NORSK INNENDØRSSTATISTIKK 01.07.2010 - 30.06.2011

 

Norwegian Indoor statistics 01.07.2009 -  30.06.2010

 

Utarbeidet av Jo Nesse, SRU med assistanse fra Morten Haave og Jan Jørgen Moe, SRU

 

Basert på resultater mottatt pr. 07.04.2011

 

Det er få endringer i denne versjonen. Disse er uthevet -  15 nye resultater 5 for menn og 10 for kvinner. Med god assistanse fra Jan Jørgen Moe, har vi fått en solid oppdeatering av gamle perser i løpsøvelsene for menn. Oppdatering vil fortsette på dette området.

Inklusive tangeringer, er det allerede satt én rekord i KJ19, tre i KJ22 og hele ti i KS samt to rekorder i MJ22 og én i menn senior.

Statistikk-og Rekordutvalget i NFIF nedlegger kolossale mengder ubetalt tid på å holde statistikkene à jour. Vi ber derfor om at alle arrangører gir sitt bidrag til ajouriteten gjennom omgående å sende inn resultatlister etter stevnene. Under oppdateringen har det fremkommet at resultater fra flere viktige stevner ikke er innsendt, slik at statistikkførerne må bruke unødvendig tid på å tråle hjemmesider etc. Alle lister som er skrevet kan med svært få tastetrykk sendes resultater@friidrett.nofølg reglementet på disse innsendelsene!  Vi ber også alle som skal delta utenlands, om å bistå med rask rapportering.

For å kunne sammenligne årets resultater med tidligere sesongers, har vi tatt med besteresultatet de siste ti årene samt gjennomsnittene for de ti beste alle år siden NFIF startet opp med egne innendørsstatistikker. Der årets gjennomsnitt er bedre enn ett eller flere tidligere sesongers, er de gamle snittene uthevet. Husk at de oppgitte historiske gjennomsnitt er ved sesongslutt, mens årets snitt forhåpentligvis vil være i utvikling en tid fremover. Det er lovende snitt i flere øvelser allerede.  I 12 av 15 øvelser for menn og 6 av 14 for kvinner er det bedre snitt enn ved sesongslutt i fjor og i tre øvelser er det rekordsnitt. Det er også langt flere navn på statistikken enn noensinne, så dette er avgjort den beste innendørssesongen på mange år!

Resultater, kommentarer og rettelser kan sendes til jo.nesse@storebrand.no

 

Tegnforklaring/Legend:

 

+ – utenlandsk statsborger/foreign citizen

x – utenfor konkurranse/outside competition

* – ubekreftet/not confirmed

u – utendørs/outdoor (standing jumps)

f – flat bane/unbanked (200m)

 

 

MENN

 

 

 

 

 

 

 

60 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:             6.74 – Aham Okeke, IK Tjalve

Best 2002:             6.70 – John Ertzgaard, Raufoss IL

Best 2003:             6.81 – John Ertzgaard, Raufoss IL

Best 2004:             6.72 – John Ertzgaard, Raufoss IL

Best 2005:             6.81 – Martin Rypdal, IL BUL-Tromsø

Best 2006:             6.81 – Martin Rypdal, IL BUL-Tromsø

Best 2007:             6.73 – Martin Rypdal, IL BUL-Tromsø

Best 2008:             6.55 – Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL

Best 2009              6.85 – Paul Anders Holte, IL Skjalg

Best 2010:             6.67 – Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2010

6.935

2000

6.837

1990

6.990

2009

6.941

1999

6.887

1989

6.983

2008

6.874

1998

6.876

1988

7.011

2007

6.876

1997

6.873

1987

7.013

2006

6.952

1996

6.816

1986

7.110

2005

7.012

1995

6.870

1985

7.130

2004

6.944

1994

6.942

1984

7.196

2003

7.047

1993

6.972

1983

7.058

2002

6.918

1992

6.942

1982

7.140

2001

6.914

1991

6.999

1981

7.164

 

Snitt 2011:           6.918

 

Norsk bestenotering:

6.55

Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL

Gent, BLE

24.02.2008

Bestenotering U23:

6.57

Fernando Ramirez, IL i BUL

Liévin, FRA

18.02.1996

Bestenotering U20:

6.81

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

Birmingham, GBR

23.02.2008

 

EM-krav:                              6.80

 

6.69

(1)

Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL

010184

Tampere, FIN

05.02

6.55-08

6.70

(1)

Saidy Ndure

 

Florø

19.02

 

6.76

(1)h2

Saidy Ndure

 

Florø

19.02

 

6.86
(1)

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

290786

Lillehammer

26.12

6.89-09

6.86
(3)A

Hjortnæs Larsen

 

Bratislava, SVK

30.01

 

6.86
(1)

Hjortnæs Larsen

 

Trondheim/Ra

12.02

 

6.88
(1)h2

Hjortnæs Larsen

 

Bratislava, SVK

30.01

 

6.89
(2)

Paul Anders Holte, IL Skjalg

061084

Trondheim/Ra

12.02

6.85-09

6.90
(1)h

Holte

 

Stavanger

30.01

 

6.90
(1)

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

131289

Oslo/Ek

05.02

6.81-08

 
 

 

 

 

 

 

6.90
(5)

Hjortnæs Larsen

 

Tampere, FIN

05.02

 

6.90
(1)s2

Hjortnæs Larsen

 

Trondheim/Ra

12.02

 

6.92
(1)

Holte

 

Stavanger

30.01

 

6.92
(1)h1

Bjørnå Berntsen

 

Oslo/Ek

05.02

 

6.92
(1)s1

Holte

 

Trondheim/Ra

12.02

 

6.93
(5)A

Hjortnæs Larsen

 

Wien, AUT

01.02

 

6.94
(1)U23

Alexander Dahlstrøm Winger, IK Tjalve

070689

Trondheim/Ra

12.03

7.03-08

6.95
(1)

Bjørnå Berntsen

 

Askim

23.01

 

6.95
(2)s2

Eirik Tanberg, Sigdal FIK

200887

Trondheim/Ra

12.02

6-97-09

6.95
(3)

Bjørnå Berntsen

 

Trondheim/Ra

12.02

 

 
 

 

 

 

 

 
6.96
(3)h3

Hjortnæs Larsen

 

Wien, AUT

01.02

 

6.96
(2)

Dahlstrøm Winger

 

Oslo/Ek

05.02

 

6.97
(1)

Peter Osazuwa, IL i BUL

070789

Lillestrøm

29.01

6.96-10
6.97
(2)s1

Bjørnå Berntsen

 

Trondheim/Ra

12.02

 
6.97
(1)G18/19

Nikolai Bjerkan, IL BUL-Tromsø

050192

Tromsø

02.03

7.19-10

6.98
(2)

Tanberg

 

Lillestrøm

29.01

 

6.98
1)h2

Dahlstrøm Winger

 

Oslo/Ek

05.02

 

6.98
(1)h1

Holte

 

Trondheim/Ra

12.02

 

6.99
(2)B

Bjørnå Berntsen

 

Bratislava, SVK

30.01

 

6.99
(1)h4

Hjortnæs Larsen

 

Trondheim/Ra

12.02

 

 
 

 

 

 

 

 

6.99
(4)

Tanberg

 

Trondheim/Ra

12.02

 

6.99
(1)h1U23

Dahlstrøm Winger

 

Trondheim/Ra

12.03

 

 
 

 

 

 

 

 

7.00
(2)B

Michael Rosenberg, FIK Orion

100590

Florø

19.02

6.99-10

7.01
(1)

Simon Rønsholm Sandvik, IL Molde-Olymp

270291

Reykjavik, ISL

15.01

7.09-08

 
 

(10)

 

 

 

 

7.01
(3)B

Alexander Karlsson, IL Gular

230988

Bratislava, SVK

30.01

6.98-09

7.04
(2)C

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

040691

Bratislava, SVK

30.01

6.98-10
7.04
(1)G18/19

Jostein Joshua Fossøy, Førde IL

010992

Trondheim/Ra

12.03

7.16-10
7.04
(1)G17

Daniel Engen Lauritzen, Moss IL

300594

Trondheim/Ra

12.03

7.30-10

7.06
(2)G18/19

Even Pettersen, Urædd Friidrett

121093

Trondheim/Ra

12.03

 

7.06
(3)G18/19

Martin Roe, IL Fri

010492

Trondheim/Ra

12.03

7.25-10
7.07
(6)

Thomas Wiborg, Herkules Friidrett

041187

Trondheim/Ra

12.02

6.90-10

7.07
(1)h6G18/19

Andres Stokka Andersen, Sandnes IL

070292

Trondheim/Ra

12.03

7.14-09

7.09
(5)h1

Christian Settemsli Mogstad, IK Tjalve

150385

Bratislava, SVK

30.01

6.82-07

7.10
(1)=

Lars Inge Jensen, IL Molde-Olymp

080585

Trondheim/Ra

29.01

7.26-10

 

 

(20)

 

 

 

 
7.10
(1)=

Jonas André Grønnhaug, Ranheim IL

270989

Trondheim/Ra

29.01

7.30-10

7.10
(3)

Henrik Johnsen, IK Tjalve

070286

Oslo/Ek

05.02

6.80-07

7.12
(4)s3

Salum Kashafali, IL Norna-Salhus

251193

Trondheim/Ra

12.02

7.43-10

7.13
(1)D

Torbjørn Lysne, IL Gular

300190

Florø

19.02

7.31-10
7.14
(1)h4G18/19

Mehdi Ettehadulhagh, Lørenskog FIL

170692

Trondheim/Ra

12.03

 

7.16
(1)h1G16

Henrik Overvåg, Dimna IL

170694

Oslo/Ek

11.12

7.24-10

7.16
(1)

Kjetil Falkegård, IL BUL-Tromsø

050576

Tromsø

29.01

7.00-04

7.16
(1)h1

Jarle Hollund, IL Gular

220288

Fana

02.03

7.02-10

7.17
(1)

Vetle Utsi Onstad, IK Tjalve

150787

Stange

29.01

7.06-09

7.17

(2)h4

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

100890

Florø

19.02

7.21-10

 
 

(30)

 

 

 

 

7.18
(3)s1G18/19

Rolf Einar Vikanes, Lye IL

040792

Trondheim/Ra

12.03

7.39-10

7.18
(3)s2G18/19

Emil Haaland, Søgne IL

261192

Trondheim/Ra

12.03

7.30-10

7.18
(4)U23

Lars Jøran Storhaug, IL Skjalg

290689

Trondheim/Ra

12.03

7.16-10

7.20
(2)U20

Simen Sigurdsen, Herkules Friidrett

220193

Eidanger

22.01

7.32-10

7.20
(-)M

Lars Vikan Rise, Nidelv IL

231188

College Station, USA

11.03

7.25-10

7.21
(1)h1

Rune Augdal, Steinkjer FIK

021087

Trondheim/Ra

10.11

7.08-09

7.21
(1)h1

Martin Forbergskog, Moelven IL

270391

Stange

19.03

7.08-10

7.22
(3)G17

Eirik Solvi, Urædd Friidrett

160394

Trondheim/Ra

12.03

7.23-10

7.24
(2)siG17

Philip Bay Andersen, Kristiansands IF

250494

Trondheim/Ra

12.03

7.43-10

7.24
(1)G16

Pavlik Wang, Moss IL

080195

Trondheim/Ra

12.03

7.59-10

 
 

(40)

 

 

 

 

7.25
(1)G18/19

Per José C. Skancke, FIK Ren-Eng

260692

Stange

29.01

7.44-10

7.25

(2)U20

Eric Alberto Marhaug, Bodø FIK

050496

Tromsø

29.01

8.00-10
7.25
(4)=G17

Sondre Nyvold Lid, IL Molde-Olymp

120594

Trondheim/Ra

12.03

7.41-10
7.26
(1)G16

Sondre Mulongo Nystrøm, Lillehammer IF

210694

Lillehammer

26.12

Debut-11
7.26
(1)G17

Thorvald Brudvik, Fredrikstad IF

220194

Drammen

08.01

7.43-10

7.26
(4)s2G18/19

John Huse Olsen, IL Skjalg

160193

Trondheim/Ra

12.03

7.24-10

7.27
(2)

Anders Løkken, Lillehammer IF

190886

Lillehammer

26.12

7.37-10

7.27
(1)h2

Vegard Jenset Øien, Ranheim IL

260990

Trondheim/Ra

29.01

7.22-09

7.27
(1)

Jan-Lewi Evensen, Kristiansands IF

200882

Kristiansand

29.01

7.15-03

7.28

(4)

Einar-André Jakobsen, IL i BUL

260786

Drammen

08.01

7.17-10
 
 

(50)

 

 

 

 

7.29

(2)

Håkon Søbye, Kristiansands IF

300484

Kristiansand

29.01

Debut-11
7.30
(1)G17

Håkon Morken, Lillehammer IF

200493

Lillehammer

26.12

7.57-09

7.30

(1)G17

Eirik Haugstad, Nesodden IF

170194

Lillestrøm

29.01

7.56-10
7.30
(1)s1G16

Henrik Nilsen, Malvik IL

280195

Trondheim/Ra

12.03

7.55-10

7.31
(2)

Ivar Schjetlein, IL BUL-Tromsø Friidrett

290889

Tromsø

12.01

7.29-10

7.31
(7)U23

Jonas André Brandsøy, Florø TIF

240591

Trondheim/Ra

12.03

7.36-10

7.32
(2)h1G18/19

Håkon Solli Henriksen, Nittedal IL

240693

Trondheim/Ra

12.03

7.40-10
7.33+
(2)=G16

Jonas Halonen, IL Tyrving (FIN)

180195

Trondheim/Ra

12.03

7.66-10

7.34
(2)U23

Kjartan Løvoll, Sandnes IL

210192

Kristiansand

29.01

7.28-09

7.34
(3)

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

090291

Stange

29.01

7.29-08

7.34
(6)s2G18/19

Thorbjørn Hansen, Søgne IL

020592

Trondheim/Ra

12.03

7.57-10

 
 

(60)

 

 

 

 

7.34
(7)G17

Nzimirro Adam Obiora, IL i BUL

070994

Trondheim/Ra

12.03

7.61-10

7.34
(8)U23

Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

121291

Trondheim/Ra

13.03

7.28-10

7.35
(2)h2

Thomas Bydal Jakobsen, IL i BUL

210185

Oslo/Ek

11.12

7.47-10

7.36
(1)G16

Ådne Karstad, IL Runar

211295

Oslo/Ek

05.02

7.64-10

7.36
(4)h7

Odd Eiken, Ranheim IL

280391

Trondheim/Ra

12.02

7.44-09

7.36
(5)s1G18/19

Edmund Kristiansen Randers, Ranheim IL

290393

Trondheim/Ra

12.03

Debut-11

7.37
(1)

Børge Angel Petersen, Trondheim Friidrett

301083

Trondheim/Ra

18.12

7.27-07

7.37
(5)=

Markus Loftås, Osterøy IL

080494

Trondheim/Ra

29.01

7.51-10

7.37
(2)h3

Andreas H. Christiansen, Fredrikstad IF

030693

Göteborg, SWE

05.02

7.60-09

7.37
(4)h1

Kim Nes Leirvik, Florø TIF

080488

Florø

19.02

7.39-09

 
 

(70)

 

 

 

 

7.37
(5)s2G17

Martin Moren, Minerva IS

120594

Trondheim/Ra

12.03

Debut-11

7.38

(5)h8

Eirik Thorshaug, Trondheim Friidrett

100587

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

7.38
(3)h6G18/19

Per Magne Florvaag, Sandnes IL

210293

Trondheim/Ra

12.03

7.45-09

7.39
(-)M

Henrik Holmberg, Vik IL

230989

Mankato, USA

28.01

7.29-08

7.39
(2)h2

Tony Elvegaard, Fredrikstad IF

160193

Göteborg, SWE

05.02

7.50-10
7.40
(5)

Bård Venholen, FIK Ren-Eng

110475

Stange

29.01

7.31-08

7.40
(5)h5

Jostein André Kvikstad, Bodø FIK

311293

Trondheim/Ra

12.02

7.48-10

7.40
(2)H2G18/19

Kristoffer Buhagen, Trondheim Friidrett

040292

Trondheim/Ra

12.03

7.44-10

7.40
(5)G16

Sivert Korshavn-Jartoft, IL i BUL

090295

Trondheim/Ra

12.03

Debut-11

7.41
(1)G15

Karsten Warholm, Dimna IL

280296

Trondheim/Ra

12.03

7.91-10

 
 

(80)

 

 

 

 

7.42
(1)h1G18/19

Tapio Stensletten, IL Norna-Salhus

300493

Fana

30.01

7.43-10

7.42
(1)h4G16

Tomas Bjerknesli, IL BUL-Tromsø

290595

Trondheim/Ra

12.03

8.05-10

7.43
(6)

Luis Santiago, IF Eiker-Kvikk

060291

Drammen

08.01

7.46-10

7.43+
(3)U20

Johannes Gleitz, IL Pioner (GER)

140193

Tromsø

29.01

7.51-10

7.43
(4)

Kristian Magnussen, Haugesund IL

250686

Stavanger

30.01

7.40-08

7.43
(5)h2

Fredrik Kortner, Herkules Friidrett

040881

Trondheim/Ra

12.02

7.33-10

7.43
(1)G18/19

Khoa Henrik Luong, Bækkelagets SK

131293

Oslo/Ek

12.03

7.40-10

7.43
(4)h6G18/19

Erlend Mjøs, Osterøy IL

220592

Trondheim/Ra

12.03

7.52-10

7.43
(3)h1G17

Ole-Martin Eidesen, Il BUL-Tromsø

230394

Trondheim/ra

12.03

7.77-10

7.44
(3)h2

Carlos Hernandez, IL i BUL

160384

Oslo/Ek

11.12

7.37-06

7.44
(3)

Sondre Dahl, Sortland FIK

040291

Tromsø

29.01

7.49-10

 
 

(90)

 

 

 

 

7.44
(3)

Ove Lindekleiv, Sandnes IL

080476

Kristiansand

29.01

7.25-09

7.44
(6)h7

Jørgen Bekkevold, FIK Ren-Eng

150394

Trondheim/Ra

12.02

7.63-10

7.44
(2)s1G15

Cidi Nzita, IL Norna-Salhus

170996

Trondheim/Ra

12.03

7.73-10

7.44
(1)G18/19

Haakon Askim Vatne, IL i BUL

290992

Trondheim/Ra

12.03

7.62-10

7.46
(3)h2G16

Hans Christian Walker, Il i BUL

220395

Trondheim/Ra

12.03

7.73-10

7.48
(4)h2

Jørgen Hasle Johansen, IL Norna-Salhus

240186

Oslo/Ek

11.12

7.42-06

7.48
(5)h3U23

Harald Svandal Bø, Sandnes IL

240989

Trondheim/Ra

13.03

 

7.49
(3)G15

Sondre Lofthus Kåstad, Osterøy IL

050596

Trondheim/Ra

12.03

8.06-10

7.49
(3)h1G18/19

Rein Åsmund Torsvik, Sandnes IL

170392

Trondheim/Ra

12.03

7.38-10

7.49
(2)G18/19

Jesper Vestbø, FIK Orion

13.0492

Stange

19.03

7.67-10

 
 

(100)

 

 

 

 

7.50
(4)

Rune Kristensen, Søgne IL

171274

Kristiansand

29.01

 

7.50
(5)h1

Gilbert Ofori, Strindheim IL

100494

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

7.50
(7)h2

Inge Tansø, IL Gular

160388

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

7.50
(2)G18/19

Sondre Johre, Asker SK

280893

Oslo/Ek

12.03

7.56-10

 

Ikke godkjente resultater/Unsanctioned results:

Ekstraløp/Extra race:

 

6.96
(1)

Peter Osazuwa, IL i BUL

070789

Lillestrøm

29.01

 

 

Diskvalifisert i forsøket/DQ in the preliminary heats

6.95
(1)x

Alexander Karlsson, IL Gular

230988

Fana

02.03

6.98-09

7.19
(1)x

Jarle Hollund, IL Gular

220288

Fana

02.02

7.02-10

 

 

100 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:             10.95 – Ole Christian Østrem, Lillehammer IF

Best 2002:             10.67 – John Ertzgaard, Raufoss IL

Best 2003:             11.52 – Jonathan Bille Perez, IL Sandvin

Best 2004:             11.07 – Einar Inge Aasen, IF Hellas

Best 2005:             11.04 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2006:             10.83 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2007:             10.82 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2008:             10.67 – Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

Best 2009:             10.67 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2010:             10.40 – Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2010

10.987

2000

10.934

1990

11.121

2009

   -

1999

11.062

1989

11.290

2008

11.065

1998

11.045

1988

11.238

2007

11.208

1997

11.221

1987

11.364

2006

11.215

1996

11.029

1986

11.310

2005

11.462

1995

11.005

1985

11.332

2004

11.285

1994

    -

1984

11.177

2003

   -

1993

11.249

1983

11.203

2002

11.140

1992

11.288

1982

11.120

2001

11.361

1991

11.288

1981

11.170

 

Snitt 2011:           11.229

 

Norsk bestenotering:

10.31

Geir Moen, Moss IL

Tampere, FIN

12.02.1996

Bestenotering U23:

10.57

Fernando Ramirez, SK Vidar

Drammen

29.01.1995

Bestenotering U20:

10.67

Philip Bjørnå Berntsen, IK Tjalve

Florø

09.02.2008

 

                              

10.93

(1)h2

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

040691

Florø

19.02

10.86-10
11.07
(2)

Alexander Karlsson, IL Gular

230988

Drammen

08.01

11.36-06

11.09
(1)h1

Torbjørn Lysne, IL Gular

300190

Florø

19.02

11.57-08

11.15
(2)h2

Michael Rosenberg, FIK Orion

100590

Florø

19.02

11.35-10
11.16
(2)h1

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

100890

Florø

19.02

11.40-10
11.20
(3)

Mehdi Ettehadulhagh, Lørenskog FIL

170692

Drammen

08.01

Debut-11

11.33

(3)h1

Henrik Overvåg, Dimna IL

170694

Florø

19.02

11.33-10
11.38
(3)h2

Jostein Joshua Fossøy, Florø TIF

010992

Florø

19.02

11.47-10

11.43

(4)

Einar-André Jakobsen, IL i BUL

260786

Drammen

08.01

11.35-10
11.45
(1)G17

Eirik Haugstad, Nesodden IF

170194

Drammen

08.01

12.07-10

 
 

(10)

 

 

 

 
11.55
(2)G17

Daniel Engen Lauritsen, Moss IL

300594

Drammen

08.01

11.65-10
11.56
(5)

Thomas Bydal Jakobsen, IL i BUL

210185

Drammen

08.01

 

11.56

(1)G15

Eric Alberto Marhaug, Bodø FIK

050496

Bodø

09.02

12.57-10
11.69
(1)h3G16

Ådne Karstad, IL Runar

211295

Drammen

08.01

12.01-10

11.75
(1)G18

Jostein Kvikstad, Bodø FIK

311293

Bodø

09.02

11.77-10

 

Ikke godkjente resultater/Not  sanctioned results:

Ikke approbert stevne/Not a scheduled meeting:

 

11.74
(1)

Ivar Evjemo Schjetlein, IL BUL-Tromsø

290889

Luleå, SWE

05.03

11.65-10

 

 

200 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:             21.79 – Aham Okeke, IK Tjalve

Best 2002:             21.55 – Geir Moen, Moss IL

Best 2003:             21.35 – Morten Sand, Lillehammer IF

Best 2004:             21.53 – Morten Sand, Lillehammer IF

Best 2005:             21.82 – Martin Rypdal, IL BUL-Tromsø friidrett

Best 2006:             21.70 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2007:             21.81 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2008:             21.70 – Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2009:             21.61 - Christian Settemsli Mogstad, Snøgg Friidrett

Best 2010:             21.88 – Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2010

22.312

2000

21.984

1990

22.694

2009

22.220

1999

22.232

1989

22.932

2008

22.273

1998

22.064

1988

22.739

2007

22.452

1997

22.060

1987

22.759

2006

22.515

1996

22.070

1986

22.710

2005

22.422

1995

21.880

1985

22.903

2004

22.589

1994

22.179

1984

23.374

2003

22.301

1993

22.524

1983

    -

2002

22.394

1992

22.333

1982

    -

2001

22.245

1991

23.085

1981

    -

 

Snitt 2011:           22.247

 

Norsk bestenotering:

20.51

Geir Moen, Moss IL

Lièvin, FRA

 

Bestenotering U23:

21.28

John Ertzgaard, IK Tjalve

Genova, ITA

18.02.1998

Bestenotering U20:

21.54

John Ertzgaard, IK Tjalve

Stange  

04.02.1996

               

21.53

(1)

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

290786

Trondheim/Ra

12.02

21.88-09

21.72

(1)s1

Hjortnæs Larsen

 

Trondheim/Ra

12.02

 

21.83

(2)

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

040691

Trondheim/Ra

12.02

21.88-10

21.87

(1)h2

Hjortnæs Larsen

 

Trondheim/Ra

12.02

 

21.96

(1)s3

Eirik Tanberg, Sigdal FIK

200887

Trondheim/Ra

12.02

22.20-09

22.00

(1)

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

090291

Stange

20.03

22.23-10

22.04

(1)U23

Solli

 

Trondheim/Ra

13.03

 

22.04

(2)U23

C.E. Kåshagen

 

Trondheim/Ra

13.03

 

22.08

(1)h1

Solli

 

Trondheim/Ra

12.02

 

22.08

(1)s2

Solli

 

Trondheim/Ra

12.02

 

 

 

 

 

 

 

 

22.13

(1)h2

C.E. Kåshagen

 

Stange

30.01

 

22.13

(1)h3U23

Solli

 

Trondheim/Ra

13.03

 

22.16

(1)h1U23

C.E. Kåshagen

 

Trondheim/Ra

13.03

 

22.17

(2)s3

Paul Anders Holte, IL Skjalg

061084

Trondheim/Ra

12.02

22.61-07

22.21

(1)h5U23

Alexander Dahlstrøm Winger, IK Tjalve

070589

Trondheim/Ra

13.03

22.17-09

22.23

(1)h6

Tanberg

 

Trondheim/Ra

12.02

 

 

 

 

 

 

 

 

22.33

(1)h2U23

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

100890

Trondheim/Ra

13.03

22.72-09

22.43

(1)h7

Einar-André B. Jakobsen, IL i BUL

260786

Trondheim/Ra

12.02

22.97-09

22.44

(1)G18/19

Martin Roe, IL Fri

010492

Trondheim/Ra

13.03

23.31-08

22.47

(1)G17

Sondre Nyvold Lid, IL Molde-Olymp

120594

Trondheim/Ra

13.03

23.92-10

 

 

(10)

 

 

 

 

22.49

(1)h11

Ove Lindekleiv, Sandnes IL

080476

Trondheim/Ra

12.02

22.36-08

22.63

(1)h10

Jonas Andre Grønnhaug, Ranheim IL

270989

Trondheim/Ra

12.02

23.47-08

22.67

(1)h12

Mehdi Ettehadulhagh, Lørenskog FIL

170692

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

22.68

(2)G17

Henrik Overvåg, Dimna IL

170694

Trondheim/Ra

13.03

22.73-10

22.68

(1)h4

Vegard Jenset Øien, Ranheim IL

260990

Trondheim/Ra

12.02

22.79-09

22.71

(1)h2

Lars Inge Jensen, IL Molde-Olymp

080585

Trondheim/Ra

29.01

 

22.73

(2)

Martin Forbergskog, Moelven IL

270391

Stange

20.03

22.84-09

22.74

(1)AG18/19

Håkon Solli Henriksen, Nittedal IL

240693

Stange

20.03

23.29-10

22.76

(2)h2

Peter Osazuwa, IL i BUL

070789

Stange

30.01

23.21-07

22.76

(1)h8

Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

121291

Trondheim/Ra

12.02

22.21-10

 

 

(20)

 

 

 

 

22.78

(2)AG18/19

Håkon Morken, Lillehammer IF

200493

Stange

20.03

22.64-10

22.84

(2)h10

Torbjørn Lysne, IL Gular

300190

Trondheim/Ra

12.02

23.49-09

22.90

(2)h2

Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK

210479

Trondheim/Ra

29.01

22.63-07

22.93

(2)h2G18/19

Per José Skancke, FIK Ren-Eng

260692

Stange

30.01

23.65-09

22.95

(2)h11

Eirik Haugstad, IL i BUL

170194

Trondheim/Ra

12.02

24.05-10

23.03

(3)AG18/19

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

290493

Stange

20.03

23.58-10

23.06

(1)h8G17

Markus Loftås, Osterøy IL

080494

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

23.08

(2)h8

Thomas Bydal Jakobsen, IL i BUL

210185

Trondheim/Ra

12.02

23.59-10

23.08

(1)G16

Pavlik Wang, Moss IL

080195

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

23.12

(1)h1G17

Jørgen Kåshagen, Moelven IL

221094

Trondheim/Ra

13.03

23.58-10

 

 

(30)

 

 

 

 

23.13

(2)h1

Thomas Firing, Trondheim Friidrett

220992

Trondheim/Ra

10.01

24.72-08

23.18

(2)h2U23

Henrik Holmberg, Vik IL

230990

Trondheim/Ra

13.03

22.94-08

23.20

(2)h12

Nicolai Bjerkan, IL BUL-Tromsø

050192

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

23.23

(2)h5U23

Odd Eiken, Ranheim IL

280391

Trondheim/Ra

13.03

23.23-09

23.27

(2)h3

Børge Angell Pedersen, Trondheim Friidr.

301083

Trondheim/Ra

29.01

22.84-06

23.28

(1)h8G18/19

Emil Haaland, Søgne IL

261192

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

23.34

(2)h4G18/19

Rolf Einar Vikanes, Lye IL

040792

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

23.39

(1)h2G18/19

Marius Bakken Støle, Sandnes IL

060693

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

23.39

(1)h6U23

Lars Jøran Storhaug, IL Skjalg

290689

Trondheim/Ra

13.03

22.78-10

23.42

(1)h9G18/19

Jostein Fossøy, Florø TIF

010992

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

 

 

(40)

 

 

 

 

23.45

(3)h11

Petter Gire Døhlie, Trondheim Friidrett

020685

Trondheim/Ra

12.02

23.09-08

23.46

(1)h1

Anders Løkken, Lillehammer IF

190886

Stange

30.01

23.31-08

23.47

(1)h5G17

Sondre M. Nystrøm, Lillehammer IF

210694

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

23.53

(2)h7

Kjetil Falkegård, IL BUL-Tromsø

050576

Trondheim/Ra

12.02

22.93-05

23.53

(1)h4G17

Simen Tjelta Larsen, IL Skjalg

040194

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

23.54

(3)h2U23

Stein Erik Gram, Førde IL

260689

Trondheim/Ra

13.03

 

23.55

(2)

Kristian Magnussen, Haugesund IL

250686

Stavanger

30.01

22.67-09

23.61

(3)h1

Knut E. Gaukerud Høye, FIK Orion

040391

Trondheim/Ra

12.02

22.70-10

23.63

(1)h5G16

Geir Kristoffer Godtland, Ranheim IL

050695

Trondehim/Ra

13.03

24.03-10

23.64

(1)h1G16

Henrik Nilsen, Malvik IL

280195

Trondheim/Ra

12.03

Debut-11

 

 

(50)

 

 

 

 

23.65

(2)h9

Jørgen Bekkevold, FIK Ren-Eng

150394

Trondheim/Ra

12.02

24.83-10

23.66

(2)h5G16

Joachim Sandberg, Sandnes IL

180595

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

23.69

(2)h5G17

Nzirra Adam Obiora, IL i BUL

070994

Trondheim/Ra

13.03

24.90-09

23.77

((3)h2

Jonas André Brandsøy, Florø TIF

240591

Trondheim/Ra

12.02

 

23.80

(2)

Frode Urdal, IK Tjalve

010690

Trondheim/Ra

16.01

23.85-08

23.80

(1)h7G18/19

Kristoffer Buhagen, Trondheim FIK

040292

Trondheim/Ra

13.03

24.36-10

23.81

(1)h1G18/19

Haakon Askim Vatne, IL i BUL

290992

Trondheim/Ra

13.03

24.82-10

23.84

(1)BG18/19

Sondre Johre, Asker SK

280893

Stange

20.03

24.45-10

23.85

(2)h1

Bård Venholen, FIK Ren-Eng

110475

Stange

30.01

 

23.88

(1)h2G16

Ådne Karstad, IL Runar

211295

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

 

 

(60)

 

 

 

 

23.89

(2)h6U23

René Gilje Læknes, IL Skjalg

100491

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

23.92

(2)h3G18/19

Tony Elvegaard, Fredrikstad IF

160193

Trondheim/Ra

13.03

24.43-10

23.93

(2)h8G18/19

Erlend Mjøs, Osterøy IL

220592

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

23.96

(3)h3

Jan Olav Horten, Stjørdal FIK

190388

Trondheim/Ra

29.01

23.86-09

23.96+

(1)AG16

Jonas Halonen, IL Tyrving (FIN)

180195

Stange

20.03

25.40-10

 

Bane >200m – uten dosering/Oversized track (300m) - unbanked:

 

21.67

(5)

Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

290786

Tampere, FIN

05.02

21.88-09

21.78

(6)

Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen IL

040691

Tampere, FIN

05.02

21.88-10

 

 

400 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:             48.62 – Frank Fiske, IL Frol

Best 2002:             47.56 – Quincy Douglas, IL Gular

Best 2003:             47.71 – Morten Sand. Lillehammer IF

Best 2004:             47.74 – Morten Sand, Lillehammer IF

Best 2005:             48.08 – Quincy Douglas, IL Gular

Best 2006:             48.17 – Quincy Douglas, IL Gular

Best 2007:             48.58 – Morten Sand. Lillehammer IF

Best 2008:             48.62 – Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer IF

Best 2009:             48.54 – Mauritz Kåshagen, Moelven IL

Best 2010              49.20 – Mauritz Kåshagen, Moelven IL

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2010

50.372

2000

49.888

1990

50.693

2009

50.169

1999

49.605

1989

50.931

2008

49.846

1998

49.835

1988

50.444

2007

49.803

1997

49.625

1987

50.424

2006

49.242

1996

49.877

1986

50.762

2005

49.982

1995

49.715

1985

50.706

2004

50.468

1994

49.655

1984

51.304

2003

50.040

1993

49.882

1983

51.146

2002

49.422

1992

49.515

1982

    -

2001

49.911

1991

50.587

1981

    -

Snitt 2011:           50.040

 

Norsk bestenotering:

47.43

Quincy Douglas, IL Gular

Stange

20.02.1999

Bestenotering U23:

47.56

Quincy Douglas, IL Gular

Stange

01.02.1997

Bestenotering U20:

48.69

Mauritz Kåshagen, Moelven IL

Stange

16.02.2008

 

EM-krav:                              47.75

 

49.58

(1)

Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK

210479

Trondheim/Ra

12.02

48.96-09

49.64

(1)AU23

Carl Emil Kåshagen, Moelven IL

090291

Trondheim/Ra

11.03

50.07-09

49.74

(1)h3

Andreas Totsås, SK Vidar

010781

Trondheim/Ra

12.02

49.84-06

49.86

(1)h2

Kristian Magnussen, Haugesund IL

260586

Trondheim/Ra

12.02

49.62-09

49.97

(1)

Mauritz Kåshagen, Moelven IL

150289

Stange

29.01

48.54-09

50.06

(3)

Martin Loftås Kåstad, Osterøy IL

100890

Trondheim/Ra

12.02

50.96-09

50.19

(1)h6

Einar Inge Aasen, IK Tjalve

150482

Trondheim/Ra

12.02

48.40-05

50.31

(2)

Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL

110291

Stange

29.01

49.90-10

50.48

(2)h2

Jørgen Kåshagen, Moelven IL

221094

Trondheim/Ra

18.12

51.37-10

50.57

(1)h5

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

290493

Trondheim/Ra

12.02

52.19-10

 

 

(10)

 

 

 

 

50.77

(2)h6

Torje Klevmo, Frol IL

060187

Trondheim/Ra

12.02

50.65-10

50.80

(4)

Lars Jahr Røine, IK Tjalve

251084

Stange

29.01

49.28-07

50.95

(3)h2

Sondre Sølberg, Moss IL

230593

Trondheim/Ra

18.12

Debut-11

50.96

(2)h4

Per Magnus A. Solli, Nesbyen IL

040691

Bratislava, SVK

30.01

Debut-11

51.06

(2)AU23

Øystein Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

121291

Trondheim/Ra

11.03

53.99-09

51.09

(2)h5

Thomas Bydal Jakobsen, IL i BUL

210185

Trondheim/Ra

12.02

51.44-10

51.12

(3)h2

Petter Gire Døhlie, Trondheim Fr.

020685

Trondheim/Ra

12.02

49.48-07

51.12

(2)AG18/19

Marius Bakken Støle, Sandnes IL

060693

Trondheim/Ra

11.03

50.84-10

51.13

(2)G18/19

Petter Kristiansen, FIK Orion

060393

Stange

29.01

Debut-11

51.16

(3)h4

Odd Eiken, Ranheim IL

280391

Trondheim/Ra

12.02

51.59-10

 

 

(20)

 

 

 

 

51.17

(2)h1

Per J. C. Skancke, FIK Ren-Eng

260692

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

51.32

(2)AG17

Sondre Nyvold Lid, IL Molde-Olymp

120594

Trondheim/Ra

11.03

Debut-11

51.63

(3)h5

Thomas Firing, Trondheim Friidrett

220992

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

51.65

(3)AG17

Markus Loftås, Osterøy IL

080494

Trondheim/Ra

11.03

Debut-11

51.82

(3)h1

Frode Urdal, IK Tjalve

010690

Trondheim/Ra

12.02

53.67-09

51.82

(4)AG17

Eirik Haugstad, Nesodden IF

170194

Trondheim/Ra

11.03

Debut-11

51.83

(3)h6

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

200493

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

51.97

(2)h7

Bent Kamsvåg Olsen, Alta IF

270287

Trondheim/Ra

12.02

51.52-10

52.10

(1)BG18/19

Jaad Orten, IL Fri

190292

Trondheim/Ra

11.03

Debut-11

52.41

(3)AG18/19

Håkon Solli Henriksen, Nittedal IL

240693

Trondheim/Ra

11.03

Debut-11

 

 

(30)

 

 

 

 

52.50

(4)G18/19

Håkon Morken, Lillehammer IF

200493

Stange

29.01

54.61-09

52.65

(5)

Bjørn Hanholm, IL i BUL

120289

Stange

29.01

52.75-10

52.73

(1)CU23

Knut E. Gaukerud Høye, FIK Orion

040391

Trondheim/Ra

11.03

50.69-10

52.84

(2)CU23

René Gilje Læknes, IL Skjalg

100491

Trondheim/Ra

11.03

Debut-11

52.88

(4)BU23

Ola Gjønnes Grendal, Herkules Friidrett

010491

Trondheim/Ra

11.03

 

52.92

(6)G18/19

Sondre M. Nystrøm. Lillehammer IF

210694

Stange

29.01

Debut-11

53.20

(4)h4

Stein Erik Gram, Førde IL

260689

Trondheim/Ra

12.02

 

53.25

(3)CU23

Magnus Settemsli Mogstad, Snøgg Fr.

121290

Trondheim/Ra

11.03

 

53.27

(2)BG18/19

Torjus Halden, IK Tjalve

110293

Trondheim/Ra

11.03

Debut-11

53.37

(4)h7

Harald Svandal Bø, Sandnes IL

240989

Trondheim/Ra

12.02

 

 

 

(40)

 

 

 

 

53.78

(3)AU23

Jonas A. Grønnhaug, Ranheim IL

270989

Trondheim/Ra

11.03

50.31-10

 

Bane >200m – uten dosering/Oversized track (300m) - unbanked:

 

48.76

(3)

Mauritz Kåshagen, Moelven IL

150289

Tampere, FIN

05.02

 

49.09

(5)

Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK

210479

Tampere, FIN

05.02

 

 

 

600 METER

 

 

 

 

 

 

 

1:19.83

(1)

Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL

110291

Stange

19.03

1:20.21-10

1:20.19

(1)h1G18/19

Roth

 

Oslo/Ek

11.12

 

 

 

 

 

 

 

 

1:21.29

(1)

Torje Klevmo, Frol IL

060187

Trondheim/Ra

06.12

1:21.96-10

1:21.43

(2)

Mauritz Kåshagen, Moelven IL

150289

Stange

19.03

1:23.49-08

1:21.46

(1)h1

Jørgen Hasle Johansen, IL Norna-Salhus

240186

Oslo/Ek

11.12

 

1:21.55

(1)

Emil Oustad, FIK Ren-Eng

200789

Trondheim/Ra

10.11

 

1:22.36

(3)

Terje Snarby, Trondheim Friidrett

260389

Trondheim/Ra

10.11

Debut-11

1:23,15

(1)A

Andreas Roth, Ullensaker/Kisa IL

290493

Stange

19.03

1:24.50-10

1:24.17

(2)h1G18/19

Vetle Aasland, Ullensaker/Kisa IL

301291

Oslo/Ek

11.12

1:23.49-10

1:25.27

(1)G18/19

Ola Gjønnes Grendal, Herkules Friidrett

010491

Trondheim/Ra

06.12

1:27.96-09

1:25.34

(1)G17

Sondre Nyvold Lid, IL Molde-Olymp

120594

Stange

19.03

1:27.36-10

 

 

(10)

 

 

 

 

1:25.39

(3)

Thomas Firing, Trondheim Friidrett

220992

Trondheim/Ra

06.12

1:31.13-09

1:25.39

(1)h1G17

Jens-Olaf Breivik Lingaas, IL Tjalve

120893

Oslo/Ek

11.12

1:27.53-10

1:25,77

(2)A

Petter Kristiansen, FIK Ren-Eng

060393

Stange

19.03

1:25.53-10

1:25.79

(2)G17

Ådne Andersen, Hareid IL

180194

Stange

19.03

1:27.04-10

1:25.97

(2)h1G17

Stian Klungland, Ullensaker-Kisa IL

210793

Oslo/Ek

11.12

1:26.95-10

1:26.54

(3)A

Carsten Haugen, IL i BUL

150193

Stange

19.03

1:30.06-10

1:26.65

(3)h1G18/19

Njord Wiker, Ullensaker-Kisa IL

300991

Oslo/Ek

11.12

1:26.55-08

1:27.01

(4)AG18/19

Tor Alfred Bredesen, Snøgg Friidrett

211193

Stange

19.03

1:30.81-10

1:27.93

(1)AG16

Simon Paul Sandbakken, Lambertseter IF

130995

Stange

19.03

1:37.16-10

1:27.99

(5)A

Anders Sandvik, Askim IF

160692

Stange

19.03

1:28.80-10

 

 

(20)

 

 

 

 

1:28.15

(4)

Anders Stensås, Lundamo IL

050793

Trondheim/Ra

06.12

Debut-11

1:28.16

(5)

Magnus Stensås, Lundamo IL

050793

Trondheim/Ra

06.12

Debut-11

1:28.31

(2)h1

Peder Holm, Ullensaker-Kisa IL

170292

Oslo/Ek

11.12

1:28.79-08

1:28.81

(2)AG16

Thor Henrik Raknerud, Askim IF

090295

Stange

19.03

1:36.18-10

1:29,15

(6)A

Torbjørn Fossum Heldal, Herkules Friidrett

131193

Stange

19.03

Debut-11

1:29.25

(1)G15

Mathias Berntzen Engevik, Nittedal IL

240996

Stange

19.03

1:35.32-10

1:29.31

(5)h1G17

Morten Grønbech, IL i BUL

090294

Oslo/Ek

11.12

1:31.03-10

1:29.44

(1)B

Anders Buraas, Ullensaker/Kisa IL

181292

Stange

19.03

1:30.18-08

1:29.48

(2)B

Vebjørn Gilde, FIK Orion

050393

Stange

19.03

 

1:29.75

(3)AG16

Vebjørn Bredesen, Snøgg Friidrett

270195

Stange

19.03

1:33.68-10

 

 

(30)

 

 

 

 

 

 

800 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:             1:53.18 – Kjetil Hodnekvam, FIL AKS-77

Best 2002:             1:51.67 – Kjetil Hodnekvam, FIL AKS-77

Best 2003:             1:52.17 – Hans Chr. Netteland van Nijkerk, IL Gular

Best 2004:             1:54.35 – Hans Chr. Netteland van Nijkerk, IL Gular

Best 2005:             1:51.70 – Lars Kjerengtrøen, IK Tjalve (1:50.08>)

Best 2006:             1:50.06 – Ådne Svahn Dæhlin, IL Gular

Best 2007:             1:51.10 – Ådne Svahn Dæhlin, IL Gular

Best 2008:             1:55.24 – Torje Klevmo, Steinkjer FIK

Best 2009:             1:51.97 – Morten Velde, Haugesund IL

Best 2010:             1:49.85 – Thomas Roth, Ullensaker-Kisa IL

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2010

1:55.681

2000

1:56.405

1990

1:54.564

2009

1:55.072

1999

1:55.569

1989

1:52.942

2008

1:57.498

1998

1:53.272

1988

1:54.306

2007

1:55.710

1997

1:53.040

1987

1:54.220

2006

1:56.859

1996

1:56.123

1986

1:55.181

2005

1:55.862

1995

1:54.128

1985

1:53.495

2004

1:56.597

1994

1:55.277

1984

1:54.181

2003

1:57.460

1993

1:54.943

1983

1:55.353

2002

1:56.562

1992

1:54.109

1982

    -

2001

1:56.344

1991

1:54.664

1981

1:56.190

 

Snitt 2011:           1:54.018

 

Norsk bestenotering:

1:46.28

Vebjørn Rodal, Oppdal FIK

Birmingham, GBR

23.02.1997

Bestenotering U23:

1:49.85

Thomas Roth, Ullensaker-Kisa IL

Stockholm/G, SWE

10.02.2010

Bestenotering U20:

1:49.85

Thomas Roth, Ullensaker-Kisa IL

Stockholm/G, SWE

10.02.2010

 

EM-krav:                              1:49.50

 

1:51.30

(1)h2

Thomas Roth, Ullensaker-Kisa IL

110291

Trondheim/Ra

18.12

1:49.85-10

1:51.91

(4)h2

Roth

 

Paris, FRA

04.03

 

1:51.98

(2)h4

Torje Klevmo, Frol IL

060187

Wien, AUT

01.02

1:52.25-09

1:52.91

(1)h1

Jørgen Hasle Johansen, IL Norna-Salhus

240186

Trondheim/Ra

29.01

1:53.30-10

 

 

 

 

 

 

 

1:53.66

(2)h1

Vidar Dahle, IL Gular

260288

Trondheim/Ra

29.01

1:57.03-08

1:53.74

(1)h2

Håkon Mushom, Lyngdal IL

230993

Trondheim/Ra

13.02

2:01.80-10

1:54.75

(2)

Terje Snarby, Trondheim Friidrett

260389

Trondheim/Ra

10.01

2:06.26-08

1:54.89

(3)h1

Joachim Brøndbo, Steinkjer FIK

270385

Trondheim/Ra

29.01

1:52.03-07

1:55.36

(5)

Abdi Mohamed Guleed, IL i BUL

010887

Houston, USA

26.02

1:55.61-10

1:55.39

(2)h2

Vegard Gjelsvik, Ullensaker-Kisa IL

310192

Trondheim/Ra

18.12

1:56.76-09

1:56.20

(6)h2

Emil Oustad, FIK Ren-Eng

200789

Trondheim/Ra

13.02

1:55.78-10

 

 

(10)

 

 

 

 

1:56.39

(4)h2

Vetle Aasland, Ullensaker/Kisa IL

301291

Trondheim/Ra

18.12

1:59.19-08

1:56.43

(2)h1

Håvard Hildeskor, Ullensaker-Kisa IL

140992

Trondheim/Ra

18.12

2:07.02-08

1:56.44

(2)U23

Johannes Alnes, Bækkelagets SK

070690

Trondheim/Ra

12.03

2:00.17-10

1:56.94

(1)h1

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

200493

Trondheim/Ra

13.02

2:03.80-10

1:57.18

(3)AG18/19

Sondre Sølberg, Moss Il

230593

Trondheim/Ra

12.03

2:09.43-10

1:57.57

(1)G18/19

Petter Kristiansen, FIK Ren-Eng

060393

Stange

30.01

2:05.50-10

1:57.96

(2)h1

Ådne Andersen, Hareid IL

180194

Trondheim/Ra

13.02

2:12.91-10

1:57.99

(3)h1

Jens-Olaf Breivik Lingaas, IK Tjalve

120893

Trondheim/Ra

18.12

2:03.33-10

1:58.12

(5)AG18/19

Elias Ottosen, Askim IF

021293

Trondheim/Ra

12.03

2:05.32-10

1:58.16

(1)

Gishe A. Wako, Lillehammer IF (ETH)

100291

Stange

30.01

Debut-11

1:58.45

(9)h2

Bent Kamsvåg Olsen, Alta IF

270287

Trondheim/Ra

13.02

1:58.24-10

 

 

(20)

 

 

 

 

1:58.46

(1)AG17

Erik Udø Pedersen, Holum IL

090494

Trondheim/ra

12.03

2:08.14-10

1:58.48

(3)U23

Martin Lager, Sigdal FIK

090689

Trondheim/Ra

12.03

2:01.45-07

1:59.30

(6)AG18/19

Sander Sekkingstad Terum, Aurland IL

060793

Trondheim/Ra

12.03

2:02.27-10

1:59.32

(7)AG18/19

Jaad Orten, IL Fri

190292

Trondheim/Ra

12.03

Debut-11

1:59.46

(6)C

Kristian Nedregård, IL Tyrving

280874

Stockholm/G, SWE

22.02

1:56.29-02

1:59.67

(1)BG18/19

Torjus Halden, IK Tjalve

110293

Trondheim/Ra

12.03

2:03.33-10

1:59.83

(4)U23

Njord Wiker, Ullensaker/Kisa IL

300991

Trondheim/Ra

12.03

2:02.01-08

1:59.84

(6)h1

Marius F. Schneider, IL i BUL

130186

Trondheim/Ra

29.01

1:56.19-08

 

U23 (2:02.50)

2:01.17

(3)AG17

Vebjørn Borge, Osterøy IL

140294

Trondheim/Ra

12.03

Debut-11

2:00.61

(2)BG18/19

Bjørnar S. Lillefosse, Strandebarm IL

170792

Trondheim/Ra

12.03

Debut-11

2:01.61

(3)BG18/19

Petter Røed Gulliksen, IL Tyrving

121193

Trondheim/Ra

12.03

2:12.94-10

2:01.67

(2)

Einar Furulund, FIK Ren-Eng

010289

Stange

30.01

 

2:01.81

(1)CG18/19

Carsten Haugen, IL i BUL

150193

Trondheim/Ra

12.03

2:03.47-10

2:01.93

(2)G18/19

Tor Alfred Bredesen, SK Snøgg

211193

Stange

30.01

2:07.83-10

2:02.03

(2)CG18/19

Peder Holm, Ullensaker/Kisa IL

170292

Trondheim/Ra

12.03

2:07.91-08

2:02.16

(1)G18/19

Espen Halvorsen Verpe, Haugesund IL

160193

Stavanger

30.01

2:00.77-10

2:02.39

(1)G16

Jørgen Elisenberg, FIK Orion

040395

Stange

30.01

Debut-11

2:02.46

(2)G17

Anders Bredesen Hatlelid, IK Tjalve

040194

Karlstad, SWE

22.01

2:15.21-09

2:02.47

(2)G16

Gustav Follerås, Lillehammer IF

150795

Stange

30.01

2:09.70-10

 

U20 (2:04.99)

2:02.72

(3)xG17

Martin Smebye, IK Tjalve

100793

Karlstad, SWE

22.01

Debut-11

2:02.74

(1)G16

Vebjørn Ljones Karlsen, IL Skjalg

101295

Stavanger

30.01

2:15.79-10

2:02.83

(4)AG17

Jørgen Frost Bø, Oppegård IL

100894

Trondheim/Ra

12.03

Debut-11

2:03.46

(1)BG16

Simon Paul Sandbakken, Lambertseter IF

300995

Trondheim/Ra

12.03

2:20.78-10

2:03.51

(5)AG17

Anders Boye, Sunndal IL

030194

Trondheim/Ra

12.03

Debut-11

2:03.25

(1)G16

Magnus Hannevig Pettersen, IF Sturla

290495

Drammen

12.02

2:08.51-10

2:04.20

(1)AG16

Tomas Renå, Hommelvik IL

050295

Trondheim/Ra

12.03

Debut-11

2:04.40

(3)CG18/19

Dag Einar Bøtun, Vik IL

060192

Trondheim/Ra

12.03

2:10.27-10

 

 

Bane >200m – uten dosering/Oversized track (300m) - unbanked:

 

1:49.54

(1)

Thomas Roth, Ullensaker-Kisa IL

110291

Tampere, FIN

05.02

1:49.85-10

1:51.64

(6)

Jørgen Hasle Johansen, IL Norna-Salhus

240186

Tampere, FIN

05.02

1:53.30-10

 

 

1500 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:             3:57.99 – Terje Aggvin, Ås IL

Best 2002:              3:54.44 – Odd Morten Brekke, IL Staal

Best 2003:             3:56.90 – Odd Morten Brekke, IL Staal

Best 2004:              4:02.76 – Joachim Brøndbo, Mosvik IL
Best 2005:              3:57.23 – Morten Velde, Haugesund IL
Best 2006:              3:52.80 – Odd Morten Brekke, IL Skjalg
Best 2007:              3:45.43 – Joachim Brøndbo, Steinkjer FIK

Best 2008:             3:47.79 – Joachim Brøndbo, Steinkjer FIK

Best 2009:             3:47.43 – Kjetil Måkestad, IL Gular

Best 2010:             3:44.01 – Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2010

3:57.149

2000

4:05.493

1990

    -

2009

4:02.237

1999

4:03.588

1989

3:52.333

2008

     -

1998

    -

1988

3:53.522

2007

4:02.037

1997

4:01.727

1987

3:53.780

2006

4:02.560

1996

    -

1986

    -

2005

4:02.643

1995

4:01.160

1985

3:53.025

2004

4:07.318

1994

3:58.346

1984

3:53.189

2003

4:01.366

1993

3:57.537

1983

3:52.734

2002

4:03.329

1992

3:56.186

1982

    -

2001

4:02.889

1991

    -

1981

3:56.820

 

Snitt 2011:           3:54.841

 

Norsk bestenotering:

3:41.37

Jim Svenøy, Fræna FIK

Gent, BEL

08.02.1998

Bestenotering U23:

3:44.01

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

Wien, AUT

02.02.2010

Bestenotering U20:

3:44.01

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

Wien, AUT

02.02.2010

 

EM-krav:                              3:45.00

 

3:49.20

(1)

Thomas Solberg Eide, Haugesund IL

201192

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

3:51.12

(2)

Morten Kolstø Velde, Haugesund IL

191284

Trondheim/Ra

12.02

3:54.89-06

3:51.30

(4)h2

Joachim Brøndbo, Steinkjer FIK

270385

Wien, AUT

01.02

3:45.43-07

3:51.68

(3)

Thomas Roth, Ullensaker-Kisa IL

110291

Trondheim/Ra

12.02

4:16.59-08

3:54.45

(4)

Johannes Alnes, Bækkelagets SK

070690

Trondheim/Ra

12.02

4:04.15-09

3:54.92

(5)

Vegard Gjelsvik, Ullensaker-Kisa IL

310192

Trondheim/Ra

12.02

4:16.55-08

3:55.49

(6)

Ferdinand Kvan Edman, IF Sturla

120293

Trondheim/Ra

12.02

4:02.55-10

3:57.37

(7)

Terje Snarby, Trondheim Friidrett

260389

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

4:00.82

(8)

Øystein Kværner-Svendsen, IL Tyrving

060384

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

4:01.92+

(1)

Gishe Abdi Wako, Lillehammer IF (ETH)

100291

Stange

29.01

Debut-11

4:02.06

(9)

Erik Hovlandsdal, IL Gular

180689

Trondheim/Ra

12.02

 

 

 

(10)

 

 

 

 

4:02.10

(1)AG18/19

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

200493

Trondheim/Ra

13.03

4:27.32-10

4:03.03+

(2)

Afework Amelo Genale, Fagernes IL (ETH)

241084

Stange

29.01

4:07.22-10

4:03.14

(1)h2

Tomas Berg Windheim, IL Gular

190887

Trondheim/Ra

12.02

 

4:03.46

(2)h2

André Hammerø Løseth, Kristiansands IF

030581

Trondheim/Ra

12.02

4:03.26-09

4:03.81

(3)h2

Andreas Høiby, IK Tjalve

100280

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

4:03.85

(2)AG18/19

Håkon Mushom, Lyngdal IL

230993

Trondheim/Ra

13.03

4:43.74-08

4:04.29

(1)

Ola Sakshaug, Selsbakk IF

190984

Trondheim/Ra

29.01

 

4:04.32

(4)h2

Stian Klungland, Ullensaker-Kisa IL

210793

Trondheim/Ra

12.02

4:13.61-10

4:04.63

(5)h2

Njord Erlend Wiker, Ullensaker-Kisa IL

300991

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

4:04.9

(1)U23

Ørjan Grønnevig, GTI

140291

Stavanger

14.01

Debut-11

4:05.09

(6)h2

Helge Langen, IL Rindals-Troll

160385

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

 

 

(20)

 

 

 

 

4:05.18+

(2)

Mahad Abdirahman Yusuf, Selsbakk IF(SOM)

250592

Trondheim/Ra

29.01

4:14.12-10

4:05.18

(3)AG18/19

Sander Sekkingstad Terum, Aurland IL

060793

Trondheim/Ra

13.03

4:10.87-10

4:05.60

(3)

Henrik Nordthug, Steinkjer FIK

070287

Trondheim/Ra

29.01

4:08.36-10

4:06.48

(7)h2

Jonas Lurås Hammer, IL Gular

100391

Trondheim/Ra

12.02

4:10.63-10

4:07.42

(8)h2

Magnus Skaar, IK Tjalve

070789

Trondheim/Ra

12.02

Debut-11

4:07.85

(1)G17

Erik Udø Pedersen, Holum IL

090494

Trondheim/Ra

13.03

4:21.63-10

4:08.91

(4)AG18/19

Jens-Olaf Breivik  Lingaas, IK Tjalve

120893

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

 

U23 (4:14.99)

4:10.72

(3)

Vetle Aasland, Ullensaker/Kisa IL

301291

Stange

29.01

4:11.98-09

4:12.39

(1)G16

Jørgen Elisenberg, FIK Orion

040395

Stange

29.01

4:27.41-10

4:12.85

(2)G16

Gustav Follerås, Lillehammer IF

150795

Stange

29.01

4:34.34-10

4:12.95

(5)AG18/19

Bjørnar S. Lillefosse, Strandebarm IL

170792

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

4:13.68

(1)h1

Ådne Andersen, Hareid IL

180194

Trondheim/Ra

12.02

4:22.88-10

4:14.02

(5)

Petter Rypdal, Strindheim IL

301093

Trondheim/Ra

29.01

Debut-11

 

U20 (4:19.99)

4:15.43

(1)G17

Jørgen Frost Bø, Oppegård IL

100894

Stange

29.01

Debut-11

4:16.41

(2)G17

Trond Einar Moen Pedersli, Strindheim IL

210294

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

4:17.07

(6)AG18/19

Peder Holm, Ullensaker-Kisa IL

170292

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

4:17.63

(7)AG18/19

Carsten Haugen, IL i BUL

150193

Trondheim/Ra

13.03

4:20.39-10

4:18.06

(1)G17

Anders Bredesen Hatlelid, IK Tjalve

040194

Karlstad, SWE

22.01

Debut-11

4:18.26

(1)BG18/19

Petter Røed Gulliksen, IL Tyrving

121193

Trondheim/Ra

13.03

4:35.34-10

4:18.99

(3)G17

Anders Boye, Sunndal IL

030194

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

4:19.27

(2)BG18/19

Martin Smebye, IK Tjalve

100793

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

4:19.88

(8)AG18/19

Anders Martin Knoph -Televik, IL Tyrving

070493

Trondheim/Ra

13.03

Debut-11

 

Bane >200m – uten dosering/Oversized track (300m) - unbanked:

 

3:48.24

(5)

Thomas Solberg Eide, Haugesund IL

260288

Tampere, FIN

05.02

Debut-11

3:56.15

(6)

Vidar Dahle, IL Gular

260288

Tampere, FIN

05.02

4:05.01-08

 

 

MILE

 

 

 

 

 

 

 

Norsk bestenotering:

4:03.27

Jim Svenøy, Fræna FIK

Baton Rouge, USA

05.02.1994

Bestenotering U23:

4:03.27

Jim Svenøy, Fræna FIK

Baton Rouge, USA

05.02.1994

 

 

4:15.36

(2)

Tom Erling Kårbø, Stord IL

040289

Bemidji, USA

26.02

 

4:28.57

(46)

Abdi Mohamed Guleed, IL i BUL

010887

Lexington, USA

29.01

 

 

 

3000 METER

 

 

 

 

 

 

 

Best 2001:             8:10.57 – Henrik Sandstad, SK Vidar

Best 2002:             8:30.73 – Henrik Sandstad, SK Vidar

Best 2003:             8:04.26 – Marius Bakken, IL Runar

Best 2004:             8:27.15 – Øystein Sylta, SK Vidar

Best 2005              8:32.90 – Trond Idland, Gjesdal IL

Best 2006:             8:21.90 – Bjørnar Ustad Kristensen, Sandnes IL

Best 2007:             7:58.86 – Bjørnar Ustad Kristensen, Sandnes IL

Best 2008:             8:01.75 – Bjørnar Ustad Kristensen, Sandnes IL

Best 2009:             8:29.79 – Joachim Brøndbo, Steinkjer FIK

Best 2010:             8:11.02> Lars Erik Malde, IL Skjalg

 

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2010

8:37.739

2000

    -

1990

8:20.670

2009

8:48.033

1999

8:36.954

1989

8:28.664

2008

     -

1998

8:23.433

1988

8:24.724

2007

8:47.465

1997

8:27.329

1987

8:11.982

2006

8:40.082

1996

8:34.298

1986

8:12.148

2005

8:48.541

1995

8:28.855

1985

8:13.933

2004

8:50.194

1994

8:25.627

1984

8:11.794

2003

8:34.345

1993

8:35.391

1983

8:17.027

2002

     -

1992

8:28.444

1982

8:17.790

2001

8:30.269

1991

8:24.899

1981

    -

 

Snitt 2011:           8:31.165

 

Norsk bestenotering:

7:47.59

Jim Svenøy, Fræna FIK

Genova, ITA

18.02.1998

Bestenotering U23:

7:51.24

Jim Svenøy, Fræna FIK

Indianapolis, USA

12.03.1994

Bestenotering U20:

8:22.4

Dag Øxnevad, IL Skjalg

Stavanger

09.01.1983

 

EM-krav:                              7:58.00

 

7:58.29

(5)

Bjørnar Ustad Kristensen, Sandnes IL

260182

Stockholm/G, SWE

22.02

7:58.86-07

8:11.63

(8)h1

Ustad Kristensen

 

Paris, FRA

04.03

 

 

 

 

 

 

 

 

8:24.18

(1)h3

Morten Velde, Haugesund IL

191284

Trondheim/Ra

13.02

8:33.87-06

8:26.69+

(2)h3

Robert Kipkogei Tirop, Steinkjer (KEN)

171284

Trondheim/Ra

13.02

 

8:29.15

(3)h3

Thomas Solberg Eide, Haugesund IL

201192

Trondheim/Ra

13.02

 

8:29.34+

(4)h3

Hillary Kipchumba, Steinkjer FIK (KEN)

251192

Trondheim/Ra

13.02

 

8:31.76

(5)h3

Anders Huun Monsen, IL Gular

280690

Trondheim/Ra

13.02

 

8:31.78+

(1)h2

Emil Lerdahl, Strindheim IL (SWE)

261082

Trondheim/Ra

13.02

 

8:33.56

(7)h3

Kristian Nedregård, IL Tyrving

280874

Trondheim/Ra

13.02

8:36.86-10

8:35.72+

(8)h3

Gishe Abdi Wako, Lillehammer IF (ETH)

100291

Trondheim/Ra

13.02

 

8:35.77

(9)h3

André Hammerø Løseth, Kristiansands IF

030581

Trondheim/Ra

13.02

8:39.30-09

8:38.63

(1)

Tom Erling Kårbø, Stord IL

040289

Bemidji, USA

25.02

8:31.19-10

8:39.90

(2)h2

Erik Hovlandsdal, IL Gular

180689

Trondheim/Ra

13.02

 

8:41.37

(3)h2

Arne Mjelde Sæther, Lillehammer IF

201277

Trondheim/Ra

13.02

8:46.38-07

8:40.04

(10)h3

Tomas Berg Windheim, IL Gular

190887

Trondheim/Ra

13.02

8:57.29-10

 

 

(10)

 

 

 

 

8:42.09

(11)h3

Jonas Lurås Hammer, Lørenskog FIL

100391

Trondheim/Ra

13.02

8:56.36-10

8:44.24

(4)h2

Mathias Bjugan, Strindheim IL

060481

Trondheim/Ra

13.02

 

8:44.80

(12)h3

Einar Gauslaa Bergem, FIK Ren-Eng

031084

Trondheim/Ra

13.02

8:36.70-09

8:49.05

(5)h2

Audun Weltzien, IL Tyrving

030983

Trondheim/Ra

13.02

8:43.52-06

8:55.60

(1)h1

Harald Solhaug Næss, SK Vidar

020888

Trondheim/Ra

13.02

 

8:57.25

(2)h1

Hågen Urseth,FIK Ren-Eng

120188

Trondheim/Ra

13.02

 

8:58.56

(6)h2

Thomas Holm, IK Rindals-Troll

100487

Trondheim/Ra

13.02

 

8:58.74

(7)h2

Martin Blomhoff Holm, SK Vidar

100487

Trondheim/Ra

13.02

 

 

Bane >200m – uten dosering/Oversized track (300m) – unbanked:

 

8:22.73

(5)

Tom Erling Kårbø, Stord IL

040289

Ames, USA

12.02

8:31.19-10

8:31.44

(4)

Joachim Brøndbo, Steinkjer FIK

270385

Tampere, FIN

05.02

8:29.79-09

8:52.42

(6)

Ola Sakshaug, Selsbakk IF

190984

Tampere, FIN

05.02

8:52.18-10

 

 

5000 METER

 

 

 

 

 

 

15:17.07

(5)

Tom Erling Kårbø, Stord IL

040289

Bemidji, USA

26.02

15:00.47-10

 

 

60 METER HEKK/HURDLES

 

 

 

 

 

Best 2001:             7.96 – Kenneth Halhjem, IL Gular

Best 2002:             7.97 – Kenneth Halhjem, IL Gular

Best 2003:             8.27 – Knut Harald Sommerfeldt, IF Hellas

Best 2004:             8.05 – Magnus Husby Rostad, Steinkjer FIK

Best 2005:             7.95 – Magnus Husby Rostad, Steinkjer FIK

Best 2006:             8.01 – Magnus Husby Rostad, Steinkjer FIK

Best 2007:             7.98 – Eivind Stavang, Florø TIF

Best 2008:             7.99 – Eivind Stavang, Florø TIF

Best 2009:             8.09 – Eivind Stavang, Florø TIF

Best 2010:             8.06 – Eivind Stavang, Florø TIF

Historiske gjennomsnitt 10 best/Historical average 10 best

2010

   -

2000

8.422

1990

8.263

2009

   -

1999

8.414

1989

8.399

2008

8.536

1998

8.297

1988

8.393

2007

8.590

1997

8.278

1987

8.467

2006

8.379

1996

8.343

1986

8.496

2005

8.314

1995

8.187

1985

8.456

2004

8.538

1994

8.467

1984

9.056

2003

8.690

1993

8.285

1983

    -

2002

8.477

1992

8.224

1982

    -

2001

8.309

1991

8.365

1981

    -

Snitt 2011:           8.610

 

Norsk bestenotering:

7.70

Gaute Melby Gundersen, SK Vidar

Pireus, GRE

21.02.1998

Bestenotering U23:

7.88

Gaute Melby Gundersen, SK Vidar

Birmingham, GBR

27.02.1993

Bestenotering U20:

7.92

Gaute M. Gundersen, Lambertseter IF

Askim

09.02.1991

 

EM-krav:                              7.90

 

7.95

(2)

Vladimir Vukicevic, Ski IL

060591

Tampere, FIN

05.02

8.25-09

7.97

(2)

Vukicevic

 

Florø

19.02

 

7.98

(5)=

Vukicevic