European U23 Championships

1. European U23 Championships

Åbo, FIN

10-13 Jul 1997

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

8

Vegar Hollås

Heat 1

10.96

7

Thomas Mellin-Olsen

Heat 3

10.69

 

200m

 

 

4

Martin Blekkerud

Heat 2

21.69

7

Vegar Hollås

Heat 4

21.82

 

400m

 

 

2

Quincy Douglas

Heat 1

47.21

2

Quincy Douglas

Semi 2

46.93

4

Quincy Douglas

Finale

46.47

 

100m hekk

 

 

6

Kenneth Halhjem

Heat 2

14.24

 

Stav

 

 

13

Ketil Rønneberg

Kval

5.30

 

Kule

 

 

12

Leif Olve Dolonen Larsen

Kval

17.53

8

Leif Olve Dolonen Larsen

Finale

17.96

 

Diskos

 

 

 

Bjørn Olsson

Kval

NM

 

Slegge

 

 

 

Bjørn Pettersen

Kval

64.08

 

10-kamp

 

 

 

Benjamin Jensen

 

DNF

 

4x100m stafett

 

 

3

Norge

Heat

40.50

 

(Kenneth Halhjem, Thomas Mellin-Olsen, Martin Blekkerud, Vegar Hollås)

 

Norge

Finale

DNF

 

(Kenneth Halhjem, Thomas Mellin-Olsen, Martin Blekkerud, Vegar Hollås)

 

20kmW

 

 

14

Trond Nymark

 

1:29:44

 

Kvinner

 

 

 

1500m

 

 

12

Hanne Lyngstad

 

4:20.93

 

5000m

 

 

6

Stine Larsen

 

15:56.92

 

10000m

 

 

3

Stine Larsen

 

33:11.09

 

Diskos

 

 

 

Elin Isane

Gr.A 6

52.74

 

Grete Etholm

Gr.B 6

47.66

9

Elin Isane

Finale

51.66

 

2. European U23 Championships

Göteborg, SWE

29 Jul – Aug 1999

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

5

Thomas Mellin-Olsen

Heat 1

10.66

1

John Ertzgaard

Heat 3

10.27

4

Erik Kringeland

Heat 5

10.55

2

John Ertzgaard

Semi 2

10.27

4

John Ertzgaard

Finale

10.29

 

200m

 

 

1

John Erztgaard

Heat 1

20.70

4

Thomas Mellin-Olsen

Heat 2

21.39

4

Erik Kringeland

Heat 4

21.22

1

John Ertzgaard

Semi 1

20.82

5

Erik Kringeland

Semi 1

21.21

8

Thomas Mellin-Olsen

Semi 2

21.79

1

John Ertzgaard

Finale

20.47

 

400m

 

 

6

Roald Bergheim

Heat 1

48.15

 

5000m

 

 

2

Marius Bakken

 

13:31.53

 

Kule

 

 

 

Gjøran Sørli

Gr.B 9

16.78

 

Diskos

 

 

 

Gjøran Sørli

Kval

50.11

 

Kvinner

 

 

 

5000m

 

 

8

Susanne Wigene

 

15:56.03

 

Tresteg

 

 

10

Cecilie Rise

 

12.90

 

20kmW

 

 

7

Elin Loftesnes

 

1:40:51

 

3. European U23 Championships

Amsterdam, NED

12-15 Jul 2001

 

Menn

 

 

 

Diskos

 

 

13

Gaute Myklebust

Gr.A 7

52.16

 

10-kamp

 

 

14

Knut Harald Sommerfeldt

 

7159

 

20km W

 

 

12

Erik Tysse

 

1:26:58

 

Kvinner

 

 

 

800m

 

 

6

Kristin Roset

Heat 1

2:05.38

 

400m hekk

 

 

4

Heidi Trollsås

Heat 2

59.38

 

3000m hinder

 

 

6

Ragnhild Kvarberg

 

10:17.79

 

Slegge

 

 

21

Eva Danielsen

Gr.B 10

55.76

 

Spyd

 

 

 

Line Svarstad

Kval

50.15

 

20km W

 

 

7

Anne Haaland Simonsen

 

1:34:26

 

4. European U23 Championships

Bydgoszcz, POL

17-20 Jul 2003

 

Menn

 

 

 

400m hekk

 

 

6

Ragnar Bergheim

Heat 3

52.65

 

3000m hinder

 

 

9

Bjørnar Kristensen

Heat 2

8:51.93

 

Spyd

 

 

2

Andreas Thorkildsen

Gr.A 1

76.15

4

Andreas Thorkildsen

Finale

76.95

 

10-kamp

 

 

 

Hans Olav Uldal

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

1500m

 

 

9

Ragnhild Kvarberg

Heat 1

4:19.19

3

Ingvill Måkestad

Heat 2

4:15.11

2*

Ingvill Måkestad

Finale

4:13.58

 

Høyde

 

 

12

Anne Gerd Eieland

 

1.80

 

Slegge

 

 

19

Mona Holm

Gr.B 10

57.31

*

Den opprinnelige sølvvinner ble senere diskvalifisert etter positiv dopingprøve.

 

5. European U23 Championships

Erfurt, GER

14-17 Jul 2005

 

Menn

 

 

 

10-kamp

 

 

18

Bjørn Sigurd Sommerfeldt

 

7112p

 

Kvinner

 

 

 

400m hekk

 

 

5

Mari Bones

Heat 1

59.40

 

Slegge

 

 

15

Mona Holm

Gr. B 8

58.54

 

6. European U23 Championships

Debrecen, HUN

12-15 Jul 2007

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

5

Christian Settemsli Mogstad

Heat 5

10.78

 

200m

 

 

3

Christian Settemsli Mogstad

Heat 4

21.59

 

Diskos

 

 

15

Steffen Nerdal

Gr.A 8

53.23

 

Slegge

 

 

14

Steffen Nerdal

Kval

62.91

 

4x100m

 

 

 

Norge

Heat 1

DNF

 

(Rasmus Rypdal, Henrik Johnsen, Christian Settemsli Mogstad, Tormod Hjortnæs Larsen)

 

Kvinner

 

 

 

200m

 

 

4

Elisabeth Slettum

Heat 3

23.48

7

Elisabeth Slettum

Semi 2

23.72

 

400m

 

 

6

Irene Høvik Helgesen

Heat 3

54.61

 

100m hekk

 

 

7

Marie Hagle

Heat 1

14.05

1

Christina Vukicevic

Heat 2

13.13

1

Christina Vukicevic

Semi 2

13.27

2

Christina Vukicevic

Finale

13.08

 

400m hekk

 

 

7

Christine Næsheim Bjørkvik

Heat 1

61.00

 

3000m hinder

 

 

5

Silje Fjørtoft

Heat 2

10:10.85

6

Silje Fjørtoft

Finale

10:09.81

 

Høyde

 

 

3

Stine Kufaas

Gr.A 2

1.85

7

Øyunn Grindem

Gr.B 3

1.81

6

Stine Kufaas

Finale

1.86

12

Øyunn Grindem

Finale

1.78

 

Stav

 

 

1

Cathrine Larsåsen

Gr.B 1

4.15

9

Cathrine Larsåsen

Finale

4.10

 

Lengde

 

 

9

Margrethe Renstrøm

Gr.B 5

6.27

11

Margrethe Renstrøm

Finale

6.10

 

Kule

 

 

11

Charlotte Lund Abrahamsen

Gr.B 6

15.10

11

Charlotte Lund Abrahamsen

Finale

14.89

 

7-kamp

 

 

8

Ida Marcussen

 

5961p

 

7. European U23 Championships

Kaunas, LTU

16-19 Jul 2009

 

Menn

 

 

 

800 m

 

 

5

Eivind Jenssen

Heat 2

1:51.09

 

1500 m

 

 

9

Eivind Jenssen

Heat 2

3:51.67

 

5000m

 

 

17

Sindre Buraas

 

14:25.83

 

Høyde

 

 

18

Brede Raa Ellingsen

Gr.A 8

2.14

 

Diskos

 

 

2

Fredrik Amundgård

Gr.B 1

58.47

6

Fredrik Amundgård

Finale

57.38

 

10-kamp

 

 

 

Lars Vikan Rise

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

100 m

 

 

1

Ezinne Okparaebo

Heat 4

11.64

2

Ezinne Okparaebo

Semi 2

11.58

4

Ezinne Okparaebo

Finale

11.53

 

200 m

 

 

 

Ezinne Okparaebo

Heat 3

DNS

 

100 m hekk

 

 

6

Marie Hagle

Heat 1

13.73

1

Christina Vukicevic

Heat 2

13.12

7

Hege Vold

Heat 4

13.97

1

Christina Vukicevic

Semi 1

13.05

1

Christina Vukicevic

Finale

12.99

 

400 m hekk

 

 

4

Hege Vold

Heat 1

59.57

6

Benedicte Hauge

Heat 4

58.62

 

3000 m hinder

 

 

12

Silje Fjørtoft

 

10:53.25

 

Høyde

 

 

=1

Øyunn Grindem

Gr.A =1

1.83

11

Øyunn Grindem

Finale

1.79

 

Tresteg

 

 

16

Inger Anne Frøysedal

Gr.B 10

13.06

 

Spyd

 

 

20

Tove Beate Dahle

Gr.B 10

45.39

 

7-kamp

 

 

7

Ida Marcussen

 

5882

 

8. European U23 Championships

Ostrava, CZE

14-17 Jul 2011

 

Menn

 

 

 

1500 m

 

 

10

Hans Kristian Fløystad

Heat 1

3:46.36

13

Henrik Ingebrigtsen

Heat 2

3:51.99

 

5000m

 

 

1

Sindre Buraas

 

14:22.69

20

Lars Erik Malde

 

14:44.91

 

10000m

 

 

1

Sondre Nordstad Moen

 

28:41.66

12

Lars Erik Malde

 

29:45.80

 

110 m hekk

 

 

4

Vladimir Vukicevic

Heat 4

14.16

4

Vladimir Vukicevic

Semi 2

13.89

7

Vladimir Vukicevic

Finale

13.90

 

400 m hekk

 

 

6

Anders Erlend Idås

Heat 4

52.07

 

3000 m hinder

 

 

1

Tom Erling Kårbø

Heat 1

8:42.40

8

Tom Erling Kårbø

Finale

8:46.96

 

Høyde

 

 

13

Kristoffer Nilsen

Gr. B 9

2.08

 

Lengde

 

 

20

Jonas Mögenburg

Gr.B 11

7.20

 

Diskos

 

 

17

Magnus Røsholm Berntsen

Gr. A 9

55.42

11

Fredrik Amundgård

Gr. B 5

57.06

3

Fredrik Amundgård

Finale

59.42

 

Slegge

 

 

11

Eivind Henriksen

Gr. B 6

69.15

12

Eivind Henriksen

Finale

69.89

 

Kvinner

 

 

 

100 m

 

 

2

Folake Akinyemi

Heat 3

11.67

5

Folake Akinyemi

Semi 1

11.77

 

200 m

 

 

 

Folake Akinyemi

Heat 4

DNS

 

400 m

 

 

7

Benedicte Hauge

Heat 1

54.71

3

Line Kloster

Heat 3

53.51

7

Line Kloster

Finale

54.18

 

5000 m

 

 

15

Runa Skrove Falch

 

17:50.90

 

Karoline Bjerkeli Grøvdal

 

DNS

 

100 m hekk

 

 

6

Tale Ørving

Heat 1

13.89

 

3000 m hinder

 

 

2

Karoline Bjerkeli Grøvdal

Heat 1

9:56.23

 

Karoline Bjerkeli Grøvdal

Finale

DNS

 

Høyde

 

 

=19

Katarina Mögenburg

Gr.A 10

1.77

=6

Tonje Angelsen

Gr.B =3

1.84

4

Tonje Angelsen

Finale

1.92

 

Lengde

 

 

11

Oda Utsi Onstad

Gr. A 8

6.12

11

Oda Utsi Onstad

Finale

6.01

 

Tresteg

 

 

16

Inger Anne Frøysedal

Gr. A 9

12.82

 

Slegge

 

 

17

Katja Vangsnes

Gr. A 8

60.19

7

Trude Raad

Gr. B 3

63.43

10

Trude Raad

Finale

62.73

 

Spyd

 

 

20

Marte Aaltvedt

Gr. A 9

48.79

 

4x400 m stafett

 

 

7

Norge

 

3:40.10

 

(Benedicte Hauge, Tara Marie Norum, Martine Borge, Julie Falkanger)

 

9. European U23 Championships

Tammerfors, FIN

11-14 Jul 2013

 

Menn

 

 

 

100 m

 

 

27

Nikolai Bjerkan

7h1

10.89

 

200 m

 

 

17

Carl Emil Kåshagen

5h2

21.69

 

400m

 

 

 

Andreas Roth

h3

DNF

 

800m

 

 

7

Filip Ingebrigtsen

4h1

1:48.57

10

Thomas Roth

6h2

1:48.88

 

1500m

 

 

6

Vegard Ølstad

6h1

3:43.47

9

Filip Ingebrigtsen

2h2

3:44.86

20

Henrik Ingebrigtsen

10h2

3:50.16

6

Filip Ingebrigtsen

Finale

3:45.48

11

Vegard Ølstad

Finale

3:49.76

 

5000m

 

 

1

Henrik Ingebrigtsen

Finale

14:19.39

 

10000m

 

 

 

Marius Vedvik

Finale

DNF

 

110 m hekk

 

 

6

Vladimir Vukicevic

4h1

13.89

4

Vladimir Vukicevic

Finale

13.74

 

400 m hekk

 

 

22

Marius Bakken Støle

7h1

51.68

10

Øyvind Strømmen Kjerpeseth

2h2

50.93

5

Øyvind Strømmen Kjerpeseth

4s2

50.10

7

Øyvind Strømmen Kjerpeseth

Finale

50.01

 

3000 m hinder

 

 

20

Harald Kårbø

10h2

9:12.06

 

Stav

 

 

=24

Per Magne Florvaag

Gr.B =11

4.95

 

10-kamp

 

 

12

Martin Roe

 

7526

 

4x400 m stafett

 

 

 

Norge

h2

DNF

 

(Carl Emil Kåshagen, Thomas Roth, Marius Bakken Støle, Per Magne Florvaag)

 

Kvinner

 

 

 

400 m

 

 

15

Tara Marie Norum

5h1

54.22

 

1500 m

 

 

20

Ingeborg Løvnes

10h2

4:24.02

 

10000 m

 

 

14

Karoline Skatteboe

Finale

36:27.90

 

100 m hekk

 

 

14

Kine Aaltvedt

7h1

13.72

1

Isabelle Pedersen

1h2

13.08

1

Isabelle Pedersen

Finale

13.12

 

Høyde

 

 

23

Katarina Mögenburg

Gr.B 12

1.77

 

Stav

 

 

9

Katrine Haarklau

Gr. B 4

4.15

12

Katrine Haarklau

Finale

4.05

 

Diskos

 

 

19

Solveig Fredriksen

Gr. A 9

46.48

 

Slegge

 

 

21

Marte Rygg Årdal

Gr.A 11

54.27

16

Katja Vangsnes

Gr. B 6

60.45

 

Spyd

 

 

22

Andrea Enerstad Bolle

Gr.A 10

48.31

 

10. European U23 Championships

Tallinn, EST

9-12 Jul 2015

 

Menn

 

 

 

100 m

 

 

7

Even Pettersen

4h2

10.61

22

Salum Ageze Kashafali

7h4

10.73

15

Even Pettersen

6s1

10.57

 

200 m

 

 

12

Even Pettersen

6h1

21.21

14

Even Pettersen

7s1

22.99

 

400m

 

 

15

Joachim Sandberg

6h3

47.19

 

800m

 

 

3

Andreas Roth

2h1

1:49.34

11

Roald Frøskeland

2h2

1:50.00

=9

Håkon Mushom

4h3

1:49.93

5

Andreas Roth

5s1

1:48.74

15

Håkon Mushom

8s1

1:52.40

5

Andreas Roth

Finale

1:48.64

 

Roald Frøskeland

s2

DNS

 

1500m

 

 

18

Snorre Holtan Løken

10h1

3:46.94

16

Erik Udø Pedersen

8h2

3:46.11

 

Stav

 

 

6

Eirik Greibrokk Dolve

Gr. A 4

5.10

4

Eirik Greibrokk Dolve

Finale

5.40

 

Diskos

 

 

5

Sven Martin Skagestad

Gr. A 3

57.65

1

Ola Stunes Isene

Gr. B 1

59.16

11

Sven Martin Skagestad

Finale

52.68

 

Ola Stunes Isene

Finale

NM

 

Slegge

 

 

27

Kjetil Røste Ringen

Gr.B 14

60.50

 

Spyd

 

 

21

Vetle Brunvatne

Gr.A 10

65.01

18

Håkon Kveseth Løvenskiold

Gr. B 9

67.32

 

4x100 m stafett

 

 

8

Norge

5h1

40.50

 

(Jonas Halonen, Joachim Sandberg, Even Pettersen, Salum Ageze Kashafali)

6

Norge

Finale

40.04

 

(Jonas Halonen, Joachim Sandberg, Håkon Morken, Salum Ageze Kashafali)

 

4x400 m stafett

 

 

6

Norge

Finale

3:09.66

 

(Joachim Sandberg, Simen Sigurdsen, Håkon Solli Henriksen, Torbjørn Fossum Heldal)

 

Kvinner

 

 

 

100 m

 

 

21

Astrid Mangen Cederkvist

7h1

12.23

 

200 m

 

 

23

Astrid Mangen Cederkvist

7h1

24.45

15

Ida Bakke Hansen

6h2

23.88

20

Christine Bjelland Jensen

7h3

24.27

 

800 m

 

 

17

Julie Frøslev Mathisen

6h1

2:19.21

 

5000 m

 

 

16

Karoline Skatteboe

Finale

16:41.60

 

100 m hekk

 

 

17

Ida Bakke Hansen

4h1

13.87

23

Agathe Holtan Wathne

7h4

14.15

 

400 m hekk

 

 

22

Marlen Aakre

6h1

60.15

9

Amalie Hammild Iuel

2h3

58.51

2

Amalie Hammild Iuel

1s2

56.60

5

Amalie Hammild Iuel

Finale

56.36

 

Høyde

 

 

22

Anne Engen Andersen

Gr.B 13

1.75

 

Lengde

 

 

5

Nadia Akpana Assa

Gr. B 2

6.48

8

Nadia Akpana Assa

Finale

6.42

 

Spyd

 

 

10

Sigrid Borge

Gr. A 4

49.80

15

Lena Marie Hansen

Gr. B 8

48.25

19

Kristina Kristianslund

Gr.B 11

44.44

4

Sigrid Borge

Finale

55.72

 

Heptathlon

 

 

 

Frida Thorsås

 

DNF

 

4x100 m stafett

 

 

9

Norge

5h1

46.19

 

(Astrid Cederkvist, Ida Bakke Hansen, Agathe Holtan Wathne, Marlen Aakre)

 

11. European U23 Championships

Bydgoszcz, POL

13-16 Jul 2017

 

Menn

 

 

 

100 m

 

 

7

Jonathan Quarcoo

1h3

10.44

3

Jonathan Quarcoo

2s2

10.26

3

Jonathan Quarcoo

3

10.29

 

200 m

 

 

2

Jonathan Quarcoo

1h3

20.79

1

Jonathan Quarcoo

1s1

20.39

4

Jonathan Quarcoo

4

20.80

 

400m

 

 

2

Karsten Warholm

1h4

46.70

4

Karsten Warholm

1s1

46.06

2

Karsten Warholm

2

45.75

 

5000m

 

 

13

Sigurd Ruud Skjeseth

13

14:34.44

 

400m hekk

 

 

10

Joachim Sandberg

4h1

51.19

5

Karsten Warholm

1h3

50.88

13

Joachim Sandberg

8s1

51.12

1

Karsten Warholm

1s2

49.29

1

Karsten Warholm

1

48.37

 

20km kappgang

 

 

17

Fredrik Vaeng Røtnes

17

1:27.44

 

Stav

 

 

=1

Eirik Greibrokk Dolve

Gr. A =1

5.25

=11

Eirik Greibrokk Dolve

Finale

5.20

 

Lengde

 

 

=11

Ingar Kiplesund

Gr.A 5

7.59

5

Ingar Kiplesund

Finale

7.59

=26

Amund Høie Sjursen

Gr.B 14

7.26

 

Diskos

 

 

10

Ola Stunes Isene

Gr.A 4

55.42

1

Sven Martin Skagestad

Gr.B 1

60.93

1

Sven Martin Skagestad

Finale

61.00

11

Ola Stunes Isene

Finale

54.95

 

Slegge

 

 

29

Evald Osnes Devik

Gr.A 15

59.97

5

Thomas Mardal

Gr.B 3

68.34

10

Thomas Mardal

10

68.28

 

Kvinner

 

 

 

200 m

 

 

 

Sara Dorthea Jensen

h3

DNS

 

400 m

 

 

18

Sara Dorthea Jensen

7h2

54.06

 

800 m

 

 

14

Amalie Sæten

5h1

2:07.66

13

Mina Maria Anglero

5h2

2:07.11

 

1500 m

 

 

8

Ingrid Halvorsen Folvik

3h1

4:20.51

9

Ingrid Halvorsen Folvik

9

4:22.70

 

10000 m

 

 

9

Mariann Roe

9

34:13.77

 

400 m hekk

 

 

21

Emily Rose Norum

6h2

60.16

23

Mora Kollerød Wold

6h3

60.46

 

Høyde

 

 

14

Caroline Fleischer

Gr.B 6

1.70

 

Stav

 

 

6

Lene Retzius

6

4.35

9

Lene Retzius

Gr.B 5

4.20

 

Lengde

 

 

=11

Nadia Akpana Assa

Gr.B =7

6.33

8

Nadia Akpana Assa

8

6.29

 

Diskos

 

 

17

Mona Ekroll Jaidi

Gr.A 9

48.83

19

Matilde Roe

Gr.B 9

48.50

 

Slegge

 

 

7

Beatrice Nedberge Llano

Gr.A 4

65.11

18

Helene Sofie Ingvaldsen

Gr.B 7

61.49

3

Beatrice Nedberge Llano

3

66.74

 

Spyd

 

 

5

Sigrid Borge

Gr. A 5

58.65

5

Sigrid Borge

5

60.44

 

European Junior Championships

1. European Junior Championships

Paris, FRA

11-13 Sep 1970

 

Menn

 

 

 

800m

 

 

3

Svein Eikrem

Heat 3

1:52.6

6

Svein Eikrem

Semi 1

1:54.4

 

1500m

 

 

9

Svein Berg

Heat 2

4:06.7

 

100m hekk

 

 

2

Arvid Dahm

Heat 1

15.49

6

Arvid Dahm

Semi 2

15.35

 

Diskos

 

 

 

Knut Hjeltnes

 

NM

 

Lengde

 

 

9

Dag Birkeland

 

7.22

 

10kmW

 

 

19

Tore Tauler

 

49:53.0

20

Kjell-Ivar Martinsen

 

50:53.0

 

Kvinner

 

 

 

Ingen deltakere

 

 

 

2. European Junior Championships

Duisburg, FRG

24-26 Aug 1973

 

Menn

 

 

 

400m

 

 

2

Stein Are Agledal

Heat 2

48.37

4

Stein Are Agledal

Semi 2

48.51

8

Stein Are Agledal

Finale

48.26

 

800m

 

 

2

Sven Johan Svensen

Heat 2

1:52.82

8

Sven Johan Svensen

Semi 2

1:52.69

 

1500m

 

 

8

Bjarte Sleire

Heat 2

3:51.64

 

3000m

 

 

4

Stig Roar Husby

Heat 2

8:12.6

4

Stig Roar Husby

Finale

8:05.0

 

5000m

 

 

8

Åge Jarness

Heat 2

14:47.4

 

10kmW

 

 

16

Trond Persson

 

53:54.8

 

Kvinner

 

 

 

400m

 

 

6

Tone Rolland

Heat 3

56.69

 

800m

 

 

3

Åse Svinsholt

Heat 2

2:09.30

7

Åse Svinsholt

Semi 1

2:11.86

 

1500m

 

 

11

Heidi Vien

 

4:31.98

 

3. European Junior Championships

Athen, GRE

22-24 Aug 1975

 

Menn

 

 

 

1500m

 

 

2

Per Øystein Saksvik

Heat 1

3:48.5

6

Per Øystein Saksvik

Finale

3:47.4

 

3000m

 

 

6

Anfin Rosendahl

Heat 2

8:32.8

8

Anfin Rosendahl

Finale

8:31.8

 

Høyde

 

 

8

Terje Totland

 

2.12

 

Diskos

 

 

10

Svein Inge Valvik

 

48.22

 

Slegge

 

 

8

Jostein Aukland

 

58.00

9

Anders Hoff

 

56.16

 

Spyd

 

 

7

Reidar Lorentzen

 

71.28

 

10kmW

 

 

11

Erling Andersen

 

51:18.68

 

Kvinner

 

 

 

Høyde

 

 

5

Astrid Tveit

 

1.78

 

4. European Junior Championships

Donetsk, URS/UKR

19-21 Aug 1977

 

Menn

 

 

 

800m

 

 

1

Bo Breigan

Heat 4

1:52.2

 

Bo Breigan

Semi 2

DNF

 

5000m

 

 

10

Arild Nordeide

Heat 1

15:10.0

10

Bjørn Gausvik

Heat 2

14:55.0

 

Slegge

 

 

9

Richard Olsen

 

58.48

 

Spyd

 

 

10

Per Erling Olsen

 

67.98

 

10-kamp

 

 

14

Tor Skotaam

 

6525

 

10kmW

 

 

11

Erling Andersen

 

45:24.4

13

Tore Strømøy

 

48:48.9

 

Kvinner

 

 

 

400m

 

 

6

Hanne Keth Qvale

Heat 1

55.67

8

Hanne Keth Qvale

Semi 2

56.04

 

800m

 

 

4

Karin Bonde

Heat 3

2:09.5

 

1500m

 

 

7

May Britt Stange

Heat 1

4:19.4

9

May Britt Stange

Finale

4:27.4

 

5-kamp

 

 

7

Hilde Fredriksen

 

3950

 

5. European Junior Championships

Bydgoszcz, POL

16-19 Aug 1979

 

Menn

 

 

 

800m

 

 

4

Roald Holten

Heat 4

1:51.3

2

Roald Holten

Semi 2

1:51.8

6

Roald Holten

Finale

1:50.2

 

10-kamp

 

 

4

Gudmund Olsen

 

7391

 

10kmW

 

 

2

Erling Andersen

 

41:12.80

16

Tore Strømøy

 

48:47.22

 

Kvinner

 

 

 

800m

 

 

5

Hilde Stavik

Heat 2

2:08.8

4

Kirsti Voldnes

Heat 4

2:05.4

7

Kirsti Voldnes

Semi 1

2:07.8

 

1500m

 

 

2

Kirsti Voldnes

Heat 1

4:22.0

2

Gunvor Hilde

Heat 2

4:16.7

2

Gunvor Hilde

Finale

4:11.84

11

Kirsti Voldnes

Finale

4:22.3

 

Diskos

 

 

 

Jorunn Tangen

 

NM

 

6. European Junior Championships

Utrecht, NED

20-23 Aug 1981

 

Menn

 

 

 

800m

 

 

7

Morten Warland

Heat 3

2:04.63

 

1500m

 

 

6

Morten Warland

Heat 3

3:54.28

 

110m hekk

 

 

4

Robert Ekpete

Heat 3

14.67w

 

Robert Ekpete

Semi 2

DNS

 

Høyde

 

 

 

Ove Matland

Kval

2.05

14

Ove Matland

Finale

2.05

 

Kule

 

 

6

Trond Ulleberg

 

17.19

 

Diskos

 

 

 

Olav Jenssen

Kval

49.42

11

Olav Jenssen

Finale

48.82

 

10kmW

 

 

8

Anders Hjelle

 

43:20.49

11

Tor-Ivar Guttulsrød

 

44:50.48

 

Kvinner

 

 

 

100m

 

 

7

Benedikte Indrebø

Heat 2

12.26

 

400m

 

 

4

Lisbeth Andersen

Heat 2

54.51

5

Lisbeth Andersen

Finale

54.87

 

1500m

 

 

1

Kirsti Voldnes

Heat 1

4:25.32

3

Kirsti Voldnes

Finale

4:18.72

 

Spyd

 

 

5

Trine Hattestad

 

53.40

 

4x100m stafett

 

 

6

Norge

Finale

46.04

 

(Iris Zetterstrøm, Unni Thorsen, Lisbeth Andersen, Benedikte Indrebø)

 

7. European Junior Championships

Schwechat, AUT

25-28 Aug 1983

 

Menn

 

 

 

2000m hinder

 

 

2

Are Nakkim

Heat 2

5:43.38

11

Are Nakkim

Finale

5:44.48

 

Kule

 

 

10

Lars Arvid Nilsen

 

15.57

 

Spyd

 

 

15

Ragnar Danielsen

 

61.82

 

10-kamp

 

 

6

Knut Harald Gundersen

 

7248

 

10kmW

 

 

 

Terje Melaa

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

100m

 

 

7

Benedikte Indrebø

Heat 2

12.54

5

Sølvi Olsen

Heat 3

12.02

7

Sølvi Olsen

Semi 1

12.29

 

400m hekk

 

 

5

Wenche Schikora

Heat 1

61.23

5

Anne Gundersen

Heat 3

60.39

6

Anne Gundersen

Semi 2

59.48

 

1500m

 

 

 

Tove Lutdal

Heat

4:29.16

9

Tove Lutdal

Finale

4:21.31

 

3000m

 

 

3

Marion Josefsen

 

9:20.93

 

Mette Møller

 

DNF

 

Kule

 

 

10

Aslaug Snøås

Finale

13.12

 

Spyd

 

 

2

Trine Hattestad

Finale

61.40

9

Sølvi Nybu

Finale

51.28

 

5-kamp

 

 

17

Karin Sandsund

 

5084

 

Marianne Vikne

 

DNF

 

4x100m stafett

 

 

7

Norge

Finale

46.75

 

(Ann Marit Kleive, Sølvi Olsen, Anne Gundersen, Benedikte Indrebø)

 

8. European Junior Championships

Cottbus, GDR

22-25 Aug 1985

 

Menn

 

 

 

400m

 

 

7

Richard Sandberg Hansen

Heat 1

49.64

 

800m

 

 

3

Geir Søgnebotnen

Heat 1

1:51.58

6

Jostein Skeie

Heat 3

1:53.09

6

Jostein Skeie

Semi 1

1:52.63

1

Geir Søgnebotnen

Semi 2

1:50.03

3

Geir Søgnebotnen

Finale

1:51.98

 

1500m

 

 

 

Geir T. Hamarsland

Heat 1

DNF

4

Simen Bakken

Heat 2

3:49.76

11

Simen Bakken

Finale

3:53.77

 

3000m

 

 

9

Steinar Opheim

 

8:16.66

 

5000m

 

 

 

Trygve Brautaset

Heat 1

DNF

3

John Halvorsen

Heat 2

14:23.68

 

John Halvorsen

Finale

DNF

 

2000m hinder

 

 

 

Atle Næsheim

 

DNF

 

Kule

 

 

12

Glenn Gundersen

 

14.67

 

10-kamp

 

 

 

Dag Frode Skogheim

 

DNF

 

10kmW

 

 

17

Johnny Sandnes

 

46:33.85

 

Terje Melaa

 

DQ

 

Kvinner

 

 

 

100m

 

 

3

Sølvi Olsen

Heat 2

11.85

7

Sølvi Olsen

Semi 1

11.88w

 

200m

 

 

3

Sølvi Olsen

Heat 3

24.26

5

Sølvi Olsen

Semi 2

24.04w

 

400m

 

 

5

Toril Lauritzen

Heat 1

54.95

 

800m

 

 

3

Toril Hatling

Heat 1

2:07.25

5

Toril Hatling

Semi 1

2:08.41

 

1500m

 

 

5

Anita Håkenstad

Heat 2

4:28.72

7

Mariann Steiner

Heat 2

4:29.52

9

Mariann Steine

Finale

4:29.52

11

Anita Håkenstad

Finale

4:26.61

 

3000m

 

 

2

Christin Sørum

 

9:07.54

5

Marion Josefsen

 

9:18.75

 

Høyde

 

 

 

Ellen Aasum

Kval

1.79

 

Marianne Vikne

Kval

1.79

5

Ellen Aasum

Finale

1.84

7

Marianne Vikne

Finale

1.80

 

Lengde

 

 

 

Hanne Haugland

Kval

5.80

12

Hanne Haugland

Finale

6.06

 

Spyd

 

 

11

Grete Nordbye

 

46.20

 

5000mW

 

 

10

Kjersti Tysse Plätzer

 

23:52.56

16

Mona Anett Iversen

 

25:40.14

 

9. European Junior Championships

Birmingham, GBR

6-9 Aug 1987

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

4

Aham Okeke

Heat 3

10.78w

7

Arve Stokke

Heat 4

11.12

 

200m

 

 

4

Aham Okeke

Heat 1

21.80

 

Aham Okeke

Semi 2

DNS

 

1500m

 

 

6

Rune Johansen

Heat 1

3:53.89

 

400m hekk

 

 

6

Hermund Storsæther

Heat 1

53.73

7

Hermund Storsæther

Semi 2

55.92

 

Høyde

 

 

9

Terje Jørstad

 

2.05

 

Diskos

 

 

6

Lars Ola Sundt

 

52.10

 

4x100m stafett

 

 

7

Norge

Heat 2

42.42

 

(Arve Stokke, Geir Moen, Erling Svenni, Hermund Storsæther)

 

10kmW

 

 

 

Johnny Sandnes

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

10000m

 

 

8

Gry Gjestrud

 

37:16.06

9

Randi Isaksen

 

38:08.66

 

100m hekk

 

 

2

Anne Beth Espetvedt

Heat 1

13.62

3

Kjersti Ristesund

Heat 2

14.06

2

Anne Beth Espetvedt

Finale

13.39

7

Kjersti Ristesund

Finale

14.38

 

Lengde

 

 

 

Gerd Lise Nybråt

Gr.B 3

6.14

 

Hilde Sivertsen

Gr.A 8

5.92

4

Gerd Lise Nybråt

Finale

6.25

 

7-kamp

 

 

9

Rita Rosseland

 

5251

 

5000mW

 

 

12

Anita Blomberg

 

24:48.86

 

Kjerst Tysse Plätzer

 

DQ

 

10. European Junior Championships

Varazdin, YUG

24-27 Aug 1989

 

Menn

 

 

 

800m

 

 

4

Kenneth Nielsen

Heat 3

1:52.20

6

Roger Olsen

Heat 4

1:55.36

 

3000m hinder

 

 

8

Eiliv Gjesdal

Heat 2

9:11.09

 

Høyde

 

 

 

Steinar Hoen

Kval

2.15

12

Steinar Hoen

Finale

2.14

 

Stav

 

 

4

Trond Barthel

 

5.20

 

Lengde

 

 

 

Gøran Moen

Kval

7.37

11

Gøran Moen

Finale

7.38

 

Kvinner

 

 

 

200m

 

 

5

Anette Dave

Heat

24.66

 

3000m

 

 

12

Brynhild Synstnes

 

9:44.15

 

7-kamp

 

 

6

Rita Rosseland

 

5512

 

5000mW

 

 

8

Anita Blomberg

 

23:47.57

11

Nina E. Johannessen

 

24:01.48

 

11. European Junior Championships

Thessaloniki, GRE

8-11 Aug 1991

 

Menn

 

 

 

100m

 

 

5

Eivind Seland

Heat 2

10.83

6

Eivind Seland

Semi 1

10.87

 

200m

 

 

6

Eivind Seland

Heat 3

21.97

8

Eivind Seland

Semi 2

22.03

 

800m

 

 

6

Bjørn Arild Bøhleng

Heat 1

1:52.67

1

Vebjørn Rodal

Heat 4

1:49.66

4

Vebjørn Rodal

Semi 1

1:49.89

7

Vebjørn Rodal

Finale

1:50.62

 

5000m

 

 

7

Anders Aukland

Finale

1:41.58

 

110m hekk

 

 

1

Gaute Gundersen

Heat 1

14.54

3

Gaute Gundersen

Semi 2

14.39

 

Gaute Gundersen

Finale

DNF

 

3000m hinder

 

 

3

Jim Svenøy

 

8:50.02

 

Høyde

 

 

 

Atle Bråthen

Kval

2.08

 

Tresteg

 

 

5

Ketill Hanstveit

 

15.85

 

4x100m stafett

 

 

5

Norge

Heat 2

42.31

 

(Ronny Urke, Jørn Birknes, Eivind Seland, Bjørn Arild Bøhleng)

 

10kmW

 

 

11

Martin Engelsviken

 

43:48.90

 

Kvinner

 

 

 

400m hekk

 

 

5

Silje Rasmussen

Heat 1

59.08

5

Silje Rasmussen

Finale

59.07

 

3000m

 

 

2

Gunhild Halle Haugen

 

9:22.48

 

Høyde

 

 

7

Inger Lill van der Blom

Finale

1.79

 

5000Mw

 

 

15

Karianne Larsen

 

24:41.93

17

Åslaug Mostad

 

25:31.93

 

12. European Junior Championships

San Sebastian, ESP

29 Jul-1 Aug 1993

 

Menn

 

 

 

Kule

 

 

 

Leif Olve Dolonen Larsen

Gr.A 3

16.95

5

Leif Olve Dolonen Larsen

Finale

17.27

 

Slegge

 

 

 

Dan Tore Evensen

Kval

NM

 

10-kamp

 

 

4

Benjamin Jensen

 

7311

 

10kmW

 

 

16

Kristian Lyssand

 

44:29.41

 

Arne Johan Johansen

 

DNF

 

Kvinner

 

 

 

Lengde

 

 

 

Ingvild Larsen

Gr.B 3

6.16

11

Ingvild Larsen

Finale

6.02

 

Kule

 

 

 

Janne Antonsen

Gr. A 7

14.51

11

Janne Antonsen

Finale

14.07

 

Spyd

 

 

9

Anne Gro Rosseland

 

49.94

 

5000mW

 

 

8

Åslaug Mostad

 

23:30.41

 

<

13. European Junior Championships

Nyiregyhaza, HUN

27-30 Jul 1995

 

Menn

 

 

 

400m

 

 

7

Kristian Fagerland

Heat 3

48.77

 

800m

 

 

6

Kjetil Hodnekvam

Heat 2

1:51.90

7

Nicklas Ohlsson

Heat 3

1:55.84

 

400m hekk

 

 

4

Atle McAdam

Heat 3

53.05

 

Slegge

 

 

 

Bjørn Pettersen

Kval

56.76

 

10-kamp

 

 

15

Espen Strindeberg

 

6763w

 

4x400m stafett

 

 

5

Norge

Heat 2

3:14.54

 

(Kristian Fagerland, Nicklas Ohlsson, Kjetil Hodnekvam, Atle McAdam)

 

Kvinner