1. European Youth Olympic Days

 

Brüssel, BEL

18-20 Jul 1991

Menn

 

 

Ingen deltakere

 

 

Kvinner

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

2. European Youth Olympic Days

 

Valkenswaard, ED

3-9 Jul 1993

Menn

 

 

Ingen deltakere

 

 

Kvinner

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

3. European Youth Olympic Days

 

Bath, GBR

9-14 Jul 1995

Menn

 

 

100m

 

 

3

Cato Gullichsen

Heat 2

11.0w

5

Cato Gullichsen

Semi 2

10.92w

 

200m

 

 

5

Cato Gullichsen

Heat 2

23.04

 

400m

 

 

2

Jon Are Sundland

Heat 1

49.96

7

Jon Are Sundland

Finale

49.76

 

3000m

 

 

8

Fredrik Naalsund

 

9:49.47

 

100m hekk

 

 

2

Mariusz Musial

Heat 2

14.81w

5

Mariusz Musial

Finale

14.91w

 

Høyde

 

 

 

Stian Sigvartsen

Kval

1.90

 

Lengde

 

 

 

Mariusz Musial

Kval

6.60w

 

Kule

 

 

 

Jan Erik Gustavsen

Kval

NM

 

Gjøran Sørli

Kval

17.06

8

Gjøran Sørli

Finale

17.50

 

Diskos

 

 

 

Gjøran Sørli

Kval

53.11

5

Gjøran Sørli

Finale

51.00

 

Spyd

 

 

6

Stian Sigvartsen

Finale

59.30

Kvinner

 

 

100m

 

 

6

Kjersti Dale

Heat 2

12.85

 

200m

 

 

7

Kjersti Dale

Heat 2

26.23

 

Lene Brennodden

Kval

27.16

 

400m

 

 

5

Margit Katrine Strand

Heat 1

60.70

7

Lene Brennodden

Heat 2

61.85

 

100m hekk

 

 

7

Anne Barlaug

Heat 1

15.98

 

Lengde

 

 

 

Margit Katrine Strand

Kval

5.43w

 

Anne Barlaug

Kval

5.22w

 

Diskos

 

 

6

Karin Vikne

 

42.16

 

Spyd

 

 

 

Laila Bergskås *

Kval

48.42

 

Anette Skistad

Kval

50.52

3

Anette Skistad

Finale

49.80

 

*Laila Bergskås kastet lenger enn kvalifiseringsresultatet (43.00) for å delta i finale. Men arrangementets reglement tillot kun en deltaker fra hver nasjon i finalen.

 

4. European Youth Olympic Days

 

Lisboa, POR

18-24 Jul 1997

Menn

 

 

200m

 

 

6

Martin Rypdal

Heat 1

22.83

 

800m

 

 

3

Hans M. Johnsrud

Heat 2

1:57.74

 

110m hekk

 

 

4

Martin Rypdal

Heat 1

15.23

 

Stav

 

 

9

Marius Kalseth

 

4.30

 

Høyde

 

 

13

Knut Skeie Solberg

Gr. 1 7

1.94

 

Lengde

 

 

 

Finn Tysland Johnsen

Gr. 1

NM

 

Diskos

 

 

4

Rune Johansen

Gr. 1 6

53.80

2

Rune Johansen

Finale

56.76

 

Spyd

 

 

 

Geir Dahl

Kval

57.16

11

Geir Dahl

Finale

52.52

Kvinner

 

 

100 m

 

 

2

Cecilie Ringvold

Heat 4

12.05

5

Cecilie Ringvold

Semi 2

12.20

 

200m

 

 

5

Ellen Strøm

Heat 1

25.60

 

1500m

 

 

18

Laila Selbæk

 

4:40.09

 

100 m hekk

 

 

4

Heidi Trollsås

Heat 1

14.26

 

400m hekk

 

 

3

Heidi Trollsås

Heat 2

62.02

7

Heidi Trollsås

Finale

62.78

 

Høyde

 

 

14

Anette Lensberg

Gr. 2 7

1.60

 

Kule

 

 

12

Vivi Rekdal

Kval

11.46

12

Vivi Rekdal

Finale

11.41

 

Diskos

 

 

11

Vivi Rekdal

Kval

38.56

 

Vivi Rekdal

Finale

NM

 

Spyd

 

 

10

Line Svarstad

 

41.16

 

5. European Youth Olympic Days

 

Esbjerg, DEN

10-16 Jul 1999

Menn

 

 

100m

 

 

2

Simen Andersen

Heat 1

11.35

5

Simen Andersen

Finale

11.15

 

200m

 

 

5

Rune Selstad

Heat 1

22.67

 

400m

 

 

4

Aksel Haavik

Heat 2

NT

 

800m

 

 

7

Øystein Kandal

Heat 1

1:57.47

 

100m hekk

 

 

6

Øystein Kandal

Heat 3

15.76

 

Høyde

 

 

5

Andreas Aune Viken

 

2.05

 

Lengde

 

 

 

Lars Jacob Woie

Kval

7.00

3

Lars Jacob Woie

Finale

7.21

 

Kule

 

 

 

Paal Kvassheim

Kval

14.94

 

Spyd

 

 

1

Andreas Thorkildsen

 

69.88

 

4x100m stafett

 

 

5

Norge

Heat 2

43.02

 

(Simen Andersen, Lars Jacob Woie, Øystein Kandal, Aksel Haavik)

4

Norge

Finale

42.86

 

(Simen Andersen, Lars Jacob Woie, Øystein Kandal, Aksel Haavik)

Kvinner

 

 

100m

 

 

2

Anne Cathrine Bakken

Heat 3

12.21

3

Anne Cathrine Bakken

Semi 1

12.32

5

Anne Cathrine Bakken

Finale

12.20

 

200m

 

 

7

Ingrid Folland

Heat 3

26.91

 

400m

 

 

5

Sol Hallset

Heat 2

59.61

 

100m hekk

 

 

6

Linn Broch

Heat 2

14.75

 

Høyde

 

 

 

Anne Gerd Eieland

Kval

1.70

7

Anne Gerd Eieland

Finale

1.75

 

Stav

 

 

7

Monica Grimsrud

Finale

3.35

 

Lengde

 

 

 

Hilde Røsvik

Kval

5.58

9

Hilde Røsvik

Finale

5.48

 

Spyd

 

 

12

Ida Tangen

 

39.16

 

4x100m

 

 

 

Norge

Kval

49.13

 

(Ingrid Folland, Monica Grimsrud, Hilde Røsvik, Anne Cathrine Bakken)

 

6. European Youth Olympic Days

 

Murcia, ESP

22-26 Jul 2001

Menn

 

 

100m

 

 

5

Steinar Lundemo

Heat 1

11.20

 

200m

 

 

4

Steinar Lundemo

Heat 2

23.05

 

400m

 

 

6

Pål Jostad

Heat 2

52.60

 

800m

 

 

7

Mohammed Abdi

Heat 1

1:59.60

 

1500m

 

 

11

Svein Carlos Gjil

 

4:07:46

 

3000m

 

 

 

Joachim Brøndbo

 

DNF

 

Stav

 

 

8

Eirik Ruud

 

4.40

 

Diskos

 

 

 

Ståle Ingebrigtsen

Kval

50.89

6

Ståle Ingebrigtsen

Finale

51.23

Kvinner

 

 

100m

 

 

5

Iren Vevatne Isaksen

Heat 3

12.43

 

200m

 

 

5

Thale Glomsrød

Heat 1

26.12

 

800m

 

 

3

Liv Miriam Nordtømme

Heat 2

2:09.10

4

Liv Miriam Nordtømme

Finale

2:10.59

 

100m hekk

 

 

5

Silje Pettersen

Heat 2

15.19

 

Lengde

 

 

 

Margrethe Renstrøm

Kval

5.98

1

Margrethe Renstrøm

Finale

6.15

 

Kule

 

 

10

Lise Bjerkerud

 

11.51

 

Diskos

 

 

9

Hanne Johanessen

 

36.15

 

Spyd

 

 

9

Karianne Olsen

 

38.08

 

4x100m stafett

 

 

 

Norge

Finale

DNF

 

(Iren Vevatne Isaksen, Margrethe Renstrøm, Silje Pettersen, Thale Glomsrød)

 

7. European Youth Olympic Festival

 

Paris, FRA

27 Jul-2 Aug 2003

Menn

 

 

100m

 

 

5

Espen Ellingsen

Heat 4

11.28

 

200m

 

 

4

Espen Ellingsen

Heat 1

22.39

7

Espen Ellingsen

Semi 2

22.59

 

400m

 

 

6

Jørgen Hasle Johansen

Heat 1

50.49

 

800m

 

 

6

Jørgen Hasle Johansen

Heat 2

1:57.50

 

3000m

 

 

8

Thomas Stave Gabrielsen

 

8:38.49

 

2000m hinder

 

 

9

Thomas Stave Gabrielsen

 

6:04.09

 

Høyde

 

 

13

Martin Hæreid

Gr.2 8

2.00

 

Spyd

 

 

2

Atle Fosseli

Gr.2 2

65.10

7

Atle Fosseli

Finale

62.07

Kvinner

 

 

200m

 

 

2

Elisabeth Slettum

Heat 2

24.50

3

Elisabeth Slettum

Semi 1

24.46

6

Elisabeth Slettum

Finale

24.65

 

400m

 

 

5

Stine Tomb

Heat 3

56.76

 

800m

 

 

3

Marte Elden

Heat 3

2:08.31

6

Marte Elden

Finale

2:09.41

 

1500m

 

 

2

Marte Elden

Heat 2

4:30.89

4

Marte Elden

Finale

4:31.75

 

100m hekk

 

 

1

Christina Vukicevic

Heat 1

13.95

1

Christina Vukicevic

Finale

13.85

 

400m hekk

 

 

2

Christine Næsheim Bjørkvik

Heat 2

61.70

3

Christine Næsheim Bjørkvik

Finale

60.66

 

Høyde

 

 

3

Stine Kufaas

Gr.2 3

1.78

5

Stine Kufaas

Finale

1.76

 

Lengde

 

 

16

Vibecke Brun

Gr.1 8

5.43

 

4x100m stafett

 

 

3

Norge

Heat 3

47.59

 

(Christina Vukicevic, Elisabeth Slettum, Christine Næsheim Bjørkvik, Vibecke Brun)

5

Norge

Finale

47.41

 

(Christina Vukicevic, Elisabeth Slettum, Christine Næsheim Bjørkvik, Vibecke Brun)

 

8. European Youth Olympic Festival

 

Lignano, ITA

4 -7 Jul 2005

Menn

 

 

100m

 

 

2

Philip Bjørnå Berntsen

Heat 2

11.12

 

Philip Bjørnå Berntsen

Semi 1

DNS

 

200m

 

 

4

Jonathan Bille Perez

Heat 1

22.86

6

Jonathan Bille Perez

Finale B

22.78

 

800m

 

 

2

Jonas Modin Rismyhr

Heat 3

1:53.34

3

Jonas Modin Rismyhr

Finale

1:58.35

 

Stav

 

 

11

Henning Dahl Holti

 

4.20

Kvinner

 

 

100m

 

 

1

Ezinne Okparebo

Heat 1

11.91

1

Ezinne Okparebo

Semi 2

11.86

3

Ezinne Okparebo

Finale

11.85

 

200m

 

 

5

Cathy Nyarkoh

Heat 1

26.22

 

100m hekk

 

 

 

Christine Lia

Heat 3

DNF

 

9. European Youth Olympic Festival

 

Beograd, SRB

23-27 Jul 2007

Menn

 

 

1500m

 

 

4

Henrik Ingebrigtsen

Heat 2

4:03.44

7

Henrik Ingebrigtsen

Finale

3:56.55

 

3000m

 

 

7

Lars Erik Malde

Finale

8:43.70

 

110m hekk

 

 

4

Anders Erlend Idås

Heat 1

14.06

 

Høyde

 

 

12

Kjølv Egeland

Gr. 1 5

1.99

11

Kjølv Egeland

Finale

2.00

 

Diskos

 

 

9

Eivind Henriksen

Gr. 2 4

52.43

11

Eivind Henriksen

Finale

47.95

 

Spyd

 

 

13

Paul Redford

Gr. 2 8

62.71

Kvinner

 

 

200m

 

 

1

Folake Akinyemi

Heat  4

11.89

2

Folake Akinyemi

Semi 2

11.86

4

Folake Akinyemi

Finale

11.91

 

200m

 

 

3

Linn Helene Bakke

Heat  3

24.79

6

Linn Helene Bakke

Semi 1

25.09

 

800m

 

 

3

Martine Eikemo Borge

Heat 3

2:12.87

 

3000m

 

 

 

Karoline Bjerkeli Grøvdal

Finale

DNS

 

100m hekk

 

 

2

Tine Teigene Dalen

Heat 1

13.86

6

Tine Teigene Dalen

Finale

13.92

 

Høyde

 

 

=4

Tonje Angelsen

Gr. 1 =4

1.76

=9

Tonje Angelsen

Finale

1.70

 

Lengde

 

 

5

Oda Utsi Onstad

Gr. 1 4

6.02

7

Oda Utsi Onstad

Finale

5.92

 

Tresteg

 

 

3

Mia Haave

Gr. 2 2

12.64

3

Mia Haave

Finale

12.67

 

Diskos

 

 

6

Trude Raad

Gr. 1 4

42.23

5

Trude Raad

Finale

44.24

 

4x100m

 

 

 

Norge

Heat 2

DNS

 

(Oda Utsi Onstad, Folake Akinyemi, Tine Teigene Dalen, Linn Helene Bakke)

 

11. European Youth Olympic Festival

 

Tammerfors, FIN

19-24 Jul 2009

Menn

 

 

Ingen deltakere

 

 

Kvinner

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

12. European Youth Olympic Festival

 

Trabzon, TUR

23-30 Jul 2011

Menn

 

 

Ingen deltakere

 

 

Kvinner

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

13. European Youth Olympic Festival

 

Utrecht, NED

14-19 Jul 2013

Menn

 

 

Ingen deltakere

 

 

Kvinner

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

14. European Youth Olympic Festival

 

Tbilisi, GEO

27 Jul-1 Aug 2015

Menn

 

 

200m

 

 

11

Fredrik Øvereng

5h3

23.10

 

800m

 

 

12

Kristian Skage Nordlund

5h3

1:58.35

 

3000m

 

 

8

Anders Lang-Ree

Finale

9:14.98

 

Stav

 

 

6

Sondre Guttormsen

Finale

4.30

 

Diskos

 

 

4

Torkel Andreassen Bjørbæk

Gr. B 4

50.66

11

Torkel Andreassen Bjørbæk

Finale

46.94

Kvinner

 

 

100m

 

 

=4

Ingvill Meinseth

1h2

11.91

1

Ingvill Meinseth

1s1

11.74

3

Ingvill Meinseth

Finale

12.17

 

200m

 

 

4

Tonje Fjellet Kristiansen

2h3

25.29

5

Tonje Fjellet Kristiansen

Finale

24.68

 

400m

 

 

1

Karoline Daland

1h3

55.18

 

Karoline Daland

Finale

DQ

 

800m

 

 

1

Malin Edland

1h1

2:09.80

1

Malin Edland

Finale

2:07.43

 

100m hekk

 

 

 

Ida Eikeng

4h2

14.02

8

Ida Eikeng

Finale

14.04

 

400m hekk

 

 

3

Marie Skjæggestad

2h2

61.41

3

Marie Skjæggestad

Finale

61.06

 

Høyde

 

 

10

Thea Leirfall Bremseth

Gr. A 5

1.69

8

Thea Leirfall Bremseth

Finale

1.70

 

Spyd

 

 

1

Arianne Duarte Morais

Gr. A 1

49.84

3

Arianne Duarte Morais

Finale

52.64

 

4x100m stafett

 

 

2

Norge

1h3

46.08

 

(Live Haugstad Hilton, Ida Eikeng, Tonje Fjellet Kristiansen, Ingvild Meinseth)

1

Norge

Finale

46.54

 

(Live Haugstad Hilton, Ida Eikeng, Tonje Fjellet Kristiansen, Ingvild Meinseth)

 

15. European Youth Olympic Festival

 

Györ, AUT

23-30 Jul 2017

Menn

 

 

100m

 

 

1

Stephan S. Kyeremeh

1h1

10.85

1

Stephan S. Kyeremeh

1s2

10.80

2

Stephan S. Kyeremeh

Finale

10.68

 

200m

 

 

1

Stephan S. Kyeremeh

1h1

22.14

1

Stephan S. Kyeremeh

1s1

21.75

2

Stephan S. Kyeremeh

Finale

21.66

 

800m

 

 

 

Mouhamed Abounnachat

h2

DQ

 

1500m

 

 

11

Hans-Magnus Haukøy

11

4:14.38

 

3000m

 

 

2

Lars Agnar Hjelmeset

Finale

8:37.59

 

110m hekk

 

 

 

Markus Rooth

s1

DNF

 

400m hekk

 

 

1

Andreas Haara Bakketun

1h1

53.55

4

Andreas Haara Bakketun

Finale

54.36

 

Stav

 

 

=1

Pål Haugen Lillefosse

Gr.B 1

4.40

1

Pål Haugen Lillefosse

Finale

5.00

 

Lengde

 

 

5

Henrik Flåtnes

Gr.A 2

7.06

3

Henrik Flåtnes

Finale

6.89

 

Tresteg

 

 

4

Henrik Flåtnes

Gr.A 2

14.21

7

Henrik Flåtnes

Finale

14.09

 

Diskos

 

 

2

Fabian Weinberg

Finale

56.45

 

Spyd (0,7)

 

 

4

Bendik Espenes

Finale

64.24

 

4x100m stafett

 

 

2

Norge

1h1

42.35

 

(Markus Rooth, stephan Skogheim Kyeremeh, Andreas Haara Bakketun, Pål Haugen Lillefosse)

2

Norge

Finale

41.79

 

(Markus Rooth, stephan Skogheim Kyeremeh, Andreas Haara Bakketun, Pål Haugen Lillefosse)

Kvinner

 

 

100m

 

 

26

Maria Helene Fagerli

6h2

12.88

 

100m hekk

 

 

2

Martine K. Hjørnevik

1h2

13.45

2

Martine K. Hjørnevik

Finale

13.57

 

Stav

 

 

6

Hedda Marie Kjølberg Hauge

Finale

3.70

 

Tresteg

 

 

11

Karoline Jæger

Gr.A 4

11.73

10

Karoline Jæger

Finale

11.67

 

Slegge

 

 

5

Helle Henriksen Hvidsten

Gr.A 4

59.45

4

Helle Henriksen Hvidsten

Finale

57.58

 

Spyd

 

 

1

Kaja Mørch Pettersen

Gr. B 1

52.93

3

Kaja Mørch Pettersen

Finale

52.77