon
Aukrust Osmoen, FIK Ren-Eng |
03.11.92 |
12 |
MS |
Trondheim/St |
01.06 |
|
8:58,61 |
Knut
Olav Øygard, Jølster IL |
18.02.92 |
10 |
MS |
Fana |
02.06 |
8:53,40-10 |
8:58,65 |
Daabayaa G. Badhaso, IL Skjalg |
19.02.84 |
2 |
MS |
Sandnes |
13.08 |
8:14,78-08 |
8:58,75 |
Bjarte
Eikanger, BFG Bergen FIK |
20.07.72 |
11 |
MS |
Fana |
02.06 |
8:46,61-04 |
8:58,91 |
|
12.06.86 |
1 |
MS |
Overhalla |
13.05 |
8.56,37-07 |
8:58,95 |
Markus
Borge Harbo, ILSkjalg |
07.04.96 |
3 |
MS |
Sandnes |
13.08 |
|
|
(70) |
|
|
|
|
|
|
8:58,99 |
Mikal
Iden, IL Norna-Salhus |
16.07.94 |
2 |
G18/19 |
Fana |
02.06 |
9,17,59-12 |
8:59,41 |
Hallgeir
Aspli, Frol IL |
17.02.94 |
9 |
UM-18/19 |
Lillehammer |
06.09 |
9:08,68-11 |
8:59,42 |
Erlend
Gjerdevik Sørtveit, IL Gneist |
17.12.94 |
3 |
G18/19 |
Fana |
02.06 |
9,11,56-12 |
8:59,64 |
Odd-Anders
Grimsbø, IL Varegg |
01.12.90 |
1 |
MS |
Fana |
03.09 |
8:59,62-12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Utenlandske statsborgere / Foreign citizens:
|
|
|
|
|
|
||
8:15,30 |
Gishe Abdi Wako, |
10.02.91 |
3 |
MS |
Mölndal, SWE |
03.08 |
8:21,06-10 |
8:15,56 |
Dadafo Tesema Dhaqabi, SK Vidar (ETH) |
02.09.89 |
14A |
SGP |
Karlstad,
SWE |
23.07 |
8:15,78-12 |
8:19,73 |
Rolf
Steier, SK Vidar (USA) |
07.06.84 |
1 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
8:13,79-09 |
8:21,12 |
Zerei Kbrom Mezgni, Vadsø TF (ERI) |
12.01.86 |
1 |
MS |
Rovaniemi,
FIN |
20.07 |
|
8:26,41 |
Frew Zenebe Brkneh, Sandnes (ETH) |
17.10.84 |
3 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
8:24,66-12 |
8:26,57 |
Ezekiel Kibet,
Steinkjer FIK (KEN) |
|
1 |
MS |
Steinkjer |
15.05 |
|
8:34,49 |
Robert
Kipkogei Tirop, Steinkjer
(KEN) |
17.12.84 |
3 |
MS |
Steinkjer |
15.05 |
8:26,91-11 |
8:34,83 |
Mulugeta Z. Hulensav, Norna-S. (ETH) |
25.05.87 |
7 |
MS |
Oslo/Bi |
18.08 |
8:35,69-12 |
8:35,21 |
Jonas
Legernes, IL Tyrving (SWE) |
04.09.91 |
2 |
MS |
Tucson/AZ, USA |
06.04 |
8:31,90-09 |
8:37,78 |
Tesfagabr Ayahuney,
Vadsø TF (ERI) |
14.09.94 |
5 |
UM-18/19 |
Lillehammer |
06.09 |
|
8:43,02 |
Abdulaziz Ebrahim, Strindheim IL (ERI) |
17.11.78 |
1 |
MS |
Trondheim/St |
18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mangelfull tidtagning / Not exact
timing: |
|
|
|||||
8:29 |
Mesfin Tesfayohannes,
Bodø FIK (ERI) |
24.11.74 |
1 |
MV35 |
Bodø |
22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NR:
13:06,39 |
NM:
14:59,99 |
VM-A:
13:15,00 |
VM-B:
13:20,00 |
NR-U23:
13:11,30 |
NM-U23:
16:09,99 |
EM-U23:
14:15,00 |
EM-U20:
14:40,00 |
NR-U20: 13:44,43 |
NM-U20: 16:29,99 |
|
|
13:15,91 |
Sindre
Buraas, SK Vidar |
08.05.89 |
13A |
KBC |
Heusden, BEL |
13.07 |
13:28,07-11 |
13:26,69 |
Buraas |
|
8h1 |
VM |
Moskva,
RUS |
13.08 |
|
13:28,05 |
Buraas |
|
8A |
INT |
Nijmegen,
NED |
12.06 |
|
13:45,67 |
Buraas |
|
13 |
VM |
Moskva,
RUS |
16.08 |
|
13:55,56 |
Asbjørn
Ellefsen Persen, IK Tjalve |
19.05.87 |
16 |
IFAM |
Oordegem, BEL |
01.06 |
14:10,36-12 |
14:03,27 |
Persen |
|
|
KBC |
Heusden, BEL |
13.07 |
|
14:03,59 |
Persen |
|
7 |
SGP |
Sollentuna, SWE |
27.06 |
|
14:08,95 |
Håkon Brox, IK
Tjalve |
18.01.85 |
|
KBC |
Heusden, BEL |
13.07 |
14:09,24-12 |
14:09,97 |
Audun Nordtveit, IK Tjalve |
08.06.88 |
|
KBC |
Heusden, BEL |
13.07 |
14:16,61-12 |
14:13,53 |
Persen |
|
20A |
MS |
Ninove, BEL |
27.07 |
|
|
(10/4) |
|
|
|
|
|
|
14:14,56 |
Marius
Vedvik, Førde IL |
18.03.92 |
1B |
BMC |
Watford, GBR |
30.06 |
14:34,85-12 |
14:16,44 |
Ørjan
Grønnevig, Stavanger FIK |
14.02.91 |
1 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
14:10,87-12 |
14:17,98 |
Urige Arado Buta, Haugesund IL |
28.11.78 |
2B |
BMC |
Watford, GBR |
30.06 |
14.01,98-05 |
14:19,39 |
Henrik
Ingebrigtsen, Sandnes IL |
24.02.91 |
1 |
EM-U23 |
Tampere, FIN |
13.07 |
15:50,23-06 |
14:19,48 |
Vedvik
(IL Gular) |
|
1 |
MS |
Oslo/Bi |
03.09 |
|
----------------------------------------(15/8)---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
|||||||
14:20,55 |
Johannes
Alnes, Bækkelagets SK |
07.06.90 |
2 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
14:20,62-12 |
14:23,16 |
Vegard
Ølstad, FIK Ren-Eng |
12.09.92 |
1 |
NM-U23 |
Overhalla |
02.08 |
16:03,30-09 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
14:23,80 |
Ferdinand
Kvan Edman, IF Sturla |
12.02.93 |
5 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
15:40,38-09 |
14:42,68 |
Bjørnar
Ustad Kristensen, Sandnes IL |
26.01.82 |
1 |
MS |
Sandnes |
10.09 |
14:00,19-10 |
14:47,39 |
Magnus
Sirnes Hjellum, Haugesund
IL |
03.02.94 |
3 |
Mix |
Oslo/Bi |
08.07 |
15:53,30-11 |
14:49,20 |
Eirik
Gramstad, SK Vidar |
24.09.84 |
8 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
14:11,54-12 |
14:49,75 |
Jens
Høiås, Steinkjer FIK |
04.12.87 |
9 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
15:11,35-12 |
14:50,99 |
Trond
Arne Rugland, Hovden SK |
16.06.85 |
4A |
MS |
Stockholm,
SWE |
06.08 |
14:39,89-09 |
14:51,41 |
Jan Christian Kaltenborn,
SK Vidar |
05.04.80 |
3A |
VUS-MS |
Göteborg,
SWE |
28.06 |
14:36,20-08 |
14:53,97 |
Stian Vestbø, |
29.07.81 |
5A |
VUS-MS |
Göteborg,
SWE |
28.06 |
15:02,11-12 |
14:55,40 |
Kristian
Monsen, Ullensaker/Kisa IL |
09.07.77 |
3 |
MS |
Oslo/Bi |
03.09 |
15:08,69-10 |
15:00,13 |
Nikolai Smestad,
Ullensaker/Kisa IL |
05.12.92 |
7A |
VUS-MS |
Göteborg,
SWE |
28.06 |
15:42,82-11 |
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
15:03,27 |
Harald
Solhaug Næss, SK Vidar |
02.08.88 |
13 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
15:23,18-11 |
15:03,28 |
Bjørnar
Sandnes Lillefosse, IL Gular |
17.07.92 |
4 |
NM-U23 |
Overhalla |
02.08 |
17:14,79-08 |
15:05,0 |
Helge
Langen, Rindal IL |
16.03.85 |
1 |
MS |
Stjørdal/ØM |
12.09 |
16:38,6 -09 |
15:10,6+ |
Ahmad Muktar Adam, |
28.06.92 |
1 |
MS |
Sandnes |
29.05 |
15:07,70-11 |
15:10,87 |
Harald
Kårbø, Stord IL |
18.05.92 |
1B |
B.
Clay |
Azusa, USA |
19.04 |
15:22,52-12 |
15:13,14 |
Halfdan-Emil
Færø, IL Gular |
07.06.91 |
5 |
NM-U23 |
Overhalla |
02.08 |
15:37,9 -10 |
15:13,66 |
Anders Sørensen, IK Tjalve |
24.02.96 |
6 |
Mix |
Oslo/Bi |
08.07 |
Debut-2013 |
15:15,05 |
Birger
M. Bjørnstad, Strindheim IL |
18.10.94 |
3 |
MS |
Stjørdal/ØM |
09.06 |
15:55,01-12 |
15:15,18 |
Lasse
Blom, Modum FIK |
24.11.83 |
4 |
MS |
Oslo/Bi |
28.05 |
15:07,03-12 |
15:15,32 |
Lars
Røttingen, IL Gular |
16.04.80 |
15 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
Debut-2013 |
|
(30) |
|
|
|
|
|
|
15:16,3 |
Mats Bjørgum, |
21.02.94 |
1 |
MJ |
Stjørdal/ØM |
12.09 |
15:47,08-12 |
15:17,75 |
Mikael
Olsen, Namdal LK |
25.06.80 |
16 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
14.49,09-06 |
15:18,05 |
Alexander Kirkeberg, |
24.06.96 |
5 |
MS |
Stjørdal/ØM |
09.06 |
Debut-2013 |
15:20,91 |
John
Deighan Hanssen, Asker SK |
22.05.86 |
6 |
MS |
Oslo/Bi |
28.05 |
|
15:20,93 |
Arne
Mjelde Sæther, Lillehammer IF |
20.12.77 |
1 |
MS |
Lillehammer |
13.08 |
14:39,26-11 |
15:21,14 |
Simen
Bergseth, IL Skjalg |
13.01.92 |
7 |
NM-U23 |
Overhalla |
02.08 |
15:57,57-12 |
15:22,90 |
Joakim Sødal,
Kyrksæterøra IL |
10.04.97 |
3 |
JNM |
Overhalla |
02.08 |
Debut-2013 |
15:23,38 |
Stian Medkim Bekkevoll, Kristiansands IF |
09.10.95 |
4 |
JNM |
Overhalla |
02.08 |
15:39,38-12 |
15:30,40 |
Svein
Ove Risa, Undheim IL |
07.03.74 |
1 |
MS |
Sandnes |
29.08 |
14.26,8 -98 |
15:32,97 |
Per
Svela, Undheim IL |
19.03.92 |
2 |
MS |
Sandnes |
29.08 |
|
|
(40) |
|
|
|
|
|
|
15:33,45 |
|
19.09.95 |
5 |
JNM |
Overhalla |
02.08 |
15:21,07-12 |
15:34,73 |
Gustav Iden, IL Norna-Salhus |
01.05.96 |
6 |
JNM |
Overhalla |
02.08 |
17:08,38-11 |
15:35,35 |
Hågen
Urseth, FIK Ren-Eng |
12.01.88 |
6 |
MS |
Stjørdal/ØM |
09.06 |
16:18,90-10 |
15:35,44 |
|
17.07.90 |
5A |
MS |
Lerum, SWE |
19.06 |
15:45,85-12 |
15:36,89 |
|
18.02.95 |
2 |
VU-P19 |
Göteborg,
SWE |
28.06 |
15:35,93-12 |
15:38,25 |
Nikolai Smestad,
Ullensaker/Kisa IL |
05.12.92 |
8 |
NM-U23 |
Overhalla |
02.08 |
15:42,82-11 |
15:38,69 |
Espen
Roll Karlsen, BFG Bergen FIK |
27.08.91 |
1 |
Mix |
Indre
Arna |
30.09 |
Debut-2013 |
15:39,18 |
John
Henry Strupstad, FIK Ren-Eng |
21.01.80 |
7 |
MS |
Oslo/Bi |
28.05 |
15.03,52-06 |
15:39,58 |
Robert
Bergstå, Svarstad IL |
20.01.91 |
8 |
MS |
Oslo/Bi |
28.05 |
15:28,38-11 |
15:40,04 |
Bjarte
Eikanger, BFG Bergen FIK |
20.07.72 |
2 |
Mix |
Indre
Arna |
30.09 |
15:12,21-04 |
|
(50) |
|
|
|
|
|
|
15:40,51 |
Christian Fuhr, IL i BUL |
29.07.73 |
9 |
MS |
Oslo/Bi |
28.05 |
16:18,12-12 |
15:40,62 |
Håkon
Steinshylla, Selsbakk IF |
07.02.96 |
7 |
MS |
Stjørdal/ØM |
09.06 |
Debut-2013 |
15:40,85 |
Henrik
Nordtug, Steinkjer FIK |
07.02.87 |
18 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
16:09,0 -08 |
15:43,32 |
Sigurd
Ruud Skjeseth, Orion FIK |
24.12.96 |
7 |
JNM |
Overhalla |
02.08 |
Debut-2013 |
15:43,54 |
Tore Dybdahl, Strindheim IL |
14.04.97 |
8 |
JNM |
Overhalla |
02.08 |
Debut-2013 |
15:46,16 |
Ole Mikal Tørsdal,
Haugesund IL |
21.06.91 |
1B |
VU-MS |
Göteborg,
SWE |
28.06 |
16:08,96-11 |
15:47,53 |
August M. Stensrød Flø,
Fredrikstad IF |
28.09.95 |
9 |
JNM |
Overhalla |
02.08 |
Debut-2013 |
15:49,13 |
Philip André Schjetlein, Rindal IL |
12.01.86 |
3 |
MS |
Oslo/Sp |
11.07 |
|
15:50,13 |
Thomas
Holm, Rindal IL |
10.04.87 |
4 |
MS |
Oslo/Sp |
11.07 |
15:17,3 -09 |
15:50,72 |
Asle
Slettemoen, IL i BUL |
18.07.71 |
5 |
MS |
Oslo/Sp |
11.07 |
16:26,26-11 |
|
(60) |
|
|
|
|
|
|
15:51,04 |
Ådne
Karlsen Bekkestad, IF Sturla |
27.10.97 |
6 |
MS |
Oslo/Sp |
11.07 |
Debut-2013 |
15:52,26 |
Håkon
Helge Hjemly, Tønsberg FIK |
20.06.70 |
10 |
MS |
Oslo/Bi |
28.05 |
14:49,54-97 |
15:52,57 |
Samuel
Hafsahl, SK Vidar |
13.05.77 |
5 |
MS |
Oslo/Bi |
03.09 |
15:30,71-11 |
15:54,68 |
Eirik
Dagssønn Haugsnes, IL Pioner |
22.04.81 |
1 |
MS |
Finnfjordbotn |
02.06 |
16:11,71-10 |
15:54,70 |
Andreas Iden, IL Gneist |
10.03.95 |
7 |
VU-P19 |
Göteborg,
SWE |
28.06 |
15:43,71-12 |
15:55,43 |
Knut
Nordviken, SK Vidar |
01.08.74 |
11 |
MS |
Oslo/Bi |
28.05 |
|
15:55,90 |
|
20.09.82 |
4B |
VU-MS |
Göteborg,
SWE |
28.06 |
16:42,65-12 |
15:56,03 |
Hallgeir
Aspli, Frol IL |
17.02.94 |
10 |
JNM |
Overhalla |
02.08 |
15:46,08-12 |
15:57,05 |
Endre
Wigaard, IL i BUL |
25.06.96 |
10 |
Mix |
Oslo/Bi |
08.07 |
Debut-2013 |
15:59,00 |
|
30.06.80 |
1 |
MS |
Stavanger/St |
21.08 |
15:34,83-12 |
|
(70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Utenlandske statsborgere / Foreign citizens:
|
|
|
|
|
|
||
14:14,60 |
Dadafo Tesema Dhaqabi, SK Vidar (ETH) |
02.09.89 |
2D |
KBC |
Heusden, BEL |
13.07 |
14:22,95-12 |
14:15,53 |
Weldu Negash Gebretsadik, BUL (ERI) |
12.11.86 |
1 |
MS |
Oslo/Bi |
28.05 |
14:52,42-12 |
14:15,77 |
Rolf
Steier, SK Vidar (USA) |
07.06.84 |
|
KBC |
Heusden, BEL |
13.07 |
14:12,56-06 |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
|||||||
14:22,37 |
Ezekiel Kibet,
Steinkjer FIK (KEN) |
|
1 |
MS |
Stjørdal/ØM |
09.06 |
|
14:25,49 |
Robert
Tirop, Steinkjer FIK (KEN) |
17.12.84 |
2 |
MS |
Stjørdal/ØM |
09.06 |
14:53,00-10 |
14:26,20 |
Mesfin Tesfayohannes,
Bodø FIK (ERI) |
24.11.74 |
1 |
MS |
Skellefteå,
SWE |
13.07 |
13:27.06-05 |
14:28,08 |
Frew Zenebe Brkneh, Sandnes (ETH) |
17.10.84 |
7 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
14:21,50-12 |
14:43,44 |
Zerei Kbrom Mezgni, Vadsø TF (ERI) |
12.01.86 |
2 |
MS |
Skellefteå,
SWE |
13.07 |
13:27,41-12 |
14:45,37 |
Gishe Abdi Wako, |
10.02.91 |
1 |
MS |
Oslo/Sp |
11.07 |
14:21,39-11 |
15:01,14 |
Afework Amelo Genale,
IF Sturla (ETH) |
18.10.84 |
11 |
NM |
Tønsberg |
23.08 |
15:07,19-10 |
15:01,32 |
Mulugeta Z. Hulensav, IL Norna-S. (ETH) |
25.05.87 |
1 |
MS |
Fana |
30.07 |
15:10,8 -12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ikke
godkjente resultater / Unsanctioned performances |
|
|
|
||||
Uten kjent
klubbtilknytning / Unknowm club: |
|
|
|
||||
15:08,81 |
Alexander Østberg, |
15.02.97 |
2 |
|
|
10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NR:
27:32,52 |
NM:
31:59,99 |
VM-A:
27:40,00 |
VM-B:
28:05,00 |
NR-U23:
27:47,40 |
|
EM-U23:
30:20,00 |
EM-U20:
31:30,00 |
NR-U20:
29:17,99 |
|
|
|
29:55,31 |
Ørjan
Grønnevig, Stavanger FIK |
14.02.91 |
1 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
30:17,55-11 |
29:57,84 |
Grønnevig |
|
1 |
Skand |
Sandviken,
SWE |
04.05 |
|
30:00,97 |
Marius
Vedvik, IL Gular |
18.03.92 |
1 |
MS |
Fana |
18.09 |
30:25,67-12 |
30:02,72 |
Eirik
Gramstad, SK Vidar |
24.09.84 |
2 |
Skand |
Sandviken,
SWE |
04.05 |
30:41,62-11 |
30:02,93 |
Håkon Brox, IK
Tjalve |
18.01.85 |
2 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
30:22,35-12 |
30:18,13 |
Vedvik |
|
4 |
Skand |
Sandviken,
SWE |
04.05 |
|
30:27,85 |
Vedvik |
|
4 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
|
30:29,59 |
Brox |
|
3 |
Mix |
Oslo/Bi |
18.07 |
|
30:30,54 |
Vedvik |
|
4 |
Mix |
Oslo/Bi |
18.07 |
|
------------------------------------------(9/4)------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
|||||||
31:07,06 |
Erik
Udø Pedersen, Holum IL |
09.04.94 |
6 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
Debut-2013 |
31:16,4 |
Stian Medkim Bekkevoll, Kristiansands IF |
09.10.95 |
1 |
MS |
Kristiansand |
06.06 |
Debut-2013 |
31:25,37 |
Audun Nordtveit, IK Tjalve |
08.06.88 |
7 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
Debut-2013 |
31:25,7 |
Joakim Sødal,
Kyrksæterøra IL |
10.04.97 |
2 |
MS |
Kristiansand |
06.06 |
Debut-2013 |
31:30,0 |
Harald
Solhaug Næss, SK Vidar |
02.08.88 |
3 |
MS |
Kristiansand |
06.06 |
32:38,76-11 |
31:34,93 |
Trond
Arne Rugland, Hovden SK |
16.06.85 |
8 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
30:21,46-09 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
31:39,58 |
Kristian
Monsen, Ullensaker/Kisa IL |
09.07.77 |
9 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
31:43,58-11 |
31:42,0 |
|
17.07.90 |
4 |
MS |
Kristiansand |
06.06 |
33:18,72-12 |
31:50,45 |
Arne
Mjelde Sæther, Lillehammer IF |
20.12.77 |
11 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
30:59,88-11 |
31:51,42 |
Svein
Ove Risa, Undheim IL |
07.03.74 |
1 |
MV35 |
Lyefjell |
12.09 |
30.28,38-98 |
32:06,44 |
|
26.08.67 |
1 |
MS |
Børsa |
11.08 |
29.56,99-97 |
32:07,55 |
Ahmad Muktar Adam, |
28.06.92 |
1 |
MS |
Sandnes |
29.05 |
31:29,48-10 |
32:08,67 |
Eskil
Kinneberg, Ullensaker/Kisa IL |
17.05.92 |
3 |
MS |
Göteborg.
SWE |
10.09 |
32:50,12-11 |
32:12.03 |
Lasse
Blom, Modum FIK |
24.11.83 |
6 |
Mix |
Oslo/Bi |
18.07 |
31:44,88-11 |
32:16,06 |
Jarle Risa, Undheim IL |
20.05.76 |
2 |
MV35 |
Lyefjell |
12.09 |
31.54,5 -07 |
32:16,20 |
Mikael
Olsen, Namdal LK |
25.06.80 |
13 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
30.36,94-07 |
|
(20) |
|
|
|
|
|
|
32:31,0 |
Hågen
Urseth, FIK Ren-Eng |
12.01.88 |
2 |
MS |
Trondheim/St |
18.06 |
Debut-2013 |
32:32,71 |
Øystein
Mørk, SK Kraft |
07.07.74 |
9 |
Mix |
Oslo/Bi |
18.07 |
32:05,02-08 |
32:34,16 |
Andreas Myhre Sjurseth, Modum FIK |
05.02.85 |
- |
DM |
Skovvang, DEN |
10.08 |
|
32:52,73 |
Kristian
Nedregård, Spjelkavik og O. FIK |
28.08.74 |
14 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
31:42,22-11 |
33:07,1 |
|
20.09.82 |
3 |
MS |
Trondheim/St |
18.06 |
34:18,63-12 |
33:13,88 |
Håkon
Helge Hjemly, Tønsberg FIK |
20.06.70 |
1 |
Nor-40 |
Moss |
30.06 |
30:59,19-99 |
33:16,79 |
Espen
Roll Karlsen, BFG Bergen FIK |
27.08.91 |
12 |
Mix |
Oslo/Bi |
18.07 |
Debut-2013 |
33:23,74 |
Yngve
Kiserud, BFG Bergen FIK |
04.06.78 |
2 |
MS |
Fana |
21.04 |
Debut-2013 |
33:29,46 |
Bjarte
Eikanger, BFG Bergen FIK |
20.07.72 |
13 |
Mix |
Oslo/Bi |
18.07 |
32:10,43-05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Utenlandske statsborgere / Foreign citizens:
|
|
|
|
|
|
||
29:22,12 |
Weldu Negash Gebretsadik, BUL (ERI) |
12.11.86 |
1 |
INT |
WageningenNED |
05.06 |
29:56,62-12 |
30:13,38 |
Rolf
Steier, SK Vidar (USA) |
07.06.84 |
3 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
30:52,08-11 |
30:22,83 |
Mesfin Tesfayohannes,
Bodø FIK (ERI) |
24.11.74 |
1 |
MS |
Skellefteå,
SWE |
14.07 |
28:19,88-06 |
30:26,70 |
Gishe Abdi Wako, |
10.02.91 |
1 |
Mix |
Oslo/Bi |
18.07 |
30:24,53-11 |
30:29,12 |
Mulugeta Z. Hulensav, IL Norna-S. (ETH) |
25.05.87 |
2 |
Mix |
Oslo/Bi |
18.07 |
30:56,15-12 |
30:34,56 |
Tesfagabr Ayahuney,
Vadsø TF (ERI) |
14.09.94 |
2 |
MS |
Skellefteå,
SWE |
14.07 |
|
30:40,47 |
Hulensav |
|
5 |
NM |
Tønsberg |
25.08 |
|
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
|||||||
31:21,62 |
Afework Amelo Genale,
IF Sturla (ETH) |
18.10.84 |
5 |
Mix |
Oslo/Bi |
18.07 |
|
32:59,09 |
Martin
Kjäll-Ohlsson, SK Vidar (SWE) |
12.06.78 |
10 |
Mix |
Oslo/Bi |
18.07 |
30:50,86-07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ikke
godkjente resultater / Unsanctioned performances |
|
|
|
||||
Uten kjent
klubbtilknytning / Unknowm club: |
|
|
|
|
|
||
33;29,47 |
Per-Christian Torgersrud, Eidsiva BIL |
18.11.78 |
1 |
MS |
Brumunddal |
15.08 |
33:24,05-11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
NR:
1:15,29 |
|
|
|
NR-U23:
1:18,32 |
|
|
|
NR-U20: 1:18,8 |
|
|
|
1:19,62 |
Emil
Oustad, FIK Ren-Eng |
20.07.89 |
1 |
MS |
Trondheim/St |
28.08 |
1:19,79-11 |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
|||||||
1:20,71 |
Mathias Berntzen
Engevik, Nittedal IL |
24.09.96 |
1 |
MS |
Nittedal |
14.09 |
1:23,18-12 |
1:21,19 |
Sigurd Blom Breivik, IL Sandvin |
18.05.96 |
2 |
MS |
Nittedal |
14.09 |
1:23,78-12 |
1:21,21 |
Markus Einan, Ullensaker/Kisa IL |
04.02.97 |
1 |
MS |
Lillestrøm |
18.09 |
1:34,59-12 |
1:21,29 |
|
14.09.92 |
2 |
MS |
Lillestrøm |
18.09 |
1:23,9 -10 |
1:21,3 |
Torsten
Bergh Moss, Tønsberg FIK |
20.09.94 |
1 |
MJ |
Bø
i Telemark |
12.09 |
1:31,73-09 |
1:21,7 |
Hauk
|
29.04.94 |
2 |
MJ |
Bø
i Telemark |
12.09 |
1,25,17-12 |
1:21,74 |
Morten Kolstø Velde, Haugesund IL |
19.12.84 |
1 |
MS |
Leirvik,
Stord |
16.08 |
Debut-2013 |
1:22,3 |
Torbjørn
Fossum Heldal, Herkules Fr. |
13.11.93 |
1A |
MS |
Skien/Her |
04.05 |
1:26,29-10 |
1:22,55 |
Thomas M. Heggøy, |
25.05.94 |
1 |
G18/19 |
Leirvik,
Stord |
16.08 |
1:24,26-11 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
1:22,73 |
Abdurrahman Hir, Selsbakk IF |
07.03.97 |
2 |
MS |
Trondheim/St |
29.05 |
1:24,88-12 |
1:22,77 |
|
26.03.89 |
3 |
MS |
Trondheim/St |
29.05 |
1:20,54-10 |
1:23,5 |
Snorre
Holtan Løken, Herkules Friidrett |
25.10.94 |
2A |
MS |
Skien/Her |
04.05 |
1:24,41-12 |
1:23,50 |
Abduljaleel Hir, Selsbakk IF |
22.09.95 |
4 |
MS |
Trondheim/St |
29.05 |
1:25,64-12 |
1:23,7 |
Vebjørn Bredesen, Snøgg Friidrett |
27.01.95 |
1 |
G18 |
Bø
i Telemark |
12.09 |
1:27,8 -10 |
1:24,09 |
Marius Emil Salvanes, Åkra IL |
27.01.97 |
1 |
G18/19 |
Fana |
24.08 |
1:27,07-12 |
1:24,47 |
Jonas Gjesdal, IL Varegg |
01.06.96 |
2 |
G18/19 |
Fana |
24.08 |
1,27,83-10 |
1:24,5 |
|
03.07.95 |
3A |
MS |
Skien/Her |
04.05 |
1:29,72-11 |
1:24,60 |
Jostein
Sætra Schefte, Oppegård IL |
26.04.96 |
1 |
G17 |
Askim |
18.05 |
1,27,66-12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
NR:
2:16,78 |
|
|
|
NR-U23:
2:18,90 |
|
|
|
NR-U20:
2:21,8 |
|
|
|
2:27,38 |
Johannes
Alnes, Bækkelagets SK |
07.06.90 |
1 |
MS |
Oslo/Sp |
12.05 |
2:31,79-11 |
2:33,23 |
Trygve
Feidje Mjelde, Osterøy IL |
11.11.94 |
1 |
Mix |
Lonevåg |
10.08 |
3:08,21-08 |
2:33,80 |
Lars
Jonassen Føyen, Stord IL |
30.10.96 |
1 |
Mix |
Leirvik,
Stord |
03.07 |
Debut-2013 |
2:36,18 |
Snorre
Holtan Løken, Herkules Friidrett |
25.10.94 |
1 |
MS |
Bø
i Telemark |
24.04 |
2:33,60-12 |
2:37,53 |
Tom
Erling Kårbø, Stord IL |
04.02.89 |
2 |
Mix |
Leirvik,
Stord |
03.07 |
2.52,88-04 |
2:37,78 |
Marius
Frøvig Schneider, IL i BUL |
13.01.86 |
1 |
MS |
Ås |
06.05 |
Debut-2013 |
2:38,27 |
Odd-Anders
Grimsbø, IL Varegg |
01.12.90 |
1 |
MS |
Fana |
18.09 |
Debut-2013 |
2;38,64 |
Geir
Semb, Gjerpen Friidrett |
23.06.90 |
1 |
MS |
Porsgrunn/Kj |
02.10 |
Debut-2013 |
2:38,69 |
|
03.07.95 |
1 |
G18/19 |
Bø
i Telemark |
24.04 |
Debut-2013 |
2:38,71 |
Edvard
Vasdal, Herkules Friidrett |
14.03.93 |
2 |
MS |
Bø
i Telemark |
24.04 |
2:37,57-12 |
2:39,35 |
Jonas Gjesdal, IL Varegg |
01.06.96 |
2 |
MS |
Fana |
18.09 |
2,51,64-09 |
|
(10) |
|
|
|
|
|
|
2:39,76 |
Alexander Tesfamariam,
Bergens TF |
15.08.97 |
3 |
MS |
Fana |
18.09 |
Debut-2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
NR:
3:54,28 |
|
|
|
NR-U23:
3:54,28 |
|
|
|
NR-U20:
4:03,82 |
|
|
|
3:54,53 |
Henrik
Ingebrigtsen, Sandnes IL |
24.02.91 |
12 |
DL |
London,
GBR |
27.07 |
3:54,28-12 |
3:55,50 |
Ingebrigtsen |
|
2 |
Pref. Cl. |
Eugene,
USA |
31.05 |
|
3:58,27 |
Ingebrigtsen |
|
11
|
BislGam |
Oslo/Bi |
13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NR:
5:01,48 |
|
|
|
NR-U23:
5:07,40 |
|
|
|
NR-U20:
5:24,39 |
|
|
|
5:39,20 |
Thomas Jefferson
Byrkjeland, IK Tjalve |
11.02.98 |
1 |
UM-15 |
Lillehammer |
08.09 |
Debut-2013 |
5:40,13 |
|
07.01.98 |
2 |
UM-15 |
Lillehammer |
08.09 |
5:54,09-12 |
5:44,44 |
Lars
Jonassen Føyen, Stord IL |
30.10.96 |
1 |
G16/17 |
Fana |
15.09 |
6:06,50-11 |
5;44,86 |
Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL |
17.02.98 |
2 |
G15 |
Nadderud |
14.06 |
Debut-2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|