NORSK INNENDØRSSTATISTIKK 01.07.2012 - 30.06.2013

 

Norwegian Indoor statistics 01.07.2012 -  30.06.2013

 

Utarbeidet av Jo Nesse, SRU

med bidrag fra Morten Haave, SRU og Jan Jørgen Moe, SRU

 

Basert på resultater mottatt pr. 31.12.2013.

 

Statistikk-og Rekordutvalget i NFIF nedlegger kolossale mengder ubetalt tid på å holde statistikkene à jour. Vi ber derfor om at alle arrangører gir sitt bidrag til ajouriteten gjennom omgående å sende inn resultatlister etter stevnene.

Resultater som ikke er rapportert til NFIF, blir ikke statistikkført.  

 

For å kunne sammenligne årets resultater med tidligere sesongers, har vi tatt med besteresultatet på 2000-tallet samt gjennomsnittene for de ti beste alle år siden NFIF startet opp med egne innendørsstatistikker. Der årets gjennomsnitt er bedre enn ett eller flere tidligere sesongers, er de gamle snittene uthevet. Rekordsnitt er merket i rødt.

Snittene er bedre enn i fjor i :       

Menn:                   60m, 100m, 400m, 3000m, høyde, høyde uten tilløp, stav, lengde uten tilløp og kule

Kvinner:              60m, 100m, 200m (rekord), 400m (rekord), 800m, 1500m, 60m hekk (rekord), stav                                  (rekord), lengde uten tilløp og kule

 

Siden forrige versjon er det satt ny norsk årsbeste i følgende øvelser:

Menn:                    Ingen

Kvinner:              Ingen

 

Det er satt følgende rekorder denne vinteren:         

Menn senior:       100 meter            Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL                  10.30

60 m hekk            Vladimir Vukicevic, SK Vidar                      7.69

4 x 200 meter      Norge                                                                   1:26.62

Menn U23:           800 meter            Thomas Rooth, Ull-Kisa IL                            1:49.50

60 m hekk            Vladimir Vukicevic, SK Vidar                      7.78

                                                              Vladimir Vukicevic, SK Vidar                      7.72

                                                               Vladimir Vukicevic, SK Vidar                      7.71

                                                               Vladimir Vukicevic, SK Vidar                      7.69

                               4 x 200 meter      Sandnes IL                                                         1:29,51

Menn U20:           Stav                       Eirik Greibrokk Dolve, IL Fri                      5,06

                                                               Eirik Greibrokk Dolve, IL Fri                      5,11

                               4 x 200 meter      IL i BUL                                                             1:31.26

Kvinner senior:  60m                       Ezinne Okparaebo, IL i BUL                        7,13

400m                     Line Kloster, SK Vidar                                   53.58

                                                               Line Kloster, SK Vidar                                   53,25

                                                               Line Kloster, SK Vidar                                   53,15

                                                               Line Kloster, SK Vidar                                   52,78

                               100m hekk           Isabelle Pedersen, IL Norna-Salhus            13.50

                               4 x 200 m             SK Vidar                                                             1:39.14

                                                               Norge                                                                   1:35,61

Kvinner U23:      100 m hekk:        Isabelle Pedersen, IL Norna-Salhus            13.50

 

Resultater, kommentarer og rettelser kan sendes til jo.nesse@storebrand.no

 

Tegnforklaring/Legend:

+ – utenlandsk statsborger/foreign citizen

x – utenfor konkurranse/outside competition

* – ubekreftet/not confirmed

u – utendørs/outdoor (standing jumps)

f – flat bane/unbanked (200

 

 

MENN

 

 

 

 

 

 

 

60 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:            6.74 – Aham Okeke, IK Tjalve

Best 2002:            6.70 – John Ertzgaard, Raufoss IL

Best 2003:            6.81 – John Ertzgaard, Raufoss IL

Best 2004:            6.72 – John Ertzgaard, Raufoss IL

Best 2005:            6.81 – Martin Rypdal, IL BUL-Tromsø

Best 2006:            6.81 – Martin Rypdal, IL BUL-Tromsø

Best 2007:            6.73 – Martin Rypdal, IL BUL-Tromsø

Best 2008:            6.55 – Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL

Best 2009             6.85 – Paul Anders Holte, IL Skjalg

Best 2010:            6.67 – Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL

Best 2011:            6.69 – Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL

Best 2012:            6.64 – Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2012

6.935

2001

6.914

1990

6.990

2011

6.918

2000

6.837

1989

6.983

2010

6.935

1999

6.887

1988

7.011

2009

6.941

1998

6.876

1987

7.013

2008

6.874

1997

6.873

1986

7.110

2007

6.876

1996

6.816

1985

7.130

2006

6.952

1995

6.870

1984

7.196

2005

7.012

1994

6.942

1983

7.058

2004

6.944

1993

6.972

1982

7.140

2003

7.047

1992

6.942

1981

7.164

2002

6.918

1991

6.999

 

 

 

Snitt 2013:           6,911

 

Norsk rekord:

6.55

Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL

Gent, BLE

24.02.2008

Norsk rekord U23:

6.57

Fernando Ramirez, IL i BUL

Liévin, FRA

18.02.1996

Norsk rekord U20:

6.81

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

Birmingham, GBR

23.02.2008

 

EM-krav:             6,80

 

6,59

Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL

010184

(2)s1
EM

Göteborg, SWE

02.03

6.55-08

6,61

Saidy Ndure

 

(4)
EM

Göteborg, SWE

02.03

 

6,63

Saidy Ndure

 

(1)A
MS

Florø

16.02

 

6,65

Saidy Ndure

 

(5)
MS

Gent, BEL

10.02

 

6,65

Saidy Ndure

 

(2)h2
EM

Göteborg, SWE

01.03

 

6,68

Saidy Ndure

 

(1)h1
MS

Florø

16.02

 

6,69

Saidy Ndure

 

(2)h1
MS

Gent, BEL

10.02

 

6,86

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

131289

(1)
NM

Haugesund

02.02

6.81-08

6,87

Nikolai Bjerkan, IL BUL-Tromsø

050192

(1)
U23

Steinkjer

09.03

6.96-12

6,89

Thomas Wiborg, Herkules Friidrett

041187

(1)
MS

Eidanger

13.03

6.90-10

6,90

Bjerkan

 

(1)h1
MS

Steinkjer

26.01

 

 

 

 

 
 

 

 

 

6,91

Bjørnå Berntsen

 

(1)s1
NM

Haugesund

02.02

 

6,92

Bjørnå Berntsen

 

(1)
MS

St. Gallen, SUI

20.01

 

6,92

Bjørnå Berntsen

 

(1)h1
MS

Malmö, SWE

26.01

 

6,93

Bjerkan

 

(1)
MS

Tromsø

16.01

 

6,93

Bjørnå Berntsen

 

(5)
FIN/SWE

Växjö, SWE

09.02

 

6,94

Peter Osazuwa, IL i BUL

070789

(1)
MS

Lillestrøm

26.01

6.93-12

6,94

Wiborg

 

(1)
MS

Eidanger

27.01

 

6,95

Wiborg

 

(1)h1
MS

Eidanger

27.01

 

6,95

Osazuwa

 

(1)s2
NM

Haugesund

02.02

 

6,95

Wiborg

 

(1)s3
NM

Haugesund

02.02

 

6,95

Osazuwa

 

(2)
NM

Haugesund

02.02

 

 

 

 

 
 

 

 

 

6,95

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

290786

(3)
NM

Haugesund

02.02

6.86-11

6,95

Osazuwa

 

(6)
FIN/SWE

Växjö, SWE

09.02

 

6,96

Bjørnå Berntzsen

 

(1)
MS

Drammen

13.01

 

6,96

Bjerkan

 

(2)s1
NM

Haugesund

02.02

 

6,97

Bjerkan

 

(1)
MS

Steinkjer

26.01

 

6,97

Bjørnå Berntsen

 

(2)h2
MS

Florø

16.02

 

6,97

Bjørnå Berntsen

 

(3)A
MS

Florø

16.02

 

6,99

Bjørnå Berntsen

 

(1)h4
NM

Haugesund

02.02

 

6,99

Salum Kashafali, IL Norna-Salhus

251193

(2)s2
NM

Haugesund

02.02

7.08-12

 

 

 

 
 

 

 

 

7,00

Kristoffer Buhagen, Trondheim Friidrett

040292

(2)
U23

Steinkjer

09.03

7.12-12

7.01

Even Pettersen, Urædd Friidrett

121093

(3)s2
NM

Haugesund

02.02

6.93-12

7,01

Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

121291

(1)B
MS

Florø

16.02

7,22-12

 

(10)

 

 
 

 

 

 

7,01

Jonas Halonen, IL Tyrving

180195

(1)
G18/19

Steinkjer

09.03

7.04-12

7,02

Henrik Johnsen, IK Tjalve

070286

(2)
MS

Steinkjer

26.01

6.80-07

7,02

Jostein Joshua Fossøy, Florø TIF

010992

(2)h6
NM

Haugesund

02.02

6.99-12

7,03

Alexander Karlsson, IL Gular

230988

(2)B
MS

Florø

16.02

6.98-09

7,03

Karsten Warholm, Dimna IL

280296

(1)
G17

Steinkjer

09.03

7.22-12

7,04

Martin Forbergskog, Moelven IL

270391

(3)=s1
NM

Haugesund

02.02

7.08-10

7,04

Eirik Tanberg, Sigdal FIK

200887

(3)=s1
NM

Haugesund

02.02

6.95-11

7,04

Andres Stokka Andersen, Sandnes IL

070292

(1)
MS

Sandnes

06.02

7.07-11

7,06

Lars Jøran Storhaug, IL Skjalg

290689

(1)h3
NM

Haugesund

02.02

7,02-12

7,07

Tomas Bjerknesli, IL BUL-Tromsø

290595

(2)
G18/19

Steinkjer

09.03

7.26-12

 

(20)

 

 
 

 

 

 

7,07

Simen Sigurdsen, Herkules Friidrett

220193

(2)
MS

Eidanger

13.03

7.14-12

7,08

Nickolai Jallow, IF Hellas

030491

(1)h3
U23

Steinkjer

09.03

7.28-12

7,08

Henrik Overvåg, Dimna IL

170694

(2)s1
G18/19

Steinkjer

09.03

7.16-11

7,10

Even Meinseth, Sørild FIK

220596

(2)
G17

Steinkjer

09.03

7.41-12

7,11

Per Magnus Arjun Solli, IK Tjalve

040691

(2)h2
NM

Haugesund

02.02

6.98-10

7,11+

Kathan Yohanathan, IL Tyrving (SRI)

150294

(4)s1
NM

Haugesund

02.02

7.36-12

7,12

Riquelvis Santiago, IL i BUL

010187

(3)h4
NM

Haugesund

02.02

7.11-12

7,12

Sondre Mulongo Nystrøm, Lillehammer IF

210694

(1)s2
G18/19

Steinkjer

09.03

7.24-12

7,12

Daniel Engen Lauritzen, Moss IL

300594

(2)s2
G18/19

Steinkjer

09.03

7.04-11

7,12

Kristian Iverin, IF Hellas

110491

(5)
U23

Steinkjer

09.03

7.39-12

7,13

Øystein Klareng, FIK Orion

161196

(1)h2
G17

Steinkjer

09.03

Debut-13

 

(30)

 

 
 

 

 

 

7,14

Torbjørn Lysne, IL Gular

300190

(6)s1
NM

Haugesund

02.02

7.13-11

7,16

Alexander Dahlstrøm Winger, IK Tjalve

070689

(3)h1
MS

Steinkjer

26.01

6.94-11

7,16

Ousman Touray, IL I BUL

130195

(4)h6
NM

Haugesund

02.02

7.43-12

7,16

Amund Høie Sjursen, IL Gneist

160196

(3)h2
G17

Steinkjer

09.03

7.42-12

7,17

Kåre Vedvik, IL Skjalg

160394

(1)
G18/19

Haugesund

20.01

Debut-13

7,17

Samuel Gyedu, IL i BUL

010594

(1)
G18/19

Lillestrøm

26.01

7.25-12

7,18

Eirik Thorshaug, Trondheim Friidrett

100587

(3)
MS

Steinkjer

26.01

7.11-12

7,18

Nils-Paul Skåra, IL i BUL

260387

(7)s2
NM

Haugesund

02.02

Debut-13

7,19

Vegard Jenset Øien, Ranheim IL

260990

(1)
MS

Trondheim/Ra

06.02

7.13-12

7,19

Kjartan Løvoll, SK Vidar

210192

(2)h3
U23

Steinkjer

09.03

7.27-12

 

(40)

 

 
 

 

 

 

7,20

Eirik Haugstad, IL i BUL

170194

(2)h5
NM

Haugesund

02.02

7,17-12

7,21

Thomas Firing, Ranheim IL

220992

(1)
MS

Trondheim/Ra

04,11

7.11-12

7,21

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

100890

(2)
MS

Haukås

19.01

7.17-11

7,21

Hans Olav Uldal, Sandnes IL

161282

(1)
MS

Kristiansand

27.01

7.13-05

7,21

Ådne Karstad, IL Runar

211295

(4)h5
MS

Göteborg, SWE

02.02

7.36-11

7,21

Gilbert Ofori, Trondheim Friidrett

100494

(4)h2
NM

Haugesund

02.02

7.22-12

7,21

Jonathan Quarcoo, FIK Orion

131096

(1)
G17

Stange

16.03

Debut-13

7,22

Odd Eiken, Ranheim IL

280391

(2)
MS

Trondheim/Ra

04.11

7.16-12

7,22

Håkon Morken, Lillehammer IF

200493

(1)
MS

Lillehammer

26.12

7.18-12

7,22

Jostein André Kvikstad, Bodø FIK

311293

(3)h5
NM

Haugesund

02.02

7.23-12

 

(50)

 

 
 

 

 

 

7,22

Sivert Korshavn-Jartoft, IL i BUL

090295

(2)h1
G18/19

Steinkjer

09.03

7.27-12

7,23

Henrik Holmberg, Vik IL

230989

(-)M
MS

Mankato, USA

10.02

7.28-12

7,24

Eric Alberto Marhaug, Bodø FIK

050496

(1)
G16

Bodø

18.12

7.14-12

7,24

Marius Bull Hjeltnes, IL Gular

220696

(3)
MS

Haukås

19.01

Debut-13

7,25

Ingar Kiplesund, Trondheim Friidrett

171196

(1)h2
MS

Steinkjer

26.01

7.35-12

7,25

Nzimirro Adam Obiora, IL i BUL

070994

(1)
G18/19

Stange

16.03

7.34-11

7,26

Vebjørn Gilde, Lillehammer IF

050393

(2)
MS

Lillehammer

26.12

7.31-12

7,26

John Anders Hovland, Moss IL

130195

(3)h7
MS

Göteborg, SWE

02.02

7.33-12

7,26+

Ottar Jonsson, Sandnes IL (ISL)

190283

(5)h8
NM

Haugesund

02.02

7.31-12

7,26

Simen Tjelta Larsen, IL Skjalg

040194

(6)s2
G18/19

Steinkjer

09.03

7.45-12

7,27

Joachim Sandberg, Sandnes IL

180595

(3)h7
NM

Haugesund

02.02

7.45-12

 

(60)

 

 
 

 

 

 

7,29

Martin Roe, IL Fri

010492

(5)h7
NM

Haugesund

02.02

7.06-11

7,29

Sondre Loftås Kåstad, Osterøy IL

050596

(1)
G17

Haukås

17.02

7.30-12

7,29

Abou Granli Diomandé, FIK Orion

220597

(1)s1
G16

Steinkjer

09.03

7.50-12

7,30

Michael Rosenberg, Lillehammer IF

100590

(6)A
MS

Stange

19.01

6.99-10

7,31

Kristian Hansen Bruvik, IL Fri

090794

(3)h4
U20

Tallin, EST

05.01

7.51-12

7,31

Marius Bakken Støle, Sandnes IL

060693

(1)
MS

Haugesund

06.01

7.37-12

7,31

Hans Christian Walker, IL I  BUL

220395

(5)
G18/19

Lillestrøm

26.01

7.35-11

7,32

Fredrik Kortner, Herkules Friidrett

040881

(3)
MS

Eidanger

13.03

7.33-10

7,33

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

090291

(1)B
MS

Stange

19.01

7,27-12

7,33

John Huse Olsen, IK Tjalve

160193

(5)h2
U23

Steinkjer

09.03

7.24-10

 

(70)

 

 
 

 

 

 

7,33

Yobe Najar, IL i BUL

091196

(7)
G17

Steinkjer

09.03

7.48-12

7,34

Eivind Hvistendahl, IL Tyrving

230396

(1)
G17

Lillestrøm

26.01

7,52-12

7,34

Jan-Lewi Evensen, Kristiansands IF

200882

(4)h4
NM

Haugesund

02.02

7.15-03

7,34

Øivind Hjelle, Trondheim Friidrett

270991

(4)h1
U23

Steinkjer

09.03

Debut-13

7,34

Marius Mellum, Ullensaker/Kisa IL

160496

(3)
G17

Stange

16.03

7.47-12

7,35

Lars Vikan Rise, Sandnes IL

231188

(1)h2
MS

Trondheim/Ra

20.01

7.20-11

7,35

Mathias Haugsdal, IL Tyrving

190794

(2)
G18/19

Rud

03.03

7.65-12

7,35

Hallvard Hauge Hornes, IL Tyrving

021095

(3)h2
G18/19

Steinkjer

09.03

7.69-12

7,37+

Imran Sesay, IF Hellas (SLE)

271296

(2)
G17-19

Drammen

10.02

7.24-12

7,37

Kristian Berg, IL i BUL

230494

(1)h1
G18/19

Oslo/Ek

02.03

7,46-12

7,37

Ole-Martin Eidesen, IL BUL-Tromsø

230394

(2)
MS

Tromsø

17.04

7.05.12

 

(80)

 

 
 

 

 

 

7,38

Henrik Nilsen, Malvik IL

280195

(3)
MS

Trondheim/Ra

05.12

7.30-11

7,38

Philip Østli, Ranheim IL

140190

(5)h4
NM

Haugesund

02.02

7.48-07

7,38

Asgeir Uthaug, IL Skjalg

060494

(4)h1
G18/19

Steinkjer

09.03

7,61-12

7,38

Stian Løvås Aaen, FIK Orion

281295

(3)h5
G18/19

Steinkjer

09.03

7.49-12

7,39

Thomas Bydal Jakobsen, IL i BUL

210185

(2)A
MS

Oslo/Ek

01.12

7.35-11

7,39

Aksel Fossvik, Steinkjer FIK

271094

(5)h6
NM

Haugesund

02.02

7.53-12

7,39

Philip Bay Andersen, Kristiansands IF

250494

(3)
G17-19

Drammen

10.02

7.24-11

7,39

Peter Quarcoo, IL Gular

200393

(1)
MS

Haukås

17.02

7.34-12

7,39

Bjørnar Lie, FIK Orion

130298

(1)h1
G15

Steinkjer

09.03

7,77-2

7,40

Sindre Birkeland, Haugesund IL

060395

(6)h3
NM

Haugesund

02.02

7,64-12

 

(90)

 

 
 

 

 

 

7,40

Joakim Moss Grutle, Stord IL

010796

(6)h7
NM

Haugesund

02.02

7.40-12

7,40

Rein Åsmund Torsvik, Sandnes IL

170392

(3)
MS

Sandnes

02.03

7.32-12

7,41

Morten Osvaldsen, IL BUL-Tromsø

240495

(2)
MS

Tromsø

12.12

7.41-12

7,41

Andreas Emil Haukås, IL Norna-Salhus

020693

(4)
MS

Haukås

19.01

7.51-12

7,41

Rolf Einar Vikanes, IK Tjalve

040792

(6)h6
NM

Haugesund

02.02

7.18-11

7,41

Mathias Myhre, Ålesund FIK

031195

(4)h4
G18/19

Steinkjer

09.03

7.47-12

7,42

Jørgen Kåshagen, Moelven IL

221094

(5)h4
G18/19

Steinkjer

09.03

7,61-11

7,43

Bård Venholen, FIK Ren-Eng

110475

(3)A

MS

Stange

15.12

7,07-02

7,43+

Byamungu Kabiraba, Larvik TIF (COD)

220195

(2)h1

MS

Göteborg, SWE

02.02

7,52-12

7,43

Torgeir Andersen, Haugesund IL

100395

(1)
G18/19

Haugesund

23.02

7.47-12

7,44

Jo Erling Svenni, Herkules Friidrett

300195

(1)
G18/19

Eidanger

27.01

Debut-13

 

(100)

 

 
 

 

 

 

7,44

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

190298

(2)
G15

Steinker

09.03

7,58-12

7,45+

Christian Kongolo, Søndre Land IL (COD)

150195

(2)
G18/19

Stange

19.01

7,73-12

7,45

Emil Haaland, Søgne IL

261192

(4)
MS

Kristiansand

27.01

7.18-11

7,45+

Konrad Pieszak, Egersunds IK (POL)

131293

(5)
MS

Sandnes

02.03

Debut-13

7,45

Sharanan Kulam, IL Tyrving

160795

(5)h2
G18/19

Steinkjer

09.03

Debut-13

7,46

Ådne Andersen, Hareid IL

180194

(6)
MS
Trondheim/Ra

20.02

7,54-11

7,46

Martin Gjertsen, Ranheim IL

070393

(6)h3
U23

Steinkjer

09.03

7.42-12

7,46

Martin Kanestrøm, Lambertseter IF

231196

(2)
G17

Örebro, SWE

23.03

7,68-12

7,47

Thomas M. Heggøy, Stord IL

250594

(1)

G18/19

Leirvik

28.12

7,53-12

7,47

Trond Lindanger, Sandnes IL

201172

(2)
MS

Haugesund

20.01

6.97-97

7,47

Petter Gire Døhlie, Trondheim FIK

020685

(4)h2
 MS

Steinkjer

26.01

7.28-07

7,47

Lars Forum Skaara, Larvik TIF

131195

(6)h4
MS

Göteborg, SWE

02.02

7,55-12

 

(110)

 

 
 

 

 

 

7,49

Markus Olaves Johansen, IK Hind

010695

(3)
MS

Tromsø

03.02

7,54-11

7,49

Hallbjørn Hasund Thorseth, Dimna IL

050195

(2)
G18/19

Haukås

10.02

7,52-12

7,49

Magnus Dehli Vigeland, OSI

250978

(1)
MS

Oslo/Ek

02.03

7.33-12

7,50+

Anton Sudarshan, IL i BUL (SRI)

200892

(3)h1
MS

Lillestrøm

26.01

Debut-13

7.50+

Bartek Sakowski, SK Vidar (POL)

030798

(2)
G15

Stange

16.03

Debut-13

 

Ikkegodkjente resultater/Not sanctioned results:

Ekstra løp/Extra race:

6,92

Wiborg

 

(1)
MS

Eidanger

13.03

 

7,27

Fredrik Kortner, Herkules Friidrett

040881

(3)
MS

Eidanger

13.03

 

7,33

Morten Osvaldsen, IL BUL-Tromsø

240495

(2)
MS

Tromsø

02.02

 

7,34

Markus Olaves Johansen, IK Hind

010695

(3)
MS

Tromsø

02.02

 

 

Manuell tidtagning/handtiming:

7,2

Lars Andreas Arud, SK Snøgg

030395

(1)
G17

Notodden

14.12

 

7,2

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

090291

(1)
MS

Stange

05.01

 

7,2

Lars Einar Røise, IK Våg

221196

(1)
G17

Lyngdal

12.01

 

7,2

Espen Dale Ekeberg, Snøgg Friidrett

150694

(1)
G19

Notodden

01.02

 

7,2+

Christian Kongolo, Søndre Land IL (COD)

150195

(1)
G18

Hov

16.02

 

 

 

100 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:            10.95 – Ole Christian Østrem, Lillehammer IF

Best 2002:            10.67 – John Ertzgaard, Raufoss IL

Best 2003:            11.52 – Jonathan Bille Perez, IL Sandvin

Best 2004:            11.07 – Einar Inge Aasen, IF Hellas

Best 2005:            11.04 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2006:            10.83 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2007:            10.82 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2008:            10.67 – Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

Best 2009:            10.67 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2010:            10.40 – Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL

Best 2011:            10.93 – Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

Best 2012:            11.29 – Jostein Jossua Fossøy, Florø TIF

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2012

11.422

2001

11.361

1990

11.121

2011

11.229

2000

10.934

1989

11.290

2010

10.987

1999

11.062

1988

11.238

2009

   -

1998

11.045

1987

11.364

2008

11.065

1997

11.221

1986

11.310

2007

11.208

1996

11.029

1985

11.332

2006

11.215

1995

11.005

1984

11.177

2005

11.462

1994

    -

1983

11.203

2004

11.285

1993

11.249

1982

11.120

2003

   -

1992

11.288

1981

11.170

2002

11.140

1991

11.288

 

 

 

Snitt 2013:           11,028

 

Norsk rekord:

10.31

Geir Moen, Moss IL

Tampere, FIN

12.02.1996

Norsk rekord U23:

10.57

Fernando Ramirez, SK Vidar

Drammen

29.01.1995

Norsk rekord U20:

10.67

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

Florø

09.02.2008

 

10,30

Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL

010184

(1)h2
MS

Florø

16.02

10.40-10
10,80

Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

121291

(1)h1

MS

Florø

16.02

11.21-10
10,86

Nicolai Bjerkan, BUL-Tromsø, Friidrett

050192

(1)

MS

Luleå, SWE

23.03

11,65-10
10,93

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

131289

(1)h2
MS

Drammen

13.01

10.67-08

10,95

Alexander Karlsson, IL Gular

230988

(2)h1
MS

Florø

16.02

11.07-11

11,13

Per Magnus Arjun Solli, IK Tjalve

040691

(3)h2
MS

Drammen

13.01

10.86-10

11,28

Eirik Haugstad, Nesodden IF

170194

(1)h3
G18/19

Drammen

13.01

11,35-12

11,33

Riquelvis Santiago, IL i BUL

010187

(4)h2
MS

Drammen

13,01

11-36-09

11,35

Ousman Touray, IL i BUL

130195

(2)h3
G18/19

Drammen

13.01

11,79-12

11,35

Jostein Joshua Fossøy, Florø TIF

010992

(5)h2
MS

Drammen

13.01

11.29-12

 

(10)

 

 
 

 

 

 

11,37

Nickolai Jallow, IF Hellas

030491

(1)h1
MS

Drammen

13.01

11.38-12

11,44

Ådne Karstad, IL Runar

211295

(3)h3
G18/19

Drammen

13.01

11.69-11
11,51

Nzimirro Adam Obiora, IL i BUL

070994

(1)h2
G18/19

Drammen

13.01

11,78-11

11,55

Samuel Gyedu, IL i BUL

010594

(4)h3
G18/19

Drammen

13.01

11.71-12
11,57

Sivert Korshavn-Jartoft, IL i BUL

090295

(5)h3
G18/19

Drammen

13.01

11,93-11
11,60

Kristian Berg, IL i BUL

230494

(1)h1
G18/19

Drammen

13.01

11,84-12

11,64+

Kathan Yohanathan, IL Tyrving (SRI)

150294

(6)h3
G18/19

Drammen

13.01

12,18-10

11,69

Lars Andreas Arud, Snøgg Friidrett

030395

(2)h2
G18/19

Drammen

13.01

Debut-13

11,74

Eivind Hvistendahl, IL Tyrving

230396

(1)h2
G17

Drammen

13.01

Debut-13

11,74

Sharanan Kulam, IL Tyrving

160795

(2)h1
G18/19

Drammen

13.01

Debut-13

                              

 

150 METER

 

 

 

 

 

 

 

17,26

Martin Roe, IL Fri

010492

(1)

MS

Haukås

27.01

Debut-13

17,93

Emil Engelsen Holm, IL Gneist

030797

(1)

G16

Haukås

27.01

19.05-12

 

Ikke godkjente resultater/Not sanctioned results:

Ikke standard bane/Irregular track:

16,23

Håkon Morken, Lillehammer IF

200493

(1)

MS

Lillehammer

26.12

 

16,32

Vebjørn Gilde, Lillehammer IF

050393

(2)

MS

Lillehammer

26.12

 

 

 

200 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:            21.79 – Aham Okeke, IK Tjalve

Best 2002:            21.55 – Geir Moen, Moss IL

Best 2003:            21.35 – Morten Sand, Lillehammer IF

Best 2004:            21.53 – Morten Sand, Lillehammer IF

Best 2005:            21.82 – Martin Rypdal, IL BUL-Tromsø

Best 2006:            21.70 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2007:            21.81 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2008:            21.70 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2009:            21.61 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2010:            21.88 – Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

Best 2011:            21.53 – Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

Best 2012:            21.49 – Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2012

22.024

2001

22.245

1990

22.694

2011

22.247

2000

21.984

1989

22.932

2010

22.312

1999

22.232

1988

22.739

2009

22.220

1998

22.064

1987

22.759

2008

22.273

1997

22.060

1986

22.710

2007

22.452

1996

22.070

1985

22.903

2006

22.515

1995

21.880

1984

23.374

2005

22.422

1994

22.179

1983

    -

2004

22.589

1993

22.524

1982

    -

2003

22.301

1992

22.333

1981

    -

2002

22.394

1991

23.085

 

 

 

Snitt 2013:           22,061

 

Norsk rekord:

20.51

Geir Moen, Moss IL

Liévin, FRA

19.02.1995

Norsk rekord U23:

21.28

John Ertzgaard, IK Tjalve

Genova, ITA

18.02.1998

Norsk rekord U20:

21.54

John Ertzgaard, IK Tjalve

Stange  

04.02.1996

 

21,79

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

090291

(1)

U23

Steinkjer

10.03

22.00-11

21,83

Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

121291

(1)h1

U23

Steinkjer

10.03

22.21-10

21,85

Strømmen Kjerpeset

 

(2)

U23

Steinkjer

10.03

 

21,87

C.E. Kåshagen

 

(1)h2

U23

Steinkjer

10.03

 

21,99

Eirik Tanberg, Sigdal FIK

200887

(5)

SWE/FIN

Växjö, SWE

09.02

21.96-11

22,00

Henrik Johnsen, IK Tjalve

070286

(1)

MS

Steinkjer

26.01

22.14-12

22,00

Strømmen Kjerpeset

 

(1)h11

NM

Haugesund

02.02

 

22,01

Strømmen Kjerpeset

 

(1)

NM

Haugesund

03.02

 

22,02

Håkon Morken, Lillehammer IF

200493

(1)h1

MS

Stange

20.01

21.90-12

22,11

Ousman Touray, IL i BUL

130195

(1)

G18/19

Steinkjer

10.03

23,55-12

22,12

C. E. Kåshagen

 

(1)h5

MS

Stange

09.02

 

22,14

Mauritz Kåshagen, Moelven IL

150289

(2)h1

MS

Stange

20.01

22.34-09

22,14

Tanberg

 

(1)h11

NM

Haugesund

02.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22,21

Henrik Overvåg, Dimna IL

170694

(2)

G18/19

Steinkjer

10.03

22.67-12

22,23

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

290786

(1)h2

NM

Haugesund

02.02

21.49-12

22,27

Vegard Jenset Øien, Ranheim IL

260990

(1)h1

NM

Haugesund

02.02

22.41-12

 

(10)

 

 

 

 

 

 

22,40

Marius Bakken Støle, Sandnes IL

060693

(2)h2

U23

Steinkjer

10.03

22.99-12

22,43

Karsten Warholm, Dimna IL

280296

(1)

G17

Steinkjer

10.03

22.98-12

22,46

Per Magnus Arjun Solli, IK Tjalve

040691

(1)h2

NM

Haugesund

02.02

21.83-11

22,46

Torbjørn Lysne, IL Gular

300190

(1)h6

NM

Haugesund

02.02

22.38-12

22,52

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

100890

(1)h1

MS

Haukås

09.02

22.33-11

22,54

Joachim Sandberg, Sandnes IL

180595

(1)h2

G18/19

Steinkjer

10.03

22.97-12

22.56

Jonas Halonen, IL Tyrving

180195

(1)h1

MS

Rud

25.04

23.62-12

22,61

Nikolai Bjerkan, BUL-Tromsø Friidr.

050192

(3)h2

U23

Steinkjer

10.03

23,20-11

22,64

Peter Osazuwa, IL i BUL

070789

(1)h8

NM

Haugesund

02.02

22.46-12

22,68

Lars Jøran Storhaug, IL Skjalg

290689

(1)h10

NM

Haugesund

02.02

22.48-12

 

(20)

 

 

 

 

 

 

22,68

Odd Eiken, Ranheim IL

280391

(1)h3

U23

Steinkjer

10.03

22.31-12

22,69

Kjartan Løvoll, SK Vidar

210192

(2)h1

U23

Steinkjer

10.03

23.05-09

22,71

Eirik Haugstad, IL i BUL

170194

(1)h9

NM

Haugesund

02.02

22.60-12

22,73

Simen Tjelta Larsen, IL Skjalg

040194

(1)h4

G18/19

Steinkjer

10.03

23.53-11

22,77

Kristian Berg, IL i BUL

230494

(1)h6

G18/19

Steinkjer

10.03

23.66-12

22,79

Sondre M. Nystrøm, Lillehammer IF

210694

(2)h11

NM

Haugesund

02.02

23.47-11

22,81

Martin Forbergskog, Moelven IL

270391

(2)h10

NM

Haugesund

02.02

22.73-11

22,82

Kristian Magnussen, Haugesund IL

250686

(1)

MS

Haugesund

20.01

22.67-09

22,82

Jonathan Quarcoo, FIK Orion

131096

(1)h2

G17

Stange

17.03

Debut-13

22,88

Kåre Vedvik, IL Skjalg

160394

(1)h7

G18/19

Steinkjer

10.03

Debut-13

 

(30)

 

 

 

 

 

 

22,91

Haakon Gaukerud Høye, FIK Orion

011295

(1)h3

G18/19

Stange

17.03

23.53-12

22,94

Thomas Firing, Ranheim IL

220992

(1)

MS

Trondheim/Ra

20.01

22.55-12

23,00

Eivind Hvistendahl, IL Tyrving

230396

(1)h2

G17

Steinkjer

10.03

24.00-12

23,02

Hallvard Hauge Hornes, IL Tyrving

021095

(2)h4

G18/19

Steinkjer

10.03

Debut-13

23,03

Marius Bull Hjeltnes, IL Gular

220696

(1)

G17

Haukås

09.02

Debut-13

23,04

Øystein Klareng, FIK Orion

161196

(2)h2

G17

Stange

17.03

Debut-13

23,05

Torbjørn Fossum Heldal, Herkules Fr.

131193

(3)h1

U23

Steinkjer

10.03

23.70-12

23,07

Jørgen Kåshagen, Moelven IL

221094

(1)A

MS

Stange

15.12

23.12-11

23,07

Markus Loftås, Osterøy IL

080494

(1)h2

MS

Haukås

09.02

22.75-12

23,07

Samuel Gyedu, IL i BUL

010594

(2)h2

G18/19

Steinkjer

10.03

23.42-12

 

(40)

 

 

 

 

 

 

23,11

Abou Granli Diomandé, FIK Orion

220597

(1)

G16

Steinkjer

10.03

24,08-12

23,13

John Huse Olsen, IK Tjalve

160193

(4)h1

U23

Steinkjer

10.03

23.54-12

23,15+

Kathan Yohanathan, IL Tyrving (SRI)

150294

(1)

G18/19

Rud

03.03

23.70-12

23,18

Riquelvis Santiago, IL i BUL

010187

(2)h7

NM

Haugesund

02.02

Debut-13

23,23

Ådne Karstad, IL Runar

211295

(2)h2

MS

Göteborg, SWE

02.02

23.88-11

23,23

Nzimirro Adam Obiora, IL i BUL

070994

(2)h7

G18/19

Steinkjer

10.03

23.69-11

23,23

Mathias Myhre, Ålesunds FIK

031195

(3)h7

G18/19

Steinkjer

10.03

24,35-12

23,24

Henrik Nilsen, Ranheim IL

280195

(2)H1

MS

Trondheim/Ra

20.02

23.34-12

23,25

Jon Erik Nesse, Bryne FIK

180195

(2)h6

G18/19

Steinkjer

10.03

24,09-12

23,26

Marius Mellum, Ullensaker/Kisa IL

160496

(1)h3

G17

Steinkjer

10.03

23.87-12

23,26

Stian Løvaas Aaen, FIK Orion

281295

(3)h2

G18/19

Steinkjer

10.03

24,28-12

 

(50)

 

 

 

 

 

 

23,27

Pavlik Wang, Moss IL

080195

(3)h2

MS

Göteborg, SWE

02.02

22.75-12

23,27

Peter Quarcoo, IL Gular

200393

(4)h2

U23

Steinkjer

10.03

23.08-12

23,29

Sondre Loftås Kåstad, Osterøy IL

050596

(2)h1

G17

Haukås

18.01

23.58-12

23,29

Andreas Emil Haukås,  IL Norna-Salhus

020693

(2)h2

MS

Haukås

09.02

24.40-12

23,30

Even Meinseth, Sørild FIK

220596

(1)h1

G17

Haukås

18.01

23.99-12

23,30

Thomas Bydal Jakobsen, IL i BUL

210185

(3)h1

NM

Haugesund

02.02

23.08-11

23,31

Sivert Korshavn-Jartoft, IL i BUL

090295

(2)h1

G18/19

Steinkjer

10.03

24,31-12

23,31

Bjørnar Lie, FIK Orion

130298

(1)

G15

Steinkjer

10.03

25,45-12

23,33

Trond Ellingsve, Sortland FIK

190696

(2)h1

G17

Steinkjer

10.03

Debut-13

23,36

Vebjørn Gilde, Lillehammer IF

050393

(4)h1

MS

Stange

20.01

23.43-12

 

(60)

 

 

 

 

 

 

23,37

Andres Stokka Andersen, Sandnes IL

070292

(2)h3

MS

Sandnes

02.03

Debut-13

23,40

Erik Rømcke, Minerva IS

020394

(4)h7

G18/19

Steinkjer

10.03

24,16-11

23,46

Vegard L. Gjelsvik, Ullensaker/Kisa IL

310192

(2)h3

U23

Steinkjer

10.03

23.83-08

23,47

Hallbjørn Hasund Thorseth, Dimna IL

050195

(2)h1

G18/19

Haukås

09.02

23.66-12

23,49

Johannes Lerdahl, Ranheim IL

010296

(2)h3

G17

Steinkjer

10.03

24,44-12

23,55

Aksel Fossvik, Steinkjer FIK

271094

(2)h5

G18/19

Steinkjer

10.03

23.91-12

23,59

Ove Lindekleiv, Sandnes IL

080476

(1)M35

NMV

Haugesund

02.03

22.36-08

23,59

Grunde Myhrer, IL i BUL

180496

(2)h2

G17

Steinkjer

10.03

24,75-11

23,59

Asgeir Uthaug, IL Skjalg

060494

(3)h3

G18/19

Steinkjer

10.03

Debut-13

23,59

Mathis Haugsdahl, IL Tyrving

190794

(4)h1

MS

Rud

25.04

Debut-13

 

(70)

 

 

 

 

 

 

23,60

Hallbjørn Hasund Thorseth, Dimna IL

050195

(3)h1

G18/19

Steinkjer

10.03

23,66-12

23,60

Sharanan Kulam, IL Tyrving

160795

(4)h1

G18/19

Steinkjer

10.03

Debut-13

23,61

Erik Røraas, Moss IL

240494

(1)h4

MS

Göteborg, SWE

02.02

24,11-12

23,61

Lars Forum Skaara, Larvik TIF

131195

(4)h4

G18/19

Steinkjer

10.03

23,94-12

23,63

Ingar Kiplesund, Trondheim Friidrett

171196

(1)

G16

Trondheim/Ra

05.12

24,89-11

23,66

Bård Venholen, FIK Ren-Eng

110475

(3)A

MS

Stange

15.12

22,29-95

23,66

John E. S. Thorbjørnsen, Haugesund IL

050794

(2)h9

NM

Haugesund

02.02

24,20-12

23,69

Hans Christian Walker, IL I BUL

220395

(5)h4

G18/19

Steinkjer

10.03

23.94-12

23,72

Sindre Birkeland, Haugesund IL

060395

(1)h2

G18/19

Haugesund

20.01

23.90-12

23,72

Theo Griffin Halvorsen, IL Tyrving

040197

(1)h

MS

Rud

25.04

Debut-13

 

(80)

 

 

 

 

 

 

23,76+

Anton Sudarshan, IL i BUL (SRI)

200892

(1)h9

MS

Göteborg, SWE

02.02

Debut-13

23,76

Thomas M. Heggøy, Stord IL

250594

(3)h1

G18/19

Haukås

09.02

23.48-12

23,84

Knut Joachim Berglyd, IL i BUL

170996

(3)h1

G17

Steinkjer

10.03

Debut-13

23,85

Sondre Dingsør Skogen, Bergens TF

030296

(3)

G17

Haukås

09.02

24,12-12

23,85

Markus Olaves Johansen, IK Hind

010695

(5)h1

G18/19

Steinkjer

10.03

24,55-11

23,85+

Byamungu Kabiraba, Larvik TIF (COD)

220195

(3)h5

G18/19

Steinkjer

10.03

23.99-12

23,86

Morten Osvaldsen, BUL-Tromsø Fr.

240495

(4)h2

G18/19

Steinkjer

10.03

Debut-13

23,89

Emil Engelsen Holm, IL Gneist

030797

(1)h2

G16

Steinkjer

10.03

25,10-12

23,91

Torgeir Andersen, Haugesund IL

100395

(1)

G18/19

Haugesund

23.02

23.53-12

23,95

Martin Kanestrøm, Lambertseter IF

231196

(2)h4

G17

Steinkjer

10.03

25,10-12

23,95

Jan Erik Vatland, Haugesund IL

110294

(2)

G18/19

Haugesund

13.03

24,56-12

23,96

Sverre Blom Breivik, IL Sandvin

180596

(1)h2

G17

Oslo/Ek

02.03

25,94-11

 

(90)

 

 

 

 

 

 

23,97

Haavard O. Herness Lien, IL Tyrving

121296

(1)h1

G17

Stange

17.03

Debut-13

23,98

Vebjørn  Borge, Osterøy IL

140294

(2)h2

MS

Haukås

19.01

Debut-13

23,98

Vebjørn Bredesen, Snøgg Friidrett

2710195

(1)h1

G18/19

Stange

17.03

25.03-12

 

 

300 METER

 

 

 

 

 

 

 

Manuell tidtagning/handtiming:

35,3

Jørgen Kåshagen, Moelven IL

221094

(1)

MS

Stange

27.12

Debut-12

35,3

Mauritz Kåshagen, Moelven IL

150289

(2)

MS

Stange

27.12

Debut-12

35,4

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

090291

(3)

MS

Stange

27.12

Debut-12

 

 

400 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:            48.62 – Frank Fiske, IL Frol

Best 2002:            47.56 – Quincy Douglas, IL Gular

Best 2003:            47.71 – Morten Sand. Lillehammer IF

Best 2004:            47.74 – Morten Sand, Lillehammer IF

Best 2005:            48.08 – Quincy Douglas, IL Gular

Best 2006:            48.17 – Quincy Douglas, IL Gular

Best 2007:            48.58 – Morten Sand. Lillehammer IF

Best 2008:            48.62 – Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

Best 2009:            48.54 – Mauritz Kåshagen, Moelven IL

Best 2010:            49.20 – Mauritz Kåshagen, Moelven IL

Best 2011:            49.58 – Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK

Best 2012:            48.24 – Sondre Nyvold Lid, Molde-Olymp

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2012

49.456

2001

49.911

1990

50.693

2011

50.040

2000

49.888

1989

50.931

2010

50.372

1999

49.605

1988

50.444

2009

50.169

1998

49.835

1987

50.424

2008

49.846

1997

49.625

1986

50.762

2007

49.803

1996

49.877

1985

50.706

2006

49.242

1995

49.715

1984

51.304

2005

49.982

1994

49.655

1983

51.146

2004

50.468

1993

49.882

1982

    -

2003

50.040

1992

49.515

1981

    -

2002

49.422

1991

50.587

 

 

Snitt 2013:           49,271

 

Norsk rekord:

47.43

Quincy Douglas, IL Gular

Stange

20.02.1999

Norsk rekord U23:

47.56

Quincy Douglas, IL Gular

Stange

01.02.1997

Norsk rekord U20:

48.24

Sondre Nyvold Lid, Molde-Olymp

Sandnes

09.03.2012

 

EM-krav:             47,75

 

48,78

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

290493

(1)h1

NM

Haugesund

02.02

48.35-12

49,04

Mauritz Kåshagen, Moelven IL

150289

(1)A

MS

Stange

05.01

48.54-09

49,08

Marius Bakken Støle, Sandnes IL

060693

(1)h2

U23

Steinkjer

08.03

50.03-12

49,14

Roald Frøskeland, Steinkjer FIK

280394

(1)=

MS

Steinkjer

26.01

50.60-12

49,14

Alexander Dahlstrøm Winger, IK Tjalve

070689

(1)=

MS

Steinkjer

26.01

Debut-13

49,23

Kristian Magnussen, Haugesund IL

260586

(2)h1

NM

Haugesund

02.02

49.62-09

49,26

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

090291

(2)h2

U23

Steinkjer

08.03

49.64-11

49,34

Magnussen

 

(4)

SWE/FIN

Växjö, SWE

09.02

 

49,36

Ådne Svahn Dæhlin, IL Gular

260682

(5)

SWE/FIN

Växjö, SWE

09.02

49,53-06

49,38

Roth

 

(1)

MS

Trondheim/Ra

14.12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

49,38

Roth

 

(1)

NM

Haugesund

02.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

49,83

Jørgen Kåshagen, Moelven IL

221094

(1)h3

NM

Haugesund

02.02

50.48-11

49,85

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

100890

(1)h4

NM

Haugesund

02.02

50.06-11

 

(10)

 

 

 

 

 

 

49,93

Karsten Warholm, Dimna IL

280296

(1)h3

G17

Steinkjer

08.03

Debut-13

50,10

Jonas A. Grønnhaug, Ranheim IL

270989

(3)

MS

Steinkjer

26.01

50.31-10

50,53

Sondre Dingsør Skogen, IL Gular

030296

(2)h3

G17

Steinkjer

08.03

Debut-13

50,60

Kristian Berg, IL i BUL

230494

(1)h3

G18/19

Steinkjer

08.03

51.39-12

50,86

Markus Loftås, Osterøy IL

080494

(3)h1

NM

Haugesund

02.02

50.53-12

51,00

Vegard Løberg Gjelsvik, Ull./Kisa IL

310192

(3)h2

U23

Steinkjer

08.03

51.35-10

51,02

Ådne Andersen, Hareid IL

180194

(2)h1

MS

Trondheim/Ra

20.02

Debut-13

 

51,06

Torbjørn Fossum Heldal, Herkules Fr.

131193

(4)h2

U23

Steinkjer

08.03

51.08-12

51,25

Haavard O. Herness Lien, IL Tyrving

121296

(3)h3

G17

Steinkjer

08.03

Debut-13

51,35

Rune Reimertz, Sandnes IL

240796

(3)h4

NM

Haugesund

02.02

Debut-13

 

(20)

 

 

 

 

 

 

51,39

Emil Oustad, FIK Ren-Eng

200789

(1)

MS

Trondheim/Ra

20.01

51.02-12

51,52

Jon Erik Nesse, Bryne FIK

180195

(2)h3

G18/19

Steinkjer

08.03

53.09-12

 

51,87

Abduljaleel Hir, Selsbakk IF

220995

(3)h1

MS

Trondheim/Ra

20.02

53.97-12

 

51,92

Johannes Lerdahl, Ranheim IL

010296

(1)h2

G17

Steinkjer

08.03

55,65-12

 

51,97

Henrik Nilsen, Malvik IL

280195

(3)h3

G18/19

Steinkjer

08.03

51.53-12

52,04

Petter Kristiansen, FIK Ren-Eng

060393

(2)A

MS

Stange

05.01

50.82-12

52,19

Thomas M. Heggøy, Stord IL

250594

(1)

G18/19

Haugesund

06.01

Debut-13

52,42

Erik Røraas, Moss IL

240494

(5)h3

G18/19

Steinkjer

08.03

52.68-12

52,48

Joacim Afzal, Mandal & Halse IL

190596

(2)h1

G17

Steinkjer

08.03

Debut-13

52,56

Erlend Haflan, Fredrikstad IF

291295

(3)h5

MS

Göteborg, SWE

02.02

Debut-13

 

(30)

 

 

 

 

 

 

52,64

Trond Ellingsve, Sortland FIK

190696

(3)h2

G17

Steinkjer

08.03

53.85-12

52,71

Mathias Berntzen Engevik, Nittedal IL

240996

(4)h2

G17

Steinkjer

08.03

Debut-13

52,82

Elias Ottosen, Ullensaker/Kisa IL

021293

(5)h2

U23

Steinkjer

08.03

Debut-13

52,83

John Stange Thorbjørnsen, Haugesund IL

050794

(1)

G18/19

Haugesund

23.02

55,90-12

52,93

Lars Forum Skaara, Larvik TIF

131195

(1)h1

G18/19

Steinkjer

08.03

56,22-12

52,97

Odin Stangvik, Larvik TIF

190296

(1)h1

G17

Steinkjer

08.03

Debut-13

53,13

Kristoffer Grindedal Janson, IL Gular

120589

(1)

MS

Haukås

19.01

51.55-10

53,32

Christopher Fardan, Sandnes IL

110795

(3)

G18/19

Sandnes

16.01

Debut-13

53,34

Aksel Fossvik, Steinkjer FIK

271094

(2)

G18/19

Steinkjer

10.01

53.83-12

53,37+

Byamungu Kabiraba, Larvik TIF (COD)

220195

(2)h1

G18/19

Steinkjer

08.03

56,64-12

53,42

Sigurd Blom Breivik, IL Sandvin

180596

(5)h3

G17

Steinkjer

08.03

Debut-13

 

(40)

 

 
 

 

 

 

53,52

Erik Rømcke, Minerva IS

020494

(1)h2

G18/19

Steinkjer

08.03

53.57-12

53,60

Vebjørn Bredesen, Snøgg Friidrett

270195

(2)

MS

Stange

19.01

55,56-12

 

53,66

Henrik Semb, Tønsberg FIK

120396

(2)h1

G17

Göteborg, SWE

02.02

Debut-13

 

53,73

Even Pettersen, Urædd Friidrett

121093

(3)
MS

Trondheim/Ra

14.12

Debut-13

 

53,92

Leonard-Johan Nesheim, Haugesund IL

040195

(3)h1
G18/19

Steinkjer

08.03

Debut-13

 

53,92

Fabian Skarboe Rønningen, IL Tyrving

210795

(3)h2
G18/19

Steinkjer

08.03

54,02-12

 

 

 

500 METER

 

 

 

 

 

 

 

1:07,30

Christian Brun Norbye, IL I BUL

130590

(4)h3

MS

Winston-Salem, USA

01.12

 

 

 

600 METER

 

 

 

 

 

 

 

1:21,91

Petter Kristiansen, FIK Ren-Eng

060393

(1)

MS

Stange

16.03

1:23.89-12

1:22,11

Mauritz Kåshagen, Moelven IL

150289

(2)

MS

Stange

16.03

1:21.43-11

1:22,23

Haavard O. Herness Lien, IL Tyrving

121296

(1)

G17

Stange

16.03

1:25.77-12

1:23,09

Sigurd Blom Breivik, IL Sandvin

180596

(3)

MS

Stange

16.03

1:26.62-12

1:23,97

Vegard Gjelsvik, Ullensaker/Kisa IL

310192

(1)

MS

Oslo/Ek

01.12

1:21.22-10

1:24,23

Elias Ottosen, Askim IF

021293

(2)

MS

Oslo/Ek

01.12

1:23.66-12

1:24,87

Sverre Blom Breivik, IL Sandvin

180596

(2)

G17

Stange

16.03

1:32.48-11

1:25,41

Sondre Dingsør Skogen, Bergens TF

030296

(1)

G17

Haukås

10.02

1:26.45-12

1:25,69

Mathias Berntzen Engevik, Nittedal IL

240996

(2)

G16

Oslo/Ek

01.12

1:26.95-12

1:26,04

Vegard Ølstad, FIK Ren-Eng

120992

(2)

MS

Stange

15.12

1:29.19-09

 

(10)

 

 

 

 

 

 

1:26,51

Abdurrahman Hir, Selsbakk IL

070397

(1)

G15

Trondheim/Ra

05.12

Debut-13

1:26,75

Henrik Irgens Gravdal, IL Gneist

070198

(1)

G16

Haukås

10.02

1:34,87-12

1:26,91

Lars Lunde, Stord IL

200597

(2)

G16

Haukås

10.02

1:28.63-12

1:27,14

Vebjørn Bredesen, Snøgg Friidrett

270195

(1)

G18/19

Stange

16.03

1:29.75-11

1:27.34

Helge Langen, Rindals-Troll IK

160385

(1)

MS

Trondheim/Ra

05.12

Debut-13

1:27,39

Kristian Berg, IL i BUL

230494

(3)

MS

Oslo/Ek

01.12

1:26.54-12

1:27.69

Gustav Follerås, Lillehammer IF

150795

(3)

MS

Stange

15.12

Debut-13

1:27,82

Petter Røed Gulliksen, IL Tyrving

121193

(1)

MS

Rud

25.04

1:26.63-12

1:27,99

Christian Steen Orbekk, Laksevåg TIL

301297

(3)

G16

Haukås

10.02

Debut-13

1:28,32

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

110298

(1)

G15

Stange

16.03

1:38,31-12

 

(20)

 

 

 

 

 

 

1:28,33

Sondre Mæland, Stord IL

130596

(2)

G17

Haukås

10.02

Debut-13

1:28,70

Sebastian Selbekk, IL Tyrving

301193

(2)

MS

Rud

25.04

1:29.90-12

1:28,86

Jostein Sætra Schefte, Oppegård IL

260496

(3)

G16

Oslo/Ek

01.12

1:31,79-12

1:29.06

Jonas Hagen, FIK Ren-Eng

031194

(2)

G18/19

Stange

16.03

1:35,04-12

1:29.15

Markus Einan, Ullensaker/Kisa IL

040297

(1)

G16

Stange

16.03

1:36,00-12

1:29,41

Magnar F. Lundberg, Hommelvik IL

280397

(2)

G15

Trondheim/Ra

05.12

Debut-13

1:29,51

Jonas Krossøy, Ullensaker/Kisa IL

191295

(3)

G18/19

Stange

16.03

1:30.28-12

1:29,73

Eivind T. Wikshåland, Bækkelagets SK

101197

(2)

G16

Stange

16.03

1:35.71-12

 

 

800 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:            1:53.18 – Kjetil Hodnekvam, FIL AKS-77

Best 2002:            1:51.67 – Kjetil Hodnekvam, FIL AKS-77

Best 2003:            1:52.17 – Hans Chr. Netteland van Nijkerk, IL Gular

Best 2004:            1:54.35 – Hans Chr. Netteland van Nijkerk, IL Gular

Best 2005:            1:51.70 – Lars Kjerengtrøen, IK Tjalve (1:50.08>)

Best 2006:            1:50.06 – Ådne Svahn Dæhlin, IL Gular

Best 2007:            1:51.10 – Ådne Svahn Dæhlin, IL Gular

Best 2008:            1:55.24 – Torje Klevmo, Steinkjer FIK

Best 2009:            1:51.97 – Morten Velde, Haugesund IL

Best 2010:            1:49.85 – Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL

Best 2011:            1:51.30 – Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL

Best 2012:            1:49.62 – Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2012

1:53.791

2001

1:56.344

1990

1:54.564

2011

1:54.108

2000

1:56.405

1989

1:52.942

2010

1:55.681

1999

1:55.569

1988

1:54.306

2009

1:55.072

1998

1:53.272

1987

1:54.220

2008

1:57.498

1997

1:53.040

1986

1:55.181

2007

1:55.710

1996

1:56.123

1985

1:53.495

2006

1:56.859

1995

1:54.128

1984

1:54.181

2005

1:55.862

1994

1:55.277

1983

1:55.353

2004

1:56.597

1993

1:54.943

1982

    -

2003

1:57.460

1992

1:54.109

1981

1:56.190

2002

1:56.562

1991

1:54.664

 

 

Snitt 2013:           1:54,554

 

Norsk rekord:

1:46.28

Vebjørn Rodal, Oppdal FIK

Birmingham, GBR

23.02.1997

Norsk rekord U23:

1:49.62#

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

Wien, AUT

31.01.2012

Norsk rekord U20:

1:49.85

Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL

Stockholm/G, SWE

10.02.2010

# - rekorden er slått I vinter/The record has been improved this season

 

EM-krav:             1:49.50

 

1:49,50

Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL

110291

(2)

SWE/FIN

Växjö, SWE

09.02

1:49.85-10

1:50.52

Rooth

 

(1)

MS

Trondheim/Ra

14.12

 

1:51.82

Rooth

 

(1)h3

NM

Haugesund

03.02

 

1:52,49

Ådne Svahn Dæhlin, IL Gular

260682

(5)h2

EM

Göteborg, SWE

01.03

1:50.06-06

 

 

 

 

 

 

 

 

1:52.82

Roald H. Frøskeland, Steinkjer FIK

280394

(3)h3

NM

Haugesund

03.02

1:58.08-12

1:52,88

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

240291

(4)h3

NM

Haugesund

03.02

1:49.62-12

1:55,08

Christian Brun Norbye, IL i BUL

130590

(4)

MS

Kingston, USA

17.02

2:02.61-07

1:55,46

Vetle Aasland, Ullensaker/Kisa IL

301291

(2)

MS

Trondheim/Ra

14.12

1:56.39-11

1:56,10

Thomas M. Heggøy, Stord IL

250594

(1)h2

NM

Haugesund

03.02

Debut-13

1:56,59

Haavard O. Herness Lien, IL Tyrving

121296

(2)h2

NM

Haugesund

03.02

2:00.68-12

1:56,79

Snorre Holtan Løken, Herkules Fr.

251094

(5)h3

NM

Haugesund

03.02

Debut-13

1:57,83

Sigurd Blom Breivik, IL Sandvin

180596

(3)h2

NM

Haugesund

03.02

2:01.01-12

 

(10)

 

 

 

 

 

 

1:58,10

Elias Ottosen, Ullensaker-Kisa IL

021293

(6)h3

NM

Haugesund

03.02

1:55.61-12

1:58,12

Emil Oustad, FIK Ren-Eng

200789

(1)

KS

Stange

09.02

1:55.00-12

1:58,30

Mathias Berntzen Engevik, Nittedal IL

240996

(4)

MS

Trondheim/Ra

14.12

2:00.33-12

1:58,38

Kristian Nedregård, Spjelkavik OIL

280874

(3)C

MS

Stockholm, SWE

21,02

1:56.29-02

1:58,44

Nur J. Adan, IL i BUL

050585

(1)

MS

Oslo/Ek

12.01

1:55.66-12

1:58,45

Petter Kristiansen, FIK Ren-Eng

060393

(2)

MS

Stange

09.02

1:57.57-11

1:58,58

Abdurrahman Hir, Selsbakk IF

070397

(1)h3

G16

Steinkjer

09.03

2:00.57-12

1:58.66

Erik Udø Pedersen, Holum IL

090494

(1)

G19

Kristiansand

27.01

1:55.72-12

1:58,73

Marius F. Schneider, IL i BUL

130186

(3)

MS