S

Sagedal

Jan

«19.6.1960

 

 

1984

SP

14

EMi

17.09

 

1986

SP

q

EM

20.38

 

 

SP

Finale

EM

NM

 

1987

SP

DNS/q

VM

 

 

1990

SP

q

EM

18.73

 

 

SP

13

EMi

18.65

 

1991

SP

13

VMi

18.38

 

 

SP

13/q

VM

18.90

 

1992

SP

9

EMi

18.71

Sagedal

Kåre

«19.6.1960

U2.5.2012

 

1985

HT

6

Ecup

65.46

Sagen

Kasper

«19.4.1999

 

 

2017

JT

22/10qB

EMjr

6375

Sagen

Marius

«18.2.1973

 

 

1994

Dec

14

EcupMK

6375

 

 

Dec T

4

EcupMK

19575

 

1996

Dec

21

EcupMK

6549w

Sagli

Einar

«30.9.1958

 

 

1983

LJ

4

Ecup

2.24

 

1984

LJ

13

EMi

7.24

 

1985

LJ

18

EMi

7.47

 

 

LJ

8

Ecup

7.49

 

 

4x100mR

8

Ecup

41.43

 

1986

100m

5h1

EM

10.65

 

 

200m

5h3

EM

21.34

 

 

200m

8s2

EM

21.23

Sagvolden

Tore

«27.2.1959

 

 

1983

XC

127

VMXC

39:32

 

 

XC T

19

VMXC

767p

Salomonsen

Michael

«10.3.1915

U9.3.1990

 

1946

JT

q

EM

58.74

Saksvik

Per Øistein

«19.5.1957

 

 

1975

1500m

2h1

EMjr

3:48.5

 

 

1500m

6

EMjr

3:47.4

Saksvik

Øistein

«7.1.1925

U10.11.1998

 

1952

5000m

9h1

OL

14:55.4

 

1954

5000m

5h1

EM

14:44.0

 

 

5000m

7

EM

14:32.2

 

 

10000m

7

EM

30:04.4

 

1958

10000m

14

EM

29:59.8

Sand

Morten

«24.7.1977

 

 

2001

4x400mR

6

Ecup

3:09.88

 

2002

4x400mR

5

Ecup

3:08.24

 

2003

400m

6

Ecup

46.95

 

 

4x400mR

3

Ecup

3:06.98

 

2004

200m

7

Ecup

21.33w

 

 

4x100mR

 

Ecup

DNF

 

 

4x400mR

4

Ecup

3:08.92

 

2005

4x100mR

1

Ecup

40.66

 

2006

4x400mR

5

Ecup

3:08.33

 

 

4x400mR

13/6h2

EM

3:07.65

Sandberg

Joachim

«18.5.1995

 

 

2013

400mH

22/5h4

EMjr

54.65

 

2014

400mH

49/7h7

VMjr

54.62

 

2015

400m

15/6h3

EMu23

47.19

 

 

4x100mR

8/5h1

EMu23

40.50

 

 

4x100mR

6

EMu23

40.04

 

 

4x400mR

6

EMu23

3:09.66

 

2017

4x400mR

4

ETC

3:09.07

 

 

400mh

10/4h1

EMu23

51.19

 

 

400mh

13/8s1

EMu23

51.12

Sandberg

Sigbjørn

«6.3.1983

 

 

2002

10000mW

 

VMjr

DQ

 

 

20kmW

70

Vcup

1:38:28

 

2003

20kmW

 

Ecup

DQ

Sandstad

Henrik

«16.12.1973

 

 

2005

5000m

3

Ecup

14:40.85

 

2006

Marathon

31

EM

2:22:10

 

 

Marathon T

9

EM

7:18:38

Sandvik

Fredrik

«23.3.1998

 

 

2017

3000mSC

17/8h2

EMjr

9:26.38

 

 

XC

74

EMu20XC

20:12

Sandvik

Helge

«25.6.1954

 

 

1989

20kmW

100

Vcup

1:37:20

 

 

50kmW

 

Vcup

DNF

Sandvik

Kåre

«25.6.1954

 

 

1983

20kmW

14

Vcup

1:39:36

 

 

50kmW

 

Vcup

DNF

Sandvik

Oddvar

«12.8.1917

U22.5.1993

 

1950

50kmW

14

EM

5:24:46

 

1958

50kmW

10

EM

4:59:04.2

Sandvik

Simen Rønsholm

«27.3.1991

 

 

2010

4x100mR

11

ETC

40.87

Sannes

Johnny

«27.9.1968

 

 

1985

20kmW

12

Vcup

1:38:08

 

 

10kmW

17

EMjr

46:33.85

 

1987

10kmW

 

EMjr

DNF

Scheie

John

«23.8.1982

 

 

2000

20kmW

 

Ecup

DNF

Schie

Michael

«1.10.1939

 

 

1962

PV

q

EM

4.20

Schie

Ragnar

«20.6.1948

 

 

1971

800m

7h1

EM

1:54.21

Schrøen

Rolf

«28.6.1943

U4.12.1994

 

1967

PV

6

Ecup

4.50

Schrøder-Nielsen

Terje

«29.1.1945

 

 

1970

3000m

6h2

EMi

8:18.0

Schønheyder

Rolf

«24.6.1913

U21.4.1994

 

1936

400m

4h4

OL

49.4

Seland

Eivind

«21.1.1972

 

 

1991

100m

5h2

EMjr

10.83

 

 

100m

6s1

EMjr

10.87

 

 

200m

6h3

EMjr

21.97

 

 

200m

8s2

EMjr

22.03

 

 

4x100mR

5h2

EMjr

42.31

 

1993

4x100mR

7

Ecup

40.61

Sellæg

Vegar

«7.2.1978

 

 

1999

Dec

14

EcupMK

6760

 

 

Dec T

1

EcupMK

22657

 

2000

Dec

29

EcupMK

6635

 

2001

Dec

14

EcupMK

6937

Selstad

Rune

«17.5.1982

 

 

1999

200m

5h1

EYOF

22.67

Sigurdsen

Simen

«22.1.1993

 

 

2015

4x400mR

11

ETC

3:10.65

 

 

4x400mR

6

EMu23

3:09.66

Sigvartsen

Stian

«5.1.1978

 

 

1995

HJ

Kval

EYOF

1.90

 

 

JT

6

EYOF

59.30

Simonsen

Axel

«11.3.1887

U3.4.1938

 

 

1912

Marathon

23

OL

3:04.59

Simonsen

Inge

«1.7.1953

 

 

1979

XC

57

VMXC

39:13

 

 

XC T

18

VMXC

669p

Simonsen

Richard

«20.8.1945

 

 

1965

200m

5

Ecup

22.1

 

 

4x100mR

4

Ecup

40.7

 

 

4x400mR

 

Ecup

DQ

 

1967

200m

3

Ecup

21.6

 

 

400m

4

Ecup

47.2

 

 

4x100mR

6

Ecup

41.6

 

 

4x400mR

6

Ecup

3:13.6

 

1969

400m

6h3

EM

47.8

 

1970

400m

4

Ecup

47.6

 

 

4x400mR

5

Ecup

 

 

1971

200m

-h1

EM

DNS

 

 

4x400mR

4h4

EM

3:06.67

 

 

4x400mR

8

EM

3:08.81

Sivertsen

Helge

«12.6.1913

U21.12.1986

 

1936

DT

#/q

OL

-

 

 

DT

10

OL

45.89

Sivertsen

Olav

«5.3.1952

 

 

1977

4x100mR

4

Ecup

40.94

 

1979

4x100mR

7

Ecup

41.07

Sivle

Per Ivar

«26.7.1970

 

 

1991

4x100mR

2

Ecup

 

 

1993

4x100mR

7

Ecup

40.61

 

1994

200m

5h3

EM

21.40

 

 

200m

7m2

EM

21.47

 

 

4x100mR

4h1

EM

39.80

 

 

4x100mR

1

Ecup

40.27

 

1995

4x100mR

3

Ecup

40.02

 

1996

4x100mR

1

Ecup

39.47

 

1997

100m

4h3

VM

10.42

 

 

4x100mR

2

Ecup

38.96

Sjursen

Amund

«16.1.1996

 

 

2013

100 m

28/4h1

VMu18

11.00

 

 

1000mR

15/4h4

VMu18

1:56.92

 

2014

LJ

6

ETC

7.48

 

 

4x100mR

3

ETC

39.97

 

 

LJ

19/11qB

VMjr

7.17

 

 

4x100mR

11/4h3

VMjr

40.62

 

2017

LJ

=26/14qB

EMu23

7.26

Sjursen

Gjert Høie

«9.1.2000

 

 

2016

100mH

27/5h3

EMu18

14.58

Sjøberg

Kai

«29.4.1936

U15.9.1994

 

1958

400mh

4h4

EM

53.2

Sjølie

Finn

«15.3.1943

 

 

 

1965

3000mSC

5

Ecup

9:10.6

Sjøvall

Erik

«18.5.1911

U21.4.1988

 

1938

100m

3h2

EM

10.7

 

 

100m

6s2

EM

11.0

Skagestad

Sven Martin

«13.1.1995

 

 

2013

DT

28/14qA

EMjr

46.53

 

2014

DT

5/4qB

VMjr

59.97

 

 

DT

3

VMjr

63.21

 

2015

SP

12

ETC

16.96

 

 

DT

7

ETC

56.83

 

 

DT

5/3qA

EMu23

57.65

 

 

DT

11

EMu23

52.68

 

2016

DT

16/9qB

EM

62.04

 

 

DT

13/8qB

OL

62.45

 

2017

SP

8

ETC

17.99

 

 

DT

3

ETC

61.35

 

 

DT

1/1qB

EMu23

60.93

 

 

DT

1

EMu23

61.00

 

 

DT

26/13qA

VM

58.86

 

2018

DT

11

EcupVK

60.09

Skari

Geir

«3.6.70

 

 

1988

3000mSC

8h1

VMjr

9:40.85

Skarsholt

Håkon

«4.4.1991

 

 

2018

Mountain

19

VMRC

1:01:31

 

 

Mountain T

3

VMRC

42p

Skarstein

Ole Bernt

«5.5.1945

 

 

1965

100m

2

Ecup

10.7

 

 

4x100mR

4

Ecup

40.7

 

1969

100m

7h1

EM

11.0

 

 

200m

5h3

EM

21.9

 

1970

4x100mR

4

Ecup

40.7

Skautvedt

Ragnar

«18.11.1936

 

 

1965

DT

5

Ecup

49.26

Skeie

Jostein

«6.7.1966

 

 

1985

800m

6h3

EMjr

1:53.09

 

 

800m

6s1

EMjr

1:52.63

Skjelvaag

John

«2.9.1941

 

 

1965

4x100mR

4

Ecup

40.7

 

 

4x400mR

 

Ecup

DQ

 

1966

400mH

5h3

EM

52.6

 

1967

400mH

6

Ecup

55.7

Skjeseth

Sigurd Ruud

«24.12.1996

 

 

2014

XC

37

EMjrXC

21:18

 

 

XC T

10

EMjrXC

179p

 

2015

XC

46

EMjrXC

18:43

 

2017

5000m

13

EMu23

14:34.44

Skogen

Sondre Dingsør

«3.2.1996

 

 

2013

800m

12/4h1

VMu18

1:52.75

 

 

800m

23/8s1

VMu18

2:00.67

Skjelvaag

John

«13.8.1969

 

 

1994

4x400mR

2

Ecup

3:09.43

Skogheim

Dag Frode

«25.3.1967

 

 

1985

Dec

 

EMjr

DNF

 

1986

Dec

 

VMjr

DNF

 

1987

Dec

22

EcupMK

7105

 

 

Dec T

7

EcupMK

21518

 

1989

Dec

24

EcupMK

7130

 

 

Dec T

7

EcupMK

21634

Skorpen

Alexander

«23.5.1998

 

 

2015

JT

25/12qA

VMu18

62.92

Skotheim

Sande Aae

«31.5.2002

 

 

2018

Dec

15

EMu18

6921p

Skotaam

Tor

«1.1.1958

 

 

1977

Dec

14

EMjr

6525

 

1981

Dec

24

EcupMK

6556

 

 

Dec T

6

EcupMK

21264

Skramstad

Trond

«6.12.1960

 

 

1979

Dec

23

EcupMK

6787

 

 

Dec T

6

EcupMK

20583

 

1981

Dec

18

EcupMK

7174

 

 

Dec T

6

EcupMK

21264

 

1982

Dec

 

EM

7517

 

1983

Dec

11

VM

7827

 

 

Dec

6

EcupMK

7294

 

 

Dec T

2

EcupMK

21475

 

1984

Dec

17

OL

7522

 

1985

Dec

7

EcupMK

7619w

 

 

Dec T

2

EcupMK

22207

Skullerud

Fritz

«25.2.1885

U24.5.1969

 

1906

5miles

DNF

OL

1.75

Skånøy

Gunnar

«6.10.1963

 

 

1990

XC

197

VMXC

38:15

Sleire

Bjarte

«21.7.1954

 

 

1973

1500m

8h2

EMjr

3:51.64

 

1979

XC

124

VMXC

40:24

 

 

XC T

18

VMXC

669p

Sletten

Bjarne

«22.5.1938

 

 

1965

5000m

6

Ecup

14:42.0

 

1969

Marathon

 

EM

DNF

 

1971

Marathon

 

EM

DNF

 

Sletten

Stein

«27.7.1945

 

 

1965

HJ

5

Ecup

1.96

Slettevold

Øystein

«26.11.1962

 

 

1986

JT

#/15qA

EM

69.32

Smevoll

Steinar

«20.11.1948

 

 

1973

4x400mR

2

Ecup

3:10.1

 

 

4x400mR

6

Ecup

3:12.7

Sola

Per Øyvin

«17.6.1972

 

 

1998

4x400mR

7

Ecup

3:09.83

 

1999

400mH

7

Ecup

52.09

Solberg

Knut Skeie

«3.5.1981

 

 

1997

HJ

13/7q1

EYOF

1.94

Solbu

Eyvind

«17.11.1972

 

 

1994

1500m

3

Ecup

3:49.53

 

1995

1500m

7

Ecup

3:41.24

 

1996

1500m

5

Ecup

3:46.38

Solem

Espen

«14.7.1969

 

 

1988

XC

 

VMjrXC

DNF

Solheim

Julius

«9.10.1970

 

 

1988

XC

77

VMjrXC

27:32

 

1989

XC

96

VMjrXC

28:37

 

 

XC T

23

VMjrXC

433p

Solli

Per Magnus

«4.6.1991

 

 

2009

100m

8h1

EMjr

11.11

 

 

200m

5h4

EMjr

22.03

 

2010

200m

12

ETC

21.68

Sommerfeldt

Bjørn Sigurd

«29.5.1983

 

 

2002

Dec

14

VMjr

6876

 

2003

Dec

8

EcupMK

7006

 

2004

Dec

20

EcupMK

6798

 

2005

Dec

18

EMu23

7112

 

2007

Dec

11

EcupMK

6915

 

 

Dec T

1

EcupMK

22280

 

2008

Dec

20

EcupMK

6977

 

 

Dec T

 

EcupMK

DNF

Sommerfeldt

Knut Harald

«13.7.1979

 

 

2000

Dec

28

EcupMK

6735

 

 

Dec T

8

EcupMK

21538

 

2001

Dec

14

EMu23

7159

 

2002

Dec

10

EcupMK

7042

 

 

Dec T

3

EcupMK

20996

 

2004

Dec

9

EcupMK

7114

 

 

Dec T

 

EcupMK

DNF

 

2005

Dec

20

EcupMK

5717

 

 

Dec T

 

EcupMK

DNF

 

2007

Dec

12

EcupMK

6870

 

 

Dec T

1

EcupMK

22280

 

2008

Dec

 

EcupMK

DNF

 

 

Dec T

 

EcupMK

DNF

 

Sorteberg

Wilhelm

«24.6.1950

 

 

1970

PV

5

Ecup

4.20

 

1973

PV

6

Ecup

4.40

 

1975

PV

4

Ecup

4.80

 

1977

PV

6

Ecup

4.80

Sotaaen

Herman

«27.8.1888

U27.8.1967

 

1912

100m

=3h10

OL

-

 

 

200m

3h15

OL

-

 

 

4x100mR

 

OL

DQ

Sponberg

Oddvar

«18.8.1914

U14.3.1975

 

1946

50kmW

4

EM

5:00:27

 

1950

50kmW

12

EM

5:22:41

Sponberg

Willy

«2.10.1918

 

 

1946

1500m

7h1

EM

3:59.2

Stai

Erik

«29.11.1915

U4.3.2004

 

1938

HJ

=4

EM

1.90

Stavang

Eivind

«8.3.1982

 

 

2007

110mh

3

Ecup

14.20

 

2008

110mh

7

Ecup

14.55

 

2009

110mh

9

ETC

36.77

 

2011

110mh

11

ETC

14.68

 

 

Stavem

Per

«1.3.1926

U24.9.2006

 

 

1948

Dec

11

OL

6151

 

 

1952

SP

8q

OL

15.12

 

 

 

SP

8

OL

16.02

 

 

 

DT

10q

OL

46.74

 

 

 

DT

16

OL

46.00

 

Stavik

Håkon

«30.3.2000

 

 

 

2017

XC

32

EMu20XC

19:28

 

 

 

XC T

5

EMu20XC

51p

 

 

2018

XC

22

EMu20XC

19:05

 

 

 

XC T

1

EMu20XC

28p

 

Steinshamn

Simon

«18.3.1999

 

 

 

2018

XC

74

EMu20XC

19:50

 

Stenersen

Rolf

«13.2.1899

U14.10.1978

 

 

1920

100m

3h9

OL

-

 

 

 

200m

4h5

OL

23.7

 

 

 

4x100mR

DQ/h1

OL

 

 

Stenersen

Sigve

«11.1.1970

 

 

 

1989

XC

123

VMjrXC

29:49

 

Stenerud

Harald

«10.5.1897

U5.2.1976

 

 

1928

HT

16

OL

41.06

 

 

 

DT

4

OL

45.80

 

Stokke

Arve

«23.3.1968

 

 

 

1987

100m

7h4

EMjr

11.12

 

 

 

4x100mR

7h2

EMjr

42.42

 

 

1989

4x100mR

2

Ecup

40.96

 

Stokke

Knut M.

«8.11.1954

 

 

 

1975

4x100mR

 

Ecup

DQ

 

 

1977

200m

8

Ecup

21.88

 

 

 

4x100mR

4

Ecup

40.94

 

 

1979

60m

6h2

EMi

6.92

 

 

 

100m

5

Ecup

10.76w

 

 

 

200m

7

Ecup

21.56

 

 

 

4x100mR

7

Ecup

41.07

 

Stokken

Martin

«16.1.1923

U25.3.1984

 

 

1946

10000m

8

EM

32:56.0

 

 

1948

10000m

4

OL

30:58.6

 

 

 

5000m

4h2

OL

15:04.4

 

 

 

5000m

10

OL

 

 

 

1950

10000m

6

EM

30:44.8

 

 

 

3000mSC

4

EM

9:13.0

 

 

1952

10000m

10

OL

30:22.2

 

 

 

5000m

7h3

OL

14:39.0

 

Storhaug

Jens

«12.11.1966

 

 

 

1987

4x400mR

4

Ecup

3:11.54

 

 

1991

400m

5

Ecup

48.14

 

 

 

4x400mR

2

Ecup

3:09.38

 

 

1993

4x400mR

6

Ecup

3:09.88

 

 

1994

4x400mR

2

Ecup

3:09.43

 

 

1995

4x400mR

4

Ecup

3:08.83

 

Storlien

Svein Erik

«6.4.1958

 

 

 

1983

200m

2

Ecup

21.66

 

 

 

400m

1

Ecup

46.94

 

 

 

4x100mR

2

Ecup

41.13

 

 

 

4x400mR

2

Ecup

3:08.73

 

 

1985

4x400mR

8

Ecup

3:12.18

 

Storsæther

Hermund

«25.1.1969

 

 

 

1987

400mH

6h1

EMjr

53.73

 

 

 

400mH

7s2

EMjr

55.92

 

 

 

4x100mR

7h2

EMjr

42.42

 

 

1988

400mH

7h2

VMjr

55.80

 

Strand

Olaf

«15.1.1899

U10.2.1997

 

1928

800m

3h4

OL

2:03.8

 

 

800m

8s3

OL

1:59.9

Strandli

Sverre

«30.9.1925

U4.3.1985

 

1950

HT

q

EM

54.17

 

 

HT

1

EM

55.71

 

1952

HT

3q

OL

54.96

 

 

HT

7

OL

56.36

 

1954

HT

q

EM

58.52

 

 

HT

2

EM

61.07

 

1956

HT

9q

OL

56.32

 

 

HT

8

OL

59.21

 

1960

HT

9q

OL

61.41

 

 

HT

11

OL

63.05

 

1962

HT

q

EM

61.78

 

 

Strindeberg

Espen

«31.3.1976

 

 

 

1995

Dec

15

EMjr

6763w

 

 

1997

Dec

16

EcupMK

6942

 

 

 

Dec T

9

EcupMK

14462

 

 

1998

Dec

7

EcupMK

6827

 

 

1999

Dec

 

EcupMK

DNF

 

 

2000

Dec

26

EcupMK

6881

 

 

 

Dec T

8

EcupMK

21538

 

Støle

Marius Bakken

«6.6.1993

 

 

 

2012

400mH

21/4h6

VMjr

52.37

 

 

 

400mH

20/6s3

VMjr

52.33

 

 

 

4x400mR

13/6h3

VMjr

3:12.27

 

Strømberg

Ole Christian

«24.10.1972

 

 

 

1993

Dec

20

EMjrMK

6766

 

Strømø

Lars-Ove

«7.5.1963

 

 

 

1985

1500m

7

Ecup

3:48.58

 

 

1988

5000m

DNF/h2

OL

 

 

Strømøy

Knut

«4.4.1957

 

 

 

1977

20kmW

8

Vcup

1:36:58

 

1978

20kmW

27

EM

1:36:01.9

 

1979

20kmW

14

Vcup

1:40:30.6

Strømøy

Tore

«19.2.1960

 

 

1977

10kmW

13

EMjr

48:48.9

 

1979

10kmW

16

EMjr

48:47.22

 

 

50kmW

13

Vcup

4:51:39

 

1981

20kmW

45

Vcup

1:40:07

 

 

50kmW

 

Vcup

DNF

 

 

20kmW

9

Vcup

1:34.:20

Stunes

Erik

«10.5.1968

 

 

1991

Dec

25

EcupMK

6474

 

 

Dec T

7

EcupMK

20785

Støa

Johan

«13.6.1900

U29.10.1991

 

1928

Marathon

36

OL

2:54:15

Støle

Marius Bakken

«6.6.1993

 

 

2011

400mH

27/7h3

EMjr

54.22

 

2013

400mH

22/7h1

EMu23

51.68

 

 

4x400mR

h2

EMu23

DNF

Sundby

Øyvind Heiberg

«5.9.1983

 

 

2008

Mountain

48

VMRC

1:00:33

 

 

Mountain T

9

VMRC

184p

 

2009

Uphill

26

EMRC

1:03:42

 

2011

Uphill

38

EMRC

1:04:55

 

 

Uphill T

11

EMRC

110p

 

2014

Mountain

27

VMRDC

2:32:31

Sunde

Olav

«17.8.1903

U10.11.1985

 

1928

JT

3

OL

63.97

 

1932

JT

9

OL

60.81

Sundland

Jon Are

«23.8.1978

 

 

1995

400m

2h1

EYOF

49.96

 

 

400m

5

EYOF

49.76

Sundsfjord

Yngve

«5.1.1980

 

 

2000

4x400mR

4

Ecup

3:07.68

 

2002

200m

7

Ecup

22.80

 

 

4x100mR

3

Ecup

40.16

Sundt

Lars Ola

«7.1.1968

 

 

1986

DT

21/10qB

VMjr

45.48

 

1987

DT

6

EMjr

52.10

 

1993

DT

4

Ecup

56.82

Svela

Per

«19.3.1992

 

 

2017

3000m

3

ETC

8:02.17

 

 

5000m

5

ETC

14:06.63

Svendgård

Einar J.

«27.8.1949

 

 

1977

Dec

8

EcupMK

6797

 

 

Dec T

2

EcupMK

20555

 

Svenni

Erling

«28.7.1969

 

 

1987

4x100mR

7h2

EMjr

42.42

Svendsen

Johan

«9.10.1924

U28.3.1906

 

1961

50kmW

4

Vcup

4:44:28.2

Svensen

Sven Johan

«17.6.1954

 

 

1973

800m

2h2

EMjr

1:52.82

 

 

800m

8s2

EMjr

1:52.69

 

 

800m

2

Ecup

1:49.9

 

 

800m

5

Ecup

1:51.5

 

1974

800m

7h3

EM

1:50.9

 

1975

4x400mR

6

Ecup

3:14.39

Svenøy

Jim

«22.4.1972

 

 

1990

3000mSC

10h1

VMjr

9:07.46

 

1991

3000mSC

3

EMjr

8:50.02

 

1993

3000mSC

8h3

VM

8:29.34

 

 

3000mSC

3

Ecup

8:39.25

 

1994

3000mSC

5h2

EM

8:30.14

 

 

3000mSC

7

EM

8:28.12

 

 

3000mSC

1

Ecup

8:33.06

 

1995

3000mSC

6h3

VM

8:24.49

 

 

3000mSC

12s1

VM

8:40.53

 

 

3000mSC

3

Ecup

8:33.81

 

1996

3000mSC

7h3

OL

8:31.30

 

 

3000mSC

4s2

OL

8:19.79

 

 

3000mSC

8

OL

8:23.39

 

 

XC

52

EMXC

35:44

 

 

3000m

3

Ecup

8:05.66

 

1997

3000mSC

2h3

VM

8:29.65

 

 

XC

42

EMXC

29:05

 

 

3000mSC

12

WAF

8:47.49

 

 

3000mSC

4

Ecup

8:37.43

 

1998

3000mSC

3h1

EM

8:26.92

 

 

3000mSC

3

EM

8:18.97

 

 

3000m

6h1

EMi

8:03.00

 

 

3000m

1

Ecup

8:02.57

 

 

3000mSC

1

Ecup

8:32.24

 

1999

3000mSC

5h2

VM

8:23.05

 

 

10000m

20

Ecup10000

28:42.29

 

 

3000mSC

1

Ecup

8:26.67

 

2000

3000mSC

2h2

OL

8:23.61

 

 

3000mSC

9

OL

8:27.20

 

 

XC

50

EMXC

31:06

 

2001

XC short race

80

VMXC

13:58

 

 

3000mSC

10h2

VM

8:25.71

 

 

3000mSC

1

Ecup

8:35.55

 

2002

3000mSC

10h2

EM

8:38.85

 

 

3000mSC

6s1

VM

8:21.16

 

 

3000mSC

7

VM

8:14.80

 

 

3000mSC

3

Ecup

8:53.09

 

2003

3000mSC

10h3

VM

8:33.97

 

 

3000mSC

2

Ecup

8:31.50

 

2004

3000mSC

10h3

OL

8:33.77

 

 

5000m

2

Ecup

14:10.02

 

2006

3000mSC

5

Ecup

8:52.08

Sverre

Per Ola

«6.4.1946

 

 

1973

50kmW

19

Vcup

5:03:18

 

1975

20kmW

22

Vcup

1:49:34.0

 

1985

50kmW

10

Vcup

4:23:07

Sværen

Eivind

«23.12.1917

U5.1.1986

 

1946

SP

q

EM

14.33

 

 

SP

7

EM

14.34

Sylta

Øystein

«3.3.1978

 

 

2005

3000nH

3

Ecup

8:50.18

 

 

XC

63

EMXC

28:58

 

2006

Mountain

19

VMRC

1:00:42

 

2007

3000mH

2

Ecup

8:45.45

 

 

XC

 

EMXC

DNF

 

2008

3000mH

7

Ecup

8:47.17

 

2010

Marathon

 

EM

DNF

 

2011

Uphill

21

EMRC

1:02:47

 

 

Uphill T

11

EMRC

110p

 

 

XC

56

EMXC

31:22

 

2012

XC

62

EMXC

31:56

 

2014

Halfmarathon

75

WMHM

1:05:18

Sylte

Peder Arne

«16.4.1954

 

 

1979

XC

115

VMXC

40:15

 

 

XC T

18

VMXC

669p

Systad

Finn

«11.6.1920

 

 

1958

Marathon

 

EM

DNF

Systad

John

«14.9.1912

U16.9.1998

 

1946

Marathon

12

EM

2:42:59

 

1948

Marathon

8

OL

2:38.41

 

1950

Marathon

9

EM

2:39:50

 

1952