GUTTER/BOYS 15 ÅR (1998)

pr. 20. november

Utarbeidet av/Compiled by Atle Guttormsen, (atle@stavhopp.no)

Fødselsdata ved Jan Jørgen Moe, SRU (jjmoe@online.no)

 

 

 

60 METER (7,80)

AR: 7,15i/7,1

7.57

1.1

Mathias Hove Johansen, Skjalg IL

27.09.98

1

 

Stavanger

18.09

7.63

-0.6

Andreas Mowinckel-Nilsen, Os IL

30.06.98

1

 

Fana

10.05

7.63

0

Daniel Nikolai Pedersen, IL Skjalg

23.02.98

1h1

 

Fana

01.06

7.63

1.3

William Johansen, Strandebarm IL

13.01.98

1

 

Strandebarm

08.05

7.67

0

Henrik Skulevold, Sandnes IL

08.06.98

2h1

 

Fana

01.06

7.69

0

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

5h1

 

Fana

01.06

7.75

0

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

1h2

 

Fana

01.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manglende informasjon om vind/wind-data missing

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

7.20

-1

Bartek Sakowski (POL), SK Vidar

03.07.98

1

 

Bislett

18.09

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

80 METER ()

AR:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

 

 

 

 

 

 

100 METER (12,40)

AR: 11,14/11,0

11.23

2

Bjørnar Lie, FIK Orion

13.02.98

1h1

 

Lillehammer

06.09

11.44

0.7

Bartek Sakowski (POL), SK Vidar

03.07.98

2f

 

Oslo, Bislett

18.08

11.60

1.7

Daniel Nikolai Pedersen, IL Skjalg

23.02.98

1h2

 

Sandnes

13.08

11.66

0.9

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

1h2

 

Lillehammer

23.06

11.74

2

Mathias Hove Johansen, Skjalg IL

27.09.98

4f

 

Lillehammer

06.09

11.83

0.8

Heine Goos Elvevoll, Kvæfjord IL

14.08.98

3sf2

 

Lillehammer

06.09

11.84

2

Johannes Enli Kalleberg, IL BUL

19.06.98

6f

 

Lillehammer

06.09

11.88

0.5

William Johansen, Strandebarm IL

13.01.98

1

 

Fana

14.09

12.01

1.9

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

2h3

 

Lillehammer

23.06

12.01

0.5

Andreas Mowinckel-Nilsen, Os IL

30.06.98

2

 

Fana

14.09

 

 

(10)

 

 

 

 

 

12.06

-1.9

Even Magnus Dale, Herkules Friidrett

07.08.98

1

 

Skien

01.06

12.07

1.5

Sander Bergan, Byåsen IL

22.04.98

2h2

 

Lillehammer

06.09

12.11

0.8

Markus Karel Færevik, Nesodden IF

16.03.98

5sf2

 

Lillehammer

06.09

12.12

1.7

Henrik Skulevold, Sandnes IL

08.06.98

4h2

MS

Sandnes

12.08

12.13

0.5

Muhammed Dodou Jatta, Tjalve IK

30.01.98

2h1

MS

Bekkelaget

11.07

12.13

1.4

Nii Mensah Narh, Ringerike FIK

28.01.98

2h2

 

Oslo, Bislett

18.08

12.13

1.5

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

3h2

 

Lillehammer

06.09

12.14

0.8

Christopher Lawther, Fana IL

13.07.98

5sf2

 

Lillehammer

06.09

12.15

0.7

Alexander Lu, SK Vidar

27.10.98

4f

 

Oslo, Bislett

18.08

12.15

2

Erlend Hognestad Nilsen, Strindheim

10.05.98

4h1

 

Lillehammer

07.09

 

 

(20)

 

 

 

 

 

12.16

2

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

3h3

 

Lillehammer

06.09

12.21

-0.6

Mats Thorsø Hansen, Selsbakk IF

12.03.98

1

 

Brekstad

23.06

12.21

1.5

Eirik Lieth, Tønsberg FIK

13.06.98

1

 

Tønsberg

01.06

12.29

-2.4

Kieran Leon, Bjarg IL

27.08.98

1h1

 

Fana

11.05

12.33

2

Audun Kleven Rød, Sørild FIK

24.07.98

6h3

 

Lillehammer

06.09

12.37

-1.3

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Ørsta

25.08

12.38

0.6

Ådne Øverbø, Sandnes IL

06.04.98

1

 

Sandnes

24.09

 

 

Medvind/wind assisted:

11.40

2.6

Bartek Sakowski (POL), SK Vidar

03.07.98

2f

 

Nadderud

16.06

11.59

2.6

Daniel Nikolai Pedersen, IL Skjalg

23.02.98

3f

 

Nadderud

16.06

11.72

2.3

Mathias Hove Johansen, Skjalg IL

27.09.98

1h4

 

Lillehammer

06.09

11.78

2.1

Johannes Enli Kalleberg, IL BUL

19.06.98

2h1

 

Oslo, Bislett

18.08

11.86

2.6

Henrik Skulevold, Sandnes IL

08.06.98

4f

 

Nadderud

16.06

11.96

2.6

Even Magnus Dale, Herkules Friidrett

07.08.98

6f

 

Nadderud

16.06

11.98

2.1

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

3h1

 

Oslo, Bislett

18.08

12.00

2.1

Alexander Lu, SK Vidar

27.10.98

4h1

 

Oslo, Bislett

18.08

12.04

2.3

Muhammed Dodou Jatta, Tjalve IK

30.01.98

3h4

 

Lillehammer

06.09

12.09

2.6

Mats Thorsø Hansen, Selsbakk IF

12.03.98

8

 

Nadderud

16.06

 

 

(10)

 

 

 

 

 

12.12

2.4

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Ulsteinvik

25.04

12.17

1.5

Sindre Olsvik, Lista

14.03.98

3h2

 

Lillehammer

06.09

12.26

2.3

Bendik S. Thorbjørnsen, Nesodden IF

13.02.98

4h4

 

Lillehammer

06.09

12.28

2.3

Audun Kleven Rød, Sørild FIK

24.07.98

2

 

Grimstad

11.05

12.33

2.4

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

2

 

Namsos

15.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manglende informasjon om vind/wind-data missing

 

 

 

 

 

 

 

 

200 METER (25,35)

AR: 22,50

23.04

1.9

Bjørnar Lie, FIK Orion

13.02.98

1h1

 

Lillehammer

07.09

23.04

0.5

Daniel Nikolai Pedersen, IL Skjalg

23.02.98

2f

 

Lillehammer

08.09

23.50

1.4

Bartek Sakowski (POL), SK Vidar

03.07.98

1h3

 

Lillehammer

07.09

23.55

0.5

Mathias Hove Johansen, Skjalg IL

27.09.98

3f

 

Lillehammer

08.09

23.90

1.9

Johannes Enli Kalleberg, IL BUL

19.06.98

2h1

 

Lillehammer

07.09

23.97

0.5

Markus Karel Færevik, Nesodden IF

16.03.98

5f

 

Lillehammer

08.09

24.12

-0.8

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Ulsteinvik

21.09

24.14

-0.3

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

5h3

 

Lillehammer

21.06

24.14

1.2

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

2h2

 

Lillehammer

07.09

24.17

-2.9

Henrik Skulevold, Sandnes IL

08.06.98

1

 

Sandnes

04.07

 

 

(10)

 

 

 

 

 

24.33

1.9

Heine Goos Elvevoll, Kvæfjord IL

14.08.98

3h1

 

Lillehammer

07.09

24.48

1.9

Hakeem Teland, Kristiansand IF

02.01.98

4h1

 

Lillehammer

07.09

24.57

1.1

Kieran Leon, Bjarg IL

27.08.98

4h2

 

Fana

31.05

24.59

-0.3

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

6

 

Lillehammer

21.06

24.63

0

Sander Bergan, Byåsen IL

22.04.98

1

 

Stjørdal

09.06

24.64

0.6

Andreas Mowinckel-Nilsen, Os IL

30.06.98

1

 

Fana

08.06

24.72

1.4

Daniel Moland, Sørild FIK

08.01.98

1

 

Grimstad

10.09

24.77

1.4

Bendik S. Thorbjørnsen, Nesodden IF

13.02.98

4h3

 

Lillehammer

07.09

24.81

-2.3

William Johansen, Strandebarm IL

13.01.98

1

 

Strandebarm

07.07

24.84

-0.3

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

7

 

Lillehammer

21.06

 

 

(20)

 

 

 

 

 

24.90

-0.7

Håvard Mannsverk, BUL Tromsø

08.05.98

1

 

Nordkjosbotn

09.06

24.90

1.4

Even Magnus Dale, Herkules Friidrett

07.08.98

5h3

 

Lillehammer

07.09

24.98

1.4

Audun Kleven Rød, Sørild FIK

24.07.98

1

 

Tønsberg

01.06

24.98

1.4

Erlend Hognestad Nilsen, Strindheim

10.05.98

6h3

 

Lillehammer

07.09

25.07

1.1

Christopher Lawther, Fana IL

13.07.98

5h2

 

Fana

31.05

25.09

0.4

Alexander Lu, SK Vidar

27.10.98

3

 

Oslo, Bislett

17.08

25.09

-0.7

John Magne Hardersen, IKL Hind

18.02.98

2

 

Nordkjosbotn

09.06

25.10

-0.7

Bendik L. Skaalerud, Kristiansands IF

03.09.98

1

 

Søgne

14.09

25.13

-0.5

Mats Thorsø Hansen, Selsbakk IF

12.03.98

1

 

Brekstad

23.06

25.25

0.8

Helge Helø Klemetsdal, Ås IL

02.07.98

1

 

Lillestrøm

06.06

 

 

(30)

 

 

 

 

 

25.35

-0.3

Hans Kristian Drege Bø, Gausdal FIK

02.07.98

2h2

 

Lillehammer

21.06

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

23.67

3.2

Mathias Hove Johansen, Skjalg IL

27.09.98

1

 

Stavanger

15.08

24.08

2.7

Henrik Skulevold, Sandnes IL

08.06.98

3h4

 

Nadderud

15.06

24.09

2.7

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

4h4

 

Nadderud

15.06

24.16

2.9

Heine Goos Elvevoll, Kvæfjord IL

14.08.98

1

 

Bodø

18.08

24.60

2.7

Christopher Lawther, Fana IL

13.07.98

5

 

Nadderud

15.06

24.66

2.7

Markus Karel Færevik, Nesodden IF

16.03.98

6h4

 

Nadderud

15.06

24.70

2.4

Even Magnus Dale, Herkules Friidrett

07.08.98

1

 

Porsgrunn

02.06

24.79

3.3

Mats Thorsø Hansen, Selsbakk IF

12.03.98

1h3

 

Nadderud

15.06

24.82

2.9

Michael Solheim, Sortland FIK

13.02.98

3

 

Bodø

18.08

24.89

2.7

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

8h4

 

Nadderud

15.06

 

 

(10)

 

 

 

 

 

24.92

3.3

John Magne Hardersen, IKL Hind

18.02.98

2h3

 

Nadderud

15.06

24.96

3.3

Eirik Lieth, Tønsberg FIK

13.06.98

3h3

 

Nadderud

15.06

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

300 METER (41,00)

AR: 36,23

37.06

 

Daniel Nikolai Pedersen, IL Skjalg

23.02.98

1

 

Stavanger

18.09

37.86

 

Mathias Hove Johansen, Skjalg IL

27.09.98

2

 

Stavanger

18.09

38.38

 

Bjørnar Lie, FIK Orion

13.02.98

1

 

Romedal

01.06

38.63

 

Henrik Skulevold, Sandnes IL

08.06.98

1h3

 

Gøteborg

30.06

39.62

 

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

1

 

Moss

05.06

39.83

 

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

11.02.98

1

 

Arvika, Swe

27.07

39.96

 

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1

 

Osterøy

18.08

40.24

 

Hans Kristian Drege Bø, Gausdal FIK

02.07.98

2

 

Romedal

01.06

40.95

 

Sondre Opaker Øines, Ullensaker/Kisa IL

13.05.98

3h4

 

Gøteborg

30.06

41.09

 

Even Magnus Dale, Herkules Friidrett

07.08.98

9h2

 

Gøteborg

30.06

 

400 METER (58,00)

AR: 50,58/

51.92

 

Daniel Nikolai Pedersen, IL Skjalg

23.02.98

1

 

Fana

02.06

52.74

 

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

2h2

 

Lillehammer

22.06

53.73

 

Mathias Hove Johansen, Skjalg IL

27.09.98

         4

MS

Stavanger

21.09

54.07

 

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

11.02.98

4h2

 

Lillehammer

22.06

54.65

 

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

5h2

 

Lillehammer

22.06

54.81

 

Sander Bergan, Byåsen IL

22.04.98

6

 

Lillehammer

22.06

54.97

 

Henrik Irgens Gravdal, IL Gneist

07.01.98

6

MS

Fana

09.06

55.01

 

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

7h2

 

Lillehammer

22.06

56.38

 

Jonas C. Latta Fjørtoft, Tyrving IL

22.07.98

1h1

 

Lillehammer

22.06

56.72

 

Christopher Lawther, Fana IL

13.07.98

1

 

Fana

09.06

 

 

(10)

 

 

 

 

 

56.92

 

Trygve Andreas Eide, Raufoss IL

30.01.98

2h1

 

Lillehammer

22.06

57.30

 

Elias Bjørnevik, Stjørdal FIK

02.09.98

1

 

Stjørdal

08.06

57.57

 

Hans Kristian Drege Bø, Gausdal FIK

02.07.98

1

 

Gausdal

10.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

600 METER (1:35,00)

AR: 1:23,9

1,25,40

 

Henrik Irgens Gravdal, IL Gneist

07.01.98

3

G18

Fana

24.08

1,29,27

 

Ola Martin Gåsvær, Strindheim

15.07.98

1

 

Trondheim

29.05

1,32,36

 

Markus Høgne, Aurskog Høland FIL

14.06.98

1

 

Askim

18.05

1,32,48

 

Bendik S. Thorbjørnsen, Nesodden IF

13.02.98

1

 

Nesodden

26.09

1,33,00

 

Jan Espen Spydevold, Varteig IL

29.06.98

2

 

Askim

18.05

 

 

800 METER (2:12,00)

AR: 1:56,3

1,57,85

 

Henrik Irgens Gravdal, IL Gneist

07.01.98

1

 

Nadderud

15.06

1,59,11

 

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

11.02.98

2h3

 

Nadderud

15.06

1,59,22

 

Bendik L. Skaalerud, Kristiansands IF

03.09.98

3h3

 

Nadderud

15.06

1,59,42

 

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

2h2

 

Lillehammer

23.06

1,59,42

 

Daniel Nikolai Pedersen, IL Skjalg

23.02.98

2h3

 

Lillehammer

07.09

2,00,85

 

Sander Schartau Berrefjord, Tyrving IL

11.01.98

5h3

 

Lillehammer

07.09

2,04,16

 

Helge Helø Klemetsdal, Ås IL

02.07.98

6h3

 

Lillehammer

07.09

2,04,71

 

Markus Høgne, Aurskog-Høland FIL

14.06.98

7h3

 

Lillehammer

07.09

2,05,99

 

Hakeem Teland, Kristiansand IF

02.01.98

1h2

 

Lillehammer

07.09

2,06,12

 

Ola Martin Gåsvær, Ranheim

15.07.98

3

 

Oslo, Bislett

17.08

 

 

(10)

 

 

 

 

 

2,06,46

 

Jan Espen Spydevold, Varteig IL

29.06.98

8h3

 

Lillehammer

07.09

2,06,73

 

Tobias Rivedal Hylleseth, Bøler IF

07.10.98

2

 

Oslo, Bislett

29.08

2,07,70

 

Bendik S. Thorbjørnsen, Nesodden IF

13.02.98

2h2

 

Lillestrøm

07.09

2,08,11

 

Ola Kroken, SK Vidar

14.04.98

1h1

 

Lillehammer

07.09

2,08,19

 

Daniel Jacobsen, Torvastad IL

30.12.98

4h2

 

Lillehammer

07.09

2,08,19

 

Vegard Albrigtsen, Gneist IL

19.07.98

3h2

 

Lillehammer

07.09

2,08,31

 

Jonas C. Latta Fjørtoft, Tyrving IL

22.07.98

2h1

 

Lillehammer

07.09

2,08,80

 

Francin Anoj Vincent, Strømmen IF

29.05.98

3h1

 

Lillehammer

07.09

2,09,34

 

Oscar Moe, IK Tjalve

12.05.98

10h1

 

Oslo, Bislett

25.07

2,10,25

 

Magnus Torvund, Mandal og Halse IL

17.01.98

6h2

 

Lillehammer

23.06

 

 

(10)

 

 

 

 

 

2,10,67

 

August Borge Harbo, IL Skjalg

10.01.98

2

 

Haugesund

19.05

2,10,79

 

Hans Kristian Drege Bø, Gausdal FIK

02.07.98

7h2

 

Lillehammer

23.06

 

 

1000 METER (2:55,00)

AR: 2:32,4

2,51,85

 

Daniel Jacobsen, Torvastad IL

30.12.98

1

 

Torvastad

27.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1500 METER (4:40,00)

AR: 4:01,30

 

4,07,12

 

Henrik Irgens Gravdal, IL Gneist

07.01.98

9h1

MS

Fana

07.05

 

4,09,24

 

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

11.02.98

10f

MJ

Overhalla

04.08

 

4,17,23

 

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

1

 

Ulsteinvik

25.05

 

4,28,43

 

Narve Gilje Nordås, Voll IL

30.09.98

1

 

Sandnes

28.08

 

4,30,00

 

Bendik L. Skaalerud, Kristiansands IF

03.09.98

1

 

Søgne

14.09

 

4,30,41

 

Ola Martin Gåsvær, Ranheim

15.07.98

1

 

Lillehammer

20.06

 

4,31,63

 

Magnus Torvund, Mandal og Halse IL

17.01.98

2

 

Søgne

14.09

 

4,31,70

 

Daniel Jacobsen, Torvastad IL

30.12.98

2

 

Fana

01.06

 

4,33,0

 

Håkon T. Gulbrandsen, Øystre Slidre IL

27.02.98

1

 

Fagernes

14.09

 

4,33,57

 

Eirik Bergene Aabrekk, Sandefjord TIF

03.03.98

1

 

Sandefjord

08.08

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

4,34,51

 

August Borge Harbo, IL Skjalg

10.01.98

2

 

Haugesund

20.05

 

4,36,17

 

Tobias Rivedal Hylleseth, Bøler IF

07.10.98

1

 

Porsgrunn

02.06

 

4,37,06

 

Magnar Storhaug, Sandnes IL

22.07.98

3

 

Fana

01.06

 

4,37,61

 

Inka Midthassel, Skjalg IL

06.02.98

3

 

Haugesund

20.05

 

4,38,96

 

Vegard Albrigtsen, Gneist IL

19.07.98

1

 

Fana

25.08

 

 

2000 METER (6:42,00)

AR: 5:35,46

 

5,39,20

 

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

11.02.98

1

 

Lillehammer

08.09

 

5,40,13

 

Henrik Irgens Gravdal, IL Gneist

07.01.98

2

 

Lillehammer

08.09

 

5,44,86

 

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

2

 

Nadderud

14.06

 

5,56,22

 

Sander Schartau Berrefjord, Tyrving IL

11.01.98

4

 

Lillehammer

08.09

 

5,57,10

 

Johannes Bjertnæs, Brandbu IF

11.03.98

5

 

Lillehammer

08.09

 

6,05,99

 

Maxim Tjøtta, Fossum IF

11.10.98

4

 

Nadderud

14.06

 

6,07,68

 

Ola Martin Gåsvær, Ranheim

15.07.98

2

 

Oslo, Bislett

18.08

 

6,11,08

 

Ola Kroken, SK Vidar

14.04.98

7

 

Lillehammer

08.09

 

6,11,38

 

Håkon T. Gulbrandsen, Øystre Slidre IL

27.02.98

8

 

Lillehammer

08.09

 

6,16,36

 

Jan Espen Spydevold, Varteig IL

29.06.98

5

 

Oslo, Bislett

18.08

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

6,16,66

 

Magnus Enes Heggøy,  Ask Friidrett

07.02.98

3h2

 

Gøteborg

30.06

 

6,16,96

 

Markus Høgne, Aurskog-Høland FIL

14.06.98

6

 

Oslo, Bislett

18.08

 

6,17,21

 

Narve Gilje Nordås, Voll IL

30.09.98

1

 

Fana

02.06

 

6,17,54

 

Eirik Bergene Aabrekk, Sandefjord TIF

03.03.98

10

 

Lillehammer

08.09

 

6,19,55

 

Daniel Jacobsen, Torvastad IL

30.12.98

11

 

Lillehammer

08.09

 

6,19,61

 

Fredrik Sandvik, Askim IF

23.03.98

6

 

Nadderud

14.06

 

6,21,07

 

Magnus Bøe, Tyrving IL

21.07.98

8

 

Nadderud

14.06

 

6,21,50

 

Sigve Kolderup, Moss IL

24.08.98

13

 

Lillehammer

08.09

 

6,22,87

 

Eivind Krokan Murud, Lillehammer IL

02.08.98

2h3

 

Gøteborg

30.06

 

6,24,49

 

Inka Midthassel, Skjalg IL

06.02.98

2

 

Fana

02.06

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

6,24,61

 

Tobias Rivedal Hylleseth, Bøler IF

07.10.98

9

 

Nadderud

14.06

 

6,25,01

 

Magnar Storhaug, Sandnes IL   

22.07.98

2

 

Fana

02.06

 

6,28,61

 

Vegard Albrigtsen, Gneist IL

19.07.98

15

 

Lillehammer

08.09

 

6,29,70

 

Andreas Jensen, Kalandseid IL

10.08.98

16

 

Lillehammer

08.09

 

6,31,73

 

Christopher C. Grindhaug, Heming IL

23.02.98

10

 

Nadderud

14.06

 

6,35,00

 

Johannes Vincent Meo, Koll IL

07.08.98

11

 

Nadderud

14.06

 

6,37,29

 

Noah Wicken, IL i BUL

12.10.98

6

 

Gøteborg

30.06

 

6,39,99

 

Jon-Hallvard Bagge, Norna-Salhus IL

13.06.98

4

 

Fana

09.06

 

6,41,40

 

Trym Andresen, Gneist IL

16.09.98

3

 

Fana

15.09

 

 

3000 METER ()

AR:

 

8,56,92

 

Henrik Irgens Gravdal, IL Gneist

07.01.98

1

 

Fana

02.06

 

8,56,94

 

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

11.02.98

1

MS

Oslo, Bislett

19.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 METER HEKK/HURDLES (91 cm) (17,00)

AR: 13,60/

 

14,36

1,1

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1

 

Lillehammer

07.09

 

14,59

1,1

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

2

 

Lillehammer

07.09

 

14,89

1,1

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

3

 

Lillehammer

07.09

 

14,97

1,1

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

4

 

Lillehammer

07.09

 

15,10

1,1

Vegard Hope Bjørge, Eiker Kvikk

29.06.98

5

 

Lillehammer

07.09

 

15,41

-1,3

Andreas Hoven, IL Sandvin

20.02.98

1

 

Sande

08.06

 

15,57

1,1

Sander K. Kvalvåg, Lambertseter IF

27.08.98

6

 

Lillehammer

07.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

 

14,20

3,2

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1h1

 

Lillehammer

22.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

200 METER HEKK/HURDLES (76,2 cm) (32,00)

AR: 26,33

 

28.08

1.3

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1

 

Fana

14.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

Ingen informasjon om vind/wind-data missing:

 

 

 

300 METER HEKK/HURDLES (76,2 cm) (47,50)

AR: 39,34

 

40.22

 

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Lillehammer

06.09

 

41.00

 

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

3h1

 

Gøteborg

28.06

 

41.75

 

Thomas Jefferson Byrkjeland, IK Tjalve

11.02.98

2

 

Lillehammer

06.09

 

42.89

 

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

4

 

Nadderud

15.06

 

43.68

 

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

1

 

Namsos

15.09

 

44.15

 

Mathias Hove Johansen, Skjalg IL

27.09.98

1

 

Stavanger

15.08

 

46.84

 

Sander Bjørkli Stigum, Steinkjer FIK

24.03.98

2

 

Namsos

15.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 METER HEKK/HURDLES (76,2 cm) ()

AR:

 

 

 

1500 METER HINDER/STEEPLECHASE (76,2 cm) (5:40,00)

AR: 4:19,13

 

4,27,72

 

Henrik Irgens Gravdal, IL Gneist

07.01.98

1

G16

Fana

30.05

 

4,30,41

 

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

1

 

Lillehammer

06.09

 

4,32,48

 

Ola Martin Gåsvær, Ranheim

15.07.98

2

 

Lillehammer

06.09

 

4,45,30

 

Eirik Bergene Aabrekk, Sandefjord TIF

03.03.98

3

 

Lillehammer

06.09

 

4,45,84

 

Fredrik Sandvik, Askim IF

23.03.98

2

 

Gøteborg

28.06

 

4,48,96

 

Tobias Rivedal Hylleseth, Bøler IF

07.10.98

4

 

Lillehammer

06.09

 

4,55,28

 

Magnus Enes Heggøy,  Ask Friidrett

07.02.98

5

 

Lillehammer

06.09

 

5,10,59

 

Andreas Jensen, Kalandseid IL

10.08.98

6

 

Lillehammer

06.09

 

5,30,66

 

Noah Wicken, IL i BUL

12.10.98

8

 

Lillehammer

06.09

 

 

 

2000 METER KAPPGANG/WALK

 

11,46,06

 

Nicklas Bekkevold, Fredrikstad IF

13.02.98

1

 

Lillehammer

07.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HØYDE/HIGH JUMP (1,65)

AR: 2,04

 

1.81

 

Håvard Sæther Pedersen, Haugesund IL

31.08.98

1

 

Haugesund

07.08

 

1.81

 

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Lillehammer

21.06

 

1.80

 

Inge Eide Johnsen, Fana IL

08.01.98

1

 

Fana

24.08

 

1.78

 

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

2

 

Lillehammer

21.06

 

1.77

 

Eirik Leikvoll, Gneist IL

15.07.98

1

 

Lillehammer

07.09

 

1.75

 

Storm Koksvik, Grue friidrett

20.08.98

2

 

Nadderud

15.06

 

1.75

 

Viktor Nordstrand Sand, Fredrikstad IF

11.09.98

1

 

Askim

18.05

 

1.70

 

Eirik Sangolt, Skogsvåg IL

06.08.98

3

 

Fana

24.08

 

1.68

 

Rasmus Sundby Øxnevad, Sandnes IL

16.08.98

1

 

Lye

30.05

 

1.65

 

Erik Solbakken Ring, Gausdal FIK

25.05.98

1

 

Lillehammer

21.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STAV/POLE VAULT (2,60)

AR: 4,31/4,45i

 

4.22

 

Audun Bakke Jensen, Koll IL

22.02.98

1

 

Oslo, NIH

28.08

 

3.40

 

Eirik Leikvoll, IL Gneist

15.07.98

1

 

Fana

10.05

 

3.35

 

Jan Robert Nijmeijer, Urædd Friidrett

14.02.98

1

 

Porsgrunn

18.09

 

3.25

 

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Lillehammer

21.06

 

2.60

 

Eirik Bergene Aabrekk, Sandefjord TIF

03.03.98

2

 

Larvik

25.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LENGDE/LONG JUMP (5,45)

AR: 6,87

 

6.32

0.3

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Lillehammer

07.09

 

6.15

1.7

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

1

 

Florø

08.06

 

6.07

0.6

Christopher Lawther, Fana IL

13.07.98

2

 

Lillehammer

07.09

 

6.05

1

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1

 

Bergen

14.09

 

5.95

0.8

Sindre Olsvik, Lista

14.03.98

3

 

Lillehammer

07.09

 

5.91

0.8

Henrik Skulevold, Sandnes IL

08.06.98

2

 

Fana

02.06

 

5.88

0.5

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

5

 

Lillehammer

07.09

 

5.76

1.9

Audun Bakke Jensen, Koll IL

22.02.98

10

 

Gøteborg

28.06

 

5.75

0.9

Andreas Hoven, IL Sandvin

20.02.98

1

 

Sande

08.06

 

5.70

1.8

William Johansen, Strandebarm IL

13.01.98

2

 

Strandebarm

07.07

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

5.70

0.6

Mathias Hove Johansen, Skjalg IL

27.09.98

6

 

Lillehammer

07.09

 

5.67

0

Håvard Sæther Pedersen, Haugesund IL

31.08.98

1

 

Haugesund

19.05

 

5.62

0.6

Audun Kleven Rød, Sørild FIK

24.07.98

1

 

Oslo, Bislett

17.08

 

5.60

1.4

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

5

 

Lillehammer

22.06

 

5.54

-1.3

Vegard Aafedt Bukve, Jotun IL

22.03.98

6

 

Nadderud

15.06

 

5.52

-1.6

Håvard Skailand, Bryne FIK

09.07.98

1

 

Bryne

11.09

 

5.50

-1.9

Ola Martin Gåsvær, Ranheim

15.07.98

1

 

Selbu

14.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

 

5.91

3.3

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

1

 

Namsos

15.09

 

5.76

2.3

Andreas Hoven, IL Sandvin

20.02.98

1

 

Sande

08.06

 

5.53

2.8

Magnus Torvund, Mandal og Halse IL

17.01.98

6

 

Lillehammer

22.06

 

5.52

2.7

Christopher Balavoine, Sørild FIK

30.06.98

2

 

Oslo, Bislett

17.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manglende informasjon om vind/wind-data missing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRESTEG/ TRIPLE JUMP (11,00)

AR: 14,21

 

13.42

1.3

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Lillehammer

06.09

 

13.17

0.5

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

2

 

Lillehammer

06.09

 

13.12

0.7

Henrik Skulevold, Sandnes IL

08.06.98

1

 

Fana

31.05

 

12.84

1.9

Andreas Hoven, IL Sandvin

20.02.98

1

 

Sande

09.06

 

12.45

1.3

Inge Eide Johnsen, Fana IL

08.01.98

3

 

Lillehammer

06.09

 

12.40

1

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

4

 

Lillehammer

06.09

 

12.19

0

John Magne Hardersen, IKL Hind

18.02.98

1

 

Harstad

22.06

 

11.75

0.6

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

3

 

Fana

31.05

 

11.47

1.5

Vegard Aafedt Bukve, Jotun IL

22.03.98

4

 

Fana

31.05

 

11.41

0.4

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

2

 

Namsos

10.08

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

11.30

0.3

Even Magnus Dale, Herkules Friidrett

07.08.98

1

 

Skien

09.07

 

11.27

1.8

Håvard Sæther Pedersen, Haugesund IL

31.08.98

1

 

Torvastad

27.08

 

11.25

1.6

Marius Kristoffer Tronslien, Sturla IF

02.11.98

1

 

Modum

15.09

 

11.01

0

Bendik Vold Hovde, Måndalen IL

12.05.98

1

 

Ørsta

24.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

 

11,37

2,4

Håvard Sæther Pedersen, Haugesund IL

31.08.98

1

 

Torvastad

27.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manglende informasjon om vind/wind-data missing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KULE/SHOT PUT (4,0 kg) (12,00)

AR: 19,99

 

17.25

 

Marcus Thomsen, Århus 1900

07.01.98

1

 

Esbjerg, DEN

21.09

 

16.55

 

Martin Kornerud, Sturla IF

15.04.98

1

 

Asker

29.09

 

15.55

 

Mikael Andelic, Sarpsborg IL

22.06.98

2

 

Oslo, Bislett

16.08

 

14.80

 

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Nadderud

15.06

 

13.51

 

Kristoffer Petersen-Øverleir, IL Tyrving

17.10.98

4

 

Lillehammer

08.09

 

13.33

 

Kim Andre Tannberg, Krødsherad IL

15.04.98

2

 

Drammen

09.05

 

13.14

 

Adrian Antonsen Fuglesang, HindIK

27.01.98

5

 

Lillehammer

08.09

 

12.95

 

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

1

 

Namsos

15.09

 

12.80

 

Jesper Berge Hansen, Herkules Friidrett

17.02.98

1

 

Rjukan

14.09

 

12.45

 

Bendik Vold Hovde, Måndalen IL

12.05.98

1

 

Molde

09.06

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

12.42

 

Eirik Sangolt, Skogsvåg IL

06.08.98

1

 

Fana

01.06

 

12.35

 

Erik Johannes Rosvold, Asker SK friidrett

13.11.98

1

 

Drammen

21.09

 

12.09

 

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

1

 

Stjørdal

09.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KULE/SHOT PUT (5,0 kg)

AR: 16,67 (5,5 kg)

 

13.14

 

Mikael Andelic, Sarpsborg IL

22.06.98

1

 

Halden

21.09

 

12.05

 

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Ålesund

30.09

 

 

KULE/SHOT PUT (7,26 kg)

AR: 13,54

 

11.10

 

Martin Kornerud, Sturla IF

15.04.98

 

MS

Drammen

22.09

 

9.18

 

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

1

 

Ålesund

30.09

 

 

 

DISKOS/DISCUS THROW (1 kg) (33,00)

AR: 64,24

 

58,54

 

Mikael Andelic, Sarpsborg IL

22.06.98

1

 

Sarpsborg

19.10

 

56.86

 

Marcus Thomsen, Århus 1900

07.01.98

1

 

Aarhus, DEN

01.09

 

54.63

 

Erik Johannes Rosvold, Asker SK friidrett

13.11.98

1

 

Hønefoss

11.09

 

46.63

 

Martin Kornerud, Sturla IF

15.04.98

3

 

Lillehammer

06.09

 

43.67

 

Thomas Andre Brurås, IL Norna-Salhus

09.09.98

1

 

Fana

16.06

 

43.39

 

Toralv Opsal, Ålesund FIK

09.03.98

2

 

Byrkjelo

29.06

 

40.00

 

Tom Kristoffer Pedersen, Jægervatnet IL

31.07.98

1

 

Bodø

18.08

 

39.44

 

Eirik Sangolt, Skogsvåg IL

06.08.98

1

 

Fana

09.06

 

39.08

 

Kim Andre Tannberg, Krødsherad IL

15.04.98

2

 

Drammen

09.05

 

36.22

 

Adrian Antonsen Fuglesang, HindIK

27.01.98

2

 

Bodø

18.08

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

35,93

 

Kristoffer Petersen-Øverleir, IL Tyrving

17.10.98

7

 

Lillehammer

06.09

 

33,68

 

Sondre Høyland, IL Tyrving

20.05.98

5

 

Nadderud

15.06

 

33,61

 

Frederic Vidal-Walker, Skogsvåg IL

30.04.98

3

 

Fana

31.05

 

33,45

 

Tomas Vainauskas, Skogsvåg il

29.11.98

2

 

Fana

10.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DISKOS/DISCUS THROW (1,5 kg)

AR: 51,16

 

41.28

 

Mikael Andelic, Sarpsborg IL

22.06.98

1

 

Halden

21.09

 

39.10

 

Erik Johannes Rosvold, Asker SK friidrett

13.11.98

1

 

Oslo, NIH

02.10

 

31.89

 

Thomas Andre Brurås, IL Norna-Salhus

09.09.98

1

 

Fana

20.10

 

 

 

 

 

 

SLEGGE/HAMMER THROW (4 kg) (30,00)

AR: 65,55

 

54.32

 

Martin Kornerud, Sturla IF

15.04.98

1

 

Lillestrøm

07.09

 

50.30

 

Mikael Andelic, Sarpsborg IL

22.06.98

2

 

Lillehammer

07.09

 

49.91

 

Thomas Andre Brurås, IL Norna-Salhus

09.09.98

3

 

Lillehammer

07.09

 

44.69

 

Marcus Thomsen, Århus 1900

07.01.98

1

 

Esbjerg, DEN

21.09

 

40.03

 

Erik Johannes Rosvold, Asker SK friidrett

13.11.98

1

 

 

28.06

 

39.93

 

Jan Henning Merkesdal, FIL AKS-77

20.05.98

1

 

Knarvik

26.09

 

37.96

 

Frederic Vidal-Walker, Skogsvåg IL

30.04.98

1

 

Fana

25.05

 

35.43

 

Eirik Sangolt, Skogsvåg IL

06.08.98

4

 

Lillehammer

07.09

 

34.01

 

Kim Andre Tannberg, Krødsherad IL

15.04.98

1

 

Torsby. SWE

25.01

 

33.29

 

Bjørn Nilsen, Il Pioner

13.04.98

1

 

Finnsnes

01.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SLEGGE/HAMMER THROW (5 kg) (30,00)

AR: 59,41

 

40.09

 

Thomas Andre Brurås, IL Norna-Salhus

09.09.98

1

 

Fana

01.10

 

 

 

SPYD/JAVELIN THROW (0,6 kg) (39,00)

AR: 62,81

 

61.17

 

Alexander Skorpen, Halden IL

23.05.98

1

 

Halden

12.09

 

58.15

 

Jesper Berge Hansen, Herkules Friidrett

17.02.98

1

 

Skien

01.06

 

55.68

 

Martin Kornerud, Sturla IF

15.04.98

2

 

Nadderud

15.06

 

50.53

 

Axel Kozlowski, Grue friidrett

03.10.98

4