GUTTER 13 ÅR (2000)

Norgesstatistikk innendørs 2013 (01.07.12 – 30.06.13)

pr. 16.05.13

Utarbeidet av /Compiled by Stein Fossen (stein.fossen@nhh.no)

Fødselsdata ved Jan Jørgen Moe, SRU (jjmoe@online.no)

 

 

60 METER

 

 

AR13 (7,54i / 7,3)

 

 

8,27

 

Mats Tokstad, Lørenskog FIL

22.01.00

1

 

Rud

25.04

 

 

8,28

 

Kristian Tokstad, Lørenskog FIL

22.01.00

1h1

 

Lillestrøm

26.01

 

 

8,31

 

Mathias Kollberg, IF Hellas

30.06.00

2

G14

Drammen

10.02

 

 

8,32

 

Per Ellef Ryen Aalerud, Ås IL

15.01.00

2

 

Lillestrøm

02.03

 

 

8,34

 

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

19.09.00

1h3

 

Stange

02.02

 

 

8,38

 

Hans Fürst Mustad, IL Tyrving

.00

2

 

Rud

25.04

 

 

8,42

 

Robert André Moldestad, Breimsbygda FIL

04.01.00

1

 

Florø

16.03

 

 

8,43

 

Filip Bøe, Fana IL

30.08.00

1A

 

Haukås

09.02

 

 

8,44

 

Kristian Strømhylden Himo, Overhalla IL

26.11.00

2h2

 

Ås, SWE

26.01

 

 

8,48

 

Fredrik Selliken, Sandnes IL

17.04.00

2

 

Sandnes

02.03

 

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

 

8,51

 

Alexander Nyberget, Askim IF

29.04.00

4

 

Stange

16.03

 

 

8,53

 

Eirik Mannsverk, IL i BUL-Tromsø

14.03.00

1

 

Luleå, SWE

23.03

 

 

8,58

 

Per Tinius Fremstad-Waldron, Bøler IF

25.09.00

4A

 

Oslo/Ek

02.03

 

 

8,59

 

Luca Thompson, IL i BUL

24.11.00

1A

 

Oslo/Ek

01.12

 

 

8,62

 

Mads Erikssen Flåt, Kristiansands IF

30.08.00

1

 

Kristiansand

27.01

 

 

8,63

 

Marius Polsrød, Herkules Friidrett

14.02.00

1

 

Eidanger

13.03

 

 

8,65

 

Johan Hjeltnes, Ulvik IL

10.04.00

2A

 

Haukås

09.02

 

 

8,67

 

Thomas Blücher, IL Gneist

05.09.00

3A

 

Haukås

09.02

 

 

8,68

 

Erlend Rønneberg, Sem IF

15.04.00

3

 

Lillestrøm

26.01

 

 

8,68

 

Aksel Sales, IL Tyrving

07.07.00

1

 

Rud

03.03

 

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

 

8,70

 

Filip Aas, Raumnes & Årnes IL

24.08.00

1h2

 

Lillestrøm

26.01

 

 

8,73

 

Olav Kvåle Gissinger, Malvik IL

14.02.00

3

 

Steinkjer

15.12

 

 

8,74

 

Gaute Rosvold, FIK Orion

05.05.00

3h3

 

Stange

02.02

 

 

8,79

 

Kjetil Brenno Gagnås, Børsa IL

09.05.00

1

 

Trondheim/Ra

20.01

 

 

8,80

 

Marco Holtan, Verdal IL

30.06.00

4

 

Steinkjer

15.12

 

 

8,80

 

Tobias Ørnehaug, Ask Friidrett

19.02.00

4A

 

Haukås

09.02

 

 

8,85

 

Ola Lysberg Brauten, Overhalla IL

03.08.00

6

 

Steinkjer

15.12

 

 

8,86

 

Gjert Høie Sjursen, IL Gneist          

09.01.00

1

 

Haukås

29.12

 

 

8,87

 

Joachim Karlsen, Krødsherad IL

19.09.00

4A

 

Oslo/Ek

01.12

 

 

8,87

 

Einar Bergslid, Namsen FIF

09.10.00

5

 

Ås, SWE

26.01

 

 

 

 

(30)

 

 

 

 

 

 

 

8,88

 

Oskar Brattetaule, FIL AKS-77

23.03.00

1B

 

Haukås

09.02

 

 

8,91

 

Kristoffer Vikne, Osterøy IL

18.08.00

1C

 

Haukås

09.02

 

 

8,91

 

Andreas Ingemundsen, IL Tyrving

04.05.00

2

 

Rud

03.03

 

 

8,91

 

Patrick Eriksen Ekeli, Lambertseter IF

17.02.00

5

 

Stange

16.03

 

 

8,93

 

Peter Heggelund, Nesodden IL

14.07.00

5A

 

Oslo/Ek

01.12

 

 

8,93

 

Martin Aune, Ranheim IL

26.07.00

1

 

Trondheim/Ra

05.12

 

 

8,93

 

Fabian Filip Rimestad, Bergens TF

13.01.00

5A

 

Haukås

09.02

 

 

8,93

 

Tor Ola Kaasin Berntsen, Ringerike FIK

24.05.00

6

 

Stange

16.03

 

 

8,96

 

Sverre Melhus Dahl, Skjåk IL

30.01.00

1

 

Askim

20.01

 

 

8,96

 

Håkon Nøst Skauge, Ytterøy IL

29.08.00

1

 

Steinkjer

26.01

 

 

 

 

(40)

 

 

 

 

 

 

 

8,96

 

Julien Carteron, IL i BUL

15.06.00

1B

 

Oslo/Ek

02.03

 

 

9,00

 

Antonio Fosser, Sarpsborg IL

24.02.00

1

 

Fredrikstad

10.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

 

 

 

 

 

8,3

 

Trym Helle, Dale IL, Sunnfjord

07.04.00

1

 

Førde

20.01

 

 

8,5

 

Mads Erikssen Flåt, Kristiansands IF

30.08.00

1

 

Lyngdal

12.01

 

 

8,5

 

Caleb Kongolo, Søndre Land IL (COD)

18.04.00

1

 

Søndre Land

16.02

 

 

8,8

 

André Bruland Gurvin, Førde IL

19.03.00

2

 

Førde

20.01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 METER

 

 

AR13 (11,94)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

150 METER

 

 

AR13 (xx,xx)

 

 

21,22

 

Filip Bøe, Fana IL

30.08.00

1

 

Haukås

27.01

 

 

21,49

 

Thomas Blücher, IL Gneist

05.09.00

2

 

Haukås

27.01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

200 METER

 

 

AR13 (24,11)

 

 

26,73

 

Kristian Tokstad, Lørenskog FIL

22.01.00

1h4

 

Stange

17.03

 

 

27,42

 

Luca Thompson, IL i BUL

24.11.00

2h4

 

Stange

17.03

 

 

27,51

 

Eirik Mannsverk, IL i BUL-Tromsø

14.03.00

1

 

Luleå, SWE

23.03

 

 

27,77

 

Thomas Blücher, IL Gneist

05.09.00

1h1

 

Haukås

09.02

 

 

27,92

 

Mats Tokstad, Lørenskog FIL

22.01.00

3A

 

Oslo/Ek

02.03

 

 

28,09

 

Filip Bøe, Fana IL

30.08.00

2h1

 

Haukås

09.02

 

 

28,13

 

Alexander Nyberget, Askim IF

29.04.00

1h3

 

Stange

17.03

 

 

28,38

 

Kristian Strømhylden Himo, Overhalla IL

26.11.00

1h2

 

Ås, SWE

26.01

 

 

28,55

 

Sverre Melhus Dahl, Skjåk IL

30.01.00

1h2

 

Stange

17.03

 

 

28,65

 

Gaute Rosvold, FIK Orion

05.05.00

1B

 

Stange

03.02

 

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

 

28,69

 

Fredrik Selliken, Sandnes IL

17.04.00

1h1

 

Haugesund

20.01

 

 

28,75

 

Julien Carteron, IL i BUL

15.06.00

2h2

 

Stange

17.03

 

 

28,77

 

Simen Sebastian Hansen, Ås IL

30.04.00

2h3

 

Stange

17.03

 

 

28,84

 

Filip Aas, Raumnes & Årnes IL

24.08.00

3h2

 

Stange

17.03

 

 

28,87

 

Henrik Vanebo, Grue IL

18.10.00

1

 

Stange

20.01

 

 

29,16

 

Kjetil Brenno Gagnås, Børsa IL

09.05.00

1h1

 

Trondheim/Ra

20.01

 

 

29,37

 

Petter Myhr, FIK Orion

05.03.00

1h1

 

Stange

17.03

 

 

29,62

 

Johan Hjeltnes, Ulvik IL

10.04.00

3h1

 

Haukås

09.02

 

 

29,63

 

Aleksander Lehn, Byåsen IL

07.03.00

1h2

 

Trondheim/Ra

20.01

 

 

29,68

 

Gjert Høie Sjursen, IL Gneist          

09.01.00

5A

 

Stange

03.02

 

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

 

29,92

 

Andreas Ingemundsen, IL Tyrving

04.05.00

4h4

 

Stange

17.03

 

 

29,96

 

Viljar Gjerde, IL Norna-Salhus

29.03.00

1h2

 

Haukås

09.02

 

 

29,97

 

Kristoffer Vikne, Osterøy IL

18.08.00

2h2

 

Haukås

09.02

 

 

30,01

 

Truls Filseth Augdal, Ringerike FIK

13.10.00

3B

 

Stange

03.02

 

 

30,23

 

Mikael Johannes Grefstad Frøynes, Sem IF

15.03.00

1C

 

Stange

03.02

 

 

30,23

 

Oskar Brattetaule, FIL AKS-77

23.03.00

1h3

 

Haukås

09.02

 

 

30,28

 

Einar Bergslid, Namsen FIF

09.10.00

1h1

 

Ås, SWE

26.01

 

 

30,29

 

Tobias Heskestad, Strindheim IL

04.05.00

2h1

 

Trondheim/Ra

20.01

 

 

30,34

 

Geir Blom Breivik, IL Sandvin

23.05.00

2h1

 

Stange

17.03

 

 

30,47

 

Erlend Moe, Fana IL

26.11.00

2h3

 

Haukås

09.02

 

 

 

 

(30)

 

 

 

 

 

 

 

30,51

 

Jonas I. Skjerpe, IL Skjalg

22.06.00

1h2

 

Haugesund

20.01

 

 

30,57

 

Martin Aune, Ranheim IL

26.07.00

1A

 

Trondheim/Ra

05.12

 

 

30,66

 

Erik Westheim, Gjøvik FIK

07.06.00

2

 

Stange

27.10

 

 

30,72

 

Tor Ola Kaasin Berntsen, Ringerike FIK

24.05.00

3h3

 

Stange

17.03

 

 

30,85

 

Simon Østreng Veland, Haugesund              IL

09.11.00

2h1

 

Haugesund

20.01

 

 

30,85

 

Jørgen Bratvold, Ringerike FIK

20.12.00

3h1

 

Stange

17.03

 

 

30,91

 

Are Bergum Nilsen, Søndre Land IL

09.12.00

4h2

 

Stange

17.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 METER

 

 

AR13 (55,16)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/handtiming:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikke standard bane/Irregular track:

 

 

 

 

 

 

 

72,9

 

Kent Ove Sæten, Hyen IL

22.07.00

1

 

Florø

16.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

600 METER

 

 

AR13 (1:29,3)

 

 

1:33,31

 

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

19.09.00

1

 

Sandnes

02.03

 

 

1:37,23

 

Kristian Tokstad, Lørenskog FIL

22.01.00

1A

 

Stange

16.03

 

 

1:37,90

 

Petter Myhr, FIK Orion

05.03.00

2A

 

Stange

16.03

 

 

1:38,66

 

Luca Thompson, IL i BUL

24.11.00

3A

 

Stange

16.03

 

 

1:39,11

 

Martin Berntzen Engevik, Nittedal IL

02.02.00

2

 

Stange

02.02

 

 

1:39,65

 

Mats Tokstad, Lørenskog FIL

22.01.00

1

G14

Rud

25.04

 

 

1:40,36

 

Thomas Blücher, IL Gneist

05.09.00

1

 

Haukås

19.01

 

 

1:42,65

 

Markus V. Wiik, Askim IF

08.03.00

5A

 

Stange

16.03

 

 

1:44,00

 

Kristian Strømhylden Himo, Overhalla IL

26.11.00

1

 

Steinkjer

08.12

 

 

1:47,66

 

Simon Østreng Veland, Haugesund              IL

09.11.00

1

 

Haugesund

13.03

 

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

 

1:49,24

 

Geir Blom Breivik, IL Sandvin

23.05.00

6A

 

Stange

16.03

 

 

1:49,68

 

Joakim Lunde, IL Tyrving

21.11.00

1

 

Rud

25.04

 

 

1:50,97

 

Elias Ferøy Bergquist, SK Vidar

27.08.00

2

 

Oslo/Ek

02.03

 

 

1:51,69

 

Erlend Rovik Bråstein, Sandnes IL

30.04.00

2

 

Sandnes

02.03

 

 

1:51,81

 

Petter Ellingsbø, FIK Orion

28.09.00

7A

 

Stange

16.03

 

 

1:51,90

 

Fabian Filip Rimestad, Bergens TF

13.01.00

3

 

Haukås

10.02

 

 

1:51,90

 

Mathias Sandvik, Sola Friidrett

13.12.00

3

 

Sandnes

02.03

 

 

1:52,03

 

Olav Kvåle Gissinger, Malvik IL

14.02.00

2

 

Steinkjer

15.12

 

 

1:52,16

 

Marius Tande Bere, Byaasen SK

02.06.00

3

 

Steinkjer

15.12

 

 

1:52,26

 

Mikael Johannes Grefstad Frøynes, Sem IF

15.03.00

5

 

Stange

02.02

 

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

 

1:52,42

 

Didrik Thorsheim, Asker SK

12.02.00

8A

 

Stange

16.03

 

 

1:52,77

 

Julien Carteron, IL i BUL

15.06.00

1B

 

Stange

16.03

 

 

1:54,65

 

Kjetil Brenno Gagnås, Børsa IL

09.05.00

4

 

Steinkjer

15.12

 

 

1:54,79

 

Jakob Solli Lind, IL i BUL-Tromsø

20.04.00

1

 

Luleå, SWE

23.03

 

 

1:55,03

 

Mats Ivar Klingen, Namsen FIF

09.12.00

5

 

Steinkjer

15.12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

800 METER

 

 

AR13 (2:03,83)

 

 

2:11,93

 

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

19.09.00

1

 

Haugesund

06.01

 

 

2:18,41

 

Martin Berntzen Engevik, Nittedal IL

02.02.00

2

G15

Oslo/Ek

02.03

 

 

2:25,89

 

Markus V. Wiik, Askim IF

08.03.00

1

 

Askim

20.01

 

 

2:32,09

 

Kristian Strømhylden Himo, Overhalla IL

26.11.00

1

 

Ås, SWE

27.01

 

 

2:34,87

 

Simon Østreng Veland, Haugesund              IL

09.11.00

1

 

Haugesund

23.02

 

 

2:39,33

 

Jonas I. Skjerpe, IL Skjalg

22.06.00

2

 

Haugesund

20.01

 

 

2:40,19

 

Erlend Rovik Bråstein, Sandnes IL

30.04.00

2

 

Haugesund

23.02

 

 

2:42,12

 

Henrik Vanebo, Grue IL

18.10.00

1

 

Stange

20.01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1500 METER

 

 

AR13 (4:17,92)

 

 

4:44,67

 

Martin Berntzen Engevik, Nittedal IL

02.02.00

1

 

Stange

03.02

 

 

4:44,83

 

Petter Myhr, FIK Orion

05.03.00

2

 

Stange

03.02

 

 

4:59,19

 

Thomas Blücher, IL Gneist

05.09.00

2

 

Haukås

09.02

 

 

5:54,57

 

Jakob Solli Lind, IL i BUL-Tromsø

20.04.00

1

 

Tromsø

03.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2000 METER

 

 

AR13 (6:12,3)

 

 

7:48,26

 

Erik Hetland Hillestad, IL Norna-Salhus

05.02.00

1

G14

Haukås

18.01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3000 METER

 

 

AR13 (x:xx,xx)

 

 

11:14,2

 

Jan Magnus Røsbjørgen, Klæbu LK

23.09.00

1

 

Trondheim/Ra

14.01

 

 

12;01,1

 

Marius Tande Bere, Byaasen SK

02.06.00

1

 

Trondheim/Ra

11.02

 

 

12:03,2

 

Noah Melbye-Berg, Byåsen IL

04.12.00

2

 

Trondheim/Ra

11.02

 

 

12;44,8

 

Aleksander Gussøy Paulsen, Klæbu IL

03.05.00

5

 

Steinkjer

15.12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 METER HEKK/HURDLES (76,2 cm/7,5 m)

 

 

AR13 (9,36 / 8,8)

 

 

9,83

 

Erlend Bolstad Raa, Fana IL

31.03.00

1

 

Haukås

10.02

 

 

10,09

 

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

19.09.00

1

 

Sandnes

02.03

 

 

10,29

 

Filip Aas, Raumnes & Årnes IL

24.08.00

1

 

Lillestrøm

02.03

 

 

10,46

 

Viljar Gjerde, IL Norna-Salhus

29.03.00

2

 

Haukås

19.01

 

 

10,51

 

Mikael Solheim, Fana IL

16.04.00

3

 

Haukås

19.01

 

 

10,63

 

Simen Sebastian Hansen, Ås IL

30.04.00

2A

 

Stange

02.02

 

 

10,83

 

Erlend Rønneberg, Sem IF

15.04.00

1B

 

Stange

02.02

 

 

10,87

 

Patrick Eriksen Ekeli, Lambertseter IF

17.02.00

3A

 

Lillestrøm

26.01

 

 

10,93

 

Espen Bjørndal, IL Gneist

21.08.00

2B

 

Stange

02.02

 

 

11,22

 

Mikael Johannes Grefstad Frøynes, Sem IF

15.03.00

4A

 

Stange

02.02

 

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

 

11,75

 

Martin Bülow-Kristiansen, Tønsberg FIK

24.02.00

3B

 

Stange

02.02

 

 

12,00

 

Tobias Ørnehaug, Ask Friidrett

19.02.00

5

 

Haukås

10.02

 

 

12,05

 

Truls Filseth Augdal, Ringerike FIK

13.10.00

1B

 

Lillestrøm

26.01

 

 

12,46

 

Jonas I. Skjerpe, IL Skjalg

22.06.00

1

 

Haugesund

20.01

 

 

12,53

 

Torkill Aasberg Andreassen, Tønsberg FIK

13.04.00

4B

 

Stange

02.02

 

 

12,62

 

Simon Østreng Veland, Haugesund              IL

09.11.00

1

 

Haugesund

13.03

 

 

12,88

 

Phillip Willassen, Sandnes              IL

22.07.00

2

 

Haugesund

20.01

 

 

12,94

 

Sondre Meyer Hunstad, Kvæfjord IL

28.05.00

1

 

Tromsø

03.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Annen avstand mellom hekkene (76,2 cm/7,65 m) / other distance between hurdles (76,2 cm/7,65 m)

 

 

11,55

 

Iver Strand Øvereng, Overhalla IL

15.04.00

2h2

 

Ås, SWE

26.01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HØYDE/HIGH JUMP

 

 

AR13 (1,84)

 

 

1,59

 

Vetle Raa Ellingsen, Fana IL

16.04.00

1

 

Malmö, SWE

26.01

 

 

1,56

 

Erlend Bolstad Raa, Fana IL

31.03.00

2

 

Haukås

11.01

 

 

1,46

 

Mikael Johannes Grefstad Frøynes, Sem IF

15.03.00

1

 

Stange

03.02

 

 

1,45

 

Olav Kvåle Gissinger, Malvik IL

14.02.00

1

 

Trondheim/Ra

23.01

 

 

1,44

 

Espen Bjørndal, IL Gneist

21.08.00

2

 

Stange

03.02

 

 

1,42

 

Kristian Strømhylden Himo, Overhalla IL

26.11.00

2

 

Ås, SWE

27.01

 

 

1,40

 

Karsten André Karlsen, Fana IL

04.04.00

2

 

Haukås

09.02

 

 

1,40

 

Alexander Nyberget, Askim IF

29.04.00

1

 

Stange

17.03

 

 

1,38

 

Patrick Eriksen Ekeli, Lambertseter IF

17.02.00

1

 

Oslo/Ek

12.01

 

 

1,36

 

Håvard Døskeland Eikhaug, Fana IL

18.03.00

3

 

Haukås

11.01

 

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

 

1,36

 

Iver Strand Øvereng, Overhalla IL

15.04.00

3

 

Ås, SWE

27.01

 

 

1,35

 

Fredrik Selliken, Sandnes IL

17.04.00

1

 

Sandnes

05.01

 

 

1,35

 

Truls Filseth Augdal, Ringerike FIK

13.10.00

2

 

Oslo/Ek

12.01

 

 

1,35

 

Eirik Mannsverk, IL i BUL-Tromsø

14.03.00

1

 

Tromsø

16.01

 

 

1,35

 

Elias Lynum Ringkjøb, IL i BUL-Tromsø

18.10.00

2

 

Tromsø

16.01

 

 

1,35

 

Bjørnar Tynes, Sykkylven IL

27.03.00

1

 

Sykkylven

02.02

 

 

1,35

 

Torkill Aasberg Andreassen, Tønsberg FIK

13.04.00

3

 

Stange

03.02

 

 

1,35

 

Kristoffer Vikne, Osterøy IL

18.08.00

3=

 

Haukås

09.02

 

 

1,35

 

Marius Midtgard, Jondalen              IL

03.04.00

5

G14

Drammen

10.02

 

 

1,35

 

Marius Polsrød, Herkules Friidrett

14.02.00

1

 

Eidanger

13.03

 

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

 

1,35

 

Sebastian Busterud Gulaker, Løten               Friidrett

07.11.00

3

 

Stange

17.03

 

 

1,30

 

Jonas Afzal, Mandal og Halse IL

23.09.00

1

 

Lyngdal

12.01

 

 

1,30

 

Tom Storsæter, Sørild FIK

08.02.00

1

 

Kristiansand

27.01

 

 

1,30

 

Martin Bülow-Kristiansen, Tønsberg FIK

24.02.00

4

 

Stange

03.02

 

 

1,30

 

Tobias Ørnehaug, Ask Friidrett

19.02.00

5

 

Haukås

09.02

 

 

1,30

 

Robin Bodin, Tvedestrand TIL

06.04.00

1

 

Arendal

16.02

 

 

1,30

 

Simen Sebastian Hansen, Ås IL

30.04.00

1

 

Lillestrøm

02.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HØYDE UTEN TILLØP/STANDING HIGH JUMP

 

 

AR13 (1,40)

 

 

1,20

 

Tobias Ørnehaug, Ask Friidrett

19.02.00

1

 

Laksevåg

26.01

 

 

1,15

 

Fredrik Gudheim Haraldstad, Sarpsborg IL

01.04.00

1

 

Fredrikstad

28.01

 

 

1,15

 

Mathias Kollberg, IF Hellas

30.06.00

1

 

Drammen

14.03

 

 

1,15

 

Jon-Kjetil Antonsen, Søndre Meløy IL

.00

1

 

Engavågen

16.03

 

 

1,13

 

Mikael Solheim, Fana IL

16.04.00

2

 

Laksevåg

26.01

 

 

1,13

 

Trond Hernes, Hegra IL

29.04.00

1

 

Hegra

14.02

 

 

1,10

 

Martin Berntzen Engevik, Nittedal IL

02.02.00

1

 

Nittedal

28.10

 

 

1,10

 

Martin Bülow-Kristiansen, Tønsberg FIK

24.02.00

1

 

Tønsberg

28.01

 

 

1,10

 

Nikolay B. Mayer, Herøysund IL

29.07.00

1

 

Herøysund

16.02

 

 

1,10

 

Gjert Høie Sjursen, IL Gneist          

09.01.00

1

 

Ytrebygda

22.02

 

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

 

1,10

 

Gabriel W. Mikkelsen, Os TF

26.05.00

1

 

Os

19.03

 

 

1,06

 

Einar Bergslid, Namsen FIF

09.10.00

1

 

Namsos

30.11

 

 

1,05

 

Jonas Afzal, Mandal og Halse IL

23.09.00

1

 

Mandal

09.11

 

 

1,05

 

Karsten André Karlsen, Fana IL

04.04.00

3

 

Laksevåg

26.01

 

 

1,05

 

Lukas Leiro, Fredrikstad IF

20.01.00

2

 

Fredrikstad

28.01

 

 

1,05

 

Torkill Aasberg Andreassen, Tønsberg FIK

13.04.00

2

 

Tønsberg

28.01

 

 

1,05

 

Jonas Rebbestad, Ørsta IL

25.05.00

1

 

Ørsta

13.02

 

 

1,05

 

Kevin Hoseth, Hegra IL

07.08.00

2

 

Hegra

14.02

 

 

1,05

 

Christoffer Støle, Herøysund IL

31.08.00

2

 

Herøysund

16.02

 

 

1,05

 

Caleb Kongolo, Søndre Land IL (COD)

18.04.00

1

 

Søndre Land

16.02

 

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

 

1,01

 

Jon Konrad Kristiansen, Namsen FIF

07.08.00

2

 

Namsos

30.11

 

 

1,00

 

Sven Torje H. Haugstad, Mandal og Halse IL

30.03.00

2

 

Mandal

09.11

 

 

1,00

 

Simen Hole, IL Norna-Salhus

12.05.00

1

 

Åstveit

26.11

 

 

1,00

 

Jon Sverre Dahle, Fredrikstad IF

10.04.00

3

 

Fredrikstad

28.01

 

 

1,00

 

Henrik Mikalsen, Hegra IL

23.08.00

3

 

Hegra

14.02

 

 

1,00

 

Arne Bergum Nilsen, Søndre Land IL

09.12.00

2

 

Søndre Land

16.02

 

 

1,00

 

Per Inge Straume, Hyen IL

08.06.00

1

 

Hyen

18.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STAV/POLE VAULT

 

 

AR13 (3,75)

 

 

2,12

 

Filip Aas, Raumnes & Årnes IL

24.08.00

1

 

Ski

21.02

 

 

2,10

 

Sebastian Busterud Gulaker, Løten               Friidrett

07.11.00

1

 

Stange

02.02

 

 

1,80

 

Lavrants Kongssund, Moelven IL

03.05.00

1

 

Stange

19.01

 

 

1,60

 

Tobias Sweetlove, Grue IL

29.07.00

2

 

Stange

19.01

 

 

1,50

 

Truls Filseth Augdal, Ringerike FIK

13.10.00

4

 

Stange

02.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LENGDE/LONG JUMP Satssone

 

 

AR13 (6,01 ss – 5,84 pl)

 

 

5,04

 

Fabian Stordalen, Tønsberg FIK

28.02.00

1

 

Tønsberg

02.03

 

 

4,95

 

Erlend Bolstad Raa, Fana IL

31.03.00

1

 

Haukås

10.02

 

 

4,92

 

Luca Thompson, IL i BUL

24.11.00

1

 

Oslo/Bi

15.02

 

 

4,88

 

Eirik Mannsverk, IL i BUL-Tromsø

14.03.00

1

 

Luleå, SWE

23.03

 

 

4,78

 

Marco Holtan, Verdal IL

30.06.00

1

 

Steinkjer

15.12

 

 

4,72

 

Gjert Høie Sjursen, IL Gneist          

09.01.00

2

 

Haukås

10.02

 

 

4,67

 

Kristoffer Vikne, Osterøy IL

18.08.00

3

 

Haukås

10.02

 

 

4,54

 

Patrick Eriksen Ekeli, Lambertseter IF

17.02.00

2

 

Stange

16.03

 

 

4,52

 

Julien Carteron, IL i BUL

15.06.00

2

 

Stange

02.02

 

 

4,51

 

Petter Myhr, FIK Orion

05.03.00

3

 

Stange

16.03

 

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

 

4,49

 

Simen Sebastian Hansen, Ås IL

30.04.00

3

 

Stange

02.02

 

 

4,47

 

Espen Bjørndal, IL Gneist

21.08.00

4

 

Haukås

10.02

 

 

4,46

 

Per Ellef Ryen Aalerud, Ås IL

15.01.00

4

 

Stange

02.02

 

 

4,45

 

Vetle Raa Ellingsen, Fana IL

16.04.00

1

 

Haukås

20.01

 

 

4,45

 

Andreas Ingemundsen, IL Tyrving

04.05.00

1

 

Rud

03.03

 

 

4,44

 

Filip Aas, Raumnes & Årnes IL

24.08.00

4

 

Stange

16.03

 

 

4,42

 

Ola Lysberg Brauten, Overhalla IL

03.08.00

3

 

Steinkjer

15.12

 

 

4,40

 

Olav Kvåle Gissinger, Malvik IL

14.02.00

1

 

Trondheim/Ra

23.01

 

 

4,40

 

Fabian Filip Rimestad, Bergens TF

13.01.00

5

 

Haukås

10.02

 

 

4,35

 

Julien Carteron, IL i BUL

15.06.00

2

 

Oslo/Bi

15.02

 

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

 

4,35

 

Joakim Lunde, IL Tyrving

21.11.00

2

 

Rud

03.03

 

 

4,34

 

Erlend Moe, Fana IL

26.11.00

6

 

Haukås

10.02

 

 

4,30

 

Viljar Gjerde, IL Norna-Salhus

29.03.00

2

 

Haukås

20.01

 

 

4,29

 

Johan Magnus Bjørgan, Sørild FIK

10.12.00

1

 

Kristiansand

27.01

 

 

4,27

 

Tobias Ørnehaug, Ask Friidrett

19.02.00

7

 

Haukås

10.02

 

 

4,24

 

Sivert Fløgstad Sellevold, TIL Hovding

04.12.00

1

 

Haukås

30.11

 

 

4,22

 

Sverre Melhus Dahl, Skjåk IL

30.01.00

7

 

Stange

02.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lav grop/Low pit:

 

 

 

 

 

 

 

5,06

 

Mathias Kollberg, IF Hellas

30.06.00

1

 

Drammen

13.01

 

 

5,02

 

Luca Thompson, IL i BUL

24.11.00

1

 

Oslo/Ek

01.12

 

 

4,72

 

Per Ellef Ryen Aalerud, Ås IL

15.01.00

1

 

Lillestrøm

02.03

 

 

4,64

 

Erlend Rønneberg, Sem IF

15.04.00

1

 

Lillestrøm

26.01

 

 

4,63

 

Joachim Karlsen, Krødsherad IL

19.09.00

2

 

Oslo/Ek

01.12

 

 

4,63

 

Johan Magnus Bjørgan, Sørild FIK

10.12.00

1

 

Arendal

16.02

 

 

4,63

 

Filip Aas, Raumnes & Årnes IL

24.08.00

2

 

Lillestrøm

02.03

 

 

4,61

 

Filip Aas, Raumnes & Årnes IL

24.08.00

3

 

Oslo/Ek

01.12

 

 

4,58

 

Filip Aas, Raumnes & Årnes IL

24.08.00

2

 

Lillestrøm

26.01

 

 

4,56

 

Mikael Johannes Grefstad Frøynes, Sem IF

15.03.00

3

 

Lillestrøm

26.01

 

 

4,55

 

Julien Carteron, IL i BUL

15.06.00

3

 

Oslo/Ek

02.03

 

 

4,52

 

Julien Carteron, IL i BUL

15.06.00

4

 

Lillestrøm

26.01

 

 

4,44

 

Sverre Melhus Dahl, Skjåk IL

30.01.00

1

 

Askim

20.01

 

 

4,44

 

Tom Storsæter, Sørild FIK

08.02.00

2

 

Arendal

16.02

 

 

4,39

 

Ole Erik Holsbøvåg, Åfarnes skole

19.01.00

1

 

Sykkylven

07.11

 

 

4,38

 

Jon Sverre Dahle, Fredrikstad IF

10.04.00

2

 

Askim

20.01

 

 

4,37

 

Oliver Hjelen Strand, Aure IL

18.11.00

1

 

Tingvoll

07.11

 

 

4,36

 

Oscar Naas, Eide IL

17.11.00

2

 

Tingvoll

07.11

 

 

4,36

 

Tov Alexander Lorentzen, Strømmen IF

26.07.00

5

 

Oslo/Ek

01.12

 

 

4,32

 

Peter Heggelund, Nesodden IL

14.07.00

4

 

Oslo/Ek

02.03

 

 

4,31

 

Robin Bodin, Tvedestrand TIL

06.04.00

3

 

Arendal

16.02

 

 

4,27

 

Steffen Peder Gaustad, Ski IL

12.03.00

6

 

Lillestrøm

26.01

 

 

4,26

 

Peter Heggelund, Nesodden IL

14.07.00

6

 

Oslo/Ek

01.12

 

 

4,25

 

Sil Ligthart, Åfarnes skole (NED)

01.12.00

2

 

Sykkylven

07.11

 

 

4,25

 

Tov Alexander Lorentzen, Strømmen IF

26.07.00

7

 

Lillestrøm

26.01

 

 

4,25

 

Robert André Moldestad, Breimsbygda FIL

04.01.00

1

 

Florø

16.03

 

 

4,24

 

Sebastian Marrot, Bækkelagets SK

10.12.00

7

 

Oslo/Ek

01.12

 

 

4,21

 

Jørgen Bratvold, Ringerike FIK

20.12.00

2

 

Drammen

13.01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plankesats:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lav grop/Low pit:

 

 

 

 

 

 

 

4,94

 

Mathias Kollberg, IF Hellas

30.06.00

1

G14

Drammen

10.02

 

 

4,52

 

Johan Magnus Bjørgan, Sørild FIK

10.12.00

7

G14

Drammen

10.02

 

 

4,44

 

Joachim Karlsen, Krødsherad IL

19.09.00

8

G14

Drammen

10.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LENGDE UTEN TILLØP/LONG JUMP

 

AR13 (2,95)

 

2,40

 

Kristoffer Vikne, Osterøy IL

18.08.00

1

 

Lonevåg

18.02

 

 

2,34

 

Gjert Høie Sjursen, IL Gneist          

09.01.00

1

 

Ytrebygda

22.02

 

 

2,29

 

Mathias Kollberg, IF Hellas

30.06.00

1

 

Drammen

14.03

 

 

2,28

 

André Bruland Gurvin, Førde IL

19.03.00

1

 

Førde

20.01

 

 

2,28

 

Martin Bülow-Kristiansen, Tønsberg FIK

24.02.00

1

 

Tønsberg

28.01

 

 

2,27

 

Trym Helle, Dale IL, Sunnfjord

07.04.00

2

 

Førde

20.01

 

 

2,27

 

Tobias Ørnehaug, Ask Friidrett

19.02.00

1

 

Laksevåg

26.01

 

 

2,24

 

Caleb Kongolo, Søndre Land IL (COD)

18.04.00

1

 

Søndre Land

16.02

 

 

2,23

 

Trond Hernes, Hegra IL

29.04.00

1

 

Hegra

14.02

 

 

2,23

 

Simen Sebastian Hansen, Ås IL

30.04.00

1

 

Ås

25.02

 

 

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

 

2,23

 

Gabriel W. Mikkelsen, Os TF

26.05.00

1

 

Os

19.03

 

 

2,22

 

Johan Hjeltnes, Ulvik IL

10.04.00

2

 

Laksevåg

26.01

 

 

2,19

 

Erik Hetland Hillestad, IL Norna-Salhus

05.02.00

1

 

Åstveit

26.11

 

 

2,19

 

Kent Ove Sæten, Hyen IL

22.07.00

1

 

Hyen

18.03

 

 

2,17

 

Torkill Aasberg Andreassen, Tønsberg FIK

13.04.00

2

 

Tønsberg

28.01

 

 

2,17

 

Kevin Hoseth, Hegra IL

07.08.00

2

 

Hegra

14.02

 

 

2,16

 

Jo Emil Spakmo, Urædd Friidrett

05.02.00

1

 

Eidanger

03.12

 

 

2,16

 

Per Ellef Ryen Aalerud, Ås IL

15.01.00

2

 

Ås

25.02

 

 

2,14

 

Christoffer Støle, Herøysund IL

31.08.00

1

 

Herøysund

16.02

 

 

2,13

 

Viljar Gjerde, IL Norna-Salhus

29.03.00

3

 

Laksevåg

26.01

 

 

 

 

(20)

 

 

 

 

 

 

 

2,13

 

Fredrik Gudheim Haraldstad, Sarpsborg IL

01.04.00

1

 

Fredrikstad

28.01

 

 

2,12

 

Robin Bodin, Tvedestrand TIF

06.04.00

1

 

Tvedestrand

13.03

 

 

2,10

 

Nikolay B. Mayer, Herøysund IL

29.07.00

2

 

Herøysund

16.02

 

 

2,10

 

Jon-Kjetil Antonsen, Søndre Meløy IL

.00

1

 

Engavågen

16.03

 

 

2,09

 

Mikael Solheim, Fana IL

16.04.00

4

 

Laksevåg

26.01

 

 

2,09

 

Marius Polsrød, Herkules Friidrett

14.02.00

1

 

Eidanger

13.03

 

 

2,08

 

Sven Torje H. Haugstad, Mandal og Halse IL

30.03.00

1

 

Mandal

09.11

 

 

2,08