KVINNER/WOMEN 2013

Del 4/Part 4: hopp/jumps

Oppdatert/updated 29. oktober 2013

Utarbeida av/Compiled by Morten Haave

Fødselsdata ved/Birth data by Jan Jørgen Moe

HØYDE/HIGH JUMP – 1,84/1,50

NR: 2,01

NM: 1,65

VM-A/B: 1,95/1,92

NRU23: 1,97

NMU23: 1,58

EMU23: 1,81

NRU20: 1,89

NMU20: 1,58

EMU20: 1,81

VMU18: 1,77

 

1,92

Tonje Angelsen, Trondheim Friidrett

17.01.90

1

HGP

Trondheim/St.

01.07.

1,97-12

1,90

Angelsen

 

4

DL

Oslo/Bislett

13.06.

 

1,85

Angelsen

 

1

KS

Trondheim/St.

01.06.

 

1,85

Angelsen

 

8

ETC

Gateshead, GBR

23.06.

 

 

4/1

 

 

 

 

 

 

 

1,80

Katarina Mögenburg, IL Tyrving

16.06.91

5

KS

Bühl, GER

21.06.

1,84-11

1,75

Martine Bye, Ogndal IL

20.06.93

m

Ecup

Rib.Brava, POR

29.06.

1,75-12

1,75

Anne Engen Andersen, Frol IL

14.02.95

4

HGP

Trondheim/St.

01.07.

1,80-12

1,74

Ida Marcussen, IK Våg

01.11.87

m

KS

Talence, FRA

14.09.

1,75-10

1,73

Malin Engan Wiseth, Selsbakk (overb.)

28.07.97

4

NoJC

Espoo, FIN

18.08.

1,70-12

1,71

Caroline Fleischer, Ski IL

26.10.96

m

U18

Huddinge, SWE

08.06.

1,65-12

1,70

Linn Vikan, Trondheim Friidrett

27.05.91

5

HGP

Trondheim/St.

01.07.

1,70-10

1,67

Vilde B. Rasmussen, Salangen IF

20.04.96

1

KS

Skellefteå, SWE

14.07.

1,60-11

1,66

Lene Myrmel, IL Fri

18.05.86

m

NM

Oslo/Bislett

19.05.

1,67-09

 

10

 

 

 

 

 

 

 

1,66

Frida Thorsås, Urædd Friidrett

31.01.94

m

Ecup

Rib.Brava, POR

29.06.

1,68-12

1,66

Estelle Grønberg Maillet, Moss IL

21.01.97

1

J16

Moss

21.09.

1,20-07

1,65

Elise Nedberg, IL Sandvin

12.03.97

1

J16

Drammen

09.05.

1,65-12

1,65

Mari S. Aarø, IL Norna-Salhus

13.02.98

1

J15

Nadderud

16.06.

1,52-12

1,65

Thea Leirfall Bremset, Stjørdal FIK

12.04.99

1

J14

Selbu

14.09.

1,58-12

1,64

Audhild Høgåsen, Lillehammer IF

12.03.95

2

UM

Lillehammer

08.09.

1,61-11

1,63

Jenny Nyborg, Steinkjer FIK

16.04.96

4

JNM

Ranemsletta

04.08.

1,61-12

1,63

Karin Busch, SK Vidar

12.07.92

4

JNM

Ranemsletta

04.08.

1,60-07

1,62

Line M. Johansson, Sørild FIK

09.02.98

1

J15

Oslo/Bislett

17.08.

1,56-11

1,60

Kari Strømhaug, IL Tyrving

04.07.97

1

J18

Elmira, NY

24.05.

1,57-12

 

20

 

 

 

 

 

 

 

1,60

Emilie Becker, Tønsberg FIK

02.03.91

3

KS

Trondheim/St.

01.06.

1,67-07

1,60

Ellinor Maurstad, FIK Orion

30.06.95

1

J19

Romedal

30.05.

1,62-12

1,60

Hanne Berit Irgens, Sandnes IL

27.06.94

 

 

Stavanger

04.06.

1,52-12

1,60

Borghild Hvesser Farsund, Brandbu IF

27.12.97

1

J16

Brandbu

08.06.

1,58-12

1,60

Karoline H. Andersen, Halden IL

11.01.93

5

JNM

Ranemsletta

04.08.

1,61-10

1,60

Nora Ø. Aarvik, IL Gneist

07.03.99

1

J14

Leirvik

18.08.

1,50-12

1,60

Ida Eikeng, Urædd Friidrett

25.06.99

1

PEAB

Jessheim

01.09.

1,46-12

1,60

Elin Dale, Herkules Friidrett

08.12.96

1

J17

Skien

21.09.

1,63-12

1,59

Mai Brit Berge, Iveland IL

12.07.95

m

U23

Huddinge, SWE

08.06.

 

1,56

Kristine Tønnessen, IL Tyrving

24.05.97

1

J16

Nadderud

19.09.

1,60-11

 

30

 

 

 

 

 

 

 

1,55

Katrine Haarklau, IL Gular

21.02.91

7

KS

Oxford, MS

13.04.

1,60-10

1,55

Julie Woie Flølo, Bergens TF

25.07.99

2

J14

Haugesund

20.05.

1,50-12

1,55

Anja Wollan, Trondheim Friidrett

22.01.93

1

KS

Trondheim/St.

06.06.

1,61-10

1,55

Ingrid Færøvik Mork, IL Norna-Salhus

12.05.99

1

J14

Fana

08.06.

1,50-12

1,55

Ragnhild Rønning, Modum FIK

18.06.99

1

J14

Geithus

29.05.

1,58-12

1,55

Ingri Bøthun-Leganger, Laksevåg TIL

10.07.93

3

KS

Nadderud

14.06.

1,58-09

1,55       

Telma Eid, Søndre Land IL

20.03.98

3

J15

Nadderud

16.06.

1,60-12

1,55

Amalia Westerlund, Sem IF

26.01.96

2

J17

Lillehammer

22.06.

1,57-12

1,55

Mari Bakkeli, Lillehammer IF

01.12.96

m

J17

M.Wenlock, GBR

14.07.

1,56-10

1,55

Karen Høystad, Lillehammer IF

12.08.98

2

J15

Oslo/Bislett

17.08.

1,55-12

 

40

 

 

 

 

 

 

 

1,55

Tora Spangen Normann, IL i BUL

25.08.94

1

J19

Oslo/Bislett

11.09.

1,61-09

1,55

Solveig Hernandez Vråle, IF Sturla

26.07.99

1

J14

Geithus

14.09.

1,43-12

1,54

Nora Holstad Nordmelan, Namsen FIF

05.01.98

m

UM

Oslo/Bislett

19.05.

1,45-11

1,54

Annika Tollefsen, IK Tjalve

05.01.93

m

NM

Oslo/Bislett

19.05.

1,61-09

1,54

Silje Marie Havik, Namsen FIF

17.09.99

1

J14

Namsos

15.09.

1,40-12

1,53

Emilie Berge, Iveland IL

07.12.97

m

U18

Huddinge, SWE

08.06.

 

1,53

Hanne Andve, IK Våg

14.05.96

m

U18

Huddinge, SWE

08.06.

1,51-12

1,53

Eline Breilid, Kristiansands IF

08.05.93

m

U23

Huddinge, SWE

08.06.

1,58-11

1,52

Mari F. Anderssen, Kristiansands IF

08.06.96

m

UM

Oslo/Bislett

19.05.

1,55-12

1,52

Guro Bakken Andresen, Brandbu IF

03.07.00

1

J13

Lillestrøm

25.05.

1,40-12

 

50

 

 

 

 

 

 

 

1,52

Elise Filbert Opheim, Sørild FIK

14.09.99

=5

J14

Göteborg/Ul, SWE

30.06.

1,53-12

1,51

Julie Ruud Lillemoen, Fredrikstad IF

31.01.00

1

PEAB

Jessheim

01.09.

 

1,51

Mia Sørhøy, Nidelv IL

13.08.97

4

UM

Lillehammer

06.09.

1,45-12

1,51

Sarah Amundsen, Ås IL

13.07.98

5

UM

Lillehammer

07.09.

1,56-12

1,51

Ingeborg Raftevold, Gloppen FIL

31.08.98

=6

UM

Lillehammer

07.09.

1,55-11

1,51

Karoline Rondestvedt, Narvik IL

20.03.98

=6

UM

Lillehammer

07.09.

1,46-12

1,51

Ebba Beyer, Ullensaker/Kisa IL

13.01.98

8

UM

Lillehammer

07.09.

1,45-11

1,51

Sigrid Skjelstad, Stjørdal FIK

02.03.95

4

UM

Lillehammer

08.09.

1,55-12

1,50       

Lise Sortedal, Eidanger IL

12.08.97

1

J16

Skien

01.06.

1,50-11

1,50

Åshild Opsal, Ålesunds FIK

10.07.99

1

J14

Ørsta

20.05.

1,45-12

 

60

 

 

 

 

 

 

 

1,50

Martine E. Solbakken, Raufoss IL

20.02.99

7

J14

Nadderud

15.06.

1,48-11

1,50

Mathilde F. Kristoffersen, Lye IL

24.05.00

3

J13

Nadderud

16.06.

1,35-12

1,50

Sara Bålsrud, Hurdal IL

07.12.97

3

J16

Lillehammer

22.06.

 

1,50

Solveig Høgåsen, Lillehammer IF

11.05.97

4

J16

Lillehammer

22.06.

1,45-11

1,50

Marielle Wold, Nidelv IL

24.05.99

4

J14

Lillehammer

23.06.

debut-13

1,50

Tone Brakedal, Fitjar IL

04.05.99

=2

J14

Fana

24.08.

 

1,50

Una Gundersen, Sørild FIK

17.06.99

1

J14

Øyestad

25.08.

1,35-12

1,50

Nathalie O. Johnsen, Sørild FIK

02.07.98

1

J15

Øyestad

25.08.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandsk statsborger/Foreign citizen:

 

 

 

 

 

1,62

Amalie Iuel, IL Tyrving (DEN)

17.04.94

=8

J19

Göteborg/Ul, SWE

28.06.

1,70-12

1,55

Emily Solem-Young, Fana IL (GBR)

24.03.00

1

J13

Nadderud

16.06.

1,35-12

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikke medlem av NFIF/Not member of federation:

 

 

 

 

 

1,56

Emilie Indreberg, Njård

24.08.96

2

J18

Manila, PHI

11.04.

1,50-12

STAV/POLE VAULT – 3,80/2,00

NR: 4,40 (4,41i)

NM: 3,00

VM-A/B: 4,60/4,50

 

NRU23: 4,35

NMU23: 2,50

EMU23: 3,95

 

NRU20: 4,10

NMU20: 2,50

EMU20: 3,95

VMU18: 3,75

 

4,35

Katrine Haarklau, IL Gular

21.02.91

5

KS

Eugene, OR

07.06.

4,20-12

4,30

Cathrine Larsåsen, IL i BUL

05.12.86

1

NM

Tønsberg

23.08.

4,40-11

4,25

Larsåsen

 

u.k.

Aalborg, DEN

27.07.

 

4,23

Larsåsen

 

1

KS

Hvidovre, DEN

11.05.

 

4,20

Larsåsen

 

1

KS

Genève, SUI

01.06.

 

4,20

Larsåsen

 

4

KS

Velenje, SLO

04.06.

 

4,20

Larsåsen

 

1

KS

Helsingør, DEN

08.06.

 

4,20

Larsåsen

 

8

DL

Oslo/Bislett

13.06.

 

4,20

Haarklau

 

2

NM

Tønsberg

23.08.

 

4,15

Larsåsen

 

1

KS

Karlskrona, SW

16.06.

 

 

10/2

 

 

 

 

 

 

4,15

Haarklau

 

q

EUC

Tampere, FIN

12.07.

 

4,11

Haarklau

 

5

KS

Austin, TX

24.05.

 

4,10

Haarklau

 

3

KS

Columbia, MO

11.05.

 

4,07

Larsåsen

 

6

KS

København, DEN

01.08.

 

4,05

Haarklau

 

4

KS

Des Moines, IA

26.04.

 

4,05

Haarklau

 

12

EUC

Tampere, FIN

13.07.

 

4,05

Larsåsen

 

1

KS

Ballerup, DEN

15.08.

 

4,01

Larsåsen

 

2

KS

Göteborg/Ul, SWE

30.06.

 

4,00

Larsåsen

 

8

KS

Heusden, BEL

13.07.

 

3,95

Lene O. Retzius, Moelven IL

04.01.96

8

WYC

Donetsk, UKR

11.07.

3,71-11

 

20/3

 

 

 

 

 

 

3,95

Paula Llano, Laksevåg TIL

01.05.95

3

NM

Tønsberg

23.08.

3,81-12

3,90

Retzius

 

1

J18

Oslo/NIH

11.06.

 

3,90

Retzius

 

q

WYC

Donetsk, UKR

11.07.

 

3,90

Retzius

 

1

JNM

Ranemsletta

03.08.

 

3,86

Ida Beate Østhus, Ranheim IL

15.05.87

5

KS

Göteborg/Ul, SWE

30.06.

3,75-09

3,85

Llano

 

2

JNM

Ranemsletta

03.08.

 

3,85

Retzius

 

4

NM

Tønsberg

23.08.

 

3,84

Østhus

 

4

«X»

Göteborg/Ul, SWE

28.06.

 

3,80

Retzius

 

1

KS

Lerum, SWE

19.06.

 

3,80

Haarklau

 

9

ETC

Gateshead, GBR

22.06.

 

3,80

Haarklau

 

1

JNM

Ranemsletta

03.08.

 

 

31/5

 

 

 

 

 

 

3,68

Kari Strømhaug, IL Tyrving

04.07.97

1

J18

Endicott, NY

11.05.

3,35-12

3,50

Malin Vik Gregor, FIK Orion

22.07.95

1

J19

Lillestrøm

25.05.

3,49-12

3,41

Johanne Eline Larsen, Urædd Fr.

25.06.96

1

J17

Porsgrunn

02.06.

3,40-12

3,30

Karoline W. Johansen, Moelven IL

07.11.97

4

JNM

Ranemsletta

03.08.

2,95-11

3,20

Marianne Benserud, IL Gneist

19.04.95

6

NM

Tønsberg

23.08.

3,31-12

 

10

 

 

 

 

 

 

 

3,10

Kaisa Rokne, Nittedal IL

30.01.95

2

J18

Oslo/NIH

11.06.

3,10-12

3,00

Sara Bålsrud, Hurdal IL

07.12.97

2

J16

Oslo/NIH

09.08.

2,66-12

2,91

Tiril Malm Sunde, Moelven IL

29.01.97

2

UM

Lillehammer

06.09.

2,81-12

2,90

Agathe Holtan Wathne, IL Fri

25.07.94

1

J19

Sandnes

21.09.

3,26-09

2,81

Sofie Skancke Krauss, Ull/Kisa IL

14.03.98

1

UM

Lillehammer

06.09.

2,40-12

2,76

Kristin Løwø, IL Pioner

27.09.97

3

UM

Lillehammer

06.09.

2,62-12

2,75

Birgitte Kjuus, Raumnes & Årnes IL

30.05.99

1

J14

Larvik

24.07.

2,60-12

2,71

Rebekka Isaksen, IL Pioner

18.02.98

1

J15

Harstad

24.08.

debut-13

2,71

Maija J. Jakobsen, Ranheim IL

28.04.94

4

UM

Lillehammer

07.09.

2,61-12

2,65

Tanja Eriksen Norbye, IL Nordlys

21.08.95

1

J18

Karasjok

22.06.

2,57-11

 

20

 

 

 

 

 

 

 

2,65

Hanne H. Wiersdalen, Urædd Fr.

02.01.97

1

J16

Porsgrunn

18.09.

2,56-12

2,63

Monika Benserud, IL Gneist

24.11.96

1

J17

Fana

20.05.

3,07-10

2,61

Ramya Nadesapuran, Stjørdal FIK

10.06.98

3

UM

Lillehammer

06.09.

2,65-12

2,60

Sanne Myrmel, IL Gneist

23.04.99

2

J14

Nadderud

14.06.

debut-13

2,60

Thea K. Mangseth Hilstad, Moelven IL

26.04.98

1

J15

Moelv

04.06.

2,50-12

2,60

Katarina Fallsen, Moelven IL

03.04.96

1

J17

Brumunddal

12.09.

2,81-12

2,56

Henriette Foss, IL Koll

25.11.98

4

UM

Lillehammer

06.09.

2,32-12

2,55

Marie Ling Hoel, IL Pioner

29.03.98

2

J15

Finnfjordbotn

02.06.

2,37-11

2,51

Tonje Florvaag, Sandnes IL

21.11.94

5

UM

Lillehammer

07.09.

debut-13

2,50

Sofia Solvang, Nidelv IL

18.03.98

1

J15

Trondheim/St.

29.05.

2,17-12

 

30

 

 

 

 

 

 

 

2,40

Elise Nedberg, IL Sandvin

12.03.97

1

J16

Oslo/Bislett

18.08.

 

2,40

Ingeborg Raftevold, Gloppen FIL

31.08.98

1

J15

Byrkjelo

28.09.

 

2,36

Hanna Lie, Urædd Friidrett

06.01.00

1

J13

Porsgrunn

25.09.

2,10-12

2,32

Åshild Opsal, Ålesunds FIK

10.07.99

1

PEAB

Stjørdalshalsen

01.09.

debut-13

2,32

Oda Kristine Gran, Horten FIK

31.05.00

1

PEAB

Jessheim

31.08.

 

2,32

Kaisa Sandtrø, Bækkelagets SK

28.02.00

2

PEAB

Jessheim

31.08.

1,70-12

2,30

Ane Å. Kamsvåg, Straumsnes IL

11.02.97

1

J16

Molde

09.06.

2,70-12

2,30

Veronika Zlamalik, Veldre IL

01.01.98

4

J15

Moelv

21.06.

1,90-12

2,30

Marianne Husby, Nesodden IF

23.10.94

1

J19

Moelv

02.07.

2,90-11

2,29

Anne Carmen Kleppe, IL Nordlys

12.10.96

1

J17

Karasjok

23.06.

2,42-11

 

40

 

 

 

 

 

 

 

2,25

Brita Mehl Lode, Bergens TF

18.02.00

1

J13

Fana

25.08.

2,20-11

2,17

Maud Dybvad Evjemo, Lånke IL

17.11.00

1

PEAB

Stjørdalshalsen

01.09.

1,80-12

2,15

Adele Lian Hoel, IL Pioner

18.10.00

1

J13

Finnfjordbotn

02.06.

1,70-12

2,15

Guro Elise Kvaal, IL Fram, Skatval

20.09.99

1

J14

Hell

28.07.

2,16-11

2,15

Britt Brurås, IL Norna-Salhus

05.01.65

1

KS

Fana

25.08.

2,30-10

2,12

Astrid Styrvold, Larvik TIF

05.11.98

1

J15

Larvik

25.08.

2,05-12

2,12

Inga Charlotte Bergh, IL Koll

31.12.00

3

PEAB

Jessheim

31.08.

1,70-12

2,07

Henriette W. Christiansen, Nittedal IL

13.04.00

4

PEAB

Jessheim

31.08.

1,60-12

2,06

Una Gundersen, Sørild FIK

17.06.99

1

J14

Grimstad

19.09.

debut-13

2,05

Guro Clausen, IL Pioner

15.05.96

1

J17

Finnfjordbotn

02.06.

2,10-12

 

50

 

 

 

 

 

 

 

2,05

Solveig Høgåsen, Lillehammer IF

11.05.97

1

J16

Lillehammer

10.10.

2,27-11

2,00

Anna B. Jakobsen, IL Skjalg

19.03.93

1

KS

Stavanger

12.09.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandsk statsborger/Foreign citizen:

 

 

 

 

 

 

3,00

Solene Cordonnier, (FRA)

15.05.95

2

J18

Fana

30.07.

2,90-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikke medlem av NFIF/Not member of federation:

 

 

 

 

 

 

2,90

Pernille Billingstad, Mesquite Wildcats

04.11.95

=9

J18

Mesa, AZ

29.04.

debut-13

LENGDE/LONG JUMP – 6,00/4,90

NR: 6,68

NM: 5,35

VM-A/B: 6,75/6,65

 

NRU23: 6,47

NMU23: 5,15

EMU23: 6,10

 

NRU20: 6,39

NMU20: 5,10

EMU20: 6,00

VMU18: 5,90

 

6,26

+0,9

Ida Marcussen, IK Våg

01.11.87

m

KS

Talence, FRA

14.09.

6,47-08

 

6,24

+0,9

Marcussen

 

1

NM

Tønsberg

25.08.

 

 

6,17

+0,4

Marcussen

 

m

KS

Ratingen, GER

16.06.

 

 

6,14

+0,9

Isabelle Pedersen, IL Norna-S.

27.01.92

q

NM

Tønsberg

24.08.

6,00-12

 

6,08

+0,6

Pedersen

 

9

ETC

Gateshead, GB

23.06.

 

 

6,08

+0,4

Nadia Akpana Assa, IL i BUL

22.12.95

2

J19

Göteborg/Ul, SW

29.06.

5,71-12

 

6,08

+1,4

Assa

 

1

JNM

Ranemsletta

02.08.

 

 

6,08

+0,4

Marcussen

 

m

VM

Moskva, RUS

14.08.

 

 

6,08

+1,1

Assa

 

1

NoJC

Espoo, FIN

18.08.

 

 

6,05

–1,4

Pedersen

 

NM

Tønsberg

25.08.

 

 

6,00

+1,6

Marcussen

 

m

Uni

Kazan, RUS

10.07.

 

 

 

 

11/3

 

 

 

 

 

 

 

5,98

+0,3

Lene Myrmel, IL Fri

18.05.86

6

FGP

Karlstad, SWE

23.07.

6,08-10

 

5,92

–1,7

Eline Breilid, Kristiansands IF

08.05.93

6

KS

Göteborg/Ul, SW

29.06.

5,77-12

 

5,92

+0,0

Katarina Mögenburg, IL Tyrving

16.06.91

3

NM

Tønsberg

25.08.

5,97-12

 

5,86

+1,1

Oda Utsi Onstad, IK Tjalve

12.05.90

4

NM

Tønsberg

25.08.

6,31-06

 

5,83

+1,0

Phylis Boateng-Gyamfi, IL i BUL

30.04.94

q

NM

Tønsberg

24.08.

5,55-12

 

5,77

+1,0

Guro F. Anderssen, Kr.sands IF

26.02.94

6

NoJC

Espoo, FIN

18.08.

5,98-09

 

5,74

+1,1

Hedda Utsi Onstad, Fagernes IL

21.06.92

1

JNM

Ranemsletta

02.08.

5,77-08

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

5,65

+1,0

Monika Benserud, IL Gneist

24.11.96

1

UM

Lillehammer

07.09.

5,62-12

 

5,57

+0,0

Helene Rønningen, IL Tyrving

04.09.98

1

UM

Lillehammer

07.09.

5,42-12

 

5,55

+1,4

Kristi S. Kjerpeset, Florø TIF

13.01.98

2

HGP

Florø

08.06.

5,44-12

 

5,55

+0,4

Sofie Olsholt, IL Tyrving

08.02.96

2

UM

Lillehammer

07.09.

5,22-12

 

5,54

+1,7

Caroline Fleischer, Ski IL

26.10.96

m

U18

Huddinge, SWE

09.06.

5,15-12

 

5,54

+1,8

Ingvild Tvare, IL i BUL

31.05.91

3

KS

Oslo/Bislett

17.08.

5,61-10

 

5,54

+1,1

Mai Britt Berge, Iveland IL

12.07.95

2

UM

Lillehammer

06.09.

4,83-10

 

5,48

+1,8

Karoline W. Johansen, Moelven IL

07.11.97

q

JNM

Ranemsletta

02.08.

4,94-11

 

5,46

+0,3

Nathalie O. Johnsen, Sørild FIK

02.07.98

1

J15

Lyngdal

08.06.

5,13-12

 

5,44

+2,0

Agathe Holtan Wathne, IL Fri

25.07.94

3

UM

Lillehammer

06.09.

5,49-10

 

 

 

20

 

 

 

 

 

 

 

5,41

+0,3

Julie A. Håskjold, Trondheim Fr.

03.08.93

1

KS

Trondheim/St.

11.07.

5,21-10

 

5,41

+1,0

Wendel Håvardstun, Sandefjord TIF

05.06.98

q

NM

Tønsberg

24.08.

4,65-12

 

5,41

+0,8

Cecilie C. Håkegård, Selsbakk IF

07.12.94

q

NM

Tønsberg

24.08.

5,00-10

 

5,40

+1,1

Katrine Haarklau, IL Gular

21.02.91

13

KS

Tuscaloosa, AL

06.04.

5,54-10

 

5,40

+1,8

Frida Thorsås, Urædd Friidrett

31.01.94

m

NM

Oslo/Bislett

20.05.

5,73-12

 

5,38

+1,1

Anne Engen Andersen, Frol IL

14.02.95

4

UM

Lillehammer

06.09.

5,62-12

 

5,37

–0,4

Karoline Klemp Petersen, IL i BUL

22.01.95

1

J19

Lillehammer

21.06.

5,43-12

 

5,33

–0,8

Mari S. Aarø, IL Norna-Salhus

13.02.98

1

J15

Nadderud

14.06.

4,43-12

 

5,33

+1,1

Renate Grimstad, Dimna IL

18.07.92

KS

Nadderud

16.06.

5,09-10

 

5,32

+1,3

Emilie Berge, Iveland IL

07.12.97

m

U18

Huddinge, SWE

09.06.

5,07-12

 

 

 

30

 

 

 

 

 

 

 

5,27

–2,7

Ida Eikeng, Urædd Friidrett

25.06.99

1

J14

Larvik

25.08.

4,82-12

(s)

5,29

+0,0

Karoline Daland, Sørild FIK

13.02.99

1

PEAB

Leirvik

31.08.

5,27-12

(s)

5,25

–0,2

Inger Anne Frøysedal, IK Tjalve

25.04.89

1

KS

Oslo/Bislett

23.09.

6,12-10

 

5,24

+1,4

Karin Busch, SK Vidar

12.07.92

KS

Nadderud

16.06.

5,27-08

 

5,24

–0,3

Kristine B. Akervold, Fagernes IL

17.09.98

2

UM

Lillehammer

07.09.

4,68-12

 

5,23

+1,4

Synnøve Bjørgo Adam, Fagernes IL

15.09.97

q

JNM

Ranemsletta

02.08.

5,18-12

 

5,20

+1,0

Martine Bye, Ogndal IL

20.06.93

m

Ecp

Rib.Brava, POR

30.06.

5,22-11

 

5,20

+1,5

Jenny M. Labråten, IL Tyrving

20.02.97

1

J16

Oslo/Bislett

18.08.

4,41-10

(s)

5,20

+1,1

Mia Erika F. Johansen, Ski IL

01.07.97

3

UM

Lillehammer

08.09.

4,78-12

 

5,19

+0,0

Heidi Gustavsen, Sarpsborg IL

10.05.98

4

UM

Lillehammer

07.09.

4,77-12

 

 

 

40

 

 

 

 

 

 

 

5,18

+1,8

Julie Gaustad, IL i BUL

30.05.96

2

J17

Lillestrøm

26.05.

4-92-12

 

5,18

+1,9

Annika Tollefsen, Aursk.-H (ferierep)

05.01.93

3

KS

Lillehammer

20.06.

5,37-11

 

5,18

+0,0

Hanne Berit Irgens, Sandnes IL

27.06.94

1

KS

Sandnes

25.09.

 

 

5,17

+1,7

Kaja B. Skarland, Overhalla IL

25.03.99

1

J14

Namsos

10.08.

5,21-11

(s)

5,16

+0,4

Malene Liavaag, Hareid IL

09.08.96

2

J17

Fana

02.06.

5,21-12

 

5,16

+0,9

Naruemon Rattanarin, Fagernes IL

27.07.98

1

J15

Nadderud

14.06.

4,54-12

 

5,16

+1,0

Thale L. Bremset, Stjørdal FIK

12.04.99

7

J14

Göteborg/UL, SW

28.06.

4,98-12

(s)

5,14

+1,6

Jenny Nyborg, Steinkjer FIK

16.04.96

1

J17

Trondheim/St.

01.06.

5,21-12

 

5,14

+0,1

Grace Ogoti, Nesbyen IL

06.03.97

1

J16

Lillestrøm

26.05.

5,66-11

 

5,14

+1,4

Kine Terese Skarland, Overhalla IL

31.05.95

4

KS

Lillehammer

20.06.

5,03-11

 

 

 

50

 

 

 

 

 

 

 

5,12

+0,1

Sara Rolfsøn, Moss IL

27.11.94

3

J19

Lillehammer

21.06.

5,39-12

 

5,12

+0,0

Tone Brakedal, Fitjar IL

04.05.99

2

PEAB

Leirvik

31.08.

 

 

5,09

+0,9

Ingvild Drabløs, IL Tyrving

28.02.96

5

J16

Lillehammer

22.06.

4,59-10

 

5,09

+1,1

Julie Bressand, IL Tyrving

20.07.97

q

J16

Göteborg/Ul, SW

28.06.

4,93-12

 

5,09

+1,9

Emily Nyborg, Steinkjer FIK

25.07.98

1

J15

Namsos

10.08.

4,93-12

 

5,09

+0,1

Eline Netland, Sandnes IL

08.04.95

2

KS

Sandnes

25.09.

5,28-12

 

5,05

+0,2

Anna Eikebrokk, IL Tyrving

04.04.97

5

UM

Lillehammer

08.09.

5,12-12

 

5,03

+1,8

Thaniya Panchalingam, L.skog FIL

14.10.98

4

J15

Lillehammer

22.06.

5,11-12

 

5,02

+0,1

Ingri Bøthun-Leganger, Laksevåg TIL

10.07.93

1

KS

Fana

02.06.

5,41-11

 

5,02

–0,3

Ingeborg Sverdrup Rønningen, Ski IL

11.01.94

4

J19

Lillehammer

21.06.

5,62-11

 

 

 

60

 

 

 

 

 

 

 

5,00

+1,0

Synne N. Meløe, Sortland FIK

22.08.98

6

KS

Skellefte​å, SWE

13.07.

 

 

4,99

–0,1

Connie Fredbo, Lyngdal IL

21.09.98

5

J15

Nadderud

14.06.

4,85-12

 

4,99

+0,1

Maiken Skoie Brustad, IL Tyrving

08.02.93

4

KS

Oslo/Bislett

17.08.

4,64-11

 

4,99

+0,4

Kristina Thunem, Fiskå IL

20.05.98

1

J15

Ulsteinvik

21.09.

4,72-12

 

4,98

+1,7

Veslemøy Kollstad, Kr.sands IF

14.06.97

3

J16

Lillehammer

22.06.

4,61-12

 

4,97

+1,5

Åshild Opsal, Ålesunds FIK

10.07.99

1

J14

Ørsta

20.05.

4,65-12

(s)

4,97

+1,0

Stine Marø Sundgot, Dimna IL

24.02.99

1

J14

Ulsteinvik

21.09.

4,47-12

(s)

4,96

+0,9

Hanne Andve, IK Våg

14.05.96

m

UM

Oslo/Bislett

20.05.

5,06-12

 

4,96

–0,1

Amalia Westerlund, Sem IF

26.01.96

3

J17

Lillestrøm

26.05.

5,10-12

 

4,96

+0,9

Martine E. Solbakken, Raufoss IL

20.02.99

1

J14

Gjøvik

25.05.

4,89-12

 

 

 

70

 

 

 

 

 

 

 

4,96

+1,9

Guro Ølnes, IL Tyrving

18.04.97

3

J16

Nadderud

14.06.

4,55-12

 

4,94

+1,8

Thea Leirfall Bremset, Stjørdal FIK

12.04.99

2

J14

Midtkiløra

07.07.

4,98-12

(s)

4,94

–3,2

Benedikte Liland, FIK BFG Fana

17.05.87

1

KS

Fana

30.08.

5,49-04

 

4,94

+0,4

Mari Cecilie Hansen, Ås IL

09.11.95

7

UM

Lillehammer

06.09.

5,08-12

 

4,93

+1,2

Maren Haugen Lillefosse, IL Gneist

12.02.98

2

J15

Fana

02.06.

5,42-12

 

4,92

+1,7

Andrine Lærum, IF Sturla

27.09.99

1

J14

Lillestrøm

26.05.

4,61-12

(s)

4,92

+2,0

Eli Bekken, Hurdal IL

12.09.97

3

J16

Lillestrøm

26.05.

 

 

4,90

–0,5

Line M. Johansson, Sørild FIK

09.02.98

2

J15

Tønsberg

01.06.

4,75-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandsk statsborger/Foreign citizen:

 

 

 

 

 

 

 

5,41

+0,5

Naomi v. d. Broeck, Hovding (BEL)

03.01.96

1

J16

Lillehammer

22.06.

5,59-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Satssone/Zone:

 

 

 

 

 

 

5,11

+0,0

Kristina Reppe, Ranheim IL

03.04.00

1

J13

Nadderud

15.06.

4,09-12

(s)

5,04

–1,9

Guro Storkås, Urædd Friidrett

03.07.00

1

J13

Larvik

25.08.

4,30-12

(s)

5,02

+0,3

Ylinn Tennebø, Almenning IL

10.01.00

1

J13

Ulsteinvik

21.09.

4,63-12

(s)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manglende informasjon om vind/Wind-data missing:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/Wind-assisted:

 

 

 

 

 

 

 

6,20

+2,5

Isabelle Pedersen, IL Norna-S.

27.01.92

2

NM

Tønsberg

25.08.

6,00-12

 

6,11

+2,3

Nadia Akpana Assa, IL i BUL

22.12.95

1

KS

Lillestrøm

26.05.

5,71-12

 

 

 

2/2

 

 

 

 

 

 

 

5,69

+3,6

Monika Benserud, IL Gneist

24.11.96

q

JNM

Ranemsletta

02.08.

5,62-12

 

5,56

+3,0

Caroline Fleischer, Ski IL

26.10.96

2

J17

Nadderud

16.06.

5,15-12

 

5,48

+2,2

Ingvild Tvare, IL Forsøk (ferierep.)

31.05.91

4

KS

Skellefte​å, SWE

13.07.

5,61-10

 

5,42

+2,9

Renate Grimstad, Dimna IL

18.07.92

2

KS

Nadderud

16.06.

5,09-10

 

5,37

+2,1

Kristine B. Akervold, Fagernes IL

17.09.98

1

J15

Fagernes

14.09.

4,68-12

 

5,32

+2,6

Karin Busch, SK Vidar

12.07.92

3

KS

Nadderud

16.06.

5,27-08

 

5,29

+2,7

Malene Liavaag, Hareid IL

09.08.96

4

J17

Lillehammer

22.06.

5,21-12

 

5,29

+2,1

Synnøve Bjørgo Adam, Fagernes IL

15.09.97

q

JNM

Ranemsletta

02.08.

5,18-12

 

5,15

+2,9

Maiken Skoie Brustad, IL Tyrving

08.02.93

6

KS

Nadderud

16.06.

4,64-11

 

4,91

+2,2

Rikke Hauan, FIK Orion

20.01.98

3

J15

Brandbu

09.06.

4,62-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRESTEG/TRIPLE JUMP – 12,60/10,00

NR: 13,83

NM: 11,25

VM-A/B: 14,40/14,20

NRU23: 13,54

NMU23: 10,50

EMU23: 13,00

 

NRU20: 13,36

NMU20: 10,40

EMU20: 12,70

VMU18: 12,35

 

12,95

+0,0

Inger Anne Frøysedal, IK Tjalve

25.04.89

1

NM

Tønsberg

23.08.

13,71-12

 

12,91

+0,0

Oda Utsi Onstad, IK Tjalve

12.05.90

2

NM

Tønsberg

23.08.

13,13-05

 

12,83

+1,7

Frøysedal

 

2

KS

Göteborg/Ul, SWE

30.06.

 

 

12,81

+0,8

Chiamaka Okparaebo, IL i BUL

26.02.92

1

KS

Asker

02.06.

12,75-12

 

12,75

–0,2

Frøysedal

 

1

KS

Mölndal, SWE

03.08.

 

 

 

 

5/3

 

 

 

 

 

 

 

12,48

+0,0

Amalie Tefre Skage, IL Norna-S.

16.05.91

3

NM

Tønsberg

23.08.

13,01-09

 

12,27

+0,5

Monika Benserud, IL Gneist

24.11.96

2

NoJC

Espoo, FIN

17.08.

11,72-12

 

12,06

+1,8

Julie Gaustad, IL i BUL

30.05.96

2

J17

Göteborg/Ul, SWE

30.06.

11,59-12

 

11,98

+0,9

Sofie Olsholt, IL Tyrving

08.02.96

5

J17

Göteborg/Ul, SWE

30.06.

11,39-12

 

11,93

+0,7

Mai Britt Berge, Iveland IL

12.07.95

1

UM

Lillehammer

07.09.

   10,94-12

 

11,81

+1,8

Lene Myrmel, IL Fri

18.05.86

KS

Fana

27.08.

11,63-08

 

11,72

+1,2

Karoline Klemp Petersen, IL i BUL

22.01.95

J19

Nadderud

15.06.

11,63-12

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

11,61

+2,0

Celina M. Solend, Stord IL

29.01.93

2

JNM

Ranemsletta

03.08.

12,08-12

 

11,56

+1,6

Mari S. Aarø, IL Norna-Salhus

13.02.98

1

UM

Lillehammer

06.09.

9,99-12

 

11,56

+1,4

Maren Høgberget, Iveland IL

13.08.89

4

KS

København, DEN

07.09.

11,96-10

 

11,48

+1,4

Ingvild Tvare, IL Forsøk (ferierep.)

31.05.91

2

KS

Skellefteå, SWE

14.07.

11,52-10

 

11,47

+1,4

Ingri Bøthun-Leganger, Laksevåg

10.07.93

KS

Nadderud

15.06.

11,78-10

 

11,37

+1,4

Emilie Berge, Iveland IL

07.12.97

5

JNM

Ranemsletta

03.08.

10,52-12

 

11,37

+0,4

Anna Eikebrokk, IL Tyrving

04.04.97

1

UM

Lillehammer

08.09.

10,88-12

 

11,29

+0,5

Tora Spangen Normann, IL i BUL

25.08.94

3

UM

Lillehammer

07.09.

11,47-12

 

10,99

+0,7

Hedda Utsi Onstad, Fagernes IL

21.06.92

JNM

Ranemsletta

03.08.

11,39-07

 

10,97

–0,6

Caroline Fleischer, Ski IL

26.10.96

5

KS

Asker

02.06.

10,97-12

 

 

 

20

 

 

 

 

 

 

 

10,95

+1,7

Andrine Lærum, IF Sturla

27.09.99

1

J14

Nadderud

16.06.

10,71-12

(s)

10,93

+0,3

Tone Brakedal, Fitjar IL

04.05.99

1

J14

Leirvik

16.08.

10,38-12

(s)

10,91

+1,2

Karoline W. Johansen, Moelven IL

07.11.97

7

JNM

Ranemsletta

03.08.

10,56-11

 

10,90

+0,6

Malin Engan Wiseth, Børsa IL

28.07.97

3

UM

Lillehammer

08.09.

 

 

10,88

+1,7

Maria Lavelle, Haugesund IL

23.10.93

1

U23

Torvastad

27.08.

11,55-11

 

10,87

+1,2

Solveig Hernandez Vråle, IF Sturla

26.07.99

1

J14

Geithus

14.09.

9,93-12

(s)

10,86

+0,9

Naruemon Rattanarin, Fagernes IL

27.07.98

1

J15

Lillehammer

21.09.

10,04-12

 

10,84

+0,5

Elise Nedberg, IL Sandvin

12.03.97

4

UM

Lillehammer

08.09.

10,08-12

 

10,83

+0,7

Rikke Hauan, FIK Orion

20.01.98

1

J15

Brandbu

08.06.

9,81-12

 

10,81

+0,0

Kaja B. Skarland, Overhalla IL

25.03.99

1

PEAB

Stjørdalshalsen

01.09.

10,51-12

(s)

 

 

30

 

 

 

 

 

 

 

10,78

–0,4

Birgitte Kjuus, Raumnes & Årnes IL

30.05.99

1

J15

Oslo/Bislett

17.08.

10,67-12

(s)

10,78

+1,5

Mari Cecilie Hansen, Ås IL

09.11.95

4

UM

Lillehammer

07.09.

10,99-12

 

10,76

+0,7

Heidi Gustavsen, Sarpsborg IL

10.05.98

2

UM

Lillehammer

06.09.

debut-13

 

10,73

–0,2

Mari Låhne Smedsrud, Sem IF

21.07.97

5

UM

Lillehammer

08.09.

10,43-12

 

10,64

+0,9

Hanne Berit Irgens, Sandnes IL

27.06.94

1

J19

Sandnes

10.09.

 

 

10,62

+1,9

Karoline H. Andersen, Halden IL

11.01.93

JNM

Ranemsletta

03.08.

10,37-10

 

10,60

–0,7

Kristin Eide Øien, Eide IL

17.01.95

6

J19

Lillehammer

21.06.

10,73-11

 

10,59

–0,2

Mari Storkås, Urædd Friidrett

27.11.95

1

J19

Skien

01.06.

10,67-12

 

10,59

+0,1

Estelle Grønberg Maillet, Moss IL

21.01.97

1

J16

Moss

17.09.

 

 

10,55

+1,5

Guri S. Aarø, IL Norna-Salhus

10.09.99

3

J14

Nadderud

16.06.

9,98-12

(s)

 

 

40

 

 

 

 

 

 

 

10,55

–0,5

Connie Fredbo, Lyngdal IL

21.09.98

1

J15

Lyngdal

10.09.

 

 

10,46

+1,2

Marthe Haugli Røe, IL Tyrving

12.08.98

5

UM

Lillehammer

06.09.

10,04-12

 

10,43

+0,0

Jorunn Vaagan Hofset, Trondheim

01.07.91

1

KS

Stjørdalshalsen

09.06.

 

 

10,41

+0,7

Ida Eikeng, Urædd Friidrett

25.06.99

1

J14

Porsgrunn

07.05.

debut-13

 

10,39

+0,7

Audhild Høgåsen, Lillehammer IF

12.03.95

1

J19

Lillehammer

21.09.

 

 

10,38

+0,0

Vilde Aasmo, Sandnes IL

10.10.98

1

J15

Sola

03.09.

9,96-12

 

10,36

+1,0

Kari Kuvaas Herting, Bergens TF

14.01.99

1

J14

Fana

07.06.

10,34-12

(s)

10,36

+1,9

Mari Mikkelsen, IL i BUL-Tromsø

17.08.96

6

KS

Skellefteå, SWE

14.07.

10,44-12

 

10,35

+1,8

Cathrine Harris, IL Gneist

30.09.98

J15

Nadderud

15.06.

10,90-12

 

10,35

+1,4

Julie Bressand, IL Tyrving

20.07.97

J16

Nadderud

15.06.

10,84-11

 

 

 

50

 

 

 

 

 

 

 

10,34

+0,8

Telma Eid, Søndre Land IL

20.03.98

6

UM

Lillehammer

06.09.

10,35-12

 

10,32

+0,0

Nathalie O. Johnsen, Sørild FIK

02.07.98

1

J15

Grimstad

20.08.

 

 

10,28

+0,8

Ingrid G. Ytrehus, Kristiansands IF

19.08.96

1

J17

Lyngdal

04.05.

9,85-12

 

10,28

+0,0

Thale L. Bremset, Stjørdal FIK

12.04.99

2

PEAB

Stjørdalshalsen

01.09.

 

 

10,28

+1,1

Emily Nyborg, Steinkjer FIK

25.07.98

7

UM

Lillehammer

06.09.

10,07-12

 

10,23

–0,5

Ellinor Maurstad, FIK Orion

30.06.95

2

KS

Oslo/Bislett

18.07.

debut-13

 

10,23

+1,1

Ane Å. Kamsvåg, Straumsnes IL

11.02.97

7

UM

Lillehammer

08.09.

10,17-11

 

10,21

+1,6

Marie Fostvedt, Asker SK

03.11.96

1

J17

Øvre Eiker/Røren

06.06.

10,69-12

 

10,19

+0,8

Arianne Duarte Morais, IL i BUL

23.05.99

6

J14

Nadderud

16.06.

debut-13

 

10,18

+1,8

Guri S. Aarø, IL Norna-Salhus

10.09.99

2

J14

Fana

07.06.

9,98-12

(s)

 

 

60

 

 

 

 

 

 

 

10,18

+1,0

Sara Dorthea Jensen, Bryne FIK

15.03.96

1

J16

Bryne

11.09.

9,28-10

 

10,13

–0,1

Sarah Amundsen, Ås IL

13.07.98

1

J15

Oslo/Bislett

25.09.

 

 

10,12

+0,6

Guro Ølnes, IL Tyrving

18.04.97

9

UM

Lillehammer

08.09.

9,96-12

 

10,11

+1,6

Anne Marte Haugen, Modum FIK

14.12.88

1

KS

Geithus

14.09.

10,82-04

 

10,10

+0,0

Andrea Sofie Grytten, IL Valder

22.07.99

3

PEAB

Stjørdalshalsen

01.09.

 

 

10,10

+1,4

Aliyah Osuman, IF Sturla

26.02.99

3

J14

Geithus

14.09.

10,53-12

(s)

10,09

+0,0

Jenny Nyborg, Steinkjer FIK

16.04.96

1

J17

Stjørdalshalsen

09.06.

10,49-11

 

10,05

+1,6

Målfrid Pettersen Lunde, Fana IL

06.02.97

1

J16

Fana

18.09.

10,62-11

 

10,02

+1,6

Marie Skjæggestad, IL Tyrving

18.01.99

J14

Nadderud

16.06.

debut-13

 

10,00

+1,8

Julie Thue Holthe, IL Tyrving

05.01.98

4

J15

Oslo/Bislett

17.08.

debut-13

 

 

 

70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandsk statsborger/Foreign citizen:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utenlandsk klubb/Foreign club:

 

 

 

 

 

 

 

10,49

+1,3

Liv Rasdal Håland, Lyon Athletisme

09.05.94

11

KS

Vénissieux, FRA

19.05.

10,76-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Satssone/Zone:

 

 

 

 

 

 

10,39

+1,3

Emily Solem-Young, Fana IL (GBR)

24.03.00

1

J13

Leirvik

16.08.

 

 

10,32

+0,0

Kleive

 

1

PEAB

Stjørdalshalsen

01.09.

 

 

10,21

+2,0

Anna Evensen, IL Gneist

17.10.00

2

J13

Fana

12.05.

 

 

10,13

–0,3

Guro Storkås, Urædd Friidrett

03.07.00

1

PEAB

Jessheim

01.09.

 

 

10,02

0,4

Brita Mehl Lode, Bergens TF

18.02.00

1

J13

Fana

31.05.

 

 

10,01

–2,2

Ylinn Tennebø, Almenning IL

10.01.00

1

J13

Byrkjelo

29.09.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manglende informasjon om vind/Wind-data missing:

 

 

 

 

 

 

 

10,60

–––

Kari Strømhaug, IL Tyrving

04.07.97

1

J18

Endicott, NY

11.05.

 

 

10,06

–––

Emilie Indreberg, Njård (ikke NFIF)

24.08.96

2

J18

Manila, PHI

12.04.

10,17-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/Wind-assisted:

 

 

 

 

 

 

 

12,73

+3,7

Inger Anne Frøysedal, IK Tjalve

25.04.89

1

KS

Oslo/Bislett

18.08.

13,71-12

 

12,70

+3,1

Chiamaka Okparaebo, IL i BUL

26.02.92

10

DL

Oslo/Bislett

13.06.

12,75-12

 

 

 

2/2