GUTTER/BOYS 13 ÅR (1998)

pr. 31. desember

Utarbeidet av/Compiled by Atle G. Guttormsen, SRU (atle@stavhopp.no)

Fødselsdata ved Jan Jørgen Moe, SRU (jjmoe@online.no)

 

60 METER   (8,70)

AR13 (7,54i – 7,3)

7,79

+0,6

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

1

 

Steinkjer

21.05

 

8,06

+1,2

Henrik Skulevold, Sola Friidrett

08.06.98

1fin

 

Nadderud

18.06

 

8,07

+1,2

Christopher Lawther, Fana IL

13.04.98

2fin

 

Nadderud

18.06

 

8,08

+0,7

Håvard Mannsverk, BUL Tromsø

08.05.98

1

 

Tromsø

12.06

 

8,12

+0,2

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1h2

 

Byrkjelo

02.07

 

8,13

+0,2

Frode Svortevik Birkeland, Førde IL

09.04.98

2h2

 

Byrkjelo

02.07

 

8,17

+0,8

Daniel Refvik Moland, Sørild FIK

08.01.98

1

 

Søgne

11.09

 

8,21

-0,7

Bjørnar Lie, FIK Orion

13.02.98

1h3

 

Oslo/Bi

11.06

 

8,22

+1,2

Erlend Didrik Aas, Kristiansands IF

15.02.98

3f

 

Nadderud

18.06

 

8,26

+0,8

Fabian Kaufmann, Bøler IF

06.01.98

1fin

 

Oslo/Bi

12.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8,30

+1,2

Håvard Skailand, Bryne FIK

09.07.98

6f

 

Nadderud

18.06

 

8,30

+1,2

Ulrik Lie Ulvness, IL Tyrving

16.06.98

5f

 

Nadderud

18.06

 

8,36

+0,4

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

2fin

 

Lillehammer

25.06

 

8,39

+0,4

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

3fin

 

Lillehammer

25.06

 

8,40

+0,0

Eivind Eriksen, IL Skarphedin

07.08.98

1

 

31.05

 

8,42

+0,7

Henrik Lindam, Nittedal IL

01.05.98

2h2

 

Lillestrøm

04.09

 

8,43

-0,7

Andreas Hoven, IL Sandvin

20.02.98

2h3

 

Oslo/Bi

11.06

 

8,44

+1,1

Markus Karel Færevik, Nesodden IF

16.03.98

1h1

 

Oslo/Bi

20.08

 

8,45

-0,7

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

2h1

 

Byrkjelo

02.07

 

8,46

+0,8

Magnus Torvund, Mandal og Halse IL

17.01.98

3h1

 

Søgne

11.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8,48

+0,1

Lasse Tveite, Il Vindbjart Friidrett

05.01.98

1h2

 

Søgne

11.09

 

8,49

-2,6

Vegard Hope Bjørge, Eiker Kvikk

29.06.98

1

 

Drammen

17.09

 

8,51

+0,4

Arion Shaqiri, Tingvoll IL

15.08.98

5fin

 

Lillehammer

25.06

 

8,52

-1,7

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

1

 

Namdalseid

06.08

 

8,53

+0,4

Bendik Vold Hovde, Måndalen IL

12.05.98

2

 

Molde

28.05

 

8,55

+0,9

Magnus Kringstad, Il i BUL

06.05.98

1

 

Oslo/Bi

26.09

 

8,56

+1

Francin Anoj Vincent, Strømmen IF

29.05.98

1

 

Nadderud

24.09

 

8,57

+1

Herman Haug, Nesøya IL

20.10.98

2

 

Nadderud

24.09

 

8,59

+0,8

Joel Andreas Dale, IL i BUL

06.02.98

2fin

 

Oslo/Bi

12.09

 

8,59

-0,8

Ola Tandberg Ryan, Asker SK

25.03.98

1

 

Asker

12.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8,61

+1,4

Anders Laupstad, Egersund IL

17.01.98

2f

 

Haugesund

21.05

 

8,61

-0,3

Ronnel Mathiassen, Sola Friidrett

23.12.98

3h2

 

Osterøy

04.09

 

8,63

-1,2

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

1h1

 

Førde

13.06

 

8,65

+0

Elias Bjørnevik, Stjørdal FIK

02.09.98

1

 

Strindheim

21.08

 

8,65

+0,4

Gjert Christian Svendsøy, IL Sandvin

03.01.98

2h2

 

Oslo/Bi

20.08

 

8,65

-1,7

Henrik Fagerli, Lierne Friidrett

29.08.98

2

 

Namdalseid

06.08

 

8,65

-0,8

Marius Øen Cleveland, IL Sandvin

09.08.98

2

 

Asker

12.06

 

8,66

+1,4

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

3f

 

Haugesund

21.05

 

8,67

+0,7

Even Magnus Dale, Herkules Friidrett

07.08.98

4h2

 

Lillestrøm

04.09

 

8,67

+0,2

Mathias Riisnes Riise, Kalandseid IL

05.04.98

3h2

 

Byrkjelo

02.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

8,37

+3,5

Ronnel Mathiassen, Sola Friidrett

23.12.98

1h2

 

Fana

04.06

 

8,39

+2,5

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Ulsteinvik

06.05

 

8,41

+3,8

Vegard Hope Bjørge, Eiker Kvikk

29.06.98

1

 

Hokksund

13.06

 

8,45

+3,5

Håvard Rosseland Johansen, Lye IL

08.06.98

2h2

 

Fana

04.06

 

8,53

+3,5

Mathias Riisnes Riise, Kalandseid IL

05.04.98

3h2

 

Fana

04.06

 

8,53

+2,5

Ådne Øverbø, Sandnes IL

06.04.98

2

 

Sandnes

09.08

 

8,55

+3,8

Håvard Landro Svingheim, Sturla IF

15.08.98

2

 

Hokksund

13.06

 

8,57

+2,7

Johannes Bjertnæs, Ringerike FIK

11.03.98

 

 

Hønefoss

21.05

 

8,60

+3,7

Anders Laupstad, Egersund IL

17.01.98

1h1

 

Haugesund

21.05

 

8,61

+3,7

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

2h1

 

Haugesund

21.05

 

8,66

+2,3

Even Magnus Dale, Herkules Friidrett

07.08.98

1

 

Skien

21.05

 

 

Manglende informasjon om vind/Wind-data missing:

8,15

 

Bjørnar Lie, FIK Orion

13.02.98

1fin

 

Lillestrøm

04.09

 

8,21

 

Fabian Kaufmann, Bøler IF

06.01.98

2fin

 

Lillestrøm

04.09

 

8,65

 

Gjert Christian Svendsøy, IL Sandvin

03.01.98

6fin

 

Lillestrøm

04.09

 

 

Manuelt supplement/Handtiming:

8,1

+0,2

Gjert Christian Svendsøy, IL Sandvin

03.01.98

1

 

Sande

08.06

 

8,4

+0,7

Erlend Hognestad Nilsen, Byåsen IL

10.05.98

2h3

 

Stjørdal

04.09

 

8,4

-0,2

Henrik Fagerli, Lierne Friidrett

29.08.98

1h1

 

Snåsa

14.05

 

8,5

0

Anders Grenaker Larsen, BSK

19.06.98

1

 

Oslo/Be

01.09

 

8,5

+0,2

Fredrik Klonteig, IL Sandvin

17.11.98

2

 

Sande

08.06

 

 

Medvind/wind assisted:

8,2

+2,3

Even Magnus Dale, Herkules Friidrett

07.08.98

1

 

Porsgrunn

08.06

 

8,3

+2,3

Håkon Claesen, Sandefjord TIF

06.05.98

2

 

Porsgrunn

08.06

 

8,3

+4,4

Mikael Andelic, Sarpsborg IL

22.06.98

2

 

Fredrikstad

21.06

 

 

 

80 METER   (12,00)

AR13 (9,86-9,7)

10,81

-1,3

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

3fin

 

Gøteborg

09.07

 

11,07

+1

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

1

 

Aalborg, DK

05.08

 

11,10

-1,1

Andreas Hoven, IL Sandvin

20.02.98

3h1

 

Gøteborg

09.07

 

11,23

-0,6

Erlend Didrik Aas, Kristiansands IF

15.02.98

4h7

 

Gøteborg

09.07

 

11,25

-0,9

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Ørsta

07.06

 

11,35

-1,2

Vegard Hope Bjørge, Eiker Kvikk

29.06.98

1

 

Asker

31.08

 

11,62

+1

Viktor N.Sand, Fredrikstad IF

11.09.98

 

 

Aalborg, DK

05.08

 

11,71

-1,1

Marius Kristoffer Tronslien, Sylling IF

02.11.98

6h1

 

Gøteborg

09.07

 

11,77

-2,1

Ola Tandberg Ryan, Asker SK

25.03.98

1

 

Asker

25.05

 

12,00

+1,8

Hans Christian Stensrud, Aremark IF

31.07.98

h23

 

Torsby,Sve

28.05

 

 

 

Manuelt supplement/Handtiming:

11,60

0

Arnstein Borge, Osterøy IL

06.02.98

1

 

Osterøy

14.09

 

Medvind/wind assisted:

11,1

+2,9

Eivind Eriksen, IL Skarphedin

07.08.98

 

 

24.05

 

 

100 METER (14,20)

AR13 (11,94 – 11,9)

12,76

-0,3

Daniel Nikolai Pedersen, IL Skjalg

23.02.98

1

 

Sandnes

25.09

 

13,03

-0,3

Henrik Skulevold, Sola Friidrett

08.06.98

2

 

Sandnes

25.09

 

13,06

+0,7

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1fin

 

Lillehammer

26.06

 

13,10

+0,2

Christopher Lawther, Fana IL

13.04.98

1h2

 

Fana

10.09

 

13,19

+1,3

Markus Karel Færevik, Nesodden IF

16.03.98

1

 

Lillestrøm

28.05

 

13,44

-0,7

Vegard Aafedt Bukve, Jotun IL

22.03.98

1h2

 

Lillehammer

26.06

 

13,47

0,7

Håvard Skailand, Bryne FIK

09.07.98

2h1

 

Fana

05.06

 

13,49

0

Fabian Kaufmann, Bøler IF

06.01.98

1

 

Oslo/Bi

28.09

 

13,60

-0,7

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

2h2

 

Lillehammer

26.06

 

13,64

+1,3

Audun Bakke Jensen, Koll IL

22.02.98

2

 

Lillestrøm

28.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13,67

-0,3

Anders Laupstad, Egersund IL

17.01.98

4

 

Sandnes

25.09

 

13,69

+1,3

Audun Dahl Vonen, Askim IF

24.05.98

3

 

Lillestrøm

28.05

 

13,77

-1,3

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

1h1

 

Fana

10.09

 

13,77

+0,7

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

3h1

 

Fana

05.06

 

13,81

0

Eivind Eriksen, IL Skarphedin

07.08.98

1

 

23.08

 

13,82

+0,2

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

3h2

 

Fana

10.09

 

13,82

+0,7

Ronnel Mathiassen, Sola Friidrett

23.12.98

4h1

 

Fana

05.06

 

13,90

+0,7

Bendik Vold Hovde, Måndalen IL

12.05.98

4fin

 

Lillehammer

26.06

 

13,92

-0,3

Ådne Øverbø, Sandnes IL

06.04.98

5

 

Sandnes

25.09

 

13,93

0

Alexander Lu, SK Vidar

27.10.98

2

 

Oslo/Bi

28.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14,00

0

Magnus Kringstad, Il i BUL

06.05.98

3

 

Oslo/Bi

28.09

 

14,04

-1,8

Faton Turkaj, Halden IL

06.05.98

1

 

Halden

25.09

 

14,08

-1,8

Arion Shaqiri, Tingvoll IL

15.08.98

1

 

Straumsnes

14.08

 

14,10

+0,7

Mathias Riisnes Riise, Kalandseid IL

05.04.98

5h1

 

Fana

05.06

 

14,11

+1,3

Thomas Jefferson Byrkjeland, Koll IL

11.02.98

4

 

Lillestrøm

28.05

 

14,12

+1,3

Sondre Opaker Øines, Ull/Kisa IL

13.05.98

5

 

Lillestrøm

28.05

 

14,15

+1,3

Markus Haugli Hystad, LFIL

06.11.98

6

 

Lillestrøm

28.05

 

14,18

+1,6

Arian Shaqiri, Tingvoll IL

15.08.98

2

 

Straumsnes

18.08

 

14,20

+0

Eivind Rød Slettene, Sørild FIK

15.05.98

1

 

Grimstad

30.08

 

14,21

+2

Even Magnus Dale, Herkules Friidrett

07.08.98

 

 

Eidanger

18.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

 

12,82

+2,4

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1

 

Fana

24.09

 

12,96

+2,4

Christopher Lawther, Fana IL

13.04.98

2

 

Fana

24.09

 

13,32

+2,7

Jacob Haraldstad, Moss IL

08.06.98

1

 

Moss

23.08

 

13,47

+3,1

Ahmed Valentin Makita, Selsbakk IF

04.06.98

1

 

Børsa

14.08

 

13,63

+2,4

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Ørsta

06.09

 

 

Manuelt supplement/Handtiming:

12,9

+0,8

Håvard Skailand, Bryne FIK

09.07.98

 

 

Bryne

24.05

 

13,2

+1,9

Vegard Hope Bjørge, Eiker Kvikk

29.06.98

1

 

Sande

15.10

 

13,7

+0,8

Knut A Aa.Opstad, Havørn Friidrett     

12.03.98

 

 

Bryne

24.05

 

13,8

-1,6

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

 

 

Jøa

08.05

 

 

 

150 METER (23,00)

21,79

+0,7

Håvard Rosseland Johansen, Lye IL

08.06.98

 

 

Egersund

04.05

 

22,33

+0,7

Anders Laupstad, Egersund IL

17.01.98

2

 

Egersund

04.05

 

 

 

200 METER (29,30)

AR13 (24,11)

25,54

-3,3

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

1h3

 

Stjørdal

03.09

 

25,55

-1,5

Daniel Refvik Moland, Sørild FIK

08.01.98

1h3

 

Osterøy

03.09

 

26,02

-0,4

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1

 

Fana

25.09

 

26,04

-1,5

Frode Svortevik Birkeland, Førde IL

09.04.98

-1,5

 

Osterøy

03.09

 

26,08

-1,7

Henrik Skulevold, Sola Friidrett

08.06.98

1h2

 

Stord

21.08

 

26,42

-0,4

Christopher Lawther, Fana IL

13.04.98

2

 

Fana

25.09

 

26,82

+0,9

Erlend Didrik Aas, Kristiansands IF

15.02.98

1h2

 

Søgne

11.09

 

26,84

0

Håvard Skailand, Bryne FIK

09.07.98

2h4

 

Nadderud

19.06

 

26,87

0

Ulrik Lie Ulvness, IL Tyrving

16.06.98

3h4

 

Nadderud

19.06

 

26,95

+0,5

Fabian Kaufmann, Bøler IF

06.01.98

1

 

Oslo/La

29.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27,03

0

Håvard Mannsverk, BUL Tromsø

08.05.98

1

 

Alta

28.05

 

27,19

+1,8

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Molde

29.05

 

27,26

0

Markus Karel Færevik, Nesodden IF

16.03.98

1h3

 

Nadderud

19.06

 

27,32

-0,8

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

1h2

 

Osterøy

03.09

 

27,37

0

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

1

 

Aalborg, DK

05.08

 

27,58

-0,8

Magnus Torvund, Mandal og Halse IL

17.01.98

2h2

 

Osterøy

03.09

 

27,70

+1,8

Bendik Vold Hovde, Måndalen IL

12.05.98

2

 

Molde

29.05

 

27,75

-0,4

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

3

 

Fana

25.09

 

27,78

+1,9

Helge Helø Klemetsdal, Ås IL

02.07.98

1

 

Lillestrøm

29.05

 

27,80

+0,4

Vegard Aafedt Bukve, Jotun IL

22.03.98

2h2

 

Lillehammer

23.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27,82

+0,9

Eivind Rød Slettene, Sørild FIK

15.05.98

2h2

 

Søgne

11.09

 

27,88

+1,7

Ådne Øverbø, Sandnes IL

06.04.98

2h1

 

Sandnes

25.06

 

27,90

-0,2

Ola Martin Gåsvær, Malvik IL

15.07.98

1

 

Selbu

17.09

 

27,93

+1,9

Thomas Jefferson Byrkjeland, Koll IL

11.02.98

2

 

Lillestrøm

29.05

 

28,00

+1,9

Francin Anoj Vincent, Strømmen IF

29.05.98

3

 

Lillestrøm

29.05

 

28,14

+0,5

Arion Shaqiri, Tingvoll IL

15.08.98

2h1

 

Lillehammer

23.06

 

28,15

-0,7

Anders Laupstad, Egersund IL

17.01.98

2h2

 

Sandnes

25.06

 

28,37

+0,5

Henrik Lindam, Nittedal IL

01.05.98

1h2

 

Nadderud

19.06

 

28,40

+0,4

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

3h2

 

Lillehammer

23.06

 

28,46

0

Håkon Claesen, Sandefjord TIF

06.05.98

1

 

Tønsberg

10.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28,46

-1

Ronnel Mathiassen, Sola Friidrett

23.12.98

2h2

 

Fana

03.06

 

28,61

-0,3

Magnus Kringstad, Il i BUL

06.05.98

2h2

 

Oslo/Bi

14.09

 

28,61

+0,2

Ola Alexander Nomeland, Nesøya IL

27.05.98

1h1

 

Nadderud

19.06

 

28,65

+0,9

Lasse Tveite, Il Vindbjart Friidrett

05.01.98

3h1

 

Søgne

11.09

 

28,75

-1,4

Håvard Rosseland Johansen, Lye IL

08.06.98

4h1

 

Fana

03.06

 

28,81

0,9

Bendik Lillemoen Skaalerud, KIF

03.09.98

4h1

 

Søgne

11.09

 

28,86

0

Marius Øen Cleveland, IL Sandvin

09.08.98

2

 

Tønsberg

10.09

 

28,91

0

Audun Bakke Jensen, Koll IL

22.02.98

3h3

 

Nadderud

19.06

 

28,91

-0,3

Joel Andreas Dale, IL i BUL

06.02.98

3h2

 

Oslo/bi

14.09

 

28,93

+0,2

Erlend Hognestad Nilsen, Byåsen IL

10.05.98

2h1

 

Nadderud

19.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

26,49

+2,2

Markus Karel Færevik, Nesodden IF

16.03.98

1h3

 

Lillestrøm

03.09

 

26,69

+2,2

Fabian Kaufmann, Bøler IF

06.01.98

2h3

 

Lillestrøm

03.09

 

26,77

+3,1

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Ulsteinvik

21.05

 

26,79

+4,9

Håvard Mannsverk, BUL Tromsø

08.05.98

1

 

Finfjordbotn

05.06

 

26,83

+2,2

Bjørnar Lie, FIK Orion

13.02.98

3h3

 

Lillestrøm

03.09

 

27,04

+2,2

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

4h3

 

Lillestrøm

03.09

 

27,50

+3,1

Bendik Vold Hovde, Måndalen IL

12.05.98

2

 

Ulsteinvik

21.05

 

27,93

+2,2

Francin Anoj Vincent, Strømmen IF

29.05.98

5h3

 

Lillestrøm

03.09

 

27,98

+2,9

Jan Espen Spydevold, Varteig IL

29.06.98

1h2

 

Lillestrøm

03.09

 

28,19

+2,9

Joel Andreas Dale, IL i BUL

06.02.98

2h2

 

Lillestrøm

03.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28,32

+2,9

Gjert Christian Svendsøy, IL Sandvin

03.01.98

3h2

 

Lillestrøm

03.09

 

28,66

+2,9

Sondre Opaker Øines, Ull/Kisa IL

13.05.98

4h2

 

Lillestrøm

03.09

 

 

Manuelt supplement/Handtiming:

28,6

+0,16

Elias Bjørnevik, Stjørdal FIK

02.09.98

1

 

Stjørdal

16.08

 

 

 

300 METER ( 49,00)

AR13 (41,69-41,2)

41,69

 

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Ørsta

29.09

 

42,85

 

Daniel Nikolai Pedersen, IL Skjalg

23.02.98

1

 

Stavanger

15.09

 

44,64

 

Thomas Jefferson Byrkjeland, Koll IL

11.02.98

1

 

Oslo/Bi

21.09

 

46,30

 

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

1

 

Moss

10.05

 

 

 

400 METER (70,00)

AR13 (55,16)

59,9

 

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

1h2

 

Fana

20.07

 

60,89

 

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Ørsta

16.08

 

61,08

 

Daniel Refvik Moland, Sørild FIK

08.01.98

1

 

Grimstad

30.08

 

61,30

 

Ola Martin Gåsvær, Malvik IL

15.07.98

1

 

Selbu

17.09

 

61,80

 

Stian S. Strømholm, Strindheim IL

03.05.98

2

 

Selbu

17.09

 

63,4

 

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

1

 

Hyen

06.07

 

64,28

 

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1

 

Fana

14.09

 

65,00

 

Bendik Lillemoen Skaalerud, KIF

03.09.98

1

 

Søgne

03.06

 

65,5

 

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

2h2

 

Fana

20.07

 

67,51

 

Erlend Didrik Aas, Kristiansands IF

15.02.98

2

 

Søgne

03.06

 

 

 

600 METER (1:51,00)

AR13 (1:29,3)

1:33,95

 

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

1h2

 

Nadderud

17.06

 

1:33,95

 

Oscar Moe, IK Tjalve

12.05.98

1h2

 

Oslo/Bi

21.08

 

1:34,63

 

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

1

 

Førde

13.06

 

1:34,69

 

Thomas J.Byrkjeland, Koll IL

11.02.98

2h2

 

Oslo/Bi

21.08

 

1:35,76

 

Casper Stenersen, IL Gneist

15.06.98

1

 

Bergen/Le

07.05

 

1:37,21

 

Johannes Bjertnæs, Ringerike FIK

11.03.98

2h2

 

Lillestrøm

03.09

 

1:37,78

 

Henrik Skulevold, Sola Friidrett

08.06.98

1

 

Sola

06.09

 

1:39,50

 

Arion Shaqiri, Tingvoll IL

15.08.98

1

 

Stjørdal

03.09

 

1:39,96

 

Jan Espen Spydevold, Varteig IL

29.06.98

4h2

 

Nadderud

17.06

 

1:40,58

 

Francin Anoj Vincent, Strømmen IF

29.05.98

3h2

 

Oslo/Bi

21.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:40,58

 

Markus Høgne, Aurskog-Høland FIL

14.06.98

4h2

 

Lillestrøm

03.09

 

1:40,92

 

Ola Martin Gåsvær, Malvik IL

15.07.98

2

 

Stjørdal

03.09

 

1:41,20

 

Fredrik Sandvik, Askim IF

23.03.98

4h2

 

Oslo/Bi

21.08

 

1:41,8

 

Magnus Torvund, Man. og Halse IL

17.01.98

1

 

Mandal

14.09

 

1:41,96

 

Elias Bjørnevik, Stjørdal FIK

02.09.98

1

 

Strindheim

21.08

 

1:42,43

 

Vegard Reitan, Malvik IL

14.06.98

3

 

Stjørdal

03.09

 

1:42,92

 

Bendik Vold Hovde, Måndalen IL

12.05.98

 

 

Molde

29.05

 

1:43,01

 

Iver Gjestvang Olimb, Ringerike FIK

09.03.98

1h1

 

Lillestrøm

03.09

 

1:43,08

 

Håvard Skailand, Bryne FIK

09.07.98

5h2

 

Nadderud

17.06

 

1:43,08

 

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

2

 

Molde

29.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:43,16

 

Frode Svortevik Birkeland, Førde IL

09.04.98

3h1

 

Osterøy

03.09

 

1:43,28

 

Sander E. Hasselberg, Ull-Kisa IL

07.12.98

2

 

Ski

13.08

 

1:43,37

 

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

1

 

Halden

30.08

 

1:43,37

 

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

1

 

Stjørdal

12.06

 

1:43,47

 

Fabian Kaufmann, Bøler IF

06.01.98

5h2

 

Oslo/Bi

10.06

 

1:43,80

 

Sindre K. V.Jensen, Ogndal IL

01.01.98

1

 

Steinkjer

05.06

 

1:43,92

 

Bendik Lillemoen Skaalerud, KIF

03.09.98

4h2

 

Osterøy

03.09

 

1:44,07

 

Simen E. Hasselberg, Ull-Kisa IL

07.12.98

5h2

 

Oslo/Bi

21.08

 

1:44,16

 

Sondre Løset, Tingvoll IL

21.06.98

4

 

Stjørdal

03.09

 

1:44,26

 

Håkon Gulbrandsen, Øystre SlidreIL

27.02.98

 

 

Fagernes

11.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:44,73

 

Elias Næss, Bodø FIK

13.06.98

1

 

Narvik

19.06

 

1:44,83

 

Magnus Bjørkeng Aaløkken, BSK

26.01.98

1h1

 

Oslo/Bi

21.08

 

1:45,82

 

Vegard Aafedt Bukve, Jotun IL

22.03.98

2

 

Fana

10.09

 

1:46,24

 

Sondre Opaker Øines, Ull/Kisa IL

13.05.98

6h2

 

Oslo/Bi

21.08

 

1:46,27

 

Espen Elstad, Namsen FIF

13.02.98

5

 

Stjørdal

03.09

 

1:46,30

 

Helge Helø Klemetsdal, Ås IL

02.07.98

2

 

Ås

09.05

 

1:46,51

 

Einar Lurås Oftebro, Høvik IF

06.08.98

7h2

 

Nadderud

17.06

 

1:46,56

 

Eirik Aabrekk, Sandefjord TIF

03.03.98

2h1

 

Lillestrøm

03.09

 

1:46,87

 

Ragnar Nersten, Fossum IF

11.09.98

1h1

 

Nadderud

17.06

 

1:47,23

 

August Borge Harbo, Skjalg IL

10.01.98

6h2

 

Osterøy

03.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:47,31

 

Ådne Øverbø, Sandnes IL

06.04.98

1

 

Sandnes

27.07

 

1:48,16

 

Ola Tandberg Ryan, Asker SK

25.03.98

1

 

Asker

11.06

 

1:48,22

 

Magnar Storhaug, Sandnes IL   

22.07.98

2

 

Sola

06.09

 

1:48,33

 

Martin Grønvold, FIK Ren-Eng

01.01.98

3h1

 

Lillestrøm

03.09

 

1:48,36

 

Sander Bjørkli Stigum, Steinkjer FIK

24.03.98

2

 

Steinkjer

05.06

 

1:48,53

 

Daniel Estil Brissach, Lierne Friidrett

25.01.98

3

 

Steinkjer

05.06

 

1:49,00

 

Håvard Meinseth, Sola Friidrett

11.12.98

1

 

Fana

05.06

 

1:49,11

 

Narve Gilje Nordås, Voll IL

30.09.98

3

 

Sola

06.09

 

1:49,2

 

Sondre Korstad, Forra IL

22.02.98

1

 

Stjørdal

11.07

 

1:49,20

 

Øyvind Rikheim Haugan,

04.03.98

1h1

 

Oslo/Bi

10.06

 

 

 

800 METER (2:40,00))

AR13 (2:03,83)

2:11,04

 

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

1

 

Fana

03.06

 

2:14,29

 

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

1

 

Lillehammer

26.06

 

2:17,99

 

Thomas J.Byrkjeland, Koll IL

11.02.98

2

 

Lillehammer

26.06

 

2:23,11

 

Ola Martin Gåsvær, Malvik IL

15.07.98

3

 

Lillehammer

26.06

 

2:26,38

 

Arion Shaqiri, Tingvoll IL

15.08.98

1

 

Straumsnes

13.08

 

2:27,7

 

Magnus Torvund, Manog Halse IL

17.01.98

1

 

Mandal

24.08

 

2:28,51

 

Sondre Løset, Tingvoll IL

21.06.98

2

 

Straumsnes

13.08

 

2:28,96

 

August Borge Harbo, Skjalg IL

10.01.98

1

 

Sandnes

25.06

 

2:29,01

 

Magnar Storhaug, Sandnes IL   

22.07.98

2

 

Sandnes

25.06

 

2:29,41

 

Bendik Vold Hovde, Måndalen IL

12.05.98

4

 

Lillehammer

26.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2:31,60

 

Daniel Jacobsen, Torvastad IL

30.12.98

3

 

Sandnes

25.06

 

2:31,7

 

Martin Grønvold, FIK Ren-Eng

01.01.98

 

 

Åkrestrømmen

23.05

 

2:33,97

 

Andre Torvastad, Torvastad IL

13.02.98

3

 

Stord

20.08

 

2:34,34

 

Vegard Reitan, Malvik IL

14.06.98

6

 

Lillehammer

26.06

 

2:34,69

 

Noah R. Wicken, IL BUL

12.10.98

7

 

Lillehammer

26.06

 

2:35,04

 

Torbjørn F.Stakseng, Øystese IL

07.11.98

1

 

Strandebarm

02.07

 

2:35,27

 

Espen Elstad, Namsen FIF

13.02.98

1

 

Overhalla

21.08

 

2:35,88

 

Bendik Lillemoen Skaalerud, KIF

03.09.98

1

 

Søgne

04.06

 

2:36,01

 

Gaute Lund, Verdal FIK

09.08.98

1

 

Namdalseid

06.08

 

2:37,97

 

Even Torvik. Sem IF

06.07.98

1

 

Sem

02.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2:39,0

 

Sondre Opaker Øines, Ull/Kisa IL

13.05.98

1

 

Jessheim

15.09

 

2:39,01

 

Petter Berg Macedo, Steinkjer FIK

23.05.98

3

 

Namdalseid

06.08

 

2:39,52

 

Daniel E.Brissach, Lierne Friidrett

25.01.98

2

 

Overhalla

21.08

 

2:39,87

 

Mathias Løland Hølland, Sauda IL

28.07.98

5

 

Stord

20.08

 

2:39,95

 

Kristian Jakobsen, Gjøvik SK

24.06.98

8

 

Lillehammer

26.06

 

2:40,29

 

Tom A.Berge, Strandebarm IL

11.05.98

3

 

Strandebarm

02.07

 

2:40,98

 

Snorre Hjelm Sørstrønen, Os TF

07.07.98

2

 

Fana

03.06

 

2:42,52

 

Eivin K.Murud, Lillehammer, IF

02.08.98

9

 

Lillehammer

26.06

 

2:42,79

 

Sander B.Stigum, Steinkjer FIK

24.03.98

4

 

Namdalseid

06.08

 

2:43,75

 

Horenus Tadese, Tingvoll IL

98

10

 

Lillehammer

26.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1000 METER (3:35,00)

AR13 (2:35,9)

2:53,64

 

Casper Stenersen, IL Gneist

15.06.98

1

 

Lonevåg

27.04

 

 

 

1500 METER (5:25,00)

AR13 (4:17,92)

4:27,35

 

Casper Stenersen, IL Gneist

15.06.98

1

 

Fana

04.06

 

4:33,29

 

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

1

 

Fana

14.09

 

4:35,69

 

Johannes Bjertnæs, Ringerike FIK

11.03.98

1

 

Lillestrøm

04.09

 

4:35,86

 

Oscar Moe, IK Tjalve

12.05.98

2

 

Lillestrøm

04.09

 

4:47,1

 

Sindre K. V. Jensen, Ogndal IL

01.01.98

1

 

Stjørdal

04.09

 

4:49,2

 

Arion Shaqiri, Tingvoll IL

15.08.98

2

 

Stjørdal

04.09

 

4:49,5

 

Ola Martin Gåsvær, Malvik IL

15.07.98

3

 

Stjørdal

04.09

 

4:51,07

 

Jan Espen Spydevold, Varteig IL

29.06.98

3

 

Lillestrøm

04.09

 

4:51,3

 

Vegard Reitan, Malvik IL

14.06.98

4

 

Stjørdal

04.09

 

4:51,81

 

Narve Gilje Nordås, Voll IL

30.09.98

1

 

Sandnes

25.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4:52,08

 

Francin Anoj Vincent, Strømmen IF

29.05.98

4

 

Lillestrøm

04.09

 

4:53,04

 

Hans-Petter T.Madsen, Koll IL

16.03.98

5

 

Lillestrøm

04.09

 

4:53,72

 

Fredrik Sandvik, Askim IF

23.03.98

4

 

Lillehammer

23.06

 

4:55,44

 

Magnar Storhaug, Sandnes IL   

22.07.98

3

 

Sandnes

25.09

 

4:57,07

 

Eirik Aabrekk, Sandefjord TIF

03.03.98

6

 

Lillestrøm

04.09

 

4:57,31

 

Markus Høgne, Aurskog-Høland FIL

14.06.98

4

 

Nadderud

19.06

 

4:57,44

 

Martin Grønvold, FIK Ren-Eng

01.01.98

7

 

Lillestrøm

04.09

 

4:35.21

 

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

1

 

Fana

11.09

 

5:00,59

 

Einar Lurås Oftebro, Høvik IF

06.08.98

7

 

Nadderud

19.06

 

5:00,95

 

Helge Helø Klemetsdal, Ås IL

02.07.98

2

 

Nadderud

24.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5:03,9

 

Sondre Løset, Tingvoll IL

21.06.98

5

 

Stjørdal

04.09

 

5:04,85

 

August Borge Harbo, IL Skjalg

24.07.98

3

 

Osterøy

04.09

 

5:06,2

 

Gaute Lund, Verdal FIK

09.08.98

6

 

Stjørdal

04.09

 

5:07,59

 

Iver Gjestvang Olimb, Ringerike FIK

09.03.98

2

 

Hønefoss

20.08

 

5:07,7

 

Rasmus Lie, Fram IL

09.07.98

7

 

Stjørdal

04.09

 

5:07,8

 

Sondre Korstad, Forra IL

22.02.98

8

 

Stjørdal

04.09

 

5:11,71

 

Vegard Refvem, Flekkefjord IF

22.04.98

1

 

Søgne

11.09

 

5:12,42

 

Fredrik B-Johannesen IL Tyrving

02.08.98

11

 

Nadderud

19.06

 

5:13,5

 

Espen Elstad, Namsen FIF

13.02.98

9

 

Stjørdal

04.09

 

5:13,65

 

Snorre Hjelm Sørstrønen, Os TF

07.07.98

2

 

Fana

04.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1000 m KAPPGANG/WALK

AR13 (/)

5:49,92

 

Frode Svortevik Birkeland, Førde IL

09.04.98

1

 

Byrkjelo

02.07

 

6:00,12

 

Marius Øen Cleveland, IL Sandvin

09.08.98

1

 

Tønsberg

10.09

 

6:18,58

 

Vegard Aafedt Bukve, Jotun IL

22.03.98

2

 

Byrkjelo

02.07

 

6:26,19

 

Fredrik Sandvik, Askim IF

23.03.98

2

 

Lillestrøm

03.09

 

6:26,53

 

Rasmus Lie, Fram IL

09.07.98

1

 

Stjørdal

03.09

 

6:30,46

 

Håkon Gløtta Kristiansen, IL Pioner

26.10.98

2

 

Stjørdal

03.09

 

6:33,96

 

Torstein Nordvik, Kristiansand IF

12.05.98

1

 

Osterøy

03.09

 

6:37,15

 

Magnar Storhaug, Sandnes IL   

22.07.98

2

 

Osterøy

03.09

 

6:45,04

 

Kasper Konow, Rana FIK

08.09.98

3

 

Stjørdal

03.09

 

6:46,86

 

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

4

 

Stjørdal

03.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6:55,76

 

Eirik S.Håland, Kristiansand IF

04.09.98

3

 

Osterøy

03.09

 

6:58,33

 

Wilhelm L. Bogen, Ringerike FIK

06.09.98

1

 

Hønefoss

21.08

 

6:59,52

 

Magnus Torvund, Man.og Halse IL

17.01.98

5

 

Stjørdal

03.09

 

 

 

60 METER HEKK/HURDLES  (76,2cm/7,5m) (11,50)

AR13 (9,36-8,8)

9,57

-0,1

Andreas Hoven, IL Sandvin

20.02.98

1

 

Oslo/Bi

10.06

 

9,58

-0,1

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

2

 

Oslo/Bi

10.06

 

9,81

+0,5

Erlend Didrik Aas, Kristiansands IF

15.02.98

3h2

 

Nadderud

19.06

 

10,07

-0,7

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Ulsteinvik

11.09

 

10,14

+1,7

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

2h2

 

Lillestrøm

03.09

 

10,25

-2,2

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

2h2

 

Lillehammer

24.06

 

10,34

-1,3

Elias Næss, Bodø FIK

13.06.98

1h1

 

Stjørdal

03.09

 

10,38

-0,3

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

3

 

Byrkjelo

03.07

 

10,42

-1,4

Vegard Hope Bjørge, Eiker Kvikk

29.06.98

1

 

Geithus

10.09

 

10,58

0

Sander K.Kvalvåg, Lambertseter IF

28.08.98

1h1

 

Lillestrøm

03.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10,62

+0,9

Thomas Jefferson Byrkjeland, Koll IL

11.02.98

1h1

 

Nadderud

19.06

 

10,77

+1,3

Håvard S.Pedersen, Haugesund IL

31.08.98

1

 

Haugesund

21.09

 

10,78

-1,7

Arnstein Borge, Osterøy IL

06.02.98

2h1

 

Osterøy

03.09

 

10,83

+1,7

Håkon Claesen, Sandefjord TIF

06.05.98

4h2

 

Lillestrøm

03.09

 

10,89

+0,3

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

1

 

Overhalla

13.09

 

10,99

-2

Viktor N.Sand, Fredrikstad IF

11.09.98

2

 

Halden

30.08

 

11,03

+0,9

Thomas A. Onsrud, Haugesund IL

07.01.98

2h1

 

Nadderud

19.06

 

11,17

-1,4

Anders Gaarud, Ringerike FIK

13.12.98

2

 

Geithus

10.09

 

11,24

+1,1

Sondre Opaker Øines, Ull/Kisa IL

13.05.98

1

 

Nadderud

24.09

 

11,26

-1,1

Helge Helø Klemetsdal, Ås IL

02.07.98

1

 

Nesodden

19.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11,30

+0,7

Markus Karel Færevik, Nesodden IF

16.03.98

5

 

Oslo/Bi

20.08

 

11,32

+0,5

Håvard Rosseland Johansen, Lye IL

08.06.98

5h2

 

Nadderud

19.06

 

11,40

+1

Jørgen Stigsrud, IL Norodd

19.04.98

2

 

Molde

29.05

 

11,52

-1,4

Even Grønhovd, Modum FIK

15.04.98

3

 

Geithus

10.09

 

11,80

-0,5

Anders Grenaker Larsen, BSK

19.06.98

1

 

Oslo/Be

27.05

 

11,87

-1,7

Vegard Reitan, Malvik IL

14.06.98

3h1

 

Lillehammer

24.06

 

11,90

-1,3

Sander Bjørkli Stigum, Steinkjer FIK

24.03.98

2h1

 

Stjørdal

03.09

 

12,02

+1

Mohammed Ali, Alta IF

15.04.98

1

 

Alta

28.05

 

12,05

-2,5

Axel Wik Tønnesen, SK Vidar

10.01.98

1

 

Oslo/Bi

14.09

 

12,10

+0,9

Sondre Høyland, IL Tyrving

20.05.98

4h1

 

Nadderud

19.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medvind/wind assisted:

10,12

+2,1

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

2fin

 

Lillestrøm

03.09

 

10,50

+2,1

Sander K.Kvalvåg, Lambertseter IF

27.08.98

4fin

 

Lillestrøm

03.09

 

10,58

+4,6

Thomas Jefferson Byrkjeland, Koll IL

11.02.98

1

 

Lillestrøm

29.05

 

10,69

+3,5

Håvard Rosseland Johansen, Lye IL

08.06.98

1

 

Sandnes

09.08

 

10,97

+2,2

Viktor N.Sand, Fredrikstad IF

11.09.98

6fin

 

Lillestrøm

03.09

 

 

 

Manglende informasjon om vind/Wind-data missing:

10,61

 

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

1

 

Steinkjer

05.06

 

11,18

 

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

1

 

Overhalla

21.08

 

 

 

Manuelt supplement/Handtiming:

11,3

+2

Daniel Hammer, Skjalg IL

24.08.98

3

 

Haugesund

21.05

 

 

 

  Annen hekkeavstand/ different distance between hurdles (76,2cm/7,65) (10,80)

9,31

-0,5

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

3fin

 

Gøteborg

08.07

 

9,54

-0,5

Andreas Hoven, IL Sandvin

20.02.98

5fin

 

Gøteborg

08.07

 

9,96

-0,2

Erlend Didrik Aas, Kristiansands IF

15.02.98

2h4

 

Gøteborg

08.07

 

10,57

-0,1

Arnstein Borge, Osterøy IL

06.02.98

4h1

 

Gøteborg

08.07

 

11,07

-0,7

Vegard Hope Bjørge, Eiker Kvikk

29.06.98

6h2

 

Gøteborg

08.07

 

 

 

80 METER HEKK/HURDLES  (76,2cm/8m) (X,Xx)

AR13 (XX)

14,00

+0,1

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

1

 

Aalborg, DK

05.08

 

14,55

+0,1

Viktor N.Sand, Fredrikstad IF

11.09.98

2

 

Aalborg, DK

05.08

 

 

 

200 METER HEKK/HURDLES  (68,0cm/19m) (35,50)

AR13 (28,49)

29,14

+0,3

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

1

 

Stjørdal

12.06

 

29,85

-1,2

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1

 

Fana

12.08

 

30,00

+0,3

Andreas Hoven, IL Sandvin

20.02.98

1

 

Lillestrøm

04.09

 

30,81

+0,3

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

2

 

Lillestrøm

04.09

 

30,86

-1,5

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Molde

28.05

 

31,93

-0,8

Daniel Refvik Moland, Sørild FIK

08.01.98

1h1

 

Osterøy

04.09

 

31,94

+0,3

Thomas Jefferson Byrkjeland, Koll IL

11.02.98

3

 

Lillestrøm

04.09

 

32,04

+1,1

Henrik Fagerli, Lierne Friidrett

29.08.98

2

 

Nadderud

18.06

 

32,04

-0,2

Thomas Jefferson Byrkjeland, Koll IL

11.02.98

1

 

Oslo/Bi

12.09

 

32,22

-1,2

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

2

 

Fana

12.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32,91

+0,3

Sander Bjørkli Stigum, Steinkjer FIK

24.03.98

2

 

Stjørdal

12.06

 

33,01

+0,3

Håkon Claesen, Sandefjord TIF

06.05.98

4

 

Lillestrøm

04.09

 

33,02

+1,1

Håvard Rosseland Johansen, Lye IL

08.06.98

3

 

Nadderud

18.06

 

33,40

-0,8

Vegard Aafedt Bukve, Jotun IL

22.03.98

2h1

 

Osterøy

04.09

 

33,45

+1,1

Arnstein Borge, Osterøy IL

06.02.98

4

 

Nadderud

18.06

 

33,73

-1,3

Håvard S.Pedersen, Haugesund IL

31.08.98

1

 

Fana

10.09

 

34,04

+0,3

Sander K.Kvalvåg, Lambertseter IF

27.08.98

5

 

Lillestrøm

04.09

 

34,36

+0,3

Vegard Reitan, Malvik IL

14.06.98

3

 

Stjørdal

12.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuelt supplement/Handtiming:

30,4

-0,1

Elias Næss, Bodø FIK

13.06.98

2

 

Stjørdal

04.09

 

 

 

300 METER HEKK/HURDLES  (76,2cm/35m) (50,00)

AR13 ()

47,59

 

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

1

 

Fana

27.07

 

51,29

 

Sander Bjørkli Stigum, Steinkjer FIK

24.03.98

1

 

Steinkjer

05.07

 

 

 

400 METER HEKK/HURDLES  () ()

AR13 ()

68,32

 

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

1

 

Fredrikstad

24.09

 

 

 

HØYDE/HIGH JUMP (1,35)

AR13 (1,84)

1,61

 

Henrik Skulevold, Sola Friidrett

08.06.98

1

 

Stord

20.08

 

1,58

 

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Byrkjelo

02.07

 

1,54

 

Håvard S.Pedersen, Haugesund IL

31.08.98

1,00

 

Fana

11.09

 

1,51

 

Sindre Olufsen, Hinna IL

07.04.98

1

 

Stavanger

29.09

 

1,50

 

Eirik Leikvoll, IL Gneist

15.07.98

1

 

Fana

12.08

 

1,50

 

Eivind Rød Slettene, Sørild FIK

15.05.98

1

 

Søgne

11.09

 

1,48

 

Markus Karel Færevik, Nesodden IF

16.03.98

1

 

Nadderud

19.06

 

1,47

 

Ola Tandberg Ryan, Asker SK

25.03.98

1

 

Asker

12.06

 

1,46

 

Kristoffer Sylta, Laksevåg TIL

12.03.98

3

 

Osterøy

04.09

 

1,45

 

Herman Haug, Nesøya IL

20.10.98

2

 

Nadderud

24.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,45

 

Ola Alexander Nomeland, Nesøya IL

27.05.98

1

 

Nadderud

24.09

 

1,45

 

Sondre Herrevold, Os Turnforening

04.12.98

2

 

Byrkjelo

02.07

 

1,45

 

Viktor N. Sand, Fredrikstad IF

11.09.98

3

 

Aalborg, DK

05.08

 

1,45

 

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

1

 

Stjørdal

12.06

 

1,42

 

Sondre Løset, Tingvoll IL

21.06.98

1

 

Straumsnes

18.08

 

1,41

 

Henrik Lindam, Nittedal IL

01.05.98

1

 

Nesodden

19.09

 

1,41

 

Håvard Mannsverk, BUL Tromsø

08.05.98

1

 

Tromsø

11.06

 

1,41

 

Ola Almås Jullumstrø, Ranheim IL

13.12.98

2

 

Stjørdal

04.09

 

1,40

 

Anders Laupstad, Egersund IL

17.01.98

1

 

Bryne

20.08

 

1,40

 

Arnstein Borge, Osterøy IL

06.02.98

1

 

Osterøy

04.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,40

 

Elias Næss, Bodø FIK

13.06.98

1

 

Bodø/Mørk

20.08

 

1,40

 

Kristian Vassli, Tingvol IL

19.06.98

2

 

Lillehammer

24.06

 

1,40

 

Magnus Glad Thorshaug, Bodø FIK

22.03.98

1

 

Bodø/Mørk

09.05

 

1,40

 

Ola Alexander Nomeland, Nesøya IL

27.05.98

3

 

Nadderud

19.06

 

1,40

 

Oliver Adams, IL Koll

11.01.98

1

 

Oslo/Bi

21.08

 

1,40

 

Per Magne Fauskanger, IL Fenring

04.12.98

1

 

Askøy

15.06

 

1,40

 

Rasmus S. Øxnevad, Sandnes IL

16.08.98

1

 

Lye

31.05

 

1,40

 

Rune Johansen, Modum FIK

27.02.98

1

 

Hønefoss

21.08

 

1,40

 

Thomas Jefferson Byrkjeland, Koll IL

11.02.98

2

 

Nadderud

19.06

 

1,40

 

Tobias Lien, Fredrikstad IF

28.01.98

1

 

Halden

30.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,40

 

Vetle V.Thomassen, Lena IF Friidrett

23.04.98

1

 

Brandbu

14.09

 

1,40

 

William Stenevik, Florø TIF

07.05.98

3

 

Fana

05.06

 

1,40

 

Ådne Kongestøl, Fitjar IL

05.09.98

3

 

Fana

12.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STAV/POLE VAULT (1,60)

AR13 (3,75)

2,80

 

Audun Bakke Jensen, Koll IL

22.02.98

1

 

Lillestrøm

29.05

 

2,77

 

Eirik Leikvoll, IL Gneist

15.07.98

1

 

Fana

17.08

 

2,25

 

Oliver Adams, IL Koll

11.01.98

1

 

NIH, Oslo

13.09

 

2,12

 

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

2

 

Osterøy

03.09

 

2,10

 

Sindre Skar, Veldre IF

06.01.98

1

 

Moelven

14.07

 

2,10

 

Sondre Høyland, IL Tyrving

20.05.98

1

 

Nadderud

23.09

 

2,08

 

Bjørn D. Nilsen, IL Pioner

13.04.98

1

 

Tromsø

22.08

 

2,02

 

Håkon Gløtta Kristiansen, IL Pioner

26.10.98

1

 

Finfjordbotn

05.06

 

1.90i

 

Håvard Rosseland Johansen, Lye IL

08.06.98

1

inne

Bergen/Høie

15.05

 

 

 

LENGDE/LONG JUMP Satsesone (4,40)

AR13 (ss6,01 – pl5,84)

5,77

+1,4

Åsmund Fornes Sand, Verdal FIK

19.02.98

1

 

Stjørdal

03.09

 

5,36

0

Daniel Refvik Moland, Sørild FIK

08.01.98

1

 

Osterøy

03.09

 

5,32

+1,5

Andreas Hoven, IL Sandvin

20.02.98

4

 

Gøteborg

10.07

 

5,32

+1,1

Henrik Skulevold, Sola Friidrett

08.06.98

1

 

Fana

04.06

 

5,28

-3,4

Toralv Opsal, Ørsta IL

09.03.98

1

 

Ulsteinvik

21.05

 

5,20

-0,9

Håvard Mannsverk, BUL Tromsø

08.05.98

1

 

Alta

29.05

 

5,10

+1

Håvard Skailand, Bryne FIK

09.07.98

3

 

Fana

04.06

 

5,09

+0,1

Sondre Rinde, IL Gneist

28.01.98

8

 

Gøteborg

10.07

 

5,05

+0,8

Christopher Lawther, Fana IL

13.04.98

3

 

Osterøy

03.09

 

5,03

+0,2

Vegard Hope Bjørge, Eiker Kvikk

29.06.98

1

 

Sande

28.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4,97

-0,5

Erlend Didrik Aas, Kristiansands IF

15.02.98

3

 

Nadderud

18.06

 

4,94

+1,5

Helge Helø Klemetsdal, Ås IL

02.07.98

2

 

Lillestrøm

03.09

 

4,86

-0,7

Daniel Nikolai Pedersen, IL Skjalg

23.02.98

2

 

Sandnes

25.09

 

4,85

+1,1

Marius Kristoffer Tronslien, Sylling IF

02.11.98

1

 

Hønefoss

20.08

 

4,84

+0,1

Vegard Aafedt Bukve, Jotun IL

22.03.98

1

 

Byrkjelo

28.05

 

4,84

+1,7

Vetle Sørstrand Haugen, Florø TIF

29.01.98

2

 

Byrkjelo

28.05

 

4,82

+0,2

Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL

17.02.98

1

 

Førde

13.06

 

4,81

0

Jacob Haraldstad, Moss IL

08.06.98

2

 

Lillehammer

26.06

 

4,80

+0,6

Håkon Claesen, Sandefjord TIF

06.05.98

1

 

Tønsberg

10.09

 

4,79

+1,8

Ronnel Mathiassen, Sola Friidrett

23.12.98

1

 

Sandnes

05.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4,79

+0,4

Sindre Olsvik, Lista IL Friidrett

14.03.98

 

 

Lyngdal

09.05

 

4,78

+0,4

Magnus Torvund, Mandal og Halse IL

17.01.98

2

 

Søgne

11.09

 

4,77

+0,8

Arnstein Borge, Osterøy IL

06.02.98

4

 

Osterøy

03.09

 

4,76

-0,1

Henrik Irgens Gravdal, Gneist IL

07.01.98

3

 

Byrkjelo

03.07

 

4,73

0

Eivind Eriksen, IL Skarphedin

07.08.98

1

 

31.05

 

4,72

+1

Kristoffer Sylta, Laksevåg TIL

12.03.98

6

 

Osterøy

03.09

 

4,71

+0,3

Mathias Wester, Overhalla IL

26.06.98

 

 

Overhalla

16.06

 

4,71

+1,3

Ulrik Lie Ulvness, IL Tyrving

16.06.98

1

 

Oslo/Bi

05.06

 

4,70

+1,8

Arion Shaqiri, Tingvoll IL

15.08.98

4

 

Stjørdal

03.09

 

4,70

0

Mikael Andelic, Sarpsborg IL

22.06.98

1

 

Moss

01.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4,68

-0,2

Audun Kleven Rød, Sørild FIK

24.07.98

3

 

Søgne

11.09

 

4,68

+0,6

Bjørnar Lie, FIK Orion

13.02.98

2

 

Oslo/Bi

11.06

 

4,66

+1,7

Espen Elstad, Namsen FIF

13.02.98

5

 

Stjørdal

03.09

 

4,62

+2

Audun Bakke Jensen, Koll IL

22.02.98

4

 

Lillestrøm

29.05

 

4,62

+1,3

Henrik Lindam, Nittedal IL

01.05.98

4

 

Lillestrøm

03.09

 

4,60

+0,4

Anders Laupstad, Egersund IL

17.01.98

6

 

Fana

04.06

 

4,59

+0,6

Magnus Løining, Sandnes IL

10.03.98

3

 

Sandnes

25.06

 

4,58

0

Viktor N.Sand, Fredrikstad IF

11.09.98

 

 

Aalborg, DK

05.08

 

4,56

0

Jørgen Høiden, Fredrikstad IF

16.07.98

4

 

Lillehammer

26.06

 

4,54

-0,2

Bendik Vold Hovde, Måndalen IL

12.05.98

 

 

Dimna

21.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4,54

+1,1

Håvard S.Pedersen, Haugesund IL

31.08.98

2

 

Haugesund

21.05

 

4,51

-0,1

Nils Johan Rogstad Sørheim, Ås IL

31.01.98

1

 

Nadderud

23.09

 

4,50

-0,5

Magnar Storhaug, Sandnes IL   

22.07.98

4

 

Sandnes

25.06

 

4,47

+2

Elias Næss, Bodø FIK

13.06.98

 

 

Bodø/Mørk

14.06

 

4,47

0

Ola Almås Jullumstrø, Ranheim IL

13.12.98

7

 

Stjørdal

03.09

 

4,45

-1

Fabian Kaufmann, Bøler IF

06.01.98

5

 

Oslo/Bi

11.06

 

4,44

0

Thomas Svendsen, Fredrikstad IF

11.08.98

8

 

Lillehammer

26.06

 

4,43

-0,4

Francin Anoj Vincent, Strømmen IF

29.05.98

2

 

Nadderud

23.09

 

4,42

+0,9

Daniel Jacobsen, Torvastad IL

30.12.98

8

 

Osterøy

03.09

 

4,41

0

Stian S. Strømholm, Strindheim IL

03.05.98

1

 

Selbu

17.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4,41

0

William Stenevik, Florø TIF

07.05.98

3

 

Byrkjelo

28.05

 

4,38

-1,1

Lasse Tveite, Il Vindbjart Friidrett

05.01.98

4

 

Søgne

11.09

 

4,37

+0,5

Ole Tobias Løvdal, Tvedestrand TIL

05.09.98

 

 

Grimstad

09.05

 

4,36

-0,1

Hans M. Arnesen, Lambertseter IF

29.07.98

5

 

Oslo/Bi

05.06

 

4,35

+1,8

Eirik Leikvoll, IL Gneist

15.07.98

4

 

Fana

12.08

 

4,35

-1

Eivind Rød Slettene, Sørild FIK

15.05.98

5

 

Søgne

11.09

 

4,35

0

Torbjørn F.Stakseng, Øystese IL

07.11.98

1

 

Strandebarm

02.07

 

4,34

+0,1

Fredrik Klonteig, IL Sandvin

17.11.98

2

 

Tønsberg

10.09

 

4,33

+1,3

Rune Johansen, Modum FIK

27.02.98

2

 

Hønefoss

20.08

 

 

Medvind/wind assisted:

5,60

+3,4

Håvard Mannsverk, BUL Tromsø

08.05.98

2

 

Stjørdal

03.09

 

5,49

+2,3

Danie