Hovedterminliste 2016

NORGES FRI-IDRETTSFORBUND

HOVEDTERMINLISTE 2016

                                                                                                                     

  • Norske mesterskap
  • Internasjonale mesterskap/E-cup etc.
  • Nordiske arrangementer
  • Andre sentrale arrangements                                         

 

sist endret: 27.4.2016.

Listen er preliminær og endringer vil forekomme!!

 

Dato

Arrangement

Sted

Januar

 

 

 

Reykjavik International

Reykjavik, ISL

           

 

 

Februar

 

 

6.

Fjord1 Indoor Florø

Florø

7.

Europacup klubblag terrengløp

Kastamonu, TUR

12.-13.

SM Mangekamp

Göteborg, SWE

13.

FIN-NOR-SWE-ISL/DEN innendørs landskamp

Växjö, SWE

17.

XL-Galan

Stockholm

20.-21.

NM mangekamp innendørs

Sandnes

26.-28.

UM innendørs

Steinkjer

27.-28.

Finsk innendørsmesterskap

Tammerfors, FIN

 

Nord-norsk mesterskap innendørs

 

 

 

 

Mars

 

 

5.-6.

Innendørs-NM + NM hopp u/tilløp senior/junior

Bærum

5.-6.

Dansk innendørsmesterskap

 

11.-13.

Universiaden terrengløp

Monte Cassino, ITA

12.-13.

NM innendørs veteraner

Nes

12.-13.

European Winter Throwing Cup

Arad, ROU

18.-20.

VM innendørs

Portland, USA

26.

VM halvmaraton

Cardiff, GBR

29.-3.

EM innendørs veteraner

Ancona, ITA

 

Nordisk innendørs for veteraner

 

 

 

 

April

 

 

9.-10.

NM terrengløp (korte distanser+staf.)

Stavanger

 

 

 

Mai

 

 

7.

Holmenkollstafetten

Oslo

7.

NM Ultraløp – 100km

Bergen

7.-8.

IAAF World Race Walking Team Championships

Roma, ITA

10.

TineStafetten

Hele landet

14.

Nordic 10000m Challenge

Allerød, DEN

18.

Elitestevne I

Hamar

20.-22.

EM veteraner – non-stadia

Algarve, POR

21.-22.

NM stafetter

Trondheim

21.-22.

NM mangekamp

Nittedal

28.

Europacup klubblag senior

Mersin, TUR

28.-29.

HYPO-meeting

Götzis, AUT

 

VM stafetter

 

 

 

 

Juni

 

 

4.

Florø Friidrettsfestival

Florø

4.

Stockholm Marathon / Landskamp

Stockholm, SWE

5.

European 10 000m Cup

Mersin, TUR

9.

Exxon Mobil Bislett Games – Diamond League

Oslo

10.-16.

EM for funksjonshemmede (IPC)

Grosseto, ITA

11.-12.

Nordisk mesterskap mangekamp

Huddinge, SWE

12.

Folksam Grand Prix – Göteborg Friidrott Grand Prix

Göteborg, SWE

16.

Stockholm Bauhaus Athletics – Diamond League

Stockholm, SWE

18.

NM motbakkeløp

Luster

18.

VM motbakkeløp langdistanse

Podbrdo, SLO

24.

Elitestevne II

Oslo

25.

VM motbakkeløp Youth Cup

Janske Lazne, CZE

28.

Folksam Grand Prix – Sollentuna Grand Prix

Sollentuna, SWE

 

EM veteraner motbakkeløp

 

 

NM kappgang landevei

 

 

NM langdistanse veteran

 

 

Åpent Nord-norsk mesterskap

 

 

 

 

Juli

 

 

1.-3.

Nordisk mesterskap veteraner

Odense, DEN

2.

European Mountain Running Championships (opp og ned)

Arco, ITA

6.-10.

EM

Amsterdam, NED

9.

NM terrengultra

Hornindal

14.

Folksam Grand Prix – Göteborg Friidrott Grand Prix

Göteborg, SWE

14.-17.

EM U18

Tbilisi, GEO

19.-24.

VM junior

Bydgoszcz, POL

27.

Folksam Grand Prix – Karlstad Grand Prix

Karlstad, SWE

29.-31.

Hovedmesterskapet              

Askøy

 

NM veteraner 4/5-kamp

 

 

Barents Summer Games

 

 

 

 

August

 

 

5.-7.

NM junior

Brandbu

12.-21.

OL

Rio de Janeiro, BRA

12.-14.

NM veteraner

Modum

13.-14.

Nordisk juniorlandskamp 19 år

Hafnarfjördur, ISL

20.-21.

Nordisk-Baltisk U23 mesterskap

Espoo, FIN

27.-28.

Bendit-lekene 13-14 år

Tre steder

27.-28.

World Mountain Running Championships veteraner

Susa, ITA

31.

Elitestevne III

Kristiansand

 

IAU 100 km

 

 

EM 100km

 

 

Malmö Grand Prix

 

 

 

 

September

 

 

2.-4.

Ungdomsmesterskapet

Sandnes

3.

NM Halvmaraton

Trondheim

3.

NM veteraner kastfemkamp

Nord-Lenangen

3.-4.

Finnkampen

Tammerfors, FIN

11.

World Mountain Running Championships

Sapareva Banya, BUL

17.

NM Maraton

Oslo

17.

Europacup klubblag junior

 

17.

Nordisk landskamp og mesterskap kappgang

Fredrikstad

 

Verdenscup

 

 

IAU 24 Hours VM & EM

 

 

 

 

Oktober

 

 

9.

NM terrengløp (lange distanser)

Rindal

15.

NM kappgang langdistanse

Søfteland

26.-6.

VM veteraner

Perth, AUS

 

 

 

November

 

 

12.

Nordisk mesterskap terrengløp

Kristiansand, NOR

 

 

 

Desember

 

 

11.

EM terrengløp                                   

Chia, ITA