Norske rekorder

Her finner du norske bestenoteringer for klassifiserte utøvere.

Forklaring til klasser finner du her. 

Bestenoteringer ParaFriidrett

Viser kun resultater oppnådd etter internasjonal klassifisering.

Oppdatert 9.5.2017

Klasse 11-13 synshemmede, menn

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

Spyd

F11

Erik Korneliussen

Sturla

42.20

Tønsberg

12.5.2001

100m

T13

Vegard Dr. Nilsen

Tjalve

11.64

Lillehammer

19.6.2016

200m

T13

Vegard Dr. Nilsen

Tjalve

24.21

Lillehammer

19.6.2015

Lengde

T13

Vegard Dr. Nilsen

Tjalve

6.08

Oslo

8.8.2015

Spyd

F13

Martin Smedstad

Vidar

33.24

Dubai/UAE

19.3.2016

 

Klasse 11-13 synshemmede, kvinner

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

Maraton

T11

Eline Øidvin

GTI

3:58:11

Sacramento/US

11.12.2016

100m

T13

Hanne Vadseth

Vidar

15.49

Grosseto/ITA

31.5.2014

Kule

F13

Hanne Vadseth

Vidar

7.88

Bærum

13.6.2014

Spyd

F13

Hanne Vadseth

Vidar

22.13

Oslo

07.8.2015

 

Klasse 20 lettere utviklingshemming, menn

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

100m

T20

Bjørn Øivind Berger

Pioner

13.20

Lenvik

4.6.2016

200m

T20

Bjørn Øivind Berger

Pioner

27.4

Narvik

2.6.2016

Lengde

T20

Bjørn Øivind Berger

Pioner

6.29

Lenvik

5.6.2016

Tresteg

T20

Bjørn Øivind Berger

Pioner

11.38

Ankara/TYR

2.7.2016

Høyde

T20

Bjørn Øivind Berger

Pioner

1.70

Narvik

11.6.2016

Kule

F20

Bjørn Øivind Berger

Pioner

8.08

Lenvik

21.8.2016

Diskos

F20

Bjørn Øivind Berger

Pioner

26.58

Narvik

2.6.2016

Slegge

F20

Bjørn Øivind Berger

Pioner

31.01

Narvik

24.9.2015

Spyd

F20

Bjørn Øivind Berger

Pioner

29.93

Stangnes

22.8.2015

Stav

F20

Bjørn Øivind Berger

Pioner

4.63

Lenvik

21.8.2016

 

Klasse 32-38 CP, kvinner

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

100m

T37

Hanne Slettum

Gausdal

21.0

Gausdal

24.8.2015

Spyd

F37

Hanne Slettum

Gausdal

18.74

Lillehammer

9.6.2015

 

Klasse 32-38 CP, menn

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

Kule

F36

Oskar Eikeseth

Vidar

3.41

Berlin/GER

20.6.2014

 

 

Klasse 40-41 kortvokste, kvinner

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

Kule

 

 

 

 

 

 

Diskos

 

 

 

 

 

 

Spyd

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 40-41 kortvokste, menn

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

Kule

 

 

 

 

 

 

Diskos

 

 

 

 

 

 

Spyd

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 42-47 amputerte el. tilsvarende, kvinner

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

100m

T42

Anna Dalhaug

STIF

17.81

Dubai/UAE

22.3.2017

Lengde

T42

Elin Holen

Sturla

3.58

Lelystad/NL

28.5.2005

100m

T44

Ida Nesse

Tyrving

14.93

Stadskanaal/NL

18.9.2013

Lengde

T44

Ida Nesse

Tyrving

3.97

Stadskanaal/NL

20.9.2013

Kule

F44

Ida Nesse

Tyrving

8.83

Geithus

29.8.2016

Diskos

F44

Ida Nesse

Tyrving

29.15

Sharjah/UAE

27.3.2017

Spyd

F44

Ida Nesse

Tyrving

36.70

Lillestrøm

8.6.2014

Slegge

F44

Ida Nesse

Tyrving

21.70

Asker

29.9.2013

 

Klasse 42-47 amputerte el. tilsvarende, menn

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

100m

T42

Runar Steinstad

Runar

15.20

Sydney/AUS

24.10.2000

Lengde

T42

Runar Steinstad

Runar

4.28

Sydney/AUS

25.10.2000

Spyd

F42

Runar Steinstad

Runar

50.78

Rio/BRA

7.9.2016

Diskos

F44

Stephan Hem

Runar

22.56

Grosseto/ITA

31.5.2014

Spyd

F44

Stephan Hem

Runar

38.26

Swansea/GBR

21.8.2014

 

Klasse 51-58 rullestol, kvinner

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

Kule

F57

Konstansa Osvik

Runar

4.93

Dubai/UAE

17.3.2016

 

Klasse 51-58 rullestol, menn

Øvelse

Klasse

Navn

Klubb

Resultat

Sted

Dato

100m

T51

Mikkel Gaarder

Team Fir

 

 

 

200m

T51

Mikkel Gaarder

Team Fir

 

 

 

400m

T51

Mikkel Gaarder

Team Fir

 

 

 

800m

T51

Mikkel Gaarder

Team Fir

 

 

 

Maraton

T51

Mikkel Gaarder

Team Fir

2:25:41

Berlin/GER

2000

100m

T53

Terje Roel

Team Fir

17.13

Arbon/SUI

2.6.1999

200m

T53

Terje Roel

Team Fir

30.31

Gøteborg/SWE

12.8.2000

400m

T53

Terje Roel

Team Fir

57.11

Jona/SUI

25.8.2001

800m

T53

Terje Roel

Team Fir

1:52:39

Gøteborg/SWE

13.8.2000

1500m

T53

Øivind Sletten

Team Fir

3:24:40

Arbon/SUI

26.8.2008

5000m

T53

Øivind Sletten

Team Fir

10:57.00

Arbon/SUI

4.6.2005

10000

T53

Øivind Sletten

Team Fir

22:40:00

Arbon/SUI

5.6.2005

Maraton

T53

Øivind Sletten

Team Fir

1:30:37

Padova/ITA

27.4.2008

Kule

F54

Vidar Simensen

Vidar

7.82

Bærum

13.6.2014