Norske utøvere som har deltatt i Verdensmesterskap for senior – sortert etter mesterskap/Norwegian athletes who has competed in World Championships by championship

50km Walk

Malmö, SWE

18 Sep 1976

 

Menn

 

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner 3000m og 400 m hekk

Sittard, NED

14-16 Aug 1980

 

Kvinner

 

 

 

3000m

 

 

3

Ingrid Kristiansen

Heat 1

9:06.4

3

Ingrid Kristiansen

Finale

8:58.8

 

400m hekk

 

 

2

Hilde Fredriksen

Heat 1

57.72

4

Hilde Fredriksen

Semi 1

57.44

6

Hilde Fredriksen

Finale

56.85

 

1. World Championships

Helsingfors, FIN

7-14 Aug 1983

 

Menn

 

 

 

800m

 

 

6

Bo Breigan

Heat 2

1:49.53

 

10000m

 

 

12

Roy Andersen

Heat 1

29:03.45

 

Marathon

 

 

10

Stig Roar Husby

 

2:11:29

26

Øyvind Dahl

 

2:16:02

55

Jan Fjærestad

 

2:30:58

 

400m hekk

 

 

5

Petter Hesselberg

Heat 5

51.67

 

Diskos

 

 

12

Knut Hjeltnes

Kval

60.10

23

Øystein Bjørbæk

Kval

55.40

9

Knut Hjeltnes

Finale

62.26

 

Slegge

 

 

21

Richard Olsen

Kval

68.58

 

Spyd

 

 

10

Per Erling Olsen

Kval

83.10

5

Per Erling Olsen

Finale

83.54

 

10-kamp

 

 

11

Trond Skramstad

 

7827

 

20km W

 

 

21

Erling Andersen

 

1:26:39

33

Lars Ove Moen

 

1:29:16

 

50km W

 

 

13

Lars Ove Moen

 

4:00:50

 

Erling Andersen

 

DQ

 

Kvinner

 

 

 

3000m

 

 

14

Marit Holtklimpen

Heat 1

9:43.40

 

Marathon

 

 

1

Grete Waitz

 

2:28:09

42

Heidi Jacobsen

 

2:52:51

47

Oddrun Hovsengen

 

2:54:04

 

100m hekk

 

 

5

Heidi Benserud

Heat 1

13.71

6

Heidi Benserud

Mell 2

13.60w

 

400m hekk

 

 

3

Hilde Fredriksen

Heat 3

56.66

 

Hilde Fredriksen

Semi 1

DNS

 

Lengde

 

 

19

Heidi Benserud

Kval

5.92

 

2. World Championships

Roma, ITA

28 Aug-6 sep 1987

 

Menn

 

 

 

3000m hinder

 

 

11

Espen Borge

Heat 2

8:47.34

 

Kule

 

 

 

Arne Pedersen

Kval

DNS

 

Jan Sagedal

Kval

DNS

 

Diskos

 

 

13

Knut Hjeltnes

Gr.A 7

61.64

16

Svein Inge Valvik

Gr.B 7

59.76

 

20kmW

 

 

15

Erling Andersen

 

1:25:08

 

50kmW

 

 

12

Erling Andersen

 

3:55:52

 

Kvinner

 

 

 

10000m

 

 

4

Ingrid Kristiansen

Heat 1

33:10.37

1

Ingrid Kristiansen

Finale

31:05.85

 

Marathon

 

 

4

Bente Moe

 

2:33:21

 

Høyde

 

 

 

Hanne Haugland

Gr.A 9

1.85

 

Spyd

 

 

24

Trine Solberg (Hattestad)

Gr.B 11

55.30

 

10km W

 

 

26

Sølvi Furnes

 

49:18

 

3. World Championships

Tokyo, JPN

23 Aug-1 Sep 1991

 

Menn

 

 

 

5000m

 

 

10

John Halvorsen

Heat 2

14:14.85

 

10000m

 

 

 

John Halvorsen

Heat 1

DNF

 

Høyde

 

 

 

Steinar Hoen

Kval

2.27

 

Håkon Särnblom

Kval

2.20

14

Steinar Hoen

Finale

2.20

 

Kule

 

 

2

Georg Andersen

Kval

20.41

=4

Lars Arvid Nilsen

Kval

20.09

13

Jan Sagedal

Kval

18.90

2

Lars Arvid Nilsen

Finale

20.75

 

Georg Andersen

Finale

DQ (20.81)

 

Diskos

 

 

15

Svein Inge Valvik

Kval

60.86

 

Kvinner

 

 

 

400m

 

 

4

Sølvi Olsen

Heat 1

52.84

5

Sølvi Olsen

Mell 1

52.95

8

Sølvi Olsen

Semi 2

53.63

 

10000m

 

 

2

Ingrid Kristiansen

Heat 2

31:50.36

7

Ingrid Kristiansen

Finale

32:10.75

 

Marathon

 

 

16

Sissel Grottenberg

 

2:43.11

 

400m hekk

 

 

7

Mari Bjone

Heat 5

59.00

 

Diskos

 

 

20

Mette Bergmann

Kval

55.78

 

Spyd

 

 

3

Trine Hattestad

Kval

66.92

5

Trine Hattestad

Finale

63.36

 

4x400m stafett

 

 

6

 

Heat 1

3:32.76

 

(Trine Rugsveen, Lisbeth Pettersen, Mona Karin Riisnes, Sølvi Olsen)

 

4. World Championships

Stuttgart, GER

13-22 Aug 1993

 

Menn

 

 

 

200m

 

 

3

Geir Moen

Heat 9

21.18

6

Geir Moen

Mell 2

20.99

 

800m

 

 

4

Vebjørn Rodal

Heat 2

1:46.57

1

Atle Douglas

Heat 3

1:49.43

5

Atle Douglas

Semi 1

1:46.54

7

Vebjørn Rodal

Semi 2

1:46.50

 

3000m hinder

 

 

8

Jim Svenøy

Heat 3

8:29.34

 

Høyde

 

 

 

Steinar Hoen

Gr.A =7

2.25

 

20km W

 

 

35

Sverre Jensen

 

1:35:53

 

50km W

 

 

30

Odd Møretrø

 

4:19:14

 

Kvinner

 

 

 

100m hekk

 

 

3

Monica Grefstad

Heat 2

13.29

7

Monica Grefstad

Semi 3

13.37

 

Høyde

 

 

=1

Hanne Haugland

Gr.A 1

1.93

=9

Hanne Haugland

Finale

1.88

 

Tresteg

 

 

17

Lene Espegren

Kval

13.05

 

Diskos

 

 

21

Mette Bergmann

Gr.A 10

58.12

 

Spyd

 

 

1

Trine Hattestad

Gr.A 1

66.52

1

Trine Hattestad

Finale

69.18

 

10km W

 

 

36

Hilde Gustavsen

 

48:39

39

Kjersti Tysse Plätzer

 

49:08

 

5. World Championships

Göteborg, SWE

4-13 Aug 1995

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

4

Fernando Ramirez

Heat 10

10.53

 

200m

 

 

2

Geir Moen

Heat 5

20.80

2

Geir Moen

Mell 4

20.37

3

Geir Moen

Semi 1

20.32

6

Geir Moen

Finale

20.51

 

800m

 

 

2

Vebjørn Rodal

Heat 2

1:48.48

2

Atle Douglas

Heat 4

1:46.41

6

Atle Douglas

Semi 1

1:49.63

1

Vebjørn Rodal

Semi 2

1:47.69

3

Vebjørn Rodal

Finale

1:45.68

 

Marathon

 

 

19

Terje Næss

 

2:20:06

 

110m hekk

 

 

6

Gaute Gundersen

Heat 2

13.95

 

3000m hinder

 

 

6

Jim Svenøy

Heat 3

8:24.49

12

Jim Svenøy

Semi 1

8:40.53

 

Høyde

 

 

=5

Steinar Hoen

Kval

2.27

=17

Håkon Särnblom

Kval

2.24

=4

Steinar Hoen

Finale

2.35

 

Stav

 

 

16

Trond Barthel

Kval

5.55

 

Kule

 

 

15

Georg Andersen

Kval

18.84

 

Diskos

 

 

17

Svein Inge Valvik

Kval

59.32

27

Olav Jenssen

Kval

58.00

 

20km W

 

 

26

Sverre Jensen

 

1:29:35

 

Kvinner

 

 

 

5000m

 

 

9

Brynhild Synstnes

Heat 1

15:46.17

 

Hilde Stavik

Heat 2

DNF

 

Gunhild Halle Haugen

Heat 3

DNF

 

Marathon

 

 

 

Anita Håkenstad

 

DNF

 

100m hekk

 

 

5

Monica Grefstad

Heat 5

13.30

 

Høyde

 

 

 

Hanne Haugland

Gr.B 4

1.95

6

Hanne Haugland

Finale

1.96

 

Diskos

 

 

 

Mette Bergmann

Gr.B 2

64.50

6

Mette Bergmann

Finale

62.48

 

10km W

 

 

40

Kjersti Tysse Plätzer

 

47:57

 

6. World Championships

Athen, GRE

1-10 Aug 1997

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

4

Per Ivar Sivle

Heat 3

10.42

 

200m

 

 

1

Geir Moen

Heat 8

20.79

 

Geir Moen

Mell 4

DNS

 

800m

 

 

4

Tor Øyvind Ødegård

Heat 1

1:47.33

1

Vebjørn Rodal

Heat 5

1:47.58

6

Tor Øyvind Ødegård

Mell 2

1:45.42

1

Vebjørn Rodal

Mell 3

1:46.43

3

Vebjørn Rodal

Semi 1

1:45.41

8

Tor Øyvind Ødegård

Semi 2

1:47.83

5

Vebjørn Rodal

Finale

1:44.53

 

Marathon

 

 

45

Knut Hegvold

 

2:27:54

47

Terje Næss

 

2:29:04

 

110m hekk

 

 

5

Gaute Gundersen

Heat 1

13.83

8

Gaute Gundersen

Mell 2

13.91

 

3000m hinder

 

 

2

Jim Svenøy

Heat 3

8:29.65

6

Jim Svenøy

Semi 1

8:21.16

7

Jim Svenøy

Finale

8:14.80

 

Høyde

 

 

=1

Steinar Hoen

Gr.B =1

2.28

=4

Steinar Hoen

Finale

2.32

 

Stav

 

 

 

Trond Barthel

Gr.A 5

5.70

11

Trond Barthel

Finale

5.55

 

Tresteg

 

 

22

Ketill Hanstveit

Gr.A 12

16.45

 

Kule

 

 

25

Kjell Ove Hauge

Gr.A 12

18.37

 

Diskos

 

 

17

Olav Jenssen

Gr.A 10

60.52

33

Kjell Ove Hauge

Gr.B 18

57.00

 

Spyd

 

 

20

Pål Arne Fagernes

Gr.A 11

75.66

 

Kvinner

 

 

 

5000m

 

 

8

Gunhild Halle Haugen

Heat 1

15:32.13

14

Gunhild Halle Haugen

Finale

15:37.85

 

Marathon

 

 

16

Grete Kirkeberg

 

2:41:05

 

Anita Håkenstad

 

DNF

 

Høyde

 

 

=1

Hanne Haugland

Gr.A =1

1.94

1

Hanne Haugland

Finale

1.99

 

Diskos

 

 

 

Mette Bergmann

Gr. B

NM

 

Spyd

 

 

2

Trine Hattestad

Gr.A 1

66.12

1

Trine Hattestad

Finale

68.78

 

10000m W

 

 

15

Hanne Liland

Heat 1

47:51.23

 

7. World Championships

Sevilla, ESP

20-29 Aug 1999

 

Menn

 

 

 

200m

 

 

2

John Ertzgaard

Heat 2

20.74

3

John Ertzgaard

Mell 2

20.61

7

John Ertzgaard

Semi 1

20.72

 

800m

 

 

3

Vebjørn Rodal

Heat 1

1:48.05

6

Tor Øyvind Ødegård

Heat 7

1:47.07

 

5000m

 

 

12

Marius Bakken

Heat 1

13:53.07

 

3000m hinder

 

 

5

Jim Svenøy

Heat 2

8:23.05

 

Stav

 

 

 

Trond Barthel

Gr.B

NH

 

Tresteg

 

 

19

Ketill Hanstveit

Gr.A 8

16.59

 

Spyd

 

 

10

Pål Arne Fagernes

Gr.B 6

81.74

4

Pål Arne Fagernes

Finale

86.24

 

10-kamp

 

 

 

Trond Høiby

 

DNF

 

Benjamin Jensen

 

DNF

 

50km W

 

 

 

Trond Nymark

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

Høyde

 

 

=1

Hanne Haugland

Gr.B 1

1.92

=10

Hanne Haugland

Finale

1.93

 

Spyd

 

 

2

Trine Hattestad

Gr.A 1

62.67

3

Trine Hattestad

Finale

66.06

 

20km W

 

 

9

Kjersti Tysse Plätzer

 

1:32:42

 

8. World Championships

Edmonton, CAN

3-12 Aug 2001

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

2

John Ertzgaard

Heat 6

10.42

3

Aham Okeke

Heat 9

10.35

5

John Ertzgaard

Mell 1

10.25

4

Aham Okeke

Mell 4

10.15

 

200m

 

 

4

John Ertzgaard

Heat 5

20.68

7

John Ertzgaard

Mell 4

20.88

 

5000m

 

 

7

Marius Bakken

Heat 1

13:32.34

9

Marius Bakken

Finale

13:22.07

 

3000m hinder

 

 

10

Jim Svenøy

Heat 2

8:25.71

 

Kule

 

 

=22

Gjøran Sørli

Gr.B 13

18.89

 

Diskos

 

 

12

Einar Kr. Tveitå

Gr.A 6

61.85

12

Einar Kr. Tveitå

Finale

59.11

 

Spyd

 

 

26

Andreas Thorkildsen

Gr.B 13

68.41

 

10-kamp

 

 

14

Benjamin Jensen

 

8090

 

50km W

 

 

 

Trond Nymark

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

5000m

 

 

16

Gunhild Halle Haugen

Heat 2

15:54.56

 

10000m

 

 

18

Gunhild Halle Haugen

 

32:33.72

 

20km W

 

 

17

Anne Håland Simonsen

 

1:37:11

 

Kjersti Tysse Plätzer

 

DQ

 

9. World Championships

Paris, FRA

23-31 Aug 2003

 

Menn

 

 

 

Marathon

 

 

33

Karl Johan Rasmussen

 

2:16:03

 

20km W

 

 

19

Erik Tysse

 

1:22:43

 

50km W

 

 

8

Trond Nymark

 

3:46:14

 

3000m hinder

 

 

10

Jim Svenøy

Heat 3

8:33.97

 

Spyd

 

 

8

Andreas Thorkildsen

Gr.B 3

79.44

11

Andreas Thorkildsen

Finale

77.75

 

Kvinner

 

 

 

Marathon

 

 

17

Stine Larsen

 

2:30:44

 

20km W

 

 

 

Kjersti Tysse Plätzer

 

DQ

 

Høyde

 

 

=19

Anne Gerd Eieland

Gr.A 10

1.85

 

10. World Championships

Helsingfors, FIN

6-14 Aug 2005

 

Menn

 

 

 

5000m

 

 

8

Marius Bakken

Heat 2

13:22.00

12

Marius Bakken

Finale

13:38.63

 

Diskos

 

 

24

Gaute Myklebust

Gr.B 12

60.00

 

Spyd

 

 

3

Andreas Thorkildsen

Gr. A 2

81.45

26

Ronny Nilsen

Gr.B 12

70.07

2

Andreas Thorkildsen

Finale

86.18

 

10-kamp

 

 

 

Benjamin Jensen

 

DNF

 

20km W

 

 

13

Erik Tysse

 

1:22:45

 

50km W

 

 

4

Trond Nymark

 

3:44:04

 

Kvinner

 

 

 

1500m

 

 

14

Trine Pilskog

Heat 2

4:18.63

 

5000m

 

 

6

Susanne Wigene

Heat 2

15:18.38

13

Susanne Wigene

Finale

15:00.23

 

Maraton

 

 

28

Kirsten Melkevik Otterbu

 

2:35:08

 

11. World Championships

Osaka, JPN

25 Aug-2 Sep 2007

 

Menn

 

 

 

3000m hinder

 

 

8

Bjørnar Ustad Kristensen

Heat 1

8:34.84

 

Spyd

 

 

7

Andreas Thorkildsen

Gr.A 4

82.33

2

Andreas Thorkildsen

Finale

88.61

 

10-kamp

 

 

23

Hans Olav Uldal

 

6698

 

20km W

 

 

8

Erik Tysse

 

1:24:10

 

50km W

 

 

5

Erik Tysse

 

3:51:52

8

Trond Nymark

 

3:57:22

 

Kvinner

 

 

 

1500m

 

 

11

Ragnhild Kvarberg

Heat 2

4:21.22

 

Maraton

 

 

29

Kirsten Melkevik Otterbu

 

2:41:57

 

100m hekk

 

 

7

Christina Vukicevic

Heat 2

13.07

 

3000m hinder

 

 

15

Kristine Eikrem Engeseth

Heat 1

10:56.45

9

Karoline Bjerkeli Grøvdal

Heat 2

9:56.41

17

Silje Fjørtoft

Heat 3

10:32.33

 

Slegge

 

 

=24

Mona Holm

Gr.B 14

65.65

 

7-kamp

 

 

11

Ida Marcussen

 

6226

 

20km W

 

 

4

Kjersti Tysse Plätzer

 

1:31:24

 

12. World Championships

Berlin, GER

15-23 Aug 2009

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

2

Jaysuma Saidy Ndure

Heat 5

10.35

3

Jaysuma Saidy Ndure

Mell 4

10.16

7

Jaysuma Saidy Ndure

Semi 1

10.20

 

3000m hinder

 

 

6

Bjørnar Ustad Kristensen

Heat 3

8:28.49

 

Diskos

 

 

17

Gaute Myklebust

Gr.A 10

60.80

 

Spyd

 

 

6

Andreas Thorkildsen

Gr.A 4

80.37

1

Andreas Thorkildsen

Finale

89.59

 

20km W

 

 

7

Erik Tysse

 

1:20:38

 

50km W

 

 

1

Trond Nymark

 

3:41:16

 

Erik Tysse

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

100m

 

 

2

Ezinne Okparaebo

Heat 6

11.35

5

Ezinne Okparaebo

Mell 1

11.44

 

100m hekk

 

 

4

Christina Vukicevic

Heat 1

12.95

5

Christina Vukicevic

Semi 2

13.00

 

3000m hinder

 

 

14

Silje Fjørtoft

Heat 2

10:01.04

10

Karoline Bjerkeli Grøvdal

Heat 3

9:48.47

 

Høyde

 

 

=27

Stine Kufaas

Gr.B 14

1.85

 

Lengde

 

 

24

Margrethe Renstrøm

Gr.B 13

6.31

 

7-kamp

 

 

25

Ida Marcussen

 

5014

 

20km W

 

 

 

Kjersti Tysse Plätzer

 

DQ

 

13. World Championships

Daegu, KOR

27 Aug-4 Sep 2011

 

Menn

 

 

 

100 m

 

 

2

Jaysuma Saidy Ndure

Heat 7

10.33

5

Jaysuma Saidy Ndure

Semi 2

10.21

 

200 m

 

 

1

Jaysuma Saidy Ndure

Heat 3

20.65

2

Jaysuma Saidy Ndure

Semi 2

20.50

4

Jaysuma Saidy Ndure

Finale

19.95

 

Marathon

 

 

32

Urige Buta

 

2:20:16

 

3000 m hinder

 

 

11

Bjørnar Ustad Kristensen

Heat 2

8:39.85

 

Slegge

 

 

24

Eivind Henriksen

Gr.B 13

71.27

 

Spyd

 

 

7

Andreas Thorkildsen

Gr. A 4

81.83

2

Andreas Thorkildsen

Finale

84.78

 

50 km W

 

 

17

Trond Nymark

 

3:54.26

 

Kvinner

 

 

 

100 m

 

 

3

Ezinne Okparaebo

Heat 2

11.21

4

Ezinne Okparaebo

Semi 1

11.48

 

1500 m

 

 

8

Ingvill Måkestad Bovim

Heat 3

4:08.26

4

Ingvill Måkestad Bovim

Semi 2

4:08.03

6

Ingvill Måkestad Bovim

Finale

4:06.85

 

400 m hekk

 

 

6

Stine Meland Tomb

Heat 4

57.51

 

Høyde

 

 

23

Tonje Angelsen

Gr.A 11

1.85

 

Stav

 

 

 

Cathrine Larsåsen

Gr. A

NM

 

Slegge

 

 

20

Mona Holm

Gr.B 12

67.16

 

7-kamp

 

 

19

Ida Marcussen

 

5.911

 

14. World Championships

Moskva, RUS

10 -18 Aug 2013

 

Menn

 

 

 

200 m

 

 

6

Jaysuma Saidy Ndure

2h1

20.44

8

Jaysuma Saidy Ndure

3s1

20.33

8

Jaysuma Saidy Ndure

Finale

20.37

 

1500 m

 

 

12

Henrik Ingebrigtsen

6h1

3:38.78

5

Henrik Ingebrigtsen

5s2

3:36.33

8

Henrik Ingebrigtsen

Finale

3:37.52

 

5000 m

 

 

14

Sindre Buraas

8h1

13:26.69

13

Sindre Buraas

Finale

13:45.67

 

Spyd

 

 

3

Andreas Thorkildsen

2qA

83.05

6

Andreas Thorkildsen

Finale

81.06

 

50 km W

 

 

 

Håkon Haukenes

 

DQ

 

Erik Tysse

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

100 m

 

 

13

Ezinne Okparaebo

3h1

11.23

20

Ezinne Okparaebo

7s2

11.41

 

5000 m

 

 

6

Karoline Bjerkeli Grøvdal

6h2

15:29.41

13

Karoline Bjerkeli Grøvdal

Finale

15:48.87

 

100 m hekk

 

 

30

Isabelle Pedersen

6h5

13.43

 

7-kamp

 

 

18

Ida Marcussen

 

5.996

 

15. World Championships

Beijing, CHN

22 -30 Aug 2015

 

Menn

 

 

 

1500 m

 

 

31

Henrik Ingebrigtsen

9h1

3:43.97

 

5000 m

 

 

30

Sindre Buraas

14h1

13:59.07

 

20 km W

 

 

 

Erik Tysse

 

DNF

 

50 km W

 

 

24

Håkon Haukenes

 

3:56:50

 

Kvinner

 

 

 

100 m

 

 

12

Ezinne Okparaebo

4h3

11.12

18

Ezinne Okparaebo

7s3

11.19

 

5000 m

 

 

20

Karoline Bjerkeli Grøvdal

9h1

16:02.20

 

100 m hekk

 

 

15

Isabelle Pedersen

3h1

12.96

=8

Isabelle Pedersen

4s1

12.86

 

400 m hekk

 

 

26

Amalie Iuel

6h1

56.59

 

7-kamp

 

 

25

Ida Marcussen

 

5.684p

18

Ida Marcussen

 

5.996

 

16. World Championships

London, GBR

4 -13 Aug 2017

 

Menn

 

 

 

200m

 

 

25

Jonathan Quarcoo

4h2

20.60

 

1500 m

 

 

3

Filip Ingebrigtsen

3h3

3:38.46

14

Filip Ingebrigtsen

3s1

3:40.23

3

Filip Ingebrigtsen

Finale

3:34.53

 

5000 m

 

 

25

Sondre Nordstad Moen

14h2

13:31.71

 

400m hekk

 

 

10

Karsten Warholm

2h4

49.50

2

Karsten Warholm

2s1

48.43

1

Karsten Warholm

Finale

48.35

 

3000m hinder

 

 

27

Jakob Ingebrigtsen

8h3

8:34.88

 

50 km W

 

 

 

Håkon Haukenes

 

DQ

 

Diskos

 

 

26

Sven Martin Skagestad

13qA

58.86

 

10-kamp

 

 

12

Martin Roe

 

8.040

 

Kvinner

 

 

 

400 m

 

 

33

Amalie Iuel

6h4

52.55

 

800 m

 

 

33

Hedda Hynne

2h5

2:02.85

10

Hedda Hynne

5s1

1:59.88

 

1500m

 

 

31

Karoline Bjerkeli Grøvdal

7h2

4:09.56

 

5000m

 

 

13

Karoline Bjerkeli Grøvdal

6h2

15:00.44

 

Karoline Bjerkeli Grøvdal

Finale

DNF

 

100 m hekk

 

 

11

Isabelle Pedersen

3h1

12.94

9

Isabelle Pedersen

4s3

12.87

 

400 m hekk

 

 

23

Amalie Iuel

7h5

56.42

 

Spyd

 

 

27

Sigrid Borge

15qA

55.08

 

Cross Country

1. World Championships

Waregem, BEL

17 Mar 1973

 

Menn

11.980m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

3.990m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

2. World Championships

Monza, ITA

16 Mar 1974

 

Menn

12.000m

 

17

Per Halle

 

36:08.4

29

Knut Børø

 

36:24.6

54

Arne Kvalheim

 

 

 

Kvinner

4.000m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

3. World Championships

Rabat, MAR

16 Mar 1975

 

Menn

12.000m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

3.900m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

4. World Championships

Chepstow, WAL/GBR

28 Feb 1976

 

Menn

12.000m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

4.800m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

5. World Championships

Düsseldorf, FRG

20 Mar 1977

 

Menn

12.300m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

5.100m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

6. World Championships

Glasgow, SCO/GBR

25 Mar 1978

 

Menn

12.300m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

4.728m

 

1

Grete Waitz

 

16:19

49

Mona Kleppe

 

18:18

57

Heidi Vien

 

18:29

58

Oddrun Mosling

 

18:29

66

May-Britt Stange

 

18:46

8

Lag

 

165p

 

Grete Waitz, Mona Kleppe, Heidi Vien, Oddrun Mosling

 

7. World Championships

Limerick, IRL

25 Mar 1979

 

Menn

12.000m

 

57

Inge Simonsen

 

39:13

91

Øyvind Dahl

 

39:51

110

Jim Johansen

 

40:10

115

Peder Arne Sylte

 

40:15

124

Bjarte Sleire

 

40:24

172

Knut Kvalheim

 

42.03

18

Lag

 

669p

 

Inge Simonsen, Øyvind Dahl, Jim Johansen, Peder Arne Sylte, Bjarte Sleire, Knut Kvalheim

 

Kvinner

5.040m

 

1

Grete Waitz

 

16:48

23

Ingrid Christensen

 

18:10

41

Mona Kleppe

 

18:38

69

Heidi (Vien) Meier

 

19:11

85

May-Britt Stange

 

19:53

6

Lag

 

134p

 

Grete Waitz, Ingrid Christensen, Mona Kleppe, Heidi Meier

 

8. World Championships

Paris, FRA

9 Mar 1980

 

Menn

12.580m

 

67

Stig Roar Husby

 

38:47

74

Øyvind Dahl

 

38:52

 

Kvinner

4.820m

 

1

Grete Waitz

 

15:05

15

Ingrid (Christensen) Kristiansen

 

16:18

22

Gunvor Hilde

 

16:23

33

Mona Kleppe

 

16:40

83

Oddrun Mosling

 

17:43

4

Lag

 

71p

 

Grete Waitz, Ingrid Kristiansen, Gunvor Hilde, Mona Kleppe

 

9. World Championships

Madrid, ESP

28 Mar 1981

 

Menn

12.000m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

4.410m

 

1

Grete Waitz

 

14:07

16

Ingrid Kristiansen

 

14:47

47

Gunvor Hilde

 

15:13

59

Mona Kleppe

 

15:25

69

Ragnhild Langøigjelten Bjørn

 

15:35

109

Hilde Stavik

 

16:40

7

Lag

 

123p

 

Grete Waitz, Ingrid Kristiansen, Gunvor Hilde, Mona Kleppe

 

10. World Championships

Roma, ITA

21 Mar 1982

 

Menn

11.978m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

4.663m

 

3

Grete Waitz

 

14:43.9

6

Ingrid Kristiansen

 

14:50.9

55

Mona Kleppe

 

15:45.5

62

Marianne Østbye

 

15:51.5

6

Lag

 

126p

 

Grete Waitz, Ingrid Kristiansen, Mona Kleppe, Marianne Østbye

 

11. World Championships

Gateshead, GBR

20 Mar 1983

 

Menn

11.994m

 

99

Yngvar Christiansen

 

39:10

113

Øyvind Dahl

 

39:24

124

Eirik Berge

 

39:29

127

Tore Sagvolden

 

39:32

141

Jan Fjærestad

 

39:42

163

Oddmund Roalkvam

 

40:11

19

Lag

 

767p

 

Yngvar Christiansen, Øyvind Dahl, Eirik Berge, Tore Sagvolden, Jan Fjærestad, Oddmund Roalkvam

 

Kvinner

4.072m

 

1

Grete Waitz

 

13:29

35

Ingrid Kristiansen

 

14:35

52

Mona Kleppe

 

14:48

61

Randi Langøigjelten Bjørn

 

14:57

87

Marit Holtklimpen

 

15:37

8

Lag

 

149p

 

Grete Waitz, Ingrid Kristiansen, Mona Kleppe, Randi Langøigjelten Bjørn

 

12. World Championships

New York, USA

25 Mar 1984

 

Menn

12.086m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

5.000m

 

3

Grete Waitz

 

15:58

4

Ingrid Kristiansen

 

16:04

72

Marion Josefsen

 

17:23

75

Kirsti Voldnes

 

17:26

79

Mona Kleppe

 

17:33

92

Marit Holtklimpen

 

18:07

8

Lag

 

154p

 

Grete Waitz, Ingrid Kristiansen, Marion Josefsen, Kirsti Voldnes

 

13. World Championships

Lisboa, POR

24 Mar 1985

 

Menn

12.190m

 

105

Oddmund Roalkvam

 

35:23

 

Kvinner

4.990m

 

3

Ingrid Kristiansen

 

15:27

38

Christin Sørum

 

16:11

51

Anne Jorun Flaten

 

16:17

67

Grete Kirkeberg

 

16:28

68

Tove Lutdal

 

16:29

9

Lag

 

159p

 

Ingrid Kristiansen, Christin Sørum, Anne Jorun Flaten, Grete Kirkeberg

 

14. World Championships

Neuchatel, SUI

23 Mar 1986

 

Menn

12.000m

 

29

Geir Kvernmo

 

36:35.7

38

Roy Andersen

 

36:43.0

115

Oddmund Roalkvam

 

37:39.5

194

Truls Nygaard

 

39:38.7

221

Jørn Holmen

 

39:04.5

230

Svein Erik Eide

 

39:19.8

21

Lag

 

827p

 

Geir Kvernmo, Roy Andersen, Oddmund Roalkvam, Truls Nygaard, Jørn Holmen, Svein Erik Eide

 

Kvinner

4.650m

 

15

Grete Kirkeberg

 

15:32.4

21

Christin Sørum

 

15:34.7

30

Anita Håkenstad

 

15:39.6

75

Anne Jorun Flaten

 

16:07.9

9

Lag

 

141p

 

Grete Kirkeberg, Christin Sørum, Anita Håkenstad, Anne Jorun Flaten

 

15. World Championships

Warszawa, POL

22 Mar 1987

 

Menn

11.950m

 

16

John Halvorsen

 

37:14

58

Jarl Gaute Aase

 

38:04

86

Helge Dolsvåg

 

38:30

121

Dag Øxnevad

 

38:50

125

Truls Nygaard

 

38:52

158

Oddmund Roalkvam

 

39:26

12

Lag

 

564p

 

John Halvorsen, Jarl Gaute Aase, Helge Dolsvåg, Dag Øxnevad, Truls Nygaard, Oddmund Roalkvam

 

Kvinner

5.050m

 

3

Ingrid Kristiansen

 

16:51

35

Maiken Sørum

 

17:45

42

Anita Håkenstad

 

17:52

63

Grete Kirkeberg

 

18:04

 

Christin Sørum

 

DNF

 

Anne Jorun Flaten Rakstad

 

DNF

6

Lag

 

143p

 

Ingrid Kristiansen, Maiken Sørum, Anita Håkenstad, Grete Kirkeberg

 

16. World Championships

Auckland, NZL

26 Mar 1988

 

Menn

12.000m

 

59

John Halvorsen

 

37:03

111

Håvard Tveite

 

37:54

123

Eirik Hansen

 

38:07

129

Helge Dolsvåg

 

38:13

156

Truls Nygaard

 

39:13

162

Svein Erik Eide

 

39:29

18

Lag

 

740p

 

John Halvorsen, Håvard Tveite, Eirik Hansen, Helge Dolsvåg, Truls Nygaard,Svein Erik Eide

 

Kvinner

5.962m

 

1

Ingrid Kristiansen

 

19:04

63

Christin Sørum

 

20:40

71

Grete Kirkeberg

 

20:45

76

Bente Moe

 

20:53

97

Anita Håkenstad

 

21:18

111

Sissel Grottenerg

 

21:49

11

Lag

 

211p

 

Ingrid Kristiansen, Christin Sørum, Grete Kirkeberg, Bente Moe

 

17. World Championships

Stavanger, NOR

19 Mar 1989

 

Menn

12.000m

 

10

John Halvorsen

 

40:45

89

Roger Gjøvaag

 

42:50

104

Espen Borge

 

43:01

131

Are Nakkim

 

43:35

134

Terje Næss

 

43:40

141

Dag Øxnevad

 

43:52

142

Håvard Tveite

 

43:54

153

Eirik Hansen

 

44:30

 

Helge Dolsvåg

 

DNF

12

Lag

 

609p

 

John Halvorsen, Roger Gjøvaag, Espen Borge, Are Nakkim, Terje Næss, Dag Øxnevad

 

Kvinner

6.000m

 

36

Christin Sørum

 

23:51

60

Maiken Sørum

 

24:14

90

Hilde Marit Fjelltveit

 

25:10

94

Cathrine Bendz

 

25;14

98

Grethe Fosse

 

25:22

106

Bente Moe

 

26:02

16

Lag

 

280p

 

Christin Sørum, Maiken Sørum, Hilde Marit Fjelltveit, Cathrine Bendz

 

18. World Championships

Aix-les-Bains, FRA

25 Mar 1990

 

Menn

12.200m

 

66

Are Nakkim

 

36:00

81

Håvard Tveite

 

36:08

137

Helge Dolsvåg

 

36:54

157

Eirik Hansen

 

37:10

163

Terje Næss

 

37:17

186

Jørn Holmen

 

37:54

197

Gunnar Skånøy

 

38:15

 

Dag Øxnevad

 

DNF

 

John Halvorsen

 

DNF

21

Lag

 

790p

 

Are Nakkim, Håvard Tveite, Helge Dolsvåg, Eirik Hansen, Terje Næss, Jørn Holmen

 

Kvinner

6.000m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

19. World Championships

Antwerpen, BEL

24 Mar 1991

 

Menn

11.764m

 

61

Are Nakkim

 

35:25

75

John Halvorsen

 

35:36

130

Håvard Tveite

 

36:18

146

Bjørn Nordheggen

 

36:28

152

Terje Næss

 

36:36

200

Knut Bakken

 

37:48

 

Bernt Eltervaag

 

DNF

16

Lag

 

764p

 

Are Nakkim, John Halvorsen, Håvard Tveite, Bjørn Nordheggen, Terje Næss, Knut Bakken

 

Kvinner

6.425m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

20. World Championships

Boston, USA

21 Mar 1992

 

Menn

12.530m

 

43

John Halvorsen

 

38:20

 

Are Nakkim

 

DNF

 

Kvinner

6.370m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

21. World Championships

Amorebieta, ESP

23 Mar 1993

 

Menn

11.750m

 

 

John Halvorsen

 

DNF

 

Kvinner

6.350m

 

42

Anita Håkenstad

 

21:03

64

Maiken Sørum

 

21:22

74

Grete Kirkeberg

 

21:28

79

Brynhild Synstnes

 

21:32

14

Lag

 

259p

 

Anita Håkenstad, Maiken Sørum, Grete Kirkeberg, Brynhild Synstnes

 

22. World Championships

Budapest, HUN

26 Mar 1994

 

Menn

12.060m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

6.220m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

23. World Championships

Durham, GBR

25 Mar 1995

 

Menn

12.020m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

6.470m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

24. World Championships

Cape Town, RSA

23 Mar 1996

 

Menn

12.150m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

6.300m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

25. World Championships

Torino, ITA

23 Mar 1997

 

Menn

12.333m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner

6.600m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

26. World Championships

Marrakesh, MAR

21-22 Mar 1998

 

Menn lang løype

12.000m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Menn kort løype

4.000m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner lang løype

8.000m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner kort løype

4.000m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

27. World Championships

Belfast, IRL

27-28 Mar 1999

 

Menn lang løype

12.000m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Menn kort løype

4.236m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner lang løype

8.012m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner kort løype

4.236m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

28. World Championships

Vilamoura, POR

18-19 Mar 2000

 

Menn lang løype

12.300m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Menn kort løype

4.180m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner lang løype

8.080m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner kort løype

4.180m

 

40

Gunhild Halle Haugen

 

13:41

48

Lene Hove

 

13:48

49

Stine Larsen

 

13:48

51

Bente Landøy

 

13:49

86

Susanne Wigene

 

14:21

102

Veslemøy Hausken

 

14:44

9

Lag

 

188p

 

Gunhild Halle Haugen, Lene Hove, Stine Larsen, Bente Landøy

 

29. World Championships

Oostende, BEL

24-25 Mar 2001

 

Menn lang løype

12.300m

 

69

Knut Erik Rame

 

42:42

 

Menn kort løype

4.100m

 

80

Jim Svenøy

 

13:58

 

Kvinner lang løype

7.700m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner kort løype

4.100m

 

 

Gunhild Halle Haugen

 

DNS

 

30. World Championships

Dublin, IRL

23-24 Mar 2002

 

Menn lang løype

11.998m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Menn kort løype

4.208m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

Kvinner lang løype

7.974m

 

 

Ingen deltakere

 

 

 </