GUTTER/BOYS 14 ÅR (1999)

pr. 15. november

Utarbeidet av/Compiled by Atle Guttormsen, (atle@stavhopp.no)

Fødselsdata ved Jan Jørgen Moe, SRU (jjmoe@online.no)

 

 

 

60 METER (8,10)

AR: 7,31/7,1

7.53

0.4

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1h1

 

Fana

01.06

7.63

1.4

Abdurazak Sharif, Moss IL

25.01.99

1h1

 

Oslo, Bislett

17.08

7.64

-1.2

Morten Endresen, Haugesund IL

02.06.99

2

 

Haugesund

19.05

7.66

1.9

Herman Holm Strand, Stjørdal FIK

13.05.99

1h1

 

Lillehammer

22.06

7.66

-0.6

Halvor Hovstad, Grimstad Ungdomsskole

20.03.99

1

 

Grimstad

20.08

7.79

1

Mindaugas Kumstys, Skogsvåg IL

06.07.99

2h1

 

Fana

10.05

7.79

1.9

Kasper Kampmann Johansen , FIK Orion

24.03.99

2f

 

Lillehammer

22.06

7.80

1.9

Fredrik Øvereng, Overhalla IL

10.05.99

3f

 

Lillehammer

22.06

7.83

0.7

Joshua Jaunsen, Bøler IF

06.02.99

1h2

 

Oslo, Bislett

17.08

7.84

0.1

Jørgen Mejland Hansen, Hind IK

29.07.99

1h1

 

Stjørdal

01.09

 

 

(10)

 

 

 

 

 

7.84

-0.6

Vegard Somdal, Grimstad Ungdomsskole

24.05.99

1

 

Grimstad

20.08

7.85

1.9

Alexander Skammelsrud, Halden IL

23.02.99

2f

 

Jessheim

01.09

7.85

0.2

Matias Sorteberg Bjaanes, Hauger skole

99

1f

 

Nadderud

03.09

7.87

-1.7

Torbjørn Oppigard, Eikesdal IL

17.01.99

1

 

Molde

07.05

7.91

1.9

Vegard Dragsund, Oppegård IL

01.06.99

3f

 

Jessheim

17.08

7.92

0.2

Simon Nilssen, Osterøy IL

20.02.99

1

 

Osterøy

26.08

7.95

1.9

Jonas Nødtvedt Wenger, Ull-Kisa IL

14.03.99

5f

 

Jessheim

01.09

7.95

1.7

William S. Rodahl, Lambertseter

20.05.99

2h3

 

Jessheim

01.09

7.97

-0.7

Eddy Strandvik Grandalen, Lillehammer IF

25.06.99

2

 

Lillehammer

21.09

7.98

1.6

Isak Suhr, Halden IL

05.01.99

2h5

 

Nadderud

15.06

 

 

(20)

 

 

 

 

 

7.98

-0.9

Emil Olai Helsingeng, Kvæfjord IL

01.08.99

1h2

 

Stjørdal

01.09

7.99

-1.4

Sander Søvik Røskar, EideIL

14.01.99

1

 

Molde

07.05

7.99

1.9

Alexander Burlin, Ski il friidrett

25.03.99

4f

 

Lillehammer

22.06

8.00

1.4

Syver Røinaas , IL Tyrving

02.08.99

2h1

 

Oslo, Bislett

17.08

8.00

1.9

Karl Josef Georgsen, IL BUL

30.01.99

6f

 

Jessheim

01.09

8.01

1.9

Marcus Theodor Moen, Ull-Kisa

06.01.99

5f

 

Lillehammer

22.06

8.03

0.7

Glenn Andre Aarbakke, Osterøy IL

17.09.99

1h2

 

Fana

01.06

8.04

0.7

Hadrien Barc (FRA), IL i BUL

09.01.99

2

 

Oslo Bislett

19.09

8.08

0.4

Erik Mikkeljord, Hattfjeldal IL

01.02.99

3h3

 

Stjørdal

01.09

8.09

2

Fredrik Sivertsen, Ski IL Friidrett

20.08.99

1

 

Grimstad

11.05

 

 

(30)

 

 

 

 

 

8,09

0,6

Håkon Filbert Opheim, Sørild FIK

14.09.99

1

 

Grimstad

30.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

7.67

3.3

Ørjan Sørflaten, Etnedal IL

99

1

 

Fagernes

15.09

7.84

3

Emil Olai Helsingeng, Kvæfjord IL

01.08.99

1

 

Sortland

17.08

7.97

3.40

Syver Røinaas , IL Tyrving

02.08.99

1

 

Nadderud

27.08

8.05

3.7

Fredrik Sivertsen, Ski IL Friidrett

20.08.99

2h2

 

Nadderud

15.06

8.08

3.40

Hans Fürst Mustad, IL Tyrving

28.05.99

2

 

Nadderud

27.08

8.09

3.4

Benjamin F. Arntzen IL Tyrving

99

3

 

Nadderud

27.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manglende informasjon om vind/wind-data missing

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

80 METER (10,75)

AR: 9,55/9,3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

 

 

 

 

 

 

100 METER (13,00)

AR: 11,54/11,3

11.65

0.9

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1

 

Fana

14.09

11.85

1.2

Abdurazak Sharif, Moss IL

25.01.99

1

 

Moss

10.08

11.95

0.9

Mindaugas Kumstys, Skogsvåg IL

06.07.99

2

 

Fana

14.09

12.21

-0.2

Morten Endresen, Haugesund IL

02.06.99

1

 

Haugesund

25.09

12.27

1.6

Kasper Kampmann Johansen , FIK Orion

24.03.99

1f

 

Lillehammer

23.06

12.30

1.4

Herman Holm Strand, Stjørdal FIK

13.05.99

1

 

Trondheim

02.06

12.40

-1

Jørgen Mejland Hansen, Hind IK

29.07.99

1

 

Harstad

22.06

12.45

0

Vegard Somdal, Grimstad Ungdomsskole

24.05.99

1

 

Grimstad

20.08

12.55

1.2

Alexander Skammelsrud, Halden IL

23.02.99

2

 

Moss

10.08

12.62

1.6

Vegard Dragsund, Oppegård IL

01.06.99

3f

 

Lillehammer

23.06

 

 

(10)

 

 

 

 

 

12.62

0.6

Eddy Strandvik Grandalen, Lillehammer IF

25.06.99

1

 

Lillehammer

22.09

12.66

1.4

Martin Hasselvold, Fjellørnen IL

30.01.99

2

 

Trondheim

01.06

12.67

0.6

Kristoffer Seegaard, Gjøvik FIK

11.10.99

2

 

Lillehammer

22.09

12.69

1.6

Fredrik Sivertsen, Ski IL Friidrett

20.08.99

4

 

Lillehammer

23.06

12.69

0.9

Erlend Henjesand, Syril IL

08.07.99

3

 

Fana

14.09

12.70

-1.7

Joshua Jaunsen, Bøler IF

06.02.99

1h1

 

Lillestrøm

25.05

12.70

-0.3

Simon Nilssen, Osterøy IL

20.02.99

1

 

Strandebarm

06.07

12.72

1.2

Syver Røinaas , IL Tyrving

02.08.99

3

 

Moss

10.08

12.77

-0.3

Glenn Andre Aarbakke, Osterøy IL

17.09.99

2

 

Strandebarm

06.07

12.78

1.1

Øystein Evjen, Sortland FIK

16.01.99

1

 

Harstad

24.08

 

 

(20)

 

 

 

 

 

12.79

-0.2

Alexander Burlin, Ski il friidrett

25.03.99

2h5

 

Gøteborg

29.06

12.89

-2.9

Emil Olai Helsingeng, Kvæfjord IL

01.08.99

1

 

Bodø

25.05

 

 

Medvind/wind assisted:

12,09

2,6

Morten Endresen, Haugesund IL

02.06.99

7f

G15

Nadderud

16.06

12.14

2.9

Ørjan Sørflaten, Etnedal IL

99

1

 

Fagernes

14.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

11,7

0.9

Morten Endresen, Haugesund IL

02.06.99

1

 

Haugesund

11.09

 

Manglende informasjon om vind/wind-data missing

 

 

 

 

 

 

 

 

200 METER (26,70)

AR: 23,57

23.76

1.1

Abdurazak Sharif, Moss IL

25.01.99

1

 

Moss

10.08

24.11

-1

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1h3

 

Osterøy

31.08

24.63

1.4

Fredrik Øvereng, Overhalla IL

10.05.99

1

 

Lillehammer

20.06

24.73

-0.8

Mindaugas Kumstys, Skogsvåg IL

06.07.99

2

 

Fana

15.09

25.10

-1

Kasper Kampmann Johansen , FIK Orion

24.03.99

4h6

 

Nadderud

14.06

25.26

-0.2

Jørgen Mejland Hansen, Hind IK

29.07.99

1

 

Harstad

21.06

25.39

-0.5

Joshua Jaunsen, Bøler IF

06.02.99

1h4

 

Nadderud

14.06

25.41

-1

Jørgen Mejland Hansen, Hind IK

29.07.99

5h5

 

Nadderud

14.06

25.48

1.1

Syver Røinaas , IL Tyrving

02.08.99

3

 

Moss

10.08

25.49

0.9

Herman Holm Strand, Stjørdal FIK

13.05.99

1h2

 

Trondheim

02.06

 

 

(10)

 

 

 

 

 

25.50

-0.2

Emil Olai Helsingeng, Kvæfjord IL

01.08.99

2

 

Harstad

21.06

25.65

-1.0

Isak Suhr, Halden IL

05.01.99

6h5

 

Nadderud

14.06

25.66

0.8

William S. Rodahl, Lambertseter

20.05.99

2

 

Oslo, Bislett

16.09

25.70

-1

Erlend Henjesand, Syril IL

08.07.99

3h3

 

Osterøy

31.08

25.75

-0.4

Eddy Strandvik Grandalen, Lillehammer IF

25.06.99

2

 

Lillehammer

21.09

25.99

-0.8

Simon Grimstad , Hareid IL

08.02.99

1

 

Ulsteinvik

21.09

26.04

-0.5

Fredrik Sivertsen, Ski IL Friidrett

20.08.99

4h4

 

Nadderud

14.06

26.05

-0.1

Glenn Andre Aarbakke, Osterøy IL

17.09.99

4

 

Fana

31.05

26.05

1.1

Jonas Nødtvedt Wenger, Ull-Kisa IL

14.03.99

1h3

 

Jessheim

31.08

26.06

0.6

Øystein Evjen, Sortland FIK

16.01.99

2

 

Bodø

18.08

 

 

(20)

 

 

 

 

 

26.09

1.3

Harald Håvik, Bremnes IL

11.02.99

2h3

 

Haugesund

20.05

26.23

-0.5

Johan Lothe, Brodd IL

23.03.99

1

 

Byrkjelo

28.06

26.24

-0.5

Karl Josef Georgsen, IL BUL

30.01.99

5h4

 

Nadderud

14.06

26.25

0.9

Adrian Brenne, Herkules Friidrett

15.07.99

1

 

Sande

08.06

26.26

1.4

Vegard Dragsund, Oppegård IL

01.06.99

3

 

Lillehammer

20.06

26.27

0.6

Kristian Steffensen, Bodø FIK

19.09.99

3

 

Bodø

18.08

26.31

0.9

Anders H. Husøy, Sandvin

25.11.99

1

 

Sande

08.06

26.36

-0.1

Egil Myklebust, Hornindal IL

15.10.99

5

 

Fana

31.05

26.36

-0.3

Martin Hasselvold, Fjellørnen IL

30.01.99

1

 

Brekstad

23.06

26.37

-1

Håkon Filbert Opheim, Sørild FIK

14.09.99

5h3

 

Osterøy

31.08

 

 

(30)

 

 

 

 

 

26.51

-1.7

Simon Nilssen, Osterøy IL

20.02.99

2

 

Stradebarm

07.07

26.59

-0.5

Iver Koppen, Hind IK

21.04.99

6h4

 

Nadderud

14.06

26.61

1.4

Kristoffer Seegaard, Gjøvik FIK

11.10.99

5

 

Lillehammer

20.06

26.68

1.3

Eskild Haugland Båsen, Haugesund IL

99

3h3

 

Haugesund

20.05

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

24,25

2,9

Jørgen Mejland Hansen, Hind IK

29.07.99

2

 

Bodø

18.08

25,80

2,3

Torbjørn Oppigard, Eikesdal IL

17.01.99

1

 

Molde

09.06

26,59

3,2

Kristian Skage Nordlund, Trones IL

28.05.99

2

 

Namsos

11.08

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

300 METER (45,00)

AR: 38,49

37,23

 

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

2h1

 

Gøteborg

30.06

40,99

 

Abdurazak Sharif, Moss IL

25.01.99

1

 

Moss

06.05

42.00

 

Mathias Fjeldstad, Bekkelaget SK

11.01.99

6

 

Oslo, Bislett

19.09

 

400 METER (60,00)

AR: 52,44/

52.44

 

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1

 

Fana

02.06

56.70

 

Ørjan Sørflaten, Etnedal IL

99

1

 

Fagernes

14.09

56.78

 

Fredrik Øvereng, Overhalla IL

10.05.99

1

 

Trondheim

01.06

57.03

 

Jørgen Mejland Hansen, Hind IK

29.07.99

1

G15

Bodø

17.08

57.26

 

Simon Grimstad , Hareid IL

08.02.99

1

 

Hareid

18.09

57.98

 

Morten Endresen, Haugesund IL

02.06.99

1

 

Haugesund

25.09

58.67

 

Didrik Hexberg Warlo, IL Tyrving

04.10.99

4h1

 

Lillehammer

22.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

600 METER (1:40,00)

AR: 1:25,31

1,28,23

 

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1

G15

Fana

24.08

1,31,63

 

Syver Røinaas , IL Tyrving

02.08.99

3h4

 

Nadderud

14.06

1,31,89

 

Åsmund Jakobsen, Nordre Land IL

09.02.99

4h4

 

Nadderud

14.06

1,31,93

 

Kristian Skage Nordlund, Trones IL

28.05.99

1

 

Stjørdal

31.08

1,32,83

 

Abdurazak Sharif, Moss IL

25.01.99

1h3

 

Nadderud

14.06

1,33,07

 

Albert Sperstad, Tyrving IL

29.04.99

2

 

Jessheim

31.08

1,33,13

 

Markus Fossland, Stjørdal FIK

05.01.99

2

 

Stjørdal

31.08

1,33,72

 

Didrik Hexberg Warlo, IL Tyrving

04.10.99

5h4

 

Nadderud

14.06

1,33,77

 

Erlend Henjesand, Syril IL

08.07.99

1

 

Fana

02.06

1,33,96

 

Knut Haukeland, Bergens Turnforening

18.02.99

2

 

Fana

02.06

 

 

(10)

 

 

 

 

 

1,34,08

 

Vetle Storvik, Nittedal IL

04.10.99

1

 

Nesodden

15.09

1,34,16

 

Anders H. Husøy, Sandvin

25.11.99

5

 

Jessheim

31.08

1,34,2

 

Kristian Skage Nordlund, Trones IL

28.05.99

1

 

Namsos

13.06

1,34,82

 

Henrik Bjørnstad Koppang, IL Tyrving

04.10.99

6

 

Jessheim

31.08

1,34,84

 

Josef Njerve, Giv Akt

14.06.99

6h4

 

Nadderud

14.06

1,35,0

 

Kristian Steffensen, Bodø FIK

19.09.99

1

 

Rana

01.06

1,35,13

 

Håkon Filbert Opheim, Sørild FIK

14.09.99

1

 

Grimstad

11.05

1,35,13

 

Ivar Espenes, Strindheim IL

23.02.99

3

 

Stjørdal

31.08

1,35,27

 

Isak Suhr, Halden IL

05.01.99

7h4

 

Nadderud

14.06

1,35,34

 

Sigurd Evjen, Selbu IL

06.09.99

4

 

Stjørdal

31.08

 

 

(20)

 

 

 

 

 

1,35,58

 

Simen Halle Haugen, Runar IL

09.01.99

1

 

Porsgrunn

14.08

1,35,75

 

Robin Wathne Nedrehagen, Syril IL

01.05.99

4h2

 

Osterøy

31.08

1,36,97

 

Daniel Einarsen, Ask Friidrett

18.06.99

9h4

 

Nadderud

14.06

1,37,28

 

Magnus Njølstad Vonen, Varegg Friidrett

31.12.99

5

 

Fana

02.06

1,37,55

 

Sondre Juven, Nesbyen IL

17.04.99

9h3

 

Jessheim

31.08

1,37,59

 

Torstein Åndal, Åndalsnes IF

26.02.99

5

 

Stjørdal

31.08

1,37,72

 

Lyder Møller Ulvan, Strindheim IL

01.04.99

4

 

Stjørdal

09.06

1,37,84

 

Kristoffer Seegaard, Gjøvik FIK

11.10.99

1

 

Lillehammer

22.09

1,37,88

 

Kristian Schjønningsen, Gneist IL

18.05.99

6

 

Fana

02.06

1,37,93

 

Andreas Flåten Børve, Ull-Kisa

29.05.99

2h3

 

Nadderud

14.06

 

 

(30)

 

 

 

 

 

1,38,03

 

Mathias Paul, Sandnes Il

07.01.99

7

 

Fana

02.06

1,38,43

 

Fredrik Grusd, Tyrving IL

25.02.99

5h3

 

Nadderud

14.06

1,39,37

 

Ulrik Erlandsen, FIL Aks-77

24.10.99

1h1

 

Osterøy

31.08

1,39,39

 

Jens Olav Ørpen Hausken, Sola IL

28.04.99

2h1

 

Osterøy

31.08

1,39,41

 

Marius Renå, Hommelvik IL

22.09.99

2

 

Steinkjer

15.06

1,39,69

 

Michael Skalska, IF Sturla

14.02.99

1h1

 

Jessheim

31.08

1,39,91

 

Martin Hasselvold, Fjellørnen IL

30.01.99

8

 

Stjørdal

31.08

 

 

800 METER (2:20,00)

AR: 1:59,8

2,04,32

 

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1

 

Fana

31.05

2,08,90

 

Albert Sperstad, Tyrving IL

29.04.99

1

 

Stockholm

25.08

2,09,43

 

Kristian Skage Nordlund, Trones IL

28.05.99

1

 

Namsos

15.09

2,10,62

 

Syver Røinaas , IL Tyrving

02.08.99

1

 

Oslo, Bislett

18.08

2,10,66

 

Åsmund Jakobsen, Nordre Land IL

09.02.99

2

 

Oslo, Bislett

18.08

2,10,82

 

Simen Halle Haugen, Runar IL

09.01.99

1

 

Tønsberg

01.06

2,10,90

 

Anders H. Husøy, Sandvin

25.11.99

2

 

Tønsberg

01.06

2,10,92

 

Erik Houm, Gausdal FIK

07.02.99

2

 

Lillehammer

23.06

2,11,56

 

Didrik Hexberg Warlo, IL Tyrving

04.10.99

4

 

Lillehammer

23.06

2,11,91

 

Erlend Henjesand, Syril IL

08.07.99

2

 

Fana

14.09

 

 

(10)

 

 

 

 

 

2,12,00

 

Henrik Bjørnstad Koppang, IL Tyrving

04.10.99

5

 

Stockholm

25.06

2,12,11

 

Håkon Filbert Opheim, Sørild FIK

14.09.99

3

 

Oslo, Bislett

18.08

2,12,72

 

Vetle Storvik, Nittedal IL

04.10.99

1

 

Nittedal

15.09

2,13,46

 

Knut Haukeland, Bergens Turnforening

18.02.99

3

 

Haugesund

19.06

2,14,17

 

Sigurd Evjen, Selbu IL

06.09.99

6

 

Lillehammer

23.06

2,15,6

 

Øystein Sandsdalen, Rustad IL

26.06.99

1

 

Oslo, NIH

25.06

2,16,0

 

Fredrik Grusd, Tyrving IL

25.02.99

1h2

 

Nadderud

03.09

2,16,15

 

Robin Wathne Nedrehagen, Syril IL

01.05.99

4

 

Fana

14.09

2,16,39

 

Daniel Einarsen, Ask Friidrett

18.06.99

5

 

Fana

14.09

 

 

(20)

 

 

 

 

 

2,17,60

 

Jonathan Jacobsen, Nittedal IL

16.07.99

3

 

Nittedal

15.09

2,18,05

 

Ivar Espenes, Strindheim IL

23.02.99

1

 

Trondheim

02.06

2,19,13

 

Magnus Njølstad Vonen, Varegg Friidrett

31.12.99

1

 

Haugesund

19.05

2,19,48

 

Vebjørn Aleksander Østlie , Moss IL

23.11.99

10

 

Lillehammer

23.06

2,19,68

 

Markus Fossland, Stjørdal FIK

05.01.99

3

 

Trondheim

02.06

2,19,8

 

Martin Føll, Stadsbygd IL

23.03.99

1

 

Brekstad

23.06

 

 

1000 METER (3:10,00)

AR: 2:35,9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1500 METER (4:55,00)

AR: 4:09,0

 

4,24,17

 

Albert Sperstad, Tyrving IL

29.04.99

1

 

Jessheim

01.09

 

4,28,23

 

Åsmund Jakobsen, Nordre Land IL

09.02.99

2

 

Jssheim

01.09

 

4,28,85

 

Fredrik Grusd, Tyrving IL

25.02.99

3

 

Jessheim

01.09

 

4,29,77

 

Simen Halle Haugen, Runar IL

09.01.99

1

 

Sandefjord

05.08

 

4,29,90

 

Kristian Skage Nordlund, Trones IL

28.05.99

1

 

Stjørdal

01.09

 

4,31,52

 

Magnus Njølstad Vonen, Varegg friidrett

31.12.99

3

 

Lillehammer

20.06

 

4,31,90

 

Markus Fossland, Stjørdal FIK

05.01.99

2

 

Stjørdal

01.09

 

4,32,00

 

Knut Haukeland, Bergens Turnforening

18.02.99

1

 

Haugesund

20.05

 

4,32,86

 

Didrik Hexberg Warlo, IL Tyrving

04.10.99

4

 

Stockholm

26.08

 

4,33,58

 

Henrik Bjørnstad Koppang, IL Tyrving

04.10.99

6

 

Stodkholm

26.08

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

4,34,28

 

Vetle Storvik, Nittedal IL

04.10.99

4

 

Jessheim

01.09

 

4,35,05

 

Jonas Slettemark Juel,

21.10.99

5

 

Jessheim

01.09

 

4,35,59

 

Josef Njerve, Giv Akt

14.06.99

2

 

Osterøy

01.09

 

4,37,62

 

Sondre Juven, Nesbyen IL

17.04.99

4

 

Lillehammer

20.06

 

4,38,66

 

Ivar Espenes, Strindheim IL

23.02.99

3

 

Jessheim

01.09

 

4,38,86

 

Sigurd Evjen, Selbu IL

06.09.99

4

 

Stjørdal

01.09

 

4,38,99

 

Jonas S. Juel, Fossum IF

21.10.99

6h2

 

Nadderud

16.06

 

4,40,24

 

Kristoffer Seegaard, Gjøvik FIK

11.10.99

1

 

Gausdal

10.08

 

4,40,69

 

Daniel Einarsen, Ask Friidrett

18.06.99

7h2

 

Nadderud

16.06

 

4,42,00

 

Marius Renå, Hommelvik IL

22.09.99

5

 

Stjørdal

01.09

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

4,42,87

 

Jens-Olav Hausken, Sola Friidrett

99

1

 

Stavanger

21.09

 

4,42,91

 

Ole Jakob Viken, Lyngdal IL

15.02.99

10h2

 

Nadderud

16.06

 

4,44,18

 

Halvor Elverum, Sem IF

20.09.99

1

 

Moss

10.08

 

4,44,30

 

Mathias Paul, Sandnes Il

07.01.99

11h2

 

Nadderud

16.06

 

4,45,32

 

Joachim Losnedal Tonning, Varegg

06.07.99

5

 

Osterøy

01.09

 

4,45,42

 

Kjetil Åndal, Åndalsnes IF

26.02.99

1

 

Ørsta

24.08

 

4,45,47

 

Andreas Hetle, Breimsbygda IL

09.11.99

6

 

Osterøy

01.09

 

4,45,78

 

Joachim Lunde Hermansen, Høyenhall

21.07.99

5

 

Fana

05.06

 

4,46,06

 

Erlend Henjesand, Syril IL

08.07.99

1

 

Byrkjelo

28.09

 

4,46,99

 

Vetle Uhre Hammersvik, Førde IL

99

2

 

Byrkjelo

26.09

 

 

 

(30)

 

 

 

 

 

 

4,47,92

 

Anders H. Husøy, Sandvin

25.11.99

10

 

Jessheim

01.09

 

4,48,59

 

Aron Rysstad, Valle

07.01.99

8

 

Osterøy

01.09

 

4,48,61

 

Emil Arnkværn, Tyrving IL

24.06.99

11

 

Jessheim

01.09

 

4,48,78

 

Vebjørn Aleksander Østlie , Moss IL

23.11.99

12

 

Jessheim

01.09

 

4,49,39

 

Andreas Mjelstad, Syril IL

21.09.99

9

 

Osterøy

01.09

 

4,51,04

 

Eirik Rauset, Sandane TIL

22.06.99

11

 

Osterøy

01.09

 

4,54,40

 

Ole Selstad Dybedokken, IL Tyrving

15.11.99

4

 

Nadderud

16.06

 

4,54,94

 

Carl Valdemar Ebbesen, IL Tyrving

30.03.99

3

 

Nadderud

07.05

 

 

2000 METER (7:10,00)

AR: 5:52,5

 

6,07,11

 

Albert Sperstad, Tyrving IL

29.04.99

5

 

Gøteborg

30.06

 

6,16,75

 

Didrik Hexberg Warlo, IL Tyrving

04.10.99

4h2

 

Gøteborg

30.06

 

6,17,62

 

Simen Halle Haugen, Runar IL

09.01.99

7

G15

Oslo, Bislett

18.08

 

6,18,16

 

Vetle Storvik, Nittedal IL

04.10.99

1

 

Oslo, Bislett

19.09

 

6,25,49

 

Henrik Bjørnstad Koppang, IL Tyrving

04.10.99

10

 

Oslo, Bislett

18.08

 

6,33,18

 

Ole Selstad Dybedokken, IL Tyrving

15.11.99

13

 

Gøteborg

30.06

 

6,38,86

 

Joachim Losnedal Tonning, Varegg

06.07.99

3

 

Fana

09.06

 

6,39,77

 

Daniel Einarsen, Ask Friidrett

18.06.99

15

 

Gøteborg

30.06

 

6,40,77

 

Vebjørn Aleksander Østlie , Moss IL

23.11.99

1

 

Moss

06.05

 

6,56,49

 

Carl Valdemar Ebbesen, IL Tyrving

30.03.99

17

 

Oslo, Bislett

18.08

 

 

3000 METER

AR:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

80 METER HEKK/HURDLES (84 cm) (14,50)

AR: 11,26/11,1

 

12.47

-1.5

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1

 

Nadderud

16.06

 

12.48

0

Marcus Theodor Moen, Ull-Kisa

06.01.99

1

 

Lillehammer

20.06

 

12.68

0.5

Simon Grimstad , Hareid IL

08.02.99

1h2

 

Stjørdal

31.08

 

12.73

0.2

Fredrik Øvereng, Overhalla IL

10.05.99

2

 

Lillehammer

20.06

 

12.75

0.2

Øystein Evjen, Sortland FIK

16.01.99

1h1

 

Stjørdal

31.08

 

12.89

0.2

Emil Olai Helsingeng, Kvæfjord IL

01.08.99

2h1

 

Stjørdal

31.08

 

12.99

0.6

Erik Lønskog, IL Tyrving

19.01.99

2

 

Jessheim

31.08

 

13.13

0.5

Iver Koppen, Hind IK

21.04.99

2h2

 

Stjørdal

31.08

 

13.20

1.1

Kristian Schjønningsen, Gneist IL

18.05.99

1

 

Fana

01.06

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

13.27

0.4

Sigurd Fluge Petterson, Tønsberg FIK

30.05.99

1

 

Sande

08.06

 

13.28

1.3

Fredrik Sivertsen, Ski IL Friidrett

20.08.99

1

 

Grimstad

11.05

 

13.46

1.4

Sondre Guttormsen, Ski IL Friidrett

01.06.99

1

 

Modum

14.09

 

13.47

-0.5

Kristian Steffensen, Bodø FIK

19.09.99

5f

 

Stjørdal

31.08

 

13.61

0.6

Torbjørn Oppigard, Eikesdal IL

17.01.99

1

 

Molde

09.06

 

13.64

-1.5

Håvard Becker, Tønsberg FIK

18.04.99

3h2

 

Nadderud

16.06

 

14.01

1.3

John Oddvar Ehnebom, Kragerø IF

30.04.99

1

 

Porsgrunn

07.05

 

14.12

-1.7

Myron Weinberg, Mandal & Halse IL

09.12.99

2h1

 

Nadderud

16.06

 

14.34

1.4

Mads Kasa, Ringerike friidrettsklubb

99

3

 

Modum

14.09

 

14.65

-1.7

Kasper B. Jansen, Sandefjord TIF

20.03.99

3h1

 

Nadderud

16.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

 

12.69

3.4

Øystein Evjen, Sortland FIK

16.01.99

1

 

Bodø

18.08

 

12.76

3.4

Emil Olai Helsingeng, Kvæfjord IL

01.08.99

2

 

Bodø

18.08

 

13.03

3.4

Iver Koppen, Hind IK

21.04.99

3

 

Bodø

18.08

 

13.33

3.4

Kristian Steffensen, Bodø FIK

19.09.99

4

 

Bodø

18.08

 

13.64

2.1

Oliver Johan Finden, Sortland FIK

12.09.99

3

 

Narvik

16.06

 

13.71

3.1

Myron Weinberg, Mandal og Halse IL

09.12.99

1

 

Osterøy

31.08

 

13.72

3.1

Eirik Odinsen, Søgne IL

27.02.99

2

 

Osterøy

31.08

 

13.75

3.1

Tarjei Vereide, Fjellhug/Vereide IL

13.10.99

3

 

Osterøy

31.08

 

14.20

2.6

Syver Røinaas , IL Tyrving

02.08.99

3

 

Oslo, Bislett

14.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 METER HEKK/HURDLES (84 cm)

AR:

 

100 METER HEKK/HURDLES (91,4 cm)

AR:

 

 

 

200 METER HEKK/HURDLES (84 cm) (34,00)

AR: 26,76

 

29.54

1.7

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1h1

 

Nadderud

15.06

 

29.55

-0.5

Emil Olai Helsingeng, Kvæfjord IL

01.08.99

1

 

Jessheim

01.09

 

29.79

 

Simon Grimstad , Hareid IL

08.02.99

2

 

Stjørdal

01.09

 

30.27

1.8

Syver Røinaas , IL Tyrving

02.08.99

1

 

Jessheim

01.09

 

30.82

1.8

Fredrik Sivertsen, Ski IL Friidrett

20.08.99

2

 

Jessheim

01.09

 

31.03

0.2

Myron Weinberg, Mandal og Halse IL

09.12.99

1

 

Søgne

02.09

 

31.22

-0.5

Øystein Evjen, Sortland FIK

16.01.99

3

 

Stjørdal

01.09

 

31.26

2

Eirik Odinsen, Søgne IL

27.02.99

1h1

 

Osterøy

01.09

 

31.81

1.8

Sigurd Fluge Petterson, Tønsberg FIK

30.05.99

3

 

Jessheim

01.09

 

32.38

1.7

Håvard Becker, Tønsberg FIK

18.04.99

5h1

 

Nadderud

15.06

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

32.41

1.7

Axel Andreassen, Oppegård IL

11.04.99

6h1

 

Nadderud

15.06

 

33.49

2

Tarjei Vereide, Fjellhug/Vereide IL

13.10.99

2j1

 

Osterøy

01.09

 

33.59

0.1

Kasper Skattebøl Karlsen, IL i BUL

11.05.99

1

 

Oslo, Bislett

11.09

 

33.61

2

Herman Ingebrethsen, Sandnes IL

18.09.99

3h1

 

Osterøy

01.09

 

34.97

1.1

Christoffer Tvinnereim, Søndre Land IL

09.01.99

1

 

Brandbu

29.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

Ingen informasjon om vind/wind-data missing:

 

 

 

300 METER HEKK/HURDLES (76,2 cm) (52,00)

AR: 41,87

 

41.85

 

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

5h1

 

Gøteborg

28.06

 

45.42

 

Fredrik Sivertsen, Ski IL Friidrett

20.08.99

4h3

 

Gøteborg

28.06

 

45.83

 

Simon Grimstad , Hareid IL

08.02.99

1

 

Hareid

18.09

 

47.19

 

Jørgen Mejland Hansen, Hind IK

29.07.99

1

 

Harstad

11.06

 

51.33

 

Sondre Guttormsen, Ski IL Friidrett

01.06.99

1

 

Larvik

31.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 METER HEKK/HURDLES (76,2 cm) ()

AR:

 

 

 

1500 METER HINDER/STEEPLECHASE (76,2 cm) (6:20,00)

AR: 4:28,51

 

4,52,78

 

Knut Haukeland, Bergens Turnforening

18.02.99

1

 

Fana

30.05

 

5,07,02

 

Daniel Einarsen, Ask Friidrett

18.06.99

12

 

Gøteborg

28.06

 

5,18,76

 

Andreas Hetle, Breimsbygda IL

09.11.99

2

 

Byrkjelo

29.06

 

 

 

1000 METER KAPPGANG/WALK

 

4,51,30

 

Andreas Hetle, Breimsbygda IL

09.11.99

1

 

Osterøy

31.08

 

5,22,07

 

Simon Løvhaug, Salangen IF

25.03.99

1

 

Nadderud

14.06

 

5,32,52

 

Håvard Ellila Homme, Søgne IL

02.02.99

2

 

Osterøy

31.08

 

5,33,93

 

Halvor Elverum, Sem IF

20.09.99

1

 

Jessheim

31.08

 

6,02,34

 

Ivar Espenes, Strindheim IL

23.02.99

2

 

Stjørdal

31.08

 

6,06,77

 

Kjetil Åndal, Åndalsnes IF

26.02.99

3

 

Stjørdal

31.08

 

6,11,26

 

Henrik Langesæther, Haugesund IL

04.04.99

3

 

Osterøy

31.08

 

6,13,72

 

Amaru R. J. Wijmand (NED), Ren-Eng FIK

28.09.99

3

 

Jessheim

31.08

 

6,18,51

 

Kristian Skage Nordlund, Trones IL

28.05.99

4

 

Stjørdal

31.08

 

6,19,01

 

Oliver Johan Finden, Sortland FIK

12.09.99

5

 

Stjørdal

31.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HØYDE/HIGH JUMP (1,50)

AR: 1,91

 

1.76

 

Jørgen Mejland Hansen, Hind IK

29.07.99

1

 

Stjørdal

01.09

 

1.73

 

Markus Fossland, Stjørdal FIK

05.01.99

2

 

Stjørdal

01.09

 

1.72

 

Øyvind Ræstad Vikse , Haugesund IL

28.01.99

1

 

Fana

15.09

 

1.70

 

Ingar Hjelle , Oppstryn IL

04.10.99

1

 

Lillehammer

21.06

 

1.70

 

Marcus Theodor Moen, Ull-Kisa

06.01.99

2

 

Nadderud

16.06

 

1.65

 

Kristian Steffensen, Bodø FIK

19.09.99

1

 

Rana

02.06

 

1.65

 

Fredrik Øvereng, Overhalla IL

10.05.99

1

 

Namsos

10.08

 

1.64

 

Erik Lønskog, IL Tyrving

19.01.99

1

 

Kolbotn

25.08

 

1.64

 

Håkon Filbert Opheim, Sørild FIK

14.09.99

1

 

Osterøy

01.09

 

1.62

 

Sander Eliassen, Oppstad IL

02.02.99

1

 

Oslo, Bislett

17.08

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

1.61

 

Torbjørn Oppigard, Eikesdal IL

17.01.99

4

 

Stjørdal

01.09

 

1.61

 

Andreas Løvik Øvre, Ytterøy IL

01.08.99

3

 

Stjørdal

01.09

 

1.60

 

Simon Løvhaug, Salangen IF

25.03.99

2

 

Nodkjosbotn

09.06

 

1.60

 

Eskil Aasen, Straumsnes IL

25.08.99

1

 

Straumsnes

17.08

 

1.60

 

Christoffer Tvinnereim, Søndre Land IL

09.01.99

1

 

Hønefoss

14.08

 

1.60

 

Hadrien Barc (FRA), IL i BUL

09.01.99

1

 

Oslo, Bislett

11.09

 

1.60

 

Ludvig Nygaard Juul, Østerås Skole

99

1

 

Nadderud

03.09

 

1.56

 

Myron Weinberg, Mandal og Halse IL

09.12.99

4

 

Osterøy

01.09

 

1.55

 

Håvard Becker, Tønsberg FIK

18.04.99

4

 

Lillestrøm

25.05

 

1.55

 

William S. Rodahl, Lambertseter

20.05.99

1

 

Tønsberg

02.06

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

1.55

 

Abdurazak Sharif, Moss IL

25.01.99

1

 

Fredrikstad

08.06

 

1.54

 

Sondre Guttormsen, Ski IL Friidrett

01.06.99

3

 

Oslo, Bislett

17.08

 

1.53

 

Syver Røinaas , IL Tyrving

02.08.99

2

 

Nadderud

19.09

 

1.53

 

Benjamin F. Arntzen IL Tyrving

99

1

 

Nadderud

19.09

 

1.52

 

Simon Nilssen, Osterøy IL

20.02.99

1

 

Strandebarm

07.07

 

1.51

 

Torkjel Nese, IK Hind

28.03.99

7

 

Stjørdal

01.09

 

1.51

 

Oliver Johan Finden, Sortland FIK

12.09.99

2

 

Narvik

16.06

 

1.51

 

Erlend Henjesand, Syril IL

08.07.99

5

 

Osterøy

01.09

 

1.50

 

Jens August Guddal Muri, Olden IL

11.10.99

1

 

Breimsbygd

29.09

 

1.50

 

Henrik Langesæther, Haugesund IL

04.04.99

2

 

Sveio

07.05

 

 

 

(30)

 

 

 

 

 

 

1.50

 

Kasper B. Jansen, Sandefjord TIF

20.03.99

3

G15

Tønsberg

02.06

 

1.50

 

Kristoffer Harestad, Lye Il

15.05.99

1

 

Lye

30.05

 

1.50

 

Eirik Rauset, Sandane TIL

22.06.99

1

 

Byrkjelo

21.05

 

1.50

 

Herman Sigstad Moen, Løten Friidrett

07.09.99

1

 

Lillehammer

21.06

 

1.50

 

Embrik Børresen, Strandebarm IL

23.04.99

2

 

Fana

24.08

 

1.50

 

Ulrik Erlandsen, FIL Aks-77

24.10.99

1

 

Fana

24.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STAV/POLE VAULT (2,00)

AR: 3,87

 

3.51

 

Sondre Guttormsen, Ski IL Friidrett

01.06.99

1

 

Ski

19.06

 

2.80

 

Ingar Hjelle , Oppstryn IL

04.10.99

1

 

Byrkjelo

28.09

 

2.70

 

Kasper B. Jansen, Sandefjord TIF

20.03.99

1

 

Larvik

25.08

 

2.60

 

Laurits Terkelsen, Sørild FIK

04.06.99

1

 

Grimstad

19.09

 

2.42

 

Simon Grimstad , Hareid IL

08.02.99

1

 

Stjørdal

31.08

 

2.40

 

Marcus Theodor Moen, Ull-Kisa

06.01.99

3

 

Nadderud

15.06

 

2.40

 

Jonas Aasland, Sandefjord TIF

08.02.99

2

 

Larvik

25.08

 

2.37

 

Calvin Foshaug, Målselv IL

26.06.99

2

 

Stjørdal

31.08

 

2.27

 

Peder Haugedal, Mandal og Halse IL

15.02.99

3

 

Osterøy

31.08

 

2.20

 

Ruben Buset, Svelgen T&IF

99

2

 

Byrkjelo

28.09

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

2.17

 

Simon Nilssen, Osterøy IL

20.02.99

4

 

Osterøy

31.08

 

2.07

 

Kjetil Åndal, Åndalsnes IF

26.02.99

3

 

Stjørdal

31.08

 

2.00

 

Donovan Sturckugelis, Grue Friidrett

04.05.99

1

 

Kongsvinger

14.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LENGDE/LONG JUMP (5,10)

AR: 6,41

 

5.92

0

Mindaugas Kumstys, Skogsvåg IL

06.07.99

1

 

Osterøy

31.08

 

5.75

0

Torbjørn Oppigard, Eikesdal IL

17.01.99

1

 

Stjørdal

31.08

 

5.70

0

Fredrik Øvereng, Overhalla IL

10.05.99

2

 

Stjørdal

31.08

 

5.56

1.4

Alexander Burlin, Ski il friidrett

25.03.99

1

 

Lillehammer

23.06

 

5.51

0

Marcus Theodor Moen, Ull-Kisa

06.01.99

1

 

Bekkelaget

07.09

 

5.41

-2.3

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1

 

Fana

11.05

 

5.37

1.5

Simon Nilssen, Osterøy IL

20.02.99

1

 

Strandebarm

07.07

 

5.36

0.5

Abdurazak Sharif, Moss IL

25.01.99

1

 

Askim

09.06

 

5.32

1.5

Syver Røinaas , IL Tyrving

02.08.99

1

 

Nadderud

03.09

 

5.28

0

Markus Fossland, Stjørdal FIK

05.01.99

3

 

Stjørdal

31.08

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

5.23

0.7

Emil Olai Helsingeng, Kvæfjord IL

01.08.99

1

 

Harstad

22.06

 

5.19

0.2

Hågen Meldal, Vinstra IL

12.10.99

1

 

Brandbu

08.06

 

5.18

0.7

Erlend Henjesand, Syril IL

08.07.99

1

 

Byrkjelo

28.09

 

5.17

-1.2

Kristian Steffensen, Bodø FIK

19.09.99

1

 

Narvik

15.07

 

5.17

-0.5

Eddy Strandvik Grandalen, Lillehammer IF

25.06.99

2

 

Jessheim

31.08

 

5.17

0.7

Johan Lothe, Brodd IL

23.03.99

1

 

Nordfjord

12.09

 

5.16

5.15

William S. Rodahl, Lambertseter

20.05.99

2

 

Oslo, Bislett

16.08

 

5.15

1.3

Andreas Georg Holthe, Bekkelaget SK

99

3

 

Oslo, Bislett

16.08

 

5.11

1.2

Sander Eliassen, Oppstad IL

02.02.99

1

 

Kongsvinger

05.06

 

5.10

0.2

Jørgen Mejland Hansen, Hind IK

29.07.99

2

 

Harstad

22.06

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

5.10

0

Myron Weinberg, Mandal & Halse IL

09.12.99

3

 

Osterøy

31.08

 

 

Medvind/wind assisted:

 

5,61

4,5

Alexander Burlin, Ski il friidrett

25.03.99

1

 

Lillestrøm

26.05

 

5,45

3

Fredrik Øvereng, Overhalla IL

10.05.99

1

 

Trondheim

01.06

 

5,42

3,3

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1

 

Fana

11.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manglende informasjon om vind/wind-data missing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRESTEG/ TRIPLE JUMP (10,00)

AR: 13,31

 

12.00

0

Fredrik Øvereng, Overhalla IL

10.05.99

1

 

Stjørdal

01.09

 

11.38

0.2

Hadrien Barc (FRA), IL i BUL

09.01.99

1

 

Oslo Bislett

02.09

 

11.34

0

Torbjørn Oppigard, Eikesdal IL

17.01.99

2

 

Stjørdal

01.09

 

11.26

0

Mindaugas Kumstys, Skogsvåg IL

06.07.99

1

 

Osterøy

01.09

 

11.23

 

Kristoffer Blücher , IL Gneist

30.01.99

1

 

Nadderud

16.06

 

11.13

0.5

Marcus Theodor Moen, Ull-Kisa

06.01.99

1

 

Oslo, Bislett

19.09

 

10.94

-2.2

Sander Eliassen, Oppstad IL

02.02.99

1

 

Arvika, SWE

27.07

 

10.88

-0.7

Erik Lønskog, IL Tyrving

19.01.99

1

 

Nadderud

19.09

 

10.79

0

Knut Haakon Stenerud, Åndalsnes IL

04.04.99

3

 

Stjørdal

01.09

 

10.64

1.3

Myron Weinberg, Mandal og Halse IL

09.12.99

4

 

Nadderud

16.06

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

10.61

0

Håkon Filbert Opheim, Sørild FIK

14.09.99

1

 

Grimstad

20.08

 

10.57

0.6

Sigurd Fluge Petterson, Tønsberg FIK

30.05.99

4

 

Jessheim

01.09

 

10.31