Mesterskapsrekorder pr. 1.1.2020

Stafettmesterskapet

© Statistikk-og Rekordutvalget

 

Kvinner Senior:

4x100 m

45.60

Sandnes IL

(Vilde Aasmo, Ida Bakke Hansen, Agathe Wathne, Nathalie O. Johnsen)

Trondheim

2016

4x400 m

3:38.6

IL i BUL

(Anne Mari Stenbro, Mona Evjen, Marit Eriksen, Astrid Brun)

Lillehammer

1982

4x800 m

8:43.81

IF Eiker-Kvikk

(Mari Warlo, Hege Jørgensen, Hilde Foss, Heidi Kjeldsen)

Voss

1984

 

Menn Senior:

4x100 m

40.40

Moss IL

(Birger Hermansen, Jørn Tollefsen, Martin Blekkerud, Geir Moen

Ørsta

1993

4x400 m

3:10.73

IL Skjalg

(Kristian Fagerland, Helge Farbrot, Kjell E. Rugland, Jens Storhaug)

Nesbyen

1994

4x1500 m

15:15.37

IL Gular

(Bjørn Steinar Økland, Kjell Sandgrind, Frank Otto Meinseth, Ove Talsnes)

Trondheim/Le

1987

 

Mixlag Senior:

4x100 m

43.31

IL Skjalg

(Nathalie Ommundsen Johnsen, Mathias Hove Johansen, Elisabeth Slettum, Mike Lubsen)

Nesodden

2018

4x400 m

3:35.59

IL Skjalg

(Elisabeth Slettum, simen Tjelta Larsen, Anna Bogunovic Jakobsen, Mike Lubsen)

Nesodden

2018

4x800 m

8:24.34

IL i BUL

(Helena Siltberg, Abdirrahman Mohammed Guleed, Anniken Johansen, Håvard Hildeskor)

Trondheim

2016

 

Kvinner Junior 19: (fra omleggingen i 2004)

4x100 m

47.44

IL Tyrving

(Christine Gloppestad, Helene Rønningen, Mari Drabløs, Celina Lundevik)

Trondheim

2016

4x400 m

3:47.17

Larvik T&IF

(Malin Edland, Kaja Rolfsen, Synne Frydenlund, Josefine Tomine Eriksen)

Trondheim

2016

4x800 m

9:09.06

Selsbakk IF

(Hanna Eid, Mari Sørli, Marthe Olsen, Kristine Gundersen)

Grimstad

2014

 

Menn Junior 19: (fra omleggingen i 2004)

4x100 m

41.96

FIK Orion

(Øystein Klareng, Abou Granli Diomandé, Haakon Gaukerud Høye, Jonathan Quarcoo)

Grimstad

2014

4x400 m

3:18.53

Ullensaker-Kisa IL

(Andreas Roth, Håvard Hildeskor, Vegard Løberg Gjelsvik, Thomas Roth)

Steinkjer

2010

4x1500 m

16:14.27

IK Tjalve

(Thomas Byrkjeland, Mathias Engevik, Anders Sørensen, Edvard Nygaard)

Grimstad

2014

 

Mixlag Junior:

4x100 m

45.55

IL Tyrving

(Hedvig Kallåk, Peter Horvati Svoren, Miranda Lauvstad, Tobias Windjusveen)

Lillehammer

2019

4x400 m

3:37.97

Fredrikstad IF

(Nora Kollerød Wold, Didrik Seland, Ingrid Linn Nordahl, Jørgen Høiden)

Trondheim

2016

4x800 m

8:55.87

Mandal og Halse IL

(Silje Gjertviksten, Gaute Sløgedal Narve, Mathilde Ruud, Andersen Gundersen)

Hamar

2017

 

Dette er rekordene slik det var før omlegging fra 20 år til 22 års-klasse i 2000: (2000 til 2003 bragte ingen nye mesterskapsrekorder i forhold til 20 års-rekordene fra før 2000).

Kvinner Junior:

4x100 m

47.22

Raufoss IL

(Anne Cathrine Karlsen, Anne Line Raddum, Annette Dave, Hanne Dotseth)

Skien

1989

4x400 m

3:45.88

Fossum IF

(Tone Ihle, Vivian Johansen, May Karin Mannes, Catherine Berg)

Søgne

1986

4x800 m

8:56.30

IF Eiker-Kvikk

(Hanne Winberg, Hege Jørgensen, Heidi Kjeldsen, Hanne Nordanger)

Nadderud

1984

 

Menn Junior:

4x100 m

42.08

IL i BUL

(Terje Engebretsen, Aham Okeke*, Per Martin Bjartan, Erling Peder Aase)

Skien

1989

4x400 m

3:16.00

IL Gular

(Erlend Sæterstøl, Morten Aasland, Karl Henrik Felde, Quincy Douglas*)

Sandefjord

1995

4x1500 m

15:46.5

IL Gular

(Bjørn Hansen, Arne Rikstad, Arild Nordeide, Anfin Rosendahl)

Oslo/Bi

1977

* Info: Aham Okeke og Quincy Douglas var ikke norske statsborgere på disse rekordtidspunktene.