Denne oversikten er utarbeidet med basis i ”Athletics Statistics Book – Games of the XXVIII Olympiad Athens 2004” utgitt av IAAF og Athens 2004 med Mark Butler som redaktør og utgitt 2004.
(Kappgang er med i denne oversikten).
(Det brukes internasjonale betegnelser – en oversikt over forkortelsenes betydning finnes til slutt i oversikten).

 

Oppsummering:

 

Menn

Kvinner

Total

Antall utøvere:

178

34

212

Antall starter:

395

72

467

 

Plasseringer:

 

Menn

Kvinner

Total

Gull:

6

1

7

Sølv:

2

3

5

Bronse:

7

1

8

4. plass:

11

1

12

5. plass:

14

2

16

6. plass:

3

0

3

7. plass:

9

2

11

8. plass:

18

1

19

 

Menn:

A

Andersen

Carl

«15.8.1876

U28.9.1951

 

1900

HJ

=4

1.70

 

 

PV

3

3.20

Andersen

Erling

«22.9.1960

 

 

1984

20kmW

8

1:25:42

 

 

50kmW

DQ

 

 

1988

20kmW

22

1:23.30

 

 

50kmW

DNF

 

Andersen

Georg

«7.1.1963

 

 

1988

SP

9/5qB

20.05

 

 

SP

10

19.91

Andersen

Johannes

«29.9.1888

U2.12.1967

 

1912

12kmXC T

4

61p

 

 

12kmXC

22

51:47

Andersen

Nils

«21.3.1902

U7.5.1979

 

1924

3000mTR

3h1

27p

Askildt

Ketil

«24.11.1900

U6.9.1978

 

1924

SP

15

13.09

 

 

DT

5

43.40

 

1928

DT

13

42.57

B

Backe

Kaare

«28.4.1898

U13.3.1978

 

1920

TJ

9

13.64

Badendyck

Johan

«28.3.1902

U19.4.1973

 

1924

3000mTR

3h1

27p

Bakken

Marius

«27.3.1978

 

 

2000

5000m

11h1

13:44.80

 

2004

5000m

12h2

13:36.38

Bendixen

Finn

«27.6.1949

 

 

1972

LJ

21q

7.61

Benum

Pål

«3.8.1935

 

 

1964

10000m

19

30:00.8

Berg

Otto

«24.8.1906

U10.4.1991

 

1936

LJ

#/q

 

 

 

LJ

10

7.30

Berthelsen

Roar

«3.11.1934

U1.8.1990

 

1960

LJ

29q

7.09

Bie

Ferdinand

«16.2.1888

U9.11.1961

 

1912

Pentathlon

1

3335

 

 

110mH

1h4

16.2

 

 

110mH

3s1

15.8

 

 

LJ

11

6.75

 

 

Decathlon

DNF

 

 

 

4x100m

 

DQ

Bjølgerud

Halfdan

«13.2.1884

U18.5.1970

 

1906

HJ

=6

1.67

Bloch

Peter

«25.6.1923

U27.6.1976

 

1948

100m

3h5

11.1

 

 

200m

5h8

 

Blystad

Wilhelm

«15.9.1881

U4.7.1954

 

1908

110mH

DNF/h11

 

 

 

StHJ

=8

1.42

Boysen

Audun

«10.5.1929

U2.3.2000

 

1952

800m

1h7

1:53.2

 

 

800m

4s1

1:50.57

 

 

1500m

3h6

3:55.15

 

 

1500m

6s1

3:51.33

 

 

1500m

11

3:51.75

 

1956

800m

1h1

1:52.08

 

 

800m

2s2

1:50.20

 

 

800m

3

1:48.25

Brodtkorb

Birger

«3.7.1891

U24.7.1935

 

1912

StLJ

12

3.05

 

 

StHJ

15q

1.40

Bruun

Edgar

«4.8.1905

U30.10.1985

 

1936

50kmW

5

4:34.53

 

1948

50kmW

4

4:53.18

 

1952

50kmW

17

4:52.48

Bryn

Yngvar

«17.12.1881

U30.4.1947

 

1900

100m

DNS/q6

 

 

 

400m

5h2

-

 

 

200m

3h2

-

Bunæs

Carl-Fredrik

«16.10.1939

 

 

1960

100m

2h1

10.80

 

 

100m

5q2

10.69

 

 

200m

2h9

21.46

 

 

200m

5q4

21.50

Buta

Urige

«28.11.1978

 

 

2012

Marathon

36

2:17:58

Bækkedal

Asle

«9.12.1896

U6.6.1952

 

1920

100m

5h12

-

 

 

4x100mR

DQ/h1

 

Børø

Knut

«28.9.1949

 

 

1972

5000m

10h4

14:15.8

 

1976

10000m

3h2

28:23.07

 

 

10000m

DNF

 

Baarnaas

Per

«4.11.1919

U20.11.2004

 

1948

50kmW

DNF

 

C

Carlsrud

Conrad

«9.2.1884

U21.10.1973

 

1906

JT FS

=8

-

 

1908

JT FS

#

-

D

Dahl

Nils

«12.11.1882

U17.7.1966

 

1908

1500m

7

-

 

1912

12kmXC T

4

61p

 

 

12kmXC

DNF

 

Dahl

Øyvind

«12.5.1951

 

 

1984

Marathon

33

2:19:28

Danielsen

Egil

«3.11.1933

 

 

1956

JT

2q

74.05

 

 

JT

1

85.71

 

1960

JT

17q

72.93

Douglas

Atle

«9.6.1968

 

 

1992

800m

2h2

1:48.08

 

 

800m

7s2

1:48.63

 

1996

800m

5h3

1:48.60

E

Ekholdt

Ragnar

«24.1.1914

U3.9.1998

 

1936

1500m

7h4

 

Ertzgaard

John

«18.6.1977

 

 

2000

200m

4h1

21.00

F

Fagernes

Pål Arne

«8.6.1974

U4.8.2003

 

1996

JT

13q

79.78

 

2000

JT

3/2qA

86.74

 

 

JT

9

83.04

Falchenberg

John

«12.9.1883

U5.11.1960

 

1908

DT

7

-

Falkum

Leif Roar

«23.6.1949

 

 

1976

HJ

7q

2.16

 

 

HJ

14

2.10

Finnerud

Parelius

«20.10.1888

U9.12.1969

 

1912

12kmXC T

4

61p

 

 

12kmXT

20

51:16

Fixdal

Nils

«20.11.1889

U11.10.1972

 

1912

100m

DNS?/h17

 

 

 

LJ

13

6.71

 

 

TJ

8

13.96

Fløgstad

Kristen

«11.4.1947

 

 

1972

TJ

8q

16.41

 

 

TJ

8

16.44

Fonbeck

Oscar

«6.7.1887

U6.9.1965

 

1912

Marathon

DNF

 

Fredriksen

Gunnar

«28.2.1907

U1.5.1994

 

1928

TJ

21

13.39

 

 

Decathlon

DNF

 

G

Garshol

Audun

«9.11.1951

 

 

1972

100m

3h8

10.49w

 

 

100m

7q1

10.55

 

 

200m

4h1

21.16

 

 

200m

7q4

25.30

Grimnes

Bjørn

«24.9.1950

 

 

1972

JT

12q

77.54

 

 

JT

5

83.08

 

1976

JT

13q

80.32

 

 

JT

14

74.88

Gulbrandsen

Jan

«29.5.1938

U4.9.2007

 

1960

400mH

1h2

52.39

 

 

400mH

6s1

52.56

Guldager

Bjarne

«14.11.1897

U29.1.1971

 

1920

100m

4h4

-

 

 

200m

5h1

-

 

 

4x100mR

DQ/h1

 

Gundersen

Bjørn

«17.1.1924

U1.8.2002

 

1948

HJ

=1q

1.87

 

 

HJ

NH

 

 

1952

HJ

=1q

1.87

 

 

HJ

8

1.90

Gundhus

Hans

«13.9.1900

U1.7.1968

 

1924

3000mTR

3h1

27p

Guttormsen

Oscar

«27.3.1884

U15.1.1964

 

1906

TJ

4

13.34

 

1908

100m

2h2

12.0

 

 

200m

1h14

WO

 

 

400m

2h5

52.5

 

 

200m

4s1

-

 

 

110mH

2h12

18.2

 

 

TJ

14

13.16

H

Hagen

Gunnar

«11.6.1904

U6.4.1969

 

1928

Decathlon

DNF

1.75

Halle

Per

«6.5.1949

 

 

1972

5000m

3h3

13:38.6

 

 

5000m

7

13:314.38

Halse

Arne

«20.10.1887

U3.7.1975

 

1906

JT FS

7

43.60

 

1908

JT FS

3

49.73

 

 

SP

5

 

 

 

JT

2

50.58

 

1912

JT

7

51.98

 

 

JT BA

5

96.92

Halvorsen

John

«17.8.1966

 

 

1988

10000m

11h1

28:22.25

 

 

10000m

16

28:29.21

 

1992

10000m

8h1

28:21.57

 

 

10000m

19

29:53.91

Hamarsland

Arne

«24.7.1933

 

 

1960

1500m

3h2

3:44.63

 

 

1500m

9

3:45.0

Hammer

Kaare

«4.6.1918

U2.5.2006

 

1948

10000mW

6h1

46:48.6

 

1952

10000mW

8h1

49:08.4

Hansen

Rolf

«9.10.1906

U29.5.1980

 

1936

5000m

5h2

15:12.6

 

 

5000m

9

14:48.0

Hansen

Sverre

«12.11.1899

U25.2.1991

 

1924

LJ

3

7.26

Hanstveit

Ketill

«2.11.1973

 

 

2000

TJ

=12q

16.75

Haug

Birger

«19.8.1908

U16.1.1981

 

1932

HJ

=9

1.85

Haug

Otto

«24.7.1876

U3.3.1948

 

1906

PV

=5

3.00

Haugen

Stein

«10.1.1933

U31.3.2008

 

1960

DT

16q

52.75

 

 

DT

11

53.36

Haugland

Eugen

«12.7.1912

U21.10.1990

 

1936

TJ

1q

15.13

 

 

TJ

14

14.56

Haukenes

Håvard

«22.4.1990

 

 

2016

50kmW

7

3:46:33

Helgesen

Sverre

«26.5.1903

U4.11.1981

 

1924

HJ

q

1.83

 

 

HJ

=8

1.83

Helland

Thor

«10.12.1936

 

 

1964

5000m

3h2

13:52.4

 

 

5000m

8

13:57.0

Henriksen

Eivind

«14.9.1990

 

 

2012

HT

13/3qB

74.62

Hjeltnes

Knut

«8.12.1951

 

 

1976

DT

10q

61.30

 

 

DT

7

63.06

 

1984

DT

11q

60.80

 

 

DT

4

65.28

 

1988

DT

4/4qB

63.50

 

 

DT

7

64.94

Hoen

Steinar

«8.2.1971

 

 

1992

HJ

15q

2.23

 

1996

HJ

5q

2.28

 

 

HJ

5

2.32

Hoff

Charles

«9.5.1902

U20.2.1985

 

1924

800m

3h8

2:02.1

 

 

800m

3s3

1:58.4

 

 

800m

8

1:56.7

 

 

400m

2h6

53.0

 

 

400m

2q2

49.2

 

 

400m

4s2

48.8

Holmvang

Godtfred

«7.10.1917

U19.2.2006

 

1948

Decathlon

10

6258

Hovdenak

Olav

«6.10.1891

U12.9.1929

 

1912

12kmXC T

4

61p

 

 

12kmXC

19

50:41

Husby

Stig Roar

«12.9.1954

 

 

1984

Marathon

DNF

 

Høiby

Trond

«24.1.1973

 

 

2000

Decathlon

DNF

 

I

Ingebrigtsen

Filip

«20.4.1993

 

 

2016

1500m

h2

DQ:R163.2

Ingebrigtsen

Henrik

«24.2.1991

 

 

2012

1500m

21/4h3

3:41.33

 

 

1500m

18/5s1

4:43.26

 

 

1500m

5

3:35.43

 

2016

1500m

5/5h3

3:38.50

 

 

1500m

20/11s1

3:42.51

J

Jansen

Haakon

«24.5.1900

U6.11.1968

 

1924

3000mTR

3h1

27p

Jenssen

Olav

«11.6.1962

 

 

1992

DT

13q

60.00

Johannesen

Hjalmar

«24.5.1907

U19.8.1959

 

1932

800m

4h2

1:54.3

 

 

400m

3h2

49.5

 

 

400m

5q2

49.4

 

1936

800m

3h3

1:54.9

 

 

800m

6s3

1:56.0

Johannessen

Johan

«20.4.1898

U30.9.1979

 

1920

LJ

10

6.56

Johansen

Daniel

«2.4.1885

U7.12.1967

 

1912

JT

12

47.61

 

 

JT BA

7

92.82

Johansen

John

«26.2.1883

U15.10.1947

 

1908

JT FS

#

-

 

 

JT

#

-

 

 

100m

2h5

11.7

Johansen

Kristian

«11.3.1916

U14.3.1975

 

1952

DT

26q

43.46

Johnsen

Johan

«27.1.1893

U27.1.1927

 

1920

100m

4h6

-

Johnsen

Tore

«5.5.1961

 

 

1984

HT

21q

65.72

Johnson

Stein

«20.10.1921

U29.4.2012

 

1948

DT

=7q

46.51

 

 

DT

8

46.54

 

1952

DT

=20q

45.12

Juul

Erling

«14.2.1897

U4.1.1989

 

1920

TJ

11

13.59

Jørgensen

Reidar

«15.10.1904

U22.9.1985

 

1928

1500m

5h2

4:01.6

K

Kaupang

Lars Martin

«18.8.1952

 

 

1976

1500m

7h5

3:44.59

Kjersem

Jacob

«2.8.1925

U11.6.2009

 

1948

10000m

=12

-

 

1952

Marathon

24

2:36.14

Kvalheim

Arne

«25.4.1945

 

 

1968

1500m

4h4

3:47.50

 

 

1500m

8s1

3:55.32

Kvalheim

Knut

«14.6.1950

 

 

1976

5000m

3h3

13:20.60

 

 

5000m

9

13:30.33

Kvernmo

Geir

«29.10.1955

 

 

1988

Marathon

DNF

1.75

Kaas

Erling

«19.8.1915

U17.6.1996

 

1948

PV

=1q

4.00

 

 

PV

4

4.10

 

1952

PV

=1q

4.00

 

 

PV

16

3.80

L

Larsen

Edvard

«27.10.1881

U10.9.1914

 

1908

TJ

3

14.39

 

1912

TJ

6

14.06

 

 

4x100m

 

DQ

Larsen

Ernst

«18.7.1926

U2.12.2015

 

1956

3000mSC

3h1

8:46.96

 

 

3000mSC

3

8:44.05

Larsen

Odolf

«23.11.1897

U2.7.1973

 

1920

800m

9h2

-

Larsen

Oscar

«11.9.1887

U16.4.1975

 

1908

1500m

4h8

-

 

1912

800m

3h3

-

 

 

1500m

5h4

-

Leirud

Birger

«26.6.1924

U10.2.1999

 

1948

HJ

=1q

1.87

 

 

HJ

13

1.80

 

1952

HJ

=1q

1.87

 

 

HJ

17

1.90

Lenth

Arild

«20.11.1904

U28.3.1972

 

1928

LJ

31

6.60

 

 

TJ

21

13.39

Lorentzen

Reidar

«22.9.1956

 

 

1984

JT

15q

76.62

Lund

Kjell Georg

«23.1.1944

 

 

1972

50kmW

24

4:34.23

Løvland

Helge

«11.5.1890

U26.4.1984

 

1920

Pentathlon

5

27

 

 

Decathlon

1

6803

M

Mangset

Einar

«15.11.1893

U6.1.1992

 

1920

400m

4h7

51.3

Midtlyng

Oscar

«31.8.1906

U21.10.1994

 

1928

HJ

=19q

1.77

Moen

Geir

«26.6.1969

 

 

1996

200m

4h7

20.78

 

 

200m

2q2

20.48

 

 

200m

8s2

20.96

 

2000

200m

4h3

20.76

 

 

200m

6q1

20.65

Moen

Lars Ove

«15.11.1959

 

 

1984

50kmW

13

4:15:12

Moen

Sondre Nordstad

«12.1.1991

 

 

2016

Marathon

19

2:14:17

Monsen

Otto

«19.8.1887

U14.12.1979

 

1908

HJ

q

1.80

 

 

HJ

 

DNS

 

1912

HJ

=17q

1.75

Mæhlum

Odd

«8.10.1921

U5.7.2011

 

1948

JT

7q

63.00

 

 

JT

5

65.32

Mølster

Martin

«11.10.1900

U13.3.1968

 

1924

Pentathlon

=10

39

N

Natvig

Edvard

«16.8.1907

U6.11.1994

 

1936

HJ

=23q

1.80

 

 

Decathlon

10

6297

Ndure

Jaysuma  Saidy

«1.1.1984

 

 

2008

100m

3h8

10.37

 

 

100m

4m4

10.14

 

 

200m

2h6

20.54

 

 

200m

3m4

20.45

 

 

200m

s2

DNS

 

2012

100m

30/4h1

10.28

 

 

200m

9/3h4

20.52

 

 

200m

=9/4s1

20.42

 

2016

200m

=57/=7h9

20.78

Nilsen

Bjørn

«15.6.1937

U6.2.1966

 

1956

100m

6h7

11.11

 

 

200m

3h7

22.33

Nilsen

Ronny

«7.5.1971

 

 

2004

JT

27/14qA

73.46

Nilsen

Rune

«15.9.1923

U19.7.1998

 

1952

TJ

=8q

14.65

 

 

TJ

5

15.13

Njerve

Sigurd

«12.9.1971

 

 

1996

TJ

30q

16.15

Nymark

Trond

«28.12.1976

 

 

2004

50kmW

13

3:53:20

 

2008

50kmW

 

DNF

 

2012

50kmW

20

3:48.37

O

Olsen

Gerhard

«27.5.1892

U1.7.1955

 

1912

HJ

=19q

1.75

Olsen

Henry

«11.3.1887

U16.8.1978

 

1908

HJ

=11

1.72

 

 

LJ

#

-

 

 

TJ

13

13.17

Olsen

Per Erling

«30.3.1958

 

 

1984

JT

3q

87.76

 

 

JT

9

78.98

Olsen

Ragnar

«13.3.1914

U9.7.1990

 

1952

10000mW

8h2

49:03.8

Olsen

Viktor

«5.2.1924

 

 

1952

Marathon

16

2:33:58

Osen

Otto

«4.7.1882

U3.11.1950

 

1912

Marathon

34

3:36:35

P

Paulson

Bjørn

«21.6.1923

U14.1.2008

 

1948

HJ

=1q

1.87

 

 

HJ

2

1.95

Pedersen

Alexander

«4.2.1891

U10.2.1955

 

1912

100m

4h12

-

 

 

200m

-

-

 

 

400m

DQ/h14

 

 

 

4x100m

 

DQ

Pedersen

Carl Alfred

«5.5.1882

U25.6.1960

 

1906

TJ

8

12.68

Pedersen

Jacob

«22.4.1889

U27.3.1961

 

1912

800m

3h2

1:57.3

 

 

1500m

=6h3

-

 

 

400m

2h9

51.6

 

 

400m

5s3

-

Pedersen

Terje

«9.2.1943

 

 

1960

JT

12q

74.67

 

 

JT

DNS

 

 

1964

JT

13q

72.10

Q-R

Ramstad

Ivar

«3.2.1924

U26.4.2009

 

1948

DT

5q

47.34

 

 

DT

4

49.21

Rasdahl

Odd

«6.7.1911

U4.3.1985

 

1936

10000m

9

31:40.4

Rasmussen

Eivind

«1.2.1894

U3.8.1977

 

1920

1500m

5h2

4:08.2

Rasmussen

Willy

«3.12.1937

 

 

1960

JT

5q

77.95

 

 

JT

5

78.36

 

1964

JT

20q

68.43

Reistad

Ole

«26.6.1898

U22.12.1949

 

1920

Pentathlon

14

-

Risa

Arne

«5.5.1944

 

 

1968

3000mSC

4h1

9:07.31

 

 

3000mSC

8

9:09.98

 

1972

10000m

7h3

28:31.74

 

 

5000m

7h1

14:01.6

Rodal

Vebjørn

«16.9.1972

 

 

1992

800m

5h3

1:48.00

 

 

800m

5s3

1:49.53

 

1996

800m

1h1

1:45.30

 

 

800m

3s3

1:43.96

 

 

800m

1

1:42.58

 

2000

800m

2h1

1:46.76

 

 

800m

7s1

1:48.73

Rolstad

Jan

«17.8.1950

 

 

1972

20kmW

11

1:33:03

Ræder

Einar

«2.2.1896

U10.3.1976

 

1920

LJ

8

6.58

 

 

Decathlon

DNF

 

S

Saksvik

Øystein

«7.1.1925

U10.11.1998

 

1952

5000m

9h1

14:55.4

Schønheyder

Rolf

«24.6.1913

U21.4.1994

 

1936

400m

4h4

49.4

Simonsen

Axel

«11.3.1887

U3.4.1938

 

1912

Marathon

23

3:04.59

Sivertsen

Helge

«12.6.1913

U21.12.1986

 

1936

DT

#/q

-

 

 

DT

10

45.89

Skagestad

Sven Martin

«13.1.1995

 

 

2016

DT

13/8qB

62.45

Skramstad

Trond

«6.12.1960

 

 

1984

Decathlon

17

7522

Skullerud

Fritz

«25.2.1885

U24.5.1969

 

1906

5miles

DNF

1.75

Sotaaen

Herman

«27.8.1888

U27.8.1967

 

1912

100m

=3h10

-

 

 

200m

3h15

-

 

 

4x100m

 

DQ

Stavem

Per

«1.3.1926

U24.9.2006

 

1948

Decathlon

11

6151

 

1952

SP

8q

15.12

 

 

SP

8

16.02

 

 

DT

10q

46.74

 

 

DT

16

46.00

Stenersen

Rolf

«13.2.1899

U14.10.1978

 

1920

100m

3h9

-

 

 

200m

4h5

23.7

 

 

4x100mR

DQ/h1

 

Stenerud

Harald

«10.5.1897

U5.2.1976

 

1928

HAT

16

41.06

 

 

DT

4

45.80

Stokken

Martin

«16.1.1923

U25.3.1984

 

1948

10000m

4

30:58.6

 

 

5000m

4h2

15:04.4

 

 

5000m

10

 

 

1952

10000m

10

30:22.2

 

 

5000m

7h3

14:39.o

Strand

Olaf

«15.1.1899

U10.2.1997

 

1928

800m

3h4

2:03.8

 

 

800m

8s3

1:59.9

Strandli

Sverre

«30.9.1925

U4.3.1985

 

1952

HT

3q

54.96

 

 

HT

7

56.36

 

1956

HT

9q

56.32

 

 

HT

8

59.21

 

1960

HT

9q

61.41

 

 

HT

11

63.05

Strømø

Lars-Ove

«7.5.1963

 

 

1988

5000m

DNF/h2

 

Støa

Johan

«13.6.1900

U29.10.1991

 

1928

Marathon

36

2:54:15

Sunde

Olav

«17.8.1903

U10.11.1985

 

1928

JT

3

63.97

 

1932

JT

9

60.81

Svenøy

Jim

«22.4.1972

 

 

1996

3000mSC

7h3

8:31.30

 

 

3000mSC

4s2

8:19.79

 

 

3000mSC

8

8:23.39

 

2000

3000mSC

2h2

8:23.61

 

 

3000mSC

9

8:27.20

 

2004

3000mSC

10h3

8:33.77

Systad

John

«14.9.1912

U16.9.1998

 

1948

Marathon

8

2:38.41

 

1952

Marathon

34

2:41.30

Särnblom

Håkon

«3.3.1966

 

 

1992

HJ

21q

2.20

Sørlie

Reidar

«12.3.1909

U12.2.1969

 

1936

DT

#/q

-

 

 

DT

4

48.77

Sørnæs

Sverre

«20.2.1945

 

 

1972

3000mSC

11h4

8:54.8

T

Thorkildsen

Andreas

«1.4.1982

 

 

2004

JT

8/4qB

81.74

 

 

JT

1

86.50

 

2008

JT

9/6qB

79.85

 

 

JT

1

90.57

 

2012

JT

2/1qA

84.47

 

 

JT

6

82.63

Thorslund

Terje

«15.3.1945

 

 

1976

JT

9q

82.52

 

 

JT

11

78.24

Tommelstad

Einar

«19.1.1909

U7.11.1983

 

1928

HJ

=1q

1.83

 

 

HJ

=11

1.84

Torgersen

Tor

«20.3.1928

 

 

1960

Marathon

26

2:27:30

Totland

Terje

«14.2.1957

 

 

1976

HJ

8q

2.16

 

 

HJ

9

2.18

Trandem

Johan

«23.7.1899

U29.12.1996

 

1928

SP

13

13.40

 

 

DT

8

43.97

Tysse

Erik

«4.12.1980

 

 

2008

20kmW

21

1:22:43

 

 

50kmW

5

3:45:08

 

2012

20kmW

14

1:21:00

 

2016

20kmW

48

1:26:06

U

Uldal

Hans Olav

«16.12.1982

 

 

2004

Decathlon

27

7495

V

Vade

Bjørn

«2.5.1922

U31.5.2006

 

1948

800m

2h3

1:54.2

 

 

800m

7s1

1:54.9

 

 

400m

2h7

49.6

 

 

400m

5q2

49.7

Valvik

Svein Inge

«20.9.1956

 

 

1988

DT

14/6qA

60.64

 

1996

DT

21q

59.60

Vefling

Kaare

«19.5.1920

U6.9.2001

 

1948

1500m

5h4

3:53.2

Vengshoel

Even

«11.11.1891

U6.10.1968

 

1920

8kmXC

DNF

 

Vinne

Erling

«7.8.1892

U20.6.1963

 

1912

TJ

4

14.14

 

1920

TJ

13

13.34

Voje

Jan

«5.12.1942

 

 

1972

3000mSC

7h2

8:42.0

W

Warholm

Karsten

«28.2.1996

 

 

2016

400mH

2/1h3

48.49

 

 

400mH

9/4s3

48.81

Weum

Kjellfred

«30.7.1940

 

 

1968

110mH

3h4

14.08w

 

 

110mH

6s2

14.04

Winther

Gerhard

«12.5.1913

U28.8.1987

 

1948

50kmW

DNF

 

 

1952

50kmW

27

5:11:40

X-Y-Z-Æ-Ø-Å

Aarnæs

Olav

«27.5.1888

U3.2.1992

 

1912

HJ

=19q

1.75

Aastad

Erling

«2.3.1898

U30.6.1963

 

1920

LJ

5

6.88

 

 

4x100mR

DQ/h1

 

 

1924

LJ

13

6.72

 

1928

LJ

14

7.07

 

Kvinner:

A

Angelsen

Tonje

«17.1.1990

 

 

2012

HJ

27/13qA

1.85

 

2016

HJ

=32/=16qB

1.80

B

Bergmann

Mette

«9.11.1962

 

 

1992

DT

21q

58.32

 

1996

DT

10q

62.24

 

 

DT

9

62.28

Berthelsen

Berit

«25.4.1944

 

 

1964

LJ

7q

6.32

 

 

LJ

9

6.19

 

1968

LJ

2q

6.48

 

 

LJ

7

6.40

 

 

Pentathlon

18

4649

Bovim

Ingvill Måkestad

«7.8.1981

 

 

2012

1500m

h2

DNS

C-D-E-F-G

Grottenberg

Sissel

«17.8.1956

 

 

1988

Marathon

36

2:38:17

Grøvdal

Karoline Bjerkeli

«14.6.1990

 

 

2012

5000m

27/13h1

15:24.86

 

2016

5000m

4/4h2

15:17.83

 

 

5000m

7

14:57.53

 

 

10000m

9

31:14.07

H

Hattestad

Trine

«18.4.1966

 

 

1984

JT

3q

62.68

 

 

JT

5

64.52

 

1988

JT

18/9qA

58.82

 

1992

JT

2q

67.20

 

 

JT

5

63.54

 

1996

JT

3q

64.52

 

 

JT

3

64.98

 

2000

JT

3/2qA

65.44

 

 

JT

1

68.91

Halle Haugen

Gunhild

«1.6.1972

 

 

2000

10000m

DNF/h2

 

Haugland

Hanne

«14.12.1967

 

 

1996

HJ

=2q

1.93

 

 

HJ

8

1.96

 

2000

HJ

=18/9qB

1.89

Hokland

Oddrun

«29.11.1942

 

 

1964

LJ

13q

6.03

 

 

LJ

16

5.68

 

 

Pentathlon

16

4429

Hynne

Hedda

«13.3.1990

 

 

2016

800m

38/5h6

2:01.64

Håkenstad

Anita

«19.2.1968

 

 

1996

Marathon

48

2:43:58

I

Iuel

Amalie

«17.4.1994

 

 

2016

400mH

28/6h3

56.75

J-K

Kristiansen

Ingrid

«21.3.1956

 

 

1984

Marathon

4

2:27:34

 

1988

10000m

1h1

31:44.69

 

 

10000m

DNF

 

L

Larsen

Stine

«5.11.1975

 

 

2004

Marathon

24

2:39:55

Løvnes

Ingeborg

«5.9.1992

 

 

2016

3000mSC

23/13h1

9:44.85

M

Marcussen

Ida

«1.11.1987

 

 

2008

Heptathlon

21

6015

 

2012

Heptathlon

27

5846

Moe

Bente

«1.12.1960

 

 

1984

Marathon

26

2:40:52

 

1988

Marathon

DNF

 

N-O

Okparaebo

Ezinne

«3.3.1988

 

 

2008

100m

2h10

11.32

 

 

100m

4s5

11.45

 

2012

100m